Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 63

Thread: I: Sony 3 ili Xbox 360

  1. #1
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Kotor,Montenegro
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I: Sony 3 ili Xbox 360

    Namjeravam da uzmem nesto od ovo dvoje novo, pa me interesuje,posto se ne razumijem sta je bolje? I sta mi se vise isplati kupit?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Prvo, oces li da igras pirate ili placas orginale? Na osnovu toga idemo dalje
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Kotor,Montenegro
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pirate ?

  4. #4
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Imam istu dilemu pa se prikljucujem temi, pirate of course!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    onda uzmite PS3 da vas skratim svaku muku...PS3 je i hardverski i gamerski superijornija masina...exkluzive koje ima ps3 xbox moze samo da sanja,a ako nekoga interesuju detaljni razlozi zasto je ps3 bolji od xboxa neka mi se javi na pm pa cu mu objasnit...e i da ne zaboravim,posto ocete pirate da igrate hakovanje konzole je toliko jednostavno da to moze svaki maloumnik da uradi sam doma za 2 min pod uslovom da firmware konzole nije preko 3.55

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    A kako mogu da provjerim da li je firmware preko 3.55? Planiram u prodavnicu da ga uzmem.

    Edit: I sta ako je preko 3.55?

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    ako je preko 3.55 nema hakovanja ...a da provjeris e to ti ne znam,pitaj kad su nabavili robu,ako su je nabavili prije mjesec dva onda nema frke,ali ako im je roba svjeza onda se ne bih kacio sa tim konzolama

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nekako vise volim xbox360.
    pogledaj ovakve klipove po youtube pa sam zakljuci sta ti se vise svidja.

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Vec sam gledao i citao dosta testova i jasno je da iz nekog razloga u vecini slucajeva xbox 360 ima bolju grafiku. Ali nije sve u grafici, ps3 je dosta zastupljeniji kod nas cini mi se.

    @zeoks Hvala!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tu se slazem sa tobom.
    ali je meni xbox360 laksi za rukovanje i zbog toga cu ga uzeti sto pre.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    onda uzmite PS3 da vas skratim svaku muku...PS3 je i hardverski i gamerski superijornija masina...exkluzive koje ima ps3 xbox moze samo da sanja,a ako nekoga interesuju detaljni razlozi zasto je ps3 bolji od xboxa neka mi se javi na pm pa cu mu objasnit...e i da ne zaboravim,posto ocete pirate da igrate hakovanje konzole je toliko jednostavno da to moze svaki maloumnik da uradi sam doma za 2 min pod uslovom da firmware konzole nije preko 3.55
    Kakva glupost... Ja imam i jedan i drugi. I jedna i druga konzola imaju svoje ekskluzive i, u kvalitetu onoga sto izlazi, smjenjuju se, godina za godinom. Ove godine je sony imao malo bolje ekskluzive (mada je xbox imao Reach, Fable3 i tonu kinect igara), sledece (period jul-jul se racuna kao godina u industriji) ce MS to potpuno sigurno biti. Ako volis FPS, pucacke i RPG igre (Halo, Witcher2 koji ce izaci za xbox, a vjerovatno ne za sony, Gears of War Mass Effect 1, Fable...) uzmi xbox. Ako volis avanture iz treceg lica i arkadnije igre (Uncharted, God of war, MGS4...), i tuce (bolji d-pad na sonyju, gore pecurke) uzmi PS3. Kod ostalih zanrova moras vidjeti sta od igara preferiras - Voznje (jedan Gran Turismo i dva motorstorma ili tri Forze i dva PGR-a, plus malo bolji kontroler xboxa za voznje), Avanture (Heavy Rain ili Alan Wake, obje odlicne) i slicno zavise bas od igara. I jedna i druga konzola imaju svoje igre kojima pokusavaju da potkrpe ono gdje je druga konzola dominantna (Killzone i Resistance kao FPS-ovi na sony-ju, zadnji Splinter Cell kao stealth na xboxu, Dark Souls kao HC RPG na PS3, Too Human (blah) i Project Kingdoms (izgleda bas dobro) kao "God of War" alternative za xbox... Uz to imas i, recimo dva Crackdowna vs jedan InFamous kao dilemu i cinjenicu da sve multiplatform igre (ako te to uopste zanima) prije sredine 2010 izgledaju dosta bolje na xboxu.

    Ako te ne zanimaju dosadasnje igre, vec gledas samo one koje ce izaci, tu imas malo manju dilemu - novi GT nece izaci za ovu generaciju. Izaci ce jedan ili dva Gearsa, dva ili tri Haloa, jedna Forza, jedan God of War, Last Guardian, jos jedan Killzone i jos jedan Infamous i Resistance. Project Kingdoms, Fable, nova igra od Lionheada, nova igra od Rarea, nove igre iz MS-ovih skotskih studija. Bungie i Insomniac vise ne prave ekskluzive, MGS igre nece biti ekskluzivne.

    Ako namjeravas da konzoli dodas motion control napravu, tu nemas dilemu - Sony je potpuno gurnuo Move u cosak, i igre za njega skoro da i nece vise izlaziti. Broj naslova za Kinect je iz mjeseca u mjesec sve veci.

    Piraterija je jos jedna stvar : i Sony i Microsoft su u takvoj poziciji da je upravo u toku njihov novi talas borbe protiv piraterije. Za MS se zna tacno kako ce se to odvijati (sve konzole ce morati da se ponovo flesuju u julu ili avgustu i vjerovatno nece biti problema posle toga), za Sony ne (igre izdate u zadnjih mjesec dana ne rade na soniju, odnosno prorade kad izadje patch za njih, jer u samim patchevima postoji exploit. Nije nemoguce da ce soni to zakrpiti, i da cemo biti osudjeni na to da flesujemo konzolu svakih 6 mjeseci kako bismo igrali igre koje su izasle u zadnjih 6 mjeseci, a da ce oni da to proaktivno zakrpe nakon 15 dana). Ako igras redovno, a ne samo odredjene igre, xbox ce mozda biti bolje resenje.

    Moj savjet je da sacekas avgust

    Kad prodje jun, znaces sta ce od igara izaci za koju konzolu, xbox ce biti mozda i 40-50 eura jeftiniji (MS-ovi finansijski podaci pokazuju da planiraju ili to, ili da poklanjaju kinect uz njega), a znaces kakva je situacija sa hakovanjem sonija.

    Isto tako, tada ce vec aktuelan biti LT2 firmver za xbox360, tako da neces morati da ponovo flesujes konzolu. Ako si bas zagrizen za igranje, radi do avgusta pa uzmi obje. Ako nisi, 360 je ljepsa preporuka za prvu konzolu sedme generacije.
    Last edited by chatnick; 26-05-11 at 13:37.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Kakva glupost... Ja imam i jedan i drugi. I jedna i druga konzola imaju svoje ekskluzive i, u kvalitetu onoga sto izlazi, smjenjuju se, godina za godinom. Ove godine je sony imao malo bolje ekskluzive (mada je xbox imao Reach, Fable3 i tonu kinect igara), sledece (period jul-jul se racuna kao godina u industriji) ce MS to potpuno sigurno biti. Ako volis FPS, pucacke i RPG igre (Halo, Witcher2 koji ce izaci za xbox, a vjerovatno ne za sony, Gears of War Mass Effect 1, Fable...) uzmi xbox. Ako volis avanture iz treceg lica i arkadnije igre (Uncharted, God of war, MGS4...), i tuce (bolji d-pad na sonyju, gore pecurke) uzmi PS3. Kod ostalih zanrova moras vidjeti sta od igara preferiras - Voznje (jedan Gran Turismo i dva motorstorma ili tri Forze i dva PGR-a, plus malo bolji kontroler xboxa za voznje), Avanture (Heavy Rain ili Alan Wake, obje odlicne) i slicno zavise bas od igara. I jedna i druga konzola imaju svoje igre kojima pokusavaju da potkrpe ono gdje je druga konzola dominantna (Killzone i Resistance kao FPS-ovi na sony-ju, zadnji Splinter Cell kao stealth na xboxu, Dark Souls kao HC RPG na PS3, Too Human (blah) i Project Kingdoms (izgleda bas dobro) kao "God of War" alternative za xbox... Uz to imas i, recimo dva Crackdowna vs jedan InFamous kao dilemu i cinjenicu da sve multiplatform igre (ako te to uopste zanima) prije sredine 2010 izgledaju dosta bolje na xboxu.

    Ako te ne zanimaju dosadasnje igre, vec gledas samo one koje ce izaci, tu imas malo manju dilemu - novi GT nece izaci za ovu generaciju. Izaci ce jedan ili dva Gearsa, dva ili tri Haloa, jedna Forza, jedan God of War, Last Guardian, jos jedan Killzone i jos jedan Infamous i Resistance. Project Kingdoms, Fable, nova igra od Lionheada, nova igra od Rarea, nove igre iz MS-ovih skotskih studija. Bungie i Insomniac vise ne prave ekskluzive, MGS igre nece biti ekskluzivne.

    Ako namjeravas da konzoli dodas motion control napravu, tu nemas dilemu - Sony je potpuno gurnuo Move u cosak, i igre za njega skoro da i nece vise izlaziti. Broj naslova za Kinect je iz mjeseca u mjesec sve veci.
    ti si obican xbox360 fanboy i necu da se raspravljam sa tobom.jedine exkluzive vrijedne pomena za xbox360 su gears of war,Halo i alan wake (cush fable,to je smijesno mislim),koje ne mogu ni da se primaknu exkluzivama kao sto su Uncharted,God of War,Metal Gear Solid, Infamous , Resistance , Kilzone , Gran Turismo 5 , Heavy Rain, Little big planet, Final Fantasy Versus XIII (koji izlazi ove godine), ValkiryaChronicles,Twisted Metal (izlazi ove god),hevenly sword,ratchet & clank serijal koji je vrh i svi nastavci ovih igara da ne nabrajam sve posebno...i naravno ovo je samo jedan mali procenat igara koje sam nabrojao koje xbox moze samo da sanja

    i jos nesto:samo blue ray citac koji ps3 ima kosta oko 100e a to je oko 142dolara,a ti za 142 dolara mozes na ebay da kupis xbox360,tako da tisina molim...sto se tice hardvera xbox360 je vec izguran do granice mislim graficki i nikad se tu nista poboljsati nece,za razliku od ps3-a dje je najzahtijevnije igrice kao sto su uncharted 2 i gran turismo 5 iskoristile sveka 80% sposobnosti konzoole,sto znaci da i dalje ima mjesta za vizuelno poboljsanje igrica na play stationu...a jedini razlog zasto su igre bolje izgledale kao sto si rekao do 2010-te zato sto developeri nisu mogli da provale kako funkcionise ps3,ali od kada su provalili tehnologiju ps3-a svaka ali svaka igra izgleda neuporedivo bolje na ps3

    priznajem xboxu sledece: ima stvarno udobniji kontroler i laksi je za odrzavanje u smislu narezi igricu i cepaj...ali i to ce da se promijeni jer izbacuju ovi iz microsofta novi firmware koji ce flesovane dvd drajvove opet da odflesuje tako da nema pirata vise ,koliko sam ja shvatio mada se u xbox360 hacking scenu ne razumijem bas najbolje,da se ogradiim,ali citam po forumima kako se ameri zale da ce microsoft da ih sjebe sa nekim novim firmwarom...a sto se tice ps3-a za sad nema hacka za firmware iznad 3.55 i do sada mozemo da igramo skoro svaku igru koja je izlazila za 3.6+ firmware.ja igram L.A NOIRE koji je izasao za 3.60 firmware bez problema...na sonyju su decriptovani kljucevi za lvl2,lvl1 i sve sto je ostalo je da se decriptuju kljucevi za lvl0 i sony nikad vise ne moze da zakrpi ps3 od piraterije,a kad ce se to desiti ne znamo.moe danas,moze sjutra a moze i nikad.mada tvrde da je hacker mathieulh to vec odavno uradio ali da nece da izda kljuceve jer se boji da ne prodje kao geohot.eto tako da recem i ja dvije


    ako oces da igras pes i trke i te gluposti sasvim je svejedno koju ces konzolu da kupis ali ako si hardcore gamer i oces ozbiljnije igre da igras onda naravno PS3

    i jos nesto imaj na umu sto se tice xboxa360:
    Last edited by zeox; 26-05-11 at 17:27.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    ti si obican xbox360 fanboy i necu da se raspravljam sa tobom.
    Kao sto rekoh. Imam 2 ps3, 2 Xbox360, wii, 2 ps2, 2 xboxa jedinice i sve sto je od konzola izlazilo u zadnjih 10-15 godina. Ne drzim stranu microsoftu, ali ovo su cinjenice

    Mnogo je vise ekskluziva od haloa i GOW-a: Mass Effect, Kingdoms, Crackdown, Forza, Fable, Rare igre (Kameo, B&K, PDZ, Viva Pinata...), Too Human, Metro2033, Monster Hunter, NNN, PGR, Quake4, Saints' Row, SupCom, Splinter Cell Conviction, TLR, Dance Central i masu drugih. I jedna i druga konzola su ravne po ekskluzivama, ako o tome ne odlucuje zaludjeni fanboy. Odluka se donosi spram onoga sto vise volis da igras. Timed ekskluzive (izadje sad za jednu, pa za pola godine za drugu konzolu) su cesta stvar, i uglavnom je xbox taj koji dobija igru prije. Vidi se koliko si ozbiljan igrac kad pominjes FFVXIII, Valkiriju i Heavenly Sword, a ne pominjes Demon's Souls i Last Guardian kao PS3 ekskluzive

    Posto se ne razumijes u hacking scenu, procitaj fino moj post gore, sve ti je objasnjeno. Xbox ce morati da se flesuje u julu-avgustu i to je to. Ako ga covjek kupi u avgustu doci ce mu flesovan. Sa sonijem je to neizvjesnije. Lvl0 kljuc ne moze da se desifruje na nacin na koji su lv1 i lv2 desifrovani, posto zavisi od jos nekih stvari i ne treba se uzdati u to - napisao sam i zasto se brinem (a brinem se, jer ocu da igram Infamous2 za 10 dana, a ne da bih sirio paniku)- trenutni nacin eksploatacije patcheva moze da radi samo za igre ciji je RC izasao prije nego sto je ova fora provaljena, i to vrlo brzo nece moci tako da se radi, nego ce morati da se ceka kmeaw 3.56 ili 3.60.

    Cijene hardverskih komponenti koje pominjes su iz 2005. To sad nije ni priblizno toliko. Proizvodnja citavog PS3 slima sonija u pretprosli cetvrtak kostala je 97 dolara. Proizvodnja xboxa Microsoft kosta jos manje. To nije ni bitno (jer zavisi od dobavljaca, prodaje, porijekla robe i cega sve ne).

    RROD odavno nije problem. Kupis jasper i miran si.

    Ako ces da intenzivno igras, vidi sta ti se od ekskluziva vise svidja. Ne gledaj samo serijale, nego i koliko je igara u serijalu izaslo (jedan GT, tri Forze. Dva Killzonea, tri (4 ako racunas wars, peti i vjerovatno sesti ce najaviti za 10-15 dana) Haloa, Tri Resistancea - Tri Gearsa...). Obrati paznju i na to da ako uzimas xbox uzmes jasper, a ako uzimas ps3 uzmes fw3.55 ili manji. Racunaj na to da ako uzimas xbox prije avgusta obavezujes sebe da ga nosis na jos jedno flashovanje, a da ako uzimas ps3 snosis rizik jer postoji vjerovatnoca da ces doci u situaciju kad neces moci da igras nove igre. DLC-ove i Arcade igre za xbox mozes da piratizujes, za PS3 je to znatno komplikovanije, ali zato patcheve za piratske igre mozes mnogo lakse da instaliras na PS3.

    Ne mozes dobiti bolji savjet nego da sacekas avgust. Ako Microsoft na E3 najavi novi xbox za 2012 (a nece), onda i o tome treba razmisljati, jer bi to znacilo da ce ti sony vise trajati (posto je soni u gov.nima finansijski, i vjerovatno nece praviti novu konzolu jos bar 4 godine, tako da ce im ps3 biti aktuelan bar toliko). Vec osmog juna ces znati sta ce od ekskluziva izlaziti narednih godinu dana, pa ces moci lakse da se odlucis. Ustvari, ako zelis bas da pravis duboki insight, mozes da pocnes da krojis planove vec sjutra, posto ce Take2 do sjutra morati da zakaze press konferenciju - ako je zakazu za srijedu, to znaci da GTA5 (a sansa da ce izaci je 90%, posto im ugovor sa Rockstarom istice u martu, a u ugovoru su se obavezali na jos jednu GTA igru) nece biti predstavljen na njihovoj konferenciji, vec moguce na Microsoftovoj (timed ekskluziva ili ekskluzivni DLC), ako zakazu za nedelju (sto ja mislim da oce), onda ce najaviti igru ravnopravno za sve platforme, mozda cak i za wii2.

    Sacekaj avgust
    Last edited by chatnick; 26-05-11 at 19:50.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  14. #14
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Mnogo je vise ekskluziva od haloa i GOW-a: Mass Effect, Kingdoms, Crackdown, Forza, Fable, Rare igre (Kameo, B&K, PDZ, Viva Pinata...), Too Human, Metro2033, Monster Hunter, NNN, PGR, Quake4, Saints' Row, SupCom, Splinter Cell Conviction, TLR, Dance Central i masu drugih. I jedna i druga konzola su ravne po ekskluzivama, ako o tome ne odlucuje zaludjeni fanboy. Odluka se donosi spram onoga sto vise volis da igras. Timed ekskluzive (izadje sad za jednu, pa za pola godine za drugu konzolu) su cesta stvar, i uglavnom je xbox taj koji dobija igru prije. Vidi se koliko si ozbiljan igrac kad pominjes FFVXIII, Valkiriju i Heavenly Sword, a ne pominjes Demon's Souls i Last Guardian kao PS3 ekskluzive
    nabrojao sam samo koliko sam se sjetio u momentu dok sam kucao,a inace demon souls i last guardian mi nisu pali na pamet jer eto igrom sudbine desilo se da mi se ne svidjaju...ja ne vidim ista pogresno sa valkirijom koja je bruka od igre i preteska i sa FF V XIII koji treba da izadje,pogledaj gameplay trailer za nju i vidjeces da je bruka ukoliko si fan Final Fantasy fransize,a pretpostavljam da nisi cim mi nabrajas fable kao jednu od bitnijih igara za xbox
    ...inace mass effect i fable nisu exkluzive jer ih ima za PC,cak i mas effect 2 je izasao za ps3,samo fable 2,tako da ono

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek kupuje konzolu, sto znaci da nece da igra na PC-ju. Ako ima para da kupi vrhunski PC, neka ne razmislja o konzoli. Ja se kunem u Final Fantasy 7 i 10, ali je 13 (i 14, i nema teorije da ce versus biti ista bolji) smece kakvog nema. I ne samo to: Gears ne podnosim, strasno volim MGS i Ico igre i ne bih MGS4 zamijenio ni za jednu drugu igru ove generacije (osim mozda mass effecta 2). Ali kvantitet i konzistentni kvalitet ekskluziva dovode Xbox tu negdje, mozda nakon sledece godine i malo ispred Sonija. Tu se radi o toliko malim nijansama da jasan odgovor ne moze da postoji, i da se svodi iskljucivo na pitanje koje igre vise volis.

    Ocigledno da nemas Xbox pa da sudis iz trejlera - Fable (2, ne 3) je odlicna igra kakve nema nigdje drugo. Nevjerovatno kompletna, ispeglana od pocetka do kraja, potpuno zadovoljavajuce iskustvo koje ni trenutka ne opterecuje. RPG treba da bude ili takav, ili neoprastajuci kao Demon's Souls (ili da bude odlican i u zanru u koji se utapa, kao Mass Effect).

    Sacekajmo E3, Microsoft je takav da najavljuje samo godinu unaprijed, a soniju se zna i po 2-3 godine. Znacemo sedmoga juna sve o najavljenim ekskluzivama mnogo bolje (moja procjena - jedan ili dva haloa, jedan veliki RPG, jedna nova Ruffian igra, novi Fable+jos jedna Lionhead igra, nova Rare igra, Steel Batallion, Crytek ekskluziva, X-com i Mechwarrior za xbox u narednih 18 mjeseci, a Last Guardian, novi God of war, GOW HD kolekcija sa PSP-a, novi Killzone i Resistance i novi Uncharted za PS3. Mozda, cak, i novi Jak ili nesto takvo od Naughty Doga, sve u narednih 36 mjeseci, zajedno sa 15 psp2 igara. Vjerovatno i Agent kao timed/dlc ekskluziva, nesto novo od Infamous studija i mozda novi FF. Imace i DLC ekskluzivu za Arkham City jer su poceli da tijesno saradjuju sa warnerom, a mozda i neku takvu stvar u novom Mortal Kombatu, ako ga najave. Soni je ove godine ostao bez dva velika FP developera, i sve i da nije bilo problema sa online servisima nasao bi se u situaciji u kojoj se na proslom e3-ju nalazio microsoft. Uz to, predstavljaju NGP, zbog koga ce move potpuno da zaborave, i posvetice dio konferencije novoj mrezi i bezbijednosti na njoj. Nazalost, vjerovatno nisu u stanju da se vade na nacin na koji se vadio Microsoft prosle godine (ogromno kresanje cijena), i morace da istrpe tesku godinu).

    Sta fali Valkiriji? Mozda sam se suvise iskalio na PC poteznim RPG-ovima (kad smo kod njih, novi nastavak X-coma, koji nije potezni RPG, je xbox ekskluziva), pa mi konzolna iskustva djeluju razvodnjeno. Ako bas volis takve igre, Metal Gear Acid na PSP-u je super.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Covjek kupuje konzolu, sto znaci da nece da igra na PC-ju. Ako ima para da kupi vrhunski PC, neka ne razmislja o konzoli. Ja se kunem u Final Fantasy 7 i 10, ali je 13 (i 14, i nema teorije da ce versus biti ista bolji) smece kakvog nema. I ne samo to: Gears ne podnosim, strasno volim MGS i Ico igre i ne bih MGS4 zamijenio ni za jednu drugu igru ove generacije (osim mozda mass effecta 2). Ali kvantitet i konzistentni kvalitet ekskluziva dovode Xbox tu negdje, mozda nakon sledece godine i malo ispred Sonija. Tu se radi o toliko malim nijansama da jasan odgovor ne moze da postoji, i da se svodi iskljucivo na pitanje koje igre vise volis.

    Ocigledno da nemas Xbox pa da sudis iz trejlera - Fable (2, ne 3) je odlicna igra kakve nema nigdje drugo. Nevjerovatno kompletna, ispeglana od pocetka do kraja, potpuno zadovoljavajuce iskustvo koje ni trenutka ne opterecuje. RPG treba da bude ili takav, ili neoprastajuci kao Demon's Souls (ili da bude odlican i u zanru u koji se utapa, kao Mass Effect).

    Sacekajmo E3, Microsoft je takav da najavljuje samo godinu unaprijed, a soniju se zna i po 2-3 godine. Znacemo sedmoga juna sve o najavljenim ekskluzivama mnogo bolje (moja procjena - jedan ili dva haloa, jedan veliki RPG, jedna nova Ruffian igra, novi Fable+jos jedna Lionhead igra, nova Rare igra, Steel Batallion, Crytek ekskluziva, X-com i Mechwarrior za xbox u narednih 18 mjeseci, a Last Guardian, novi God of war, GOW HD kolekcija sa PSP-a, novi Killzone i Resistance i novi Uncharted za PS3. Mozda, cak, i novi Jak ili nesto takvo od Naughty Doga, sve u narednih 36 mjeseci, zajedno sa 15 psp2 igara. Vjerovatno i Agent kao timed/dlc ekskluziva, nesto novo od Infamous studija i mozda novi FF. Imace i DLC ekskluzivu za Arkham City jer su poceli da tijesno saradjuju sa warnerom, a mozda i neku takvu stvar u novom Mortal Kombatu, ako ga najave. Soni je ove godine ostao bez dva velika FP developera, i sve i da nije bilo problema sa online servisima nasao bi se u situaciji u kojoj se na proslom e3-ju nalazio microsoft. Uz to, predstavljaju NGP, zbog koga ce move potpuno da zaborave, i posvetice dio konferencije novoj mrezi i bezbijednosti na njoj. Nazalost, vjerovatno nisu u stanju da se vade na nacin na koji se vadio Microsoft prosle godine (ogromno kresanje cijena), i morace da istrpe tesku godinu).

    Sta fali Valkiriji? Mozda sam se suvise iskalio na PC poteznim RPG-ovima (kad smo kod njih, novi nastavak X-coma, koji nije potezni RPG, je xbox ekskluziva), pa mi konzolna iskustva djeluju razvodnjeno. Ako bas volis takve igre, Metal Gear Acid na PSP-u je super.
    bitno je da smo se ja i ti dogovorili da je mass effect 2(sa svim dlc-ovima) ludilo od igre,a inace po mom skromnom misljenju to je najbolja igra na svijet...igrao sam milijardu igara i presao i uzivao i sve to ali mass effect je umjetnost sto se mene tice,i sama pomisao da me ceka mass effect 3 mene dovodi do ejakulacije ...odma posle nje su silent hill 1 i silent hill 2 po mom misljenju,a pretpostavljam da ces se slozit i ti da ove dvije igre definisu horor iskustvo,pocevsi od price,muzike,atmosfere itd itd...a sto se tice FF XIII ono je ok igra,ima stvarno stravicnu grafiku i po meni ima najbolji batle sistem do sada,inacec FF 7 i FF 9 su po mom misljenju za sada plafon...nego odudaram od teme...najbolje je imat ka ja dobar gejmerski pc pocevsi od tastature,misa,ozvucenja pa svega ostalog i jednu konzolu za igranje naslova kojih nema za pc...a inace nemam psp,ali planiram da naredne god bacim pare na NGP i novi nintendo jer kolko ja kapiram iz prica novi nintendo ce bit vec ozbiljna konzola,a inace sam vjekovno,familijarno,tradicionalno,generacijski,ge netski i istorijski protiv xboxa...u moju kucu mogu bit dobrodosli samo play station i nintendo (ne wii) ...

    i jos nesto vidji kolko pricamo o igricama i konzolama ja i ti,ljudi ce pomislit "vidji ove nej3bove" ,a u stvari j3bemo ka gluvi kuckovi (kad ne igramo igrice)
    Last edited by zeox; 27-05-11 at 05:24.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Dengju momci, veoma informativno, upravo ono shto sam zelio da saznam vezano za konzole.

    Btw, @chatnik, kazesh ko ima para za dobar PC da ne razmishlja o konzoli.
    Why!?
    ><

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za pirate sigurno najbolje resenje PC...

    PS3 vs Xbox 360

    Xbox 360

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Dengju momci, veoma informativno, upravo ono shto sam zelio da saznam vezano za konzole.

    Btw, @chatnik, kazesh ko ima para za dobar PC da ne razmishlja o konzoli.
    Why!?
    Zato sto je 400-500 eura za 2 konzole nista za nekoga ko obnavlja PC mocnim komponentama sve vrijeme.



    Inace, posle e3 konferencija, utisak : svi su ocajni! Slijedi nam mnogo gora godina od prosle kad su 1st party naslovi u pitanju. Xbox sa Kinectom je mozda najbolje resenje (novi fable i Ryse su samo za Kinect), ali je xbox bez kinecta tu nedje, ako ne opet gori od Sonija (za RPG-ove, zbog Witchera, bolji, ali Uncharted3 je bolja stvar za manje zagrizene igrace). Nintendo nikad gori.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  20. #20
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Mene je gameplay novog Tomb Raidera odusevio! Bas mi se svidja igra, i CGI trailer im je vrhunski.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kritikovao sam 1st party. 3rd party ima masu dobrih stvari: darksiders2, Arkham City, AC:R, Tomb Raider, FarCry3, Rage fenomenalan, Mass Effect3, BF3 i MW3... svasta
    Ali od prve strane nista. Koga zanima portabilno igranje vjerovatno ima nesto za njega, ali na kucnim konzolama ama bas nista (osim Sly-a i Halo4 koji sigurno nece izaci do sledeceg E3-ja najavljivane su samo Kinect igre - Ryse, Fable:the journey i ostale). Sony je imao mozda najbolju konferenciju, zbog Vite ali je xbox od kucnih konzola prosao jos i najbolje. Ali su sve tri konferencije bile ocajne.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #22
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    xbox 360 je zakon...mada svako ima svoje misljenje...sony bih volio samo da imam zbog igrica god of war 3 i gran turismo 5..

  23. #23
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam xbox stariji i xbox 360,a pre toga sam imao sony 1,2,3....Swe zawisi sta cowjek woli i to....po meni je XBOX 360 BOLJI....I isplatljiwije je uzeti xbox360 jer moze na swakom TV-u za razliku od PS3...))....tako da PS3 VS XBOX 360.............. X B O X 3 6 0 <3 ............)))

  24. #24
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    nabrojao sam samo koliko sam se sjetio u momentu dok sam kucao,a inace demon souls i last guardian mi nisu pali na pamet jer eto igrom sudbine desilo se da mi se ne svidjaju...ja ne vidim ista pogresno sa valkirijom koja je bruka od igre i preteska i sa FF V XIII koji treba da izadje,pogledaj gameplay trailer za nju i vidjeces da je bruka ukoliko si fan Final Fantasy fransize,a pretpostavljam da nisi cim mi nabrajas fable kao jednu od bitnijih igara za xbox
    ...inace mass effect i fable nisu exkluzive jer ih ima za PC,cak i mas effect 2 je izasao za ps3,samo fable 2,tako da ono
    I Alan Wake ima za PC takodje. A zaboraviste Sly4 ce da izadje, monogo bitna igra. Ko je nije igrao na PS2 tri dijela, ima kolekciju za trojku. A Ico nista nije izbacao za PS3, vec cekamo na njega.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ako covjek to strikno uzima da roka igrice za svoju dusu PC dobar je majka i sa x i ps3


Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:K: SONY 3 ili Xbox 360 ?
    By Nooth1ng in forum Ostali oglasi
    Replies: 25
    Last Post: 11-12-09, 23:49
  2. Sony playstation 3 ili Xbox 360
    By Sparco_CG in forum Ostali oglasi
    Replies: 87
    Last Post: 24-04-08, 10:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •