Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 43 of 43

Thread: PRESKAKANJE SRCA [aritmije]

  1. #26
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pijem i to, ali džaba! izgleda da imam pantljičaru!

    svako vece kutiju mljevene plazme i litar mlijeka. Pogledaces se za 20-30 dana.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,057
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mislim da treba da napraviš jedan program ishrane.
    Nijesam stručnjak, ali mogla bi svako jutro na šte da uzmeš kašiku meda, onda da doručkuješ sendvič, burek, ti možeš što god hoćeš, da popiješ obavezno mlijeko i to ono 3.2 mm, da obavezno uzmeš 5 obroka, s tim što ti možeš za užinu i kolač, i možeš da grickaš izmedju obroka! Jedi koliko možeš, ali svakog dana u isto vrijeme (približno) i to kompletan obrok, bez paženja ovo smijem ovo ne smijem i to onoliko koliko možeš, nemoj da se prejedaš.
    moj najveći problem je što, kad ustanem ujutru, ja nisam gladna. onda popijem kafu, pa tek onda nisam gladna. možda zvuči glupo, ali ona mi može zamijeniti obrok, a čim je jedan manje...

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    svako vece kutiju mljevene plazme i litar mlijeka. Pogledaces se za 20-30 dana.
    večerala sam i to kod mene je fora (baš da bi se ugojila) da jedem ono što mi se jede!

    mislim da je vrijeme i cigare da batalim...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,937
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne sprdaj se Shone, ko može odjednom da popije litar mlijeka i pojede 300 gr plazme, taj je pokrupan i potežak!
    Ja sam, mašala, vrlo iziješna (vidi mi se i po višku kg) i ne mogu pojesti više od 3 dcl varenike i pola kutije plazme, one kutije od 150 gr! Možda nekad koji keks preko pola, ali to jako rijetko kad se opustim jer obožavam plazmu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,937
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    moj najveći problem je što, kad ustanem ujutru, ja nisam gladna. onda popijem kafu, pa tek onda nisam gladna. možda zvuči glupo, ali ona mi može zamijeniti obrok, a čim je jedan manje...
    hmm...i ja imam isti trip i meni kafa mijenja doručak i NIKAD ne doručkujem, ali opet imam višak! Nekad tek u 5 popodne jedem, pa silom prije toga pojedem pomorandžu ili jabuku, bananu, da ispadne to kao tobož doručak! Ma to je izgleda kako se ko rodi, jer ako je istina ovo što si u ovom donjem citatu napisala, ja pojedem trostruko manje i imam višak, a ti mnogo više i mršava si, onda momentalno padam u depresiju!


    Quote Originally Posted by goozica View Post
    večerala sam i to kod mene je fora (baš da bi se ugojila) da jedem ono što mi se jede!

    mislim da je vrijeme i cigare da batalim...
    ne vjerujem da moš da iziješ 300 gr plazme i litar varenike?!

    Inače, cigare ostavi i sigurno ćeš se popravit najmanje 5-6 kg! Vidjećaš...ja sam ostavila cigare
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,057
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hmm...i ja imam isti trip i meni kafa mijenja doručak i NIKAD ne doručkujem, ali opet imam višak! Nekad tek u 5 popodne jedem, pa silom prije toga pojedem pomorandžu ili jabuku, bananu, da ispadne to kao tobož doručak! Ma to je izgleda kako se ko rodi, jer ako je istina ovo što si u ovom donjem citatu napisala, ja pojedem trostruko manje i imam višak, a ti mnogo više i mršava si, onda momentalno padam u depresiju!

    ne vjerujem da moš da iziješ 300 gr plazme i litar varenike?!

    Inače, cigare ostavi i sigurno ćeš se popravit najmanje 5-6 kg! Vidjećaš...ja sam ostavila cigare
    znači, ishrana nam je ista, s tim što si u pravu da pojedem više. moj obrok stvarno jeste veliki. neki će sad da mi se smiju, ali prije neki dan sam za ručak pojela supu, 2 šnicle, 2 ili 3 pečena krompira (cijela), uz to luk u pero (to me drži sad kad se pojavio, posle...trt) i na kraju čašu piva (nisam ja tek onako goozica ) jao...ja tek sad kapiram zašto mene "svekrva" zove na ručak! :lolblue:
    ja pred 'period' jedem kao luda, a onda kad dođe-jedva! a kad padnem u depresiju, tek onda ništa ne jedem!!! ti?
    što se tiče plazme, ne pojedem 300g, a kamoli litar uz nju. šolja mlijeka i to je to
    nema mi druge...stop cigari-start vježbe!
    Last edited by goozica; 17-04-11 at 11:43.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne sprdaj se Shone, ko može odjednom da popije litar mlijeka i pojede 300 gr plazme, taj je pokrupan i potežak!
    Ja sam, mašala, vrlo iziješna (vidi mi se i po višku kg) i ne mogu pojesti više od 3 dcl varenike i pola kutije plazme, one kutije od 150 gr! Možda nekad koji keks preko pola, ali to jako rijetko kad se opustim jer obožavam plazmu!
    a ne sprdaj se, tolika zena ne moze popiti litar mlijeka? E ne mogu da vjerujem.

    @Guzico, batali malo cigare, ja sam ih ostavio 4 mjeseca, dobio na kilazi malo, i ponovo se vratio u cigaretne vode, i sad stojim na istoj kilazi. Ali forsiraj, forsiraj, svaku noc, kutija plazme, litar mlijeka, svaku noc, svaku noc, samo to, cepaj, cepaj, pusti zvoncicu, vidis da oce da te odvuce od toga. Samo rokanje, samo rokanje, opuvas tanjir plazme, i ima da budes crvena kao jabuka, dalje sto moze da zamijeni to, udrobis hleba i mlijeka svako jutro, to ujutro, a moze i navece, i bucas toga, ma posle toga u sumo irvacice ima da te vodimo. Bices kao tuc. Poslusaj mene ti, pusti zvoncicu.
    Mada na onu sliku u foto albume sto si izbacila ne izgledas mi mrsavo ni malo, nego bas fino guzicu imas, jel, zbog toga se i zoves tako.

  7. #32
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,057
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    a ne sprdaj se, tolika zena ne moze popiti litar mlijeka? E ne mogu da vjerujem.

    @Guzico, batali malo cigare, ja sam ih ostavio 4 mjeseca, dobio na kilazi malo, i ponovo se vratio u cigaretne vode, i sad stojim na istoj kilazi. Ali forsiraj, forsiraj, svaku noc, kutija plazme, litar mlijeka, svaku noc, svaku noc, samo to, cepaj, cepaj, pusti zvoncicu, vidis da oce da te odvuce od toga. Samo rokanje, samo rokanje, opuvas tanjir plazme, i ima da budes crvena kao jabuka, dalje sto moze da zamijeni to, udrobis hleba i mlijeka svako jutro, to ujutro, a moze i navece, i bucas toga, ma posle toga u sumo irvacice ima da te vodimo. Bices kao tuc. Poslusaj mene ti, pusti zvoncicu.
    Mada na onu sliku u foto albume sto si izbacila ne izgledas mi mrsavo ni malo, nego bas fino guzicu imas, jel, zbog toga se i zoves tako.
    kod mene je "fora" da, kad jedem nešto 3 dana, četvrti dan ga ne mogu pomirisati! ja sam bila presrećna kad sam, konačno, prije 2 god prešla 55kg! a visoka sam 1.73! najbolje bi bilo da batalim i kafu i cigare i počnem doručkovati,ali za to treba psihički da se pripremim meni neko kaže da sam taman, neko "blago tebi, ti si mršava"... neću da sam MRŠAVA!
    a goozica je zato što, kad mi se nešto jede, onda sam baš guzica!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    e guzico jedna, vidi se da si guzica. Mora da si mrsava, ne nego ces da budes debela, jel? Da se popravis jos 2-4 kg i ne treba ti nista vise, dje ces? Kakvo pripremanje psihicko za bataljivanje cigara? Ako se pripremas da batalis cigare neces ih nikad bataliti, ustani ujutro i kazi sebe necu da zapalim danas, i kada ti se pusi, digni se uradi nesto, popij casu mlake vode, solju mlijeka. A nekakvo psihicko pripremanje i budalastina. Ne pali to nikad. Ne mozes sebe da slazes, mozes samo da natjeras sebe. I ovo nema veze ama bas nikakve sa aritmijom? Samo ti po tanjir plazme, i nema da brines, pa onda odmori ako ti dosadi koji dan, pa udrobi hleba i mlijeka, pa se onda opet vrni na plazmu. Samo volja gospodjice guzico!

  9. #34
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kod mene je "fora" da, kad jedem nešto 3 dana, četvrti dan ga ne mogu pomirisati! ja sam bila presrećna kad sam, konačno, prije 2 god prešla 55kg! a visoka sam 1.73! najbolje bi bilo da batalim i kafu i cigare i počnem doručkovati,ali za to treba psihički da se pripremim meni neko kaže da sam taman, neko "blago tebi, ti si mršava"... neću da sam MRŠAVA!
    a goozica je zato što, kad mi se nešto jede, onda sam baš guzica!
    Hahahah meni dodaj +10cm na visinu i 3kg na tezinu
    nego je moj problem sto me bas briga sto sam mrsava tj. jedem sta pozelim i kad pozelim ali se ne trudim da se ugojim jer mi je jedino bitno da sam zdrava.
    A ono kad baba ufati da me pegla sto sam mrsava ja klimam glavom a napamet vise pricu znam

    edit: aritmija je kad srce oce nesto da kaze pa ga treba saslusati fino, a ako se javlja cesce ne treba zanemarivati jer srce jednom u zivotu okida.
    meni jace zalupa kad sam umorna posle trcanja, valjda precijenim sopstvenu kondiciju.
    Last edited by fm_group; 17-04-11 at 12:22.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,057
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    a nisam ni ja iskompleksirana, samo sam svjesna kad može bolje
    gadno kad ne nosiš neke farmerke 2 nedelje i onda ih obučeš i vidiš da si izgubila koje kilo! mene to nervira, jer kad mršam, jednako mršam. ne ono da mi vire kukovi, ili smršam gore-dolje ne i obrnuto! kod mene se sve rasporedi: butine,guza,grudi, stomak...
    a što se tiče toga "zdrava"-po svemu sudeći, nemam zdravu i pravilnu ishranu...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #36
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a nisam ni ja iskompleksirana, samo sam svjesna kad može bolje
    gadno kad ne nosiš neke farmerke 2 nedelje i onda ih obučeš i vidiš da si izgubila koje kilo! mene to nervira, jer kad mršam, jednako mršam. ne ono da mi vire kukovi, ili smršam gore-dolje ne i obrnuto! kod mene se sve rasporedi: butine,guza,grudi, stomak...
    a što se tiče toga "zdrava"-po svemu sudeći, nemam zdravu i pravilnu ishranu...

    Zato i rekoh. Neces se osjecati bolje ako forsiranjem nezdrave ishrane dobijes koje kilo, bar se ja ne bi tako osjecala.
    Inace ja sam prirodno takva cijeli zivot i kilaza mi varira 1kg u proteklih par godina
    Ne treba sebi stvarati problem gdje ga nema

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BU2
    Posts
    1,050
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Zato i rekoh. Neces se osjecati bolje ako forsiranjem nezdrave ishrane dobijes koje kilo, bar se ja ne bi tako osjecala.
    Inace ja sam prirodno takva cijeli zivot i kilaza mi varira 1kg u proteklih par godina
    Ne treba sebi stvarati problem gdje ga nema
    Potvrda ne treba vršiti experimente!
    VW GTI no.1

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Cus aritmija, nista strasno. Kolko sam ih ja samo ima'.
    ja aritmiju svaki dan imam.
    To mi je postalo ka dobar dan.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  14. #39
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    I ja imam povremene aritmije, i uvijek mi se javljaju uveče kad se potpuno smirim i kad sam spremna da zaspim...odjednom imam osjećaj da lebdim kako zalupa, ali to traje samo sekund, dva i kraj...
    Ovako se i meni desi,bas kad legnem,osjetim da mi zalupa pa stane...Imam inace dva masna tkiva,jedan mi je kod rebra osjetila bih ga kad sam radila trbusne pa kao da mi je kamen tu i lomi mi se o rebro,a ovaj jedan mi je ispod miske,pri lijevoj dojci,spolja izgleda kad podignem ruku kao da je natecen taj dio i moze se napipat kad malo pritisnes prstima i sad ne znam ima li kakve veze to i dal on moze da pritisne sto tamo pa da mi se desi da mi nekad te aritmije tako znaju bit ako se uvece okrenem da zaspem nezgodno....Mada mi se desi kad legnem na ledja,samo sto ne zaspem i osjetim kako zalupa,pa ne bi trebalo da to nesto smeta,no da je vjerovatno stres....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Srce je naobicnija pumpa, sto ne znaci da svojoj voljenoj/voljenom treba reći "pumpo moja". U medicini jos nije zabiljezen slucaj da se neko izlijecio preko foruma zato bez zaebancije i umjesto razgovora "gluvih telefona" dje smo svi specijalisti najbolje je otici ljekaru jer sa zdravljem se nije saliti.


    Ovako radi srce i reaguje na sve i svasta pa da bi se sve detaljno ispitalo stavljaju neki mali uredjaj koji se zove holter i on sve snima a na kraju oni koji to sve "citaju" napisu kratke opise i navedu prosječnu frekvenciju na primjer 95/minutu gdje je raspon bio od 60 – 130/min. Registrovane preskoke od kojih imaju dvije vrste preskoka: VES i SVES. SVES preskakanje je prisutno kod više od pola ljudi na svijetu i posto su obično asimptomatski nemaju nikakvih posljedica.
    Nalaz holtera ne treba pogresno shvatiti da se radi o nekom drugom organu jer ta preskakanja su opisana kao ekto*********** aktivnost. Na primjer moze pisati: 120 sves, dinamika finalnog kompleksa uredna...., a to bi znacilo da je sve kao i kod većine.



    Opasnija su ona druga preskakanja pa kad bi na primjer na nalazu pisalo 100 ves (ventrikularne ekstrasistole) onda se navedu i detalji kao na primjer "dva u paru i osam u formi bigeminije, sto bi znacilo da se u toku mjerenja holtera (obicno se radi dan i noć) zabilježilo toliko preskakanja a to "u paru" značilo bi da je 2 puta zaredom srce "malo zakrcalo", a bigeminija znači da je nakon normalnog otkucaja slijedio ektopični, pa normalan, pa opet ektopični... itd....
    Ne śećam se dobro, a i davno su me ucili koliko takvih bubnjanja srca na sat moze biti opasno, ali bolje da sami ne brojimo kad imaju doktori koji su plaćeni za to.
    Da vi samo znate kako je meni srce bubnjalo kad sam vidio kako jedna tegli farmirice pa se izduralo i zato bez panike
    PS.
    Ako vam stave holter i dok on radi a vi se sexate obavezno to recite ljekaru jer moze jadan utvrditi da vam srce oslabilo, a ono se samo radovalo

  16. #41
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prosle godine, negdje u ovo vrijeme, bila kod dr Novosela mladjeg zbog istog problema, uradila ekg (bio je u redu), dao mi je neke savjete i tabletice koje sam pila nekoliko dana i opet mi se isto desavalo. U situacijama kad ne bi trebalo, kad sam smirena i sve je ok, srce mi 'posasavi' tako da moram da kasljucam (izbije mi dah). Idealna terapija mi je bio godisnji odmor, more, udaljenost od ljudi koji mi stvaraju pritisak. Vratila sam se kao preporodjena, bez tableta, bez icega. Samo odmor.
    I sad sam u tom raspolozenju - jedva cekam predah od svega. Moje srce trazi odmor

  17. #42
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kuku mene djeco ima li koga da mu srce ne steka ? zabrinite se malo za sebe ................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,937
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    e guzico jedna, vidi se da si guzica. Samo volja gospodjice guzico!
    ti si medenjak!!!
    smijem se po ure ovome "gospodjice guzico", zaustavit se ne mogu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 03-04-11, 20:53
  2. lizalica u obliku srca :D
    By stevann in forum Sve i svašta
    Replies: 27
    Last Post: 10-12-09, 10:37
  3. Sick-Boy, od srca sve naj
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 3
    Last Post: 04-06-08, 18:18
  4. Kako do srca glumice
    By sparco in forum Ljubav
    Replies: 110
    Last Post: 28-04-07, 07:46
  5. PORUKA IZ SRCA STARE HERCEGOVINE
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-05, 16:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •