View Poll Results: Koje ''vampire'' koristite?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Always

    12 35.29%
  • Carefree

    4 11.76%
  • Naturella

    12 35.29%
  • Libresse

    9 26.47%
  • Boni

    2 5.88%
  • Yup

    3 8.82%
  • Feel Fine

    2 5.88%
  • Violeta

    2 5.88%
  • Tamponi

    4 11.76%
  • Vata

    5 14.71%
  • Ostalo...

    3 8.82%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 36 of 36

Thread: Koje ''vampire'' korisite?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Ingrid_ View Post
    Artemis, probaj i "Every Day" za mene vidjeces koja je razlika! Imas ih u Cosmetics-u i u apotekama.
    Koristila sam i te..



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mene je isprepadalo upozorenje koje dolazi sa tamponima, pa me je nešto strah da ih koristim.

    Valjda može nešto da se zakomplikuje zbog zadržavanja krvi... Nisam sigurna...
    Nemaš razloga da se prepadaš jer su tamponi daleko najbolje rješenje u svakom smislu! Prvi i meni najvažniji razlog jeste što nemaš osjećaj da imaš "one dane", čista si, uredna, jer moramo se složiti, ta krv nema baš parfimisani miris! A još ako nijesi u mogućnosti da održavaš higijenu kao kod kuće, onda je zbilja problem ogroman.
    Dalje, ljeti je potpuno nezamjenjiv, jer svaki uložak, bio pamučan ili ne, se mora na 40 stepeni zapariti, tim prije što ej temperatura krvi vrlo visoka zbog objektivnih okolnosti, tako da tamponi rješavaju i taj problem...da ne pričam koliko je lijepo biti potpuno suv i čist sve vrijeme "onih dana".

    One cure koje kažu da osjećaju položaj tampona i da ne mogu da hodaju, samo ih pravilno ne stavljaju, jer su vrlo udobni za nošenje i nimalo se ne primjećuju.

    Neću ubjedjivati nikoga, ali ja već više od 15 godina koristim isključivo tampone, ljeto čak i spavam sa njima, ali navijam sat i na svakih 3 sata ih mijenjam...eto to je jedini problem sa njima, moraju se mijenjati često da ne bi došlo do Sindroma toksičnog šoka (STŠ)

    ali evo ti tekst o tome:

    Sindrom toksičnog šoka (STŠ) je veoma redak, ali potencijalno veoma opasan poremećaj povezan sa korišćenjem tampona, retko sa kontraceptivnim sunđerima, naročito kod žena mlađih od 30 godina.

    Koji su znaci toksičnog šoka?



    • Iznenadno povećanje telesne temperature iznad 39 stepeni C.
    • Povraćanje ili proliv.
    • Zujanje u ušima, osećaj slabosti, nesvestica, dezorjentacija.
    • Osip na koži koje je sličan crvenilu od sunca, naročito na šakama i stopalima.



    Tampon i sindrom toksičnog šoka


    Ranih osamdesetih godina učestalost ovoga sindroma bila je veoma mala. Najčešće se dijagnostikovao kod mladih žena koje su tokom menstrualnog krvarenja koristile specijalne tampone velike apsorptivne sposobnosti. Ispostavilo se da STŠ prouzrokuju toksini ( otrovi) koje stvara mikroorganizam po imenu Staphylococcus aureus. Ova bakterija u normalnim okolnostima prisutna je u organizmu i ne dovodi do problema.

    Neki istraživači su došli do zaključka da visoko-apsorptivni tamponi, koji u vagini stoje duže vreme, predstavljaju odličnu podlogu za ove bakterije. Drugi su bili mišljenja da tamponi svojim vlaknima dovode do oštećenja sluznice vagine i olakšavanja prodora bakterija u cirkulaciju. Tamponi su povučeni iz prodaje, a učestalost STŠ se naglo smanjila.

    Danas, iako su tamponi napravljeni od visoko-apsorptivnih vlakana, učestalost ovoga sindroma veoma je mala. On se ponekada dijagnostikuje kod žena koje imaju dijafragmu, ili kontraceptivni sunđer. Štaviše, danas oko 30% žena sa sindromom toksičnog šoka nisu mlade i nemaju menstruaciju, već su starijeg životnog doba. Ovaj sindrom konstatuje se i kod muškaraca, dece, kao i neposredno posle operacije.

    Ukoliko imate simptome, javite se lekaru i sami izvadite tampon


    Odmah se javite lekaru ako imate simptome koji su gore navedeni, naročito ako imate menstruaciju, ako Vam se menstrualno krvarenje tek završilo, ili ako ste koristili tampone. (Čak i pre javljanja lekaru sami izvadite tampon). Objasnite lekaru koje su Vam tegobe, kada su počele i koliko dugo traju.

    Drugi mogući simptomi i znaci su glavobolja, bol u guši ( gušobolja), bol u mišićima, i crvenilo očiju. Osip može nastati na bilo kom delu tela, a ne samo na šakama i stopalima. Posle nedelju dana šake i stopala počinju da se ljušte.

    Koliko je opasan sindrom toksičnog šoka? Tegobe nastaju iznenada, a smrtnost je oko 3%. Ovaj sindrom može dovesti do smanjenja krvnog pritiska, šoka kao i prestanka rada bubrega.


    Terapija

    Antibiotici se daju pacijentima sa izraženim simptomima i znacima sindroma toksičnog šoka. Kako Staphylococcus aureus može biti rezistentan na penicilin i ampicilin, daju se druge vrste antibiotika.

    Ako dođe do smanjenja krvnog pritiska, neophodna je hospitalizacija i davanje lekova za stabilizovanje krvnog pritiska, kao i rehidratacija.

    Nikako antibiotike nemojte koristiti na svoju ruku - obavezno potražite savet lekara.


    Kako smanjiti rizik od nastanka STŠ-a?


    Možete smanjiti šansu za nastanak ovoga sindroma korišćenjem tampona samo u izuzetnim situacijama ili odlukom da tampone uopšte ne koristite. Žene koje su već imale probleme sa Staphylococcusom aureusom ne smeju koristiti tampone. Lekari bi trebalo da savetuju stavljanje uložaka umesto tampona, naročito noću i između menstrualnih krvarenja. Na tržuštu nisu ujednačene oznake koji su tamponi normalne apsorptivne sposobnosti. Vi sami morate proceniti koji tampon Vama odgovara: ako je vagina tokom vađenja tampona suva ili je tampon teško izvaditi, tada je on veće apsorptivne sposobnosti nego što Vama pogoduje.

    Sindrom toksičnog šoka ima tendenciju da recidivira. U skoro 30% žena koje su imale sindrom toksičnog šoka bolest ponovo nastaje, mada nije tako izražena kao prvi put. Žene koje su jednom imale sindrom toksičnog šoka ne smeju koristiti tampone.



    Autor: doc dr Milan Terzić
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ajde djaole... Ja su da dijelim misljenje sa Zvoncicom da je na vecini ulozaka taj pamuk "zvaka",tako da dodje sve isto.Ja sam koristila i te sto su "pamucne" i evo ove sad sto imaju tu plastiku,da kucnem nije mi usled koriscenja Allways-a ginekolog saopstio da imam kakve infekcije i cuda,no sam bogu fala uredna,tako da ja ne vidim toliku opasnost od Allways-a....Ali evo te Feel Fine cu vala probat za tebe... :mrgreen:
    VeLjim ti dome, boLe je i da je makar gornji sloj pamucni no nista
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  4. #29
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    ako znam...
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uvjek koristim always, jer mi bas toci, posebno prva 3 dana, pa mi pamucni nisu dovoljni i uglavnom sam zadovoljna
    You're so special. Why aren't you dead?

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Libresse i tampone. Nekad sam koristila Every day koji su savršeni, a onda ih nije bilo u prodaji o_O. always mi izaziva svrab!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Tamponi - Tampax, preporuka... pogotovo gospodjicama koje se dvoume imalo oko koriscenja tampona. Mnogo su jednostavniji za upotrebu (i higijenskiji) od ostalih.
    Ja ih nigdje ne mogu naći (mada nisam gledala zadnjih 2-3 mjeseca da se slučajno negdje nisu pojavili)

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    i meni taman toliko...(3 kapljice)

    Koristim ovu priliku da pofalim ko' pahulje nEzne Feel Fine predlozene od strane Independent djevojke.:mrgreen:



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Ja ih nigdje ne mogu naći (mada nisam gledala zadnjih 2-3 mjeseca da se slučajno negdje nisu pojavili)
    Ni ja, mada koristim iskljucivo Naturela uloske ali valja nekad i tampon stavit ide ljeto..recite mi dje se moze Tampax naci u Pg?

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja probah ove "Libresse",(nije bilo Allways-a)a kakav je ono dizajn na njih?ima kao neko srce pa dva duga prsta pa sam se malo zbunila nisam znala dje da stavim ona prsta ili ono srce,pa smijestih tu "pelenu" ofrlje al ok je,bitno da upija.a za dizajn su mogli spojit ona dva prsta pa da lici na nesto:mrgreen:
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    ja NIŠTA ne stavljam na mikaricu tokom onih dana mimo vate, eventualno medicinske gaze...
    Me too ranije sam koristila always,oni stvarno jesu dobri, mislim, dobro upijaju,nema curenja sa strane al sto me jad nasao od njih..javile mi se nekakve bubuljice po guzi, sto me zabrinulo jer ih nigdje drugo nijesam imala..trebalo mi je puno vremena da shvatim od cega su. Od tada smo ja i always kesa u ratu. Čim sam prestala da ih koristim, problemi su nestali
    ..obrisi savršenog jutra..

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    smijem li vi reć kad god vidim ovu tematiku, meni vazda osmijeh zatitra kad se $etim jednog prastarog nicka na montecafe-u:
    Ulozak_makse_da_ja_udjem


    fer ponuda, svakako...
    Sell the Vatican, Feed the World!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Vampire killing kit
    By VladanPG in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 21-02-10, 23:40
  2. Vampire The Masquerade:Bloodlines
    By seTh in forum Game Server CG
    Replies: 12
    Last Post: 22-05-05, 13:16
  3. vampire the masquerade: bloodlines
    By patuljasti_dvometras in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 25-01-05, 04:18
  4. Vampire The Masquerade - Bloodlines
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Game Server CG
    Replies: 6
    Last Post: 08-12-04, 11:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •