Page 831 of 2279 FirstFirst ... 33173178182182782882983083183283383483584188193113311831 ... LastLast
Results 20,751 to 20,775 of 56963

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #20751
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Nesto mi slabo koci auto. I ako idem 30-40 i pritisnem jako, nece ga zaustaviti skroz,nego uspori ga malo i tako 2-3 sekunde dok ne stane skroz. Mislio sam da je do disk plocica, njih sam promijenio. Jedan majstor mi rece kao da je do glavnog kocionog sistema/cilindra, pa moze li biti sto drugo da ga ne kupujem dzabe ? Pitam jer je ovaj pogledoa samo glicerin i on je bio crne boje, i na osnovu toga konstatovao da je do glavnog kocionong sistema.
    Isti problem, jedan mi je rekao da je vakum pumpa, jedan da je kočioni cilindar (feeling confused).
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  2. #20752
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    evo za sijalice http://www.ringautomotive.co.uk/uk/content/car-bulbs , imao sam josh bolji sajt al nije u funkciji
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #20753
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Nesto mi slabo koci auto. I ako idem 30-40 i pritisnem jako, nece ga zaustaviti skroz,nego uspori ga malo i tako 2-3 sekunde dok ne stane skroz. Mislio sam da je do disk plocica, njih sam promijenio. Jedan majstor mi rece kao da je do glavnog kocionog sistema/cilindra, pa moze li biti sto drugo da ga ne kupujem dzabe ? Pitam jer je ovaj pogledoa samo glicerin i on je bio crne boje, i na osnovu toga konstatovao da je do glavnog kocionong sistema.
    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Isti problem, jedan mi je rekao da je vakum pumpa, jedan da je kočioni cilindar (feeling confused).
    ostavite majstoru kola , pitate koliko je popravka, pa neka on glavobolja ako je pogresno dijagnosticirao
    mada za te stvari je najbolje ici kod majstora koji imaju djelove, pa da odmah proba i napravi, da ne bude podjes kupis kocioni a onda ti kaze nije do njega pa kupi josh ovo pa josh ovo
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #20754
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Taman tako.
    Prvo nadji majstora,a ne da kupujes kako taj nagadja.
    A mogu biti I diskovi osteceni.

  5. #20755
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah majstora li velikih, tesko je naci dobrog, auto mi tesko pali kad pada kisa, a jedan majstor iz Castellane, rekao mi je "to je to vlage" , na moje pitanje da li se moze popraviti, on je odg, "ne, to je tako kod starijih auta". A sinoc mi se desi ista stvar, i jedan prijatelj, koji nije automehanicar, gleda auto i veli mi da nije to razvodne kape, on pogleda i onaj metalni dio unutra u centar , koji sluzi za kontakt, ne izlazi kako treba i nekako ga napravismo da ima bolji kontakt i eto upali auto, i tako opet sam uradio kad mi se ugasio.
    Naravno sad cu promijeniti tu razvodnu kapu, 15E kosta samo, mozda i svjecice, ali jbt lik mi kaze to ti je kod starih auta tako, niti ne gleda auto kako treba.

  6. #20756
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    pa kaze li ti to samo da ne vodis auto kod pravog majstora, ili taj isti ne zeli da ce bakce oko toga...

    iskreno nikad nebih vodio auto kod majstora koji popravljaju sve zivo od aviona do kamiona i od lade do ferarija. Nekako majstor koji se drzi jedne grupacije ili jedne marke mi uliva vise povjerenja nego ovi sto rade sve zivo (da se ogradim mehanika i dosta stvari je u sustini na svako auto na isti princip, nije to izmisljena topla voda) ali ako si verziran za nesto sigurno ces bit u tome bolji
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #20757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da li ke pedala mekana kap prije
    TAKUMI

  8. #20758
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pa kaze li ti to samo da ne vodis auto kod pravog majstora, ili taj isti ne zeli da ce bakce oko toga...

    iskreno nikad nebih vodio auto kod majstora koji popravljaju sve zivo od aviona do kamiona i od lade do ferarija. Nekako majstor koji se drzi jedne grupacije ili jedne marke mi uliva vise povjerenja nego ovi sto rade sve zivo (da se ogradim mehanika i dosta stvari je u sustini na svako auto na isti princip, nije to izmisljena topla voda) ali ako si verziran za nesto sigurno ces bit u tome bolji
    problem je sto vecina ogrezne u poso i pare brzo i pocne da im puca za probleme obicnog naroda... mi ih prakticno smaramo... najradije bi svi bili mehanicari ako je poso oradit servis mali, zamijenit neki sitan dio i to je to... ne cak ni lezaj, ima tu posla... donju stopu motoroa ili drzac auspuha i uzet 5-10 eura i ceraj...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  9. #20759
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Izmeri pritisak kocionog sistema ako ima abs ide pritisak preko 100bari.pa cemo dalje glicerim je crne boje jer se gumice razgradjuju zbog starog glicerina ili nikad nije promijemjen.

  10. #20760
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Ah majstora li velikih, tesko je naci dobrog, auto mi tesko pali kad pada kisa, a jedan majstor iz Castellane, rekao mi je "to je to vlage" , na moje pitanje da li se moze popraviti, on je odg, "ne, to je tako kod starijih auta". A sinoc mi se desi ista stvar, i jedan prijatelj, koji nije automehanicar, gleda auto i veli mi da nije to razvodne kape, on pogleda i onaj metalni dio unutra u centar , koji sluzi za kontakt, ne izlazi kako treba i nekako ga napravismo da ima bolji kontakt i eto upali auto, i tako opet sam uradio kad mi se ugasio.
    Naravno sad cu promijeniti tu razvodnu kapu, 15E kosta samo, mozda i svjecice, ali jbt lik mi kaze to ti je kod starih auta tako, niti ne gleda auto kako treba.
    Stavih novu razvodnu kapu i auto pali iz prve, odlicno.

    A svjecice uzeh neke NGR, mislim da im bjese taj naziv, ali ne mogu nigdje naci kljuc da ih stavim. Mada i ove stare mi nisu nesto u losem stanju - ovo mi je i sam majstor rekao jer se bas i ne razumijem to, ali posto sam ih vec kupio valjace.

    Stivi, ja sam bio tamo jednom i naravno ne idem vise sto se tice majstora da mi gleda auto.
    Last edited by siraj; 09-10-15 at 13:59.

  11. #20761
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Izmeri pritisak kocionog sistema ako ima abs ide pritisak preko 100bari.pa cemo dalje glicerim je crne boje jer se gumice razgradjuju zbog starog glicerina ili nikad nije promijemjen.
    Nije promijenjen , to je sigurno to. A nasao sam ovaj kocioni sistem za 20e, pa cu ga kupiti i promijeniti to.

  12. #20762
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ostavite majstoru kola , pitate koliko je popravka, pa neka on glavobolja ako je pogresno dijagnosticirao
    mada za te stvari je najbolje ici kod majstora koji imaju djelove, pa da odmah proba i napravi, da ne bude podjes kupis kocioni a onda ti kaze nije do njega pa kupi josh ovo pa josh ovo
    1/1 ispravno

  13. #20763
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Kad istekne registracija, koliko imam fore da registrujem da ne plaćam nešto ekstra, recimo nekakve penale i tome slično?
    Bolje imat no' nemat....

  14. #20764
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    30 dana

  15. #20765
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    30 dana
    Zahvaljujem
    Bolje imat no' nemat....

  16. #20766
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Kad istekne registracija, koliko imam fore da registrujem da ne plaćam nešto ekstra, recimo nekakve penale i tome slično?
    Mjesec dana kao sto ti rekose, a 20€ se placa dodatno ako prebacis mjesec...

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  17. #20767
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ford mondeo 2008 1,6 benzin.
    Zna li ko sta o ovom autu?

  18. #20768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Snage za izvoz.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 10-10-15 at 21:13.
    TAKUMI

  19. #20769
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    To I predpostavljam.
    Znas li opste kakav je,kvari li se,kakav je za odrzavanje.
    Oce prijatelj da kupi,nasao jednog sa malom km,a ispod cijene.

  20. #20770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam kakav je za odrzavanje i da li se kvari, ali sam jednom vozio jednog mozda 2 km i vidio sam da ne ide i motor je bucan ko tenk i vlasnik mi rece da ne trosi preko 6 a board pokazuje 11 prosjek.
    TAKUMI

  21. #20771
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Pošto je ovaj novi na sajam...?
    #fakenews

  22. #20772
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na bmw e53 mi pokazuje NO DISC.
    Jedan kolega sa foruma mi je rekao da je najvjerovatnije zaprljan laser sarzera. Poruci mi je nekoga da mi to ocisti ali Oni vise to ne rade.

    Moje pitanje je sto moze biti sem zaprljanog lasera i kod koga da podjem?

  23. #20773
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Jedno pitanje. Ako bih iz 159ke izvadio orginalnu muziku, i stavio custom kupljeni android based sistem, da li bi blue&me i voice komande i sl radilo sa komandi na volanu

  24. #20774
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    To zavisi od ovog novog sistema, ako on podržava, mada mislim da uglavnom imaju podršku za komande. Sto si gledao od tih Android, i ja sam nesto tražio skoro, koliko para i dje?

  25. #20775
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Pitajte

    Gledao sam na ebay i na aliju. Da valja sistem kosta oko 400eur prilagodjen za 159. On u sebi ima mogucnost za bluetooth i pozive, voice komande i navigaciju. Moj ima usb port u pregradi za rukavice i odatle pokrece medija player koji se vidi na bord racunaru izmedju brojcanika
    Ono sto nisam siguran sta se desava sa tim jer je kontrola tipa medija plejera moguca sa volana
    Ovako nesto
    http://m.ebay.co.uk/itm/Autoradio-fo...-/281245826298
    Last edited by Hell Raiser; 11-10-15 at 11:04.

Page 831 of 2279 FirstFirst ... 33173178182182782882983083183283383483584188193113311831 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •