Results 1 to 25 of 25

Thread: Norton™ Internet Security

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default Norton™ Internet Security

    Brzina i sigurnost!



    Zbogom online opasnostima i sporim računarima! Norton™ Internet Security 2011 nudi vam najefikasniju zaštitu od virusa i drugih online prijetnji – bez usporavanja rada računara! Sadrži kompletnu Internet zaštitu i automatsku antivirusnu i antispyware zaštitu. Štiti vaš računar, identitet i kućnu mrežu. Moćan u zaštiti i neosjetan za računar.

    Sada možete da se opustite. Surf, online kupovina ili e-banking postaju sigurni. Norton vas štiti od cyber-kriminalaca koji mogu da ukradu vaš identitet ili novac. Surfujte bezbrižno. Internet postaje bezbjedno mjesto.

    Norton Internet zaštita. Brza i stalna zaštita vašeg računara.






    http://www.telekom.me/norton/
    Last edited by Emill; 13-04-11 at 07:30.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar je dozvoljen ovaj vid marketinga na forumu ?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ti mora da si iz Chikoma
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e cujes, norton, ne drzi meni ovo vodu, svaki mi je bio fail koji sam probao, i sujmam da je ista bolji ovaj
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ovo je try and buy akcija, imas 30 dana besplatno...
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neka hvala,ne treba
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    na svaki av imas trial 30ak dana

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Emile, jesi li instalirao kod sebe NIS ili Symantec Endpoint Protection ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  9. #9
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Norton?
    Zar to jos uvijek postoji??
    Najgori AV koji postoji!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nirre View Post
    Norton?
    Zar to jos uvijek postoji??
    Najgori AV koji postoji!
    koliko puta mi se desilo da vidim na racunarima da ljudi instaliraju po 3-4 antivirusna programa.... Norton, Avira, MCAfee, Sophos.... I kazu "ne skenira mi nijedan da valja, a Norton je najgori"
    A ja ga docekam pa kazem, ne mozes tako malo antivirusnih programa imat instaliranih, moras minimum 10 istovremeno

    Tako da ova prica o Nortonu ne pije vodu.... Ta prica uglavnom dolazi od ljudi koji pokusavaju da znaju/da se bave ili misle da znaju nesto o racunarima, av-u itd...
    Nije dovoljno uraditi samo next-next, nekad je potrebno i malcice vise od toga da bi sve perfektno radilo
    Who let the dogs out

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    kako im radi racunar uopste sa toliko antivirusa? A inace norton, avast, avira, i jos neki, ima li gorih anti virusa?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    pa stvar je u tome da im uopste i ne radi.... ili radi u slow modu
    Who let the dogs out

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne grijesite dusu proglasavajuci NAV-om najgrdjim, na prvu loptu. Vjerujte, ima i gorih. Mnogo gorih.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja kad sam imala norton(dobila iz inostranstva lap-top sa Norton internet security)nikad nisam imala problema.
    a za ovo mjesec dana kupite pa probajte je bzv,kao sto neko rece svaki AV ima trial version od 30 dana.ja sam imala godinu dana Norton na lap-top-u.a ovo nije za mene jer nemam t:com.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    kako im radi racunar uopste sa toliko antivirusa? A inace norton, avast, avira, i jos neki, ima li gorih anti virusa?
    Odusevit ces se kad pogledas ovo... Sta ti kazes, a sta neki koji se bave analizom malo dublje no svi mi ovdje...
    Last edited by Njivice_Orano_Nepreorano; 16-04-11 at 20:06.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav Norton ljudi.

    http://www.microsoft.com/security/pc-security/mse.aspx

    Čisto info ko ima PC -
    Sve što vam treba za zaštitu Windows 7 ili XP 32 bit ili 64 bit PC-a. Uz malo opreza i ovaj Microsoftov BESPLATNI anti virus program dobijate sve što vam treba za zaštitu kućnog PC-a. Automatski podešen uz automatski update. Ko bolju zaštitu može da pruži za Microsoft operativne sisteme do isti Microsoft a još je i BESPLATAN.
    Pozdrav

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako te zanima besplatno, onda predji na Aviru, malcice je bolja...
    I pogledaj na linku u mom prethodnom postu gdje je pozicioniran Microsoft SE u odnosu na Aviru , u zadnjih 6 mjeseci ....
    Sto se tice NIS-a i ove akcije, ona je OK osmisljena za ovu regiju. 2€ * 12 mjeseci = 24 Eura... A kutija NIS-a je inace bila oko 35 Eura prosle godine u Bg. Objektivno pitanje je sta ce biti za godinu dana, kad pretplata istekne, pa se Antivirusne definicije ne budu mogle azurirati ako T-Com ne bude mogao dalje pratit ponudu ovog proizvoda...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno me zanima Microsoft SE pogotovo zato što je besplatan a i iz iskustva jer ga koristim vec duže vrijeme i vjeruj mi nikad mi stabilniji operativni nije bio od kad njega koristim.
    Inače imam - Windows 7 64 bit ( mnogo programa da ne nabrajam... i u razne svrhe ga koristim i izrabljavam... CS5 full itd i tome slicno... a i surfovanje netom mi nije strano bilo to nesigurni sajtovi download...... itd i probala sam i KIS i Norton i samo što sam dobila to je usporavanje i mnogo duse ( a pc mi radi na intel core duo centrino, 4 gb ram, 1 gb grafike sto mislim da je dovoljno) a ništa nije bio efektivniji od Microsoft SE. Tako da je ovo savjet iz iskustva mojeg i još dosta ljudi a ne iskustvo koje sam neđe pročitala

    http://microsoft-security-essentials....informer.com/
    http://www.pcadvisor.co.uk/news/soft...oftware-award/
    http://microsoft-security-essentials...er.com/awards/

    Ali svakako iskustva su različita kao i mišljenje
    Last edited by Ivona25; 19-04-11 at 21:05. Reason: dodatak

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neka tebe sluzi zivo i zdravo, ali moje iskustvo od prosle godine sa proizvodom koji ti pominjes, neka ga, necu ga gledat jos neko vrijeme.
    Dovoljan je bio jedan virus koji je kruzio facebookom prosle godine, kad je na tri racunara na kojima je bio MS SE instaliran i redovno azuriran, fiju, morao da padne svako skeniranje i ciscenje po 2-3 sata, pa ti objasnjavaj covjeku kakav je to AV kad mu prodje FB virus...
    Avira, NOD32 IS, BitDefender, NIS, Symantec Endpoint Protection su ga odmah blokirali, i oni koji su imali azurirane definicije, nisu imali glavobolje. Ja samo kazem, da je za nase trziste i za kupovinu AV, ovo rjesenje koje nudi T-com (koliko god ga ja ne cijenio) vrlo kompromisno rjesenje. Da ne hakujes NOD, ili da ne koristis SEP, a ako imas da platis bolje plati ovaj no da kupujes bitdefender.
    A ako neces da platis i neces da krekujes, e onda za sada je Avira bez premca. Microsoft ce da ceka neka druga vremena. Njima se nije posrecilo ni sa Forefront Security kao uspjesnim rjesenjem.... A ja mislim da sam dovoljno upoznat sa ovom tematikom.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Prije jedno 4-5 godine, odem u Budvu na Infofest. Bude tamo neka Čikomova prezentacija vezano za AV zaštitu. Oni bili neki Gold partner Nortonov, tako nešto. Prikazuju oni slajdove sa nekim screen shot-ovima, kad na jednom od slajdova slika desktopa nekog računara, a u system tray-u ikonica Kasperskog. Kad ne vjeruju svojim gold partnerima, možda je bolje da nađu toplog partnera...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao što rekoh svi mi imamo različita iskustva kao i mišljenja
    Veoma interesantno je to što kažeš za Microsoft SE ali ponavljam ti koristim ga već duži vremenski period (od kada je izašao) i nikada ali nikada do sada nisam imala problema sa Virusima... a daleko bilo sa facebook tipa virus.... a i ja koristim i facebook kao i facebook aplikacije I stvarno ali stvarno nikada mi sistem nije bio stabilniji kao sa Microsoft SE!!!

    A što se tiče Telekomove izvrsne ponude, Norton je bio na mom PC-u i više ne dolazi u obzir da će imati priliku za tako nešto
    Jer kako objasniti "čovjeku" ili korisniku da na gore vec pomenutu konfiguraciju mog PC-a Norton doprinese tome da Windows-u treba 10 sati (ne bukvalno ) da mu se podigne sistem, totalno blokira a daleko bilo kad na Nortonu upališ scan onda slobodno možeš na kafu da ideš jer drugo ništa na PC-u ne možeš ni da radiš !!! Kako to objasniti ?

    I zašto sve to samo da bi se dobio identičan rezultat ( barem po meni) kao Microsoft SE a koji ( sobzirom da si upoznat sa tim) ne opterećuje PC ama baš ni malo ( i ovo nije samo moje mišljenje već velikog broja ljudi) !!! I dali je to "kompromisno" rešenje?

    Kad si već pomenuo sve ove AV alate moram reći da se svi oni na netu a pogotovo ovi koji se plaćaju mogu naći besplatno ( da recimo krakovani) i zašto plaćati nešto što možeš da imaš za free-besplatno ( nemoj samo da kažeš ali krekovani nisu sigurni, to su priče za malu đecu ) A ako već ne želiš krekovane onda uzmeš Microsoft SE odradiš download sa njhovog sajta i dobiješ besplatan, siguran (ništa manje od Nortona barem po meni) microsoftov AV besplatni program za Microsoftov operativni sistem. Kud ćeš bolji kopmpromis ?

    I Avira je dobra slažem se u potpunosti !
    E da umalo da zaboravim, ne sumnjam da se dobro razumiješ u tematiku ali vjeruj ni ja ne zaostajem u njoj

    p.s.
    Evo ti još dvije preporuke probaj Kaspersky PURE (odličan je), jeste skup ali može da se nađe i za free
    A i Google Chrome ( kao pretraživač) je veoma dobar, dosta pouzdan i siguran

    Poz

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @NHM: Interesantno da se sjeti Chikoma, posto mislim da Chikom nema nikakve veze sa ovom akcijom T-Coma. A sto se tice Infofesta i prezentacija na Infofestu, i to je prica sama za sebe Kao i desavana oko Infofesta (ona ljudska desavanja ; , no nebitno)
    @Ivona25: sto se tice krekovanosti i pouzdanosti, tek tu necu da ulazim u dalju pricu, i klasifikaciju za koga je to prica. Moje misljenje sam iznio u vezi licencnog i legalnog koriscenja softvera. Na internetu mozes svasta naci naravno! Sto se tice AV softvera, prema ovome sto si rekla, moram da se slozim sa tim da je Norton 2005-e godine stravicno kasapio performanse racunare, tako i 2006-e i 2007-e. A da li si probala KIS recimo 2008-e ? Eset NOD32 AV i IS imaju korektne performanse na racunarima slabijih karakteristika, ali on se placa i on nije predmet ponude T-Coma. Ja sam samo htio reci da je ponuda korektna, a evo da sumiram :
    NIS 2010 u Bg je prosle godine kostao 34 eura + PDV
    Akcija T-coma omogucava da isti taj NIS (noviji) 2011 imas kod kuce za 2 eura mjesecno ili 24 eura godisnje.

    Da poredim softver sa advokaturom :
    1) ako si sam advokat, zastupaj samog sebe i ne placas nista (i tu umijes najbolje procjeniti na cemu si)
    2) ako nisi advokat, i nemas para, dobijas advokata po sluzbenoj duznosti (i tu je znak pitanja sta mozes postici)
    3) ako nisi advokat, i imas para, mozes izabrati advokata (i biti na korak ispunjenju cilja, ali ni to nije sigurno)

    Ali krekovani advokat, kako njega naci i iskoristiti ? Na sta ce to liciti ? Nebitno...
    Tako i AV softver :
    1) besplatan, nije sigurno iz godine u godinu hoce li i dalje da se pravi ili ne, nacin na koji dijagnostikuje virus (evo uporedi nacin rada Clamwina i Avire, i njihovu pouzdanost)
    2) da platis, ni to nije sigurno kako ce se kome manifestovati.
    3) drzava ti nece platiti antivirus sigurno!

    I na kraju, moje misljenje je da na ovom forumu moze da se iznese misljenje, ali da se promovise krekovani,nelicencni softver,muzika,film mislim da tome nije mjesto na ovom forumu.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Dobro, Čikoma se sjetih zbog Nortona koji je tema, a oni su povezani. Čisto mi je zanimljiv tada bio taj detalj. Norton ne koristim, samo mogu da prokomentarišem cijenu ponude koja je prilično povoljna. Ja milsim da Kaspersky košta oko 35€ za prvu godinu, dok je za drugu 30% jeftiniji. Ova ponuda za tri licence je baš povoljna.

    Ko voli nek izvoli.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #24
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi..stvarno je besmisleno porediti ranije verzije Norton-a sa verzijom NIS 2011 i NIS 2012 beta !

    Ja sam jos prije 7 godina koristio Norton Internet Security 2004 licencirani i zamrzao ga iz dna duse poslije nedelju dana, jer mi je toliko iscrpio resurse racunara da nisam mogao otvoriti ni notepad, a da ne spominjem koliko puta mi se srusio sistem !

    Ali zadnje dvije verzije AV programa kompanije Symantec su briljantne, ne osjecaju se na sistemu a detekcija malware-e je visoka... Najprestizniji casopis za racunare PCWorld ja proglasio Norton Internet Security najboljom zastitom za vas racunar ispred Kaspersky-og i ostalih AV resenja...

    Mislim da su ovo dovoljni argumenti da ga probate, imate 30 dana probnu licencu i vjerovatno cete mu ostati vjerni !

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni na kraj pameti mi nije bilo da reklamiram ne-licencirani software već samo da informišem o mogućnostima koje postoje
    Što se tiče NIS 2011 odlućila sam da ga testiram i sa norton sajta skinula trial verziju i moram reći da sam veoma prijatno iznenađena. Norton se izgleda naučio na greškama iz prošlosti. Veoma je brz (začuđujuće brz) nezahtjevan resursi računara su skoro netaknuti (veoma lagan), podizanje windows-a je isto kao i bez njega ( znači brzo) ima dosta opcija/mogućnosti (sveobuhvatan) i detaljan. Automatski update i podešavanja nije potrebno mijenjati vec su default sasvim dovoljna (znači veoma user friendly), interfejs takođe lijep. Tako da moram povući rečeno i složiti se da je Norton odradio dobar posao

    Međutim prilikom testiranja uklonila sam Microsoft SE da bih instalirala NIS 2011 i tokom full scan itd ..... tj potom skeniranja..... NIS 2011 nije pronašao ni jedan virus , ni jednu slabu tačku PC mi je čist i siguran totalno, što je i potvrda da je Microsoft SE veoma ali veoma dobar AV alat i da je veoma dobro radio svoj posao ( napomena Microsoft Security Esentialls se nalazi na mom PC-u skoro 2 godine ). Tako da je moj izbor i dalje Microsoft Security Esential jer po mome dobijam isti vid zaštite kao i sa Norton Internet Security 2011 a i BESPLATAN je. Naravno moram se složiti da je Norton napravio pun pogodak sa ovim i ko želi da plati ponuda je apsolutno na mjestu.

    Do ovog zaključka smo zajedničkim snagama došli ja i moj suprug testirajući na dva lap topa i jedan kućni PC ( on bi dao svoje mišljenje zasebno ali nema user za cafemontenegro čeka na potvrdu od administratora skoro već nekoliko dana ) tako da testiramo zajedno

    Pozz

    p.s.
    Trenutno testiramo Norton Internet Security 2012 (beta) besplatan je i može se skinutu na ovom linku:
    http://us.norton.com/beta/overview.j...nk_nis2012beta
    Veoma interesantno
    Last edited by Ivona25; 21-04-11 at 07:54. Reason: dodatak

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: ZyWALL 2 Internet Security Appliance
    By webmaster in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 09-03-09, 19:30
  2. kaspersky internet security 7?
    By poslednji_mohikanac in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 03-06-08, 00:14
  3. Norton Internet Security 2007 Beta download
    By stefke in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 06-07-06, 01:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •