Page 10 of 22 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 548

Thread: Životinje ne mogu same da se brane

  1. #226
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Naši zakoni za mučenje životinja predviđaju i novčanu, a bogomi i zatvorsku kaznu. Za ovo što se desilo na Marezi i vuča magarca po asfaltu, predviđeno je čak do 3 godine zatvora.
    Neću ulaziti u bilo koju raspravu o tome je li humano, jesam li ja humana ili dvolična, jesam li izvitoperena i nenormalna, bih li držala magarca u kuću ili u pojatu, ali... Ako je svjestan čovjek vukao životinju po ulici, osudila bih ga na zatvorsku kaznu ili debelu novčanu kaznu. Zašto? Zato što to nije niti normalno niti humano, i ne, ne pije mi vodu da ga je on privezao jer magarac nije htio da ide i sl jer je bio kod magarica na Marezu. Jer kako god, pa sve da je to istina, ono što je on uradio nije ispravno, ljudi. Nije ispravno i ne može se opravdati i treba se sankcionisati.
    naravno da nije ispravno, i naravno da se treba sankcionisati (velikom novčanom kaznom), jedino sam protiv linča! A ovdje se o ovome čovjeku svega i svačega napisalo, nijesam rekla da si ti nego uopšte, a slažem se sa tim što radite za dobrobit životinja, i nastavite tako uostalom, već ima nekih pomaka, samo nemojte kroz svoj odnos prema životinjama vrijednovati svačiji odnos, pa svakoga ko nije 100% ubijeđen da su životinje vrijednije i bolje nego ljudi, po defaultu proglašavati mrziteljima....opet ne prozivam tebe, nego govorim uopšteno, sa tobom sam, ukoliko se dobro sjećam, oduvijek imala korektan dijalog, makar se ne slagale u stavovima

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post

    Projekat sterilizacije životinja se vrši upravo zbog smanjenja ulične populacije. Kad jednom taj pas dođe u Sklonište, smatra se napuštenom/ostavljenom/lutajućom životinjom. Ukoliko je fizički zdrava i psihički stabilna životinja, ulazi u proces udomljavanja koji podrazumijeva: sterilizaciju/kastraciju, vakcinaciju protiv bjesnila i u zadnje vrijeme čipovanje.
    Što se sterilizacije rasnih pasa tiče, izvučeno je iz konteksta da se oni sterilišu samo da se ne bi zarađivalo na tome. Ja sam između ostalog rekla da je većini ljudi koji dođu u Azil i hoće da uzmu rasno kuče jedan od primarnih ciljeva upravo parenje tih životinja i zarada od njih. I to je jedna velika istina, pa vi pričajte što hoćete.
    Koji god pas da dođe u Azil, bilo rasan ili mješanac ima isti tretman, što znači da svi prolaze kroz isto. Da li je to humano, da li to treba raditi, možemo ovdje raspravljati do prekosjutra, ali dokle god po žbunovima, ulicama, pod točkovima budemo nalazili šteniće i mačiće sterilizacija pasa u Skloništima će biti neophodna.
    Tanja, ja se slažem sa projektom sterilizacije, bolje i to nego da se lutalice množe po ulicama, mada mi nije baš po volji da se SVI psi sterilišu čak iako su "usvojeni", samo rekoh da je JEDAN od razloga (a to nijesi ni ti demantovala)koji se tad pominjao upravo i onemogućavanje eventualne zarade onima kojima nije stalo do pasa nego do zarade...međutim meni se to ne dopada zbog onih koji stvarno vole pse...mada se slažem da vi ne možete gatati i nemam ništa protiv, samo pomenuh jedno od objašnjenja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #227
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Mogu ti reć da je magarac živ i zdrav, danas sam bio da se poigram s njim. I sam čika Voka nas je sve pozvao da dodjemo u posjetu magarcu. I mogu vam reći da sam dočekan domaćinski. I od čika Voke i od magarca.
    ja viđeh neki klip koji otprilike pokazuje kako se magarac može poigrat s čojekom, pa se nadam da si izbjegao tu "igru"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #228
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Čiko Voki" je kreten....i treba ga odrat maksimalnom novcanom kaznom :adoration:

  4. #229
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voki je domaćin i dobar čojek i stvarno je pogriješio za magarca ali ga ipak treba rebnut po džepu žestoko da više ne bi griješio. A i drugima za primjer

  5. #230
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zvoncice i onaj koji stvarno voli zivotinje ne moze imati nista protiv sterilizacije, svugdje u svijetu to rade, manje vise dobijes privrzeniju mirniju kucnu zivotinju, a kao drugo zenke koje ne paris do 3 4 godine imaju ogromnu sansu da dobiju rak materice , pa sad vidi, ........... a kad uzmes odraslog psa, ako je dominantan i slicno, usput moze da bjezi za zenkama u vrijeme parenja i opet dobijes psa na ulici, oparenu zenku i kucice po ulicama ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #231
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TyKy View Post
    Ljudi su od davnina morali da prezive i morali su da jedu meso. To nam je u krvi. Takodje su i morali da se obuku jer im je bilo hladno, pa od koze zivotinje su pravili aljine jer nisu znali da obradjuju pamuk, a ni govanca svilene bube.
    Diskutabilno i irelevantno. Ljudi nemaju klasičnu vilicu mesojeda i meso nije dominiralo u njihovoj ishrani. Takođe, mnogo je duži period u kojemu nijesmo bili sposobni usmrtiti životinje koje jedemo danas, nego onaj u kojemu jesmo. Ako nam je "u krvi" i ako ga moramo jesti, to znači da bi izolovan u prirodi, daleko od tehnologije i okružen izobiljem žita, voća, povrća, mahuna, meda, jaja, itd i recimo, kravama, gotovo svaki čovjek ubio kravu i rukama, zubima i kamenjem kidao meso i jeo ga svježe (ili ga sušio na osunčanoj kamenoj ploči i štojaznam). Ja mislim da ne bi, a mislim i da ne bi umro od gladi. Nije relevantno zato što, izuzev neke siromašne grupe ljudi, meso nije neobhodno jer su nam dostupni drugi izvori proteina i vitamina.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači prirodno je jesti meso ali nije prirodno mučiti neko živo biće.
    Quote Originally Posted by TyKy View Post
    Jedno je ubiti životinju zarad preživljavanja (ili mode, svejedno), a drugo je životinju mučti i postepeno joj nanositi bol. Nanositi joj bol satima, pa čak i danima.
    Zaboravili ste da ovo dvoje nije međusobno isključivo. Preživljavanje i moda, svejedno? :disturbed:


    Quote Originally Posted by mma.mne View Post
    Sve jedno prava su ugrozena moje misljene,i ja necu da uzmem psa koji ne moze da pari ili da bude oparen, ocu normalnog i zdravog psa da uzmem s mjesta dje im se pruza sva moguca njega i ljubav..
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Dignu mi pristisak i vlasnici pasa koji sebi da olakšaju kastriraju/sterilišu kućne ljubimce..
    http://www.skeptvet.com/index.php?p=...s-of-Neutering


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zapravo je kastracija neophodna jer i ovako ulicama lutaju čopori..
    U principu nije. "Kastracija je neobhodna" zapravo znači "Ljudi su sebični, neuki idioti kojima se životinje ne mogu dati na čuvanje, pa životinje kastriramo preventivno".


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nosim kožu onoga što pojedem.
    0:46:20

  7. #232
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Diskutabilno i irelevantno. Ljudi nemaju klasičnu vilicu mesojeda i meso nije dominiralo u njihovoj ishrani. Takođe, mnogo je duži period u kojemu nijesmo bili sposobni usmrtiti životinje koje jedemo danas, nego onaj u kojemu jesmo. Ako nam je "u krvi" i ako ga moramo jesti, to znači da bi izolovan u prirodi, daleko od tehnologije i okružen izobiljem žita, voća, povrća, mahuna, meda, jaja, itd i recimo, kravama, gotovo svaki čovjek ubio kravu i rukama, zubima i kamenjem kidao meso i jeo ga svježe (ili ga sušio na osunčanoj kamenoj ploči i štojaznam). Ja mislim da ne bi, a mislim i da ne bi umro od gladi. Nije relevantno zato što, izuzev neke siromašne grupe ljudi, meso nije neobhodno jer su nam dostupni drugi izvori proteina i vitamina.


    Zaboravili ste da ovo dvoje nije međusobno isključivo. Preživljavanje i moda, svejedno? :disturbed:


    http://www.skeptvet.com/index.php?p=...s-of-Neutering


    U principu nije. "Kastracija je neobhodna" zapravo znači "Ljudi su sebični, neuki idioti kojima se životinje ne mogu dati na čuvanje, pa životinje kastriramo preventivno".


    0:46:20

    U principu nije. "Kastracija je neobhodna" zapravo znači "Ljudi su sebični, neuki idioti kojima se životinje ne mogu dati na čuvanje, pa životinje kastriramo preventivno".

    Upravo tako,ako pricamo o pravima zivotinja iz nikojeg razloga nemamo pravo da ih kastriramo,,cek ocete da kazete da momci ,kad naprave dijete i pobjegnu od ikake odgovornosti,ili da kazem majke tj rodilje rode dijete pa ga ostave u dom,na ulici,kontenjerima itd,za to postoji,kazna zakon a ti se ljudi ne kastriraju ili bi trebalo,,ako se prica o pravima oni su za sve jednaka,znaci mi grijesimo i zbog covecije greske treba kastrirati jadne zivotinje,JA SAM PROTIV TOGA!, ili da se kastriraju kao sto kazu neki,da nebi ko zaradio na zivotinje i to,sve u svemu to ne valja..........

  8. #233
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Diskutabilno i irelevantno. Ljudi nemaju klasičnu vilicu mesojeda i meso nije dominiralo u njihovoj ishrani.
    Stvarno, čemu nam služe očnjaci
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Takođe, mnogo je duži period u kojemu nijesmo bili sposobni usmrtiti životinje koje jedemo danas, nego onaj u kojemu jesmo.
    Fakat, ali smo u to vrijeme bili lešinari koji su se hranili nepojedenim mesom a prije svega koštanom srži životinja koje su ubili razni predatori koji nisu jeli kosti (npr.Lavovi i Medvjedi)

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ako nam je "u krvi" i ako ga moramo jesti, to znači da bi izolovan u prirodi, daleko od tehnologije i okružen izobiljem žita, voća, povrća, mahuna, meda, jaja, itd i recimo, kravama, gotovo svaki čovjek ubio kravu i rukama, zubima i kamenjem kidao meso i jeo ga svježe (ili ga sušio na osunčanoj kamenoj ploči i štojaznam). Ja mislim da ne bi, a mislim i da ne bi umro od gladi. Nije relevantno zato što, izuzev neke siromašne grupe ljudi, meso nije neobhodno jer su nam dostupni drugi izvori proteina i vitamina.
    Jedna od glavih zasluga mesne ishrane je razvijanje mozga čovjeka.(Proteini i bjelančevine)Znači da nije bilo mesa ne bi došli do ovdje gdje smo sad
    PS
    Vidim da si u vegetarijansku ishranu učvrstio i Jaja
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zaboravili ste da ovo dvoje nije međusobno isključivo. Preživljavanje i moda, svejedno?
    Nosim jakne od teleće kože, a sve patike su uglavnom od svinjske. ŠTO I JEDEM
    Ne nosim krzno da bi neko rekao da je životinja ubijena samo da bi svoje dupe umotao u nešto toplo.
    Ne nosim cipele od krokodilske kože niti ima torbu od nje
    Kugle sa kojima igram bilijar nisu napravljene od slonove kosti, nemam štap od slonove kosti (Po meni vrhunac kretenizma ubiti slona radi kugli i štapa za bilijar i neke male statuice)
    Last edited by Rakun; 28-08-12 at 16:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #234
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Stvarno, čemu nam služe očnjaci.
    http://i.telegraph.co.uk/multimedia/...h_1754434c.jpg
    http://bigcats.tripod.com/Yawning-n-...Lion-Mouth.jpg
    http://naturalunseenhazards.files.wo...bidcoyote2.jpg
    Zovu se očnjaci, ali je razlika ogromna.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Fakat, ali smo u to vrijeme bili lešinari koji su se hranili nepojedenim mesom a prije svega koštanom srži životinja koje su ubili razni predatori koji nisu jeli kosti (npr. Lavovi i Medvjedi)
    Što se nije događalo svakodnevno niti su količine bile blizu ovih koje konzumiramo danas.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ..da nije bilo mesa ne bi došli do ovdje gdje smo sad..
    Vidim da si u vegetarijansku ishranu učvrstio i jaja
    Može biti, ali nije relevantno. DNK ti se neće izmijeniti ako ne jedeš meso niti će to smanjiti tvoje šanse za reprodukciju. Može biti da ne bismo bili ovđe da nijesmo jeli đecu, silovali žene, ubijali nepoznate ljude itd, ali to nam ne govori ništa o ispravnosti takvoga obhođenja danas. Jaja mogu biti dio vegetarijanske ishrane. To ne kažem ja, nego ljudi koji su je izmislili. Ne vidim zašto bi konzumiranje jaja bilo etički problematično, u principu. Mislim da bi gotovo svaki gladni čovjek u mojemu scenariju pojeo jaje koje mu je na dohvat ruke.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nosim jakne od teleće kože, a sve patike su uglavnom od svinjske. ŠTO I JEDEM
    Ne znači da potiču od istijeh krava i svinja koje jedeš. Veliki broj se ubije samo radi kože. Ako imaš neki metod za određivanje porijekla kože od koje je sačinjena tvoja jakna, volio bih ga čuti.

  10. #235
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    http://i.telegraph.co.uk/multimedia/...h_1754434c.jpg
    Zovu se očnjaci, ali je razlika ogromna.
    Te zube nije pravio bog već zubni tehničar :livid:
    A i normalan evoluitivni proces je da gubimo očnjake jer su nam postali nepotrebni. Ali je ogroman broj ljudi koji i dalje imaju izražene očnjake

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Može biti, ali nije relevantno. DNK ti se neće izmijeniti ako ne jedeš meso niti će to smanjiti tvoje šanse za reprodukciju. Može biti da ne bismo bili ovđe da nijesmo jeli đecu, silovali žene, ubijali nepoznate ljude itd, ali to nam ne govori ništa o ispravnosti takvoga obhođenja danas.
    Veooooma je relevantno to što su ljudi evoluirali do ovog stupnja NAJVIŠE ZAHVALJUJUĆI MESNOJ ISHRANI (Proteinima i bjelančevinama)

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Jaja mogu biti dio vegetarijanske ishrane. To ne kažem ja, nego ljudi koji su je izmislili.
    Licemjerno do bola
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ne vidim zašto bi konzumiranje jaja bilo etički problematično, u principu.
    Nije etički pojesti kokošku ali je etički pojesti jaje !!!!! ???

    Scenario:
    Sjednu 3 "ješne" osobe za ručak i jedno pile im je savršeno dosta, a da jedu kuvana jaja ne bi ih podmirilo 9 komada.
    ZNAČI UBIJAŠ VIŠE OD 9 (BUDUĆIH) KOKOŠAKA DA NE BI UBIO JEDNU

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Mislim da bi gotovo svaki gladni čovjek u mojemu scenariju pojeo jaje koje mu je na dohvat ruke.
    Šta će taj tvoj hipotetički gladni čovjek prije da izabere ? Pečeno pile ili jaje ?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ne znači da potiču od istijeh krava i svinja koje jedeš. Veliki broj se ubije samo radi kože. Ako imaš neki metod za određivanje porijekla kože od koje je sačinjena tvoja jakna, volio bih ga čuti.
    To da se govedo ubije radi kože, a meso da se baci je notorna glupost iz jednostavnog razloga što se nikome ne isplati uzgajati GOVEDO, A POGOTOVO SVINJU SAMO RADI KOŽE.

    - Farmer plati veterinara da vještački oplodi kravu
    - Farmer plati veterinara da porodi kravu
    - Farmer plati za vakcinaciju
    - Farmer plaća hranu
    - Farmer plaća struju za grijanje štale
    - Farmer plaća klanicu da ubije tele
    - Farmer plaća klanicu da odere tele
    - Farmer plaća kontrolu kvaliteta (pečat)

    I po tebi i još nekima farmer baca meso koje je malo jeftinije od kože jer je koža najniža sirovina u lancu proizvodnje(kontrola kvaliteta, konzerviranje, štavljenje, rezanje), a meso je praktično gotov proizvod kome samo ostaje kontrola kvaliteta i pakovanje.
    Inače Svinjska koža je na veoma maloj cijeni

    Meso se samo baca (ili prodaje fabrikama pseže/mačije frane) kod uzgoja nekih "divljih" životinja koje ljudi ne jedu kao npr. činčila i krokodil. Ali meso od "divljih" životinja poput jelena i noja se jede
    Last edited by Rakun; 29-08-12 at 12:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #236
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    zvoncice i onaj koji stvarno voli zivotinje ne moze imati nista protiv sterilizacije, svugdje u svijetu to rade, manje vise dobijes privrzeniju mirniju kucnu zivotinju,
    Dobiješ samo mirnu životinju na kojoj nećeš vidjeti razliku da li te voli ili joj je samo muka da se odmakne od tebe.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #237
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ada e to sigurno, iz iskustva jel ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #238
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    zvoncice i onaj koji stvarno voli zivotinje ne moze imati nista protiv sterilizacije, svugdje u svijetu to rade, manje vise dobijes privrzeniju mirniju kucnu zivotinju, a kao drugo zenke koje ne paris do 3 4 godine imaju ogromnu sansu da dobiju rak materice , pa sad vidi, ........... a kad uzmes odraslog psa, ako je dominantan i slicno, usput moze da bjezi za zenkama u vrijeme parenja i opet dobijes psa na ulici, oparenu zenku i kucice po ulicama ;p
    sigurno, nemam ništa protiv, ako je pas već sterilisan a ja hoću da ga uzmem, ok, samo mi je bezveze da kad izaberem psa silo, na sramotu ga sterilišu a da me ne pitaju da li želim, kad je već nesterilisan...ali ok, ja bih odraslog psa uvijek voljela sterilisanog a bebu ne, nego onako kako je rođen
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #239
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije etički pojesti kokošku ali je etički pojesti jaje !!!!! ???

    Scenario:
    Sjednu 3 "ješne" osobe za ručak i jedno pile im je savršeno dosta, a da jedu kuvana jaja ne bi ih podmirilo 9 komada.
    ZNAČI UBIJAŠ VIŠE OD 9 (BUDUĆIH) KOKOŠAKA DA NE BI UBIO JEDNU
    Haha, jaja koja se jedu nisu jaja iz kojih može da se izlegne pile Ali, nasmijao si me, svaka čast
    Last edited by johnny bravo; 29-08-12 at 23:33.
    In vino veritas

  15. #240
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Haha, jaja koja se jedu nisu jaja iz kojih može da se izlegne pile
    Ne no kokoška nosi jaja čisto onako fore radi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #241
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Samo oplođena (od strane pijetla) kokoška ima potencijal da snese jaje iz koga može da se izlegne pile i tada na tom jajtu leži nekoliko nedjelja. Ova jaja koja mi jedemo koke legu svaki dan i pijetao nema apsolutno nikakve veze sa tim. Ne mogu da vjerujem da ovo objašnjavam
    In vino veritas

  17. #242
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Veooooma je relevantno to što su ljudi evoluirali do ovog stupnja najviše zahvaljujući mesnoj ishrani
    Ne ulazeći u ispravnost tvrdnje, hoćeš li objasniti kako je relevantno ili očekuješ da ti vjerujem na riječ?


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Licemjerno do bola
    Opet, hoćeš li objasniti ili...?


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije etički pojesti kokošku ali je etički pojesti jaje !!!!! ???
    Ni jaje ni mrtva kokoška nijesu živa bića, a kamoli svjestna bića koja neko može povrijediti, tako da ne vidim etički problem u samome činu konzumacije. Nije etički držati kokoške u kavezu u kojemu se ne mogu ni okrenuti, pumpati u njih (lošu) hranu, hormone, antibiotike i selektivno ih pariti da postanu toliko debele da jedva hodaju, izgladnjivati ih, zlostavljati ih, ne voditi računa o njihovoj higijeni itd. Isto tako nije etički platiti nekoga da to radi umjesto tebe.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    znači ubijaš više od 9 (budućih) kokošaka da ne bi ubio jednu
    Kokoška i buduća kokoška nijesu isto. Doklen god kokoške nijesu ugrožena ili ugrožavajuća vrsta, njihov broj je za mene etički neutralan.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta će taj tvoj hipotetički gladni čovjek prije da izabere ? Pečeno pile ili jaje?
    U ovome scenariju ne postoje pečena pilad. Riječ je o čovjeku koji živi kao što je cijela vrsta živjela većinu svoje egzistencije.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To da se govedo ubije radi kože, a meso da se baci je notorna glupost iz jednostavnog razloga što se nikome ne isplati uzgajati...
    Radi kože se ne ubijaju zdrava, uhranjena, vakcinisana, čista, selektivno parena i dobro pažena goveda, nego goveda koja nemaju ni minimalne uslove. Pogledaj video.

  18. #243
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ne ulazeći u ispravnost tvrdnje, hoćeš li objasniti kako je relevantno ili očekuješ da ti vjerujem na riječ?
    Glavna "hrana" za razvoj mozga su proteini i bjelančevine
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Opet, hoćeš li objasniti ili...?
    Vegetarijanci su licemjerni iz više razloga
    Određuju koje životinje je u redu ubiti (jesti). Uvjek su pošteđene "slatke" životinje(telad, jagnjad itd...), dok su one koje smatramo ružnim i glupim slobodne za jesti (sve vrste riba+kokoš kao "najružnija" ptica)
    Poznata je vegetarijanska izreka "ne jedem ništa što ima lice"
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    selektivno ih pariti da postanu toliko debele da jedva hodaju,
    Ali ti ne smeta selektivno parenje pasa sa cilje da se dobije što savršeniji potomak(po mišljenju većine ljudi)
    A osim toga sve životinje u prirodi se selektivno pare (uključujući i ljude).
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    U ovome scenariju ne postoje pečena pilad. Riječ je o čovjeku koji živi kao što je cijela vrsta živjela većinu svoje egzistencije.
    Znači ti si pred toga hipotetičkog gladnog čovjeka postavio samo jaje i zaključio da će on pojesti jaje? Ako navodiš primjer gladnog čovjeka moraš mu dati barem neki izbor tipa
    grčka salata vs 2 jaja vs pileći batak (ja bih izabrao 2 jaja jer imaju najveću nutritivnu vrijednost) ali poenta je da gladni čovjek da je najveći vegan umire od gladi neće izabrati grčku salatu(bez obzira što ima sira u njoj) pored mesa
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Isto tako nije etički platiti nekoga da to radi umjesto tebe.
    Nisam ni jednom rekao da je etički da neko ubija životinje da bih ja jeo. Ne samo da nije etički nego me svodi na svinju ili kokošku koju taj farmer uzgaja i ubije da bih ja jeo jer mene u principu taj farmer tovi na isti način kao što to radi sa svinjom.
    Da je sreće kao što nije ubijali bi ono što jedemo i em što je to etički korektnije ne bi bili ovako zadrigli i bolesni kao što jesmo
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kokoška i buduća kokoška nijesu isto. Doklen god kokoške nijesu ugrožena ili ugrožavajuća vrsta, njihov broj je za mene etički neutralan.
    Vraćemo se na ono što sam ranije rekao. Ako je životinja nama lijepa i slatka POSEBNO AKO VOLI DA SE MAZI zločin ju je ubiti radi hrane, dok glupim,ružnim i naizgled bezosjećajnim životinjama plemenito skratiti muke
    Ni govada,ovce,jarci, svinje nisu ni minimalno ugrožene životinje. Čak šta više Goveda su postala toliko zavisna od čovjeka da u kontinentalnim klimama ne bi preživjela zimu.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vegeterijanci ne jedu ribu niti bilo koju vrstu "ptičetine". Oni što zovu sebe vegeterijancima, a jedu prethodno navedeno, nijesu vegeterijanci. Postoje tri vrste vegeterijanaca: lakto-vegeterijanci, ovo-vegetarijanci i lakto-ovo vegeterijanci, prvi jedu mliječne proizvode, drugi jedu jaja, a treći oboje. Vegani ne jedu ni jaja ni mliječne proizvode i to je to. Mogu i ja sebe zvati Eskimom, ali to objektivno nijesam. Samo da pojasnim, zbog neutemeljene argumentacije u Rakunovom postu, o slatkim ružnim i sl životinjama i vegeterijancima.
    Last edited by Danaida; 31-08-12 at 15:33.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  20. #245
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Glavna "hrana" za razvoj mozga su proteini i bjelančevine
    Uzgred, to su sinonimi. I dalje ne vidim kako je to relevantno jer meso nije jedini izvor proteina.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ali ti ne smeta selektivno parenje pasa sa ciljem da se dobije što savršeniji potomak (po mišljenju većine ljudi)
    A osim toga sve životinje u prirodi se selektivno pare (uključujući i ljude).
    Ne selektuju se sa namjerom da povećaju patnju cijele vrste.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ti si pored toga hipotetičkog gladnog čovjeka postavio samo jaje i zaključio da će on pojesti jaje? Ako navodiš primjer gladnog čovjeka moraš mu dati barem neki izbor...
    Postavio sam mu sve i dao najveći izbor. Ti misliš da će i najveći vegan od svega najrađe ubiti tele i jesti svježe meso?


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam ni jednom rekao da je etički da neko ubija životinje da bih ja jeo.
    Ali se protiviš vegetarijanizmu? Iako misliš da je to etički ispravnije?


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Vraćamo se na ono što sam ranije rekao. Ako je životinja nama lijepa i slatka, posebno ako voli da se mazi, zločin ju je ubiti radi hrane, dok glupim, ružnim i naizgled bezosjećajnim životinjama plemenito skratiti muke. Ni govada, ovce, jarci, svinje nisu ni minimalno ugrožene životinje.
    Ti se vraćaš, to nije moj stav niti sam ga spominjao. Za mene je etički neutralan i broj pasa, mačaka, vjeverica itd.

  21. #246
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  22. #247
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ali se protiviš vegetarijanizmu? Iako misliš da je to etički ispravnije?
    Ko se protivi vegetarijanizmu???
    Ja sam samo rekao da je takva ishrana neprirodna za čovjeka i da je imao tu ishranu od kako je nastao danas bi nam eventualno oštri štap bio vrh tehnologije I TO JE NAUČNA ČINJENICA.
    A da smo jeli isključivo meso postoji mogućnost da danas ne bi postojali zbog bolesti uzrokovane nedostatkom vitamina kao npr. skorbut . I TO JE NAUČNA ČINJENICA
    Sve jedno koja opcija je u pitanju za čovjeka nije prirodno opredjeliti se samo za jedan način ishrane
    Čovjek je svaštojed kao što je i svaki od njegovih "rođaka" primata
    Last edited by Rakun; 01-09-12 at 18:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #248
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  24. #249
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenegry View Post
    Kad se ovo desilo?
    brutalnog klanja konja u Podgorici od strane veterinara
    Sve dok se budu izvlačili bez kazne, neće se smanjti zlostavljanje životinja kod nas...

  25. #250
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije možda godinu dana na Starom aerodromu

Page 10 of 22 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Životinje i njihova prava
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-07, 15:37
  2. Replies: 37
    Last Post: 05-03-07, 19:54
  3. Replies: 1
    Last Post: 20-02-06, 10:41
  4. vidji vraga kako se brane crnogorske svetinje
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 18-10-05, 21:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •