View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 80 of 199 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #1976
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    AntiNATO kampanja je brujala na jednu ili dvije fejsbuk grupe i pojedini opozicionari su se samo oglasili sa svojim mišljenjem, nikakvu propagandu nisu gurali...

    Сви опозициони медији сем Мишкових, а често и на њима, су водили снажну антиНАТО кампању, и дан данас је воде, додуше мање успјешно јер им је ова криза побила многе аргументе, који су се добро продавали.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #1977
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    dok zato sva sreća imamo i onih koji bi živjeli u svojoj malol ljušturi isključeni od ostatka svijeta..
    Kada sam ja promovisao socijalni liberalizam većina se svađala oko SPC, CPC, zastave, grba, narod se zabavljao oko reprezentacije i ostalih nebitnih stvari u datom vremenu. Država je propadala a vlast punila parama, tako da mogu samo da zaključim da jedna ogromna većina i želi da bude isključena od ostata svijeta...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #1978
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    До сад је на све стране брујала антиНАТО кампања, и глупа прича о неутралности се лако продавала овом народу.
    За то вријеме НАТО промотери су само шклапали паре и пасивно посматрали.

    Тек је ова криза у Украјини, као и одлука ДПС-а, али СДП-а и Позитивне да стану иза проНАТО кампање, омогућила да та кампања почне да даје резултате.


    BAR, nema razloga da se sprdamo odje ozbiljni smo ljudi, koja kampanja brujala, a koja to sad daje rezultate ? Dje su ti rezultati da ih i mi vidimo, nemate razloga da ih krijete pokazite ih ?

  4. #1979
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Сви опозициони медији сем Мишкових, а често и на њима, су водили снажну антиНАТО кампању, и дан данас је воде, додуше мање успјешно јер им је ова криза побила многе аргументе, који су се добро продавали.
    Kad misliš na sve onda misliš na Dan
    Vijesti i Dnevne podržavaju NATO
    Pink TV, RTCG takođe, dakle svi najgledaniji/najčitaniji podržavaju

    Možda ne Monitor, Informer i Treće oko, ali njih ne računam...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #1980
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    BAR, nema razloga da se sprdamo odje ozbiljni smo ljudi, koja kampanja brujala, a koja to sad daje rezultate ? Dje su ti rezultati da ih i mi vidimo, nemate razloga da ih krijete pokazite ih ?

    Ја нисам проНАТО активиста (мимо овог форума), нити члан неке партије или проНАТО организације.

    Имам само оно што су званична истраживања, а она показују да је број присталица НАТО-а значајно порастао, и да већ сада убједљиво води.
    Last edited by BAR; 28-04-14 at 19:25.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #1981
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Kad misliš na sve onda misliš na Dan
    Vijesti i Dnevne podržavaju NATO
    Pink TV, RTCG takođe, dakle svi najgledaniji/najčitaniji podržavaju

    Možda ne Monitor, Informer i Treće oko, ali njih ne računam...
    И Дан и Новости и Курир и Блиц...све се то чита у ЦГ и сви су снажно против НАТО-а.

    Ови што су за НАТО а набројао си их, донедавно нису ништа корисно радили по том питању.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #1982
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја нисам проНАТО активиста (мимо овог форума), или члан неке партије или проНАТО организације.

    Имам само оно што су званична истраживања, а она показују да је број присталица НАТО-а значајно порастао, и да већ сада убједљиво води.
    Nisi razumio pitanje, pita te gdje je ta antiNATO kampanja, emisije, tekstovi, reklame i sl...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  8. #1983
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Nisi razumio pitanje, pita te gdje je ta antiNATO kampanja, emisije, tekstovi, reklame i sl...
    Мислио сам да схваташ да кампања није само оно што видиш на билбордима и рекламама типа: гласајте за или против.

    Говорим о оној битнијој кампањи а то је индиректна кампања, гдје се народ годинама бомбардује текстовима и информацијама које имају за циљ да усмјере јавно мнијење у неком правцу, у овом случају против чланства у НАТО.
    Last edited by BAR; 28-04-14 at 19:34.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #1984
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Nisi razumio pitanje, pita te gdje je ta antiNATO kampanja, emisije, tekstovi, reklame i sl...
    Da uradis anketu "sto prvo pomislite kad cujete da Crna Gora tezi uclanjenju u NATO?" 70% ce rec "na to da ce da nam naprave baze i to ne treba pustit!". To su usadjena misljenja.. To bi i antiNATO politicari rekli, Danilovic, vojvoda Mandic, Milic, Medojevic..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  10. #1985
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Kada sam ja promovisao socijalni liberalizam većina se svađala oko SPC, CPC, zastave, grba, narod se zabavljao oko reprezentacije i ostalih nebitnih stvari u datom vremenu. Država je propadala a vlast punila parama, tako da mogu samo da zaključim da jedna ogromna većina i želi da bude isključena od ostata svijeta...
    ne znam, o tome što si naveo nikad nisam lomio glavu, dok o NATO-u imam stavove koje sam već 100x iznio
    ali poredit NATO sa dilerima droge ili robovlasnicima? ne znam, meni je smiješno

  11. #1986
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Dakle, ako neko kaže da će NATO gradit bazu ođe - to je onda ekspoze antiNATO propagande?
    Što na dalje implicira - da ako bi neko rekao da NATO neće gradit ođe baze, taj je za ulazak u NATO?
    Прво се каже да ће НАТО градити базе у ЦГ, (што је потпуно нереално), изаберу се нека мјеста по ЦГ, као Лука Бар или НК аеродром, а онда се креће са причом о страној чизми, окупацији, црнцима на сваком кораку, гадим американцима, да ће народ бити узнемираван, све то радиш годинама и на крају имаш усађено мишљење код дијела народа да ће чланство у НАТО донјети НАТО (америчке) базе, које ће бити средство окупације Црне Горе.
    Још кад немаш озбиљне конкуренције, све иде као подмазано.
    Last edited by BAR; 28-04-14 at 20:19.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #1987
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    478
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Dakle, ako neko kaže da će NATO gradit bazu ođe - to je onda ekspoze antiNATO propagande?
    Što na dalje implicira - da ako bi neko rekao da NATO neće gradit ođe baze, taj je za ulazak u NATO?

    Šizofrenija....

    Šta li NATO na sve to veli?
    NATO na sve to veli, jeste htjeli da budete nas clan? Ako jeste onda vasa vazduhoplovna baza u Podgorici vise nije samo vasa nego je i nasa (citaj NATO baza), vasa kasarna u Danilovgradu je isto tako i NATO baza itd itd.... ne znam samo sta je ljudima tu cudno. Nema potrebe da grade ikakve baze, kad ce sva odgovarajuca vojna infrastruktura biti u sluzbi zajednicke odbrane tj NATO sistema. Al iskren da budem ja tu ne vidim nista lose i mislim da bi sa bezbjedonosnog aspekta a i svakog drugog bolje bili da budemo dio NATO-a koliko god on u nekim stvarima bio sa pravom osporavan. Mi treba da gledamo svoj interes a ne da brinemo brige o kosmickoj pravdi.

  13. #1988
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    NATO na sve to veli, jeste htjeli da budete nas clan? Ako jeste onda vasa vazduhoplovna baza u Podgorici vise nije samo vasa nego je i nasa (citaj NATO baza), vasa kasarna u Danilovgradu je isto tako i NATO baza itd itd.... .
    Не баш.
    Црна Гора може по потреби да дозволи размијештање НАТО трупа у својим базама, и на својој територији, али има и суверено право да то одбије.
    Једна Словачка је прије неколико недјеља одбила да дозволи размијештање НАТО трупа на својој граници са Украјином.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #1989
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    478
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Da, ali malo je smijesno porediti Slovacku i CG..... Hocu da kazem da bismo sa zadovoljstvom skinuli gace kada je u pitanju SAD i njihovi interesi, i sa velikim zadovoljstvom odgovorili DA na svaki njihov eventualni zahtjev, kao u ostalom i po pitanju krize u Ukrajini.

  15. #1990
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Da, ali malo je smijesno porediti Slovacku i CG..... Hocu da kazem da bismo sa zadovoljstvom skinuli gace kada je u pitanju SAD i njihovi interesi, i sa velikim zadovoljstvom odgovorili DA na svaki njihov eventualni zahtjev, kao u ostalom i po pitanju krize u Ukrajini.

    У политици нема скидања гаћа, ни љубави, само трговина интересима.Сигуран сам да ово што си ти назвао "скидањем гаћа" пред Американцима неће остати ненадокнађено, поготово у случају да се економски односи са Русијом погоршају.
    Словачка јесте значајнија само због тога што је чланица ЕУ и НАТО-а и што је њен капацитет да тргује интересима много већи од капацитета ЦГ.
    Кад ЦГ постане чланца ЕУ и НАТО, Словачка и ЦГ ће имати сличан положај.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #1991
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Da uradis anketu "sto prvo pomislite kad cujete da Crna Gora tezi uclanjenju u NATO?" 70% ce rec "na to da ce da nam naprave baze i to ne treba pustit!". To su usadjena misljenja.. To bi i antiNATO politicari rekli, Danilovic, vojvoda Mandic, Milic, Medojevic..
    To je tvoje nagađanje
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  17. #1992
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    ne znam, o tome što si naveo nikad nisam lomio glavu, dok o NATO-u imam stavove koje sam već 100x iznio
    ali poredit NATO sa dilerima droge ili robovlasnicima? ne znam, meni je smiješno
    Gdje sam ja poredio direktno NATO sa dilerima droge, samo sam naveo primjer, mada NATO može da se poređuje sa ubicama...
    Htio sam da navedem moć medija nad našim narodom, šta god da je u pitanju, nije ni ostatak svijeta ništa bolji, ali u jednoj ovako maloj zemlji, to je malo zabrinjavajuće.
    Isti ovi 'važniji' mediji sjutra da krenu u anti NATO kampanju, narod bi se odmah okrenuo, ne treba biti psiholog da bi zaključio to...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  18. #1993
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,830
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Генерализујеш тако што за злочине оптужујеш читав један савез, и то савез у којему се налази 28 најслободнијих (чак и превише) и најразвијенијих земаља свијета.


    Ево неке веће дефанзивне НАТО операције:

    Операција: Pakistan Earthquake relief - помоћ Пакистану послије земљотреса 2005.
    Операција: Ocean Shield - борба против пирата у aденском заливу од 2009.
    Операција: Active Fence - распоређивање НАТО ПВО система у источној Турској, као подршка одбрани ваздушног простора Турске, од 2012.
    Операција: ISAF Авганистан о 2001., помоћ угроженом становништву Аганистана.Треба узети у обзир да америчке борбене јединице у Авганистану дјелују независно од НАТО-а.
    Операција: СФОР у Босни 1996-2004
    Операција: КФОР на Косову 1999.


    Досад су биле 3 офанзивне мисије НАТО-а, једна против Гадафија 2011 и двије против Срба 1995. у РС и 1999. против СРЈ.

    Уз то је било и неколико мисија које су имале за циљ конторлу и блокаду ваздушног простора БиХ, као и контролу Јадрана током деведесетих.
    Last edited by BAR; 28-04-14 at 23:44.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #1994
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    To je tvoje nagađanje
    Evo ti Besic radi svako malo ankete sa slicnim pitanjima pa pogledaj rezultate..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  20. #1995
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    gledam jutros u holu elitnog zg hotela dvije djevojke i mladica u maskirnim uniformama za pustinju ..preslatki sa kapicama, i sa usa zastavicama amblemima na rukavima... zatim pristize zeleni vojnik sa cro amblemom na ruci...rukovanje i pravac ka automobilu zeleno maskiranog vojnika... kontam..bas lijepo..em elitni hotel, em super dobrodoslica.. i uz to jos vojnik ex yu drzave uz njih.. nisu izbili nikoga,nikoga mrko pogledali, civilizovani max... sta nase strasljivce u cg brine ne znam...
    Hvala Lepo

  21. #1996
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini što stekoh utisak da je riječ o paradnoj vojsci, ipak mi elitni hotel i vojska ne idu zajedno u mirnodopskim uslovima. Ali eto, bez romansiranja vojnik bi bio vojnik a civil civil, a ovako se uloge miješaju... gdje elitni hoteli ustupaju usluge stranoj vojsci, dok neisplaćene mirovine za mart mjesec nisu isplaćene u iznosu od 83.000 € a o kašnjenju plata ni da ne govorimo.

    Ali i divizija, korpus i armija im mnogo moćno izgledaju.

  22. #1997
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    vama ide ili ne ide svejedno je...niko nije ustupio esplanadu vojsci, nego su gosti kao i ja i ostali.. ko placa usa vojnicima smjestaj veze nemam, nema oznake o zabrani ulaska vojnim licima u hotel, ( nagledala sam se bar marinaca u tel avivu u hiltonu kad je dolazio predsjednik usa pa nesto ne znam sto bi drugacije u zg),a i ne znam koliko imaju veze sa ne znam ni cijom mirovinom..o cemu vi?
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-04-14 at 00:16.

  23. #1998
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    vama ide ili ne ide svejedno je...niko nije ustupio esplanadu vojsci, nego su gosti kao i ja i ostali.. ko placa usa vojnicima smjestaj veze nemam, nema oznake o zabrani ulaska vojnim licima u hotel, ( nagledala sam se bar marinaca u tel avivu u hiltonu kad je dolazio predsjednik usa pa nesto ne znam sto bi drugacije u zg),a i ne znam koliko imaju veze sa ne znam ni cijom mirovinom..o cemu vi?
    Hvala Lepo
    Svaku uslugu koju Hrvatska isporuči bilo kojoj vojsci, bilo koje zemlje članice NATO-a, NATO uredno plati i to prema važećem cjeniku. Pretpostavljam da se radi o instruktorima američke vojske koji su česti, gotovo stalni gosti u Hrvatskoj. Em nas podučavaju, em nam plate, em nam svako malo poklone neka vojna sredstva. Još samo da izgrade neku bazu pa kud ćeš bolje

  24. #1999
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    pa ja zato i rekoh...ali ovi navikli na pojam istocnog vojnika i odnosima u okupaciji stranih teritorija valjda...ono okupacija elitnog hotela i tako to... izgleda da Vi kao susjed iz cro bolje razumijete crnogorce od mene, a na ovoj temi posebno.. ja ko da komuniciram (cast izuzecima), kao u onoj sceni filma "bliski susret trece vrste"... sto u koloru sto u tonu...
    Hvala Lepo

  25. #2000
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije mi poznato da je ijedna od članica učinila nešto da sanira posljedice zločina ili napravila neki korak kojim bi se udaljila od njih. Meni se čini da te slobodne zemlje stoje iza činjenja NATO-a kakvo god ono bilo. To što su slobodne i razvijene nikakve veze nema sa njihovim uticajem na druge, a dosta zemalja je moglo bit slobodno i razvijeno, ali im taj uticaj nije dao. Niti to što su razvijenije nego neke druge zemlje ili razvijenije nego što su u prošlosti bile opravdava bilo što. I robovi su razvijali društva, kao i nacisti.


    Što se tiče defanzivnih operacija, ciljao sam na činjenicu da članice NATO-a nijesu ugrožene i da se na njihovim teritorijama ne ratuje. Koliko ja znam, Jugoslavija, Libija, Pakistan i Somalija nijesu članice. Kada spoljne operacije nazivamo defanzivnim i humanitarnim, možemo postaviti jedno prosto pitanje. Ako je u pitanju zaštita slobode, demokratije i ljudskih života, a ne zaštita interesa određene klase, zašto NATO ne uđe u okupirane teritorije i objasni Izraelu kako neke stvari nijesu u skladu sa zapadnim vrijednostima? Ili u Saudijsku Arabiju? Ili u Bahrein? Ili u X mjesta na planeti? Ili u SAD? (Zaboravih na sekund, praštajte). Sve što ja vidim je gola zaštita interesa koja, između ostaloga, uključuje hladnokrvno ubijanje bez mnogo obzira na posljedice. Ja volim slobodu i demokratiju, ali to što Zapad čini po svijetu nije jedini način da se iste obezbijede, niti je Zapad vrhunac slobode i demokratije, iako neki ovdje tvrde suprotno. To što nije ni Rusija blage veze nema ni sa čim.

Page 80 of 199 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •