Page 52 of 197 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 4909

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #1276
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    SSD, kupiti Samsungov ili Kingstonov?
    Cijene me takođe zanimaju..

  2. #1277
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misko23 View Post
    SSD, kupiti Samsungov ili Kingstonov?
    Cijene me takođe zanimaju..
    Samsung EVO pro je odličam disk što se tiče perfomansi ali mi se ne sviđa pakovanje koje izgleda baš jadno. Tanka limena kutijica mi ne izgleda baš kao prikladna za tu klasu pa mislim da malo slabije odvodi toplotu nego Kingstonovi diskovi koji djeluju mnogo ozbiljnije i nakon dužeg zagrijavanja ne vidi se pad perfomansi kao kod Samsunga. Kingston hyperX Savage sa Phison kontrolerom je moja preporuka. Imaš ga u Chip na Zabjelo, 480 GB za 254 eura i 240 gb za 136 eur. Ne uzimaj manji.

  3. #1278
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Samsung EVO pro je odličam disk što se tiče perfomansi ali mi se ne sviđa pakovanje koje izgleda baš jadno. Tanka limena kutijica mi ne izgleda baš kao prikladna za tu klasu pa mislim da malo slabije odvodi toplotu nego Kingstonovi diskovi koji djeluju mnogo ozbiljnije i nakon dužeg zagrijavanja ne vidi se pad perfomansi kao kod Samsunga. Kingston hyperX Savage sa Phison kontrolerom je moja preporuka. Imaš ga u Chip na Zabjelo, 480 GB za 254 eura i 240 gb za 136 eur. Ne uzimaj manji.
    120gb zavrsava posao ako uz njega ima 1tb storage HDD

  4. #1279
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    120gb zavrsava posao ako uz njega ima 1tb storage HDD
    Evo da te naučim nešto, samo 1/2 diska ima superbrze čipove koji pišu i čitaju na fab. deklarisanim brzinama , kad popuniš polovinu diska svako ko ima ssd će potvrditi moju priču, perfomase diska padaju. E sad, svaki ssd ima svoj "računar" i softver (firmware) u sebi koji u donji blok (onaj brzi) memorije, uvijek ostavlja prazan prostor da brzo zapišeš neki podatak, koji onkasnije preseli na onaj sporiji dio, kad se disk napuni na 80%, taj brzi prostor se smanjuje i kad se napuni onda OS mora direktno da piše na onaj sporiji dio u gornjem segmentu i onda se osjeti pad perfomansi. Zato je koristan prostor na disku kojeg kupujemo da bi radikalno ubrzali sistem mnogo manji nego što nam se čini, jer je kako na magnetnom tako i na SSD-u poželjno da bar 20% diska uvijek bude slobodno. To je glavni razlog zašto je defragmentacija ZABRANJENA, ne nepreporučena operacija kod SSD-a. Znači to nema veze sa trošenjem diska nego sa načinom zapisivanja podataka na ssdu koji su dok ne pređe 90% zauzeća uvijek "iz komada" kao na linux particiji. Od windowsa 8 i sad na 10, Defragmentacija odnosno sad se zove optimizacija prepoznaje uredno ssd diskove i odradi samo trimovanje , t,j, postavi tranzistore u stanje 0. Korišćenje alternativnih programa za defragmentaciju koji nisu pisani za ssd diskove, užasno degradiraju perfomanse diska. Za win, i par programa za osnovno korišćenje računara 120, radi posao ali ako ti treba adobe paket, pogotovo lightroom koji radi sa velikom bibliotekama , neka malo veća igrica i sl, onda 120 gb nakrcaš začas. Ne umije svako da drži disk čist i da makne stare instalacije od win apdejta, uninstall datoteke i sl. Ja sam nalazio kod klinaca windows (7) direktorijume po 90 gb. Izvini što se ne slažem s tobom ali sam počeo sa 64GB SSD-om kad su se tek pojavili na tržištu , tako da pričam iz iskustva.

  5. #1280
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Samsung EVO pro je odličam disk što se tiče perfomansi ali mi se ne sviđa pakovanje koje izgleda baš jadno. Tanka limena kutijica mi ne izgleda baš kao prikladna za tu klasu pa mislim da malo slabije odvodi toplotu nego Kingstonovi diskovi koji djeluju mnogo ozbiljnije i nakon dužeg zagrijavanja ne vidi se pad perfomansi kao kod Samsunga. Kingston hyperX Savage sa Phison kontrolerom je moja preporuka. Imaš ga u Chip na Zabjelo, 480 GB za 254 eura i 240 gb za 136 eur. Ne uzimaj manji.
    Hoće li biti dovoljno 240 gb za primarnu particiju, pored toga imam još 500 gb HDD?

  6. #1281
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Evo da te naučim nešto, samo 1/2 diska ima superbrze čipove koji pišu i čitaju na fab. deklarisanim brzinama , kad popuniš polovinu diska svako ko ima ssd će potvrditi moju priču, perfomase diska padaju. E sad, svaki ssd ima svoj "računar" i softver (firmware) u sebi koji u donji blok (onaj brzi) memorije, uvijek ostavlja prazan prostor da brzo zapišeš neki podatak, koji onkasnije preseli na onaj sporiji dio, kad se disk napuni na 80%, taj brzi prostor se smanjuje i kad se napuni onda OS mora direktno da piše na onaj sporiji dio u gornjem segmentu i onda se osjeti pad perfomansi. Zato je koristan prostor na disku kojeg kupujemo da bi radikalno ubrzali sistem mnogo manji nego što nam se čini, jer je kako na magnetnom tako i na SSD-u poželjno da bar 20% diska uvijek bude slobodno. To je glavni razlog zašto je defragmentacija ZABRANJENA, ne nepreporučena operacija kod SSD-a. Znači to nema veze sa trošenjem diska nego sa načinom zapisivanja podataka na ssdu koji su dok ne pređe 90% zauzeća uvijek "iz komada" kao na linux particiji. Od windowsa 8 i sad na 10, Defragmentacija odnosno sad se zove optimizacija prepoznaje uredno ssd diskove i odradi samo trimovanje , t,j, postavi tranzistore u stanje 0. Korišćenje alternativnih programa za defragmentaciju koji nisu pisani za ssd diskove, užasno degradiraju perfomanse diska. Za win, i par programa za osnovno korišćenje računara 120, radi posao ali ako ti treba adobe paket, pogotovo lightroom koji radi sa velikom bibliotekama , neka malo veća igrica i sl, onda 120 gb nakrcaš začas. Ne umije svako da drži disk čist i da makne stare instalacije od win apdejta, uninstall datoteke i sl. Ja sam nalazio kod klinaca windows (7) direktorijume po 90 gb. Izvini što se ne slažem s tobom ali sam počeo sa 64GB SSD-om kad su se tek pojavili na tržištu , tako da pričam iz iskustva.
    Sve sto si rekao sam znao i tacno je. Ja sam rekao da ce da obavlja posao a ne da je najbolje i idealno.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  7. #1282
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja imam 240 Gg u ovaj laptop što koristim trenutno, Office 2013, adobe Ligtroom PS cs6, masu nekih prog i programčića, nešto neobrađenih fotki u raw koje nikako da sredim što je cca 95 gb. Znači sasvim dovoljno za malo više od standardnog korišćenja. Za profesionalca koji obrađuje glomazne datoteke na jačoj radnoj stanici nema što da razmišlja ispod 480/500. Storage je storage, to je druga priča.

  8. #1283
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Sve sto si rekao sam znao i tacno je. Ja sam rekao da ce da obavlja posao a ne da je najbolje i idealno.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    E hebi ga, da sam znao da znaš ne bih se toliko detaljno izražavao. Izvini što sam ti potrošio vrijeme da čitaš toliko.:courage:

  9. #1284
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ja imam 240 Gg u ovaj laptop što koristim trenutno, Office 2013, adobe Ligtroom PS cs6, masu nekih prog i programčića, nešto neobrađenih fotki u raw koje nikako da sredim što je cca 95 gb. Znači sasvim dovoljno za malo više od standardnog korišćenja. Za profesionalca koji obrađuje glomazne datoteke na jačoj radnoj stanici nema što da razmišlja ispod 480/500. Storage je storage, to je druga priča.
    A bi li taj SSD mogao da se stavi na mjesto DVD-ROMa, ne koristim ga previše a u slučaju potrebe bi kupio eksterni..

  10. #1285
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misko23 View Post
    A bi li taj SSD mogao da se stavi na mjesto DVD-ROMa, ne koristim ga previše a u slučaju potrebe bi kupio eksterni..
    Možeš, mada je preporučljivo da sadašnji staviš umjesto dvd roma sa odgovarajućim adapterom a ssd ubaciš na port 0
    koji je teoretski najbrži. Ima nekoliko čipseta koji samo na port 0 imaju uključen sata III dok im 1 radi samo na 3GB/s što je dovoljno za dvd drajvove koji rade na 1.5 GB/s i za stari magnetni disk. Većina laptopova koji imaju port za external sata imaju sva 4 porta aktivna na maksimalnu brzinu koju chipset podržava radi se u biti o ograničenjima u samom biosu. Na adapter ne moraš da stavljaš onaj šaraf što ga drži za kućište računara pa ga tako lako možeš i mijenjati ako imaš nekoliko hdda.
    Koji ti je laptop?
    Last edited by Tivatech; 11-08-15 at 16:57.

  11. #1286
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ako nekom treba imam polovan SSD Kingston Hyperx od 240Gb
    I Crucial od 512GB...
    Dao bih ih zajedno povoljno

    A imam i adapter za disk na SSD. Njega ću dati gratis.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #1287
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Možeš, mada je preporučljivo da sadašnji staviš umjesto dvd roma sa odgovarajućim adapterom a ssd ubaciš na port 0
    koji je teoretski najbrži. Ima nekoliko čipseta koji samo na port 0 imaju uključen sata III dok im 1 radi samo na 3GB/s što je dovoljno za dvd drajvove koji rade na 1.5 GB/s i za stari magnetni disk. Većina laptopova koji imaju port za external sata imaju sva 4 porta aktivna na maksimalnu brzinu koju chipset podržava radi se u biti o ograničenjima u samom biosu. Na adapter ne moraš da stavljaš onaj šaraf što ga drži za kućište računara pa ga tako lako možeš i mijenjati ako imaš nekoliko hdda.
    Koji ti je laptop?
    Fujitsu Lifebook AH512.
    Vjerovatno ću tako i da uradim, staviću sadašnji HDD na mjesto DVD-ROMa a SSD na njegovo mjesto..

  13. #1288
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Evo da te naučim nešto, samo 1/2 diska ima superbrze čipove koji pišu i čitaju na fab. deklarisanim brzinama , kad popuniš polovinu diska svako ko ima ssd će potvrditi moju priču, perfomase diska padaju.
    Nisam znao za ovo.
    Imaš li sliku kao dokaz, jesi li otvarao i slikao koji ssd, ploču i čipove?
    jer ako je tačno radi se o ozbiljnoj prevari proizvođača

  14. #1289
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    To znaju i vrapci na grani, ne treba ti slika, danas je remark uobičajena stvar. Nije nikakva prevara inače strani forumi odavno bruje o tome. Da ih nećeš tužit? Tuži ih što sav škart završava u istočnoj evropi.

  15. #1290
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misko23 View Post
    Fujitsu Lifebook AH512.
    Vjerovatno ću tako i da uradim, staviću sadašnji HDD na mjesto DVD-ROMa a SSD na njegovo mjesto..
    To je 7 generacija ahci kont. Podrzava 6gb/s. Neki fujitsu računari iz lifebook serije su imali problema sa ssd diskovima i bsod-om pa su problem rijesili tako sto su iskljucili sata III pa su ssd radili na 3gb/s. Sa win8 nema tih probl. Pa ako si pogodjen i stalno apdejtovao bios mozes da ga vracas nazad dok ti ne proradi sata 3. Ovi što imaju lifebook a544 moraju da stave v1.13 , 1.15 ,16 i 19. ne rade u sata III rezimu. vraća se bios kod njih normalno na prethodnu verziju sto je kod uefi biosa nemoguća misija.
    Vidi sa Bugijem da se dogovoriš za taj Kingston i kašetu.
    Last edited by Tivatech; 11-08-15 at 18:51.

  16. #1291
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    To znaju i vrapci na grani, ne treba ti slika, danas je remark uobičajena stvar. Nije nikakva prevara inače strani forumi odavno bruje o tome. Da ih nećeš tužit? Tuži ih što sav škart završava u istočnoj evropi.
    Prevara jeste ako ugrađuju druge čipove sa manjom brzinom od deklarisane u specifikaciji a posebno ako stavljaju pola bržih a pola sporijih kako si objasnio. To je već otvorena prevara.
    Novi Zakon o zaštiti potrošača kod nas a usklađen valjda sa EU zakonima (koji je inače za običnog čovjeka dosta spetljan ) mnogo više štiti korisnika od dosadašnjeg u smislu ''saobraznosti'' robe.
    Naime ako u karakteristikama nekog uređaja piše da može nešto toliko i toliko,tako i tako, a kasnije se ispostavi da zapravo ne može (nesaobraznost) korisnik ima pravo da traži reklamaciju.
    Tako da u principu ne treba tužba već samo pozivanje na Zakon.

    Al sad je pitanje jel to sam prisutno kod određenih proizvođača sa određenim modelima ili je pravilo kod svih!?

  17. #1292
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Prevara jeste ako ugrađuju druge čipove sa manjom brzinom od deklarisane u specifikaciji a posebno ako stavljaju pola bržih a pola sporijih kako si objasnio. To je već otvorena prevara.
    Novi Zakon o zaštiti potrošača kod nas a usklađen valjda sa EU zakonima (koji je inače za običnog čovjeka dosta spetljan ) mnogo više štiti korisnika od dosadašnjeg u smislu ''saobraznosti'' robe.
    Naime ako u karakteristikama nekog uređaja piše da može nešto toliko i toliko,tako i tako, a kasnije se ispostavi da zapravo ne može (nesaobraznost) korisnik ima pravo da traži reklamaciju.
    Tako da u principu ne treba tužba već samo pozivanje na Zakon.

    Al sad je pitanje jel to sam prisutno kod određenih proizvođača sa određenim modelima ili je pravilo kod svih!?
    Mi nemamo agenciju za zaštitu potrošača, samo neku raspalu NVO od koje slušamo samo bajke a ni jedna ni druga ništa ne rade i nemaju praktično nikakva ovlašćenja. Zakoni? Zajebavaš li ti mene? Pa da se poštuju ti zakoni prvo kad uđeš u supermarketu imao bi cijenu na svakom artiklu a ne etiketu na koju je jedna cijena a kad dođeš na kasi druga. ZAto i ne stavljaju na svaki artikal cijenu DA BI TE KRALI! U državi gdje tajkuni skidaju crno ispod noktiju građanima na najbrutalniji način ti spominješ EU direktive. Nego je to druga tema. Ne rade to svi, Intel pogotovo , zato su im ssd diskovi bez kompromisa, budžet diskovi skoro svi. Ne misliš valjda da Samsung baca felerične MLC-ove? Ooo druže, ne baca se ništa što ima skup proizv. proces ako može da se "iskoristi" . Ovaj novi triple level TLC fleš koji se ugrađuje u T840. (840 pro ima MLC fleš kao i 830 jer je dugotrajniji) koji je jeftin u proizvodnji će vjerovatno smanjiti potrebu za takvim mahinacijama ali na uštrb skraćenog vijeka što obzirom na to da nam novi i veći disk treba prije nego što istekne garancija od 3 godine i nije neki hendikep. Ne misliš valjda da oni nemaju spreman odgovor za te stvari prije nego što puste proizv. u prodaji? Kažu da su diskovi zato pouzdaniji. Fererro je izjavio da kupci na srpskom tržištu vole Nutelu sa manje lešnika , vjerovatno su i veliki proizv. diskova ustanovili da nama trebaju "pouzdaniji" diskovi.
    Last edited by Tivatech; 11-08-15 at 21:51.

  18. #1293
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Da ve upitam nesto...

    U pitanju je nov stan, nova klima ('dosla' uz stan). Fujitsu.

    Ona radi ok, nisam je koristio nego par dana i to obicno na 24-25 stepeni pa malo radi malo ne radi sto je valjda normalno jer kad dostigne tu temperaturu onda stane.

    Ono sto meni ne izgleda ok je 'izduvni dio', na terasi. Po meni se prejako cuje. Svakako ne mogu da opisem tacan zvuk ali je jednostavno bucno, kao da ona 'krilca' kidaju kakvu macku koja je dolecela tu. I nije konstantan, nego nekad 'jace', nekad manje.

    Svakako je u garanciji i zvacu 'nadlezne' da pogledaju ali me zanima neko eventualno misljenje (ako je moguce) od onih koji su 'radili' sa ovim klimama vezano za sam zvuk.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1294
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Mi nemamo agenciju za zaštitu potrošača, samo neku raspalu NVO od koje slušamo samo bajke a ni jedna ni druga ništa ne rade i nemaju praktično nikakva ovlašćenja. Zakoni? Zajebavaš li ti mene? Pa da se poštuju ti zakoni prvo kad uđeš u supermarketu imao bi cijenu na svakom artiklu a ne etiketu na koju je jedna cijena a kad dođeš na kasi druga. ZAto i ne stavljaju na svaki artikal cijenu DA BI TE KRALI! U državi gdje tajkuni skidaju crno ispod noktiju građanima na najbrutalniji način ti spominješ EU direktive. Nego je to druga tema. Ne rade to svi, Intel pogotovo , zato su im ssd diskovi bez kompromisa, budžet diskovi skoro svi. Ne misliš valjda da Samsung baca felerične MLC-ove? Ooo druže, ne baca se ništa što ima skup proizv. proces ako može da se "iskoristi" . Ovaj novi triple level TLC fleš koji se ugrađuje u T840. (840 pro ima MLC fleš kao i 830 jer je dugotrajniji) koji je jeftin u proizvodnji će vjerovatno smanjiti potrebu za takvim mahinacijama ali na uštrb skraćenog vijeka što obzirom na to da nam novi i veći disk treba prije nego što istekne garancija od 3 godine i nije neki hendikep. Ne misliš valjda da oni nemaju spreman odgovor za te stvari prije nego što puste proizv. u prodaji? Kažu da su diskovi zato pouzdaniji. Fererro je izjavio da kupci na srpskom tržištu vole Nutelu sa manje lešnika , vjerovatno su i veliki proizv. diskova ustanovili da nama trebaju "pouzdaniji" diskovi.
    Svi smo svjedoci svakodnevno koliko se loše kod nas zakoni primjenjuju. No mislim da je problem i do nas samih koji ne radimo ništa po tom pitanju.
    Ali je činjenica da je ovaj Zakon o zaštiti potrošača donijet i na snazi već više od godinu. To što mi potrošači ne umijemo ili nećemo da iskoristimo svoja prava je naš problem.
    No ajde da ne ulazimo dublje u probleme svakodnevnice u Crnoj Gori, politiku i naš mentalitet.

    Ako se i u svijetu isto žale na smanjenje performansi SSD-ova kao što kažeš da pišu po stranim forumima (pretpostavljam zapadnim) onda je realno očekivati da će već neko tamo da traži reklamaciju.
    Možeš li da postaviš link đe se govori o tome da SSD uspori kad se napuni preko pola jer se ugrađuju sporiji čipovi?

  20. #1295
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Drustvo niko od proizvodjaca diskova ne garantuje brzinu, na samom pakovanju pise (ako me dobro sjecanje sluzi) "speed up to ***mbs".

  21. #1296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne može da garantuje zbog sata konektora, kontrolera i karme.

    E sada ja na ovaj hyperx imam 5% zauzeća ili 85% brzina je skoro pa ista (opadne omza koji megabajt).

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #1297
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Svi smo svjedoci svakodnevno koliko se loše kod nas zakoni primjenjuju. No mislim da je problem i do nas samih koji ne radimo ništa po tom pitanju.
    Ali je činjenica da je ovaj Zakon o zaštiti potrošača donijet i na snazi već više od godinu. To što mi potrošači ne umijemo ili nećemo da iskoristimo svoja prava je naš problem.
    No ajde da ne ulazimo dublje u probleme svakodnevnice u Crnoj Gori, politiku i naš mentalitet.

    Ako se i u svijetu isto žale na smanjenje performansi SSD-ova kao što kažeš da pišu po stranim forumima (pretpostavljam zapadnim) onda je realno očekivati da će već neko tamo da traži reklamaciju.
    Možeš li da postaviš link đe se govori o tome da SSD uspori kad se napuni preko pola jer se ugrađuju sporiji čipovi?
    Ljudi umijete li vi da guglate? Ako te mrzi, ti testiraj, skini crystaldisk mark i as ssd benchmark izmjeri perfomanse sa 25%, 60, 80 i 90%. je li teško da nakrcaš ssd sa podacima? Javi šta se dešava kad je disk pun preko 75%. Radi slobodno trimovanje prije svakog mjerenja.

  23. #1298
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne može da garantuje zbog sata konektora, kontrolera i karme.

    E sada ja na ovaj hyperx imam 5% zauzeća ili 85% brzina je skoro pa ista (opadne omza koji megabajt).

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Čime mjeriš ? jesu ti ovakvi rezultati? Click image for larger version. 

Name:	Capture.jpg 
Views:	60 
Size:	3.8 KB 
ID:	133791
    CrystalDiskMark 4.1.0 x64 (C) 2007-2015 hiyohiyo
    Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
    -----------------------------------------------------------------------
    * MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
    * KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes


    Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 562.707 MB/s
    Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 542.075 MB/s
    Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 237.932 MB/s [ 58088.9 IOPS]
    Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 227.119 MB/s [ 55449.0 IOPS]
    Sequential Read (T= 1) : 388.150 MB/s
    Sequential Write (T= 1) : 503.274 MB/s
    Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 22.253 MB/s [ 5432.9 IOPS]
    Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 41.240 MB/s [ 10068.4 IOPS]


    Test : 500 MiB [C: 43.4% (96.0/221.2 GiB)] (x3) [Interval=5 sec]
    Date : 2015/08/12 0:28:53
    OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 10240] (x64)
    Last edited by Tivatech; 11-08-15 at 23:29.

  24. #1299
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    AS SSD
    Crystal disk

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #1300
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    E kad napraviš raid sa OCZ AGILITY to je već priča :distracted:
    Click image for larger version. 

Name:	416x378px-LL-0126b9d9_FancyCache_SSD_RAID0_Deferred_Write_Enabled.jpg 
Views:	69 
Size:	3.5 KB 
ID:	133792
    Last edited by Tivatech; 11-08-15 at 23:40.

Page 52 of 197 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56968
    Last Post: Today, 07:10
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •