Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 278

Thread: iskustvo na forex-u

  1. #201
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li jos neko problem sa slanjem pm poruka?

  2. #202
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako je neko uzeo neku nagradu na admiralovom takmicenju,trebalo bi u toku sledece nedelje da stignu.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima profesor Zdravkovic sa ekonomskog fakulteta u Nisu dobruknjigu o Berzanskom poslovanju, u zadnjoj verziji je i pomenut Forex, i bas dobro sve objasnjeno.

    Skraceno, moguca dobra zarada, a siguran ogroman stres....
    Nullum crimen, nulla poena sine lege.

  4. #204
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta se sa funtom dešava? Već 2 mjeseca pada bez prestanka.

  5. #205
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja kad sam zadnji put pratio vijesti za funtu bile su lose i to je povuklo na dolje poprilicno.a ne pratim je tako da nebi znao sta se desavalo sa tim padom,mada kad pogledas dnevne grafikone vidis da je sad na nekom dnu

  6. #206
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forex View Post
    Šta se sa funtom dešava? Već 2 mjeseca pada bez prestanka.
    Vrijednost funte pada jer je Centralna Banka Engleske, na poslednjoj sjednici (prije par dana) odlucila da nastavi ekspanzivnu politiku:
    -devalvirajuci sopstvenu valutu
    -odrzavajuci nivo referentne kamatne stope na 'niskom' nivou od 0.5 %
    -drzava ubacuje likvidnost u sopstvenu ekonomiju kupujuci razne forme asset-a u iznosu od 400 miliardi (sa nekadasnjih 375 miliardi).
    Njihova odluka vodi do potencijalnog 'rata valutama' (ja devalviram moju valutu kako bih pospjesila soptveni export, ti isto uradis jer ne smijes da dozvolis da izgubis svoju kompetentnost na trzistu, sto na kraju postane zacarni krug iz koga kao duh iz carobne lampe izadje gospodja Inflacija - zanijela sam se malo sa ovim opisom ).

    Koja je problematika danasnjeg trzista? Kriza, zapoceta 2007/08 godine, traje i dalje, i sve ekonomije su u fazi recesije. Danas, patimo od krize zvane 'prezaduzenost' privatnog sektora. Prezaduzenost porodica tjera iste na stednju (manje konzumiraju), preduzeca smanjuju svoje investicije, banke ne nude kredite + razne drzave su morale da dokapitalizuju banke ( = raste drzavni dug koji se prevodi u poresko opterecenje koje ce u buducnosti snositi porodice). Rezultat = recesija. Na tu recesiju, dvije glavne centralne banke FED I ECB reagovale su na dva razlicita nacina:
    -FED kupujuci drzavne obveznice sa ciljem snizavanja kamatnih stopa
    -ECB refinansirajuci evropske banke kako bi te iste nastavile da daju kredite privatnom sektoru
    Rezultat na oba kontinenta nije bio onaj zeljeni, posto su obije ekonomije, i evropska i americka, i dalje u fazi recesije. To je na kraju i logicno, jer ako malo razmislite, zeljeli su da izadju iz zaduzenicke krize, zaduzivajuci se i dalje. Dakle, zakljucak je da se iz krize ne moze izaci iskljucivo putem mjera monetarne politike.

    U skorasnje vrijeme pocelo se sa razmatranjem novih mjera i insturmenata za rjesavanje krize. Jedan od predloga, koji mnogi ekonomisti podrzavaju, jeste STAMPANJE vise novca, sto u prevodu znaci, manje vise, devalviranje valute putem koga zele da pokrenu ekonomiju i izadju napokon iz faze recesije (citaj pocetka posta). Koliko je to pametno...vidjecemo, al preporucujem vam da pratite ozbiljno izvjestaje centralnih banki i stampu, u sledecem periodu, kako biste razumijeli sta stoji iza silnih grafika i prognoza koje gledate vjerovatno svakog dana
    Last edited by AltaMarea88; 22-02-13 at 15:50.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  7. #207
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Vrijednost funte pada jer je Centralna Banka Engleske, na poslednjoj sjednici (prije par dana) odlucila da nastavi ekspanzivnu politiku:
    -devalvirajuci sopstvenu valutu
    -odrzavajuci nivo referentne kamatne stope na 'niskom' nivou od 0.5 %
    -drzava ubacuje likvidnost u sopstvenu ekonomiju kupujuci razne forme asset-a u iznosu od 400 miliardi (sa nekadasnjih 375 miliardi).
    Njihova odluka vodi do potencijalnog 'rata valutama' (ja devalviram moju valutu kako bih pospjesila soptveni export, ti isto uradis jer ne smijes da dozvolis da izgubis svoju kompetentnost na trzistu, sto na kraju postane zacarni krug iz koga kao duh iz carobne lampe izadje gospodja Inflacija - zanijela sam se malo sa ovim opisom ).

    Koja je problematika danasnjeg trzista? Kriza, zapoceta 2007/08 godine, traje i dalje, i sve ekonomije su u fazi recesije. Danas, patimo od krize zvane 'prezaduzenost' privatnog sektora. Prezaduzenost porodica tjera iste na stednju (manje konzumiraju), preduzeca smanjuju svoje investicije, banke ne nude kredite + razne drzave su morale da dokapitalizuju banke ( = raste drzavni dug koji se prevodi u poresko opterecenje koje ce u buducnosti snositi porodice). Rezultat = recesija. Na tu recesiju, dvije glavne centralne banke FED I ECB reagovale su na dva razlicita nacina:
    -FED kupujuci drzavne obveznice sa ciljem snizavanja kamatnih stopa
    -ECB refinansirajuci evropske banke kako bi te iste nastavile da daju kredite privatnom sektoru
    Rezultat na oba kontinenta nije bio onaj zeljeni, posto su obije ekonomije, i evropska i americka, i dalje u fazi recesije. To je na kraju i logicno, jer ako malo razmislite, zeljeli su da izadju iz zaduzenicke krize, zaduzivajuci se i dalje. Dakle, zakljucak je da se iz krize ne moze izaci iskljucivo putem mjera monetarne politike.

    U skorasnje vrijeme pocelo se sa razmatranjem novih mjera i insturmenata za rjesavanje krize. Jedan od predloga, koji mnogi ekonomisti podrzavaju, jeste STAMPANJE vise novca, sto u prevodu znaci, manje vise, devalviranje valute putem koga zele da pokrenu ekonomiju i izadju napokon iz faze recesije (citaj pocetka posta). Koliko je to pametno...vidjecemo, al preporucujem vam da pratite ozbiljno izvjestaje centralnih banki i stampu, u sledecem periodu, kako biste razumijeli sta stoji iza silnih grafika i prognoza koje gledate vjerovatno svakog dana
    kako valja imat na forumu dobrok ekonomistu .samo jedan moj zakljucak,sto se tice izvestaja centralnih banaka.dospodin Dragi je totalno izgubio tu cast da svojim izjavama napravi neki veci pomak na trzistu.jel je Merkelova preuzela tu cast .ovo malo zezancije,al u svakoj sali ima pola istine

  8. #208
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Moody's snizio rating Velike Britanije sa AAA na Aa1, izbacivasi je iz kluba evropskih 'virtuoza' (Njemacka, Holandija, Luxemburg,Finska). Ipak, navode da kreditna situacija ostaje 'ekstremno pozitivna' zahvaljujuci visoko kompetentnoj ekonomiji i jakim institucijama.
    Last edited by AltaMarea88; 23-02-13 at 08:36.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #209
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Vrijednost funte pada jer je Centralna Banka Engleske, na poslednjoj sjednici (prije par dana) odlucila da nastavi ekspanzivnu politiku:
    -devalvirajuci sopstvenu valutu
    -odrzavajuci nivo referentne kamatne stope na 'niskom' nivou od 0.5 %
    -drzava ubacuje likvidnost u sopstvenu ekonomiju kupujuci razne forme asset-a u iznosu od 400 miliardi (sa nekadasnjih 375 miliardi).
    Njihova odluka vodi do potencijalnog 'rata valutama' (ja devalviram moju valutu kako bih pospjesila soptveni export, ti isto uradis jer ne smijes da dozvolis da izgubis svoju kompetentnost na trzistu, sto na kraju postane zacarni krug iz koga kao duh iz carobne lampe izadje gospodja Inflacija - zanijela sam se malo sa ovim opisom ).

    Koja je problematika danasnjeg trzista? Kriza, zapoceta 2007/08 godine, traje i dalje, i sve ekonomije su u fazi recesije. Danas, patimo od krize zvane 'prezaduzenost' privatnog sektora. Prezaduzenost porodica tjera iste na stednju (manje konzumiraju), preduzeca smanjuju svoje investicije, banke ne nude kredite + razne drzave su morale da dokapitalizuju banke ( = raste drzavni dug koji se prevodi u poresko opterecenje koje ce u buducnosti snositi porodice). Rezultat = recesija. Na tu recesiju, dvije glavne centralne banke FED I ECB reagovale su na dva razlicita nacina:
    -FED kupujuci drzavne obveznice sa ciljem snizavanja kamatnih stopa
    -ECB refinansirajuci evropske banke kako bi te iste nastavile da daju kredite privatnom sektoru
    Rezultat na oba kontinenta nije bio onaj zeljeni, posto su obije ekonomije, i evropska i americka, i dalje u fazi recesije. To je na kraju i logicno, jer ako malo razmislite, zeljeli su da izadju iz zaduzenicke krize, zaduzivajuci se i dalje. Dakle, zakljucak je da se iz krize ne moze izaci iskljucivo putem mjera monetarne politike.

    U skorasnje vrijeme pocelo se sa razmatranjem novih mjera i insturmenata za rjesavanje krize. Jedan od predloga, koji mnogi ekonomisti podrzavaju, jeste STAMPANJE vise novca, sto u prevodu znaci, manje vise, devalviranje valute putem koga zele da pokrenu ekonomiju i izadju napokon iz faze recesije (citaj pocetka posta). Koliko je to pametno...vidjecemo, al preporucujem vam da pratite ozbiljno izvjestaje centralnih banki i stampu, u sledecem periodu, kako biste razumijeli sta stoji iza silnih grafika i prognoza koje gledate vjerovatno svakog dana
    odlican post, sjajno objasnjeno...kad god imas vremena, slicne analize su dobrodosle

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #211
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forex: Profit od 80% za samo 6 mjeseci

    http://www.bankar.me/2013/03/01/fore...amo-6-mjeseci/

  12. #212
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bankar View Post
    Forex: Profit od 80% za samo 6 mjeseci


    http://www.bankar.me/2013/03/01/fore...amo-6-mjeseci/
    bravo za danijelu

  13. #213
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da nije neko odavde RATKON na ovom admiralovom takmicenju ?

  14. #214
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzon, vidim da tebi dosta dobro ide na takmičenju, svake nedelje si na rang listi. Koji sistem koristiš za takmičenje?

  15. #215
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemam nista stalno,mijenjam zavisno od situacije....nekad koristim trend linije nekad neke indi,bolinger bands.jel za takmicenje sistemi bas i nisu djelotvorni.u ovom proslom takmicenju sam za dan napravio uvecanje racuna od 3 puta.prosto nekad nesto radi samo ga treba potrefit

  16. #216
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo predavanje bi trebalo bit interesantno http://www.admiralmarkets.me/webinari

  17. #217
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forex View Post
    Ovo predavanje bi trebalo bit interesantno http://www.admiralmarkets.me/webinari
    Jel pogledao ko? Meni je bilo odlično, a drugi puta je o psihologiji, to bi trebalo da bude još bolje.

    Džon, šta je bilo na takmičenju, dobro ti je išlo, pa si na kraju samo nesto sa tabele. Koji je par ošo na krivu stranu?

  18. #218
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pocistio me ej njega koristim za takmicenje dozivio margin call na njemu.malo prepopteretio racun .al sam zavrsio sa 5-6000 dobitka.ma opasnoovi igraju taman kad im se priblizim oni pobegnu tako da se mora riskirat malo vise da bi se stigli.no ovo je samo takmicenje sa kojim nista ne riskiras pa se moze i to hahahah evo vidim jutros da je imao jos jedan sa cg zastavom .napredujemo

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #220
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cini mi se da niko nije dao neku strategiju za ovih 8 i nesto stranica.zato da ja dam jednu,pocetnicku koja je po meni ok,za nekog ko tek krece sa live.Imam neke svoje razloge zasto je dajem.Gapovi ne rade vise kao u zlatna vremena,i na njih zaboravite.Najbolji dokaz gap na na usd/jpy koji se zatvorio posle nekih tri godine,a otvorio se jednog lijepog petka.Zato sam i pristalica dnevnih trejdovanja.Naravno "dogadjaji iz proslosti ne garantuju desavanja u buducnosti" .Strategiju koju cu da podijelim, licno bas i ne koristim a nije da ne bi trebalo.Za nju treba malo strpljenja.Strategija se zove "dupla nula".Igra se na parovima vezanim za dolar.Ipak preporuka je da se igra,zbog spreda na eur/usd,jpy/usd i usd/gbp.Dakle npr.cijena na euro dolar je 1.3895,sacekate da prodje cijenu 1.3900 i to nekih 5 do 10 poena,npr.na 1.3910 i onda udjete u poziciju za sell,jer se cijena vraca da ovjeri duplu nulu.izlazak bi trebao da bude negdje izmedju 1.3895 i 1.3890.Ovo,napomena igrati ako cijena neko vrijeme npr.nedelju dana nije bila na ovom nivou.dupla nula.na gbp dolar radi malo brze pa bi trebalo sacekati da prodje nekih 10 do 15 pipseva.dvije vece napomene su sledece.desava se da usled neke vece objave ili nekih spekulacija prodje kroz jednu duplu nulu,ne ovjeri je pa onda prodje i kroz drugu duplu nulu,u onom konkretnom slucaju na 1.4000.treba u tom slucaju uci na 1.4005 sa sell,znaci dodati na postojecu poziciju uz odgovarajuci leveridz obavezno,sacekati da pozicija ukupna udje u plus nekih desetak pipseva i izaci iz kompletne pozicije.naravno ako imate zivaca da cekate da ovjeri duplu nulu kroz koju je prethodno projurila bez ovjere moze biti fina zarada.druga napomena je da se nula ovjerava samo jedanput i to je to.Ovo se igra i kao buy i kao sell opcija.ja se izvinjavam ako ovo bas nisam objasnio kako treba,tesko je bez grafa,ovako na suvo,ali bi to bila poenta.I za kraj,ne povjeravajte nikom novac da trguje za vas,jer ako je taj toliko uspjesan kao sto se predstavlja zasto bi mu trebao vas novac za trejdovanje.na ovom trzistu ima i vise nego dovoljno novca pa ga od lakovjernih ljudi bas i ne treba.pozdrav

  21. #221
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok,lijepo je podijelit strategije pa nekom odgovara nekom ne.znam za slice varijace.bitno je da se iztestira prvo na demo.a i slazem se za davanje racuna na upravljanje.po meni je jedna velika glupost kad neko trazi pare da bi dao sistem il ti na bilo koji nacin da ti pomogne,a prestavlja se kao veliki trgovac.jel ako moze da uzme 100€ sa jednom trgovinom zasto bi ubedjivao bilo koga da ti plati nesto pa makar to bilo i sitno....dobro si ovo pomenuo jel dosad nije bilo price o ovome .
    Last edited by dzon1; 09-04-13 at 16:41.

  22. #222
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta mislite o zlatu?

  23. #223
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je katastrofa, po meni klasicna spekulacija velikih igraca na trzistu

  24. #224
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Nije zlato sve što sija.
    She is only here to annoy herself!

  25. #225
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nije zlato sve što sija.
    Nije žena sve što leži...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telenor - modem 19E ima li ko iskustvo
    By NAND in forum Internet
    Replies: 81
    Last Post: 23-03-11, 10:26
  2. Replies: 39
    Last Post: 06-10-10, 15:56
  3. Iskustvo sa slijepim mačetom
    By nina5 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 28-02-09, 16:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •