Page 234 of 879 FirstFirst ... 134184224230231232233234235236237238244284334734 ... LastLast
Results 5,826 to 5,850 of 21964

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #5826
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    jes pa su na polaganje sve kočili pod ABS-om i driftali po bulevaru...
    Polaganje i cio vozački ispit je obična farsa, prdnjava koja lici na vozačku obuku.
    I ne shvatam sto si htio da kažeš, da vozila auta škole nemaju Abs?

  2. #5827
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Polaganje i cio vozački ispit je obična farsa, prdnjava koja lici na vozačku obuku.
    I ne shvatam sto si htio da kažeš, da vozila auta škole nemaju Abs?


    imaju ali sumnjam da ga iko aktivira vozeći 30 na sat, školski

  3. #5828
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Polaganje i cio vozački ispit je obična farsa, prdnjava koja lici na vozačku obuku.
    I ne shvatam sto si htio da kažeš, da vozila auta škole nemaju Abs?
    Dje si ti vidio Yugo da ima ABS? Ja kad sam polagao Yugo je bio, brat prije 10-ak dana polozio na istog Yuga na kojeg sam i ja polagao.
    Eto ima nedje klip po netu kako polazu u Finsku cini mi se. Dok se dobro ne nauce i poprecke i drifta po ledu vozacku ne dobijaju. Ako neko moze nek okaci, ovo kod nas je uzimanje para. GARANTUJEM da 80% od vas odje prisutnih momaka instruktor nije nista naucio. Da ste svi prije no ste dosli na obuku znali da vozite.

  4. #5829
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica, Old airport!
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Veliki problem mladih vozaca je što su se vozacki rodili sa sistemima pa neznaju poštovati auto i njegove (ne)mogućnosti kad se ti sistemi ugase, ili usled kvara ne reaguju kako treba.
    Tesko da se nekom mladom vozacu u autoskoli aktivirao ABS ili ESP..

  5. #5830
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    nauci se , mora se nesto naucit. Jedne prilike je moj instruktor rekao , cijeli zivot se uci u saobracaju ... tako da u sustini ti na vozacki naucis osnovno , kasnije praksom i situacijama u saobracaj ucis stalno

    svi smo mi kao momcici mislili da smo vozacine sa 18-19-20 godina... e tek sad kad prodje godina i km i km pod dupe vidis kakav si bio vozac i koliko si naucio


    ps. inace ovaj bulevar u BD je bolesno klizav, posebno ljeti na one vrucincine. redovno se desavaju klizanja, proklizavanja cukanja i sl... jer je kao staklo
    Last edited by Stivi; 06-05-15 at 09:53.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #5831
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Dje si ti vidio Yugo da ima ABS? Ja kad sam polagao Yugo je bio, brat prije 10-ak dana polozio na istog Yuga na kojeg sam i ja polagao.
    Eto ima nedje klip po netu kako polazu u Finsku cini mi se. Dok se dobro ne nauce i poprecke i drifta po ledu vozacku ne dobijaju. Ako neko moze nek okaci, ovo kod nas je uzimanje para. GARANTUJEM da 80% od vas odje prisutnih momaka instruktor nije nista naucio. Da ste svi prije no ste dosli na obuku znali da vozite.
    Nisam vidio da jugo imam abs, i naglasio sam mladi vozači, i jasno je da sam mislio na one koji uce u zadnje recimo 2-3 godine. Sem tog Yuga koji si ti vozio ne vjerujem da je ostalo jos mnogo u skolama.
    Mada Bronx ti si poseban u svemu, koliko se moze zaljuciti po tvojim postovima pa ne sumljam da se se i taj Yugo koji si ti vozio, bas zbog tebe voziti jos decenijama u toj A.Š., jee to je posevna čast za tvpg instruktora vjerujem.

    Stivi - potpuno u pravu.

    X puta sam vidio da vozaci/instruktori uspiju aktivirati abs prilikom obuke, neznam odakle vam ta predpostavka da nikad neće/ne mogu?

  7. #5832
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Cus yugo.

    Eno se polaze na swift sport sad.


    Mada ja sam na kamion polagao. Pa nijesam mogao aktivirati nista.
    Ali na sporta bih guke zapalio pa da ga necu polagato

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  8. #5833
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ne znam o cemu se radi ovdje al da se ukljucim
    Meni je djevojka polozila prije godinu dana i sve cesce joj dajem da vozi, al biram termine kad nema guzvi. Mogu samo da konstatujem da je tokom obuke niiiiiiiista zivo naucili nisu!
    I to sto mozda jesu je pogresno. Vise drzi kvacilo no volan cini mi se. Nikakvoga osjecaja nema za prostor. Tako da je moja preporuka, da se uci nedje drugo voznja. Od oca, od brata, od momka itd a da se podje na 2 casa prije polaganja cisto radi reda.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  9. #5834
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    fora je jedino sto trebaju ti instruktori da nauce djevojke da se ponasaju opusteno za volanom. Ja primjecujem sve vise slucajeva da je to ukocenost ogromna tokom voznje , kad se salta i sl. , onad ne znam koji likovi uce da na semafore se drzi stalno kvacilo i auto u prvu brzinu, i ljudi drze po 2min kvacilo ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #5835
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    fora je jedino sto trebaju ti instruktori da nauce djevojke da se ponasaju opusteno za volanom. Ja primjecujem sve vise slucajeva da je to ukocenost ogromna tokom voznje , kad se salta i sl. , onad ne znam koji likovi uce da na semafore se drzi stalno kvacilo i auto u prvu brzinu, i ljudi drze po 2min kvacilo ...
    Ugh? :???: Srsly mislis da je "ukochenost" koju pominjesh domen instruktora voznje i da to ima ikakve veze sa voznjom per se?!

    Voznja tu nije uzrok naravno, druge neke (inner) zjbncije su korijen i one se manifestuju kao "ukochenost" "prepanutost" "neopushtenost".
    Neke/i to prevladaju relativno brzo, neki nikad (chak ni uz pomoc ljekara/va zaGlavu), chitav zivot voze/zive tako.

    No, nismo svi isti, a i chesto se desi da ti, u voznji neopushteni ljudi, dominiraju u nekim drugim stvarima gdje ovi opusteni drajveri ne znaju da beknu.
    Nedje se da, nedje uzme, ka i sve..
    ><

  11. #5836
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    472
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Ima puno veze do instuktora. Ja kad sam polagao mogao sam da imam osjecaj -20 ali zato kad mi se poklope zvaka na brisac, stap i kvaka i cuda nekakva sam 100% parkiran odlicno. Sto se poligona tice jedino te nauce da krenes i stanes ali bukvlano, sto se voznje tice tu ti je vaznije kad sjedes da podesis sic, retrovizore, prva, druga i ne mozes pogrijesit. Djevojka mi je isto polozila skoro vozacki ali ne umije da vozi `auto na koje se salta` osim samo automatik... Razumio bih to da nije polagala na manuel.. Isto tako bih razumio to da majkin automatik nije cijeli izgreban, odran, rascepljen bukvlano zato sto nema nikakvog osjecaja. Samo kad vidim kako volan drzi jeza me prodje..
    Last edited by LUKA!; 06-05-15 at 15:31.
    But if you never try, you'll never know..

  12. #5837
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    na semafore se drzi stalno kvacilo i auto u prvu brzinu, i ljudi drze po 2min kvacilo ...
    Sto je lose ovdje? I kako treba da se postupa po tebi?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  13. #5838
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Dodjes na semafor.

    Izbacis iz brzine. Pustis kvacilo i to je to.


    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  14. #5839
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Upravo tako, izbacis iz brzine i odmoris noge

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  15. #5840
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ko se nije na fiću učio taj ne zna što je muka dok se na gas ne navikneš, kad sam se dofatio yuga poslije nje nisam zna što me snašlo.

  16. #5841
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Prvo i osnovno je da se objasni osnovna MEHANIKA motora, mjenjaca, broja obrtaja i brzine. Jer vecina ljudi (zena) ne kapira zasto mora da se salta i kad se salta. Jedne prilike kad sam pokusavao da objasnim sta i kako, vidim da tu nesto ne stima i prvo to objasnih, poslije ka podmazano islo. A npr polozila teoriju 10/10, 4 godine poslije polaganja i nesijedanja za volan i dalje zna teoriju bolje nego neki koji non stop voze i ne umiju uc u kruzni...

    I am so post-rock I shit sad birds.


  17. #5842
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Ima puno veze do instuktora. Ja kad sam polagao mogao sam da imam osjecaj -20 ali zato kad mi se poklope zvaka na brisac, stap i kvaka i cuda nekakva sam 100% parkiran odlicno. Sto se poligona tice jedino te nauce da krenes i stanes ali bukvlano, sto se voznje tice tu ti je vaznije kad sjedes da podesis sic, retrovizore, prva, druga i ne mozes pogrijesit. Djevojka mi je isto polozila skoro vozacki ali ne umije da vozi `auto na koje se salta` osim samo automatik... Razumio bih to da nije polagala na manuel.. Isto tako bih razumio to da majkin automatik nije cijeli izgreban, odran, rascepljen bukvlano zato sto nema nikakvog osjecaja. Samo kad vidim kako volan drzi jeza me prodje..
    Ne moze se prebacivat odgovornost na instruktora za sopstvene manjakavosti, ovdje je pricha o "ukochenosti" prilikom voznje a ne o kvalitetu obuke. Bolja ili gora obuka zanemarljivo, ako uopste, mijenja lichnost, nije svako Iceman.
    To je kao talenat za nesto, neki su operisani po vokaciji, nekima "glava" smeta, a nekima "da-mu" , kako god bilo, tu instruktor ne moze previse da uchini.
    ><

  18. #5843
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    @RotfLmaOmGg ^^Word. I sestri i curi sam to kao prvo objasnio, skinuo sa neta fino gifove kako radi motor i objasnio sve osnove mehanike i tek onda voznja i sve ostalo

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ne moze se prebacivat odgovornost na instruktora za sopstvene manjakavosti, ovdje je pricha o "ukochenosti" prilikom voznje a ne o kvalitetu obuke. Bolja ili gora obuka zanemarljivo, ako uopste, mijenja lichnost, nije svako Iceman.
    To je kao talenat za nesto, neki su operisani po vokaciji, nekima "glava" smeta, a nekima "da-mu" , kako god bilo, tu instruktor ne moze previse da uchini.
    Ne mijenja licnost, ali instruktori su... i preko q im je sve. Oni te uče - kad vidis crvenu šipku na ovaj prozor smotaj lijevo dok ne vidis plavu šipku na onaj prozor, idi pravo dok ti ovo ne dođe ovamo itd itd. ne objašnjavajući učeniku da plava šipka obilježava npr. haubu drugog automobila, crvena gepek... svi polože i svi zadovoljni a niko pojma nema ni kako se parkirao ni ništa
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 06-05-15 at 17:13.

  19. #5844
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ziva istina. Svako ina istu pricu sa polaganja. Kad vidis ovo na cosak prozora stani pa smotaj....
    Zato velika vecina vozaca ne kapira da se je "osovinska tacka" automobila uslovno receno na zadnjim a ne prednjim tockovima, pa kad vidim nekoga da u bocno parkiraliste pokusava da udje naprijed, i nikako mu nije jasno kako stalno ostane da viri. Sto je najgore godinama to preraste u parkiraj kako ti na pamet padne, jer ne daj boze da priznas da ne umijes da vozis

  20. #5845
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Danas svi polazu na nova kola,i to dizele.I posle toga sjednu u neku tranju koja im se gasi svako malo,jer jbg nije dizel i ne tolerise brzo pustanje kvacila toliko.Da ne pominjem prestravljenost stajanja na uzbrda(npr luk oil stari,kod ekonomske itd itd) i izbjegavanje prometnih raskrsnica
    Mene jedino sto su naucili u auto skolu je voznja na retrovizore(samo osnove jer se nisu mnogo interesovali tada u Signal mnogo...) jer retrovizore nisam imao tada na familijarni Reno 4
    Ne znam za vas,ali u zadnje vrijeme sam postao dosta nervozan na nesposobnost naseg naroda da vozi normalno.Pocev od parkiranja na bulevare,parkiranje na trotoare,na sami ulaz u prodavnicu do ostavljanja na sred ulice da se ne moze proc...Mene samo nije jasno jedno,ja uvijek gledam da nikog ne zagradim i pokusavam da se propisno parkiram i da sam dovoljno daleko od ostalih da mi neko auto ne ogrebe,ali ocigledno ostale boli ona rabota oce li im ko udarit ili izgrebat auto?Sad mozda ja previse cijenim stvari koje sam teskom mukom stekao dok drugima to zavrsavaju majka/tata/zena/muz/ljubavnik...Bas mi je nejasno...
    I pored sve manjeg strpljenja i tolerantnosti u saobracaj NIKAD ne sviram ili "uznemiravam u saobracaju" kad vidim da je auto skola,vecina njih je dovoljno istraumirana i treba im dat malo vise prostora,dok vidim vecina haos cini kad vidi auto skolu-zar zaboravljaju kako je njima bilo na polaganju? Treba se vodit onom logikom "ne ucini nikom nesto sto ne bi volio da se tebi desi"

    Ne znam sto napisah ovolko al ne moze da skodi,a cim ne skodi znaci da koristi zar ne?

  21. #5846
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Kad smo kod sVirene, znam samo da cu sa audog da je prebacim na renol, jer volim da pedagoski uticem na bahate pjesake i vozace...pola metra odskoce kad im ga zažvajzam

  22. #5847
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    472
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Nexus ocigledno se ne kapiramo.. Imao ti manje dara ili ne auto upravlja pomocu tvog mozga, ruku, nogu tako da to nije nista strasno.. Ako ti ne das puno gas auto nece ubrzat, ako ne zakocis naglo neces se nabit u soferku, ako ne skrenes naglo nece ti se auto cimat.. Ali posto je svima objasnjeno ovako kako sam ja rekao, normalno da ce da ljud budu istraumirani kad nemaju pojma sto rade.. Kao da neko dodje na audiciju da pjeva i ovaj `instruktor` mu rece samo ti vici i sve ce bit ok, ovaj vice a nema pojma zasto to sve tako radi i zasto ne moze da prodje...

    Sto se tice nerviranja kako vrijeme vise prolazi sve se manje nerviram.. Npr kad sam tek dobio dozvolu sam tako ludio od svega bas, dok sad kuliram i cesto budem ja taj koji nervira ove pacijente koji sviraju, pokusavaju da upanu prije ili bilo sto tako..
    Last edited by LUKA!; 06-05-15 at 20:04.
    But if you never try, you'll never know..

  23. #5848
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Dodjes na semafor.

    Izbacis iz brzine. Pustis kvacilo i to je to.


    Sent from my LG_G3 using Tapatalk
    Sve je to u redu. Ali sto ima lose u tome da se drzi pritisnuto kvacilo?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  24. #5849
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Sve je to u redu. Ali sto ima lose u tome da se drzi pritisnuto kvacilo?
    Pitas li to ozbiljno?

  25. #5850
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Sve je to u redu. Ali sto ima lose u tome da se drzi pritisnuto kvacilo?
    Nema nista lose dok ti ne izgori

Page 234 of 879 FirstFirst ... 134184224230231232233234235236237238244284334734 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •