Page 194 of 197 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197 LastLast
Results 4,826 to 4,850 of 4918

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4826
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,650
    Thanked in
    849 Posts

    Default

    Imam neki monitor Aoc 32 inca, bas sam zadovoljan...Dobre boje, dobar odziv, ali je li moguce da nema Vesa mount?

    Renoviram sobu, pa mi je palo na pamet da ga montiram na zid, da bih imao malo vise prostora na radni sto, ali nema nikakav wall mount...


    Ima li ko kakvu ideju za nosac?

    Jedino sto sam vidio je da fabricka ruka od monitora ima na dno/postolje rupu kao za tripod, odnosno navoj...

    Ali bi mi onda trebao neki L profil ili nesto za zid



  2. #4827
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,866
    Thanks Thanks Given 
    2,697
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Imam neki monitor Aoc 32 inca, bas sam zadovoljan...Dobre boje, dobar odziv, ali je li moguce da nema Vesa mount?

    Renoviram sobu, pa mi je palo na pamet da ga montiram na zid, da bih imao malo vise prostora na radni sto, ali nema nikakav wall mount...


    Ima li ko kakvu ideju za nosac?

    Jedino sto sam vidio je da fabricka ruka od monitora ima na dno/postolje rupu kao za tripod, odnosno navoj...

    Ali bi mi onda trebao neki L profil ili nesto za zid
    https://www.amazon.com/VIVO-Designed..._1702049276559

    Svasta, ako ovo ne nabavis onda nekako da napravis slicno

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  3. #4828
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Od ovih NAS uredjaja sto se prodaju kod nas, ima li neki koji podrzava automatski backup sa win xp?

    Sent from my S22+ using Tapatalk


  4. #4829
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Imam i ja jedan takav crknuti. Javi ako što učiniš

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nazovi Mikrobit Herceg Novi, radi izvlacenje i sa SSD.
    Preporucili su mi ga i neki programeri iz PG. Zavrsio sve u roku od 4-5 dana. Jedini u CG koji ima opremu za to.
    Od mene topla preporuka.

    Sent from my S22+ using Tapatalk


  5. The Following User Says Thank You to nexus4 For This Useful Post:


  6. #4830
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Preporucili su mi ga i neki programeri iz PG. Zavrsio sve u roku od 4-5 dana. Jedini u CG koji ima opremu za to.
    Od mene topla preporuka.

    Sent from my S22+ using Tapatalk
    Kako se naplaćuje usluga? Fiksna cijena ili po količini "izvučenih" podataka?

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  7. #4831
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Kako se naplaćuje usluga? Fiksna cijena ili po količini "izvučenih" podataka?

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
    Zavisi od podataka. Na pocetku mi je rekao da se cijena krece od 80 do 1000e.

    Sent from my S22+ using Tapatalk


  8. #4832
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa koliko su ti naplatili za kolilo podataka?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  10. #4833
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    300e sa pdv-om za oko 80-100gb


  11. #4834
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa dobro, za poslovne podatke i bitne, cijena je skromna...

    Moraću ih ja zvati za jedan disk iz 2002, na ATA...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  13. #4835
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    300e sa pdv-om za oko 80-100gb
    Mikrobit?

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  14. #4836
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Da

    Sent from my S22+ using Tapatalk


  15. #4837
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Za bitne podatke cijena je nebitna, samo da se vrate, mada uz posao koji radim često imam upita o vraćanju podataka sa memorijskih većinom, al kad im kažeš 50e odjednom im podaci nisu toliko bitni

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to JovanK For This Useful Post:


  17. #4838
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Zna li ko dje mogu nac' neki kasetofon?

    Moj (pra)stari Sony WA-6000 nece da vrti kasetu a ja ne mogu da identifikujem problem a jos manje da ga rijesim.

    Kontam da je svaki servis uzaludan i vjerovatno se be bih bakcao sa tim.

    Treba mi isključivo kasetofon, za audio kasete i da ima integrisan zvucnik, ne mogu da se pracakam sa prikljucivanjem eksternih zvučnika.

    P.S. Ako ima ko iz Bara da mi pozajmi i svoj na par dana isto bi mi bilo dovoljno pa bi vidio vec sto bi i kako prebacio u digitalnom formatu.

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #4839
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    awm e118077 6pin kablic za povezivanje power button dugmeta sa radnom. Imali to dje kod nas? Laptop bio u servis, vise puta otvaran. Vratili a nijesu spojili zvucnike i antenu, ja to cackao pa se kontakti poremetili i sad nece bez muke da upali. Asus laptop vise od 10 godina star.

  19. #4840
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zna li ko dje mogu nac' neki kasetofon?

    Moj (pra)stari Sony WA-6000 nece da vrti kasetu a ja ne mogu da identifikujem problem a jos manje da ga rijesim.

    Kontam da je svaki servis uzaludan i vjerovatno se be bih bakcao sa tim.

    Treba mi isključivo kasetofon, za audio kasete i da ima integrisan zvucnik, ne mogu da se pracakam sa prikljucivanjem eksternih zvučnika.

    P.S. Ako ima ko iz Bara da mi pozajmi i svoj na par dana isto bi mi bilo dovoljno pa bi vidio vec sto bi i kako prebacio u digitalnom formatu.

    Poslato preko goluba pismonoše
    https://www.tehnomax.me/tv-audio-vid...az318b-12.html

  20. #4841
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Vidjeh ali mi je to bacanje para.

    Narucih ovo gdje mogu i da sve prebacim digitalno, za 1/3 tih para iz Tehnomax-a.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #4842
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ekipa, da li neko iskustva sa PS5 i wifi mis/tastatura? Trazim po netu i kontam da dosta tastatura i miseva ne rade. Ako ima neko da me posavjetuje iz iskustvaa.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  22. #4843
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Moze li preporuka za neki mis i tastaturu?

    Od gomile miseva koje sam koristio, 'Razer Deathadder' mi je bio omiljeni. Najvise zbog ergonomije ali i zbog toga sto ima sve sto mi je potrebno a nema nikakvih gluposti koje meni i ne trebaju.

    U mb-com sam bio da kupim neku varijaciju tog misa jer bijase na 50e ali su mi u radnji rekli da ga ipak nema.



    Ponudio mi je neke alternativne Razer miseve ali su oni duplo skuplji a najvise zbog gomile dugmadi i cuda koja meni apsolutno nisu potrebna.

    Ne mora to nuzno da bude 'Deathadder' niti 'Razer' ali to je neka forma i tip misa koji mi odgovara.

    Bezicni je svakako prednost, mora da ima solidan opseg DPI i mora da ima 2 dugmeta sa strane za naprijed/nazad sto uvijek koristim.




    Sto se tice tastature, trenutno koristim neku bzvz 'Genius' koja je membranska i skroz basic.

    Gadjao bih neku mehanicku ali nikakvo ludilo od 300e nego bih najradije nesto oko 50-60e, sa mogucnoscu do 80e a da ima rezona za povecanje budzeta.

    Gledao sam neke na Ali-ju koje hvale masu i kostaju nekih 30e ali ne vjerujem previse tim recenzijama ili brojevima prodaje (neke su prodate po par desetina hiljada puta) a i ne ceka mi se mjesec/dva na istu.

    Tako da bi najradije kupovinu fokusirao na domacu ponudu i ono sto je "readily available".

    Navikao sam na 'full-size' tako da bi to i sad gledao da uzmem. Razmatrao sam i neke manje opcije ali nisam siguran da bi se lako navikao jer posebno 'numpad' koristim kad god kucam brojeve sto nije precesto ali nije da mi ne bi falilo.

    Tu se 'Redragon' provlaci kao najpopularniji 'budget' brend kod nas, pogotovo kad su u pitanju mehanicke tastature.

    Od tih manjih sam recimo gledao 'KUMARA' koja ovako mala ima skoro kilo i napravljena je kao tenk.



    Ono sto me od nje odvuklo to su plavi 'switch'-evi koji su previse glasni, imaju karakteristican 'klik' i nisu mi odgovarali kad sam ih probao (doduse MX Cherry a ne Outemu).


    Za sad sam, cini mi se, najblizi 'DEVAAJAS' jer je ovo 'full-size' (na sto sam navikao) a opet prilicno kompaktna jer nema dodatnih 'media' dugmadi i sl. (sto cak i ova moja trenutnna 'Genius' ima). Pored toga ima 'brown switch'-eve koji su znatno tisi i bolji.



    Iako je ova 75e sto je malo jaca cijena za Redragon ali mi se ne narucuje za 50-60 dolara i ceka u nedogled (to je cijena 'vani') dok je u CG 80-85e, ovo je 75e u mb-com koji su najjeftiniji kod nas.

    Sve su ovo 'gemjerske' tastature sto meni u principu i NE treba, tj. taj RGB i sl. me apsolutno ne interesuje ali nisam vidio (makar kod nas) neku mehanicku a da nije gejmerska.

    Ima li nekih drugih alternativa?

    Nekih preporuka u pogledu misa ili tastature?

    Zahvaljujem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #4844
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Gledajući stanje na lageru kod svih naših veleprodaja, što se tiče miševa a da su bežični za te pare nemaš ništa od premium brendova (Razer, Steelseries, CoolerMaster, Asus, Corsair...) E sad ukoliko je ok i žica tu imaš Corsair Sabre koji je odličan miš + je i sličnog oblika kao DeathAdder. Onda CoolerMaster MM730 , DELL AW320M Alienware i to je u suštini to što bih ja izdvojio kao najbolje za te pare a da se trenutno u CG može nabaviti sa lagera (ne znam recimo Tehnomax, Multicom ili ko li već ima maloprodajne objekte pa da je povukao nešto komisiono od prije)

    Što se tastatura tiče, Redragon je stvarno super u kategoriji dobijeno za uloženo, imao sam prilike testirati nekoliko modela i stvarno su kvalitetno odrađene. I bukvalno za te pare nemaš šta drugo gledati što se mehanike tiče
    Last edited by BiTrAtE; 18-01-24 at 20:36.
    War. War never changes.

  24. #4845
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja imam neku sa Alija koja bi trebalo da je rebrend te Kumare i služi me dobro. Klikovi meni uopšte nisu glasni, više mi smeta sami udarac tastera, ali sam donekle to riješio gumenim O ringovima, ima na Ali.
    Imao sam i neku, isto kinesku, fino je izgledala, ali je brzo nešto pobrljavila, duplirala je slova...cini mi se da su svicevi bili linearni crni...nisam se dalje bavio, u plakar mi je ...
    A za miš baš ne znam, već dugo godina me dobro sluzi stari Logitech g400...verovatno bih opet išao na neki Logitech , samo su skupi sad u pm., nemam pojma.

  25. #4846
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Gledajući stanje na lageru kod svih naših veleprodaja, što se tiče miševa a da su bežični za te pare nemaš ništa od premium brendova (Razer, Steelseries, CoolerMaster, Asus, Corsair...) E sad ukoliko je ok i žica tu imaš Corsair Sabre koji je odličan miš + je i sličnog oblika kao DeathAdder. Onda CoolerMaster MM730 , DELL AW320M Alienware i to je u suštini to što bih ja izdvojio kao najbolje za te pare a da se trenutno u CG može nabaviti sa lagera (ne znam recimo Tehnomax, Multicom ili ko li već ima maloprodajne objekte pa da je povukao nešto komisiono od prije)

    Što se tastatura tiče, Redragon je stvarno super u kategoriji dobijeno za uloženo, imao sam prilike testirati nekoliko modela i stvarno su kvalitetno odrađene. I bukvalno za te pare nemaš šta drugo gledati što se mehanike tiče
    Nista preko kabla... Do sad sam koristio uglavnom preko kabla ali svaki put kad bi koristio wireless mis pocinuo bih, cak i one slabije/losije.

    Kad vidjeh ovaj Razer bezicni za 50e odma ga u korpu stavih ali nisam mogao da ga narucim. Podjoh danas do PG ne bi li ga iz radnje izvukao ali nista... to je bio rezervisan za nekog i prodat' u medjuvremenu.

    Znaci morace da se ide na bezicni a sto slicniji Razer-u, pa makar budzet bio veci.


    Sto se tastature tice... sto mislis za ovu 'Devarajas' konkretno? Njoj sam najblizi trenutno.


    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Ja imam neku sa Alija koja bi trebalo da je rebrend te Kumare i služi me dobro. Klikovi meni uopšte nisu glasni, više mi smeta sami udarac tastera, ali sam donekle to riješio gumenim O ringovima, ima na Ali.
    Imao sam i neku, isto kinesku, fino je izgledala, ali je brzo nešto pobrljavila, duplirala je slova...cini mi se da su svicevi bili linearni crni...nisam se dalje bavio, u plakar mi je ...
    A za miš baš ne znam, već dugo godina me dobro sluzi stari Logitech g400...verovatno bih opet išao na neki Logitech , samo su skupi sad u pm., nemam pojma.
    Pretpostavljam da je to bas ova koju sam ja pominjao te mi se vrti na Ali-ju po vas cijeli dan...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #4847
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    U tom slučaju ASUS P709 ROG KERIS imaš dosta review-a o njemu pa pogledaj, odličan miš. Ja sam sa Deathaddera prešao na Viper Ultimate i tako mi je "čučnuo" da će biti kod mene dok ne crkne.
    Tu Redragon nisam probao, trebalo bi da je skroz ok, vidim Cherry switchevi (ja sam više za red mada nisu ni ti brown glasni).

    edit: Definitivno nisu glasni, čuju se skoro kao red.
    Last edited by BiTrAtE; 18-01-24 at 22:23.
    War. War never changes.

  27. #4848
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U tom slučaju ASUS P709 ROG KERIS imaš dosta review-a o njemu pa pogledaj, odličan miš. Ja sam sa Deathaddera prešao na Viper Ultimate i tako mi je "čučnuo" da će biti kod mene dok ne crkne.
    Viper ima vise verzija ali su uglavnom blizu 200e a ne planiram toliko da dajem na mis.

    Meni cak i ne treba "gejming" ali to je 90% svjetskog trzista i 95% naseg.

    A to sto je lagan meni cak bude mana pri preciznom radu u Photoshop-u i sl. dok RGB me apsolutno ne interesuje i samo trosi baterije bez potrebe.

    Ovaj ASUS mi se ne svidja previse ovako sa slike ali mozda vidim ima li ga dje izlozenog da vidim kako mi lezi u ruci posto nije bas slicna ergonomija sa DeathAdder-om.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Tu Redragon nisam probao, trebalo bi da je skroz ok, vidim Cherry switchevi (ja sam više za red mada nisu ni ti brown glasni).

    edit: Definitivno nisu glasni, čuju se skoro kao red.
    Ne vjerujem da su Cherry switch-evi vec 'Outemu' koja je navodno najbolja kopiju Cherry-ja. Misim da Redragon nema nijednu sa Cherry vec su sve sa Outemu switch-evima.

    Da, trebalo bi da su izmedju bucnih plavih i tihih crvenih. Fora je sto ista ta tastatura 'vani' moze da se naruci za $60, sa sve 'red switch'-evima. Bilo sa njihovog sajta ili mnogih drugih. Ali jbg, nisam "vani".



    https://redragonshop.com/products/de...44195295658206
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #4849
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    73e, do 10 dana plafon do tvojih vrata, ne može vala bolje, tastaturu isto uzmeš, još uvjek je na snazi "no harač" za nas

    https://www.amazon.com/Razer-DeathAd...85&sr=8-1&th=1


    Ao 100e za Apex 7 sa poštarinom, zajebi Redragon, ovu sam tastaturu imao NEDODER. Inače su SS tastature stvarno nešto posebno
    https://www.amazon.com/SteelSeries-C...88&sr=8-5&th=1
    Last edited by BiTrAtE; 18-01-24 at 22:40.
    War. War never changes.

  29. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  30. #4850
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    73e, do 10 dana plafon do tvojih vrata, ne može vala bolje, tastaturu isto uzmeš, još uvjek je na snazi "no harač" za nas

    https://www.amazon.com/Razer-DeathAd...85&sr=8-1&th=1


    Ao 100e za Apex 7 sa poštarinom, zajebi Redragon, ovu sam tastaturu imao NEDODER. Inače su SS tastature stvarno nešto posebno
    https://www.amazon.com/SteelSeries-C...88&sr=8-5&th=1
    Ili dodam jos 7e i imam ga "odma" + mogucnost zamjene/reklamacije ako nesto nije kako treba

    https://datika.me/razer-deathadder-v2-x-hyperspeed-mis/


    EDIT: Jos jeftinije i jos brze (Tehnomax imam u Baru)

    https://www.tehnomax.me/oprema-za-ra...-wireless.html





    Last edited by Fidel Castro; 18-01-24 at 22:46.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 194 of 197 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56987
    Last Post: Yesterday, 21:04
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •