Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Bumerang muske prevare

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bumerang muske prevare

    Sta ce zena da uradi poslije navodno oprostenog nevjerstva


    Stalno ce prebacivati

    Svaki put kada muskarac uradi nesto lose (zakasni, ili kaze nesto pogresno), ona ce upotrebiti oruzje “prevario si me”. Od tog trenutka ona postaje virtuelna svetica, zato sto je on taj koji je izdao i iznevjerio

    Zeli da zna sve detalje

    Mogla bi da postavi oko 50 pitanja o muskarcevoj aferi i tek tada da prestane. A onda ce joj jedne veceri, u sred intimne vecere, na pamet pasti jos nekoliko pitanja. Moguce je da nikada nece prestati da zapitkuje.

    Izazivace partnera

    Odjednom ce se imena njenih muskih kolega ili prijatelja pojavljivati u svakom razgovoru koji vodite. Odjednom se stvara horda muskaraca koji su joj rezerva ukoliko pozeli da vam vrati milo za drago.

    Provjeravace partnera

    Od trenutka prevare (ili od kada je saznala za nju), muskarac ce u svakom trenutku morati da referise gdje je, sa kim i sta radi, ukoliko ne zeli da ona sprovede paranoicnu istragu. Ako ga uhvati u lazi, nece mu biti bas prijatno, zato sto ce ona postati pravo cudoviste.

    Prevarice partnera

    Oticice u krevet sa bilo kojim muskarcem koji je privlaci da je niko ne bi smatrao budalom. Pravice partnera ljubomornim. Pocece vise da flertuje kada su u nekom drustvu. Promijenice stav. Ako joj partner uputi bilo kakav negativan komentar, mogla bi da odgovori “ja bar nisam otisla u krevet ni sa kim”.

    Ukratko, zena ce mozda reci da oprasta prevaru, ali u stvarnosti muskarac joj je dao materijala za napad. Na kraju ce veza vjerovatno sama po sebi propasti. U rijetkim slucajevima zenin oprostaj prevare upravo to i znaci. Ako, pak, upotrebljava jedno od gorenavedenih sredstava osvete, njen oprostaj nosi sobom nove probleme.

    Nekim zenama bice vazno ko je ljubavnica, sta je znacila muskarcu, koliko ljudi zna za tu prevaru, da li je sama saznala ili joj je partner priznao. U svakom slucaju, prevara nije nevazna, prolazna, “kul”.

    Prije nego sto zagrizete taj kolac, pokusajte da se stavite na mjesto osobe koju cete prevariti i zapitajte se: “Kada bi ona meni to uradila, da li bih mogao to da podnesem”?

    A ako bas ne mozete da se stavite u tudju kozu, zamislite sledece: sve sto ste ucinili svojoj partnerki i ona je vjerovatno vec uradila vama. Kako vam se sada svidja?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by enex
    Oticice u krevet sa bilo kojim muskarcem koji je privlaci da je niko ne bi smatrao budalom. Pravice partnera ljubomornim. Pocece vise da flertuje kada su u nekom drustvu.
    ccc ima li sto gluplje od toga??? ...prevarit sa BILO KOJIM muskarcem koji je privlaci...to je spustanje na DNO nje same...ako je MUDO nek se okrene i ode...ali jebat se okolo sa bilo kim zbog dokazivanja ne znam ni ja cega........pffffffffff :roll:

    ...a sto se zena tice oce one da oproste...nece zaboravit ali oce oprostit...ja sa druge strane,nikad je vise ni pogledao ne bih...makar iz ove perspektive sad tako mislim posto nisam imao prilike da to u praxi potvrdim(srecom,a i zato sto pazim da do toga ne dodje,prije svega pazljivim izborom partnerke)...ipak nema potrebe da isprobavam,svakako bih tako postupio...
    ***eXtreme Styling***

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Zasto zena oprasta muskarcu prevaru ili to kod vas nije slucaj? Sta mislite o tome? Pitanje takodjer vazi i za jaci pol!?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by GTi
    ...ja sa druge strane,nikad je vise ni pogledao ne bih...makar iz ove perspektive sad tako mislim posto nisam imao prilike da to u praxi potvrdim(srecom,a i zato sto pazim da do toga ne dodje,prije svega pazljivim izborom partnerke)...ipak nema potrebe da isprobavam,svakako bih tako postupio...
    Ako bi te prevarila bi li to znacilo da nije bila prava po tebi ili ti nisi bio pravi za nju? Po kojim kriterijumima koristis trazenje iste? I koliko se moze biti siguran u doticnu?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by enex
    Zasto zena oprasta muskarcu prevaru ili to kod vas nije slucaj? Sta mislite o tome? Pitanje takodjer vazi i za jaci pol!?
    Kod nas je muska prevara i dalje DRUSTVENO prihvatljivija...tako da je njoj lakse da to prebrodi...bar je drustvo nece gledat ka krapa sa rogovima...

    druga stavka...mozda vaznija...muski EGO...
    ***eXtreme Styling***

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by enex
    Ako bi te prevarila bi li to znacilo da nije bila prava po tebi ili ti nisi bio pravi za nju? Po kojim kriterijumima koristis trazenje iste? I koliko se moze biti siguran u doticnu?
    pa vjerovatno i jedno i drugo...znaci da nesto nije valjalo...prije svega znaci da sam lose odabrao curu jer to samo losa cura(od tih bjezim,pogledaj kriterijume dolje) moze da napravi...dobra cura bi rekla OVO NE IDE i tek onda otisla da trazi drugog...

    kriterijumi...pa izbjegavam veze sa djevojkama koje su mijenjale/mijenjaju momke cesto...izbjegavam djevojke koje odmah podju u krevet samnom(znam da je to zato sto joj se swidjam,ali isto tako znam da bi se lako desilo da joj se jos neko swidi posle jednog pica i da zavrsi u krevetu sa njim istog trena,a da ja i ne o$etim sto bi jer se nista nije kuvalo no buc odjednom),izbjegavam djevojke sto prevare momka samnom(aha to mi hrani ego,kao bolji sam od njega,ali to obicno nije ni do mene ni do njega nego do nje,vjerovatno bi i meni $utra istu stvar napravila)...izbjegavam cure koje dok setaju samnom ili $ede u kaficu samo zijevaju za drugim momcima okolo...i tako dalje , U get the picture...naravno ako mi se fizicki swidi,ja cu da kresnem svaku od njih,ali nijednu necu shvatit ozbiljno,malo zezanja pa CAO BREEEEEE...jebiga onda mole i placu ali bolje one nego ja

    neka kaze ko sto oce,neka me nazivaju i gadom i kako god oce...ali opet kazem bolje one nego ja,posto mislim da u vezi sa nekom takvom(moralno labilnom) kad tad muskarac nagrebusi...ja sebi to ne zelim


    naravno,nece te izbor cure spasit da ruzno prodjes,niti uvijek coek moze znat sa kakvom curom ima posla...ako je dobro sexas malo je vjerovatno da ce te prevarit ...dakle druga faza je da se potrudis da bude zadovoljna i ako je cura na mjestu sve ce bit OK(to je cilj biranja cure,da je OK u pamet i obraz).......a bogami ako je nimfos neki toj bi malo bilo i ceta djaka za jednu noc :burp:

    e kad naidjem na neku curu koju smatram vrijednom(u danasnje vrijeme,VRLO VRLO rijetko zadovoljavaju one kriterijume) onda se potpuno prepushtim struji 8)


    ...e da...coek u zenu nikad,pa ni u onu "najdobriju" ne treba da bude siguran 100%,vazda treba imat odredjenu sumnju u rezervi....zmije su toooooo :twisted:
    ***eXtreme Styling***

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by enex
    Zasto zena oprasta muskarcu prevaru ili to kod vas nije slucaj? Sta mislite o tome? Pitanje takodjer vazi i za jaci pol!?
    to kod mene nije sluchaj...
    jedna od tema za koju sam 100% sigurna...
    nishta mi ne predstavlja ona pricha da je on iz hira, trenutne slabosti, whatever, na tren zaboravio sve ono shto smo mi toliko vremena gradili...
    i da predjem preko toga? :shock:
    ma daj... onda bismo lijepo mogli da organizujemo orgije pa da svi budemo pokajnici i oni koji oprashtaju... 8)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Bumerang muske prevare

    Quote Originally Posted by adriana
    Quote Originally Posted by enex
    Zasto zena oprasta muskarcu prevaru ili to kod vas nije slucaj? Sta mislite o tome? Pitanje takodjer vazi i za jaci pol!?
    to kod mene nije sluchaj...
    jedna od tema za koju sam 100% sigurna...
    nishta mi ne predstavlja ona pricha da je on iz hira, trenutne slabosti, whatever, na tren zaboravio sve ono shto smo mi toliko vremena gradili...
    i da predjem preko toga? :shock:
    ma daj... onda bismo lijepo mogli da organizujemo orgije pa da svi budemo pokajnici i oni koji oprashtaju... 8)
    Gle, nista osobno, ali kad cujem takve price stila "ne bi mu ja nikad oprostila", onda se u meni probudi vrag koji kaze: pa dobro, zar se tebi cjelokupni medjuljudski odnos svodi samo na sex? Zar je moc sexa toliko jaka da unisti sve one dobre bodove koje je netko kod tebe ostvario? Nitko nije bezgresan, svatko od nas ima pravo na pogresku u zivotu i dajmo to pravo i drugima. Osoba kojoj je sex iznad svega, koja ne oprasta sexualnu avanturu (iako se ona druga strana gorko i iskreno pokajala) je sebicna i samo pokazuje da ne vidi dalje od vlastitog nosa - spolnog organa. Ponavljam, sto je sa svim onim dobrim bodovima neke osobe? Zar oni odjednom samo tako nestanu, radi jedne jedine pogreske?

    Svi se kao nesto furaju da teze ozbiljnim vezama i dubokoj povezanosti, a u biti se odmah vidi ta dubina ne seze dalje od sexa. Cim se partner/partnerica posexa s nekim, odmah se cijeli svijet rusi i vise ne
    razmisljaju o ostalim bondovima izmedju njih. Nestaje ljubavi, povjerenja, zainteresiranosti, odanosti, predanosti, zrtve itd... i sve to zbog sexa?

    Ako se vas partner/partnerica voli tu i tamo posexat s drugim ili cak ne daj boze je poligaman/poligamna, pa moze bit i s dvoje ili vise, a prema vama se odnosi kao prema kapi vode na dlanu u pustinji i nista vam ne fali, a svejedno ne zelite bit vise s tom osobom, onda ste vrlo sebicni jer ne gledate dalje od svog nosa i samo vam je bitno da je ta osoba vasa i samo vasa, a to da li je ona sretna i da li ima sve one druge kvalitete koje su stvarno bitne u ozbiljnim vezama bacate u kos za smece.

    Da se ne bismo krivo razumjeli - ne zagovaram polgamiju i natezanje tko koga stigne u vezi. Ono sto meni smeta je moraliziranje kako se nikad ne bi oprostilo samo radi sexa. Meni bi vise smetalo da se partnerica koja me prevari emocionalno veze za drugog tipa, nego sto bi me smetao sam sex. Naravno, smeta i jedno i drugo, ali emocije su ipak ono sto se broji. Sex je samo to -sex. Ne ukljucuje uvijek i emocije.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam nekoliko zena koje su bile prevarene. He, vratile su istom mjerom. Oko za oko, one day stand za one day stand... I onda su mu lepo rekle, eeee, stari ti si mene, ja sam tebe - pa ako mogu ja s tim zivjeti zivi i ti. I mirna Bosna.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Oprostila bih i dala drugu shansu...Trecu ne bi dobio kod mene, definitivno :!: ..Mozhe da me vara (naravno, pod uslovom da ja ne znam za to) 8)..Chim saznam, srce bi mu ischupala.. i pojela.. s merakom :!: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    khm, argo, evo nas opet...
    ne mogu se zaboraviti sve te krasne stvari o partneru koje su postojale i koje postoje i posle prevare...
    mozhda i jesam sebichna, ali samo saznanje da sam prevarena u meni potire sva lijepa osjecanja prema njemu... nipodashtava ga u mojim ochima onoliko koliko je on mene za par minuta zadovoljstva... i postaje mrtav u mojim ochima... rekoshe mi da je chovjek veliki onoliko koliko mozhe da oprosti... u tom sluchaju, ja sam josh uvijek manja od makovog zrna... ne ide mi...
    sex mozhe biti samo sex, mozhe biti i iz ljubavi... chinjenica je da ono shto je moje postade svachije... i ja to ne zhelim... 8)

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno je besmisleno, budalasto i bez ikakve ljubavi nazivati seksualno zadovoljstvo prevarom. Dok god se seksualna sloboda i uopste ljubavna sloboda smatra prevarom seks ce biti tabu a ljubav nedostizna.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pokakim se na vezu u kojoj se prevare oprastaju... :?
    I ne bih ja tu povlacio neku granicu izmedju muskaraca i zena. Gotovo SVE stavke iz uvodnog posta se komotno mogu prisiti i muskarcu koji je prevaren. Nasa sujeta je jednako otrovna kao i zenska. I nas bi svakakve uzasne slike morile i javjale nam se u snu... i mi bi "ponekad" nabijali na nos, i mi bi se "vjerovatno" revansirali i vratili milo za drago... Ali, zasto onda produzavati tu agoniju? Koliko god lijepih zajednickih momenata bilo za nama, posle jedne takve "sitnice" nista od toga vise ne bi bilo isto. Sablasno svjetlo bi palo na sve te trenutke... Covjek bi se sjecao lijepe proslosti, a posebno nasmijanog i srecnog lica partnera u svom zagrljaju, ali... nova komponenta bi se protkala kroz sve te momente. I na toj istoj slici, taj osmijeh vise ne bi bio isti. On vise ne bi znacio ono isto. Nekad je znacio osobu kojoj je lijepo kraj tebe, koja je srecna u ljubavi sa tobom... ali bi sada znacio ono sto on zapravo i jeste - trenutak! Jednostavno, nisi dovoljan da bi ta osoba bila trajno srecna u ljubavi, vec je potrebno vise "vas"... E, dragi moji, tu se onda daje voljno. :roll:
    Zato se apsolutno slazem sa adrianom, iako je nekim "savremenim ljubavnicima" stran taj osjecaj prevarenosti i duboke povrijedjenosti. 8)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    I ne bih ja tu povlacio neku granicu izmedju muskaraca i zena. Gotovo SVE stavke iz uvodnog posta se komotno mogu prisiti i muskarcu koji je prevaren.
    Uzeo si mi rijeci sa tastature. Ja sam se bas pitao, a sto je sa prevarenim muskarcima? Zar su zene toliko dobre, mile i cedne da nikad ne varaju? :twisted:

    BTW, jednom sam cuo izjavu - zena kada prevari, prevarila je srcem. Za razliku od muskarca, koji prevari mozgom. (ja se samo jos pitam, je li u pitanju "gornji" (veliki) ili "donji" (mali) mozak). :twisted:
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    I ne bih ja tu povlacio neku granicu izmedju muskaraca i zena. Gotovo SVE stavke iz uvodnog posta se komotno mogu prisiti i muskarcu koji je prevaren.
    Uzeo si mi rijeci sa tastature. Ja sam se bas pitao, a sto je sa prevarenim muskarcima? Zar su zene toliko dobre, mile i cedne da nikad ne varaju? :twisted:

    BTW, jednom sam cuo izjavu - zena kada prevari, prevarila je srcem. Za razliku od muskarca, koji prevari mozgom. (ja se samo jos pitam, je li u pitanju "gornji" (veliki) ili "donji" (mali) mozak). :twisted:
    pomenuta granica ne postoji...
    u ovom sluchaju smo 100% ravnopravni... :wink:

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je! Ili oboje ili nista! (Sorry, salim se drugarica.) :wink:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Owaj topic je za swaku pohwalu..prosto me ja natjerao da razmisljam :evil:
    Hmm..kod nas djewojaka se posle preware cesto podstawi pitanje "Gdje sam to pogrijesila??Kad je uopste i pomislio na prewaru.." mada was je tesko razumjeti..stoga smatram da swaki pametan muskarac moze da wara swoju zenu (u koliko jednostawno "to mora" -mada to su gluposti! :evil: ) a da joj pritom bude isti [ponasanjem] kao prije nego sto je prewario ili uopste pomislio na prewaru,i samo takaw muskarac moze i da sakwije sta god da je radio..
    Medjutim,to je kod was tesko,mozda owo malo iz iskustawa,mozda..
    na tudjim greskama se treba uciti! Pamet u glawu..ili u g00zicu ! :twisted: :twisted: :twisted:

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Potpuno je besmisleno, budalasto i bez ikakve ljubavi nazivati seksualno zadovoljstvo prevarom. Dok god se seksualna sloboda i uopste ljubavna sloboda smatra prevarom seks ce biti tabu a ljubav nedostizna.
    Sta se s ovim htijelo reci? Sta znaci seksualno slobodan, a sta ljubavna sloboda?

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posto ja nikada ne bihdozvolila sama sebi da prevarim momka isto tako ne bih oprostila da on mene prevari, ma koji "razlozi" za to bili....
    ako neko i razmislja ili ucini prevaru, jasno je da ce to puci prije ili kasnije... pa zasto onda muciti sebe i ostati u vezi koja je osudjena na propast umjesto se rastati u miru i bez teskih rijeci?
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Quote Originally Posted by nihil
    Potpuno je besmisleno, budalasto i bez ikakve ljubavi nazivati seksualno zadovoljstvo prevarom. Dok god se seksualna sloboda i uopste ljubavna sloboda smatra prevarom seks ce biti tabu a ljubav nedostizna.
    Sta se s ovim htijelo reci? Sta znaci seksualno slobodan, a sta ljubavna sloboda?
    Seksualna sloboda znaci neki oblik promiskuiteta, a ljubavna nesto slicno onome sto se podrazumijeva pod polyamory.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da pogledamo na sve malo drugacije :wink:
    Recimo ja volim pljeskavicu s prebrancem a ona ne. Da li sam ju varao, izdao, jer ja jos uvijek jedem pljeskavicu i prebranac, a ona mi je to zabranila? Recimo, volim luk pa mi smrdi iz ustiju, ok, znam da se necu ljubiti odmah... ali kakve veze ima to da zadovoljis svoje potrebe s prevarom?
    Razumijem i znam o cemu pricate, ali ovako da se malo poigramo... Onda je i rukovanje, letimican poljubac u susretu sa simpaticnom osobom, bivsom/bivsim, ili popiti kafu s nekom koga partner na prihvaca - prevara :? :?
    Pa svaki muskarac svoju zenu vara vec rukom (i mastom) svojom... Mislite da ne? Mislite da isto ne radite djevojke, zene? Ma ajde... Pa ako ne tim putem ili redoslijedom... ? Zar je to manja prevara?
    Ko nam je uvalio kalup sta je prevara, preljuba - i stavio u nasu podsvijest definiciju tih rijeci?
    Dodir mesa s mesom je prevara!?! Ti jedes meso a ona je ispricani vegetarijanac. Zar je to prevara partnera onda?
    Znam da sam provokativan, pa ipak. U cemu je razlika izmedju prevare, preljube i gladi?
    Zasto moram ja (ili vi) po..zditi jer je partner zadovoljio svoje trenutne bioloske potrebe u drugom restoranu? Da li mozemo (barem pokusati) staviti na sve skupa "drugi pogled"?????
    Znam, odgajani smo drugacije. Pa ipak. Zasto je jedna od temeljnih ljudskih potreba grijeh? Zasto ovo nase (zajednicko) zadovoljstvo mora biti samo jedna (jedina u vezi, braku) "rupa"??? Ili nash (niti slucajno da proseta okolo! - prevara!!!!!) jedini (preuzviseni i sveti) ****??? Zasto je to takav problem? S kojim pravom ti neka zena (ili muskarac) moze reci da je prevaren/a jer si "jeo" u nekom drugom "bifeu". Sta mu/joj fali zbog toga? Zar je vise ili manje gladan/na zbog toga? Ili se negdje duboko u pozadini nase podsvijesti krije nesto drugo? Mozda STRAH? Strah da ostanemo sami. E pa ako je strah, onda treba poraditi na tome! Zajedno.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by enex
    Quote Originally Posted by nihil
    Potpuno je besmisleno, budalasto i bez ikakve ljubavi nazivati seksualno zadovoljstvo prevarom. Dok god se seksualna sloboda i uopste ljubavna sloboda smatra prevarom seks ce biti tabu a ljubav nedostizna.
    Sta se s ovim htijelo reci? Sta znaci seksualno slobodan, a sta ljubavna sloboda?
    Seksualna sloboda znaci neki oblik promiskuiteta, a ljubavna nesto slicno onome sto se podrazumijeva pod polyamory.
    Mozes li mi reci, koliki oblik promiskuiteta treba da bude, da se udovolji, da bi znao o cemu je rijec? Kakav bi on trebao da izgleda? Ko i kakvi su to ljudi koji ga praktikuju? S druge strane da li emotivno seksualna polyamory znaci nesto bolje o odnosu na sta? Sta govori etika o tome?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    A da pogledamo na sve malo drugacije :wink:
    Recimo ja volim pljeskavicu s prebrancem a ona ne. Da li sam ju varao, izdao, jer ja jos uvijek jedem pljeskavicu i prebranac, a ona mi je to zabranila? Recimo, volim luk pa mi smrdi iz ustiju, ok, znam da se necu ljubiti odmah... ali kakve veze ima to da zadovoljis svoje potrebe s prevarom?
    Razumijem i znam o cemu pricate, ali ovako da se malo poigramo... Onda je i rukovanje, letimican poljubac u susretu sa simpaticnom osobom, bivsom/bivsim, ili popiti kafu s nekom koga partner na prihvaca - prevara :? :?
    Pa svaki muskarac svoju zenu vara vec rukom (i mastom) svojom... Mislite da ne? Mislite da isto ne radite djevojke, zene? Ma ajde... Pa ako ne tim putem ili redoslijedom... ? Zar je to manja prevara?
    Ko nam je uvalio kalup sta je prevara, preljuba - i stavio u nasu podsvijest definiciju tih rijeci?
    Dodir mesa s mesom je prevara!?! Ti jedes meso a ona je ispricani vegetarijanac. Zar je to prevara partnera onda?
    Znam da sam provokativan, pa ipak. U cemu je razlika izmedju prevare, preljube i gladi?
    Zasto moram ja (ili vi) po..zditi jer je partner zadovoljio svoje trenutne bioloske potrebe u drugom restoranu? Da li mozemo (barem pokusati) staviti na sve skupa "drugi pogled"?????
    Znam, odgajani smo drugacije. Pa ipak. Zasto je jedna od temeljnih ljudskih potreba grijeh? Zasto ovo nase (zajednicko) zadovoljstvo mora biti samo jedna (jedina u vezi, braku) "rupa"??? Ili nash (niti slucajno da proseta okolo! - prevara!!!!!) jedini (preuzviseni i sveti) ****??? Zasto je to takav problem? S kojim pravom ti neka zena (ili muskarac) moze reci da je prevaren/a jer si "jeo" u nekom drugom "bifeu". Sta mu/joj fali zbog toga? Zar je vise ili manje gladan/na zbog toga? Ili se negdje duboko u pozadini nase podsvijesti krije nesto drugo? Mozda STRAH? Strah da ostanemo sami. E pa ako je strah, onda treba poraditi na tome! Zajedno.
    Kako ce pljeskavica znati da li ide sa prebrancem? Ko se kolje ili indirektno kupuje i usijedjuju bere ili kupuje prebranac...pita li se pljeskavica sama hoces li sa pasuljem u kolo? Da li je prevara ako i luk, zaigra mozda?? Zasto i ko kolje ili kupuje meso kao i pasulj da se zadovolji? Da li se pita "to" ili "ko"? Sta li "to" govori da nije ili jeste prevara. Sta je "to" u svemu tvome, a sta ona i one i ono? Sta "to" sacinjava? Sta je "ono" u odnosu na "to"? I koliko je "to" bolje od nje i ono od tog? Da li je stvar odgovora ili dogovora ili cega? I gdje je on ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Mozes li mi reci, koliki oblik promiskuiteta treba da bude, da se udovolji, da bi znao o cemu je rijec? Kakav bi on trebao da izgleda? Ko i kakvi su to ljudi koji ga praktikuju? S druge strane da li emotivno seksualna polyamory znaci nesto bolje o odnosu na sta? Sta govori etika o tome?
    Sta da se udovolji? Promiskuitet znaci slobodno seksualno opstenje sa vise partnera. Seksualna sloboda podrazumijeva da se bude promiskuitetan ako se to zeli, ima potreba i sl. To ne znaci da neko ne moze izabrati da ne bude promiskuitetan, vec da postoji sloboda izbora. ... Ko su i kakvi su ljudi je cudno pitanje, jer podrazumijeva neko vrednovanje po pitanju seksualnog izbora? To je kao da pitas ko su i kakvi su ljudi koji vole zelenooke partnere. Stvar ukusa. ... Polyamory znaci bukvalno vise ljubavi, a to po pitanju ljubavnih sloboda znaci da se moze voljeti vise osoba, a ne nuzno jedna. U sklopu sa seksualnoscu polyamory ne znaci nista ni bolje ni losije u odnosu na monogamnost. Ono sto se zeli reci jeste da ljubav i seksualnost moraju biti slobodne, a ne da se jedan pristup predstavlja boljim i moralnijim od drugoga, da se naziva prevarom i slicno. Posebno je problematicno kada se posesivnost i ljubomora predstavljaju kao dokaz ljubavi. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Houston ,Tx
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Enex po mom misljenju bio si kratak jasan i MANJE VISE oko svega u pravu ...
    I still believe in your eyes
    I just don't care what
    You've done in your life ! ! !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •