Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Moze li se odbit alko test?

  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Moze li se odbit alko test?

    Rece mi neko, pa reko da pitam - kad vam policajac kaze da izadjete i uradite alko test - mozete li da odbijete? Ima li on pravo da vas nacera da ga radite?

    hvala
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ima li pravo da ti ga nabije u usta i da te nacera da puvas? ima li? sto mislis?

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    Rece mi neko, pa reko da pitam - kad vam policajac kaze da izadjete i uradite alko test - mozete li da odbijete? Ima li on pravo da vas nacera da ga radite?

    hvala
    Možeš da odbiješ al onda obično sleduje procedura odvođenja u KBC đe ti uzmu krv i utvrde količinu alkohola u istoj.Pošto je količina u krvi obično veća od one na alkometru to može da napravi još veću frku.U suštini ako moraš duvat probaj manjim intezitetom jer ako naglo i jako duneš samo ćeš povećat rezultat .Lagano duvaš dok ne spuca tih 10sec pa što bude

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ima li pravo da me nacera da idem u KBC i dam krv?

    ozbiljno pitam, pise li to dje?
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    a ima li pravo da me nacera da idem u KBC i dam krv?

    ozbiljno pitam, pise li to dje?

    Nema pravo. Na vadjenje krvi moze da te natjera samo sud i to u rijetkim slucajevima kao naprimjer utvrdjivanje ocinstva ili slicno.
    Vadjenje krvi je "privatna" stvar pojedinca i ne moze se samo tako zahtjevati.

    Medjutim, ako odbijes davanje krvi povodom "doze" alkohola, u kasnijem procesu pred sudom imas otezavajucu okolnost, jer se smatra da si odbio "venu" bas zbog pripitog stanja i onda te gone sa "opravdanom sumnjom" da si tog dana vozio auto u alkoholisanom stanju.
    Ali zato lipo ti uvik mozes rec da se grozis injekcija, da imas fobiju od toga, a to nije nista cudno, jer je strah od igle jedan od najrasprostanjenijih kod ljudi i da je to upravo kljucni razlog zbog koga si odbio "posjetu" KBC-u.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek u kakvom kasnijem procesu?

    Ajde ovako da objasnim - popio sam dva piva, normalno se ponasam, normalno pricam, nisam pjan naravno. Zaustavi me policajac, normalno komuniciram, on kaze "rutinska kontrola, alko test" i ja tu kazem "ipak ne bih". I sve se zavrsi na tome? Kontrola krvi? Ipak ne bih ni to...

    Nikakav proces trta vrta
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zbilja, sta policajac radi u vecini slucajeva, ako se odbije alko test.. a stranka bas nije pjana i uopste se ne vidi da je popila?

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Location
    Las Palmas
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Zbilja, sta policajac radi u vecini slucajeva, ako se odbije alko test.. a stranka bas nije pjana i uopste se ne vidi da je popila?
    Povede te na jos po jednu
    كنت أعتقد في يا الله احمني من الشر.

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blistavi UM View Post
    Povede te na jos po jednu
    povede ,ali na trijeznjenje u betonjerku

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najbolje je da ne pijete alkohol...
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    Cek u kakvom kasnijem procesu?

    Ajde ovako da objasnim - popio sam dva piva, normalno se ponasam, normalno pricam, nisam pjan naravno. Zaustavi me policajac, normalno komuniciram, on kaze "rutinska kontrola, alko test" i ja tu kazem "ipak ne bih". I sve se zavrsi na tome? Kontrola krvi? Ipak ne bih ni to...

    Nikakav proces trta vrta
    Mislila sam ako se desila neka saobracajka, pa u tom slucaju.

    A ako je u pitanju redovna kontrola, onda pandur moze da ti trazi po sluzbenoj duznosti da uradis alko test, ako on sumnja da si pod gasom.
    E sad, ima onih tjelesnih vjezbi kojima se moze prosuditi jel neko malo popio ili ne-drzanje za nos, hodanje po crti, stajanje na jednoj nozi....
    Ako si potpuno trijezan i prodjes te testove, ne vidim razlog zasto bi ti pandur i dalje trazio alko test.
    E sad, ako naletis na nekog "plavca" koji voli da zajebava i maltretira, ti jos uvik mozes odbiti svaki vid testiranja, ali onda je "pravo" na njegovoj strani i mozes biti priveden u stanicu, kao i zadrzan u celiji za treznjenje (dzaba si ti trijezan, kad kod sluzbenog lica postoji sumnja da si pijan, a koja se i povecala samim odbijanjem testiranja) i napravis sebi cili problem.

    Mada mozes takvog i prijaviti u nadleznim prostorijama, sa saopstenjem da nije postojao ni jedan jedini vidni razlog tvog "pijanstva", a da je doticni gospodin i dalje mlatio po svom, koristeci svoju poziciju, maltretirajuci po sluzbenoj duznosti.........

    Ako te uvati inat, ti se lipo ganjaj sa njim, pa ko duze izdrzi.
    Ako neces da ti milicija kvari dozivljaj, duni u taj alko test i reci mu nek se jebe.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim rzlog zasto bi odbio alko test ako nisi pio ?

    A to da li ima pravo - naravno da ima ....ipak je to "sluzbeno lice" ... to mu dodje isto kao da ne stanes kada te zaustavlja...kazes sebi , ma sve mi je ispravno, sta on ima sad da me zaustavlja ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    imas pravo da mu odbijes ako ti prije toga ne dezifenkuje onaj balon ili promijeni onaj nastavak, nesto od to dvoje ako se dobro sjecam...
    the World's leading dance event
    Sensation


  14. #14
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne brini ... imaju onih nastavaka grdilo
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene su testirali jedan put, i stavili su novi cep, i pisalo je 0.000000000000000000.
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool eto :)

    IX POSEBNE MJERE BEZBJEDNOSTI
    Član 283
    Policijski službenik može vozača ili vozača-instruktora da podvrgne ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava i aparata (alkometar i dr.) ili da ga odvede na stručni pregled u zdravstvenu ustanovu radi provjere prisustva alkohola u organizmu ili postojanja znakova alkoholne poremećenosti, odnosno da li se nalazi pod dejstvom opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smije upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje.
    Vozač ili vozač instruktor iz stava 1 ovog člana dužan je da se podvrgne ispitivanju, odnosno stručnom pregledu na koji je upućen.
    Analiza krvi i urina vrši se kod vozača ili vozača instruktora koji poriče da se nalazi pod dejstvom opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje ili poriče da je pod dejstvom alkohola čije je prisustvo u organizmu utvrđeno odgovarajućim sredstvima ili aparatima, odnosno odbije da potpiše zapisnik o alkotestiranju, ako zbog toga ne bi nastupile štetne posljedice po njegovo zdravlje.
    Ako je ispitivanjem sprovedenim u smislu ovog člana, utvrđeno da je vozač ili vozač instruktor pod dejstvom alkohola, opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje, troškove ispitivanja snosi vozač, odnosno vozač-instruktor.


    Član 305
    Novčanom kaznom od 50 do 150 ˆ kazniće će se za prekršaj:

    ...
    53) vozač ili vozač-instruktor koji odbija da se podvrgne ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava ili aparata ili stručnom pregledu radi provjeravanja da li ima alkohola u organizmu ili da pokazuje znake alkoholne poremećenosti, odnosno da li se ne nalazi pod dejstvom opojnih droga i drugih psiho-aktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje (član 283 stav 2);
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Location
    Las Palmas
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ne vidim rzlog zasto bi odbio alko test ako nisi pio ?

    A to da li ima pravo - naravno da ima ....ipak je to "sluzbeno lice" ... to mu dodje isto kao da ne stanes kada te zaustavlja...kazes sebi , ma sve mi je ispravno, sta on ima sad da me zaustavlja ...
    Da bi ispao moodo
    Lijepo je kad im se kurcobecas, steta sto vazda puca po tebi
    كنت أعتقد في يا الله احمني من الشر.

  18. #18
    Join Date
    May 2009
    Location
    Las Palmas
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    povede ,ali na trijeznjenje u betonjerku
    Tamo je vesela ekipica, vazda
    كنت أعتقد في يا الله احمني من الشر.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blistavi UM View Post
    Tamo je vesela ekipica, vazda

    Ovaj iz Dobrote je bio tamo, i od tada voli momke...
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    May 2009
    Location
    Las Palmas
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ovaj iz Dobrote je bio tamo, i od tada voli momke...
    Ti cackas ovog iz Dobrote puno, da neces da mu se pridruzis?
    كنت أعتقد في يا الله احمني من الشر.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    IX POSEBNE MJERE BEZBJEDNOSTI
    Član 283
    Policijski službenik može vozača ili vozača-instruktora da podvrgne ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava i aparata (alkometar i dr.) ili da ga odvede na stručni pregled u zdravstvenu ustanovu radi provjere prisustva alkohola u organizmu ili postojanja znakova alkoholne poremećenosti, odnosno da li se nalazi pod dejstvom opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smije upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje.
    Vozač ili vozač instruktor iz stava 1 ovog člana dužan je da se podvrgne ispitivanju, odnosno stručnom pregledu na koji je upućen.
    Analiza krvi i urina vrši se kod vozača ili vozača instruktora koji poriče da se nalazi pod dejstvom opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje ili poriče da je pod dejstvom alkohola čije je prisustvo u organizmu utvrđeno odgovarajućim sredstvima ili aparatima, odnosno odbije da potpiše zapisnik o alkotestiranju, ako zbog toga ne bi nastupile štetne posljedice po njegovo zdravlje.
    Ako je ispitivanjem sprovedenim u smislu ovog člana, utvrđeno da je vozač ili vozač instruktor pod dejstvom alkohola, opojnih droga, drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje, troškove ispitivanja snosi vozač, odnosno vozač-instruktor.


    Član 305
    Novčanom kaznom od 50 do 150 ˆ kazniće će se za prekršaj:

    ...
    53) vozač ili vozač-instruktor koji odbija da se podvrgne ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava ili aparata ili stručnom pregledu radi provjeravanja da li ima alkohola u organizmu ili da pokazuje znake alkoholne poremećenosti, odnosno da li se ne nalazi pod dejstvom opojnih droga i drugih psiho-aktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje (član 283 stav 2);
    Fino ja kažem al oni opet na ljudska prava itd .

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    City lights ... nigdje ne pise za "FORUMASE" tako da ... ne valja taj zakon
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    scena od prije nedelju dana subota vece tj. nedelja ujutro ....

    zaustavlja policija kod Pravnog i Ekonomskog fakulteta , jedno 5-6 automobila zaustavili ... svi rutinska kontrola i obavezno duvanje i musko i zensko (bash svi). Prilijece momak i kaze mogu li ja preko reda zurim , ovi normalno ajde momak ... lik duva i izbaci preko 1promil (ja mislim da je bilo 1.6 al nevazno) i policajci odma daj vozacku peglanje prica! lik ladno ja je nemam , tu frka nasta kako nemash , dje ti je auto ... a kralj kaze pa nemam ni auto ja sam pjeske dosao hahhahahahah

    znaci gorenje najjace

    e sad sto je najjace ovaj kralj je stvarno prolazio tuda pjeske i uletio u ono 5-6 ljudi da duva ... frka na kraj najstrasnija ispala, policajci izdimili jedva posao poslije momak kuci...


    PS> ovo je ziva istina da ne misli ko da pricam vic hahhahahha
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  24. #24
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    scena od prije nedelju dana subota vece tj. nedelja ujutro ....

    zaustavlja policija kod Pravnog i Ekonomskog fakulteta , jedno 5-6 automobila zaustavili ... svi rutinska kontrola i obavezno duvanje i musko i zensko (bash svi). Prilijece momak i kaze mogu li ja preko reda zurim , ovi normalno ajde momak ... lik duva i izbaci preko 1promil (ja mislim da je bilo 1.6 al nevazno) i policajci odma daj vozacku peglanje prica! lik ladno ja je nemam , tu frka nasta kako nemash , dje ti je auto ... a kralj kaze pa nemam ni auto ja sam pjeske dosao hahhahahahah

    znaci gorenje najjace

    e sad sto je najjace ovaj kralj je stvarno prolazio tuda pjeske i uletio u ono 5-6 ljudi da duva ... frka na kraj najstrasnija ispala, policajci izdimili jedva posao poslije momak kuci...


    PS> ovo je ziva istina da ne misli ko da pricam vic hahhahahha


    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slusa sam ovo i prije nedje
    priceless bi bio video snimak toga dogadjaja

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 03-02-11, 22:11
  2. Muz moze, zena ne moze?!
    By shrek in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 19-02-07, 09:32
  3. Test
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 10-02-05, 23:26
  4. TEST
    By Jack_The_Ripper in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-05, 17:41
  5. Moze jedan Moze . . .
    By Morpheus in forum #montecafe
    Replies: 9
    Last Post: 27-11-04, 18:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •