Page 719 of 2279 FirstFirst ... 21961966970971571671771871972072172272372976981912191719 ... LastLast
Results 17,951 to 17,975 of 56955

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #17951
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Zna li neko mogu li gdje sem u Roksped da provjerim kilometrazu VW Bube 2001 godiste uvezene iz Njemacke, bio mi brat tamo, bukvalno su se naljutili kada im je trazio da mu provjere, i rekli da ne smiju to da rade. Pretpostavljam da je dil neki u pitanju sa auto placevima po nasoj zemlji?
    Ne smiju, ako dodjes samo sa brojem sasije , moras da dodjes sa autom da bi znali da si ti vlasnik ili da je vlasnik da dozvolu za provjeru, ali ne samo kilometraze, nego oni ti zovu dijagnostika vozila,provjere ima li sto za zamjenu i daju ti istorijat servisne knjige, mislim da je oko 20-30e

  2. #17952
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cekaj, ko od vas je uspio da otkrije da li je prava kilometraza ili ne (softverski)?
    TAKUMI

  3. #17953
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Cekaj, ko od vas je uspio da otkrije da li je prava kilometraza ili ne (softverski)?
    isprati se dinamika servisa...ako je zadnji put bio na 250k u ovlašćenom a kod nas na placu mu stoji 130k onda je muljano...

  4. #17954
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    A sto ako je vozena par godina a nije odrzavana u ovlašćeni servis a km vraćena?
    Softverski je momak koji je dosao da odradi chip utvrdio da je na Golf V vraćena km za 70k, kako nemam pojma, i neznam jel bio u pravu. Nije imao nikakvu korist da nas laže. Imace on i radi te korekcije km sata, pa...
    ???

  5. #17955
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    I ti sto rade software-ski gledaju kada su upisi bili i na koliko km. Vjerovatno postoji kao neki log kada je nesto uradjeni datumski i kilometarski.

  6. #17956
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Tako sam i ja nešto kontao. Predpostavljam da je neko aljkavo to odradio, pa se može ipak vidjet ko zna što traži.
    Dako se javi neko stručan da nam približi...

  7. #17957
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    A sto ako je vozena par godina a nije odrzavana u ovlašćeni servis a km vraćena?
    Softverski je momak koji je dosao da odradi chip utvrdio da je na Golf V vraćena km za 70k, kako nemam pojma, i neznam jel bio u pravu. Nije imao nikakvu korist da nas laže. Imace on i radi te korekcije km sata, pa...
    ???
    al opet pratiš dinamiku servisa.

    ako prvih 5 god prelazio 15k i to se vidi u bazi, pa onda narednih 5 nema ništa u bazi, ako kilometraža nije oko 150k onda imaju dvije varijante:

    1. nakon prestanka odlaženja u ovlašćeni je počeo da prelazi više nego do tada? Moguće, ali je to onda izolovan slučaj jer logike nema da su ove dvije stvari uslovljene jedna drugom

    2. nakon prvih 5g je prodao kola pa je neko drugi prestao da posjećuje ovlašćeni i prelazio više kilometrara pa kilometraža značajnije odstupa od 150k. Onda se sjetio da vidi u servisnu kolko je prelazio ovaj prije njega pa je vratio km i naštelovao da bude slična onoj koju bi ovaj prvi dostigao da je nastavio da je vozi? Opet po meni izolovan slučaj nekog našeg tamo koji ima vremena i interesa da to uradi kako bi zaradio 20ee više na prodaji kola...

    Ali poenta provjere je da ako auto bi trebalo da je na 150+ a ono je na 120 na našem placu onda ko zna kolko je prešlo a samim tim i vraćeno...

  8. #17958
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Ne smiju, ako dodjes samo sa brojem sasije , moras da dodjes sa autom da bi znali da si ti vlasnik ili da je vlasnik da dozvolu za provjeru, ali ne samo kilometraze, nego oni ti zovu dijagnostika vozila,provjere ima li sto za zamjenu i daju ti istorijat servisne knjige, mislim da je oko 20-30e
    Brat je bio tamo sa autom. Vidjeli su auto ali ipak nisu htjeli. Ja sam vidio njemacke papire kada je tek dosla, tablice njemacke, onda je sve uredno i kako treba odradio i preveo auto na sebe. Ne vidim razlog bilo koji sem koji sam naveo gore, da provjere servisnu knjigu komplet

  9. #17959
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,946
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    softverski moze da se ustanovi kilometraza samo ako taj koji je vracao nije dobro vratio...
    kad se ucitava nova kilometraza ona se zavisno od vozila ucitava na vise mjesta,na neka vozila cak na 3 ili 4 mjesta (tabla,bcm,pcm itd.),tako da ako je nije na svako mjesto vratio onda moze da se vidi softverski.
    vecini vozila nije moguce vratiti kilometrazu bez skidanja djelova (table,bcm,pcm),pa je najdjelotvornije skinuti npr. tablu i vidjeti da li je skidan/letovan eprom (cip u koji se unosi kilometraza),moraju se vidjet tragovi skidanja/letovanja

  10. #17960
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Evo sto sam ja saznao u jednom nasem salonu kada sam donio saobracajnu od auta sa placa.
    Proizvedeno 31.05.2007.
    Prodato 30.07.2007. u ITA
    Prvi registrovani servis u ITA 18.01.2008. na 20368km.
    I vise nije bilo podataka za servise u Italiji.Onda je auto uvezeno u CG preko Cetinja i prva rega je 27.01.2011. na PG table.
    Prvi servis u CG je 04.03.2011. na 62100km.
    To je mene navelo na zakljucak da je kilometraza vracana, i nijesam kupio auto.
    Last edited by suponik; 01-04-15 at 10:36.

  11. #17961
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Vidim raznih komentara, i sad će neko osuti paljbu po meni... Jer ljudi koji znaju ŠTO SU KOLA ne komentarišu.

    Gledao sam auta na PRAVIH 100% provjerenih 150 000km da su ruinisana... A gledao sam kola tipa 2006.+ godišta na 600 000+km da su kao nova. (i da niko ništa nije "pakovao" i prepravljao).

    OK, kilometraža jeste bitan faktor jer ako je npr auto prošlo pola miliona, sve i da mu je motor i ovjes dobar, postoji mogućnost da krenu kvar za kvarom..


    ALI, nemam nikakav problem s tim je li vraćana 100 000km ili nije, kad kupujem kola - samo ako je auto dobar.

    Bolje u HOLANDIJI da auto prijedje 400 000km uz KVALITETNO redovno održavanje, i da ga je neko pazio - nego kod nas 90 000km po ovih džombi uz prosječno crnogorsko održavanje.

  12. #17962
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Upravo tako, ja sam kupio 2 pezoa kojima je kilometraza bila vracana. Po mojoj i majstorskoj procjeni jednom 100 000km drugom 120 hiljada.
    Auta su bila bolje ocuvana nego moj koji sam vozio do tad sa originalnom i manjom kilometrazom.
    Nema tu puno filozofije.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  13. #17963
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Ja ne znam sta su kola ali evo jedno laicko pitanje.

    Gledas dva automobila oba su po tvome ukusu i po tvojim znalackim vjestinama su dobra za kupovinu. Da li bi zelio da znas da je na jednom prava kilometraza 120.000 a na drugom vracena sa 650.000 na 80.000 km?

    Meni bi to bilo bitno ali dobro ja sam samo jedan obican vozac, mozda pitam glupa pitanja,a kazu glupih pitanja nema.

    Sem toga krivicno/prekrsajno djelo vracati kilometrazu i lazno predstavljati da je nesto sto nije.

  14. #17964
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Slazem se ja da to nije ljudski, eticki, zakonski raditi.

    Razlika tolika od pola miliona kilometara je neprihvatljiva. Makar meni.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  15. #17965
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Meni je neprihvatljivo da mi vrati 1 ma ne 100 hiljada kilometara, posto ja kada mu dajem pare dajem mu onoliko koliko on trazi. Novanice su prave, nisam dodavao nule ili brisao nule (sto mi se ne isplati ) u totalno ispravnom stanju kako bi mogao da ih koristi kako je zamislio.

    Ne razumijem kako ljudi to pravdaju to mi je totalni kriminal. Ne znam kako idu te procedure od kada oni kupe automobil pa dok dodje ovdje. Naravno vodje kada ih uhvatis da je vracana kilometraza oni uglavnom kazu "EE majku mu ovaj Italija,Njemac,Francuz vratio, ja to ne bih nikada"

    Sa druge strane lako se moze stati na kraj ovome, kada se kupuje auto u nekom kupo-prodajnom ugovoru treba navesti kilometrazu. Onda se prvi prodavac ogradio ili prepisao kaznu sebi Onda kada ovaj nas uveze auto i vrati km samo se policija pozove na ugovor iz inostranstva i pogledate se kilometraza i vidi da li je vracana. Veoma lako.

  16. #17966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba drzava da stane tome na kraj.
    TAKUMI

  17. #17967
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,540
    Thanks Thanks Given 
    1,057
    Thanks Thanks Received 
    785
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Meni je neprihvatljivo da mi vrati 1 ma ne 100 hiljada kilometara, posto ja kada mu dajem pare dajem mu onoliko koliko on trazi. Novanice su prave, nisam dodavao nule ili brisao nule (sto mi se ne isplati ) u totalno ispravnom stanju kako bi mogao da ih koristi kako je zamislio.

    Ne razumijem kako ljudi to pravdaju to mi je totalni kriminal. Ne znam kako idu te procedure od kada oni kupe automobil pa dok dodje ovdje. Naravno vodje kada ih uhvatis da je vracana kilometraza oni uglavnom kazu "EE majku mu ovaj Italija,Njemac,Francuz vratio, ja to ne bih nikada"

    Sa druge strane lako se moze stati na kraj ovome, kada se kupuje auto u nekom kupo-prodajnom ugovoru treba navesti kilometrazu. Onda se prvi prodavac ogradio ili prepisao kaznu sebi Onda kada ovaj nas uveze auto i vrati km samo se policija pozove na ugovor iz inostranstva i pogledate se kilometraza i vidi da li je vracana. Veoma lako.

    Kilometraza sa kojim je auto uslo u CG ti stoji na JCI (carinska deklaracija)
    tamo je navedeno i je li auto osteceno (za one koji uvezu manje ili vise cuknuta kola, srede pa zarade mnooogo vise... a nama prica nikad udaran)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  18. #17968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vracaju i gore.
    TAKUMI

  19. #17969
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Ja predah juce papire za prevod,boga pitaj kolko ce ga procijenit
    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    200+ sigurno(ako o S4 pričamo). Za moj bio 150,smanji malo godine,dodaj snagu,kilovate posebno i to ti je to.
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    100-150.
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pa koliko ce ti procijenit Audija 100 1992/2?
    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Interesovalo me mišljenje.Poštujem oba. Kada dodje do toga bice razmotreno sigurno,mada ni sam ne znam sto će mi.

    Audi a6 1999 1.8 ccm 132 kw 156 eura.Kada s4-ci oduzmes godine,dodas kilovate,kubikazu dodjes na neki mali + .Tako da mislim da će biti oko 200. Sto opet nije strašno.

  20. #17970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nerealno.
    TAKUMI

  21. #17971
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    jedno pitanje za sve

    prodao sam liku auto, napravili smo kupoprodajni ugovor, registracija istice primjera radi u avgust i covjek je odlucio da ga ne prevoidi dok ne dodje registracija na red... onda je taj lik sto sam mu ja prodao auto, prodao to auto trecem licu . Moje pitanje je moram li ja opet da pravim ugovor sa tim trecim licem ili ovaj moze da sa prethodnim ugovorom napravi novi i zavrshi prevod (ili opet ja moram bit umijesan u svu tu radnju) ???
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #17972
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Sacekaj da jos neko kupi to auto da se ne mucis

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  23. #17973
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    jedno pitanje za sve

    prodao sam liku auto, napravili smo kupoprodajni ugovor, registracija istice primjera radi u avgust i covjek je odlucio da ga ne prevoidi dok ne dodje registracija na red... onda je taj lik sto sam mu ja prodao auto, prodao to auto trecem licu . Moje pitanje je moram li ja opet da pravim ugovor sa tim trecim licem ili ovaj moze da sa prethodnim ugovorom napravi novi i zavrshi prevod (ili opet ja moram bit umijesan u svu tu radnju) ???
    U koliko u ugovoru stoji da on vlasnistvo moze da prenese na treće lice onda ti vise tu nisi bitan, ne postojis što se njih tiče. Ali to vjerovatno niste dodali u ugovoru.
    Po pravu ti bi morao opet naprvit ugovor s trecim licem, i najbolje odjavit auto da te vise niko ne cima.

  24. #17974
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    i najbolje odjavit auto da te vise niko ne cima.
    Najbolje prijavit da je auto ukradeno hahahhaaha

    Pa uzmes i auto i pare.

  25. #17975
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    jedno pitanje za sve

    prodao sam liku auto, napravili smo kupoprodajni ugovor, registracija istice primjera radi u avgust i covjek je odlucio da ga ne prevoidi dok ne dodje registracija na red... onda je taj lik sto sam mu ja prodao auto, prodao to auto trecem licu . Moje pitanje je moram li ja opet da pravim ugovor sa tim trecim licem ili ovaj moze da sa prethodnim ugovorom napravi novi i zavrshi prevod (ili opet ja moram bit umijesan u svu tu radnju) ???
    nema potrebe, tj ukoliko imate ugovor, a još bolje i punomoć ovjerenu kod notara, novi vlasnik sa autom radi šta hoće, tebe više neće cimati. ja sam morao prodati auto tri mjeseca posto sam ga kupio, novi vlasnik je sve sa mnom zavrsio, uopste nismo cimali covjeka od koga sam ja kupio auto. da napomenem da je momak - krajnji kupac i odjavio auto i registrovao ga u drugom gradu bez problema. ne stoji zalud onoliki tekst u punomoćju.

Page 719 of 2279 FirstFirst ... 21961966970971571671771871972072172272372976981912191719 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •