Page 364 of 577 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464 ... LastLast
Results 9,076 to 9,100 of 14410

Thread: Android

  1. #9076
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupih prije dva dana S4 mini, ubacih T-mobile karticu (odmah je prepoznao jer je na početnom ekranu, vidio sam, pisalo Telekom.me), ali se odmah javio problem sa pronalaženjem mreže. Naime,, nisam mogao ni ostvariti poziv (nema nikakvog tona) niti me je neko mogao dobiti (javlja da je telefon ugašen ili da nisam dostupan.) Ni ručna pretraga mreže i odabir operatera nisu pomogli. Zatim uđoh u podešavanja telefona pa u mobilne mreže, u Mrežni režim rada i umjesto podrazumijevanog GSM/WCDMA (automatski režim), izabrah Samo GSM, i posle toga je telefon proradio, t.j normalno mogu da ostvarujem i primam pozive i ostalo. Nađoh na netu šta znači jedno a šta drugo prednosti i nedostatke.

    GSM/WCDMA (auto connect) - automatically switches between 2G/3G modes. When signal strength is low, 3G is favored more
    GSM only - 2G only mode. When 2G signal strength is low, you get no data.
    WCDMA only - 3G only mode. When 3G signal strength is low, you get no data.

    GSM uses less power and has limited data speed (~144kbps)
    WCDMA uses more power and has good data speed (~2+Mbps)

    For auto-switching between 2G/3G modes, use the "GSM/WCDMA auto" mode (system balances speed vs battery use based on current signal strength). For 2G-only battery saving mode, use "GSM only". For higher data speeds (regardless of battery use), choose "CDMA only".


    E sad, nisam siguran da li je u pitanju neki bug samog telefona, ili su potrebna neka podešavanja interneta i mreže. Koristim sada samo internet preko wi-fi, nemam pretplatu na internet jer koristim pripejd uslugu. Negdje nađoh na netu da je potrebno da imam uključen internet paket koji plaćama da bih mogao da koristim opciju gsm/wcdma? Ne znam koliko je to tačno? Pošto je u pitanju 4g telefon moram li imati podešeno i to, na način opisan na sajtu telekoma? Inače nema šanse da mogu dobiti nekog od operatera na 1500. Negdje pročitah da factory reset može pomoći pa me interesuje ta li se na taj način istovremeno brišu svi podaci na telefonu (sms, slike, muzika, ...) ili samo podešavanja samog sistema?

  2. #9077
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    E ovako imam Note 2 kupljen preko T-Mobilea. Odjednom vidim da je Device status custom a ne official. U prevodu neće primati OTA update u budućnosti.
    Ne znam kako se to desilo. Telefon nije rootovan. Sve je fabričko.
    Probao sam instrukcijd sa neta da maknem SD wipe cache restartujem. Takođe sam pobrisao data iz Enteprise SysScope i obični Syscope. Ali i dalje je sve isto.
    Ima li ko kakvu ideju da ovo vratim u official?
    Dodatno, smijem li preko KIES-a flashovat officijelni rom http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7100/ i hoće li to pobrisat podatke postojeće ili ne? I moram li isti baseband da imam ili je dovoljno model telefon da se uklapa u ovom slučaju N7100.
    Kutara mi je prevelika time da se bakćem sa backupom tolikim. I ako može da bačim neki 4.4.2 oficijelni jer se T-Com neće nakanit da ga pušti za nas koliko vidim.
    Odradi preko KIES recovery..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #9078
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Galaxy s2 plus .

    Par puta zakocio na neku app i makne se baterija i radi normalno. Sinoc zakocio i makla se baterija i nece da se upali vise.

    Prodje dio dje vrti samsung i dje pise s2 plus i dodje na dio dje samo pise samsung i tu stoji. Sta mu moze biti i kako rijesiti problem

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  4. #9079
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Vjerovatno software pukao? Ubaci mu preko odina il kiesa novi....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #9080
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Moguce je i da mu je crkla baterija

  6. #9081
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica - Cambodia
    Posts
    2,016
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Aj da pitam ovdje posto je ovo jedna od posjecenijih tema za android.
    Imam neki S3 Mini kupljen prije nekih 6-7 mjeseci u ove prodavnice kod nas,imam garanciju godinu dana.
    Ali imam i problema sa njim,sve cesce i cesce prilikom razgovora telefon zablokira i veza se ne moze prekinuti dok je telefon sam ne prekine ili dok se ne izvadi baterija. Ako mu ne izvadim bateriju svaki naredni razgovor se katastrofa cuje.
    Vec je jednom nosen na popravku,koliko sam vidio oni su mu samo odradili reset i kao sad ce biti ok,malo je radio kako treba i sad opet ista stvar.
    Imam li ja sad pravo da trazim novi telefon ili da mi se vrate pare ima li ko iskustva sa tim stvarima,jer ne zelim da ga opet nosim na popravku kad ce mi se opet desiti ista stvar.
    Budućnost

  7. #9082
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    evo za bata moga Rakuna i sve one koji misle da su se Google i Android inzinjeri urotili protiv njihovih sirotih telefona. Postovao sam nesto slicno ranije, ali na engleskom, pa evo jedan clanak na nasem, o tome zasto NE treba koristiti Task Killere, a i par rijeci zasto je bespredmetno cistiti svako malo sistem od cache-a (BitRate, u tebe gledam ), jer to nije "smece"
    http://srbodroid.com/zanimljivosti/e...tace-memorije/
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  8. #9083
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    evo za bata moga Rakuna i sve one koji misle da su se Google i Android inzinjeri urotili protiv njihovih sirotih telefona. Postovao sam nesto slicno ranije, ali na engleskom, pa evo jedan clanak na nasem, o tome zasto NE treba koristiti Task Killere, a i par rijeci zasto je bespredmetno cistiti svako malo sistem od cache-a (BitRate, u tebe gledam ), jer to nije "smece"
    http://srbodroid.com/zanimljivosti/e...tace-memorije/
    hahahah, jedan od brojnih primjera na kojima se vidi brilijantnost tvog uma
    Ja počeo priču o Bateriji, a ti o memoriji.


    Pazi sad ovo:

    "Baterija je elektrohemijski uređaj u kome je uskladištena hemijska energija (u vidu potencijalne energije), koja se može pretvoriti u električnu energiju kada se krajevi baterije, elektrode, spoje provodnikom"

    "Memorija se odnosi na fizičke uređaje koji se koriste za skladištenje programa ili podataka privremeno ili trajno za upotrebu u računaru ili drugom digitalnom elektronskom uređaju"

    Postoji mala razlika, ZAR NE ?



    Pravi si gejnije i hvala ti, kad već na "najbolji vicevi" nema ničeg smiješnog uvjek se mogu vratiti tvojim postovima
    Last edited by Rakun; 23-01-15 at 20:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #9084
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    You two, get a room...:-)
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #9085
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    hahah
    pa kad covjek voli teorije zavjere, Google lično se urotio protiv njega i njegovih istimišljenika

    evo jos par BAŠ korisnih textova
    http://srbodroid.com/development/and...dalvik-vs-art/
    http://srbodroid.com/vesti/sigurnost...-antivirusima/

    Inače, danas za One M7 izašao ARHD 90.0 sa Andro 5.0.2, polako da počnem sa pripremama za clean install (valjda tel ne rikne jer ni ovaj put neću odraditi "wipe battery stats" :mrgreen: )
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #9086
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ovaj stručnjak što čišćenjem nekakvog baterystats.bin fajla poboljšava bateriju, hoće li mi reći koji fajl na laptop da očistim i dobijem isti efekat, makar 10tak minuta više?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  12. #9087
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,712
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovakvo je stanje meni na g3
    Na 5% je dosa screen on time 3 sata i 59 minuta znaci uzasss a uopste ga nisam nesto koristio danas
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1422132435246.jpg 
Views:	125 
Size:	6.3 KB 
ID:	129156  

  13. #9088
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Ovaj stručnjak što čišćenjem nekakvog baterystats.bin fajla poboljšava bateriju, hoće li mi reći koji fajl na laptop da očistim i dobijem isti efekat, makar 10tak minuta više?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    evo me zivo zanima da li ce ti pomoci
    Quote Originally Posted by AccessDenied View Post
    Ovakvo je stanje meni na g3
    Na 5% je dosa screen on time 3 sata i 59 minuta znaci uzasss a uopste ga nisam nesto koristio danas
    ahem, 4 sata puna, i to ti je "nisam ga uopste puno koristio" :mrgreen: PS Ubuduce uploaduj screenshotove nedje drugo, forum ih smanji, pa budu 2kb uke:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  14. #9089
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    hahah :grin:
    pa kad covjek voli teorije zavjere, Google lično se urotio protiv njega i njegovih istimišljenika :grin:

    evo jos par BAŠ korisnih textova
    http://srbodroid.com/development/and...dalvik-vs-art/
    http://srbodroid.com/vesti/sigurnost...-antivirusima/

    Inače, danas za One M7 izašao ARHD 90.0 sa Andro 5.0.2, polako da počnem sa pripremama za clean install (valjda tel ne rikne jer ni ovaj put neću odraditi "wipe battery stats" :mrgreen: )
    Ti si položio sa odnosom baterija - memorija
    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Ovaj stručnjak što čišćenjem nekakvog baterystats.bin fajla poboljšava bateriju, hoće li mi reći koji fajl na laptop da očistim i dobijem isti efekat, makar 10tak minuta više?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    kod laptopova se baterija kalibriše na seljački način tj.

    napuniš do 100%, isprazniš do apsolutne nule (pošto OS ne dozvoljava pražnjenje do kraja najbolje je ući u BIOS i čekati) pa na kraju ga ugašenog napuniš do kraja. Ako imač neki Notebook ili onih gadosti poznatih kao Netbook koji imaju svoju kalibraciju samo uđeš u BIOS i pokreneš opciju



    Inače ovi iz Samsung-a lažu kao psi ili su stavili opciju da se zajebavaju sa bistrinama sa CdM-a


    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #9090
    Join Date
    May 2009
    Posts
    434
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ima li neko da je imao iskustva sa custom ROM-ovima na samsung s3 ? koji ROM je trenutno najbolji(najstabilniji, najbrzi), vrijedi li flesovat njega umjesto fabrickog?

  16. #9091
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX23 View Post
    ima li neko da je imao iskustva sa custom ROM-ovima na samsung s3 ? koji ROM je trenutno najbolji(najstabilniji, najbrzi), vrijedi li flesovat njega umjesto fabrickog?
    Koristim s3 godinu dana i posle mjesec sam ubacio cyanogen mod. Vrijedi vjeruj mi, ubrza telefon maksimalno. Jedina mana je to sto ima bagova, ali se naviknes.
    Last edited by rrpartizan; 25-01-15 at 13:02.

  17. #9092
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za samsung telefone je daleko najbolji Slimkat.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  18. #9093
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam taj probao, cm samo.

  19. #9094
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rrpartizan View Post
    Koristim s3 godinu dana i posle mjesec sam ubacio cyanogen mod. Vrijedi vjeruj mi, ubrza telefon maksimalno. Jedina mana je to sto ima bagova, ali se naviknes.
    CM jede bateriju. Slimkat je daleko najbolji Custom ROM koji sam probao na Samsung-u
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #9095
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX23 View Post
    ima li neko da je imao iskustva sa custom ROM-ovima na samsung s3 ? koji ROM je trenutno najbolji(najstabilniji, najbrzi), vrijedi li flesovat njega umjesto fabrickog?
    stavi CM ili slimkat .... vrijedi... telefon leti sa njima

  21. #9096
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    "CM jede bateriju" :lolblue: Pa ovaj Rakun postaje sve bolji komicar :mrgreen: Najrasireniji custom rom na svijetu, al eto, on kaze da ne valja boba jer jede bateriju. Jel i to zato sto nema opciju za kalibracije baterije?
    BTW, koristim CM vec 2-3 godine, da ne bude da pricam napamet...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  22. #9097
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Verbalni da li tvoji mustaći znaju kad će lolipop za note 4?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #9098
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Mislim da ce pocetkom februara da bude.

    Za M8 korisnike,negdje procitah da ce ota u evropi poceti 27og.

  24. #9099
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Baš zato što je 'najrašireniji' pogledaj na njihov i na AC forum i vidi koliko ima tema CM eats battery, najgori ROM za bateriju, ubjedljivo.
    Na dosta novijih telefona task kileri dolaze fabrički, i to pojedini pokazuju tačno koliko RAMa je oslobođeno a neki čak koliko je vremena produženo trajanje baterije (on to naravno ne zna jer koristi smeće od HTCa). Poslije zatvaranja programa (bili oni zamrznuti u pozadini ili ne) RAM se oslobađa, recimo meni na P6 padne sa 900 na 600 i ne popunjava se opet, kao što dotični blogeri seru. Kako se Android usavršavao od 4.0 do 4.4, sve je više moguće otvarati 2-3 programa i ostaviti nezamrznute u pozadini već aktivne (kao na Symbian). Bez obzira kolika je njihova aktivnost oni troše bateriju i poželjno je da se ugase sa killerom. Prostim battery testom se dokazuje da ona traje manje čak i kada su programi u pozadini zamrznuti.
    Ono što ne treba raditi je skidati one ludačke task killere koje ugase (i to na par sekundi) guglove procese neophodne za normalan rad, oni samo ukoče telefon i potroše bateriju za to malo vremena.
    Ne dolaze džabe u novije telefone task menadžeri sa kojima korisnik određuje koja aplikacija može da radi u pozadini a koja ne, i gore napomenuti task killeri, tako da ovako nešto
    http://srbodroid.com/zanimljivosti/e...tace-memorije/
    je nebuloza
    srbodroid


    p.s. ja sam za to da otvorimo račun i skupimo pare da verbalnog pošaljemo na put po svijetu da objasni onim kinezima i japancima dvije-tri i nagovori ih da ne isporučuju telefone sa task killerima, jer veze nemaju
    Last edited by kenneth; 25-01-15 at 19:10.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #9100
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Mislim da ce pocetkom februara da bude.

    Za M8 korisnike,negdje procitah da ce ota u evropi poceti 27og.
    Odlično. Fala mili.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 364 of 577 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 07:20
  2. Pomoc.. Android 1,6 to 2,1
    By Komandir in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-10, 09:58
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 13:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 17:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •