Page 365 of 576 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast
Results 9,101 to 9,125 of 14380

Thread: Android

  1. #9101
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pao mi je juce telefon letio je tri metra po stepenicama skakutao i nije nista bilo osim nekoliko ogrebotina od kojih je jedna na ekranu od nekoliko mm ali me brine da se ne siri ono kao sofersajbna

  2. #9102
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    E pa ti se uteži V. u one uske farmerke i košuljice karirane hehe.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #9103
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    hahahahahah aj bjezi tamo jaknu sam nosio

  4. #9104
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Lenovo model?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #9105
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Z2...

  6. #9106
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    A to. Gotov ti je hehe.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #9107
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Verbalni da li tvoji mustaći znaju kad će lolipop za note 4?
    mustaci su mi nastelovani na HTC frekvencije prije svega, i custom romove Tako da custom i leakovanih vec ima, ako ti je zurba
    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Baš zato što je 'najrašireniji' pogledaj na njihov i na AC forum i vidi koliko ima tema CM eats battery, najgori ROM za bateriju, ubjedljivo.
    Na dosta novijih telefona task kileri dolaze fabrički, i to pojedini pokazuju tačno koliko RAMa je oslobođeno a neki čak koliko je vremena produženo trajanje baterije (on to naravno ne zna jer koristi smeće od HTCa). Poslije zatvaranja programa (bili oni zamrznuti u pozadini ili ne) RAM se oslobađa, recimo meni na P6 padne sa 900 na 600 i ne popunjava se opet, kao što dotični blogeri seru. Kako se Android usavršavao od 4.0 do 4.4, sve je više moguće otvarati 2-3 programa i ostaviti nezamrznute u pozadini već aktivne (kao na Symbian). Bez obzira kolika je njihova aktivnost oni troše bateriju i poželjno je da se ugase sa killerom. Prostim battery testom se dokazuje da ona traje manje čak i kada su programi u pozadini zamrznuti.
    Ono što ne treba raditi je skidati one ludačke task killere koje ugase (i to na par sekundi) guglove procese neophodne za normalan rad, oni samo ukoče telefon i potroše bateriju za to malo vremena.
    Ne dolaze džabe u novije telefone task menadžeri sa kojima korisnik određuje koja aplikacija može da radi u pozadini a koja ne, i gore napomenuti task killeri, tako da ovako nešto
    http://srbodroid.com/zanimljivosti/e...tace-memorije/
    je nebuloza
    srbodroid


    p.s. ja sam za to da otvorimo račun i skupimo pare da verbalnog pošaljemo na put po svijetu da objasni onim kinezima i japancima dvije-tri i nagovori ih da ne isporučuju telefone sa task killerima, jer veze nemaju
    auf, evo ga jos jedan sa teorijama zavjere! :eek: 3 pitanja za tebe, da ne duljim, ionako si ti symbian4eva coek:
    1. Pushti HTC, dolazi li ijedan Nexus telefon i tablet sa ugradjenim task killerom i kojim? Valjda google zna treba li ili ne!
    2. Imas li uopste predstave kako funkcionise RAM na bilo kom Linux sistemu?
    3. Kad iz task killera ubijes npr. Facebook i Messenger, da li se na tom "usavrsenom androidu" koji ti furash oni vise nikad sami ne upale? :eek:

    PS Upit "slimkat eats battery" izbacuje 22600 rezultata na google. A izgleda da su oni iz OnePlus i Micromaxa teske budaletine, pa su odabrali bas Cyanogen tim da uradi ROM za njihove telefone, i baterija im crkne za 2 sata... Umjesto da svi instaliraju battery calibratore, task managere i task killere, da nam svima telefoni lete, a baterije traju po nedelju dana, kao na nokiji 6600 :roll:
    A maxe, Kenji
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  8. #9108
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    p.s. ja sam za to da otvorimo račun i skupimo pare da verbalnog pošaljemo na put po svijetu da objasni onim kinezima i japancima dvije-tri i nagovori ih da ne isporučuju telefone sa task killerima, jer veze nemaju
    Džabe bi ga slali, vratiće nam ga
    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    "CM jede bateriju" :lolblue: Pa ovaj Rakun postaje sve bolji komicar :mrgreen: Najrasireniji custom rom na svijetu, al eto, on kaze da ne valja boba jer jede bateriju. Jel i to zato sto nema opciju za kalibracije baterije?
    BTW, koristim CM vec 2-3 godine, da ne bude da pricam napamet...
    POLOŽIO SI

    PS.
    Koliko baterija na tvom HTC-u ima gigabajta ?
    Last edited by Rakun; 26-01-15 at 01:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #9109
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba mi link za download najstarije Viber verzije 2.0.0 ili 2.0.2 ? Hitno mi je, Jel ima neko?

  10. #9110
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Upit "slimkat eats battery" izbacuje 22600 rezultata na google. A izgleda da su oni iz OnePlus i Micromaxa teske budaletine, pa su odabrali bas Cyanogen tim da uradi ROM za njihove telefone, i baterija im crkne za 2 sata... Umjesto da svi instaliraju battery calibratore, task managere i task killere, da nam svima telefoni lete, a baterije traju po nedelju dana, kao na nokiji 6600 :roll:
    A maxe, Kenji
    Ti si u potpunosti trsio čo'ek

    Jedno je kada Cryogen pravi namjenski android za neki telefon, a nešto sasvim drugo kada izbaci samostalnu verziju. Cryogen i pored toga što se može koristiti kao nezavisan android uglavnom koristi kao baza na kojoj developeri prave veliki broj Custom ROM-ova

    I pomenuti Slimkat je nastao na temeljima CM-a

    A i da CM koji je instaliran na One+ nije optimizovan radi se o telefonu sa baterijom od 3100 mAh tako da je potrošnja od manjeg značaja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #9111
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Treba mi link za download najstarije Viber verzije 2.0.0 ili 2.0.2 ? Hitno mi je, Jel ima neko?
    http://www.androiddrawer.com/20634/d...viber-app-apk/
    Ne znam oće li ti što pomoći ali ovdje je najstarija verzija 2.1.6...

    Ili da probaš ovaj drugi link sa Viber 2.0
    http://www.apk4fun.com/apk/23492/
    Last edited by scholar1; 26-01-15 at 01:35.

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  12. #9112
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti si u potpunosti trsio čo'ek

    Jedno je kada Cryogen pravi namjenski android za neki telefon, a nešto sasvim drugo kada izbaci samostalnu verziju. Cryogen i pored toga što se može koristiti kao nezavisan android uglavnom koristi kao baza na kojoj developeri prave veliki broj Custom ROM-ova

    I pomenuti Slimkat je nastao na temeljima CM-a

    A i da CM koji je instaliran na One+ nije optimizovan radi se o telefonu sa baterijom od 3100 mAh tako da je potrošnja od manjeg značaja
    pa da, kad rade za druge, to je smece neoptimizovano sa najgorom potrosnjom baterije, a kad rade za OnePlus, to je onda OK? :roll: Cak i famozni slimkat je nastao na baci CM-a, ali su ubacili task killer, battery calibrator i task manager, pa je sad vrh, a? :lolblue:

    "Cryogen", velish li? Nemoj vise, pliiiiiz, dokazao si svoju strucnost (aj sad edituj brzo post i reci da ne znas o cemu pricam :mrgreen: ) http://www.cyanogenmod.org/
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  13. #9113
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Verbalni jasno je da nemas argumenata cim si poceo da trazis greske u tome je li cry ili cy. Nokautirao te je rakun

  14. #9114
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Aaaaa momci vi ste svi skroz pukli

    To sto na nekim telefonima CM jede bateriju nije do CM nego do telefona, ako se ne ocisti tel. skroz od smeca, kernela, baseband verzije i jos dosta drugih faktora.
    Battery drain moze da se pojavi i na officialnim verzijama, bilo koje verzije androida. I kad radis update (npr. sa 4.4.4 na 5.0.1)

    A kalibracija baterije postoji. Bateriju nikad ne mozes vratiti na prethodno stanje, nego kalibracijom se optimizuje prikaz procenata da prikazuje tacan broj %.

    Sto se tice RAM-a taj prostor zauzimaju aplikacije koje aktivno rade u background telefona, a ne recent apps na multitasking. Zato telefoni sa manje rama laguju, jer fb, viber i slicni servisi su konstanto upaljeni u pozadini.

    Cao

  15. #9115
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    To sto na nekim telefonima CM jede bateriju nije do CM nego do telefona, ako se ne ocisti tel. skroz od smeca, kernela, baseband verzije i jos dosta drugih faktora.
    Battery drain moze da se pojavi i na officialnim verzijama, bilo koje verzije androida. I kad radis update (npr. sa 4.4.4 na 5.0.1)
    Nisam ja nikada rekao da CM jede bateriju u odnosu na Stock već u odnosu na Slimkat


    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    A kalibracija baterije postoji. Bateriju nikad ne mozes vratiti na prethodno stanje, nego kalibracijom se optimizuje prikaz procenata da prikazuje tacan broj %.
    Upravo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #9116
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    "Cryogen", velish li? Nemoj vise, pliiiiiz, dokazao si svoju strucnost (aj sad edituj brzo post i reci da ne znas o cemu pricam :mrgreen: ) http://www.cyanogenmod.org/
    Lapsus typus ili sam podsvjesno napisao Cryogen jer plačem od smijeha još od kako si poredio memoriju i bateriju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #9117
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam ja nikada rekao da CM jede bateriju u odnosu na Stock već u odnosu na Slimkat
    Dobro, to je zbog optimizacije. Nadjes neki custom kernel koji odgovara CM-u i rijesen problem.
    Edit: Ne koristim samsung, ali moguce da npr. Slimkat vec ima modifikovan kernel, dok na CM ostaje isti kernel kao na stock, i zapravo to dovodi do vece potrosnje baterije.

    Sent from my HTC One_M8


  18. #9118
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Lapsus typus ili sam podsvjesno napisao Cryogen jer plačem od smijeha još od kako si poredio memoriju i bateriju
    ma da, lapsus typus... DVAPUT :mrgreen: U istom postu :mrgreen: Jer "cyanogen" i "cryogen", to se ljudima cesto desava, blizu slova na tastaturi, iiii... A maxe
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Upravo
    Upravo?? Ozbiljno? Poslije toliko price da se kalibracijom vraca kapacitet bateriji ako ti kratko traje, sad kazes upravo na recenicu "Bateriju nikad ne mozes vratiti na prethodno stanje"... Pa da, upravo
    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Aaaaa momci vi ste svi skroz pukli

    To sto na nekim telefonima CM jede bateriju nije do CM nego do telefona, ako se ne ocisti tel. skroz od smeca, kernela, baseband verzije i jos dosta drugih faktora.
    Battery drain moze da se pojavi i na officialnim verzijama, bilo koje verzije androida. I kad radis update (npr. sa 4.4.4 na 5.0.1)

    A kalibracija baterije postoji. Bateriju nikad ne mozes vratiti na prethodno stanje, nego kalibracijom se optimizuje prikaz procenata da prikazuje tacan broj %.

    Sto se tice RAM-a taj prostor zauzimaju aplikacije koje aktivno rade u background telefona, a ne recent apps na multitasking. Zato telefoni sa manje rama laguju, jer fb, viber i slicni servisi su konstanto upaljeni u pozadini.

    Cao
    ovo za RAM, po meni nije najbolje objasnjeno, ali za brata Rakunja i brata Kenjeta, posto im se ne svidja Srbodroid:

    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1966571

    http://www.howtogeek.com/127388/htg-...er-on-android/

    http://lifehacker.com/5650894/androi...uldnt-use-them

    words of wisdom by fellow-mates
    go into settings - apps and see how many running apps you have. now go to cached apps and see there, how many apps there are. you see? nearly 50% of those apps discovered by you in the processes are apps that you didn't opened ever but they are still opened and running. why? because that's how linux manages its resources. instead of having free ram for no use (what's the point of having 14gb of ram when you only use 1gb), linux fills all the ram blocks with useful apps or apps that you are running frequently so that when you call that app, it will bring it on the screen almost instantly. this my friend, is called multitasking.
    and no, you are wrong. if you use a task killer killing the apps every 10 minutes, the cycles the whole system does - opening again apps and caching them, task killer closing them - results in much more functions done by CPU => more battery spent. even if you say that the battery life its the same, you are wrong. when using a task killer IT MIGHT drain your battery with 0.1% per hour. it's not that much, but IT EXIST.

    oh and yeah, one thing: android has its own task killer. that's why you don't need one app to kill your other apps. because android its doing it by itself. if you don't believe me, strip down one kernel, open the init.rc file and find the values for task killer.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  19. #9119
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    PS
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...48#post2946148

    Oh, snap, opet Rakun i cryogen rom :lolblue:

    Rakune, bolje se nemoj blamirat', ono bas, nemoj
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  20. #9120
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Djeco, dobro je. Preporucite mi neku igricu, ubija ova dosada

  21. #9121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ako volis tower defense zanr, Toy Defense 2...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #9122
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    mustaci su mi nastelovani na HTC frekvencije prije svega, i custom romove Tako da custom i leakovanih vec ima, ako ti je zurba


    auf, evo ga jos jedan sa teorijama zavjere! :eek: 3 pitanja za tebe, da ne duljim, ionako si ti symbian4eva coek:
    1. Pushti HTC, dolazi li ijedan Nexus telefon i tablet sa ugradjenim task killerom i kojim? Valjda google zna treba li ili ne!
    2. Imas li uopste predstave kako funkcionise RAM na bilo kom Linux sistemu?
    3. Kad iz task killera ubijes npr. Facebook i Messenger, da li se na tom "usavrsenom androidu" koji ti furash oni vise nikad sami ne upale? :eek:

    PS Upit "slimkat eats battery" izbacuje 22600 rezultata na google. A izgleda da su oni iz OnePlus i Micromaxa teske budaletine, pa su odabrali bas Cyanogen tim da uradi ROM za njihove telefone, i baterija im crkne za 2 sata... Umjesto da svi instaliraju battery calibratore, task managere i task killere, da nam svima telefoni lete, a baterije traju po nedelju dana, kao na nokiji 6600 :roll:
    A maxe, Kenji
    1. Što je Google nego jedna kompanija u odnosu na ostale koje imaju to? Samo su oni pametni a ostali glupi, ka u prkno.
    2. Znam odlično, ali to što Android ima Linux kernel ne čini ga Linux sistemom, dokazano mnogo puta, zna se koja su dva telefona bili pravi Linuxi.
    3. Pale se, jer njihovom instalacijom postaju dio sistema kao i Guglovi procesi (takva je aplikacija). Ono što se može na dosta ostalih telefona je da se zabrani ponovno paljenje procesa (ono što nema na Nexus fabrički)

    4. Opet ne znaš
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  23. #9123
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Task killeri fabrički dolaze samo na kineske krševe kao što su huawei, lenovo, alcatel... I njihovi "top" uređaji bi se vukli kao prebijeno kljuse da se ponekad task killerom ne poubijaju aplikacije...

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  24. #9124
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,793
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Ima li kakav tutorial za dekodiranje ZTE Blade 3 ?
    Love, peace and respect.

  25. #9125
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

Page 365 of 576 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 08:20
  2. Pomoc.. Android 1,6 to 2,1
    By Komandir in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-10, 10:58
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 14:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 18:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •