Page 51 of 62 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 1547

Thread: Prava religija!

  1. #1251
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I tako Risto đavoljan služio molitvu za upokojenje živih ljudi.

    http://www.vijesti.me/svijet/patrija...-clanak-127729

    Satanizam? - a ne no što je , ima li ovome kraja?

    Da ironija bude veća dijelio je tribinu sa Atanasijem, velikim dobrotvorom, koji je kosovskim nesrećnim ljudima krao na doručak koji im je slat kao pomoć i ima obraza (čuš obraza) da opet izađe i palamudi o Kosovu.

    Zombizacija, još malo pa kompletna.
    Ima li iđe ikoga da ove nepočinitelje išutira naizvan?!

    Potonji vakat!
    Last edited by gaul; 15-05-13 at 10:10.

  2. #1252
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanimljivo je zapravo, da se riječ "religija" ne pominje ni na jednom jedinom mjestu u Bibliji.
    Religija, kao pojam, je isključivo ljudska tvorevina i kao takva definiše "obnavljanje (duhovne) veze". Ta veza može da bude sa "tvorcem, suncem, kišobranom, budom i božanskim u njemu, idolima itd itd."

    Religija, budući da je ljudska, a ne božanska definicija "pobožnosti" je obična duhovna preljuba. Sa aspekta Biblije, NIJEDNA religija nije prava.
    Religija uvijek teži formiraju grupe, organizacija, sistema itd. što samo po sebi nije loše, jer nema ničeg lošeg u tome da se ljudi grupišu oko određenih zajedničkih tema i interesovanja, već je loše to, što religije po pravilu zloupotrebljavaju autoritete "učitelja", "idola" pa čak i samog Tvorca - u ostvarenju vlastitih težnji i ciljeva.

    Tvorac je, za razliku od religija jasan i otvoren. On poziva da čovjek VJERUJE isključivo Njemu i ukazuje na to da je ta vjera lična stvar, stvar pojedinca a ne mase, grupe. Iako, čovjek kao društveno biće, treba (ako to želi i može i zna) da dijeli svoja ubjeđenja, nadanja, želje itd itd sa drugim ljudima u krajnjem i najvažnijem - "sam ćeš sebe spasiti, ili ćeš sam sebe osuditi."

    Vjerovati u Stvoritelja i biti religiozan - iako zvuči isto - zapravo su dva potpuno različita pojma.

    Svako ko kaže da pripada određenoj religiji ubjeđen da je baš ta njegova religija (a zapravo je to obično organizacija), ona prava - taj je već u zabludi.

    Sa druge strane Sveto Pismo uči (po tom pitanu, tj. po pitanju duhovne oholosti i ubjeđenja da je baš njegova vjera ona ispravna): "Na svoj razum ne oslanjaj se...", "Ne misli za sebe da ste mudri..." Jer koji misli da stoji (na ispravnom temelju, da vjeruje ispravno) neka se čuva da ne padne"...

    Jeremija 7:4.5. Ne uzdajte se u lažne riječi govoreći: crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje putove i djela svoja, i sudite pravo između čovjeka i bližnjega njegova"

    itd. itd. itd.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  3. #1253
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Zanimljivo je zapravo, da se riječ "religija" ne pominje ni na jednom jedinom mjestu u Bibliji.
    Religija, kao pojam, je isključivo ljudska tvorevina i kao takva definiše "obnavljanje (duhovne) veze". Ta veza može da bude sa "tvorcem, suncem, kišobranom, budom i božanskim u njemu, idolima itd itd."

    Religija, budući da je ljudska, a ne božanska definicija "pobožnosti" je obična duhovna preljuba. Sa aspekta Biblije, NIJEDNA religija nije prava.
    Religija uvijek teži formiraju grupe, organizacija, sistema itd. što samo po sebi nije loše, jer nema ničeg lošeg u tome da se ljudi grupišu oko određenih zajedničkih tema i interesovanja, već je loše to, što religije po pravilu zloupotrebljavaju autoritete "učitelja", "idola" pa čak i samog Tvorca - u ostvarenju vlastitih težnji i ciljeva.

    Tvorac je, za razliku od religija jasan i otvoren. On poziva da čovjek VJERUJE isključivo Njemu i ukazuje na to da je ta vjera lična stvar, stvar pojedinca a ne mase, grupe. Iako, čovjek kao društveno biće, treba (ako to želi i može i zna) da dijeli svoja ubjeđenja, nadanja, želje itd itd sa drugim ljudima u krajnjem i najvažnijem - "sam ćeš sebe spasiti, ili ćeš sam sebe osuditi."

    Vjerovati u Stvoritelja i biti religiozan - iako zvuči isto - zapravo su dva potpuno različita pojma.

    Svako ko kaže da pripada određenoj religiji ubjeđen da je baš ta njegova religija (a zapravo je to obično organizacija), ona prava - taj je već u zabludi.

    Sa druge strane Sveto Pismo uči (po tom pitanu, tj. po pitanju duhovne oholosti i ubjeđenja da je baš njegova vjera ona ispravna): "Na svoj razum ne oslanjaj se...", "Ne misli za sebe da ste mudri..." Jer koji misli da stoji (na ispravnom temelju, da vjeruje ispravno) neka se čuva da ne padne"...

    Jeremija 7:4.5. Ne uzdajte se u lažne riječi govoreći: crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje putove i djela svoja, i sudite pravo između čovjeka i bližnjega njegova"

    itd. itd. itd.
    Nisam te bas razumio, prvo kazes da Biblija kaze da nijedna religija nije ispravna a onda kazes da Sveto pismo (Biblija) uči da je bas hriscanska vjera istinska?

  4. #1254
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Nisam te bas razumio, prvo kazes da Biblija kaze da nijedna religija nije ispravna a onda kazes da Sveto pismo (Biblija) uči da je bas hriscanska vjera istinska?
    Ako pažljivo pročitaš, vidjećeš da nigdje nisam rekao da je hrišćanska religija istinska. Hrišćanska religija je takođe religija, te samim tim, u velikom sukobu sa autoritetom Stvoritelja i same Biblije na koju se poziva.
    Biblija je najbolji pisani izvor pomoću kojeg možeš spoznati Stvoritelja. Ima tu još mnogo djela koje, manje više, čovjeka upućuju na Stvoritelja, a Biblija je svakako najbolja od svih.

    Biblija nije hrišćanska prćija, nego pripada svakome ko hoće da je čita. Hrišćanstvo je daleko od onoga što je učio Hrist, na koga se hrišćani pozivaju, te je samim tim i samo hrišćanstvo lažna religija (posebno ako malo seciramo temu pa se zapitamo A KOJE HRIŠĆANSTVO JE ONA PRAVA RELIGIJA: katolicizam, ortodoxija, protenstatizam i manje vjerske zajednice koje su nastale kasnije, nakon zlatnog doba protenstatizma???)
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  5. #1255
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Ako pažljivo pročitaš, vidjećeš da nigdje nisam rekao da je hrišćanska religija istinska. Hrišćanska religija je takođe religija, te samim tim, u velikom sukobu sa autoritetom Stvoritelja i same Biblije na koju se poziva.
    Biblija je najbolji pisani izvor pomoću kojeg možeš spoznati Stvoritelja. Ima tu još mnogo djela koje, manje više, čovjeka upućuju na Stvoritelja, a Biblija je svakako najbolja od svih.

    Biblija nije hrišćanska prćija, nego pripada svakome ko hoće da je čita. Hrišćanstvo je daleko od onoga što je učio Hrist, na koga se hrišćani pozivaju, te je samim tim i samo hrišćanstvo lažna religija (posebno ako malo seciramo temu pa se zapitamo A KOJE HRIŠĆANSTVO JE ONA PRAVA RELIGIJA: katolicizam, ortodoxija, protenstatizam i manje vjerske zajednice koje su nastale kasnije, nakon zlatnog doba protenstatizma???)
    Sada te shvatam

  6. #1256
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Biblija je najbolji pisani izvor pomoću kojeg možeš spoznati Stvoritelja.
    Ako ti nije teško, objasni nam kako si to zaključio.

  7. #1257
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ako ti nije teško, objasni nam kako si to zaključio.
    Proučavajući Bibliju. 8 godina kao ateista, tražeći dokaze o nepostojanju Stvoritelja, i nekih 14 godina nakon što sam shvatio da bijem bitke uz vjetar.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  8. #1258
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Proučavajući Bibliju.
    Ako nijesi mislio na glavnoga lika toga književnoga dijela, nijesi mi odgovorio.

  9. #1259
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam upoznao boga i od tad sam drugi covjek..

    zivi na zabjelo onamo kod diona

  10. #1260
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Proučavajući Bibliju. 8 godina kao ateista, tražeći dokaze o nepostojanju Stvoritelja, i nekih 14 godina nakon što sam shvatio da bijem bitke uz vjetar.
    A jesi li proučavajući Bibliju shvatio da je Muhamed najavljen u njoj?
    Last edited by Israphel; 03-06-13 at 12:33.

  11. #1261
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Naravno da nije, zato što ga i nema.
    Ja sam najavljen u Bibliji (starom zavjetu)
    Last edited by Rakun; 03-06-13 at 13:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #1262
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da nije, zato što ga i nema.
    Ja sam najavljen u Bibliji (starom zavjetu)
    I ja sam mislio da ga nema, do skoro

    Ivan 16.13.
    No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi.

    Pogledaj slicnost sa Kur'anom :
    Sura 53:
    3. On ne govori po hiru svome –
    4. to je samo Objava koja mu se obznanjuje,
    5. uči ga jedan ogromne snage,

    61:6
    A kada Isa, sin Merjemin, reče: "O sinovi Israilovi, ja sam vam Allahov poslanik da vam potvrdim prije mene objavljani Tevrat i da vam donesem radosnu vijest o poslaniku čije je ime Ahmed, koji će poslije mene doći" i kad im je on donio jasne dokaze, oni rekoše: "Ovo je prava vradžbina!"
    Hrsicani kazu da ovaj opis govori o Svetom Duhu, a ne o Muhamedu s.a.w.s.. Samo da ih podsjetimo da prorocanstvo kaze u Ivanovom Evandjelju 16;7 : "Zaista, ja vam govorim istinu! To je dobro za vas sto ja moram da odem, jer ako ja ne odem, nece moci doci onaj sto ce me potvrditi!" Znaci, uslov da bi se taj nasljednik pojavio jeste da Isus ode. A Sveti Duh o kome hriscani pricaju vec je bio tamo, jos prije nego sto se Isus pojavio! Bio je u Elizabetinoj sobi, bio je tu prilikom Isusovog prociscenja u rijeci, i zato se ovo predanje ne moze odnositi na Svetog Duha, vec jedino na poslanika Muhameda s.a.w.s. Ima jos mnogo prorocanstva! U Ivanovom Evandjelju 16;12-14, stoji: -Imao bih vam jos nogo reci, ali sada vi to ne mozete podnijeti. A kada dodje on, Duh Istine, uvest ce vas u svu istinu. On ce govoriti sto mu je objavljeno, a mene ce proslaviti-. Ovaj Duh Istine o kome Biblija govori nije niko drugi nego Muhamed s.a.w.s. U Novom Zavijetu postoji jos mnogo jasnih prorocanstava o Muhamedu s.a.w.s. .. Kur`an kaze u suri Ahkaf, poglavlje 46, ajet 10: "Reci: ` Kazite vi meni sta ce s vama biti ako je (Kur`an) od Allaha, a vi u nj necete da vjerujete, i ako je jedan od sinova Israilovih posvjedocio o onome sto je u njemu slicnom, pa on povjerovao, a vi se uzoholili. ` Allah, zaista, nece ukazati na pravi put narodu koji sebi nepravdu cini." Odnosno:-Zar vi ljudi ne vidite da je ovo knjiga od Allaha, Kur`an , a vi nemuslimani ste je odbacili, bez obzira dali ste hindusi, ili Persijanci, ili Budisti, ili Jevreji, ili Hriscani ... Kur`an je knjiga od Allaha s.w.t. a svjedok, jedan od vas, je vec potvrdio o tacnosti prorocanstava Muhameda s.a.w.s. , a vi niste vjerovali.

  13. #1263
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čuješ ti njega, dokaz su mu podudarnosti iz originala i kopije. Sprdnja.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #1264
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    تحرير فلسطي

  15. #1265
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čuješ ti njega, dokaz su mu podudarnosti iz originala i kopije. Sprdnja.
    Dokaz da je kopija? Muhamed je bio nepismen i nije mogao prepisati Bibliju. Ne znam kakve veze ovo ima uopšte sa tobom pošto ne vjeruješ ni u Kur'an ni u Bibliju....

  16. #1266
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kako se čovjek vratio Islamu


  17. #1267
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Ovo je nekoliko stihova šejhul islama Ibnu-l-Kajjima upućenih hriščanima

    O OBOŽAVAOCI ISUSA!
    Mi želimo odgovor na svoja pitanja od vaših učenih.
    Ako je Gospodar zbog dijela nekih ljudi ubijen,
    Kakav je to onda Bog?
    I mi se pitamo jeli on bio radostan zbog toga što su mu uradili
    Ako da, pa neka su oni blagoslovljeni..
    Jer su postigli njegovo zadovoljstvo.
    A ako nije bio time zadovoljan.




    Jel njihova snaga njega savladala?
    Jel cijeli svijet tada bio prepušten sam sebi,
    Bez Gospodara koji sve čuje?
    Pa ko je odgovarao na njihove molbe?
    I jesu li Nebesa bila napuštena onda kada je on legao u grob a Zemlja ga prekrila?
    I jesu li svjetovi bili ostavljeni sami sebi bez Boga koji će njima upravljati,
    Dok su njegove ruke bile zakivane?
    I zašto mu upomoć nisu pritekli Anđeli kad su čuli njegov vapaj?
    I kako je moglo drvo da nosi istinskog "Gospodara"
    Dok je on bio za njega pričvršćen?
    I kako ga je željezo uopšte moglo probiti i povrijediti
    I kako su ruke njegovih neprijatelja mogle doći do njega i njegova leđa bičevati?




    I jeli Mesih sam sebe iz smrti probudio?
    Ili ga je probudio neki drugi Bog?
    Kakvo čudo! Grobu kojem je ležao „ Bog".
    Što je još čudnije stomak u kojem je bio.
    Devet mjeseci je unutar tame boravio i kroz krv se hranio.
    I izašao je iz stomaka kao malo dijete koje je moralo biti dojeno.
    On je jeo i pio a zatim morao činiti ono što iz tog proizilazi.
    Jeli to doista Bog?
    Uzvišen neka je Allah od laži kršćana!
    Svi će oni morat odgovarati za svoje uvrede.
    O obožavaoci krsta zbog kojeg razloga je krst svet,
    A onaj ko ga odbije proklet?




    Zar nije pametnije da ga uništite i zapalite,
    Zajedno sa onim koji ga je uveo?
    Jer ako je Gospodar na njemu razapet
    I ako su njegove ruke na njemu zakovane,
    To je doista proklet krst!
    Pa ga zbog toga svojim nogama gazite!
    I ne ljubite kada ga vidite.
    „Gospodar" je na njemu mučen a vi ga obožavate?
    Pa vi ste doista njegovi neprijatelji.
    Zbog toga obožavaoci Isusa probudite se.

    Last edited by Israphel; 04-06-13 at 13:01.

  18. #1268
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Israphele

    Kačiš ovaj klip već neko vrijeme, a nikako da se skupim da i odgovorim na njega.

    Hrišćanstvo, sam Hrist je veličanstvena pojava u duhovnom svijetu, možda čak i najveće dostignuće same vaseljene.
    Sublimacija kvaliteta i pravih vrijednosti koji su dali model vaseljeni kuda i kako da se razvija.

    Duhovnost nije prosta rabota, nije lako spoznajna i shvatljiva. To je proces koji traje cijeli život svakoga trenutka bitisanja, pa čak i dok se spava.

    O OBOŽAVAOCI ISUSA!
    Ko je obožavaoc Isusa?

    Ovo je neka navijačka nota moderne religioznosti, znak pripadnosti, profilacije, šare koje se nose.

    Sa druge strane Hrist jeste rekao da nemaju drugog idola osim njega - kao i mnoge stvari, malo je pala sjena na izraz 'idol'- to bi bio materijalni model , vidljiv koji bi trebao da posluži kao primjer ponašanja i razvijanja, oBož(g)avanje istog davanje superironih atributa.

    Mislim da koncept Hrista je dobar primjer koji bi trebao da posluži kao matrica za duhovni razvitak.

    Sa druge strane vi sličan primjer imate sa Muhamedom.
    Zar je to bolji primjer?
    Oblačitri trofrtaljke i sandale i pritom puštati bradicu , oponašati neki orijentalni stajling, nesvojstven sopstvenoj kulutološkoj dimenziji.
    Mislim da se tu detektuje ta navijačka nota, koja se lako može dovesti u ravan sa fetišom.
    Jer Muhamed je slikom i prilikom čovjek, sa čovječijim djelima, sa svime što je samom čovjeku dostupno.
    I kao tako je lako pristupačno i donekle objašnjivo.

    Ako je u stilu oponašanja uzeto sve, a znamo da je Miuhameed koncept običnog ponašanja, da se to uzima za ozbiljno - čovjeka koji je živio i radio,a i umro prije 14 vijekova koncept po kome ti savjetuješ da se današnji ljudi kocipiraju - rekao bh da je slaba od toga vajda.

    Gdje je tu univerzalnost Božije poruke, duhovnosti, koja treba da nadiće ljudsku prirodu?

    Oponašanjem Muhameda, čovjek će ostati prost čovjek, koji je navodno odabran od Boga (tada i nikad više na takav način - kako reče Allah) , dok sa idealom Hrista , koji je pružio ljudima koncept univerzalnosti i egzaltaciju u duhovnom smislu teško izrecivom.

    Sada navedi primjer lošega u primjeru Hrista koji će naštetiti običnom čovjeku, bilo koji segment koji nema univerzalnu i bezvremenu notu, jer svaka je usko vezana za duhovni rast, za vrijednosti koje su veličanstvene - pa da ubacimo da su Božanske, jer sve što je nadčovjekom može se smatrati da je to više od njega, dok ne spozna može i tvrditi da je Božansko - bar do trenutka dok to ne bude u mogućnosti da negira.

    Ako je Gospodar zbog dijela nekih ljudi ubijen,
    Kakav je to onda Bog?
    Svemoguć? - bar po našem ljudskom poimanju, može uraditi neke stvari koje mi ne možemo

    Opet se vraćamo na koncept koji je predočen ljudima, bez ikakvih zastora ili iza kulisa.

    Na primjeru pokazano da poslije smrti ima života, na realnom i sagledljivom primjeru.

    Nevjerni toma mu opipa oživljke na tijelu i posta vjerni - eto imamo agnostika i među apsotolima.

    Toje realna slika , profil ljudi, od bahatih, skromnih, nježnih i grubih, do bezobraznih - sve ono čemu svjedočimo u toku naših bitisanja.

    Sa druge strane, univerzalnost, prometejska briga o čovjeku, koji je kao apsolut, koji je mogao da kaže 'BUDI' da svijet nestane, je sjeo na magarca i ušao u Jerusalim, prvi je uradio ono što ttraži od ljudi da bi postali bolji - u skromnosti skrušio, u žrtvi je prednjačio.

    Šta je tu loše?

    Svi su jednaki pred Bogom, i on prikazan ljudima u obliku običnog čovjeka bio je jednak sa svima - svakome brat tješitelj, od nikoga bolji niti vrijedniji - primjer, viđen i lako shvatljiv.

    I tako dalje u nedogled.

    Najbitnije jeste u cijeloj priči da je spoznat Bog kao duhovni apsolut, a ne kao invetivni heroj.

    Tako da je Islam napravio jednu regresiju.

    Jel njihova snaga njega savladala?
    Jel cijeli svijet tada bio prepušten sam sebi,
    Bez Gospodara koji sve čuje?
    Pa ko je odgovarao na njihove molbe?
    I jesu li Nebesa bila napuštena onda kada je on legao u grob a Zemlja ga prekrila?
    Ko je sve ovo radio cirka 600 godina, dok se nije Bog prikazao Muhamedu?

    Zar mu je trebalo 600 godina da ukapira da je pogriješio sa Hristom ?

    A đe je Bog bio kada je Adam izio jabuku?

    Pa je šetajući kroz Eden uvidio da su se ono dvoje nesrećnika pokrilo sa listovima od smokve, pa se iznenadi , pa nije znao odgovor što se desilo no ih pita čemu sve to?

    Jeli to doista Bog?
    U SZ anđeo je bio svako ko donosi božiju riječ, bio to običan čovjek, nebesko biće. Danas je on melek, posebno biće sa jasnim performansama,mogućnostima i izračunatom snagom destrukcije.

    Šta je Muhamed prenosio ljudima?

    Božiju riječ?
    Zar je tako nešto moguće - znamo da se ime Boga ne može izgovoriti, jer nikome spoznaja ne doseže toliko duboko, a kamoli što drugo.
    Zar nije ljepše da se tod jelima pokazalo - da li to može običan čovjek?

    Istu onu koja je stvorila svijet i vaseljenu, jer znamo da je u početku bila riječ, od koje je sve nastalo. Čak na izvornom jeziku koji mu je rečeno.

    Kako je onda Muhamed kad je doslovce prenosio što mu je rečeno, a pritom nema invetivnog djela - da se planine pomjeraju, stvara novi svijet ?

    Interesantno.

    Da li je on zaista prenosio Božiju riječ?

    Sa druge strane, malo mi je neobično da se Bog prezentuje kao sadističko iskompleksirano biće, lako uvrijedljiv ako se ne koristi dovoljno superlativa prilikom spominjanja.

    Suština religije, jeste da ljudi budu bolji, Hrist je dao ljudima primjer čojstva i junaštva, na ličnom djelu.

    Univerzalno i bezvremeno, sa vrijednostima koje su civlizovane i poželjne unutar društva.

    Iskreno, bilo bi divno kada bi neki političar na sopstvenom primjeru pokazao šta je skromnost, patriotizam, poštenje, čast.
    Svi mi 'znamo' da su njima dobre namjere i da nam oni čine dobro tamo negdje iza zastora, bilo bi lijepo kad bi to i pokazali.

    Uzgred - mnogo prije svih je bio Prometej.

    Last edited by gaul; 04-06-13 at 14:56.

  19. #1269
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    @Israphele

    Kačiš ovaj klip već neko vrijeme, a nikako da se skupim da i odgovorim na njega.

    Hrišćanstvo, sam Hrist je veličanstvena pojava u duhovnom svijetu, možda čak i najveće dostignuće same vaseljene.
    Sublimacija kvaliteta i pravih vrijednosti koji su dali model vaseljeni kuda i kako da se razvija.

    Duhovnost nije prosta rabota, nije lako spoznajna i shvatljiva. To je proces koji traje cijeli život svakoga trenutka bitisanja, pa čak i dok se spava.



    Ko je obožavaoc Isusa?

    Ovo je neka navijačka nota moderne religioznosti, znak pripadnosti, profilacije, šare koje se nose.

    Sa druge strane Hrist jeste rekao da nemaju drugog idola osim njega - kao i mnoge stvari, malo je pala sjena na izraz 'idol'- to bi bio materijalni model , vidljiv koji bi trebao da posluži kao primjer ponašanja i razvijanja, oBož(g)avanje istog davanje superironih atributa.

    Mislim da koncept Hrista je dobar primjer koji bi trebao da posluži kao matrica za duhovni razvitak.

    Sa druge strane vi sličan primjer imate sa Muhamedom.
    Zar je to bolji primjer?
    Oblačitri trofrtaljke i sandale i pritom puštati bradicu , oponašati neki orijentalni stajling, nesvojstven sopstvenoj kulutološkoj dimenziji.
    Mislim da se tu detektuje ta navijačka nota, koja se lako može dovesti u ravan sa fetišom.
    Jer Muhamed je slikom i prilikom čovjek, sa čovječijim djelima, sa svime što je samom čovjeku dostupno.
    I kao tako je lako pristupačno i donekle objašnjivo.

    Ako je u stilu oponašanja uzeto sve, a znamo da je Miuhameed koncept običnog ponašanja, da se to uzima za ozbiljno - čovjeka koji je živio i radio,a i umro prije 14 vijekova koncept po kome ti savjetuješ da se današnji ljudi kocipiraju - rekao bh da je slaba od toga vajda.

    Gdje je tu univerzalnost Božije poruke, duhovnosti, koja treba da nadiće ljudsku prirodu?

    Oponašanjem Muhameda, čovjek će ostati prost čovjek, koji je navodno odabran od Boga (tada i nikad više na takav način - kako reče Allah) , dok sa idealom Hrista , koji je pružio ljudima koncept univerzalnosti i egzaltaciju u duhovnom smislu teško izrecivom.

    Sada navedi primjer lošega u primjeru Hrista koji će naštetiti običnom čovjeku, bilo koji segment koji nema univerzalnu i bezvremenu notu, jer svaka je usko vezana za duhovni rast, za vrijednosti koje su veličanstvene - pa da ubacimo da su Božanske, jer sve što je nadčovjekom može se smatrati da je to više od njega, dok ne spozna može i tvrditi da je Božansko - bar do trenutka dok to ne bude u mogućnosti da negira.



    Svemoguć? - bar po našem ljudskom poimanju, može uraditi neke stvari koje mi ne možemo

    Opet se vraćamo na koncept koji je predočen ljudima, bez ikakvih zastora ili iza kulisa.

    Na primjeru pokazano da poslije smrti ima života, na realnom i sagledljivom primjeru.

    Nevjerni toma mu opipa oživljke na tijelu i posta vjerni - eto imamo agnostika i među apsotolima.

    Toje realna slika , profil ljudi, od bahatih, skromnih, nježnih i grubih, do bezobraznih - sve ono čemu svjedočimo u toku naših bitisanja.

    Sa druge strane, univerzalnost, prometejska briga o čovjeku, koji je kao apsolut, koji je mogao da kaže 'BUDI' da svijet nestane, je sjeo na magarca i ušao u Jerusalim, prvi je uradio ono što ttraži od ljudi da bi postali bolji - u skromnosti skrušio, u žrtvi je prednjačio.

    Šta je tu loše?

    Svi su jednaki pred Bogom, i on prikazan ljudima u obliku običnog čovjeka bio je jednak sa svima - svakome brat tješitelj, od nikoga bolji niti vrijedniji - primjer, viđen i lako shvatljiv.

    I tako dalje u nedogled.

    Najbitnije jeste u cijeloj priči da je spoznat Bog kao duhovni apsolut, a ne kao invetivni heroj.

    Tako da je Islam napravio jednu regresiju.



    Ko je sve ovo radio cirka 600 godina, dok se nije Bog prikazao Muhamedu?

    Zar mu je trebalo 600 godina da ukapira da je pogriješio sa Hristom ?

    A đe je Bog bio kada je Adam izio jabuku?

    Pa je šetajući kroz Eden uvidio da su se ono dvoje nesrećnika pokrilo sa listovima od smokve, pa se iznenadi , pa nije znao odgovor što se desilo no ih pita čemu sve to?



    U SZ anđeo je bio svako ko donosi božiju riječ, bio to običan čovjek, nebesko biće. Danas je on melek, posebno biće sa jasnim performansama,mogućnostima i izračunatom snagom destrukcije.

    Šta je Muhamed prenosio ljudima?

    Božiju riječ?
    Zar je tako nešto moguće - znamo da se ime Boga ne može izgovoriti, jer nikome spoznaja ne doseže toliko duboko, a kamoli što drugo.
    Zar nije ljepše da se tod jelima pokazalo - da li to može običan čovjek?

    Istu onu koja je stvorila svijet i vaseljenu, jer znamo da je u početku bila riječ, od koje je sve nastalo. Čak na izvornom jeziku koji mu je rečeno.

    Kako je onda Muhamed kad je doslovce prenosio što mu je rečeno, a pritom nema invetivnog djela - da se planine pomjeraju, stvara novi svijet ?

    Interesantno.

    Da li je on zaista prenosio Božiju riječ?

    Sa druge strane, malo mi je neobično da se Bog prezentuje kao sadističko iskompleksirano biće, lako uvrijedljiv ako se ne koristi dovoljno superlativa prilikom spominjanja.

    Suština religije, jeste da ljudi budu bolji, Hrist je dao ljudima primjer čojstva i junaštva, na ličnom djelu.

    Univerzalno i bezvremeno, sa vrijednostima koje su civlizovane i poželjne unutar društva.

    Iskreno, bilo bi divno kada bi neki političar na sopstvenom primjeru pokazao šta je skromnost, patriotizam, poštenje, čast.
    Svi mi 'znamo' da su njima dobre namjere i da nam oni čine dobro tamo negdje iza zastora, bilo bi lijepo kad bi to i pokazali.

    Uzgred - mnogo prije svih je bio Prometej.

    Ako odeš u crkvu i pitaš popa ,,Da li je Isus Bog? '' reći će ti da jeste, Biblija dokazuje da Isus nije Bog,štaviše ne postoji ni jedan stih (a da nije izbačen iz konteksta) koji govori da je Isus Bog, Isus govori da je Otac veći od njega.Neću da vrijeđam Isusa jer je on Božiji poslanik,nama muslimanima je samo nelogično zvanično učenje crkve. Ne,Bog nigdje nije pogriješio sa Hristom, Allah mijenja propise i kada zamijeni propis uvjek neki slican njemu ili bolji donese.
    Hrist je najavio Muhameda i rekao da će ga Muhamed proslaviti, ako pitaš nekog iskrenog muslimana da li voli Isusa on će ti bez razmišljanja reći da Mi Muslimani za Boga imamo 99 imena ali to nisu njegova sva imena kao što je rečeno u hadisima Ne možeš se oblačiti kao Arapin ako živiš u Rusiji, to je pretjerivanje a Muhamed je rekao da se u ničemu ne treba pretjerivati pa ni u vjeri.

    Isus je kao i Muhamed prenosio ono što čuje, on kaže da mu je Otac rekao šta da zbori
    Last edited by Israphel; 04-06-13 at 18:39.

  20. #1270
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Evo kako se čovjek vratio Islamu

    Osim toga što čovjek sa snimka izmišlja i što je priča neistinita, koliko o ozbiljnosti religije govori to što je razlog nečijeg konvertovanja strah od snova?

    Dva posta nakon ovoga si kazao da svi muslimani vole Isusa, a kačiš snimak u kojem se kaže da čovjek koji je hrišćanin ide u pakao?

  21. #1271
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Osim toga što čovjek sa snimka izmišlja i što je priča neistinita, koliko o ozbiljnosti religije govori to što je razlog nečijeg konvertovanja strah od snova?

    Dva posta nakon ovoga si kazao da svi muslimani vole Isusa, a kačiš snimak u kojem se kaže da čovjek koji je hrišćanin ide u pakao?

    Nisi me razumio Nisu svi hrišćani isti, neki hrišćani slijede Bibliju takvu kakva je, dok drugi (čitaj:većina) smatraju da je Isus Bog vjerovatno je taj počeo da vjeruje u zvanično učenje crkve da je Isus Bog, a Isus je rekao da on nije Bog. Lik koji mu se pojavio u snu da će ići u pakao zbog obožavanja krsta, tj. hrišćani vjeruju da je Isus ubijen na krstu.Pazi ovo: ako je Isus ubijen na krstu, krstu se ne smije odavati poštovanje i ne smije se ljubiti.

    Zamisli da ti sestru ubiju puškom i tu pušku daju tvojoj porodici, i onda da ljudi počnu da ljube tu pušku? Kako bi se osjećao?

  22. #1272
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam siguran da se ovaj sa snimka udubljivao toliko u tematiku, osim što je rekao: "ostavio si put Islama i postao si hrišćanin."
    Kaže da se "smjesta vratio u Islam jer ga je Alah spasio od nevjerovanja."
    i samim tim, spasio ga odlaska u pakao, jer svi hrišćani idu u pakao jer su nevjernici.

    Ne znam odakle ti to suludo, suludo tumačenje. Krst je simbol stradanja i žrtve prije svega, ti si mu ga tu malo više udario po CSI Miami forenzičkom fazonu.

  23. #1273
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Nisam siguran da se ovaj sa snimka udubljivao toliko u tematiku, osim što je rekao: "ostavio si put Islama i postao si hrišćanin."
    Kaže da se "smjesta vratio u Islam jer ga je Alah spasio od nevjerovanja."
    i samim tim, spasio ga odlaska u pakao, jer svi hrišćani idu u pakao jer su nevjernici.

    Ne znam odakle ti to suludo, suludo tumačenje. Krst je simbol stradanja i žrtve prije svega, ti si mu ga tu malo više udario po CSI Miami forenzičkom fazonu.
    Imaš po interetu slike i klipove ljudi koji ljube krst,a ja sam to vidio i uživo.
    Uzvišeni Allah kaže da je strogo zabranjeno reći da mu je neko ravan, koliko znam toga ima i u Bibliji Znači opet isto, odeš u crkvu i pitaš popa da li je Isus Bog? Najverovatnije će ti odgovoriti da jeste, ali mnogi Biblijski stihovi dokazuju da Isus nije Bog, već sam te stihove postavo na forumu, ako te zanimaju postaviću ih opet
    U klipu nije dato objašnjenje kakav hrišćanin je postao, pravoslavac ili katolik ili možda amiš ili oni koji se samokažnjavaju.

  24. #1274
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Nisam siguran da se ovaj sa snimka udubljivao toliko u tematiku, osim što je rekao: "ostavio si put Islama i postao si hrišćanin."
    Kaže da se "smjesta vratio u Islam jer ga je Alah spasio od nevjerovanja."
    i samim tim, spasio ga odlaska u pakao, jer svi hrišćani idu u pakao jer su nevjernici.

    Ne znam odakle ti to suludo, suludo tumačenje. Krst je simbol stradanja i žrtve prije svega, ti si mu ga tu malo više udario po CSI Miami forenzičkom fazonu.
    Dzaba ti je objasnjenje kad neko postavi glupu tezu pa je onda priziva kao neki dokaz i jos nadogradje forenzičkim fazonima. Hrisćani su zatucani jer Isusa smatraju za Boga, ali zato islamisti su izuzetno prosvijetljeni i kad bi neko Muhamedu nacrtao sesir samo bi se lagumali nedje medju masom. Hrisćani su zatucani pa u svojoj tradiciji imaju da pośećaju groblje dje su predaci sahranjeni, a oni prosvijećeni idu pred bolnice dje se predaci rodili........

  25. #1275
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Ako odeš u crkvu i pitaš popa ,,Da li je Isus Bog? '' reći će ti da jeste, Biblija dokazuje da Isus nije Bog,štaviše ne postoji ni jedan stih (a da nije izbačen iz konteksta) koji govori da je Isus Bog, Isus govori da je Otac veći od njega
    Pa i ne bi, kad smo već kod toga.

    Rekao bi ti da je bogočovjek.

    Iskustvo Islama, jeste da su imali kontakt sa određenim frakcijama Hrišćanstva koje su smatrali da je Hrist suštinski Bog, monofizisti i Nestorijanci, obe su istrijebili, dobrim djelom sami muslimani.

    Kao što bi za svetog Petra Cetinjskog rekli da je Božiji čovjek, za Hrista ni manje ni više nego da je sin, sam islam ne negira njegovo božansko začeće.

    Interesantno jeste, da se u SP prati rodoslov Josifa iako on nije biološki otac Isusa. Ali ga je on podigao i vaspitao, koliko se duh čovječiji nekada više cijenio nego krvno srodstvo, on se u jednom pogledu nazvao Josifovim sinom, nadahnut je Svetim Duhom i rađaše ono što je Bogu po volji. Kao što sam reče , Hrist je stalno navodio da veličina Oca je nemerljivo veća i da on samo po Njegovoj volji na zemlji. Šta je čudno da se nazove Njegovim sinom, zar Bog nije SVEMOGUĆ, pa da i vještački oplodi jednu ženu?

    KOliko samo primjera kroz SZ ima da je usvojeno dijete i bilo je barabar isto sa ostalom biološkom djecom svojih roditelja.

    Vulgarizacijom nekih vrijednosti, možemo dokazati što nam padne na pamet, nego da se fokusiramo na ono što je pokušano da se reče.

    Dakle, takav oprečni stav da hrišćani Hrista smatraju Bogom je utemeljen na osnovu marginalnih religioznih podjela koje su davno istrijebljene, sledbenici poklani, zahvaljujući ažurnim braniocima vjere.

    Mi Muslimani za Boga imamo 99 imena
    SVako ime u zavisnosti od onoga što čini.
    Ako je milosrdan, ako je osvetnik, ratnik - svaki put drugačije ime.

    Pa zašto onda je čudno, nazvati nekoga Njegovim sinom ako kroz njega on sprovodi volju, radi sve kako se zavjetovao, dajući ljudima nadu, ljubav, na primjeru dokaz vjere, model i koncept ponašanja koji bi trebao da kod osobe napravi određene moralne i duhovne prekidače i regulatore.

    Suštinski se uspostavio novi koncept morala sa novim vrijednostima i tome ne bi trebalo da se ima zamjerke.

    Po mom mišljenju je to i najvažnije, nego li neke dogmatske regule koje osim kod palamuđenja su totalno realno marginalne.

    Hrist je najavio Muhameda i rekao da će ga Muhamed proslaviti, ako pitaš nekog iskrenog muslimana da li voli Isusa on će ti bez razmišljanja reći da
    Pa vidi, ima jedan paradoks, po islamskoj eshatologiji mrtvi spavaju u svojim grobovima čekajući sudnnji dan da im se dodijeli sud.
    Hrist je otpečatio vrata raja i pakla, njegova pojava jeste da je dao Novi Zavjet , sprao pragrijeh, izmirio Boga sa ljudima - to je njegova suština, onaj invetivni dio.
    Sad u igri imamo privremeni sud.

    a Muhamed je rekao da se u ničemu ne treba pretjerivati pa ni u vjeri.

    Jeste rekao je, ali ga niko izgleda nije čuo dobro

    Uvijek mi je bila čudna forma fanatizma , vrlo česta kod klerika, koji naprosto (ako im se može) bi te ubili na mrtvo da ti pomognu, valjda da živiš.

    Ne,Bog nigdje nije pogriješio sa Hristom, Allah mijenja propise i kada zamijeni propis uvjek neki slican njemu ili bolji donese.
    Bog nije savšen niti dobar, bar nikako to ne možemo tvrditi iz našeg ugla, jer naprosto ne možemo pojmiti sve to.

    Samo znam, da od prve grupice stvorenih i rođenih, koji su rasli pod njegovim nadzorom, ne dao ti ih Bog u komšiluk kakvi su ispali,a kamo li u familiju.

    Uzmimo na primjer krvavu međureligijsku istoriju, onu balkansku priču koja se priča vjekovima.

    Koliko katolika i pravoslavaca zna razlike , te dogmatske farse oko kojih se napravila podjela i nepomirljiva klima.

    Čudno koliko se to poklopilo sa političkim podjelama, granicama određenih država, a znamo da je država samo lebensraum nad kojim se ima kontrola i sa kojeg se skube porez.

    Znači imamo tu boansku sivu meinenciju oko koje se mnogo toga vrti, što bi pojedini rekli - ontološka suština, centralno središte.

    Koliko današnja radikalizacija Islama kroz svijet nije potpomognuta sa primitivnim feudalnim uređenjem u državama bogatim naftom, gdje pojedini mamlazi su toliko bezobrazno bogati da mogu da kupe i političku volju pojedenih velesila.
    Zasigurno im ne treba neko građansko otriježnjenje, da nekome padne na pamet nešto tipa komunizam, ili u nekoj blažoj formi jaka socijalna ideja koja bi planula , taman kao nafta što plane brzo.

    Inače, imamo rat kroz Islamski svijet koji isti ti koji lelemudaju o podmukom progonu mogu da ga prekinu za 24 sata.
    Jednostavno da kažu, ne izvozimo više naftu vama, i woola , kraj rata.

    Za to je imao kohonese Gadafi , pa su ga isti ti dušebrižnici, što ufate neku ženu pa je kamenuju, prodali, jer imao neke fiks ideje koje nisu ISPLATIVE.

    A Muhamed niđe nije rekao da se novac poštuje više nego Allah - koliko se sjećam.






    Ali dobro, po meni su to marginalne stavri, institucionalna religija me apsolutno ne interesuje.

Page 51 of 62 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 13:56
  2. koja je religija za vas
    By big giant head in forum Religija i filozofija
    Replies: 44
    Last Post: 22-10-06, 13:47
  3. Zene i religija...
    By renaissance in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 05:54
  4. Komunizam kao religija
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 05-03-05, 13:31
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 09:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •