Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 115

Thread: Zabjelo...

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Zabjelo...

    ... prva crnogorska subkultura u pokusaju ili qourac s pastom?
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    POBRO!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pajo :!:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razmisljao sam o Zabjelu i ono je jedna velika propustena sansa. Poslije nekog vremena, svako je pricao o Zabjelu, a niko nije znao sto prica. Dovoljno bi bilo reci "Ja sam sa Zabjela" i to je to. Svi bi rekli "wooow, on je Zabjelcanin". Sto je to u stvari znacilo?
    Sto je to Zabjelcane razdvajalo od drugih? Definitivno je sigurna samo potreba ljudi da se razlikuju od nesrecnika koji zive juzno od Zelenike, sjeverno od Trgovincke, zapadno od Ljubovica i Cepuraka, istocno od Petrovacke magistrale.

    Ali tacno kad je trebalo da se pocne sa razvijanjem te posebnosti, sve se rasplinulo u nekoj zelji da se sto prije ono okonca. Emisije na medijima, koje su samo eksploatisale tu ideju i potrebu gradjana "naseg velikog sela" da i ono osjeti "blagodeti urbanog zivota". Zaboravljeni su Sejdo, Misko Djukic, Zoko Bojovic i ostali pioniri! Sve je postalo prazna prica...

    Da ne pominjem mali broj Zabjelcana, koji su po gradu pustali muda samo zbog toga sto zive tamo, a nikad nisu bili na stadion FK Zabjela, nikad se nisu sisali kod Djuke kralja, nikad nisu visili kod trafika, nikad nisu posetali Zabjelom u dzemper, donji dio trenerke i papuce...

    Sto se desilo ljudi?!!
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista brate! sto se desilo?! snimali su film sa Bore Lijom...evo cekaju da otople dani. to je to!
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica Zabjelo
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zabjelo No1

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tunge rake cike cake tunge rake ca ca!!!
    cikva šiju cikva šiju!!!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali zasto?!

    Zasto je Zabjelo no1? Zasto je ono dobro? Zasto wazda? Sta wazda?

    Sto pomislite kad kazete Zabjelo? Sto to znaci?
    Vecina ljudi je zla

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    previše pitaš...
    4' 33''

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam da previse pitam. Mozda na ta pitanja i nema odgovora. Mozda je taj sami osjecaj (ili potreba za njime, sto mu manje-vise dodje na isto) za razlikovanjem od gadnih Konicana, ufuranih tatinih i maminih sinova preko Morace, poljoprivrednika iz Zete/Tolosa/Donje i Gornje Gorice, stojsera iz Zagorica/Maslina/Zlatice i inih... dovoljan za pocetak.

    Ali uvijek sam Zabjelo dozivljavao kao neku zajednicki imenilac razlicitosti ovog radnickog kraja, ono magicno ime koje kao cement povezuje sve!
    Vecina ljudi je zla

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pomislis brate na gomilu preludih ljudi koji shvataju da je sve oko njih jedno tesko ****** i pave lakrdiju sa sobom, onima oko sebe jer je to jedini nacin da 'prezive' i tako...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glava me boli !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i mene bi boljela kad bi zivio u Blok 5,6,7...
    Vecina ljudi je zla

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Znam da previse pitam. Mozda na ta pitanja i nema odgovora. Mozda je taj sami osjecaj (ili potreba za njime, sto mu manje-vise dodje na isto) za razlikovanjem od gadnih Konicana, ufuranih tatinih i maminih sinova preko Morace, poljoprivrednika iz Zete/Tolosa/Donje i Gornje Gorice, stojsera iz Zagorica/Maslina/Zlatice i inih... dovoljan za pocetak.

    Ali uvijek sam Zabjelo dozivljavao kao neku zajednicki imenilac razlicitosti ovog radnickog kraja, ono magicno ime koje kao cement povezuje sve!
    hahahahahaha vrh

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    nikad nisu visili kod trafika
    E ako znam sto ima tu interesantno da po cijeli dan klape kod onih trafika i gledaju ko prolazi i ko kakva kola vozi. Dje im mladost prodje, ispred dvije trafike, uzas!

    Mislim da su to "vishenje" kod trafika doktorirali!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma to je civilizacija za nas chovjeche!!!
    mi smo ispod njihovog nivoa i ja to poshtujem !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pet punih godina sam zivio na Zabjelu (ili kako se to na lokalnom dijalektu izgovara: na Zabjelo) a prije toga "u Baston na zeljeznicku", a sad sam "u Beograd" pa za koju godinu "u svijet" itd. ja se nadam (sta cu kad nisam statican) i nikada nisam imao potrebu da se zovem zabjelcaninom. I zasto? Tacno je, nikad nisam prosetao "u demper i donji dio trenerke i u papuce" zabljelskijem korzoom, a ipak diljem Crne Gore i gdje god da sam boravio i ko god bi me pitao "oklen`si" ja bih odgovarao: iz Podgorice, a na njihovo: "a dje u Podgoricu" i moje: "sa Zabjela" uvijek sam dobijao ne woooow nego AAAAAAAAHHHHHHHHH reakciju. A DJE TAMO ???!!!!!??? (nimalo prijatno kad si ustopirao nekoga, pomislis da ce da se sokira covjek pri brzini od 120 km/h). Doduse bilo je i reakcija (uglavnom ljudi koji zive na zabjelu): Aaaa BREAT MOJ, i ja sam ti sa zabjela, zivim (najcesce iza Tarine garaze - siroko i nedefinisano podrucje u kojem se na snalazite po nazivima ulica vec po tom ko je kome komsija, frizer, stovariste guma i sl.) tu i tu, i nezaobilazno znas li toga i toga. E kako ja "toga" nisam poznavao (kao ni prvoga mi komsiju) vjerovatno sam izazivao zgrazavanje kod eminentnih predstavnika "s`zabjela".

    Pa ipak, zabjelo je dalo par vrhunskih predstavnika crnogorske subkulture, koji su cak imali i neke emisije na TV i to cak prilicno dobre, fantasticne rekao bih, pogotovo zato sto su imale za cilj da se ismiju losim podgorickim navikama i shvatanjima, ali koliko mi se cini nisu uspjeli. Broj onih koji "vise na`klupu" ispred zgrade se cak stavise povecao.

    Sem ovoga ne znam sta je to zabjelo dalo na polju urbanosti. Infrastruktura raspad, lise ono malo zgrada oko skole V.Karadzic sve ostalo mi lici vise na geto nego na nesto sto bi zasluzivalo pridjev urban. No to su sad neke druge stvari.

    Najradije bih sebe zvao Kosmopolit ali bojim se da sam tek na pocetku, jer i pored toga sto sam obisao jos uvijek ima mnogo toga sto nisam...

    ... al trudim se :wink: :wink: :wink:

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kuci sam il' nisam kod kuce....
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mamini i tatini sinovi rulz...
    zabjelo je bilo wow i to cisto ka zajebancija za vrijeme tv emisije zabjelo republike...
    a sto se tice razvijenosti zabjela, najlakse ti je vidjet po broju komercijalnih(poslovnih) prostora, ima 2 trafike, piljaru i auto-servis...
    Preko morace kod maminih i tatinih sinova 5 banaka, telekom 2-3 predstavnistva, monet, promonte, barem 200 drugih privatnih predstavnistava, isto tako i u centar, pa ni blok nije zaostao, konik je razvijeniji od zabjela postao, mislim da popularnost zabjela proistice iz ironije nekolicine sa smislom za humor koji su imali svoj tv show, isto bi bilo sa starim aerodromom, no **** ga nemaju voditelja... 8)
    Bandicki = SCARFACE

  19. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ali isto i ne valja kad čoek u životu nije visio po trafika...isto treba proć tu školu...

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kuci sam il' nisam kod kuce....
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    ali isto i ne valja kad čoek u životu nije visio po trafika...isto treba proć tu školu...
    treba bit odlikas, a visit po trafikama... 8)
    Bandicki = SCARFACE

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandicki
    a sto se tice razvijenosti zabjela, najlakse ti je vidjet po broju komercijalnih(poslovnih) prostora, ima 2 trafike, piljaru i auto-servis...
    zaboravio si trovachnicu!!!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandicki
    mamini i tatini sinovi rulz...
    zabjelo je bilo wowa sto se tice razvijenosti zabjela, najlakse ti je vidjet po broju komercijalnih(poslovnih) prostora, ima 2 trafike, piljaru i auto-servis...
    Salon mercedesa i krajslera, BMW, micubisija, lada, minimoris, yamaha, to si ono kao zaboravi omaklo ti se da pomenes :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    nikad nisu visili kod trafika
    E ako znam sto ima tu interesantno da po cijeli dan klape kod onih trafika i gledaju ko prolazi i ko kakva kola vozi. Dje im mladost prodje, ispred dvije trafike, uzas!

    Mislim da su to "vishenje" kod trafika doktorirali!
    INTERAKCIJA!!!
    Vecina ljudi je zla

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dr-Watson
    Pa ipak, zabjelo je dalo par vrhunskih predstavnika crnogorske subkulture, koji su cak imali i neke emisije na TV i to cak prilicno dobre, fantasticne rekao bih, pogotovo zato sto su imale za cilj da se ismiju losim podgorickim navikama i shvatanjima, ali koliko mi se cini nisu uspjeli. Broj onih koji "vise na`klupu" ispred zgrade se cak stavise povecao.

    Sem ovoga ne znam sta je to zabjelo dalo na polju urbanosti. Infrastruktura raspad, lise ono malo zgrada oko skole V.Karadzic sve ostalo mi lici vise na geto nego na nesto sto bi zasluzivalo pridjev urban. No to su sad neke druge stvari.

    Najradije bih sebe zvao Kosmopolit ali bojim se da sam tek na pocetku, jer i pored toga sto sam obisao jos uvijek ima mnogo toga sto nisam...

    ... al trudim se :wink: :wink: :wink:
    Te emisije jesu bile dobre, tj. smijesne, ali to su vise bili uspjesni pokusaji eksploatacije zabjelske posebnosti. Sumnjam da bi isti "uspjeh" imale te emisije da ih je kojim slucajem vodio neki lik iz Momisica, Konika i sl. Sto ce reci, na foru "zabjelstva" ja ti prodajem malo humora (dosta kvalitetnog uglavnom). Ali te emisije nisu bile pracene procesima koji su trebali do kraja definisati osnove zabjelske posebnosti, da bi se na tim osnovama mogao dalje razvijati specifican zabjelski pogled na svijet/Podgoricu. Bez toga, to su postale humoristicke emisije koje su vodili momci sa Zabjela, popularisali su ime Zabjela, jer drugo nisu ni mogli.

    Sto se tice urbanosti, nisu zgrade ono sto nesto cini gradom, niti njihove stanovnike urbanim. I Radovan III je zivio u zgradi.
    Evo ti i dio grada preko Morace. Toliko zgrada, a urbani su u toj mjeri u kojoj su u stanju kopirati sve moguce popularne trendove. Vrhunski domet njihovog originalnog urbanog izraza je odlazak u centar grada, jer u svom komsiluku mogu jedino vegetirati u onim impotentnim polu-kafanama
    Vecina ljudi je zla

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bandicki
    mamini i tatini sinovi rulz...
    zabjelo je bilo wow i to cisto ka zajebancija za vrijeme tv emisije zabjelo republike...
    a sto se tice razvijenosti zabjela, najlakse ti je vidjet po broju komercijalnih(poslovnih) prostora, ima 2 trafike, piljaru i auto-servis...
    Preko morace kod maminih i tatinih sinova 5 banaka, telekom 2-3 predstavnistva, monet, promonte, barem 200 drugih privatnih predstavnistava, isto tako i u centar, pa ni blok nije zaostao, konik je razvijeniji od zabjela postao, mislim da popularnost zabjela proistice iz ironije nekolicine sa smislom za humor koji su imali svoj tv show, isto bi bilo sa starim aerodromom, no **** ga nemaju voditelja... 8)
    Kao prvo, da pocnem sa kraja 8)

    Ti momci (Danko i Rade, kao i Zoko) nisu bili voditelji, vec su momci koji su odrasli na tim trafikama i po ulicaa.

    Drugo, ja ovdje nisam pricao o razvijenosti infrastrukture. Nas gradonacelnik, serif Miomir McMugi svakako ima takav pristup urbanizaciji (beton, poslovni prostor, beton, posjeci svako drvo koje mozes, opet beton...), koji prostice iz fascinacije mladjanog seljanceta iz Dolce Gabana koje je svoju duhovnu nevinost izgubio kada je prvi put dosao na pazar i vidio betonsku konstrukciju koja je svojim gabaritima nadvisivala i najvecu tresnju iz njegovog sela. E onda je mali dosao na vlast i jos ne moze da izlijeci kompleks inferirornosti na koji ga podsjeca svako drvo u Podgorici, pa iz gore navedenih razloga forsira betoniranje UnderLittleForest-a. No, dosta o njemu.

    Bracki, mozes ti preko Morace izgradit i Svjetski Trgovinski Centar ako hoces, ali je dzabe. Urbana (sub)kultura nije plod takvog drveca. Ali to bi trebao sam shvatiti.

    No, ako mislis da je to dovoljno, svako dobro BREATE. Uzivaj u svojim stranim predstavnistvima i poslovnicama ciju ponudu mozes upraznjavati samo vizuelno, u koje ne moze uci, skupim lokalima, cije cijene ne mozes priustiti, konzulatima zemalja u koje neces skorih dana primirisati kao normalan covjek i tako dalje i tome slicno... Ali jeste lijepo vidjeti sve to na jednom mjestu. Jednom nedjeljno, mozda i zaboravis dje zivis. Mozda na nekom satelitskom programu i nadjes neku slicnost izmedju Londona i Podgorice (dijela preko Morace, naravno).

    Sve dok ne podjes u taj London (ili te mama i tata tamo posalju), pa i ti "skines mrak", kao nas gradonacelnik nekoliko decenija prije. Tek kad se skupi kriticna masa takvih, mozda nam i krene. Do tada, uzivajmo u blagodetima koje si tako ponosno pomenuo

    Sevaj 8)
    Vecina ljudi je zla

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •