Page 48 of 143 FirstFirst ... 384445464748495051525898 ... LastLast
Results 1,176 to 1,200 of 3565

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #1176
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Malo cimenta ,vode i pijesak već imaš
    Imao sam ja kamen 10mm , kad je to krenulo, koji su to bolovi ne ponovilo se.
    Da ti doktor neke tablete koje podmazuju te kanale i sl.
    Preporučuju 2 l vode dnevno minimum, i to većinom kažu prolom. Uvin čaj, pivo .
    U principu da se sto vise mokri da bi se to izbacilo.

    zabolilo me juce hitna me u bolnicu povela,dadose mi neke infuzije i inekciju i popusti bol.izbacih poslije jedan kamencic nije neka velicina je li moguce da je to bilo od njega,ko sto rece to je bol uzas,a temperatura mi je bila 34.

  2. #1177
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    zabolilo me juce hitna me u bolnicu povela,dadose mi neke infuzije i inekciju i popusti bol.izbacih poslije jedan kamencic nije neka velicina je li moguce da je to bilo od njega,ko sto rece to je bol uzas,a temperatura mi je bila 34.
    Moguće, nada moguće da ti ima još. On se može i raspast. Zavisi im od sastava vjerovao il ne.
    Meni se raspao srećom pa sam to brzo izbacio. A dali su ti inekciju za bolove, neki koktel kao meni pretpostavljam.
    Otidji da ti snime to da vidiš ima li još ili si izbacio sve. Meni prijatelju se zaglavio i muku muči sa time.znao je od bola u nesvhest da padne.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1178
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Moguće, nada moguće da ti ima još. On se može i raspast. Zavisi im od sastava vjerovao il ne.
    Meni se raspao srećom pa sam to brzo izbacio. A dali su ti inekciju za bolove, neki koktel kao meni pretpostavljam.
    Otidji da ti snime to da vidiš ima li još ili si izbacio sve. Meni prijatelju se zaglavio i muku muči sa time.znao je od bola u nesvhest da padne.
    mislis li da je najbolje na magnetnu otic da to vidim.jer su mi rekli u kotor na radiolosko da je sve ok.
    jeste dali su mi infuziju i u nu usuli neke druge inekcije i pozadi diklofen inekciju.

  4. #1179
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    mislis li da je najbolje na magnetnu otic da to vidim.jer su mi rekli u kotor na radiolosko da je sve ok.
    jeste dali su mi infuziju i u nu usuli neke druge inekcije i pozadi diklofen inekciju.
    Ja sam to u Kotor snimio a poslije išao u KBC kod nekog urologa da vidi. Al sam do tada to već izbacio bio.
    Kad se sjetim sad me jeza hvata koji su bolovi bili.
    Kako mi je doktor objasnio neki kanali su 2-3 mm a onda tuda prodje kamen od 10mm , pa sve cijepa. Još ako je oštar, ko sto većinom jeste.
    Koliko sam krvi samo izmokrio, a dok mokris kao neko iglom da bode.
    I da sto je najgore ne znaju od čega se i zašto stvara, a ja to vise nisam imao a to je bilo prije 10tak godina
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #1180
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    A okle se stvara, evo - prije neki dan zena kupila onaj brzi grijac vode (za caj, kafu) i evo za desetak dana se uhvatilo kamenca na dnu da covjek ne povjeruje. Naspemo sirce i za sat vremena bude potpuno cisto jer sirce razgradi sav kamenac ali nekoliko upotreba i ponovo se brzo nakupi.

  6. #1181
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Imam i ja pijesak, ponijeli su me brat i otac kao badnjak u hitnu kad se pokrenuo...Zaspao sam bio ispod klime ...
    Probah sve čajeve moguće, sve za što sam ikad čuo, ali trt, kad god mi je hladno, zaboli me...

    E sad, lijek...Baba je gledala TV i vidjela onaj Zodeks čaj i pošla i kupila(30e kosta)...
    Poslije par dana je prestalo da me boli i od tada je sve ok...

  7. #1182
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    A okle se stvara, evo - prije neki dan zena kupila onaj brzi grijac vode (za caj, kafu) i evo za desetak dana se uhvatilo kamenca na dnu da covjek ne povjeruje. Naspemo sirce i za sat vremena bude potpuno cisto jer sirce razgradi sav kamenac ali nekoliko upotreba i ponovo se brzo nakupi.
    Nije to isti kamenac, pitao ja doktore jel to zbog vode jer živim na primorje tamo losa vida itd. Reče mi nema to veze sa tim, proizvodi ga organizam sam a zašto ne znaju.
    nešto u tom smislu mi rekao, e sad ne razumijem se da bi tvrdio samo prenosim sto mi rečeno.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #1183
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nije to isti kamenac, pitao ja doktore jel to zbog vode jer živim na primorje tamo losa vida itd. Reče mi nema to veze sa tim, proizvodi ga organizam sam a zašto ne znaju.
    nešto u tom smislu mi rekao, e sad ne razumijem se da bi tvrdio samo prenosim sto mi rečeno.
    Nisam znao to..ali ne moze biti ni da je zdrav


    Evo na brzinu sa googla:

    "Koji je zbirni učinak sakupljanja tih mineralnih naslaga u tijelu? Dr. Walker piše: ako osoba pije jednu litru vode dnevno to iznosi 25.550 litara vode koja prolazi tijelom kroz 70-godišnji životni vijek. Ako nije destilirana, Dr. Walker procjenjuje da će ta količina vode (25.550 litara) sadržavati i 90-136 kg. kamenca - anorganskog kalcija (vapna), magnezija i drugih mineralnih naslaga - koje tijelo ne može iskoristiti. Nadalje, većina tih anorganskih minerala sakupljat će se u vodi tijela, krvi i limfnom sustavu da bi kasnije bili eliminirani kroz kanale za izlučivanje (izmet, mokraća). No, neki od tih 90-136 kg. kamenca ostat će u tijelu, uzrokujući ukočenost zglobova, otvrdnuće arterija, bubrežni kamenac, žučni kamenac, začepljenje (blokada) arterija, mikroskopskih kapilara i drugih prolaza kroz koje protječe tekućina po cijelom tijelu."

    No nebito, samo da se bude zdravo jer sto vele stari zdravlje nije sve ali bez zdravlja sve je nista.

  9. #1184
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Nisam znao to..ali ne moze biti ni da je zdrav


    Evo na brzinu sa googla:

    "Koji je zbirni učinak sakupljanja tih mineralnih naslaga u tijelu? Dr. Walker piše: ako osoba pije jednu litru vode dnevno to iznosi 25.550 litara vode koja prolazi tijelom kroz 70-godišnji životni vijek. Ako nije destilirana, Dr. Walker procjenjuje da će ta količina vode (25.550 litara) sadržavati i 90-136 kg. kamenca - anorganskog kalcija (vapna), magnezija i drugih mineralnih naslaga - koje tijelo ne može iskoristiti. Nadalje, većina tih anorganskih minerala sakupljat će se u vodi tijela, krvi i limfnom sustavu da bi kasnije bili eliminirani kroz kanale za izlučivanje (izmet, mokraća). No, neki od tih 90-136 kg. kamenca ostat će u tijelu, uzrokujući ukočenost zglobova, otvrdnuće arterija, bubrežni kamenac, žučni kamenac, začepljenje (blokada) arterija, mikroskopskih kapilara i drugih prolaza kroz koje protječe tekućina po cijelom tijelu."

    No nebito, samo da se bude zdravo jer sto vele stari zdravlje nije sve ali bez zdravlja sve je nista.
    Vala zdravlje je sve. Samo da smo ja i porodica zdravi i na okupu, briga me vala za sve ostalo, normalana osoba ce sve ostalo i stvoriti i napraviti, samo kad je zdrav.

    Samo je zdravlje bitno.

  10. #1185
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno tako.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  11. #1186
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    idem sjutra dda to snimim.cuo sam za neki caj iz b.polja

  12. #1187
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice, hvala. Ne znam je li do kreme ili sto sam mirovao, ili sto raste nokat, ali uglavnom bol se smanjio. Jos uvijek je oteceno malo, ali nije toliko osjetljiv na dodir.


    A sto se tice vode, ja sam danas kuvao vodu na ovaj elektricni bokal i naravno prije toga ocistio to od kamenca sa limuntusom. Je li normalno da voda ima neki cudan ukus ?
    Bokal je cist unutra, sija, ali eto mozda jer je kuvana pa treba biti ovakva.

  13. #1188
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nije to isti kamenac, pitao ja doktore jel to zbog vode jer živim na primorje tamo losa vida itd. Reče mi nema to veze sa tim, proizvodi ga organizam sam a zašto ne znaju.
    nešto u tom smislu mi rekao, e sad ne razumijem se da bi tvrdio samo prenosim sto mi rečeno.
    to jes i kazu da je za razbijanje najgori kamen crne boje.ovi drugi se nekako i razbiju al mi rece doktor da je taj crne boje bas cvrst.

  14. #1189
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    to jes i kazu da je za razbijanje najgori kamen crne boje.ovi drugi se nekako i razbiju al mi rece doktor da je taj crne boje bas cvrst.
    Jesi snimio? Ina li još šta ili si sve izbacio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #1190
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jesi snimio? Ina li još šta ili si sve izbacio
    evo sad dodjoh od Joke Vucetic.imam u oba kristale ne kamenje po par komada.3-4mm velicine.rekla mi je da pijem sto vise tecnosti,prolom voda,i svako jutro malu kasiku maslinovog ulja na prazan stomak da bi se kanali vremenom oblozili za lakse izbacivanje.

  16. #1191
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    evo sad dodjoh od Joke Vucetic.imam u oba kristale ne kamenje po par komada.3-4mm velicine.rekla mi je da pijem sto vise tecnosti,prolom voda,i svako jutro malu kasiku maslinovog ulja na prazan stomak da bi se kanali vremenom oblozili za lakse izbacivanje.
    Ima da se uzmu tablete baš za podmazivanje tih kanala, ne znam kako se zovu.
    Meni je najveća muka bila kad se spuštao iz bubrega u besiku
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #1192
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    evo sad dodjoh od Joke Vucetic.imam u oba kristale ne kamenje po par komada.3-4mm velicine.rekla mi je da pijem sto vise tecnosti,prolom voda,i svako jutro malu kasiku maslinovog ulja na prazan stomak da bi se kanali vremenom oblozili za lakse izbacivanje.
    Uh imala sam komsiju imao je isto sto i ti i velike muke pa je i on je "karburirao" na Prolom vodu 3 mijeseca(i nastavio posle). Zasto je ta prolom voda toliko specijalna? zasto ne neka druga?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #1193
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ima da se uzmu tablete baš za podmazivanje tih kanala, ne znam kako se zovu.
    Meni je najveća muka bila kad se spuštao iz bubrega u besiku
    uzecu to sjutra.

  19. #1194
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Uh imala sam komsiju imao je isto sto i ti i velike muke pa je i on je "karburirao" na Prolom vodu 3 mijeseca(i nastavio posle). Zasto je ta prolom voda toliko specijalna? zasto ne neka druga?
    prolom voda valjda rastvara te kamencice i kristale.i olaksava izbacivanje.

  20. #1195
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam znala. Ali samo vidim da istu vodu preporucili komsu. Ali zaebano je bas, sjecam se koliko se mucio lik.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #1196
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    to jes i kazu da je za razbijanje najgori kamen crne boje.ovi drugi se nekako i razbiju al mi rece doktor da je taj crne boje bas cvrst.
    Kako taj utvrdi da je crn kad su svi bijeli na snimku.
    90% kamenja sadrži kalcijum, a zavisno od cega je jos izgradjen (kalcijum oksalata, kalcijum fosfata ili mješavine ) dijele se na uratni,kalcijumski i oksalatni kamen. Kad se krene pa osim bolova mokraca izgleda ka crna kava onda je oksalatni. Ako boli i ne moze se mokriti vjerovatno je "mali" uratni i njega ćes "roditi".
    Meni je najvise pomagalo uvaliti se u kadu dosta tople vode i derni 3 piva pa dako izleti. Nekima kazu pomagalo ujutro cim se ustane casica rakijska maslinovog ulja i 2 dcl vina, ali meni nije djavo maka nego na kraju razbijali jer se zaglavio u mokracnom kanalu.

  22. #1197
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Zvoncice, hvala. Ne znam je li do kreme ili sto sam mirovao, ili sto raste nokat, ali uglavnom bol se smanjio. Jos uvijek je oteceno malo, ali nije toliko osjetljiv na dodir.


    A sto se tice vode, ja sam danas kuvao vodu na ovaj elektricni bokal i naravno prije toga ocistio to od kamenca sa limuntusom. Je li normalno da voda ima neki cudan ukus ?
    Bokal je cist unutra, sija, ali eto mozda jer je kuvana pa treba biti ovakva.
    jeste jeste, mast ti je bol umanjila sigurno....a što se vode tice, ona je prepuna kamenca, i ja koristim bokal i nedeljno moram po dcl sirceta sipati da to cudo rastvori i operem.....e sad kako nam bubrezi reaguju, ne znam, ali da je to kao što neko gore napisa, onda bismo svi odje imali muke sa kamenjem, a nemamo! Ja realno mnogo vode pijem i samo vodu, recimo, en volim ni sokove ni pivo, tako da je to ipak organizam svakog od nas odgovoran pa kako se kome zalomi...kod moje porodice niko bas nema sa kamenom problema, ca ni šira rodbina, a znam dosta ljudi koji se tako muce i znam da su pivo pominjali, maslinovo ulje i zodeks caj. Nek vam je bog upomoc posto vele da boli više od najgorih bolova koji se mogu zamisliti...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #1198
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Meni prijateljica koja ima dvoje djece i to je rodila oba veoma teško, kad smo o tome pričali rekla da joj je jači bol bio sa kamenom nego pri porodjaju.
    Ja sam ga relativno lako izbacio ali kad se spuštao iz bubrega u besiku to je bilo umiranje.
    Na ultra zvuk kad su gledali tačno se vidjelo kuda je prolazio, kako je parao sve.
    10mm je bio, al srećom nije bio izgleda precvrst.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #1199
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pa izgleda da je taj nepravilan oblik i problematican...valjda to pravi krvavi trag, bukvalno razara mjesta tj kanale kojima prolazi pa se zato javlja krv u mokraci i onda zna da se zaglavi i dok ne prodje ubija kako boli a cesto i ostavi upale...a kazu kad je gladak da se skoro pa bezbolno izbaci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #1200
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    863
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glava mi dimi ,sto da radim?

    Послато са SM-G357FZ уз помоћ Тапатока

Page 48 of 143 FirstFirst ... 384445464748495051525898 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 21:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 17:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 00:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •