Page 706 of 1519 FirstFirst ... 2066066566967027037047057067077087097107167568061206 ... LastLast
Results 17,626 to 17,650 of 37972

Thread: Formula 1!

  1. #17626
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma greska je zajednicka, i Benzova i Hamiltonova. Hami je mislio da je Niko bio u pit jer je vidio mehanicare, pa je rekao da ako ne ide po gume bice gusto. I ovi ga nisu obavijestili da ostali nisu isli u pit i to je to.
    TAKUMI

  2. #17627
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Možda ih je i Ferari izblefirao, čini mi se da su njegovi mehanicari izašli za pit stop...
    Lično mi nije zao Hamiltona. Pratio sam stream i vidjeh da je imao neku fudbalsku egzibiciju sa Tijeri Anrijem, Piresom i još nekim starim igračima. Nakon tekme on i Anri pričaju kako vole da pobjedjuju i kako mrze likove koji sportski prihvataju poraz. Danas je izgubio,ne svojom krivicom ali na presu manji od makovog zrna..
    I još nešto, ne vjerujem u teorije zavjere ali negdje pročitah nakon trke da ga je Mercedes namjerno izradio zato što je odugovlacio sa potpisivanjem ugovora i kontaktirao sa Ferarijem....

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  3. #17628
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Navijam da Hamilton osvoji opet (jer Kimi sigurno neće) ali se ponaša kao da je jutros počeo da vozi, valjda je malo pratio F1 i prije i tokom svoje karijere, pa valjda treba da zna da su se pobjede i podijumi gubili na znatno bizarnije načine, gledam ove klipove sa izjavama, kao da su mu pobili čitavu porodicu
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  4. #17629
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,569
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post


    Eo izjava Hamiltona, samo sto se nije zaplaka. Mada je korektno pricao mora se priznati
    Xaxaxxaxxaxa,jel ovo Luis ili Kimi?
    A šta bi sad sa rečitošću,pi.ko?
    A budi čovjek pa se ponašaj uljudno,a ne ko se.onja!
    Još jednom je pokazao da je smrda obična.

    Poslato sa Garret turbine.
    James Tiberius Kirk

  5. #17630
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ne shvatam te bas najbolje a ne znam shvatas li i ti samog sebe.
    Hamilton se ponasa maksimalno uljudno uzevsi u obzir sto su mu uradili danas.
    momku su ukrali pobjedu danas. bukvalno je opljackan. isto kao da su izvadili onu stvar i popisali se na njega. cijeli vikend dominira, odvozi savrsenu trku. timskog kolegu koji ima identican bolid ostavi na 10 sekundi, istog timskog kolegu koji sa nadmocnim bolidom ne moze da umakne Vettelu na vise od dvije sekunde...i onda dodje neko i po#ere ti se na sve to i ne samo sto te ostavi bez pobjede nego zavrsis na trecem mjestu.
    svaka cast Hamiltonu.
    volio bih da je sacekao jos ovaj vikend sa potpisivanjem ugovora, jer bi posle ovoga danas razmotrio alternative (citaj Ferrari) sa mnogo vecom paznjom.

  6. #17631
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Xaxaxxaxxaxa,jel ovo Luis ili Kimi?
    A šta bi sad sa rečitošću,pi.ko?
    A budi čovjek pa se ponašaj uljudno,a ne ko se.onja!
    Još jednom je pokazao da je smrda obična.

    Poslato sa Garret turbine.

    Lupas gluposti.
    nickname ti je sve objasnio.
    TAKUMI

  7. #17632
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    razumijem da ga neko ne voli iz ovog ili onog razloga.
    momak je izasao sa pricom kako su on i tim zajedno u ovom. zajedno gube i zajedno pobjedjuju.
    ne moze se u datoj situaciji neko ponasat uljudnije i profesionalnije.
    ako sam dobro shvatio, on nije nikad pobijedio odje i mogu da zamislim koliko bi mu znacio triumf danas. na kraju ga ima u rukama i neko mu to otme.
    ja licno sam mirna osoba i pokusavam da se stavim u njegov polozaj danas. imam osjecaj da bih hebavao majku svakom redom tamo. definitivno ovako stalozen i miran kao on ne bih mogao da budem nikako.
    napravili su budalu od njega pred milionskim auditorijumom.
    dzabe su svi uz njega danas (cak mu je i Vettel nakon trke reako da je ovo njegova pobjeda) kad ce ostati upisano da je zavrsio na trecem mjestu.
    inace, svaka cast i RBR na odluci da Rikardo propusti Kjata. vise nego korektna odluka. tako pravi timovi funkcionisu a ne kao ovi glibovi.

  8. #17633
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Svaka čast Red Bull-u skidam kapu.
    Kad vozač napravi grešku, izvini se i svi to zaborave, ali i timovi griješe , od pogrešnog setupa, loše strategije, lošeg pit - stopa... Sve to utiče na ishod. Danas je Mercedes žestoko pogriješio i koliko god Hamilton bio plaćen, teško je da onako vruć proguta ovu grešku tima. Ok je on to za PR odradio iako govor tijela i pokisla faca govore više. Mislim da će ubuduće sa rezervom prihvatati svaku odluku tima.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  9. #17634
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Xaxaxxaxxaxa,jel ovo Luis ili Kimi?
    A šta bi sad sa rečitošću,pi.ko?
    A budi čovjek pa se ponašaj uljudno,a ne ko se.onja!
    Još jednom je pokazao da je smrda obična.

    Poslato sa Garret turbine.
    Momak ti je gore rekao i vise no sto treba (nickname), ali bi volio tebe da vidim da ti se ovo desi, ti bi sigurno ovo muda*o pobnio.
    A red bull me iznenadio sa propustanjem kjata, narocitno zato sto je bio bas dosta iza rikarda.
    Last edited by Nikola PG; 24-05-15 at 23:33.

  10. #17635
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikola PG View Post
    Momak ti je gore rekao i vise no sto treba (nickname), ali bi volio tebe da vidim da ti se ovo desi, ti bi sigurno ovo muda*o to pobnio.
    A red bull me iznenadio sa propustanjem kjata, narocitno zato sto je bio bas dosta iza rikarda.
    pa, Kjat ga je pustio da ga obidje.
    Rikardo je bio na freskim gumama i trazili su Kjuatu da ga pusti jer je "na drugacijoj strategiji". kako to nije urodilo plodom (nadali su se da ce mozda uspjeti nekako da obidje Hamiltona za podijum). kako od toga nije bilo nista, u zadnji krug su mu rekli da vrati poziciju Kjatu jer ga svakako ne bi mogao obici na stazi kao sto ni Hamilton nije moga proci Vettela.
    ispljuvah inace ove sa SK-a danas. komentatori mi proslijedili meil na twiter (jer sam njih napao zasto se ne bore za svoja prava nego im prekidaju prenose ). izvinjavaju se supci ti uz objasnjenje kako se Newcastl bori za opstanak pa su smatrali (ne znam na osnovu cega) da je to zanimljivije gledaocima.

  11. #17636
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    pa, Kjat ga je pustio da ga obidje.
    Rikardo je bio na freskim gumama i trazili su Kjuatu da ga pusti jer je "na drugacijoj strategiji". kako to nije urodilo plodom (nadali su se da ce mozda uspjeti nekako da obidje Hamiltona za podijum). kako od toga nije bilo nista, u zadnji krug su mu rekli da vrati poziciju Kjatu jer ga svakako ne bi mogao obici na stazi kao sto ni Hamilton nije moga proci Vettela.
    ispljuvah inace ove sa SK-a danas. komentatori mi proslijedili meil na twiter (jer sam njih napao zasto se ne bore za svoja prava nego im prekidaju prenose ). izvinjavaju se supci ti uz objasnjenje kako se Newcastl bori za opstanak pa su smatrali (ne znam na osnovu cega) da je to zanimljivije gledaocima.
    Znam, znam da ga je pustio prije toga kjat jer je imao bolje gume nego mi je opet bilo cudno zadnji krug pred kraj da ga propusta.

  12. #17637
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    pa samo su mu vratili ono sto je izborio u trci.
    nebitno sto mu je ovaj odmakao bio kad ga ne bi mogao preteci nikako da ga ovaj nije pustio.
    ispostovali su ga maksimalno i to je za pohvalu!
    inace, razmisljam nesto o ovom i pada mi na pamet jedan vozac koji sigurno ne bi vratio poziciju u slicnoj situciji.
    sjetite se samo Webera prije nekoliko sezona kako je dimio u slicnoj situaciji!

  13. #17638
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,569
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ne shvatam te bas najbolje a ne znam shvatas li i ti samog sebe.
    Hamilton se ponasa maksimalno uljudno uzevsi u obzir sto su mu uradili danas.
    momku su ukrali pobjedu danas. bukvalno je opljackan. isto kao da su izvadili onu stvar i popisali se na njega. cijeli vikend dominira, odvozi savrsenu trku. timskog kolegu koji ima identican bolid ostavi na 10 sekundi, istog timskog kolegu koji sa nadmocnim bolidom ne moze da umakne Vettelu na vise od dvije sekunde...i onda dodje neko i po#ere ti se na sve to i ne samo sto te ostavi bez pobjede nego zavrsis na trecem mjestu.
    svaka cast Hamiltonu.
    volio bih da je sacekao jos ovaj vikend sa potpisivanjem ugovora, jer bi posle ovoga danas razmotrio alternative (citaj Ferrari) sa mnogo vecom paznjom.
    Volio bih da mi objasnite,zašto se,taj isti,"korektni" i "maksimalno uljudni", Luis Hamilton,nije ponio profesionalno,pa izašao da se slika sa ekipom,poslije trke?
    Zašto,u intervjuu,glumi Kimija Raikonena,pa odgovara samo kratko -DA,NE...?
    Zato što je ljut?!

    Give me a break!
    James Tiberius Kirk

  14. #17639
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Eto, i on osvoji titulu zbog greske mehanicara Ferarija i jebenog crijeva.
    Takve stvari se desavaju. Naravno, ovo moze da ga kosta titule, s obzirom koliko su blizu on i Rosberg.

  15. #17640
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Volio bih da mi objasnite,zašto se,taj isti,"korektni" i "maksimalno uljudni", Luis Hamilton,nije ponio profesionalno,pa izašao da se slika sa ekipom,poslije trke?
    Zašto,u intervjuu,glumi Kimija Raikonena,pa odgovara samo kratko -DA,NE...?
    Zato što je ljut?!

    Give me a break!

    Nije zato sto ce opet ove godine da osvoji, a ti ces onda da se dimis i da pljujes od jutra do mraka, eto zato nije izasao da se slika

    Slikacete se ti i rozberg i ove godine ;-)

  16. #17641
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Volio bih da mi objasnite,zašto se,taj isti,"korektni" i "maksimalno uljudni", Luis Hamilton,nije ponio profesionalno,pa izašao da se slika sa ekipom,poslije trke?
    Zašto,u intervjuu,glumi Kimija Raikonena,pa odgovara samo kratko -DA,NE...?
    Zato što je ljut?!

    Give me a break!

    pa naravno da je ljut.
    sta je trebao da kaze:"super, uzeo sam trecu poziciju. hvala timu, ovo je veliki uspjeh za mene. idemo sad svi na zabavu da se odkinem i proslavim ovo!"
    shvatas li ti da je momak imao pobjedu i to dominantnu dok neko nije umijesao prste i oduzeo mu to.
    ovo je jedna od naprsetiznijih trka i svi sanjaju da pobijede bas ovdje, dje se najbolje vidi koliko je ko dobar i dje se najmanja greska skupo placa. on je odvozio danas besprekornu trku i bio na putu da zabiljezi jednu cistu i ubjedljivu pobjedu. naravno da ce da bude razocaran.
    vjerovatno ti se nekad u zivotu desila neka nepravda. sjeti se kako si se osjecao tada pa to pomnozi sa jedno 1000 pa ces odprilike znati kako se on osjecao danas.

  17. #17642
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post

    pa naravno da je ljut.
    sta je trebao da kaze:"super, uzeo sam trecu poziciju. hvala timu, ovo je veliki uspjeh za mene. idemo sad svi na zabavu da se odkinem i proslavim ovo!"
    shvatas li ti da je momak imao pobjedu i to dominantnu dok neko nije umijesao prste i oduzeo mu to.
    ovo je jedna od naprsetiznijih trka i svi sanjaju da pobijede bas ovdje, dje se najbolje vidi koliko je ko dobar i dje se najmanja greska skupo placa. on je odvozio danas besprekornu trku i bio na putu da zabiljezi jednu cistu i ubjedljivu pobjedu. naravno da ce da bude razocaran.
    vjerovatno ti se nekad u zivotu desila neka nepravda. sjeti se kako si se osjecao tada pa to pomnozi sa jedno 1000 pa ces odprilike znati kako se on osjecao danas.
    Na putu da zabiljezi cistu i (rekao bih takođe) ubjedljivu pobjedu bio je i prosle godine ali ga je Rozberg za to uskratio laznim izlijetanjem sa staze i prekidom kvalifikacija, oduzimanjem sanse da osvoji pol. I poslije toga je bio ljut pa je na kraju osvojio titulu, iskreno se nadam da tako nece biti ove godine...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  18. #17643
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Citam i ne vjerujem sta pojedinci pisu...

  19. #17644
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Na putu da zabiljezi cistu i (rekao bih takođe) ubjedljivu pobjedu bio je i prosle godine ali ga je Rozberg za to uskratio laznim izlijetanjem sa staze i prekidom kvalifikacija, oduzimanjem sanse da osvoji pol. I poslije toga je bio ljut pa je na kraju osvojio titulu, iskreno se nadam da tako nece biti ove godine...
    ne vidim ko ga moze zaustaviti da i ove sezone osvoji titulu.
    mada, postoje samo dva scenarija za to:
    prvi i malo vjerovatan je taj da ovi iz Merca nastave da ga sabotiraju i drugi (mene licno bi taj bio najdrazi, al je isto tako malo vjerovatan) je da Ferrari odjenom dostigne nivo Merca po performansama gdje bi Vettel imao dosta toga da kaze u toj borbi za titulu.
    Rozberg nema nikakvih sansi, bukvalno!

  20. #17645
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    inace, svaka cast i RBR na odluci da Rikardo propusti Kjata. vise nego korektna odluka. tako pravi timovi funkcionisu a ne kao ovi glibovi.
    Nije to bas tako clean kao sto mislis. Nadali su se da ce dobit 5 sec kazne, a posto nije dobio onda su radili switch mjesta.




    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Zašto,u intervjuu,glumi Kimija Raikonena,pa odgovara samo kratko -DA,NE...?
    Zato što je ljut?!

    Give me a break!
    Nego, kako?




    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ne vidim ko ga moze zaustaviti da i ove sezone osvoji titulu.
    mada, postoje samo dva scenarija za to:
    prvi i malo vjerovatan je taj da ovi iz Merca nastave da ga sabotiraju i drugi (mene licno bi taj bio najdrazi, al je isto tako malo vjerovatan) je da Ferrari odjenom dostigne nivo Merca po performansama gdje bi Vettel imao dosta toga da kaze u toj borbi za titulu.
    Rozberg nema nikakvih sansi, bukvalno!
    Ferkan im ne moze nista, ono sto si vidio danas je cist kruz Benzova. Imaju jos 1,5 sec.


    P.S. ovo je prva trka u Monaco gdje McLaren-Honda nije dobio trku.
    TAKUMI

  21. #17646
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ne vidim ko ga moze zaustaviti da i ove sezone osvoji titulu.
    mada, postoje samo dva scenarija za to:
    prvi i malo vjerovatan je taj da ovi iz Merca nastave da ga sabotiraju i drugi (mene licno bi taj bio najdrazi, al je isto tako malo vjerovatan) je da Ferrari odjenom dostigne nivo Merca po performansama gdje bi Vettel imao dosta toga da kaze u toj borbi za titulu.
    Rozberg nema nikakvih sansi, bukvalno!
    Slazem se sa tobom, nije realno da Mercedes ove godine ne osvoji titulu. Hamilton je za klasu ispred Rosberga.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  22. #17647
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    razumijem da ga neko ne voli iz ovog ili onog razloga.
    momak je izasao sa pricom kako su on i tim zajedno u ovom. zajedno gube i zajedno pobjedjuju


    Tako je. Cak, ako mene pitas, Lujo je kriv 70% za ono danas. Mozda i 80%.



    Evo sto je izjavio Arrivabene:

    In Canada non u*****o dei gettoni - ha detto il manager bresciano - ma non chiedetemi quando la monteremo perché non vorrei dare un'informazione ai tedeschi. Un po' di nazionalismo ci vuole


    Znaci PU update posle Kanade.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 24-05-15 at 22:51.
    TAKUMI

  23. #17648
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,569
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post


    Nego, kako?

    Profesionalno. Da da intervju kao kad pobijedi-profesionalno. Da izađe da se slika sa ekipom-profesionalno. A ne "ljut sam što su me zajebali,pa ću da izigravam razmaženo derište,i da se durim".

    Ne sporim da mu je učinjena nepravda,ali u vrhunskom sportu nema mjesta kenjkanju i plakanju.

    Zajebali su te-podnesi to kao muškarac,ispoštuj makar one koji nemaju veze s tim(novinare).
    James Tiberius Kirk

  24. #17649
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    http://www.f1fanatic.co.uk/2015/05/2...t-him-victory/

    Mercedes’ decision to bring Lewis Hamilton into the pits on lap 65 of the 2015 Monaco Grand Prix will forever be remembered as the moment that lost him the race – and probably one of F1’s most disastrous pit calls. But why did they do it? As the data from the race shows, Mercedes were not the only team to think it was a move they could and should take.
    In fact, more than half the teams took the opportunity to pit one of their cars during the Safety Car period caused by the Max Verstappen-Romain Grosjean crash. In the case of Red Bull, switching Daniel Ricciardo to a softer set of tyres gave him the performance boost he needed to reclaim fifth place from Kimi Raikkonen with a forceful pass.
    All of the drivers who did come in for a late pit stop had one thing in common: they had enough of a gap over the next car behind them that they could expect they wouldn’t lose a position by doing so. Ricciardo, Sergio Perez, Jenson Button, Felipe Nasr and Felipe Massa all took the opportunity to make a ‘free’ pit stop and get on fresher tyres, and all held their positions.
    What’s more, several of them had smaller margins over their closest pursuers than Hamilton to begin with. Hamilton had a lead of more than 19 seconds over Nico Rosberg when he came in, yet lost the lead to Rosberg and second place to Sebastian Vettel. How did it go wrong for Mercedes?

    For 30 seconds after Verstappen speared the barrier at Sainte Devote the Virtual Safety Car boards were illuminated. This was the first time they had been used in Formula One, but they were swiftly replaced by the Safety Car boards. It was this more conventional development that caught Mercedes out.
    “We got our numbers wrong”, Mercedes motorsport head Toto Wolff admitted. “We thought we had the gap for Lewis to take fresh tyres and come back out in the lead behind the Safety Car, ahead of Nico and covering off any risk of another competitor taking fresh tyres. But the calculation was incorrect and he came out in third place.”

    The pit stop itself was not especially fast but that wasn’t where the bulk of time was lost. Hamilton’s 65th tour – his in-lap – took over two minutes and 11 seconds. For comparison that of Ricciardo, who was heading to the pits at the same time, was a shade under the two minute mark.
    The difference was down to the location of the Safety Car on the track. Hamilton caught it in the second sector of his in-lap. When he pulled into the pits Rosberg and Vettel hadn’t caught it yet, and the time they gained catching the Safety Car as they looped around the Monaco pits was where they gained the time Hamilton’s strategists thought they had in hand.
    ...
    However in Monaco, where track position is even more critical, Mercedes surely would not have brought Hamilton in at all had they thought it was likely he would lose the lead. They expected he would be able to put on fresh tyres, strengthening his position at the front, without losing any advantage. But his ‘free’ pit stop turned out to have a high price.
    Why did Mercedes do it? Clearly they thought they saw an opportunity to gain an advantage at no cost. They were also relying on input from Hamilton about the state of his tyres. Tellingly, in the press conference he revealed he had been keeping an eye on developments on the track side video walls and had formed a mistaken impression that Rosberg and Vettel had already switched to the super-soft tyres.
    “I saw a screen, it looked like the team was out and I thought that Nico had pitted,” said Hamilton. “Obviously I couldn’t see the guys behind so I thought the guys behind were pitting.”
    “The team said to stay out, I said ‘these tyres are going to drop in temperature,’ and what I was assuming was that these guys would be on [super-soft] and I was on the harder tyre.”
    “So they said to pit. Without thinking I came in with full confidence that the others had done the same.”

    As Mercedes being the post-mortem on this one they will surely find more than one way their strategic game needs to be sharpened up.
    Last edited by ToJeMojBrat; 24-05-15 at 23:12.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  25. #17650
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Tako je. Cak, ako mene pitas, Lujo je kriv 70% za ono danas. Mozda i 80%.



    Evo sto je izjavio Arrivabene:

    In Canada non u*****o dei gettoni - ha detto il manager bresciano - ma non chiedetemi quando la monteremo perché non vorrei dare un'informazione ai tedeschi. Un po' di nazionalismo ci vuole


    Znaci PU update posle Kanade.
    Fak!
    Koliko odlazu upotrebu tokena, nerealno...nadam se da ce jednom kad ih nacnu to donijet vidno poboljsanje a ne kao do sad ova "kozmeticka" poboljsanja.
    Ipak, znajuci koliko je trka u Kanadu jebena (pogotovo za Merc) mislim da ce Ferkani imat sansu tamo...

Page 706 of 1519 FirstFirst ... 2066066566967027037047057067077087097107167568061206 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42
  2. Formula 1 2010.
    By SNooPY in forum Ostali sportovi
    Replies: 21
    Last Post: 17-03-10, 16:17
  3. WRC ili Formula 1?
    By Igor R in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 55
    Last Post: 06-05-09, 09:20
  4. Formula 1
    By Ahil in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 21-07-07, 15:20
  5. Formula 1 !!!
    By B-A-N-E in forum Ostali sportovi
    Replies: 124
    Last Post: 16-08-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •