Page 77 of 197 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 4909

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #1901
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    svchost.exe je regularan windowsov proces, ali neki virusi mogu da se kriju iza toga.. Moja pretpostavka je da imas neki virus ipak cim se popne zauzece memorije na toliko.

    Skini sledeće programe u free verziji i detaljno skeniraj komp:

    http://www.superantispyware.com/

    https://www.malwarebytes.com/

    Koji anti virus koristis? Skini Avast ili AVG ako nemas nijedan...

  2. #1902
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    svchost.exe (netsvc) servis ti je povezan sa windows update-om, ako ti nije sistem updateovan zna da uspori sistem

    Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

  3. #1903
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Svchost je povezan sa svim servisima koji se pokreću iz .dll dinamik link bibliotekama, tačnije, on je pokretač tih dll-ova koji su ranije bili exe-kutabilni fajlovi. Zbog toga što je u jednom trenutku aktivno više servisa za svaki servis će se učitati posebno svchost.exe a to je zbog toga da ako recimo wua.dll sruši svchost drugi servisi ostanu na nogama.

  4. #1904
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Problem riješen prema uputstvu sa videa koji je postavio DJuzla... Onemogućen WINDOWS UPDATE i SUPERFITCH service. Jedino WINDOWS SEARCH nisam stopirao. Laptop čitav dan sam ostavio upaljen radi testiranja i mogu reći da sve sada radi normalno.:encouragement:

  5. #1905
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Nisi ti imao nikakav problem , windows update nije proces koji traje u nedogled jednom mora da završi svoje. Isključiti potpuno wu i nije baš pametno. Oprilike, to je kao da imaš loše amortizere na autu a ti izdušiš malo gume da bi manje osjećao neravnine na putu. Stavi wu service na manual i radi sam update povremeno.Superfetch na računarima sa ssd-om, dobrim CPU-om i dovoljno ram-a nije potreban.

  6. #1906
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    Problem riješen prema uputstvu sa videa koji je postavio DJuzla... Onemogućen WINDOWS UPDATE i SUPERFITCH service. Jedino WINDOWS SEARCH nisam stopirao. Laptop čitav dan sam ostavio upaljen radi testiranja i mogu reći da sve sada radi normalno.:encouragement:
    I ja sam imao neobičnih iskustava sa Windows update-om na Windows 7 operativnom sistemu. Jedno vrijeme uopšte nije htio da radi na nekoliko svježih instalacija (Microsoftov image, bez kreka) dakle nije htio da se update-uje. Pored toga na starijim konfiguracijama je propisno usporavao sistem, toliko da su mi se ljudi žalili da je nepodnošljivo raditi. Otkad sam isključio Windows update (uključujući i servis za njega), Superfetch i Windows search računar radi normalno. Narod zadovoljan

  7. #1907
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Nisi ti imao nikakav problem , windows update nije proces koji traje u nedogled jednom mora da završi svoje. Isključiti potpuno wu i nije baš pametno. Oprilike, to je kao da imaš loše amortizere na autu a ti izdušiš malo gume da bi manje osjećao neravnine na putu. Stavi wu service na manual i radi sam update povremeno.Superfetch na računarima sa ssd-om, dobrim CPU-om i dovoljno ram-a nije potreban.
    Imao sam baš velik problem unazad skoro mjesec dana, toliko da je rad na njemu postao nepodnošjiv. Za to vrijeme windows update je imao na stotine sati da završi taj svoj proces, pa nije.... Evidentno je sada da se i računar gasi nekoliko puta brže, prije toga sam morao skoro uvijek da prekinem neki proces koji je bio u toku ili da čekam po više minuta da se sam izgasi... Dell, Windows 7 Ultimate, 4GB rama, i5 procesor na 2,40GHz

  8. #1908
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    Imao sam baš velik problem unazad skoro mjesec dana, toliko da je rad na njemu postao nepodnošjiv. Za to vrijeme windows update je imao na stotine sati da završi taj svoj proces, pa nije.... Evidentno je sada da se i računar gasi nekoliko puta brže, prije toga sam morao skoro uvijek da prekinem neki proces koji je bio u toku ili da čekam po više minuta da se sam izgasi... Dell, Windows 7 Ultimate, 4GB rama, i5 procesor na 2,40GHz
    To se riješi ovako, ugasiš wua serivs, obrišeš software distribution folder, upališ wua servis napraviš update i sve ok.

  9. #1909
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje se mogu kupit u Podgoricu baterije za UPS-ove? Konkretno za model APC ES 700? Poceo je prije dva dana da pisti i crvena lampica kad se pali sa svim uredjajima prikacenim na njega...Kad sve maknem ostalo i upalim samo UPS onda radi ok i onda tek prikacim uredjaje, ne znam jel to do baterije ili crkava cijeli uredjaj polako, star je 4-5 godina...Kod koga ponijet da se pogleda ovo?
    Last edited by zoster; 05-09-16 at 21:10.

  10. #1910
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Baterije u Quantum na Cvetin brijeg...

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  11. #1911
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    To se riješi ovako, ugasiš wua serivs, obrišeš software distribution folder, upališ wua servis napraviš update i sve ok.
    Može li uputstvo, molim te?

    Poslato sa telefona :-)

  12. #1912
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Baterije u Quantum na Cvetin brijeg...

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    vazi brate, hvala

  13. #1913
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje kupit univerzalni punjac najjeftinije?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Renault

  14. #1914
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje kupiti adapter sa američke struje na našu?

  15. #1915
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Ako mislis na obicni prelaz, imas u Quantum na Drac, 95 centi cini mi se.
    War. War never changes.

  16. #1916
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Može li uputstvo, molim te?

    Poslato sa telefona :-)
    pa to je uputstvo, šta ti nije jasno?

  17. #1917
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,693
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Kupio sam tablet ipad air 2 polovan kod momka na forumu,jel.moguce da se puni sinoc od 20:00 sad je 10:27 i da mu baterija i dalje nije puna???trenutno 88%??? Puni vise od 14 sati...

    poslato sa 7 edge
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  18. #1918
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,050
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Ilinije original punjac ili je kabal los
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  19. #1919
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,693
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    Ilinije original punjac ili je kabal los
    Rekose punjac.zvali me da ga podignem

    poslato sa 7 edge
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  20. #1920
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Posto sam odavno ispao iz forme i malo slabije pratim tehnologiju , a odlucio sam da sebe castim nekom masinicom , koja bi pokrenula sve novije igre. Oce li mi ovo zavrsiti posao? Htio sam i7 ,ali samo su ovo imali u ponudi.

    IdeaCentre Y900 QuadCore i5-6600K 3.5-3.9GHz/6MB, 16GB DDR4 (32GB max), 2TB HDD+8GB SSHD, DVDRW, NV-GTX980-4GB, HDMI/VGA/DVI, WiFi AC, BT4.0, Dolby Home Theater 7.1, SPDIF, CR 7-1, Keyboard/Mouse, GigaLan, DOS, Black, 625W, Tower



  21. #1921
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Pitaj koliko koštaju komponente pojedinačno. Naročito obrati pažnju na cijenu te grafičke. Izašla je nova serija grafičkih kartica a oni još uvijek starim karticama (koje su sada gore) drže staru cijenu. Vrlo je moguće da tu gtx980 cijene koliko i gtx 1070 koja je mnogo bolja.

    Što se tiče procesora mislim da je taj i5 ok za igre.

    Kontaktiraj ljude sa foruma - sasa.mne i okac i vidi i pitaj ih šta imaju u ponudi. Moguće da će ti da iste pare dati bolju ponudu.

  22. #1922
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Posto sam odavno ispao iz forme i malo slabije pratim tehnologiju , a odlucio sam da sebe castim nekom masinicom , koja bi pokrenula sve novije igre. Oce li mi ovo zavrsiti posao? Htio sam i7 ,ali samo su ovo imali u ponudi.

    IdeaCentre Y900 QuadCore i5-6600K 3.5-3.9GHz/6MB, 16GB DDR4 (32GB max), 2TB HDD+8GB SSHD, DVDRW, NV-GTX980-4GB, HDMI/VGA/DVI, WiFi AC, BT4.0, Dolby Home Theater 7.1, SPDIF, CR 7-1, Keyboard/Mouse, GigaLan, DOS, Black, 625W, Tower


    Koliko para traze za ovo molim te?

    CPU-idealan, ne treba ti i7 za igre (a ni za drugo "civilno" bilo sta).
    16gb DDRa je dovoljno svakako (trenutno makar)
    HDD+SSHD- Khm.. tu bi trebalo metnut kakav 120/240gb ssd i bidon od 2tb, a ne prdjet sa ovim hibridima. (kad si vidio da je nesto 2 u 1 dobro kao single namjenske stvari?! Nikad naravno )
    GPU- Zavisno od cijene.. evo nova serija izasla, prilichna kanibalizacija ali trziste diktira. Ako je cijena visoka, rachunaju na neobavijestenost, padat ce im cijena rapidno.
    Chek, jel ovo bez licenciranog OS-a? WTH?! nije pretjerano bitno kod nas, ali ipak..pff..
    Ne vidim hladjenje da se pominje.. Valjalo bi H2O makar za GPU, za procesor ako neces da ga navidavash nije nuzno, a ako oces, onda i za njega.

    Ovo je jako lijep comp (sa par modifikacija), obrati paznju na ovakve High-end GPU-e (+ sto je odlazeci u ovom sluchaju) daju 10-15% gain-a (kam da prsne 20%, i to ne u svim sluchajevima), a cijena x2 u odnosu na-bestbuy varijantu.
    A i za high-end gpu ti treba adekvatan monitor, besmislena je grafichka ovog reda za rezolucije ekonomik klase kombinovane sa kvalitetom slike za ove sa jeftinijim kartama .
    ><

  23. #1923
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    1200 + pdv.
    Imam iskustva sa brendiranim masinama. Uvijek su bolje optimizovane od ovih sklapanih, koje su na papiru "jace".
    Last edited by Sandor Kolar; 09-09-16 at 09:27.

  24. #1924
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pitanje jedno moji dobri momci ...
    Burazer mi ima ovaj komp 3-4 mjeseca je star, ali nekako performanse nijesu bile u skladu sa hardwerom pa sam odlucio da ga reinstaliram sinoc cisto da ga iscistim :
    http://www.comtradeshop.com/hp-envy-...-li-6cell.html


    E sad kad mu pokrenem benchmark pokaze mi da je graficka Intel HD 520 a ne neka Geforce gtx950m. Sta to moze biti ? Driveri su up to date tako da me zanima sta mogu da uradim.

    Isto prije neku noc skinuo je Fallout 4 i na high mu kao stuca, a to ne bi smjelo. Pa me zanima sta mislite da to moze biti ?
    One Ring to Rule them all...

  25. #1925
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pitanje jedno moji dobri momci ...
    Burazer mi ima ovaj komp 3-4 mjeseca je star, ali nekako performanse nijesu bile u skladu sa hardwerom pa sam odlucio da ga reinstaliram sinoc cisto da ga iscistim :
    http://www.comtradeshop.com/hp-envy-...-li-6cell.html


    E sad kad mu pokrenem benchmark pokaze mi da je graficka Intel HD 520 a ne neka Geforce gtx950m. Sta to moze biti ? Driveri su up to date tako da me zanima sta mogu da uradim.

    Isto prije neku noc skinuo je Fallout 4 i na high mu kao stuca, a to ne bi smjelo. Pa me zanima sta mislite da to moze biti ?
    Da ti nije slucajno u biosu podeseno da ti je primarna graficka integrisana na ploci, a ne na PCIex?

    Ako si resetovao BIOS ili loadovao optimal settings profil, oce da postavi integrisanu grafiku kao primarnu.

    Ako ti jes to, stavi da ti je primarna PCIex i takodje, premjesti kabal monitora na tu GF.
    Last edited by DJuzla; 09-09-16 at 09:53.

Page 77 of 197 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56968
    Last Post: Today, 07:10
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •