Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 57

Thread: Prosječna januarska plata 518 eura

  1. #26
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Prije 2-3godine koliko je bila ? Ja mislim oko 700-800e. Uglavnom, mislim da ovi izracunavaju ove plate funkcionera i bankara, i eto na kraju dodaju nekih 20% ovih sto primaju po 200-300e da bi smanjili tu mjesecnu platu. Sramota da stave da je to prosjecna plata, jes prosjecna plata 10% gradjana, mozda 20%, sve ovo ostalo je daleko manje.

    To vjerovatno da JESTE prosječna plata crnogorskog građanina
    Direktor banke sa svojom platom pokrije onu razliku od 350 do 500€ za 100 ljudi


    To je čista statistika
    Ja jedem pečenje, četvorica jedu kupus bez ičega. U prosjeku svi jedemo sarmu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ja se često zapitam, mozda se u CG i ne živi loše, tj velika većina ne živi loše, jer se niko ne buni,naravno, uvijek ce biti onih koji ce moci samo da 'preživljavaju' ali takvih ima svugdje, eto recimo u Americi je od 300 miliona ljudi 40 miliona na granici siromaštva, a to nije mali broj. Mozda se niko ne buni, jer ima posla koji bi mogli da rade ali nece.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ja se često zapitam, mozda se u CG i ne živi loše, tj velika većina ne živi loše, jer se niko ne buni,naravno, uvijek ce biti onih koji ce moci samo da 'preživljavaju' ali takvih ima svugdje, eto recimo u Americi je od 300 miliona ljudi 40 miliona na granici siromaštva, a to nije mali broj. Mozda se niko ne buni, jer ima posla koji bi mogli da rade ali nece.
    Mala je razlika u Američkom i našem poimanju siromaštva. Kažeš u Americi 40 miliona živi na granici siromaštva, to je oko 11% stanovništva, sad uporedi naše procente sa tim.

    Činjenica je da se u CG živi dovoljno loše da vlast zaslužuje puč zbog svoje nesposobnosti
    Činjenica je da je jedini slučaj u CG činjenja nečeg protiv vlasti ubistvo Danila I(PG skupštinu neću da računam jer se tu manjina usrala u život većini). U prevodu, mi Crnogorci smo uvjek voljeli da imamo gospodara
    Činjenica je da ako se poredimo sa dojučerašnjim zemljacima nije pogibija.
    Činjenica je da možemo da istrpimo još dosta sranja čim mladi izvoljevaju šta bi da rade, a šta ne
    Last edited by Rakun; 26-02-12 at 02:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #29
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Ako neki statistički podatak govori o nečemu, onda je to ovaj: http://www.monstat.org/cg/page.php?id=23&pageid=23
    D
    akle, u Crnoj Gori je, po podacima za 2010. godinu, radilo ~160.000 ljudi.

    Ima li neko podatke za 2011, koja je nesumnjivo "gora"?
    In vino veritas

  5. #30
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prosjecna 518 eura! Malo sjuta
    Vecina u CG radi kod privatnika. A meni ostaje jos da vidim koji je to privatnik koji ce dati platu vecu od 400 eura (i to 400 onima na odgovornim polozajima) prosjecan radnik ima 300-350 na vrh glave.
    “Sometimes even the wisest of men and machines can be in error.”

  6. #31
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ako neki statistički podatak govori o nečemu, onda je to ovaj: http://www.monstat.org/cg/page.php?id=23&pageid=23
    D
    akle, u Crnoj Gori je, po podacima za 2010. godinu, radilo ~160.000 ljudi.

    Ima li neko podatke za 2011, koja je nesumnjivo "gora"?
    Zaboravio si CG ima samo ~600.000 stanovnika. U tih 600.000 se ubrajaju i maloljetni (počevši od novorođančadi)+oni koji se još školuju(studiraju)+penzioneri tako da ta cifra ~160.000 zapošljenih ljudi nije nerealna ni u kom god pravcu da gledaš Ja sam mislio da ima 100~130 hiljada.

    Ako je tačno da ima ~160.000 zapošljenih to je 1 zapošljeni u porodici, a uz to starosne i invalidne penzionere i ne računaš (i oni primaju neku crkavicu). Plus koliko je njih među nama koji misu ni prijavljeni da rade
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Prosjecna 518 eura! Malo sjuta
    Vecina u CG radi kod privatnika. A meni ostaje jos da vidim koji je to privatnik koji ce dati platu vecu od 400 eura (i to 400 onima na odgovornim polozajima) prosjecan radnik ima 300-350 na vrh glave.
    Ne branim nikog, a pogotovo ne ovu vlast. Ali to jeste statistički podatak.

    Šta misliš koliko Barović pokrije "prosjeka" sa svojom platom, koliko izvršni direktori banaka pokriju "prosjeka", a da i ne pominjem što se prije neku godinu 100.000€ otpremnine onome glavonji iz KAP-a piše u "primanja", što se po 20.000€ otpremnine radnicima Radoja Dakića pisalo u "primanja"(prosjek uvjek može da se frizira). I da ne zaboravimo to je statistika ~160.000 prijavljenih radnika to što privatnici ne prijavljuju svoje radnike to je ono što hebe naše koke pa ne legu dobro jaja
    Last edited by Rakun; 26-02-12 at 21:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko jos monstat shvata ozbiljno ?

  9. #34
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ---Chelsea Fc---

  10. #35
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Nikšić
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jbt ja imadoh platu 40% ispod prosjeka! a ova prica da je prosjecna 518 ne pije vodu. mislim da se ovi iz monstata igraju one igrice ubodi broj(veci od 500)
    they share a look in sileNce and everything is understood...

  11. #36
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tatin sin View Post
    jbt ja imadoh platu 40% ispod prosjeka! a ova prica da je prosjecna 518 ne pije vodu. mislim da se ovi iz monstata igraju one igrice ubodi broj(veci od 500)
    Ti očigledno misliš da se svijet vrti baš oko tebe i da MONSTAT postoji samo da bi gledao kolika je TEBI PLATA

    I moja plata je prilično niža od ovog "prosjeka". Ali ja sam sitna riba pljuckavica u ovom moru plavom, jedan direktor bilo koji pristojniji privatnik nadogradi 10 naših plata da ispune prosjek. Otpremnine nadograde 100 plata, direktori, zamjenici direktora, poslanici, jaki privatnici.

    NE GLEDAJTE KOLIKO VI ILI 10~20 VAŠIH POZNANIKA IMATE PLATU, TO SE NE ZOVE STATISTIKA 160.000 ljudi već slučajni uzorak od samo 10~20 ljudi.


    od ~160.000 radnika u ovoj zemlji stvarni prosjek 70~80% ljudi je 320~350€ ostalih 20~30% nadograde plate ovih 70~80%, da li je to tako teško ukapirati ???
    Last edited by Rakun; 29-02-12 at 12:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #37
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Nikšić
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    niko nije rekao da se svijet vrti oko mene i da monstat meni treba da gleda kolika je plata. ne izvrci mi rijeci.
    svi moji poznanici, a fala bohu imam ih dosta, niko nema platu vecu od 500e.
    istina je da 10-15% zaposlenih(direktori i slicni) izvlace taj prosjek.
    i ne moras da boldujes i da crvenis ta slova umijemo da citamo i bez toga.
    they share a look in sileNce and everything is understood...

  13. #38
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tatin sin View Post
    istina je da 10-15% zaposlenih(direktori i slicni) izvlace taj prosjek.
    Znači statistički podatak je tačan!!!, a da li je pošten - nije.

    Ja znam ~20 zapošljenih, od tih 20 možda petorica ispunjavaju prosjek, mi ostali imamo 30~40% manju platu od "prosječne". A dosta nas na papiru prima minimalac
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #39
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Nikšić
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e to da li je posteno, premjesta ovaj thread u politika tako da necemo da idemo u offtopic
    they share a look in sileNce and everything is understood...

  15. #40
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da kojim slučajem CG ima 4 miliona građana i od tih 4 miliona 2 miliona radnika prosječna plata ne bi prelazila 320€, ovako ima šaka jada zapošljenih pa je lako izvući toliki prosjek
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #41
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja licno poznajem vise onih kojima je plata oko 1000eur i vise nego onih kojima je oko 300-400eura. A poznajem i one kojima je ispod 300eur.
    Ovi sto imaju oko 1000 uglavnom imaju fakultete, mada ne uvjek.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja licno poznajem vise onih kojima je plata oko 1000eur i vise nego onih kojima je oko 300-400eura. A poznajem i one kojima je ispod 300eur.
    Ovi sto imaju oko 1000 uglavnom imaju fakultete, mada ne uvjek.
    Šta rade ti sa platama oko 1000 € ?

    Poslovi za koji znam da je plata ~1000€ je biti Građevinski inžinjer(oni vjerovatno imaju 1000+) ili bilo šta sa fakultetom u ZetaGradnji, biti na nekoj malko jačoj poziciji u nekoj od banaka i razni direktori srednjih preduzeća
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #43
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zavisi, posto imam dosta kolega inzinjera elektrotehnike koji rade ili u EPCG ili Telenor, T-com, Mtel i sl. Znam neke koji rade i u razne drzavne agencije, kao sto je agencija za elektronske komunikacije i sl. Oni tek imaju ogromne plate, >1500eur. Znam neke koji rade i po Ministarstvima, neki imaju ka pripravnici do 300eur a neki iskusniji blizu 1000.
    Istini za volju skoro svi oni su na neki nacin posao dobili ''preko veze'' a diploma je bila samo ''ulaznica''.
    Takodje zaposljeni u bankama isto imaju ogromne plate, mozda oni i najvise uticu na prosjek. U MontenegroAirlines imaju ogromne plate.
    Zaposljeni u stranim firmama, kao sto je GTZ, isto imaju visoke plate i to bez diplome.

    Sa druge strane svi oni koji rade kod domacih privatnika, uglavnom u trgovini i sl. imaju znatno manje plate (u rasponu 250-800) a uz to te plate se dobijaju na ruke tako da Monstat zapravo ''ne zna'' kolike su njima plate. A to Sto zna jesu da su im male.

    U sustini taj prosjek jeste validan, ali on ne predstavlja ama bas nista. Predstavljace onda kad pocne da raste bez padanja.
    Last edited by autodijagnostika; 02-03-12 at 08:22.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,378
    Thanks Thanks Given 
    2,809
    Thanks Thanks Received 
    4,008
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Aritmetička sredina je osjetljiva na ekstremne vrijednosti. Ponderisana je nešto drugo.
    Statistika sama po sebi je tačan zbir pogrešnih brojeva.

    Potrošačka korpa je dobra politička igračka, i dobro je sredstvo za igranje sa narodom preko medija.

    CG je jedna od rijetkih država gdje za jedan isti podatak imate 4 izvora i pri tome su sva 4 različita. Uzmimo na primjer stopu nezaposlenosti i inflaciju.
    Podatke o nezaposlenosti CG javnosti saoštavaju redom:
    Monstat,
    Centralna Banka Crne Gore,
    Ministarstvo Finansija,
    Zavod za zapošljavanje Crne Gore.

    Inflacijom se bave takođe 4 organa:
    Monstat,
    Centralna Banka Crne Gore,
    Ministarstvo Finansija,
    Ministarstvo Ekonomija.

    A odgovornost za podatak može da nosi isključivo samo jedna institucija. Za nezaposlene može jedino zavod za zapošljavanje i jedino on ima spiskove i evidenciju. Ostali bi trebali da koriste njihov podatak, a ne da saopštavaju svoje do kojih su došli niko ne zna kako. Zašto je to tako ne znam, a volio bih da znam kako možemo za istu stvar imat različite podatke. Da li je drugačija metodologija u pitanju ili ne ali dobro...

    A kolike su nam plate najbolje govori PPP - purchasing power parity. Forbes je nedavno objavio publikaciju o prjekcijama za 2011.
    Evo podataka za 2010
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...s_by_GDP_(PPP) pa pogledajte gdje smo zaista.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Srbija bolja od nas!? Ma ne mora da su nesto opasno pogrijesili.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Srbija bolja od nas!? Ma ne mora da su nesto opasno pogrijesili.
    Ko zna kakav je tu princip računanja, neka što je Srbija bolja od nas, nego je bolja i od Kipra(konobar na Kipru prima 500+ €)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aha a kolko kosta zivot tog konobara na kipru ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #48
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo sto je vjerovatno situacija jos losija nego sto je prikazuje GDP zbog dosta stranog profita koji ubiraju stranci.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  24. #49
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Zavisi, posto imam dosta kolega inzinjera elektrotehnike koji rade ili u EPCG ili Telenor, T-com, Mtel i sl. Znam neke koji rade i u razne drzavne agencije, kao sto je agencija za elektronske komunikacije i sl. Oni tek imaju ogromne plate, >1500eur. Znam neke koji rade i po Ministarstvima, neki imaju ka pripravnici do 300eur a neki iskusniji blizu 1000.
    Istini za volju skoro svi oni su na neki nacin posao dobili ''preko veze'' a diploma je bila samo ''ulaznica''.
    Takodje zaposljeni u bankama isto imaju ogromne plate, mozda oni i najvise uticu na prosjek. U MontenegroAirlines imaju ogromne plate.
    Zaposljeni u stranim firmama, kao sto je GTZ, isto imaju visoke plate i to bez diplome.

    Sa druge strane svi oni koji rade kod domacih privatnika, uglavnom u trgovini i sl. imaju znatno manje plate (u rasponu 250-800) a uz to te plate se dobijaju na ruke tako da Monstat zapravo ''ne zna'' kolike su njima plate. A to Sto zna jesu da su im male.

    U sustini taj prosjek jeste validan, ali on ne predstavlja ama bas nista. Predstavljace onda kad pocne da raste bez padanja.
    E ako ovi boldovani rade , mi obični smrtnici onda crnčimo

    Šalu na stranu, u ovom postu je sve sumirano. NIje problem to 500 eura prosjeka, problm je što se sa tim može preživljavati, ali ništa preko toga .
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  25. #50
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    aha a kolko kosta zivot tog konobara na kipru ?
    S'obzirom da većina Kiprana radi skraćeno radno vrijeme (4~5h) rade po dva do tri posla.
    Tako da taj Konobar prima 500€ za 5 h rada, a njegov je izbor da li želi da radi dodatni posao
    Vjerovao ili ne, iznajmljivanje dvosobnog stana od 60m2 NA OBALI je od 500 do 600 €. Cijenu hljeba zaista ne znam, znam da im je gardaroba veoma jeftina kada kupuješ po raznim sniženjima (kada se butici oslobađaju prošlogodišnje robe). Cigarete su ekstremno skupe (svi Kiprani koji puše, ne puše kupovne cigare već kvalitetnu krdžu), voda im je vjerovatno skupa (cijeli Kipar nema ni jedan jedini izvor)

    Pa mi reci da je manji standard nego u Srbiji gdje je zvanična prosječna plata ~320€, a cijene u prodavnicama skoro iste kao naše+nešto veći računi
    Last edited by Rakun; 02-03-12 at 13:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. INFOGRAFIK: Kako prosječan Srbin vidi Balkan
    By Lucas in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 18-02-11, 22:42
  2. Kolika vam je plata?
    By George_Clooney in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-09, 22:38
  3. 13-a poslanicka plata
    By Tattoo in forum Politika generalno
    Replies: 41
    Last Post: 14-12-08, 00:44
  4. plata...
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 01-06-04, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •