Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 63

Thread: Zajedno protiv T-Coma! :)

  1. #26
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CRNA GORA – ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

    Reklama koja dovodi u zabludu
    Član 84

    Zabranjena je reklama koja dovodi u zabludu, odnosno koja obmanjuje ili postoji vjerovatnoća da će obmanuti lica kojima je upućena i do kojih dospijeva i za koje, zbog njenog obmanjujućeg karaktera, postoji vjerovatnoća da će uticati na njihovo ekonomsko ponašanje...


    MOBILNI INTERNET UNLIMITED! NEOGRANIČENO!*


    Pa onda...
    Zabranjena ponašanja trgovca
    Član 67

    (I) Zabranjenim ponašanjem trgovca naročito se smatra:
    1) saopštavanje netačnih, nepotpunih, nejasnih i dvosmislenih informacija o proizvodu
    ili uslovima prodaje kojima se potrošač dovodi u zabludu prilikom kupovine proizvoda;
    2) uslovljavanjem prodaje proizvoda prodajom drugih proizvoda;

    Naručite naš ExtraTV ili ADSL paket!**


    *3GB
    ** Uz fiksni telefon.

    Ovdje sam ili ja lud, ili je ovo zajebavanje sa državom i zakonom.
    Last edited by WinterMage; 29-03-11 at 12:55.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sve po zakonu,tip top.ne vidim u cemu je problem

    sto bi narod rekao,niko te ne tjera da uzmes,oces neces,nemoras,pogledajte samo koliko godisnje ustedi prosjecan hrvat na uslugama njihoog telekoma u odnosu na nas.a isti operater obezbedjuje uslugu.
    Bako, jebeš li što?

  3. #28
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Najbolje da se neko samozapali u znak protesta...:joint:

  4. #29
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Najbolje da se neko samozapali u znak protesta...:joint:
    Hahahahahah, ajde kvragu ludaku.
    Ali samo pod uslovom da prije nego "plane" drzi u rukama telefon i reciver naprimjer, da bi taj ocaj bio i vizuelno jasan.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  5. #30
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by GYPSY View Post
    Hahahahahah, ajde kvragu ludaku.
    Ali samo pod uslovom da prije nego "plane" drzi u rukama telefon i reciver naprimjer, da bi taj ocaj bio i vizuelno jasan.
    Hahaha. Sad malo ozbiljnije... Mislim da ne bi nista postigli nikakvom vrstom akcije. Cak i ako bi se prividno nesto postiglo oni bi nasli nacin da to ponovo na drugi nacin "zarade". Mislim da bi najbolje bilo ako se vec nesto radi, okupiti se ispred onog nesretnog CEZAPA uz obaveznu medijsku podrsku. E sad, ko bi od medija popratio nijesam siguran jer bi mozda izgubili najboljeg "musteriju". I tako, godina po godinu...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Na svakom racunu imate instrukcije kako podnijeti prigovor na racun. Svaki prigovor se razmatra i dobijate odgovor u pisanoj formi. Po zakonu o telekomunikacijama imate mogucnost da se na taj odgovor zalite agenciji... Problem u radu servisa mozete prijaviti 00-24h na 1500. Ovdje mozete poslati neku drugu primjedbu http://www.telekom.me/Kontakti.aspx?akcija=498

  7. #32
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,527
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WinterMage View Post


    Pa onda...
    Zabranjena ponašanja trgovca
    Član 67

    (I) Zabranjenim ponašanjem trgovca naročito se smatra:
    1) saopštavanje netačnih, nepotpunih, nejasnih i dvosmislenih informacija o proizvodu
    ili uslovima prodaje kojima se potrošač dovodi u zabludu prilikom kupovine proizvoda;
    2) uslovljavanjem prodaje proizvoda prodajom drugih proizvoda;

    Naručite naš ExtraTV ili ADSL paket!**


    *3GB
    ** Uz fiksni telefon.

    Ovdje sam ili ja lud, ili je ovo zajebavanje sa državom i zakonom.
    Sale mozhesh li ovo objasniti...? Krshi li se zakon uslovljavanjem uzimanja fiksnog broja, ako zhelimo samo adsl ili extra tv...?
    #fakenews

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Na srecu ili nazalost nisam pravnik. Samo znam da za 2 eur vise mozes imati sve tri usluge (fixna, ADSL i TV) i besplatne pozive fixnoj http://www.t-com.me/Privatni.aspx?akcija=699&id=2126

  9. #34
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Hahaha. Sad malo ozbiljnije... Mislim da ne bi nista postigli nikakvom vrstom akcije. Cak i ako bi se prividno nesto postiglo oni bi nasli nacin da to ponovo na drugi nacin "zarade". Mislim da bi najbolje bilo ako se vec nesto radi, okupiti se ispred onog nesretnog CEZAPA uz obaveznu medijsku podrsku. E sad, ko bi od medija popratio nijesam siguran jer bi mozda izgubili najboljeg "musteriju". I tako, godina po godinu...
    Ma vidi, nije pitanje postizanja, poanta je u protestu, u tome da se pokaze da nismo ovce. Nista drugo. Niko ovdi ne ocekuje da ce nakon neke "akcije" oni da nam se izvinu sto su nas shishali. Ali vrime je da pokazemo da smo obrazovan narod koji zna svoja prava i obaveze, da znamo sta se moze, sta ne, da za sve triba da postoje granice.
    Ovako samo mozemo docekati da bude sve gore i gore. Zastita potrosaca je jako bitna u svim segmentima. Jer ce ti sutra uvaliti hranu kojoj je prosao rok upotrebe, koja vise nije ispravna za ljudsku prehranu, koja sadrzi otrovne elemente.....sve samo zbog toga sto smo svi pustili da svako radi sve sto moze zarad profita.
    Nedavno san bila u prodavnicu da kupim neke jogurte. I nadjoh na polici vocne jogurte kojima je isteko rok upotrebe. Onda san lipo trazila menadzera, tj. sefa smjene, pa sam ga pitala koji je to bezobrazluk da uvaljuju neispravnu hranu, pa blablabla. Ja imam dobar vid, da odma vidim rok, a sta ce neka polucorava baka koja ne vidi ni jogurt a dosla da kupi za unuka. Dok ona utvrdi datum, mali je vec na ispiranju u hitnoj.
    A kad bi rigorozne mjere postojale, viruj mi da bi sklanjali sa rafova i proizvode koji jos koji dan traju.
    Ovako smo pustili da nas "voda nosi" i dok se davimo, raznorazne korporacije i firme jos imaju obraza da ti prodaju pojas za spasavanje po skupljoj cijeni.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  10. #35
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Sale 'bem mu oca, moras li u svakom svom postu izreklamirat ove lopuze?!

  11. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Problem u radu servisa mozete prijaviti 00-24h na 1500. Ovdje mozete poslati neku drugu primjedbu http://www.telekom.me/Kontakti.aspx?
    I dobiće se ovakav odgovor:

    Postovani,

    Odgovor od nadlezne sluzbe je sledeci:
    Neophodno je prosirenje mreze zbog veceg broja HSDPA korisnika (i saobracaja generalno) na stanici 3GPGA. Trenutno se radi se na nabavci opreme kojom ce se povecati kapaciteti navedene stanice- time ce se i brzine povecati. U medjuvremenu pri vecim zagusenjima korisnik moze koristiti GPRS/EDGE koji omogucava 80-150kbit/s. NAPOMENA: za brzi uplink je neophodno je da modemi podrzavaju servis EUL (HSUPA kao npr USB modem E176) koji omogucavaju do 1,4Mbit/s ukoliko se radi o brzinama na uplinku.


    Pozdrav,
    Call centar

    T-Mobile CG
    Drugim riječima, "Pušti me svega ti na svijet, to ti je što ti je!". Kao što reče Kliker17, sreća vaša što je narod o drugom jadu zabavljen i nije ga volja da protestuje i protiv većih nepravdi; a da je srećna zemlja, sa kvalitetom usluga kakav vi imate brzo biste bankrotirali. :burp:

  12. #37
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imate m:tel wimax,ko nije zadovoljan t-comom,što se patite sa t-comom?

  13. #38
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Maktub
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    imate m:tel wimax,ko nije zadovoljan t-comom,što se patite sa t-comom?
    brao, a baaaci tooo. :hammer:

  14. #39
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Crmnica
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma problem je sto su mediji masno placeni (ne smijem napisat rijec koja pocinje na koru) od te firme za reklamiranje, bise drugu pjesmu oni pojali da ih potkace, ovako, sto neko napisa na extra tv topic, u svaku zemlju u koju udju prvo ulete u medije stravicne reklamne budzete da ih smire, pa deri onda kolko idje mogu po narodu.
    vidjeli ste svi ovija dana zbog cega se sve dolazi na stranice stampe, maltene da se sa komsijom sporjeckas, a ovi te nam zule kozu ni pod tackom razno, bez ako je necesova besmislica ka oni te tuzi samog sebe zbog telekoma.
    Last edited by dukacrmnicanin; 29-03-11 at 21:42.
    kad je muka đe si duka

  15. #40
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by GYPSY View Post
    Ma vidi, nije pitanje postizanja, poanta je u protestu, u tome da se pokaze da nismo ovce. Nista drugo. Niko ovdi ne ocekuje da ce nakon neke "akcije" oni da nam se izvinu sto su nas shishali. Ali vrime je da pokazemo da smo obrazovan narod koji zna svoja prava i obaveze, da znamo sta se moze, sta ne, da za sve triba da postoje granice.
    Ovako samo mozemo docekati da bude sve gore i gore. Zastita potrosaca je jako bitna u svim segmentima. Jer ce ti sutra uvaliti hranu kojoj je prosao rok upotrebe, koja vise nije ispravna za ljudsku prehranu, koja sadrzi otrovne elemente.....sve samo zbog toga sto smo svi pustili da svako radi sve sto moze zarad profita.
    Nedavno san bila u prodavnicu da kupim neke jogurte. I nadjoh na polici vocne jogurte kojima je isteko rok upotrebe. Onda san lipo trazila menadzera, tj. sefa smjene, pa sam ga pitala koji je to bezobrazluk da uvaljuju neispravnu hranu, pa blablabla. Ja imam dobar vid, da odma vidim rok, a sta ce neka polucorava baka koja ne vidi ni jogurt a dosla da kupi za unuka. Dok ona utvrdi datum, mali je vec na ispiranju u hitnoj.
    A kad bi rigorozne mjere postojale, viruj mi da bi sklanjali sa rafova i proizvode koji jos koji dan traju.
    Ovako smo pustili da nas "voda nosi" i dok se davimo, raznorazne korporacije i firme jos imaju obraza da ti prodaju pojas za spasavanje po skupljoj cijeni.
    Ajde da se slozimo da nama nedostaje poštovanje zakona. Zakoni su dobri ali ih svi volšebno zaobilaze. Oni koji bi trebali da reaguju ne reaguju. Cak i kad bi se nesto pokrenulo i urodilo plodom opet bi nasli na neki drugi nacin da nas zakinu. Evo ne cutimo, vjeruj da i ovo neko cita. Nazalost postali smo inertni, i dobro trpimo( da ne kazem nesto sto je skoro rekao jedan politicar za nas kakvi smo-a dao je najbolju definiciju). Tako nam i treba, ne zasluzujemo bolje. Ja sam uspio sa njima da rijesim spor tek nakon 4 godine a moglo je sve za minut da se zavrsi. Da nijesam prinudjen da koristim ovaj ADSL ne bih imao nista njihovo. I tako dalje i tako dalje i tako dalje. Jos kad doticni kolega sa foruma udari sa reklamama o t -comu dodje mi da bacim komp kroz prozor. Nista, nakečimo im se i neka nas...:ass::ass::ass:

  16. #41
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,527
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    imate m:tel wimax,ko nije zadovoljan t-comom,što se patite sa t-comom?
    Zato jer se m:tel wimax raspada... T-Com ima ubjedljivo najbolju ponudu, ali to ne znachi da treba da nas kradu... Valjda ce nekad dobiti dostojnu konkurenciju, pa ce da o$ete po dzepu, dje najvishe boli...
    #fakenews

  17. #42
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ajde da se slozimo da nama nedostaje poštovanje zakona. Zakoni su dobri ali ih svi volšebno zaobilaze. Oni koji bi trebali da reaguju ne reaguju. Cak i kad bi se nesto pokrenulo i urodilo plodom opet bi nasli na neki drugi nacin da nas zakinu. Evo ne cutimo, vjeruj da i ovo neko cita. Nazalost postali smo inertni, i dobro trpimo( da ne kazem nesto sto je skoro rekao jedan politicar za nas kakvi smo-a dao je najbolju definiciju). Tako nam i treba, ne zasluzujemo bolje. Ja sam uspio sa njima da rijesim spor tek nakon 4 godine a moglo je sve za minut da se zavrsi. Da nijesam prinudjen da koristim ovaj ADSL ne bih imao nista njihovo. I tako dalje i tako dalje i tako dalje. Jos kad doticni kolega sa foruma udari sa reklamama o t -comu dodje mi da bacim komp kroz prozor. Nista, nakečimo im se i neka nas...:ass::ass::ass:
    Ma svi trpe i chute. Neko zbog toga sto mu je fjaka da se "mlati", neko zasto sto mu je dobro jer je i on nesto "zakuchio" iz cile te frke, neko zato sto i nije navikao da se buni i malo po malo dodjosmo di smo.
    I sto bi moji rekli- "stoj di si jer za drugo nisi, a nisi ni za di si".

    A o kolegama reklamashima- ne mogu taj esej da srocim, a da ne "popijem" kaznu, pa cu ochutati.:joint:

    A sto se tice tvoje zadnje recenice, ne preferiram tu pozu, zato mi je problem.

    Kako god okrenes, jebena si strana.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WinterMage View Post
    CRNA GORA – ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

    Reklama koja dovodi u zabludu
    Član 84

    Zabranjena je reklama koja dovodi u zabludu, odnosno koja obmanjuje ili postoji vjerovatnoća da će obmanuti lica kojima je upućena i do kojih dospijeva i za koje, zbog njenog obmanjujućeg karaktera, postoji vjerovatnoća da će uticati na njihovo ekonomsko ponašanje...



    Zabranjena ponašanja trgovca
    Član 67

    (I) Zabranjenim ponašanjem trgovca naročito se smatra:
    1) saopštavanje netačnih, nepotpunih, nejasnih i dvosmislenih informacija o proizvodu
    ili uslovima prodaje kojima se potrošač dovodi u zabludu prilikom kupovine proizvoda;
    2) uslovljavanjem prodaje proizvoda prodajom drugih proizvoda;

    Zato se ne smiju prodavati mobilni teleofni koji su zaključani. Kada je mobilni zaključan uslovljava se korišćenje njihove ulsuge odnsono mreže ili broje operatora kod kojeg si kupio telefon. Na žalost nikoto ne poštuje i skoro uvjek su redovi kada su mobilnni na akciji.

    Mobilnih i Igara...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #44
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://www.t-mobile.me:2443/my/f5b7...services_pp2pp

    SIM servisi ne rade...ne radi ni dopuna preko interneta, salju pogresan kod
    Last edited by 123hugolina; 19-05-11 at 11:12.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nece jos dugo imati monopol... vlada je odradila konkurs za pokirvanje citave teritorije wirelessom, u najdalje dvije godine to ce biti i ostvareno... pa neka dizu cijene onda koliko oce...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  21. #46
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,527
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Dzaba wireless, daj optiku, necu da razmishljam ocu li uchitavati pjesmu na yt pola sata ako pane omanja kishica...

    Evo ima malo nade, nego ko zna kad ce ovo zazhivjeti...
    http://www.balkanmagazin.net/kolumna...cki_kabl.xhtml
    #fakenews

  22. #47
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.t-mobile.me/clanak.aspx?s...akID=115&tip=1

    i odje su netacni podaci...ne moze se dopuniti prepaid broj na opisani nacin nego moras zvati 1500, da ti ljubazna operaterka, na cistoj ekavici, objasni .

  23. #48
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Kad se sjetim samo kad sam uzimao ruter za vairles...koje sam jade vidio... zamalo mi ne sazuse 50 eura za instalaciju

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dzaba wireless, daj optiku, necu da razmishljam ocu li uchitavati pjesmu na yt pola sata ako pane omanja kishica...

    Evo ima malo nade, nego ko zna kad ce ovo zazhivjeti...
    http://www.balkanmagazin.net/kolumna...cki_kabl.xhtml
    Ovo je veoma dobra vijest. Nadam se da ce skoro krenuti.
    Interesuje me ko i kako dovodi optiku do privatnih kuca?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  25. #50
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo je isto dobro

    FACEBOOM
    Facebook besplatno zauvijek!

    *potrebno je da jednom u 30 dana dopuniš svoj prepaid račun sa 5€ ili više.
    *Nije podržan Opera Mini niti neki drugi alternativni tip pretraživača.
    *Primjenjuje se politika fer korišćenja: na raspolaganju imaš 150MB u toku kalendarskog mjeseca.

    Link : http://www.t-mobile.me/pleme.aspx


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Živjeti zajedno...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 272
    Last Post: 11-01-11, 01:41
  2. Konačno svi zajedno!!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 106
    Last Post: 16-02-10, 16:50
  3. Replies: 48
    Last Post: 04-02-10, 16:01
  4. DC i LP zajedno?
    By Fanaticooo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 319
    Last Post: 30-03-09, 07:46
  5. P: prodajem zajedno mb cpu ram
    By kefaja in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-09, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •