Page 874 of 879 FirstFirst ... 374774824864870871872873874875876877878 ... LastLast
Results 21,826 to 21,850 of 21969

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #21826
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Jedan moj vršnjak, tada smo igrali košarku zajedno, sa 18 dobio neku raspalu Asconu, između semafora je zalijetao na 120-130 na sat. Jednom kola cijela završila na krošnju nekog drveta, sletio sa puta neđe tik iznad Budve. Ta ga je krošnja i spasila. Nije da je bio tupav, vazda bio odličan đak, sad u BG živi i tamo je neurohirurg. Sreo sam ga poslije makar 15 godina sad za praznike, pitam ga šta se radi, šta mu radi brat, ima li đece i slično. Veli ima dva sina, pitam jesu li na tebe. Veli on da nisu baš, ne interesuje ih previše sport. Reko ne pitam te zbog toga, no jesu li maniti kao ti i brat što ste bili. Smije se i veli da nisu.

    Inače, danas gledam lika u bmw x6, prolazi kroz raskrsnicu, gleda u telefon i obje ruke koristi za kucanje poruka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  3. #21827
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,269
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default




  4. #21828
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,577
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    A bijase jutros zatvoreno, kako se lecelo odje

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. #21829
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dijete je dijete, i tuga do neba zbog toga što se tako glupavo gube glave...Ne bih krivila ni roditelje, jer nije moguće imati baš 24h kontrolu nad đetetom, realno, imam đecu, mušku, znam što znače "lude godine", ono što ne razumijem jesu roditelji koji sami, od svoje volje daju djeci auto i kazu " A on strasno vozi i ja mu dam auto, zna on sve, tatino mure"...to je nesvjestan a bogomi i nesavjestan roditelj...ajde sto svoje dijete nagrdi no i tudju...e sad, što je ovdje slučaj ne znam, samo znam da mi je dijete žao jer dijete nikad nije krivo, bez obzira na njegovu narav...
    tuga je i da je imao 65
    ja moje, pokusavam, da vaspitavam da ne kriju stvari od nas pa bile dobre ili lose

    sve se tako nadam kad nemao "tabua" i straha da ja nesto ne saznam da ce biti slobodniji i da mi priznaju i da ih nagovaraju (Ili su probali) alkohol/cigare/auto/drogu - sto god...

    i slazemo se da dijete nije krivo - oni dosta toga ne mogu da pojme i da razumiju kao sto (bi trebali) odrasli - zato je na nama da im "filtriramo" sta moze, a sta ne... ali i od malih nogu da im dajemo primjer za sve svojim ponasanjem u svemu, pa i u saobracaju (kako vozis, kako pjesake postujes, semafore...)

    mene su moji jednom napali da sam prosao kroz crveno i toliko grinjali da sam se na kraju vratio krug oko kvarta da im pokazem sta je "uslovno zeleno" bio sam presrecan sto razmisljaju o tome

    da se razumijemo - nijsam (bio) cvjecka, i ne ocekujem ni da ce oni biti - ali da probamo da prebacimo neki osnovni minimum
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. The Following 2 Users Say Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  7. #21830
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Kupiš novo auto, i neka ljubomorna duša ti udari šakom/laktom/nogom u auto, nije udareno ili ogrebano. Pozdrav za takve

    Bog neka ih pozdravi, a to čime su ovo uradili da im se osuši !

    Meni su ovo radila stoka, čim auto nije ispred kuće nego pred zgradu, gotovo.

  8. #21831
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post


    Ima li što u glavama ili samo u gasu !

    Ma što će sebe slomiti baš me više briga, nego što dnevno gledam oće li mi familiju polomiti.....
    U kakvu smo se bandu pretvorili, da mogu autobus bih strogo koristio

  9. #21832
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    .
    Inače, danas gledam lika u bmw x6, prolazi kroz raskrsnicu, gleda u telefon i obje ruke koristi za kucanje poruka.
    Lagano.. Koljeno, servo, senzori

  10. #21833
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post

    Takođe, osobu od +65 godina treba da sjednu đeca (ako ih ima i živa su) koja kažu:
    Tajo/Majko od danas pa na dalje se voziš taksijem ili te mi vozimo đe ti treba. Treba da se krećeš a sad imaš i više vremena. Ključeve od auta ti uzimamo i auto će da naslijedi ta/j i ta/j ili ide na prodaju.
    Ljutiće se neko vrijeme ali će ih proći.
    Ne razumijem poentu ovako ekstremnog promišljanja. S tim nisi riješila problem već ga samo produbila jer tako stvaraš pripadnika populacije demoralisanih - obezvrijeđenih i otpisanih od okoline koji još nije za grob - osim ako ga neupokoji na pješačkom neki balavac u ćaletovoj bembari, friško iz autoškole koja ga nije naučila osnovama a motiviše ga bezakonje. Država ima ulogu i treba da radi na sigurnosti u saobraćaju kroz implementaciju efikasnih mjera i kaznene politike te sveobuhvatnog načina kontrole vozačkih sposobnosti i ispravnosti automobila. Kada imaš kazne za čije podmirenje treba da dižeš kredit u banci, drugačije se razmišlja za volanom. Kada kao mladi vozač imaš definisana ograničenja u vidu probne vozačke i perioda u kojem ne smiješ voziti bez prisustva starijeg vozača te ograničenja u pogledu jačine vozila, onda postaješ odgovoran i disciplinovan htio to ili ne. Kada kao stariji vozač imaš redovne pozive za zdravstvenu kontrolu, niko te ne smatra otpisanim. Živim u zemlji koja se rangira među najsigurnije u saobraćaju a gdje ljudi voze i u 90oj i gdje vozačka nema rok trajanja (bar je moja takva nakon polaganja jer se crnogorska ne prizna) tako da je sve stvar uređenja koje proizilazi iz strogih propisa i efikasnih kontrola koje u konačnom stvaraju vozačku kulturu.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  12. #21834
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Sudbine ....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  13. #21835
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,066
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Jednostavno se ne može starcima ništa. Moj đed ima oko 83 i dalje vozi babu kad trebaju u trgovinu. Neće ljudi da prihvate da su prestari za to. Majka brat i ja se stalno nudimo da ih vozimo kako prvenstveno mi ne bi razmišljali oko njih, pa onda zbog drugih. Ma kakvi, ne žele da prihvate to. Doduše, oni na selo žive đe je iole manja gužva. Ali svakako. Ne mogu da se prevaspitavaju starci, teški su ka' crna zemlja.
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  14. The Following 2 Users Say Thank You to iMMERSION~ For This Useful Post:


  15. #21836
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,910
    Thanks Thanks Received 
    4,191
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Ja bih osobe od 65+ eutanizovao, kakvo je moje misljenje ako je njeno ekstremno?
    Bi sad dok imaš bar 20 manje

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  17. #21837
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne razumijem poentu ovako ekstremnog promišljanja. S tim nisi riješila problem već ga samo produbila jer tako stvaraš pripadnika populacije demoralisanih - obezvrijeđenih i otpisanih od okoline koji još nije za grob - osim ako ga neupokoji na pješačkom neki balavac u ćaletovoj bembari, friško iz autoškole koja ga nije naučila osnovama a motiviše ga bezakonje. Država ima ulogu i treba da radi na sigurnosti u saobraćaju kroz implementaciju efikasnih mjera i kaznene politike te sveobuhvatnog načina kontrole vozačkih sposobnosti i ispravnosti automobila. Kada imaš kazne za čije podmirenje treba da dižeš kredit u banci, drugačije se razmišlja za volanom. Kada kao mladi vozač imaš definisana ograničenja u vidu probne vozačke i perioda u kojem ne smiješ voziti bez prisustva starijeg vozača te ograničenja u pogledu jačine vozila, onda postaješ odgovoran i disciplinovan htio to ili ne. Kada kao stariji vozač imaš redovne pozive za zdravstvenu kontrolu, niko te ne smatra otpisanim. Živim u zemlji koja se rangira među najsigurnije u saobraćaju a gdje ljudi voze i u 90oj i gdje vozačka nema rok trajanja (bar je moja takva nakon polaganja jer se crnogorska ne prizna) tako da je sve stvar uređenja koje proizilazi iz strogih propisa i efikasnih kontrola koje u konačnom stvaraju vozačku kulturu.
    Bolje je otvoreno pričati, nego fatati vezu da ne dobiju vozačku čini mi se, a navela sam da je i stvar perspektive - ne vidim to uopšte kao otpisivanje članova porodice.

    A poenta "ekstremnog promišljanja" je u ličnom iskustvu naravno. Mada promišljanja onda praktično i nema, samo u pravcu "saniranja štete" odnosno prihvatanja.

    Kada na svojoj koži (mada je nezahvalno tako reći jer nije moja koža bila u pitanju, ja sam samo preživjeli koji se nosio sa bolom) osjetiš i vidiš da ne funkcioniše sistem, da nema države, da zdravstvo ne valja urca, da policija ne radi svoj posao savjesno, da pravosuđe ne funkcioniše, da pojedinci profitiraju, ucjenjuju i visoko se pozicioniraju na mrtvima, probudiš se iz tog sna da ovdje neko nešto ozbiljno radi i doprinosi. U Švici vjerovatno da.

    I nije promišljanje nego porodična praksa, doduše jedan je sa 70 ostao bez kola, majka sa 63, a jedan malo dalji đed sa 85.
    I znaš zašto? Jer se (o)gledamo i razgovaramo.

    Ako te vidim da piješ pola boce rakije, a imao si operaciju trbušne aorte, neredovno jedeš i spavaš, a hoćeš da voziš, znaš šta - ne može.

    Ako mi se požališ da ti se mrači pred očima, pojavljuju zvjezdice, smeta ti svjetlost, vratni diskovi priklješte nerv pa postaneš na trenutak nestabilna, ne osjeća se sva svoja - ne možeš da voziš, jer taj trenutak može da se desi za volanom.

    Ako mi se hvališ kako sa 85+ šetaš i radiš 10 čučnjeva svaki dan, ali da patiš jer ne možeš da čitaš više ništa slabo vidiš a imao si lasersko uklanjanje dioptrije i nije tu pomoglo, ako moram bukvalno da se derem da bi me čuo pored aparata za sluh - onda nisi više za vožnju i kraj.

    Uopšte nisu otpisani/živi sahranjeni niti se produbio neki jaz izmedu nas jer više ne voze, to je jedan aspekt njih, nije nešto što se mora i sa čim se ne može čovjek pomiriti, ima toliko drugih stvari koje ih ispunjavaju i mogu da rade, nova životna faza kao i mnoge druge i moj ekstremizam je samo iz razloga jer mi je stalo.
    Last edited by tigrovo_oko; 18-03-24 at 14:00.
    "I shut my mouth and hold the light"

  18. #21838
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bi sad dok imaš bar 20 manje

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

    On ima 40 i kusur manje.


    Lapotanje mladom radovanje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #21839
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Zna li se za udes prema manastiru Morača ?

  20. #21840
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

  21. #21841
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    haos šta rade gazde firmi da pored autoputa ćeraju vozače da voze šleper kroz platije da bi ušteđeli 10-15 eura...eto ga je uštedio sad
    She is only here to annoy herself!

  22. #21842
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Ja sam u proteklih godinu dana 5-6 puta prolazio kroz kanjon i bukvalno te kamiondzije sto su preostale tuda da idu voze kao da sjutra nema.

  23. #21843
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    1,088
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Ne znam, ali ja vise volim na Platije da prodjem nego na autoput, posebno kad mi se ne zuri pa svudje lagano 60kmh, jedini je problem sto tuda sad u 90% slucajeva su kamioni, a da voze divljacki, e voze..

    Sent from my iPad using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  25. #21844
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Kako voze ludaci ka da im život vrijedi 50 centi. Ide lik iz ul. Svetozara Markovića ka Sutjeskoj iz trake za lijevo jer mu muka bilo sačekat 5 sekundi i udara lika koji je iz pravca pravnog fakulteta ili prošao na crveno ili ga je ufatilo crveno na raskrsnici dok je čekao da se raščisti da skrene lijevo. I usput su potkačili i zavrćeli automobil koji je regularno išao iz pravca Sutjeske pravo

  26. #21845
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Nema odmora..

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #21846
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ja sam dijete mog oca nijesam njegov vlasnik i neko ko ima pravo da covjeku zdravom i pravom zabranim, otmem, naredim?! Moj otac ima 86 godina, nema nikakvu vezu kod doktora i prije neki dan su mu nakon pregleda očnog, ušnog, neurologa i psihijatra dali dozvolu da jos dvije godine upravlja automobilom.
    Nije mi drago što vozi u ovim godinama, ali moj tata izgleda kao čovjek od šezdesetak godina...ima reflekse brze od mnogih mladih ljudi i jedini problem u njegovoj vožnji je u tome što da izazove bilo kakav udes, odmah bi mu se prebacilo na godine, makar ne bio kriv...
    A zanima me glede ove priče oko zabrane starijima od 65 da voze, čisto statistički, koliko udesa izazovu ljudi 65+ ? Ne učestvovali u udesima jer to je nebitno, moze svako da ubije čovjeka koji se baci pod auto, nego baš da su krivi za udes zbog bilo kojeg razloga?
    Mislim, čisto da se zna, postoje mladi ljudi koji nemaju dobre reflekse i koji ne vide dobro (i to sve više i više! ) koji ne čuju dobro ili nikako, koji imaju uzasno lošu koordinaciju, ne snalaze se u prostoru ne znaju sto im je lijevo sto desno, ali oni mogu da voze jer nemaju 65? Uostalom, danas se granica drasticno pomjerila i ljudi od 65 godina su vrlo cesto izuzetno dobroga zdravlja i izuzetno dobrih kognitivnih sposobnosti i očuvanih psiho fizičkih funkcija organizma, te mi se ne dopada ovakav stav, diskriminatorski je prema starijim ljudima, a i Bred Pitu da zabranimo da vozi?! Ili Pirs Brosnanu, on je baš ostarao
    Ono što se slažem jeste što bi po mom misljenju, trebalo sprovesti rigorozne zdravstvene kontrole, bez privilegija, ali to bi po meni bilo neophodno i kad su u pitanju polaganja vozačkih ispita i poznavanje pravila saobraćaja....lično vjerujem da je problem ipak u ovom "drugom šeširu"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  29. #21847
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Čitajte kako piše, ako je razgovor doveo do odluke onda nema vlasništva nad nekim nego zdravog razuma da se ne ugrožava ni on a ni drugi.

    I sve je to fino što pričate ti i starki, ali i prije 20 godina i dan danas, ljekarsko se kod nas vadi na isti način, za 20 min, nikakve rigorozne kontrole nema ni za mlade, ni za one u najboljim godinama, ni za stare, a voze mnogi što piju šaku ljekova, vidimo voze lagano pijani, drogirani, psihički nestabilni.... a posle nam je žao, a šta ste kao pojedinci uradili da nešto promijenite? Pola Pg fata vezu da izvadi ljekarsko u Dg da manje "čeka" i brže završi i o čemu dalje da pričamo, o sistemu magle?
    I svakog dana imamo priliku da promijenimo kako radimo stvari ali nećemo jer je nešto drugo preče.
    Kad nema države da reaguje preventivno i sprovodi kontrole kroz ljudstvo koje je predstavlja onda postoji samo lična odgovornost i tu bih svu priču završila.
    "I shut my mouth and hold the light"

  30. #21848
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Ja jos ne sretnuh penzionera da divlja ulicama,prebrzo vozi....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  31. #21849
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ali je dovoljno da im u trenutku pozli.

    Ako neuropsihijatar nema jasni protokol đe te ne samo ispita kako si i muči li te što, već ti i da par testova kroz koje će vidjeti u kom si stanju - jel to rizik po sve nas?

    Mi nismo samo đeca svojih roditelja, niti su oni samo roditelji, već dvije odrasle jedinke koje imaju interakciju i privatnu ali i društvenu. Uvijek sam za otvoren razgovor i sve karte na sto, nisam poštovalac manipulacija, splatki ni divljaštva.
    "I shut my mouth and hold the light"

  32. #21850
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 23.45 časova u Sutomoru, poginuo je I.J. (21), saopšteno je iz OKC-a.

    Udes se dogodio kod marketa Idea u Sutomoru, naveli su iz policije

    - Jedno vozilo je učestvovalo u udesu, I.J. iz Sutomora je poginuo na lisu mjesta, saopšteno je iz OKC-a.

    Okolnosti pod kojima je došlo do nesreće pokazaće istraga.

Page 874 of 879 FirstFirst ... 374774824864870871872873874875876877878 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •