Page 39 of 197 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast
Results 951 to 975 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #951
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kepler62f View Post
    Ako pogledaš file system, vidjećeš da je CDFS.
    Ta fleska nije poklon uz memorijsku, već je na njoj neki softver.
    CDFS je fajl sistem koji se koristi za cd-ove i sl. Proguglaj malo može li se to kako maći i zamijeniti sa FAT ili NTFS. Nisam mnogo cackao oko toga, i ne znam jel moguće uopšte...
    Ako pogledas jos jednom vidjet ces da to i jeste CDROM H: a u tu "flesku" Y: nema medija t.j. ima samo usb interfejs. Vjerovatno je citac za sd kartice.

  2. #952
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    A da, bravo. Moja greska. Gledao sam na ovo Tropico 5. Mislio sam da je to htio da pokaze...
    Neke "fleske" dolaze sa softverom za instalaciju koji je zaštićen sa tim CDFS file sistemom, pa sam mislio da je to slucaj i kod njega.
    Uglavnom kolega, hvala na ispravci.

  3. #953
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kepler62f View Post
    Kao što kolege iznad mene pretpostaviše, vjerovatno se pregrijava procesor. Skini ovaj program i prati temperaturu kad ga upališ posle dužeg nekorišćenja i tada kad počne da se restartuje:
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
    Mogu li preko ovog programa da vidim i zdravlje napajanja i hard disc-a jer mislim da mi je negdje tu problem?

  4. #954
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko da mi preporuci neki TV monitor za komp? Htio sam da uzimam novi monitor, i onda reko taman bi mi valjalo da moze i kao Tv, tu oko 23 inca. Pa ako neko ima neku preporuku ili savjet, neka mi se javi.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  5. #955
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Mogu li preko ovog programa da vidim i zdravlje napajanja i hard disc-a jer mislim da mi je negdje tu problem?
    Preko ovoga programa možeš samo temperaturu gledati. Za hard disk možeš besplatno da skineš HD Tune: http://www.hdtune.com/
    i da vidiš ima li ti hard disk bad sektora. Još bolji od toga je HDD regenerator, ali njega moraš skinuti krakovanog, preporučujem boot CD verziju. Ima i hdd regenerator na boot cd-u Hirens-a cini mi se na verziji 13.1. Možeš je naći ovdje:
    http://www.hirensbootcd.org/category/all-versions/

    Za napajanje ne znam da ima neki program, nego je najbolje da se izmjere naponi nekim multimetrom, ili još bolje, ako se razumiješ malo u elektroniku, da izvadiš napajanje kad je ugašeno iz struje, i da ga odšarafiš i vidiš ima li pregorelih kondezatora kao na slici na sledećem linku:
    http://forums.techguy.org/attachment...2/bad-caps.jpg

    Pogledaj i matičnu i vidi ima li problematičnih kondezatora i tamo.
    Ako ima, onda je vrlo vjerovatno da ti je do toga, i ti kondezatori moraju da se mijenjaju.
    Ako ne umiješ da prepoznaš ove kondezatore, slikaj matičnu i unutrašnjost napajanja u dobroj rezoluciji, i postavi slike negdje online i pošalji mi linkove, pa ću ti ja reći ima li što da ne valja.

  6. #956
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam pitanje. Scenario je sledeći:
    Kada pritisnem dugme za paljenje na monitoru ne dobijam nikakav signal, dakle ni BIOS, ništa.
    Pokrene se napajanje, pokrene se fen na grafičkoj kartici i CPU hladnjak, Ram memorija je ok. Vadio sam CMOS bateriju, vraćao, stavljao drugu - i dalje isto.

    Sve ovo me dovodi na zaključak da je kvar na matičnoj ploči ili procesoru. I dalje sam u dilemi, ako je procesor u pitanju, pretpostavljam da bi se trebali čuti BEP-ovi, A ako je maticna, onda je sekvencijalno oštećena, jer struja kroz nju teče normalno, s obzirom da grafika i CPU hladjenje radi nesmetano.
    Kako da, sa sigurnošću odredim je li kvar na matičnoj, procesoru ili na obije komponente?
    Vidim da na forumu ima stručnjaka vičnih rješavanju ovakvim problema. Bilo kakva sugestija ili prijedlog bi mi značio.

  7. #957
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Za pocetak probaj da zamjenis napajanje.

  8. #958
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Restartuje mi se kompjuter posljednja 3 dana svakih pola sata otprilike. Prvih 3-4 sata ne, ali kasnije stalno kako navedoh. Sta moze biti problem?
    Provjeri kuler od napajanja da li radi.

  9. #959
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manilla View Post
    Sve ovo me dovodi na zaključak da je kvar na matičnoj ploči ili procesoru. I dalje sam u dilemi, ako je procesor u pitanju, pretpostavljam da bi se trebali čuti BEP-ovi.
    Kad se pali računar čuje se jedan "beep" i to je znak da je napajane u redu, ako se čuje više "beep-ova" sve zavisnosti od ritma i da li se ponavljaju matična ti prijavljuje da nešto nije ok, od onoga nema tastature pa do nema rama, grafičke.
    Dešavalo mi se da bios "zakoči" neispravan ATA DVD/CD Rom kao i polu ispravan/neispravan procesor. Nabavi drugi procesor za tvoj soket ili tvoj probaj na drugu pliču, pci analizer bi ti mogao pomoći ukoliko bi mogao da ga pozajmiš od nekoga

  10. #960
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sljedeće što namjeravam da učinim je da probam sa drugim napajanjem. Ako to ne urodi plodom, onda procesor na drugi pc da stavim. Nego rekoh da nema kakva finta koja bi mi skratila posao. Blagodarim na odgovorima u svakom slučaju.

  11. #961
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manilla View Post
    Imam pitanje. Scenario je sledeći:
    Kada pritisnem dugme za paljenje na monitoru ne dobijam nikakav signal, dakle ni BIOS, ništa.
    Pokrene se napajanje, pokrene se fen na grafičkoj kartici i CPU hladnjak, Ram memorija je ok. Vadio sam CMOS bateriju, vraćao, stavljao drugu - i dalje isto.

    Sve ovo me dovodi na zaključak da je kvar na matičnoj ploči ili procesoru. I dalje sam u dilemi, ako je procesor u pitanju, pretpostavljam da bi se trebali čuti BEP-ovi, A ako je maticna, onda je sekvencijalno oštećena, jer struja kroz nju teče normalno, s obzirom da grafika i CPU hladjenje radi nesmetano.
    Kako da, sa sigurnošću odredim je li kvar na matičnoj, procesoru ili na obije komponente?
    Vidim da na forumu ima stručnjaka vičnih rješavanju ovakvim problema. Bilo kakva sugestija ili prijedlog bi mi značio.
    U 99,9% slucajeva kvar ti je na maticnoj ploci, crkavanje procesora je ekstremno rijetko narocito kod intela. Ovo naravno vazi samo u slucaju ako nijesi budzio procesor na veci clock, podizao voltazu i sl. Ako neki od kondenzatora nije naduvan, mrka kapa da ces popraviti i da ti se isprati popraviti. Mijenjaj tu plocu i usput istestiraj to napajanje koje je najvjerovatniji krivac za njeno crkavanje, da ti ne crkne ubrzo i ta ploca koju ugradis.

  12. #962
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    U 99,9% slucajeva kvar ti je na maticnoj ploci, crkavanje procesora je ekstremno rijetko narocito kod intela. Ovo naravno vazi samo u slucaju ako nijesi budzio procesor na veci clock, podizao voltazu i sl. Ako neki od kondenzatora nije naduvan, mrka kapa da ces popraviti i da ti se isprati popraviti. Mijenjaj tu plocu i usput istestiraj to napajanje koje je najvjerovatniji krivac za njeno crkavanje, da ti ne crkne ubrzo i ta ploca koju ugradis.
    Evo sam prebacio to napajanje u drugi racunar. Racunar se normalno upalio, medjutim malo je windows haoticno reagovao. Poslije restarta je sve ok. Imas li neki nacin za testiranje napajanja? ili unimer u ruke, pa udri
    Sad cu procesor prebacit, da vidim da nije kojim slucajem on uzrok svemu, ako ne bude, onda ostaje maticna, na koju sam od pocetka sumnjao. Procesor inace nije klokovan.
    Evo prebacam, pa vam javljam na kraju do čega je bilo.

  13. #963
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da javim. Završio sam sa računarom. Kvar je bio na matičnoj ploči. Kondenzatori nisu naduveni, ali ne funkcioniše.

  14. #964
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    stampac je ML-2165W, ako neko zna sto znaci ova narandzasta lampica kad treperi?
    istrajan budi.

  15. #965
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post

    stampac je ML-2165W, ako neko zna sto znaci ova narandzasta lampica kad treperi?
    Pogledaj pdf na 57 strani

  16. #966
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    zna li neko ko popravlja kuler, naime, ima jedan mali kontakt na usb ulazu za laptop,kad ga drzim prema dolje onda radi ili kad nadjem odgovarajuci polozaj, ima li ko to da zamjeni ako se uopste isplati to mijenjati? hvala

  17. #967
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Da ces brzo da stavis ruku u dzep za novi toner ili da si skrtario pa si kupio zamjenski sa nostop cipom.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk 2

  18. #968
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    zna li neko ko popravlja kuler, naime, ima jedan mali kontakt na usb ulazu za laptop,kad ga drzim prema dolje onda radi ili kad nadjem odgovarajuci polozaj, ima li ko to da zamjeni ako se uopste isplati to mijenjati? hvala
    Ako ti kuler nije ispravan kupi novi, prije bih ti dao novi za dž nego poravljao taj, skoro svaki računarski servis će ti zamijeniti te usb portove za 10-tak eura, bio je lep top servis u jednom poslovom prostoru gradskog stadiona ako si iz pg

  19. #969
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Zašto meni svi sajtovi prepoznaju da imam grafičku GeForce GTX 660 a ustvari imam Intel HD Graphics 3000?

  20. #970
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misko23 View Post
    Zašto meni svi sajtovi prepoznaju da imam grafičku GeForce GTX 660 a ustvari imam Intel HD Graphics 3000?
    Ovdje cu da pucam u prazno, ali moguće da se negdje probao ili cak instalirao do kraja nešto od drajvera ili softvera za geforce, pa da ti zato ti sajtovi detektuju tu grafičku...
    Logično mi je da sajtovi ne mogu da detektuju zapravo pravi hardver na tvom računaru, već instalirani softver...

    EDIT: Ili ako ti je u pitanju desktop racunar, mozda si nekada ranije imao GeForce GTX 660 u vidu diskretne kartice, pa si je makao, ili je crkla, pa prebacio nakon toga na integrisanu grafu, a ostali drajveri nedje na racunaru od ove geforce, i eto ti odakle je sajtovi detektuju...

  21. #971
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kupio sam ovaj laptop prije mjesec i po, tako da su vjerovatno ti iz servisa mutili nešto sa drajverima pa mi sad prepoznaje kao da imam GTX 660..
    Zahvaljujem na odgovoru.

  22. #972
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Nema na čemu, i drugi put!

  23. #973
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,579
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam Genius 5.1 5200 zvucnike i ne mogu da ih pojacam preko 63%. Isto je kad ubacim flesku ili da prikopcam telefon na njih direktno. Ne znam je li to kakva greska do zvucnika ili je tako podeseno da ne mogu na 100%. Juce sam ih dobio.

  24. #974
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    radi mi kuciste i monitor al kao da nijesu povezani.moze li bit kabal da je crko?

    Sent from my Telenor Smart Pro 2 using Tapatalk 4 Beta

  25. #975
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Može biti da se precvikovao nedje, ili da ti se neki od pinova iskrivio. Pretpostavljam da ti je VGA kabal obični sa 15 pinova. Pogledaj oba konektora i vidi jel koji pin iskrivljen. Ako je sve ok, novi kabal je oko 2-3 eura, pa nije velika investicija da probaš novi.
    Takođe, možda ti uopšte nije do kabla, nego je to čest simptom da ti je na monitoru slika crna kad upališ komp jer nešto nije u redu sa matičnom ili RAM memorijom, ali probaj prvo kabal da zamijeniš ili spoji računar sa drugim monitorom kod nekoga, i vidi oće li raditi.
    Čuje li se kratak tonski signal prilikom paljenja računara (onaj normalni post bios zvuk)?

Page 39 of 197 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56947
    Last Post: Yesterday, 14:43
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •