Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 126 to 150 of 190

Thread: Lijek protiv raka? (zajednički thread svih na ovu temu otvorenih na ovom podforumu)

  1. #126
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Ne znas ti onda nista..imas studija i istrazivanja o svemu,ko nema u vuGla ima kod Googla


    Sent from my iPhone 4s white 32GB simfree 5.1.1 Absinthe JB

  2. #127
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Ne znas ti onda nista..imas studija i istrazivanja o svemu,ko nema u vuGla ima kod Googla


    Sent from my iPhone 4s white 32GB simfree 5.1.1 Absinthe JB
    Ma daa, ti mi znaš neke studije lol. Stavi linkove da se i mi malo prosvijetlimo sa ti čudotvornim ljekovima.

  3. #128
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Ukucaj na google "stvari koje ne biste trebali da znate"


    Sent from my iPhone 4s white 32GB simfree 5.1.1 Absinthe JB

  4. #129
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Ukucaj na google "stvari koje ne biste trebali da znate"


    Sent from my iPhone 4s white 32GB simfree 5.1.1 Absinthe JB
    Da, to je definitivno vijerodostojan način pretrage.

    https://www.google.com/webhp?source=...w=1280&bih=899

  5. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  6. #131
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ananas – Izvor zdravlja

    3. april 2013. 7:36 | Dodaj komentar



    Tropsko voće ananas (Ananas comosus) omiljeno je zbog ukusa i prijatnog mirisa, ali malo ko zna koliko je lekovito. Australijski naučnici iz Instituta za medicinska istraživanja u Kvinslendu, u molekulima ovog specifičnog ploda otkrili su moćan antikancerogeni sastojak, što bi moglo da doprinese proizvodnji novog leka protiv ove opake bolesti.

    Iz mrvljenih peteljki ananasa, koje se inače koriste za omekšavanje mesa, posvetljavanje piva ili farbanje kose, naučnici su izdvojili dva molekula bromelina. Jedan od njih podstiče imunološki sistem da uništava kancerogene ćelije, dok drugi blokira određeni protein, odgovoran za čak 30% slučajeva pojave svih oblika karcinoma.
    Među njima posebna delotvornost ispoljena je na kancerogenim ćelijama dojke, pluća, debelog creva, jajnika i melanoma. Iako su potrebna dalja istraživanja, stručnjaci preporučuju najmanje tri obroka ananasa dnevno, kako bi se postigao eventualni antikancerogeni efekat.
    Za bromelin se zna da je veoma efikasan u tretiranju lokalizovanih zapaljenja sa edemima, odnosno da smanjuje upale, otoke i ožiljke. Takođe, deluje pozitivno na jačanje ugroženog kolagena u tkivu zahvaćenom celulitom, poboljšava drenažu tkiva i olakšava varenje proteina.
    Bromelin iz ananasa brzo i delotvorno smanjuje i bolove. Mišljenje naučnika je da bromelin razgrađuje proteine u krvi, te na taj način smanjuje upale koje izazivaju bol. Istovremeno, štiti zglobove od slobodnih radikala. Doza od 200 do 400 miligrama dovoljna je da eliminiše postojeći bol.
    Ananas se preporučuje i kao pomoć pri mršavljenju, za eliminaciju celulita, protiv bora i otoka.
    Kada je reč o hiperpigmentaciji kože uzrokovanoj starenjem, dobri poznavaoci tvrde da bromelin i tu izuzetno efikasno deluje. Ukoliko prodre kroz kožu u dubinu „staračkih pega“, može da ih izbledi ili skroz eliminiše.
    Narodni lekari ananas preporučuju i kod upale pluća, bronhitisa, anoreksije, nekih vrsta alergija, gušavosti, grebanja u grlu, ateroskleroze. Zbog zavidnih količina celuloze, treba ga uzimati i kod otežanog varenja.
    Dobri poznavaoci tvrde da ovaj egzotični plod štiti organizam od slobodnih radikala, a zbog velike količine šećera ne preporučuje se jedino dijabetičarima.
    Ananas sadrži i dosta ugljenih hidrata, a od minerala kalijum, natrijum, kalcijum, magnezijum, fosfor i mangan. Ima i biljnog pigmenta karotina, a među vitaminima izdvajaju se vitamini C, E i vitamini B grupe. Najbolje je jesti ga svežeg, jer tako najpovoljnije deluje na zdravlje. Savršen je i posle večere jer njegovi enzimi pomažu varenje.
    Prilikom kupovine treba odabrati ananas svežeg izgleda sa zelenim listovima i neoštećenom korom, bez mekanih i tamnih delova. Kada se uzme u ruke, plod težinom mora da odgovara veličini, a njegov miris treba da je diskretan i sladak, ne neprijatan ili kiselkast. U kućnim uslovima ananas na sobnoj temperaturi može da se čuva do dva, a u frižideru od tri do pet dana.

    SVEŽ, U TABLETI, KAO SOK…

    U bolje snabdevenim apotekama ananas se može naći i u vidu tableta. Kod lošeg varenja treba uzimati jednu do dve tablete u toku ili nakon obroka. Protiv celulita i za mršavljenje dnevno treba popiti dve tablete pre jela. Preparat se ne preporučuje trudnicama, dojiljama, kao ni deci do dvanaest godina.
    Ipak, najbolji je svež, a naročito se preporučuje posle „težeg“ obroka sa mnogo mesa bogatog proteinima.
    Ananas je odličan za detoksikaciju i čišćenje organizma kao i razgrađivanje suvišnih masnoća. Da bi se lekovita svojstva u potpunosti iskoristila, ananas treba jesti između obroka, jer se u protivnom njegovi enzimi usmeravaju na varenje hrane. Isceđen sok od ananasa pomaže kod groznica i visoke temperature, jer jača imuni sistem.
    Takođe štiti i od visokog krvnog pritiska i začepljenja krvnih sudova, a uklanja i višak vode iz organizma. Istovremeno čuva kosti od osteoporoze i lomova.

    http://www.vestinet.rs/zdravlje-2/ananas-izvor-zdravlja

  7. #132
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  8. #133
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    e ako je do feferona onda ne moram strecat

  10. #135
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #136
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...
    A pelin, Tamjanika, Taj spokoj, Ta panika
    Tek digod U berbi pedesetdevete
    ..."

    Prema istraživanjima koja su objavljena u „Life Science“, artemisinin – derivat biljke Sweet wormwood (Artemisia Annua L., doslovan prevod sa engleskog – slatki pelin) korišten u kineskoj medicini – može ubiti 98 posto ćelija raka grudi za manje od 16 sati.
    http://izmojekuhinje.com/index.php/c...u-samo-16-sati
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #137
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    http://zoranvujcic.com/2013/10/vitam...medu-nama.html

    http://zoranvujcic.com/2013/11/kisel...e-razboli.html

    http://zoranvujcic.com/2013/10/amigd...aca-magle.html

    http://zoranvujcic.com/2013/09/cudes...-u-srbiji.html

    I ostali mitovi:

    http://zoranvujcic.com/category/mitovi




    Upozorenje! Čitanje tekstova zasnovanih na naučnim saznanjima može da naškodi vašim zabludama kojima vas hrane kojekakvi stručnjaci! Nemoj poslije da bude da vam nisam rekao.

  13. #138
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    http://zoranvujcic.com/2013/10/vitam...medu-nama.html

    http://zoranvujcic.com/2013/11/kisel...e-razboli.html

    http://zoranvujcic.com/2013/10/amigd...aca-magle.html

    http://zoranvujcic.com/2013/09/cudes...-u-srbiji.html

    I ostali mitovi:

    http://zoranvujcic.com/category/mitovi




    Upozorenje! Čitanje tekstova zasnovanih na naučnim saznanjima može da naškodi vašim zabludama kojima vas hrane kojekakvi stručnjaci! Nemoj poslije da bude da vam nisam rekao.

    Aj legendarno, ovo sam morao quotovati:

    Zato što je hemija mračna veština za mnoge koji su u školi pamtili samo velike odmore.

  14. #139
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Čula sma i ja za Maju Volk. Svaka joj čast. Ali ja ne vjerujem da se može izliječiti rak. On nestane, ali se isto vrati posle odredjenog vremena. Moja mama je u imala rak pluća, borila se i primala hemoterapiju, jela je voće, povrće, sve domaće. Krvna slika joj je bila dobra. I nestao je. Ali zato joj je posle god i mjesec dana metastazirao na mozgu i posle toga na jetri i preminula... Treba se naravno boriti... Recimo, moja ujna ima tu vrstu raka ne znam stvarno kako se zove, ali sa njim živi 10 god. Ali, ima dijetalnu hranu, ne smije ovo, ne smije ono...
    Ja sam čula da je dobar sok od aronije-sibirska borovnica...
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  15. #140
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Čula sma i ja za Maju Volk. Svaka joj čast. Ali ja ne vjerujem da se može izliječiti rak. On nestane, ali se isto vrati posle odredjenog vremena. Moja mama je u imala rak pluća, borila se i primala hemoterapiju, jela je voće, povrće, sve domaće. Krvna slika joj je bila dobra. I nestao je. Ali zato joj je posle god i mjesec dana metastazirao na mozgu i posle toga na jetri i preminula... Treba se naravno boriti... Recimo, moja ujna ima tu vrstu raka ne znam stvarno kako se zove, ali sa njim živi 10 god. Ali, ima dijetalnu hranu, ne smije ovo, ne smije ono...
    Ja sam čula da je dobar sok od aronije-sibirska borovnica...
    Moram ti nesto reci i nadam se da nećeš zamjeriti. Prvo, nije uopste humano govoriti da nema lijeka za rak, kako ti rece. Zašto? Pa zato što prvenstveno to nije tačno, lijek postoji za odredjene tipove tumora i to specifičan dok za neke ide opsta terapija koja podrazumeva kombinaciju lijekova i procedura. Koliko će terapija biti efikasna to zavisi od mnogo faktora te stoga niko ne može reći da tumor ima ili nema lijeka. Ali najbitnije od svega, ovo će čitati neka osoba koja želi da veruje da ima, i traži po internetu svasta i zamisli kako se osjeća kada pročita tvoj komentar. Ovo ti govorim kao zdravstveni radnik i osoba koja je izgubila majku u dva mjeseca od tumora pluća.
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  16. #141
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by agent View Post
    Moram ti nesto reci i nadam se da nećeš zamjeriti. Prvo, nije uopste humano govoriti da nema lijeka za rak, kako ti rece. Zašto? Pa zato što prvenstveno to nije tačno, lijek postoji za odredjene tipove tumora i to specifičan dok za neke ide opsta terapija koja podrazumeva kombinaciju lijekova i procedura. Koliko će terapija biti efikasna to zavisi od mnogo faktora te stoga niko ne može reći da tumor ima ili nema lijeka. Ali najbitnije od svega, ovo će čitati neka osoba koja želi da veruje da ima, i traži po internetu svasta i zamisli kako se osjeća kada pročita tvoj komentar. Ovo ti govorim kao zdravstveni radnik i osoba koja je izgubila majku u dva mjeseca od tumora pluća.
    Znam ja to, ali eto govorim da mojoj majci nije pomoglo... Svakako onkolozi znaju koje terapije pacijenti trebaju primati za odredjene vrste raka i treba konzumirati sve što bi pomoglo da se sačuva zdravlje... Ali ja sam jednostavno ljuta i zbog toga sam ovo napisala...
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  17. #142
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja, ti i ostali koji smo izgubili majku odnosno roditelja nismo ljuti jer je to Jedan osjećaj. U nama kljuca enormno mnogo osjecaja sa kojima se mi borimo što zbog nas, to i zbog ljudi oko nas.
    Na kraju, povučeni lošim iskustvom, moramo pomoći drugima na ovaj način i ne uskracivati im nadu jer je nada najjace oruzje kada je tumor u pitanju.
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  18. #143
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Medjutim reći da je taj virus bezopasan za ljude je neodgovorno. Vodite računa da se možete zaraziti njime i da on živi i razmnožava se u tijelu (što zdravom što bolesnom nediskriminirano kako se da zaključiti iz članka) znači da on mora uništiti ili bar oslabiti ćeliju u kojoj se razmnožava bilo zdravu ili malignu. Možda su efekti neosijetljivi ali sigurno ima posljedica. Priroda virusa je takva.

    :-? :-? :-?
    Reći da je vakcina bezopasna po ljude je takođe neodgovorno pa se svi vakcinišemo (makar po rođenju)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #144
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Reći da je vakcina bezopasna po ljude je takođe neodgovorno pa se svi vakcinišemo (makar po rođenju)

    Vakcina je koktel oslabljenih virusa, sama po sebi je mali rizik kojeg prihvatamo. Ti virusi u vakcini su često slomljeni i predstavljaju samo komade proteina ili imaju samo ljusku bez genetskoh materijala. Izazivaju odgovor organizma ali nisu sposobni za razmnožavanje. Pošto nisu sposobni za razmnožavanje ne mogu mutirati (evoluirati) i time stvoriti novu varijantu koja je opasna ili za nju ne postoji vakcina.

    Gore pomenuti virus je, s druge strane, u punoj snazi. Njegova uloga nije kao kod vakcina da izaziva imuni odgovor već saam napada ćelije i ubija ih svojim razmnožavanjem. Ovo ima za posljedicu da mutira odnosno evoluira. Pošto se to događa u ljudskom tijelu, veoma je velika vijerovatnoća da mutira na način da lakše napada ljudske (normalne) ćelije i time postane opasan i zarazan za zdrave ljude.

  20. #145
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Vakcina je koktel oslabljenih virusa, sama po sebi je mali rizik kojeg prihvatamo. Ti virusi u vakcini su često slomljeni i predstavljaju samo komade proteina ili imaju samo ljusku bez genetskoh materijala. Izazivaju odgovor organizma ali nisu sposobni za razmnožavanje. Pošto nisu sposobni za razmnožavanje ne mogu mutirati (evoluirati) i time stvoriti novu varijantu koja je opasna ili za nju ne postoji vakcina.
    O tome i pričam
    Vakcina je kako ti reče "mali" rizik od kojega dijete može dobiti Celebralnu paralizu, Autizam i ko zna koliko drugih bolesti ali je mali rizik. Meni zapravo i nije jasno zbog čega se vakciniše na neke bolesti koje su praktično izumrle (barem u civilizovanom dijelu svijeta) poput Dječije paralize
    Ovi ti daju bezopasni virus i to ti je takođe mali rizik
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #146
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    O tome i pričam
    Vakcina je kako ti reče "mali" rizik od kojega dijete može dobiti Celebralnu paralizu, Autizam i ko zna koliko drugih bolesti ali je mali rizik. Meni zapravo i nije jasno zbog čega se vakciniše na neke bolesti koje su praktično izumrle (barem u civilizovanom dijelu svijeta) poput Dječije paralize
    Ovi ti daju bezopasni virus i to ti je takođe mali rizik

    Pročitaj ovaj topik.

    U njemu sam opisao proces koji se zove imunitet krda koji objašnjava zašto treba vakcinisati ljude protiv bolesti koje su sada postale rijetke.

    I vakcine ne izazivaju autizam niti celebralnu paralizu.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...vatsku-javnost

  22. #147
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Pročitaj ovaj topik.

    U njemu sam opisao proces koji se zove imunitet krda koji objašnjava zašto treba vakcinisati ljude protiv bolesti koje su sada postale rijetke.

    I vakcine ne izazivaju autizam niti celebralnu paralizu.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...vatsku-javnost
    Eto ga sad.
    Ja svojevremeno kod frizera vidio očima klinca koji ima celebralnu paralizu i njegova majka na frizerovo krajnje neumjesno zabadanje nosa reče da je od vakcine.
    Ako majka tog klinca laže i ja lažem
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #148
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG-BD
    Posts
    1,948
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ja da napisem...

    Prosle godine vracam se sa puta iz Njemačke autom i zove me kum i zamoli me da svratim u Ljubljanu za neke tablete i pita me koliko para imam kod mene!

    Nije nikakav problem kažem mu svratiću dje god treba i kod sebe imam oko 800-900€ neznam ni ja tacno,on mi kaže OK organizovace on sve bicemo na talefonu..

    Stizem u Ljubljanu i mi se čujemo na tel i kaže mi da podjem nedje dje ima vesten union da su mi uplaćene pare da podignem 4500€..

    Molim reko kume sto 4500e kaze nista me ne pitaj i daje mi broj neke klinike da podjem tamo i da uzmem tablete NEXAVAR ja reko a koliko ima toga a on mi kaze ma to je jedna kutija tableta i onda mi objasni ukratko da mu je ženin brat teško bolesan i nisam nista vise pitao otisao platio tablete 4300€ kutija koja traje od prilike dva mjeseca.......

    I da ne dužim donio mu ja to na zalost njegov šura nije ni ispio tu terapiju preminuo je a mene je baš bilo zainteresovalo šta je to što košta toliko para kojih niko neće žaliti u takvim situacijama i ako ih nema pozajmiće ih kako god(prodat kuću,stan,zemlju nebitno)

    To su uglavnom tablete koje se koriste u poodmaklim stadijumima karcinoma jetre,bubrega koji nijesu operabilni i zračenje i hemoterapija nemaju efekat one produžavaju zivot par mjeseci uz sto nekih nezeljenih efekata da pacijenti bukvalno prestaju da piju iste jer ne mogu da izdrze i citao sam baš puno i nidje nisam procitao da su nekog izlijecile osim produzile zivot za par mjeseci ...

    A ovo sve pišem da li je moguće toliki bezobrazluk u ovom slucaju čuvenog BAYERA da tablete prodaju 4500€ znajuci da u tim stadijumima bolesti nema lijeka(nekim drugim metodama) i da će ljudi uraditi sve da ih kupe a koliko pomažu pitanje je(neću da kažem da ne produže život nekolika mjeseca,nekome da a nekome nažalost ne..) a ne refundiraju se mislim nidje u svijetu(nisam ni pomislio na nas) a reklamiraju ih na sva usta....
    Last edited by fauto; 05-02-14 at 05:42.

  24. #149
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fauto View Post
    Evo i ja da napisem...

    Prosle godine vracam se sa puta iz Njemačke autom i zove me kum i zamoli me da svratim u Ljubljanu za neke tablete i pita me koliko para imam kod mene!

    Nije nikakav problem kažem mu svratiću dje god treba i kod sebe imam oko 800-900€ neznam ni ja tacno,on mi kaže OK organizovace on sve bicemo na talefonu..

    Stizem u Ljubljanu i mi se čujemo na tel i kaže mi da podjem nedje dje ima vesten union da su mi uplaćene pare da podignem 4500€..

    Molim reko kume sto 4500e kaze nista me ne pitaj i daje mi broj neke klinike da podjem tamo i da uzmem tablete NEXAVAR ja reko a koliko ima toga a on mi kaze ma to je jedna kutija tableta i onda mi objasni ukratko da mu je ženin brat teško bolesan i nisam nista vise pitao otisao platio tablete 4300€ kutija koja traje od prilike dva mjeseca.......

    I da ne dužim donio mu ja to na zalost njegov šura nije ni ispio tu terapiju preminuo je a mene je baš bilo zainteresovalo šta je to što košta toliko para kojih niko neće žaliti u takvim situacijama i ako ih nema pozajmiće ih kako god(prodat kuću,stan,zemlju nebitno)

    To su uglavnom tablete koje se koriste u poodmaklim stadijumima karcinoma jetre,bubrega koji nijesu operabilni i zračenje i hemoterapija nemaju efekat one produžavaju zivot par mjeseci uz sto nekih nezeljenih efekata da pacijenti bukvalno prestaju da piju iste jer ne mogu da izdrze i citao sam baš puno i nidje nisam procitao da su nekog izlijecile osim produzile zivot za par mjeseci ...

    A ovo sve pišem da li je moguće toliki bezobrazluk u ovom slucaju čuvenog BAYERA da tablete prodaju 4500€ znajuci da u tim stadijumima bolesti nema lijeka(nekim drugim metodama) i da će ljudi uraditi sve da ih kupe a koliko pomažu pitanje je(neću da kažem da ne produže život nekolika mjeseca,nekome da a nekome nažalost ne..) a ne refundiraju se mislim nidje u svijetu(nisam ni pomislio na nas) a reklamiraju ih na sva usta....

    Bayer je poznat fo svojoj neetičkoj praksi zbog svog CEO-a Marijn Dekkers-a. I nedavno je doživio javnu bruku zbog svoje izjave koja je data zbog toga jer su Indijci odlučili da ne ebu 2% zakone o zaštiti patenata kada su u pitanju medikamenti.

    U svakom slučaju evo videa:


  25. #150
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozete li mi reci da li u kospicama sljiva ima B17? Pocela sam da jedem to jezgro ali me zanima i ima li nekoh losih strana jer cini mi se da sam citala da sadrze i cijanid...

Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viskijem protiv raka.
    By kIkICa in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 08-07-05, 08:48
  2. lijek protiv shtucavicce?!
    By ines in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 17-06-04, 15:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •