Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 158

Thread: Java programeri !?

  1. #51
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Ne bih nikog da vrijedjam ali mislim da za programiranje nije potrebna neka velika matematika , vi što učite matematiku na PMF morate da opravdate sebi zašto učite toliku matematiku i ubjedjujete sebe i ostale da je to potrebno a niste naveli ni jedan konkretan primjer .
    Podji na google job za programere ispuni 2 3 testa pa ce ti biti jasno o cemu pricam http://www.google.com/intl/en/jobs/
    a programirati mozes u cemu god hoces i za to ne treba fakultet !

  2. #52
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja sam msilio samo na programiranje nekih običnih aplikacija i igrica .

  3. #53
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loopkiller View Post
    Podji na google job za programere ispuni 2 3 testa pa ce ti biti jasno o cemu pricam http://www.google.com/intl/en/jobs/
    A nasao si gdje ces mu ponuditi posao
    To je isto kao da djetetu das sajt Barselone i kazes pogledaj sta sve treba da umijes da bi tamo radio
    Google je 200 mil. svjetlosnih godina udaljen od onoga sto se radi u firmama u CG... Al ko je ambiciozan, moze jednog dana raditi i u Google-u, who knows
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #54
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    hoce i dalje sve vodece it funkcije ce bez greske bit date etf-ovcama , i bice ljeba, jer se sve svede na kraju na naucni rad i istrazivanja vidi svijet, ako nemas takve tendencije odes na priv odradis naucis prakticno cepas odma posao i cio zivot tapkas vrteci se tako u mjestu, u drugu ruku ako zelis zisto nesto iza sebe sto ces ostaviti odes na etf pa ganjas radove cio zivot i eto ne treba sporti ni jedan ni drugi niposto, samo vidjeti sta ko zeli od sebe

    zisto me odusevljava sindrom crnogorski da se omalovazava sve , isto ka sto znam ljude sa vise zaludne na pmf racunarske koji vicu da je etf smece hahahaa a ne znaju reinstall windowsa kad ga zavrse, a onda i svi ti faxovi su nebitin ako tebe zanima neshto ja sam dipl ecc a 5 godina sam bio system admin ;p
    To je tacno, samo sto ja nikada to nisam zelio da radim, ja sam zelio da radim nesto prakticno... Mada daleko su nasi naucni radovi od svjetskih, cast izuzecima... I nasa IT konferencija na Zabljaku, na kojoj sam predstavljao i sam rad ove godine... Daaaaleko je to moj dobri od svijeta i ozbiljnih konferencija
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  5. #55
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Google je 200 mil. svjetlosnih godina udaljen od onoga sto se radi u firmama u CG... Al ko je ambiciozan, moze jednog dana raditi i u Google-u, who knows
    Google is my dream

  6. #56
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znam incognito , al nista ne traje zauvijek pa mora i to doci ponovo na svoje, znas kako sad smo izgubljeni cini nam se klepaj prodavaj idemo linijom manjeg otpora, i jednog dana kad ostanemo u praznini naseg postojanja sa dugovima bez icega vise , sta cemo onda, poceti nazad cijeniti intelektualni rad i proizvodnju i sve , samo opet kazem niko ne daje za pravo da omalovazava ako nam se u trenutku cini da to nije cijenjeno i nema srece od toga
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #57
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	sql.jpg 
Views:	90 
Size:	51.0 KB 
ID:	57491Click image for larger version. 

Name:	tabele.jpg 
Views:	87 
Size:	42.2 KB 
ID:	57492
    Ja i mislim da mi radimo u klasicnom oracle sql okruzenju.. A ovo su te dodatne opcije koje sam ti pricao za tabele. Sad ovu tabelu iznajmljivanje sam namjerno stavio jer me ovo trenutno koci. Za datum iznajmljivanja treba da stavimo date - ujedno je to primarykey. Sad date ne moze biti bez sati minuta i secundi inace ne bi mogli iznajmiti 2 filma u jednom istom danu, sto je glupost. Dakle stavio sam TIMESTAMP jer on ima i datum i sate minute sekunde. Da li znas kako u eclipsi mogu izgenerisati SYSDATE da automatski kupi ovaj timestamp?? Ako sam te zbunio reci slobodno da malo bolje pojasnim..

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo da pojasnim jos malo.. Hocu da preko eclipse stavim sysdate, tako da u bazi on automatski generise taj pk, tj da kupi trenutni datum,sate,minute,secunde. Ne znam kako da stavim taj kod u eclipsu.

  9. #59
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Trenutno sistemsko vrijeme ako mislis na datum bi ti bilo nesto ovako: Date now = new GregorianCalendar().getTime();
    Prvi put cujem da neko za PK koristi SYSDATE, mislim da to nije najbolji pristup... Stavis fino obicni ID koji je auto increment, i koji ti osigurava jedinstvenost svakog reda...
    I onda za podatke iznajmljivanja trpas sta oces... Da ne pricam kasnije o tome koliko je jednostavnije raditi sa obicnim ID-jevima nego sa timestamp-om ili sysdate-om... Mislim da je tako najjednostavnije... Ako se to izricito trazi od tebe, onda uvijek prvo konsultuj Google
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Inace za timestamp, ako se pak odlucis za njega pogledaj Java klasu java.sql.Timestamp...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #61
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ene ene, vidjela zaba dje se konji potkivaju pa oce i ona

  12. #62
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Usput, djaci generacije, lucasi, ovi sto jedini u generaciji diplomiraju, softverski inzenjeri, naucnici i strucnjaci...da medju vama nema neko sto poznaje testiranje softvera, dugo vremena ganjam da rijesim jedan problem sa NUnit testiranjem? aaaa?

  13. #63
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja sam radio TestNG (za unit testove kakvi vjerovatno i tebi trebaju) i Selenium (za integraciono testiranje)... Napisi problem, zavisi sta ti treba, pa cu vidjeti, samo sto nisam koristio NUnit i C# zajedno...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #64
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Trenutno sistemsko vrijeme ako mislis na datum bi ti bilo nesto ovako: Date now = new GregorianCalendar().getTime();
    Prvi put cujem da neko za PK koristi SYSDATE, mislim da to nije najbolji pristup... Stavis fino obicni ID koji je auto increment, i koji ti osigurava jedinstvenost svakog reda...
    I onda za podatke iznajmljivanja trpas sta oces... Da ne pricam kasnije o tome koliko je jednostavnije raditi sa obicnim ID-jevima nego sa timestamp-om ili sysdate-om... Mislim da je tako najjednostavnije... Ako se to izricito trazi od tebe, onda uvijek prvo konsultuj Google
    Izricito se tako trazi .. Da je pk datum uzimanja. E sad moze se kombinovati pa da mu dodamo jos ovaj filmovi_id, ali opet, mozda imamo vise kopija jednog filma a tako mi mogli da iznajmimo samo jednu kopiju tog filma, taj datum. Probacu sa ovim sysdate, ako ne uspije izmislicu nesto drugo. Hvala incognito u svakom slucaju.

  15. #65
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Sparco, ja kad sam iz kotorske gimnazije izasao sa odlicnim uspjehom znao sam da ce me citav zivot peglati ljudi sto sam upisao privatni fax a ne ETF... A vjeruj mi da se nisam pokajao... Nisam upisao fax da bih ga zavrsio zbog familije i prijatelja, vec da nesto korisno naucim i radim... FIT moze biti jos bolji po meni, al trenuno je najbolji fax u CG po pitanju savremenih tehnologija (programiranje, baze, mreze) i stojim iza toga da ce vrijeme pokazati ko je ko u Crnoj Gori na polju IT-a... Za naucni rad i istrazivanja jeste bolji ETF, to svakako, medjutim prilicno sam siguran da nema leba od toga danas u CG...
    Taman tako, ukoliko zanemarimo par naduvanih profesora, tipa devedzica...

  16. #66
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Ne bih nikog da vrijedjam ali mislim da za programiranje nije potrebna neka velika matematika , vi što učite matematiku na PMF morate da opravdate sebi zašto učite toliku matematiku i ubjedjujete sebe i ostale da je to potrebno a niste naveli ni jedan konkretan primjer .
    Evo ti primjer: za 2D ili 3D programiranje (grafika, programiranje igara) potrebno je dobro znanje iz matematike (koordinate, prostor, matrice, transformacije).
    Znace sve zavisi sto ces da radis u svom zivotu, nece mozda svi da rade PHP i baze podataka

  17. #67
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Sparco, ja kad sam iz kotorske gimnazije izasao sa odlicnim uspjehom znao sam da ce me citav zivot peglati ljudi sto sam upisao privatni fax a ne ETF... A vjeruj mi da se nisam pokajao... Nisam upisao fax da bih ga zavrsio zbog familije i prijatelja, vec da nesto korisno naucim i radim... FIT moze biti jos bolji po meni, al trenuno je najbolji fax u CG po pitanju savremenih tehnologija (programiranje, baze, mreze) i stojim iza toga da ce vrijeme pokazati ko je ko u Crnoj Gori na polju IT-a... Za naucni rad i istrazivanja jeste bolji ETF, to svakako, medjutim prilicno sam siguran da nema leba od toga danas u CG...
    Slazem se da je za danasnje uslove kod nas dovoljno znanje koje si dobio na FIT.
    Ali sam ubijedjen da ce neko ko je prosao kroz PMF ili ETF nauciti neke nove tehnologije koje se mogu pojaviti za 10-15 ili 20 godina brze nego ti.

  18. #68
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    QUICK nemoj se cuditi sto ljudi ovako razmisljaju, tipa da za programiranje ne treba neka filzofija, to sve cesce primjecujem da ljudi imaju takvo misljenje o programiranju, tipa a to malo pises, malo prepravljas neke kodove i na kraju uvijek nesto ispadne. Skoro sam bio na nekom konkursu za posao, i sav ponosan vadim neke preporuke od profesora koji su mi predavali C,C++, Javu, hvalim se silnim projektima, inovacijama i sav srecan reko sa tim cu osvojiti poene kod ovog lika sto je bio u komisiji, da bi mi on na kraju tog izlaganja rekao "A ne zezaj, svako moze da programira, to svako zna, nego reci ti meni kakav si ti sa administriranjem racunara..." ....i covjek te ostavi bez texta....
    A za to su krivi ovi samoprozvani "programeri" koji poskidaju source code, preprave to malo i eto ga PROJEKAT, a ustvari ne shvataju sustinu stvari, pitaj ga sta se iza toga desava 80 posto nece znati da objasni.

  19. #69
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fax je tu samo da vas uvede u osnove. Mislim na osnovne studije. Da bi se dostigla neka stručnost u polju potrebno je još mnogo usavršavanja i iskustva posle faxa. Tako da je svejedno studirali vi FIT, FIST, ETF, PMF ili šta već, posle ćete morati da učite dosta toga sami.

  20. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by quick View Post
    Slazem se da je za danasnje uslove kod nas dovoljno znanje koje si dobio na FIT.
    Ali sam ubijedjen da ce neko ko je prosao kroz PMF ili ETF nauciti neke nove tehnologije koje se mogu pojaviti za 10-15 ili 20 godina brze nego ti.
    Lolcina. A po cemu ti to zakljuci? Za NOVE tehnologije koje ce se pojaviti za 10-15 ili 20god ti nece trebati znanje danasnjih uopste tako da ko ce brze nauciti zavisi od njegove volje, i sposobnosti za ucenjem istih.

  21. #71
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pametno zboris Astral....

    A ovaj Archi je mnogo zanimljiv lik, ili potpisuje necije rijeci ili trenira glupiranje, 'vala Bogu da ne studira na UDG te je 'vako pametan

  22. #72
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Lolcina. A po cemu ti to zakljuci? Za NOVE tehnologije koje ce se pojaviti za 10-15 ili 20god ti nece trebati znanje danasnjih uopste tako da ko ce brze nauciti zavisi od njegove volje, i sposobnosti za ucenjem istih.
    Pa nece se principi programiranja bas toliko promijeniti. Kad se pojavio C# onaj ko je vec znao C++ lakse mu je palo ucenje C# od onoga koji nije znao nista. Za Javu da ne pominjem.

  23. #73
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ima li neki kurs programiranja (koji bilo jezik) u Nikšiću možda ?

  24. #74
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Devedza bio naduvan ili ne ucinio je nesto od Fita, mada mu ono sastavljanje zadataka na maramice u avionu ne treba nizasta. Ipak za ljude koji se prvi put srecu s tim to je otezavajuci faktor . Etf ima mnogo jacu katedru i vise je ulagano . Gledao sam radove ljudi u Javi sa PMF-a i to je za svako postovanje . Greota je sto ne postoji nikakva saradnja da ja znam na vecem nivou izmedju fakulteta jer bi vjerovatno i kvalitet isplivao a i kvalitetni pojedinci bi napredovali brze . Za Djurica mislim da je bolji od Devedze ali njegov sistem rada mi je malo cudan i donekle ga razumije .. Covjek ti bukvalno da projekat pa ga djelji i nadograduj do besvjesti . . Ljudi koji su kod njega bili dobri su i malo cudni ali su svi donekle uspjeli . Mjesati Ramove baze i Devedzino programiranje je neozbiljno , no to je kad spolja gledas . Ali gledao sam i projekte ljudi sa BG Pmf e njima kad pomenes FON Beogradski kosa im se na glavi dize . Tako da nije stvar do fakulteta bojim se no do toga koliko se tome posvetis . Ne moze ti fax otvoriti glavu uliti znanje i zatvoriti je i ti posle da prosipas svoju pamet drugima a tako rade trenutno profesori i asisstenti kod nas . U vrijeme prije interneta imao si profu koji je bio najpametniji a danas dosta ucenika vise zna od onoga profesora sto im predaje .
    Inspektor Besevic opet sije mudrost medju narodom

  25. #75
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Djuric je inace moj mentor... Neobican lik u svakom slucaju, taman smo se nasli

    BTW, Marijan objasnio
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Potrebni programeri
    By daja in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 27-09-10, 08:27
  2. I: Java
    By MimiR' in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-10, 22:28
  3. Replies: 18
    Last Post: 12-03-10, 13:30
  4. Potrebi programeri i dizajneri
    By Local in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 23-05-06, 10:25
  5. JAVA
    By ILEW in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 26-11-04, 03:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •