Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 190

Thread: Lijek protiv raka? (zajednički thread svih na ovu temu otvorenih na ovom podforumu)

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Chula sam da neki nadriljekar iz Bosne u svoj lijek, koji pravi za bolesnike od malignih bolesti,stavlja petrolej i gasheni krech!
    Valjda bi chovjek popio sve shto mu neko kaze da ce pomoci u takvoj situaciji i taj bolesnik koji to pije (krech i petrolej) je josh ziv iako su prognoze ljekara u maju proshle godine bile maksimalno 3 mjeseca zivota!
    Evo prodje skoro godina,dobro je...ko ce ga znati

  2. #52
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Chula sam da neki nadriljekar iz Bosne u svoj lijek, koji pravi za bolesnike od malignih bolesti,stavlja petrolej i gasheni krech!
    Valjda bi chovjek popio sve shto mu neko kaze da ce pomoci u takvoj situaciji i taj bolesnik koji to pije (krech i petrolej) je josh ziv iako su prognoze ljekara u maju proshle godine bile maksimalno 3 mjeseca zivota!
    Evo prodje skoro godina,dobro je...ko ce ga znati
    Nemam pojma, nisam dovoljno strucan da bi mogao da dajem sud o ovome, ako mu pomaze neka pije, ali ipak mislim da je tu autosugestija u pitanju. Kao kod placebo lekova koji se cesto koriste kod malignih obolenja...Pijes secerne pilule,ali mislis da ti daju neki cudesni lek i ozdravis.....(prosto receno naravno)
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  3. #53
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Dajte ljudi, medicina nije nista bez grana nauke koja lijeci posledicu, a ne uzrok, pomirite se s tim, zasto ne nadju nesto sto ce potpuno eliminisat i samu pojavu raka, nego samo nesto sto ga vec unistava, a da bi unastava trba rak da postoji, tako je sa svim bolestima, lijece se posledice, ne uzrok, tako da sve dok nauka ne predje tu granicu, nista epohalno nije otkriveno
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  4. #54
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Chula sam da neki nadriljekar iz Bosne u svoj lijek, koji pravi za bolesnike od malignih bolesti,stavlja petrolej i gasheni krech!
    Valjda bi chovjek popio sve shto mu neko kaze da ce pomoci u takvoj situaciji i taj bolesnik koji to pije (krech i petrolej) je josh ziv iako su prognoze ljekara u maju proshle godine bile maksimalno 3 mjeseca zivota!
    Evo prodje skoro godina,dobro je...ko ce ga znati
    Ljekari griješe u prognozama stalno, nije to ništa novo, a rak je naročito nezahvalan za prognoze. Nije taj nesretnik danas živ žbog kreča, već uprkos njemu.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je stvar volje za zivotom


  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ljekari griješe u prognozama stalno, nije to ništa novo, a rak je naročito nezahvalan za prognoze. Nije taj nesretnik danas živ žbog kreča, već uprkos njemu.
    Ne znam shta da ti kazem! Ja sam neko ko vjeruje iskljuchivo savremenoj medicini mada ne znam kako bih se ponashala u ovakvoj situaciji!
    Mozda bih i ja pribjegla ovakvim metodama

    Ja smatram da mnogo, na razvoj bolesti i njeno eventualno sprechavanje(maligne bolesti), utiche psihichka stabilnost bolesnika,jer kako bih inache tumachila da se dva organizma skoro ili potpuno istih dijagnoza razlichito izbore sa malignim oboljenjem.

    Poshto imam u porodici (najuzoj) primjer stadijuma bolesti i toka (karakteristichnog) za tu fazu ,poslije 5 operacija i prognoza (na osnovu svih iskustava do sad poznatih u medicini) koje se svode na samo 10 % prezivjelih u prvih 5 godina bolesti a 100% smrtnosti nakon 10 godina,a josh je medju nama,zdrav kako sad stvari stoje,mada imamo josh 2 godine do tog famoznog razdoblja od 10 godina,bez chetvrtog recidiva (metastaze,shto je rijetko ili uopshte nepoznato),imam potpuno pravo da vjerujem da je psiha jedan od glavnih razloga za oporavak.

    Suochavanje (potpuno mirno) sa bukvalno smrtnom pesudom i rezonovanje tipa,vidjecemo ko ce koga da ubije,ti mene ili ja tebe, je vishe nego djelotvorno ali neshto sa chim se chovjek prosto rodi i ne moze se nauchiti!

  7. #57
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Chula sam da neki nadriljekar iz Bosne u svoj lijek, koji pravi za bolesnike od malignih bolesti,stavlja petrolej i gasheni krech!
    Valjda bi chovjek popio sve shto mu neko kaze da ce pomoci u takvoj situaciji i taj bolesnik koji to pije (krech i petrolej) je josh ziv iako su prognoze ljekara u maju proshle godine bile maksimalno 3 mjeseca zivota!
    Evo prodje skoro godina,dobro je...ko ce ga znati
    Kad je prezivio krec prezivjece i rak dabome

  8. #58
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    kvarni nemo za*ebavat, znash li kolko samo ljudi umire od raka. Znachi nashli su lijek protiv raka, josh samo sidu da maknu i to je to. Mada se i ja slazhem da je sve to u glavu chovjeka. I chuo sam da posle operacije raka jedino shto mozhe da ubije chovjeka je post operativni stres, to ako bolesnik savlada prezivio je. Znachi ipak ta bolest je i fizichka i mentalna.
    Čupatelj

  9. #59
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    sve je stvar volje za zivotom
    dzabe ti wolja ako[daleko bilo] imash rak na mozgu i to u dijelu dje se ne moze operisat...kad bi do wolje bilo swi bi se izlijechiwali od swega i swachega ali...nazalost..to nije bash tako jednostawno...:-?:-?

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    sve je stvar volje za zivotom

    i pravilne ishrane!!!!!!
    we`ll love u
    just the way U
    R if u
    R
    PERFECT

  11. #61
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    dzabe ti wolja ako[daleko bilo] imash rak na mozgu i to u dijelu dje se ne moze operisat...kad bi do wolje bilo swi bi se izlijechiwali od swega i swachega ali...nazalost..to nije bash tako jednostawno...:-?:-?
    na srecu to je bash tako, ali ljudi nece da vjeruju u to a ziva je istina da svaki chovjek pomocu volje moze svaku bolest da izlijechi.
    Čupatelj

  12. #62
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Negdje sam na ovom pdf-u postavila text o Brojsovoj metodi koja se sprovodi u cilju ubijanja celija karcinoma.
    Imam tu knjigu negdje po kuci,malo sam je prostudirala i duboko vjerujem u taj nacin izlijechenja..
    Trenutno nemam vremena za pojasnjenje ,pa pogledajte :
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=520618&postcount=46


  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ljut začin protiv raka



    Bejtsova ekipa je otkrila najslabiju tačku tumoroznih ćelija, zvane mitohondrije, a koje su odgovorne za proizvodnju supstance koja ćelijama služi kao izvor energije.


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=21936
    Kakva je osoba ovo napisala, zivota ti? Kolko ovo govori o PCNEN-u...
    Mitohondrije odgovorne za stvaranje supstance koja celijama sluzi kao izvor energije? poenta unistenja koje rak nosi je u tome sto kancerogene celije NE koriste mitohondrije, nego glikolizu za proizvodnju energije, nacin na koji normalne celije (koje sve odreda proizvode energiju preko mitohondrija) energiju proizvode iskljucivo u nedostatku kiseonika.

    I to nije otkrila ta doktorica, nego Varburg, i to 1931. godine. On je smatrao da je to uzrok raka, dok ga moderna medicina vidi kao posledicu. Najnovija istrazivanja pokazala su da je varburg mozda i bio u pravu, jer jeftini ljekovi za mitohondrijalne bolesti cine da se tumori kod pacova samounistavaju. I ako to nije uzrok, lijecenje atrofiranih mitohondrija bi ipak moglo da znaci i lijecenje raka.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milis View Post
    Negdje sam na ovom pdf-u postavila text o Brojsovoj metodi koja se sprovodi u cilju ubijanja celija karcinoma.
    Imam tu knjigu negdje po kuci,malo sam je prostudirala i duboko vjerujem u taj nacin izlijechenja..
    Trenutno nemam vremena za pojasnjenje ,pa pogledajte :
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=520618&postcount=46
    prochitala sam knjigu i ne znam da li bih se slozila sa tobom da vjerujem u tu metodu izljechenja!
    Shta vishe, s obzirom da imamo u porodici sluchaj bolesti, i da smo, naravno, trazili sve moguce nachine i metode, dokopali smo se i knjiga i ljudi koji zastupaju i promovishu Brojsovu metodu lijechenja, koja se svodi na 40-to dnevno izgladnjivanje, pacijent bukvalno nishta ne jede, pije samo po 2 litra chajeva, odredjenih, dnevno, i ono shto je nas odbilo od toga je shto nam niko od "promotera" nije mogao pokazati zivu osobu koja je koristila tu metodu! Svi su umrli, ovi tvrde, ne od raka ali im ja bash i nijesam vjerovala.

    Za one koji ne znaju, Brojsova teorija je da tumor, kao bjelanchevinasta tvorevina, moze da se izlijechi tako shto se u organizam ne smije unositi ni malo (ali bash ni malo) bjelanchevina, pa poshto organizam bez bjelanchevina ne moze da funkcionishe, onda se sam pochne snabdijevati njima odande gdje ih jedino ima- iz tumora...shto znachi da organizam bukvalno pojede tumor i tumora kao nema nakon 40 dana!

    Mene je brinulo kako jedan tako oslabljen,( i inache od bolesti, a tek od izgladnjivanja) organizam moze da se izbori sa bilo chim

    U svakom sluchaju, rekla sam da nikad necu savjetovati bolesnika da se podvrgne Brojsovoj totalnoj terapiji, ali sam spremna da ga podrzim i da kuvam chajeve i svu proceduru isposhtujem, a odluka MORA biti samo njegova

  15. #65
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    dzabe ti wolja ako[daleko bilo] imash rak na mozgu i to u dijelu dje se ne moze operisat...kad bi do wolje bilo swi bi se izlijechiwali od swega i swachega ali...nazalost..to nije bash tako jednostawno...:-?:-?
    Volja je Milice strashno veliki procenat uspjeha u izljechenju!
    Nijedan bolesnik koji se predao i bio u depresiji zbog dijagnoze (koja je takva da stvarno samo rijetki imaju hrabrost da se sa njom suoche) nije prezivio!

    Rekoh da u mojoj porodici imam bolesnika chija je dijagnoza -najgori karcinom koji moze da pogodi chovjeka- i to u mladim godinama, sa petogodishnjim prezivljavanjem od nimalo procenata, a on je josh ziv, mogu reci zdrav (tako se ponasha) potpuno svjestan tezine dijagnoze, ali nikad nenasmijan, neraspolozen,i tvrdim da je njegov optimizam i volja uchinila pravo CHUDO! (5 operacija je radjeno u prve 3 godine)

  16. #66
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I mi smo imali slucaj u porodici ,i to nam je bila zadnja slamka za koju smo se uhvatili ,medjutim ,kad je metastaza u pitanju nema te sile ni metode koja moze unistene organe povratiti...
    Ne poznajem strukcturu cancera,a koliko sam u knjizi procitala ,po ovoj metodi ,kancer se ponasa ,metaforicki receno,kao Levijatan : jede sve oko sebe ,kad mu ponestane hrane,pocne sebe da prozhdire.(moram priznati,da mi se takav nacin dopao..ali je sve ostalo na tome : mozda i uspije) .
    Moja tetka je sprovodila tu kuru ,zaista,smrsala je 30 kilograma,ali nevjerovatno kako se lijepo osjecala ,lijepo se osjecala- koliko je bolest to dopushtala.. ali ,opet,nije joj ni to pomoglo da prezivi..Makar nije umrla u bolovima.
    Apsolutno se ssa tobom slazem da je psiholoski faktor najbitniji,volja za zhivotom kao i podrshka porodice ,koja je neophodna.
    Zahvaljujuci vama,taj clan tvoje porodice je tu gdje je i zbog toga mi je veoma drago!
    @milice,dobro kazes,nije jednostavno samo snagom volje se izlijeciti ili poboljsati zdravstveno stanje,ali vrijedi pokusati i dane ljepsim ucinjeti.I sama znas kako negativne emocije ,raspolozenje,sjekiranje,stres i zdravog chovjeka razbole- toliko je psihosomatskih oboljenja,tako da snaga duha i volja mogu samo da imaju pozitivan efekat.


  17. #67
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  18. #68
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Thumbs up Izolovan "glavni gen" raka

    Izolovan "glavni gen" raka


    Autor: FoNet | 17.04.2008 - 14:01

    Tim naučnika u Institutu za medicinska istraživanja u Pertu, Australija, otkrio je gene koji mogu da uspostave normalan rast i razvoj krvnih sudova u kancerogenom tkivu.

    Profesor Rut Gans | Foto: telegraph.co.uk

    Profesor Rut Gans, koja je predvodila istraživački tim od dvanaest ljudi, kaže da su ona i njene kolege uspeli da izoluju takozvani glavni gen, kojem su dali zdravstveni kod RGS5.
    “Uklanjanjem ovog gena iz tkiva praktično počinje proces uništavanja kancerogenog tumora", rekla je ona.
    Rak je, u stvari, nekontrolisan rast i razvoj krvnih sudova unutar tumorom zahvaćenog tkiva. Takvo tkivo se hrani iz ovih nenormalnih krvnih sudova, razvija se nekontrolisano i potpuno isključuje imunološki sistem organizma.
    "Utvrdili smo da, kada se ukloni glavni gen RGS5, krvni sudovi počinju normalno da rastu, da normalno hrane tkivo, vraća se snaga imunog sistema i kancer se izoluje i polako nestaje", rekla je dr Gans.
    Rak je, inače, u Australiji "ubica broj jedan", a gotovo trećina stanovništva je dijagnostikovana sa nekim oblikom kancera.
    Poslednje istraživanje Rut Gans i njene ekipe biće objavljeno u ovonedeljnom izdanju međunarodnog naučnog časopisa "Nature".

  19. #69
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh,dako da Bog da se nadje lijek vise...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  20. #70
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    imamo da dodjemo kao oni iz filma ''I Am Legend'' xD
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  21. #71
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Petogodišnji britanski dječak Alex Barnes kojeg je tumor na mozgu bio osudio na smrt, podvrgnut je revolucionarnoj protonskoj terapiji u klinici na Floridi kojom su uništene sve zloćudne stanice u njegovom organizmu.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...gu/422912.aspx

  22. #72
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Petogodišnji britanski dječak Alex Barnes kojeg je tumor na mozgu bio osudio na smrt, podvrgnut je revolucionarnoj protonskoj terapiji u klinici na Floridi kojom su uništene sve zloćudne stanice u njegovom organizmu.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...gu/422912.aspx

  23. #73
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi bolesni od raka su u stanju da daju sve sto imaju za lijek. Sto ce reci da su to savrsene musterije za beskrupulozne industrije ljekova koje svake godine pronalaze ljekove protiv raka.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ovaj mali je kažu - IZLIJEČEN.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    [quote=funestis;445985]

    Ukratko istraživanja su u punom jeku i prvi rezultati se očekuju za nekih 5 godina.

    /quote]


    Ako je prag 5 godina, onda je bas blizu! :O

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viskijem protiv raka.
    By kIkICa in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 08-07-05, 08:48
  2. lijek protiv shtucavicce?!
    By ines in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 17-06-04, 15:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •