View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 187 of 199 FirstFirst ... 87137177183184185186187188189190191197 ... LastLast
Results 4,651 to 4,675 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #4651
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja za NATO, mala za Rusiju
    Boga mi ce pojesti busiju...
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  2. #4652
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Valjda je svako od Vas dovoljno zreo da shvati šta znači ulazak u NATO.
    Naše područje nije toliko uzburkano i CG ne prijeti tolika opasnost, koliko određeni pokušavaju da usade u um ljudi da bi iz straha podržali ulazak u NATO.
    Trenutno... Međutim, stvari se promijene preko noći.

    Prosječan Ukrajinac u avgustu 2013 godine nije mogao ni da pomisli da će u roku od godinu dana Rusija da anektira Krim a da će se na istoku države voditi rat.

    Ne vjerujem da je prosječan građanin SFRJ mogao da sanja krajem 1987. godine da će za 4 godine Vukovar biti sravnjen sa zemljom a Dubrovnik pod opsadom.
    Građani Sarajeva su do zadnjeg momenta vjerovali da rat njih neće zadesit.

    Evo jedan zanimljiv primjer:

    Imia (na grčkom) ili Kardak (na turskom) ja naziv sa dva mala pusta ostrva u Egejskom moru. Imaju ukupnu površinu 0,04 kilometara kvadratnih. (jedno ostrvo je dimenzija 220x120m a drugo 200x110m)

    Žuta linija je dugačka 1 kilometar.


    Do kraja 1995. godine ni Grčka ni Turska nisu uopšte bili zaintresovani za pomenuta ostrva. Spor je izbio nakon što se jedan teretni brod 25. decembra 1995. nasukao na jedno od ova dva ostrva i postavilo se pitanje u čijoj je to nadležnosti i čije službe spašavanja treba da reaguju.

    Rasprava oko suvereniteta nad ostrvima se vodila van očiju javnosti do 20. januara 1996. kada je priča dospjela do medija. Po medijima se momentalno diže frka i tenzije.

    26. januara grčka TV ekipa ide na jedno od ovih ostrva na koje pobada grčku zastavu.
    27. januara turska TV ekipa dolazi na ostrvo i skida grčku zastavu i pobada tursku uz direktan prenos po turskim televizijama.
    28. januara u toku noći grčke specijalne jedinice dolaze na ostrvo
    - Grčka i Turska počinju demonstraciju sile u vidu povećane koncentiracije pomorskih snaga u rejonu oko ostrva
    - Dolazi do oštrih diplomatskih sukoba i razmjene osuda postupaka suprotne strane
    30. januara grčki specijalci postavljaju grčku zastavu umjesto turske nakon čega napuštaju ostrvo
    31. januara odred turskih specijalaca stiže na ostrvo i opet mijenja zastavu
    31. januara u 5:30 ujutro, izviđački helikopter grčke vojske se srušio kod ostrva pod nerazjašnjenim okolnostima pri čemu su poginula 3 grčka vojnika
    pretpostavlja se da su ga oborili Turci ali je slučaj zataškan da ne bi došlo do dalje eskalacije sukoba

    I jednoj i drugoj strani postaje jasno da je đavo odnio zajebanciju i prave pauzu a Amerikanci su se umiješali i počeli da vrše pritisak na obje strane kako bi se situacija smirila.
    SAD se uključila kao medijator i dovoreno je da se obje strane vrate na "status quo ante" tj. da i jedni i drugi polažu pravo na ostrva ali da ne pokušavaju vojno da ih okupiraju već da spor rješavaju pravnim putem.

    Grčka i Turska su za mjesec dana iz regularnih odnosa došli na ivicu rata.
    Svega 10 dana nakon što su uopšte saznali za spor, Grci i Turci su bili spremni da se pokolju za 4 hektara pustog krša.



    Međudržavni i međunacionalni odnosi na zapadnom Balkanu sadrže mnogo veće probleme od nekih pustih ostrva.
    Živimo u turbulentnom regionu gdje postoji plodno tlo za sukobe a Crna Gora nema vojsku koja u slučaju krize može adekvatno da je brani.

    "Dako ne bude nikakvih problema" - pristup pitanju odbrane je naivan i neodgovoran.
    Last edited by ASC; 15-09-15 at 03:06.

  3. #4653
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Trenutno... Međutim, stvari se promijene preko noći.

    Prosječan Ukrajinac u avgustu 2013 godine nije mogao ni da pomisli da će u roku od godinu dana Rusija da anektira Krim a da će se na istoku države voditi rat.

    Ne vjerujem da je prosječan građanin SFRJ mogao da sanja krajem 1987. godine da će za 4 godine Vukovar biti sravnjen sa zemljom a Dubrovnik pod opsadom.
    Građani Sarajeva su do zadnjeg momenta vjerovali da rat njih neće zadesit.

    Evo jedan zanimljiv primjer:

    Imia (na grčkom) ili Kardak (na turskom) ja naziv sa dva mala pusta ostrva u Egejskom moru. Imaju ukupnu površinu 0,04 kilometara kvadratnih. (jedno ostrvo je dimenzija 220x120m a drugo 200x110m)

    Žuta linija je dugačka 1 kilometar.


    Do kraja 1995. godine ni Grčka ni Turska nisu uopšte bili zaintresovani za pomenuta ostrva. Spor je izbio nakon što se jedan teretni brod 25. decembra 1995. nasukao na jedno od ova dva ostrva i postavilo se pitanje u čijoj je to nadležnosti i čije službe spašavanja treba da reaguju.

    Rasprava oko suvereniteta nad ostrvima se vodila van očiju javnosti do 20. januara 1996. kada je priča dospjela do medija. Po medijima se momentalno diže frka i tenzije.

    26. januara grčka TV ekipa ide na jedno od ovih ostrva na koje pobada grčku zastavu.
    27. januara turska TV ekipa dolazi na ostrvo i skida grčku zastavu i pobada tursku uz direktan prenos po turskim televizijama.
    28. januara u toku noći grčke specijalne jedinice dolaze na ostrvo
    - Grčka i Turska počinju demonstraciju sile u vidu povećane koncentiracije pomorskih snaga u rejonu oko ostrva
    - Dolazi do oštrih diplomatskih sukoba i razmjene osuda postupaka suprotne strane
    30. januara grčki specijalci postavljaju grčku zastavu umjesto turske nakon čega napuštaju ostrvo
    31. januara odred turskih specijalaca stiže na ostrvo i opet mijenja zastavu
    31. januara u 5:30 ujutro, izviđački helikopter grčke vojske se srušio kod ostrva pod nerazjašnjenim okolnostima pri čemu su poginula 3 grčka vojnika
    pretpostavlja se da su ga oborili Turci ali je slučaj zataškan da ne bi došlo do dalje eskalacije sukoba

    I jednoj i drugoj strani postaje jasno da je đavo odnio zajebanciju i prave pauzu a Amerikanci su se umiješali i počeli da vrše pritisak na obje strane kako bi se situacija smirila.
    SAD se uključila kao medijator i dovoreno je da se obje strane vrate na "status quo ante" tj. da i jedni i drugi polažu pravo na ostrva ali da ne pokušavaju vojno da ih okupiraju već da spor rješavaju pravnim putem.

    Grčka i Turska su za mjesec dana iz regularnih odnosa došli na ivicu rata.
    Svega 10 dana nakon što su uopšte saznali za spor, Grci i Turci su bili spremni da se pokolju za 4 hektara pustog krša.

    Međudržavni i međunacionalni odnosi na zapadnom Balkanu sadrže mnogo veće probleme od nekih pustih ostrva.
    Živimo u turbulentnom regionu gdje postoji plodno tlo za sukobe a Crna Gora nema vojsku koja u slučaju krize može adekvatno da je brani.

    "Dako ne bude nikakvih problema" - pristup pitanju odbrane je naivan i neodgovoran.
    ASC, kad brinemo o budućnosti ne znamo da li će nas sjutra iz vasione udariti asteroid i razoriti cijelu Zemlju.
    Samo potpuno slijep čovjek bi mogao da stoji iza toga da su NATO-ve "mirovne akcije" dobročiniteljske a ne najveći zločini nad narodom.
    Ako bih sebično brinula da potencijalno sačuvam nešto moje, onda iz straha bih bila pristalica ulaska u NATO, i bila manja od makova zrna da im stope ljubim jer nas navodno štite.
    Ali jednostavno, ja nisam neko ko može da zatvori oči na zločine koje rade i koje će raditi, na sve nedužne ljude koji su stradali od njihove ruke i koji će stradati.
    Zato biram radije rizik, sa optimističkim miščjenjem da nas niko neće napasti. Mi smo ipak izgradili CG kao jednu mutinacionalnu državu, gdje svi imaju prava.
    Čak i da se desi najlošiji scenario za nas, onda bi se umiješao i NATO da nas "spasi" a jadni mi ako nas ikad oni budu spašavali.

    Stabilnost zemlji će dati ulazak u EU, ne treba nam NATO.

  4. #4654
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aferim, Boginja!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #4655
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Što ne pošaljete Bajdenu emajl pa ga ne pitate što je mislijo? Ili ga sačekajte neđe prije posla. Uostalom, brzo će decenbar pa ćemo viđet oćemo li slavit ili kose čupat, nije kašika u med ili kako se ono kaže.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #4656
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Što ne pošaljete Bajdenu emajl pa ga ne pitate što je mislijo? Ili ga sačekajte neđe prije posla. Uostalom, brzo će decenbar pa ćemo viđet oćemo li slavit ili kose čupat, nije kašika u med ili kako se ono kaže.
    Vec je taj "Decembar". A preveli su isto sto je Bijela Kuca objavila na sajtu. Samo sto su hvalospjevno preveli. Kaže odje da ih je pohvalio a na sajt bijele kuće da je komentarisao i skretao paznju.

    eto ti. Nas novinarluk.

    http://www.vijesti.me/vijesti/jos-ni...ecembru-851323
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-09-15 at 00:44.

  7. #4657
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ASC, kad brinemo o budućnosti ne znamo da li će nas sjutra iz vasione udariti asteroid i razoriti cijelu Zemlju.
    Prijetnje su veoma realne ili si možda zaboravila da je na par stotina Km od nas bio teroristički napad (pričam o Makedoniji)
    Da li si svjesna da Albanci hoće opet ****** na puškomet od naše granice ?
    Da li si svjesna da je premijer Srbije ne tako davno izjavio da je izlaz na more strateški interes Srbije ?
    Da li si svjesna da Bosanci polažu pravo na dio naše obale ?
    Da li si svjesna da sandžački Muftija kaže da je granica pa sred Sandžaka neprirodna ?
    Da li si svjesna da bi Kosovska opozicija želi da nam mijenja granice ?

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Samo potpuno slijep čovjek bi mogao da stoji iza toga da su NATO-ve "mirovne akcije" dobročiniteljske a ne najveći zločini nad narodom.
    Ako moja zemlja treba da bude sigurna na račun onih koji ratuju u Afganistanu neka bude. Draži mi je rod rođeni nego neki divljak sa drugog kraja planete
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ako bih sebično brinula da potencijalno sačuvam nešto moje, onda iz straha bih bila pristalica ulaska u NATO, i bila manja od makova zrna da im stope ljubim jer nas navodno štite.
    Od 28 članica ni jedna nije "manja od makovog zrna".
    Ali jednostavno, ja nisam neko ko može da zatvori oči na zločine koje rade i koje će raditi, na sve nedužne ljude koji su stradali od njihove ruke i koji će stradati.
    Zato biram radije rizik, sa optimističkim miščjenjem da nas niko neće napasti. Mi smo ipak izgradili CG kao jednu mutinacionalnu državu, gdje svi imaju prava.
    Čak i da se desi najlošiji scenario za nas, onda bi se umiješao i NATO da nas "spasi" a jadni mi ako nas ikad oni budu spašavali.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Stabilnost zemlji će dati ulazak u EU, ne treba nam NATO.
    NE MOŽEŠ U EU, A DA PRIJE TOGA NE UĐEŠ U NATO tako da bih bilo pošteno od strane protivnika članstva u NATO kada bi fino rekli da su i protivnici članstva u EU.


    MADA JE MOŽDA I MOGUĆE DA EU NAPRAVI IZUZETAK ZA CRNU GORU (mada se ta mogućnost graniči sa tvojim scenarijem oko asteroida)
    Last edited by Rakun; 15-09-15 at 05:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #4658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sramota je, ali je istina. U Crnu Goru Zene su bistrije i kuraznije od mnogih muskaraca.

    Ovoliko kukavickih izjava ka na ovi pdf nisam nidje gleda.

    Treba im tenk i apachi da mu zvijaju oko glave da bi mirno spavali.

  9. #4659
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I sto sad ispade svako neprijatelj. A jel to utemeljeno u stvarnosti? Srbija je napala Crnu Goru kad se Crna Gora osamostalila?

    Sceli su ali nijesu? A

    Da nije Albanaca bilo pocrkali bi kroz sankcije u koje su nas ovi isti doveli sto bi da kao udju u NATO (A oni nece nikad, crna gora mozda oce ali ne sa njima na vlast sigurno!Znaju Ameri balance sheet njihov).

    A da nije to mozda do tebe? te ti je svako neprijatelj. Jesi se zappita to?

    Pametni ljudi cuvaju svoje komsije i jedno drugog pomazu i zajednicki prosperitet dijele.

    A Glupi...
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-09-15 at 03:42.

  10. #4660
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ali mi Nešto pade na pamet. Ko je toliko lud da ratom "osvoji" crnu goru?

    toliko problema da navuče sebe na teret? To mora bi bit neko lud. Da ga jad snadje od svog nemara drustva toliko vremena...

    samo Lud!

  11. #4661
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Sramota je, ali je istina. U Crnu Goru Zene su bistrije i kuraznije od mnogih muskaraca.
    Tačno !!!!!! Barem ne bježe tamo gdje im je guzica na sigurno i seru odatle
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ali mi Nešto pade na pamet. Ko je toliko lud da ratom "osvoji" crnu goru?

    toliko problema da navuče sebe na teret? To mora bi bit neko lud. Da ga jad snadje od svog nemara drustva toliko vremena...

    samo Lud!
    Da li je u USA odjeknuo teroristički napad Albanaca u Kumanovu ? Nije !!!!!! A zašto nije ? Zato što svijet nema nikakvog interesa da brani Makedoniju zato što dotična nema ništa i zahvaljujući Grčkoj nije članica NATO-a
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pametni ljudi cuvaju svoje komsije i jedno drugog pomazu i zajednicki prosperitet dijele.

    A Glupi...

    Ovo da izjavi Amerikanac !!!!!!!!!!!!! Svakog dana podižeš svoj nivo licemjernosti.
    Preseli se u neku zemlju koja ne satire ljude tamnijeg tena pa onda možeš da pričaš o nekakvom pacifizmu
    Last edited by Rakun; 15-09-15 at 04:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #4662
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A jes Kumanovo je poznato po antickim albanskim dokumentima kao sveto albansko mjesto, koje eto ispade jedna policiska karaula bez ikakvog strateskog i taktickog cilja, i kako su bezobzirni ti teroristi bili kad su napali policisku stanicu taman kad je veliki bio protest protiv vlasti i njene korupcije u Skoplju. I uvede se vojni i policiski cas, rasprshi se rulja. A da su samo koji dan sacekali, mozda bi ti demonstranti zavrshili posao za njih i svrgnuli vlast i oni fino na trg u Skoplju popili ladno skopsko pivo. Glupi teroristi,... jel...

    Vucic izasa prije po godine godinu, i rekao da je Drzava Srbija(tajna sluzba) pobila srpske momke na kosovo da bi iskoristila to kao povood za rat i da to nisu uradili albanci.

    I niko nista ljudi u srbiji niko nista o tome... ovoj narod je otiso bestraga...

    Da ja vjerujem Milu Djukanovicu ili bilo kojem vlastodrscu na balkanu da se oni sjekiraju oko dobrobiti svog naroda?

    Ti rakune mora da si bash ono... bistar ali i veoma strasljiv vidi se po tvojoj mrznji i osjecaju ugrozenosti.

    Ne boj se, to su sve fore da se magli narodu oci dok ovi ne smisle kako da izvucu se iz ... cega su do guse upali.

    Cekaj samo, bit ce josh toga.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-09-15 at 06:37.

  13. #4663
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Oni su odlučili da produže rok za pozivnicu, jer se očigledno (na svu sreću) ne odvija po njihovom planu.
    Ne postoji nikakav rok za pozivnicu da bi mogao da se produži. Niđe niko iz NATO nije rekao da je rok da Crna Gora dobije pozivnicu decembar.

  14. #4664
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Izvini Boginja kolateralni je efekat u pitanju.

    Posta sam veoma intrigantan odje nekima, pa ako se neko slozi samnom pa makar ocigledna i ne personalna stvar bila kao sto je citanje recenice na engleskom, njega napadaju.

    Masu je njih nekulturno (ali su nekako pismeni cudo jedno) pa neumiju ni da razgovaraju kako dolikuje nekom obrazovanom dzentlimenu.

    Ovo je neki svijet cuda! Pun tvrdnji bez ikakva truda.

  15. #4665
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vucic izasa prije po godine godinu, i rekao da je Drzava Srbija(tajna sluzba) pobila srpske momke na kosovo da bi iskoristila to kao povood za rat i da to nisu uradili albanci.

    I niko nista ljudi u srbiji niko nista o tome... ovoj narod je otiso bestraga...

    Da ja vjerujem Milu Djukanovicu ili bilo kojem vlastodrscu na balkanu da se oni sjekiraju oko dobrobiti svog naroda?

    Ti rakune mora da si bash ono... bistar ali i veoma strasljiv vidi se po tvojoj mrznji i osjecaju ugrozenosti.
    Baš zbog ovoga treba da uđemo u NATO, da ne bi razmišljali oće li nekom novom Slobu pasti na pamet da izaziva rat... Ili ti vjeruješ vlastodršcima na riječ da neće više nikad...? Pitanje je oće li nas braniti tvoja voljena Jamerika ili da vjerujemo Lomiju...? Ili si možda u grupu onih koji su se najeli gljiva pa žive u imaginarnom svijetu sreće i radosti, đe se sve rješava meditacijom i pozitivnim mislima, nema rata ni izbjeglica...
    #fakenews

  16. #4666
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Baš zbog ovoga treba da uđemo u NATO, da ne bi razmišljali oće li nekom novom Slobu pasti na pamet da izaziva rat... Ili ti vjeruješ vlastodršcima na riječ da neće više nikad...? Pitanje je oće li nas braniti tvoja voljena Jamerika ili da vjerujemo Lomiju...? Ili si možda u grupu onih koji su se najeli gljiva pa žive u imaginarnom svijetu sreće i radosti, đe se sve rješava meditacijom i pozitivnim mislima, nema rata ni izbjeglica...

    Kad procitam upise poput ovog,pomislim da je Crna Gora barem tri puta u ratu razorena,genocidisana i spaljena poput Bosne,Hrvatske i Kosova.Manje se stanovnistvo tih drzava boji buduceg rata nego crnogorsko stanovnistvo,koje uopste nije bilo u ratu i na cijoj se teritoriji nije vodio rat.I sada mi ulazimo u NATO da bi izbjegli ratove jer smo navodno traumirani.

    Zanimljivo je da krivis Sloba jer su Hrvati napali Bosnjake u BiH i formirali na teritoriji druge drzave Herceg-Bosnu,sa ciljem pripajanja Hrvatskoj.Slobo je takodje kriv zbog napada Albanaca na Makedoniju.

  17. #4667
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ASC, kad brinemo o budućnosti ne znamo da li će nas sjutra iz vasione udariti asteroid i razoriti cijelu Zemlju.
    Samo potpuno slijep čovjek bi mogao da stoji iza toga da su NATO-ve "mirovne akcije" dobročiniteljske a ne najveći zločini nad narodom.
    Ako bih sebično brinula da potencijalno sačuvam nešto moje, onda iz straha bih bila pristalica ulaska u NATO, i bila manja od makova zrna da im stope ljubim jer nas navodno štite.
    Ali jednostavno, ja nisam neko ko može da zatvori oči na zločine koje rade i koje će raditi, na sve nedužne ljude koji su stradali od njihove ruke i koji će stradati.
    Zato biram radije rizik, sa optimističkim miščjenjem da nas niko neće napasti. Mi smo ipak izgradili CG kao jednu mutinacionalnu državu, gdje svi imaju prava.
    Čak i da se desi najlošiji scenario za nas, onda bi se umiješao i NATO da nas "spasi" a jadni mi ako nas ikad oni budu spašavali.

    Stabilnost zemlji će dati ulazak u EU, ne treba nam NATO.
    Bitno je da ti blage veze nemaš o engleskom jeziku, a soliš nam pamet i mudruješ oko NATO-a.

  18. #4668
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prijatelj.cg View Post
    Kad procitam upise poput ovog,pomislim da je Crna Gora barem tri puta u ratu razorena,genocidisana i spaljena poput Bosne,Hrvatske i Kosova.Manje se stanovnistvo tih drzava boji buduceg rata nego crnogorsko stanovnistvo,koje uopste nije bilo u ratu i na cijoj se teritoriji nije vodio rat.
    O tome se i radi. Ljudi strašno malo nauče iz tuđih grešaka. Da se u Crnoj Gori ratovalo, ne vjerujem da bi danas bilo ovoliko maloumnika što pjene i škrguću zubima (bar oni koji ih imaju) kako je ovo što se trenutno dešava poziv na građanski rat.

  19. #4669
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ASC, kad brinemo o budućnosti ne znamo da li će nas sjutra iz vasione udariti asteroid i razoriti cijelu Zemlju.
    Samo potpuno slijep čovjek bi mogao da stoji iza toga da su NATO-ve "mirovne akcije" dobročiniteljske a ne najveći zločini nad narodom.
    Ako bih sebično brinula da potencijalno sačuvam nešto moje, onda iz straha bih bila pristalica ulaska u NATO, i bila manja od makova zrna da im stope ljubim jer nas navodno štite.
    Ali jednostavno, ja nisam neko ko može da zatvori oči na zločine koje rade i koje će raditi, na sve nedužne ljude koji su stradali od njihove ruke i koji će stradati.
    Zato biram radije rizik, sa optimističkim miščjenjem da nas niko neće napasti. Mi smo ipak izgradili CG kao jednu mutinacionalnu državu, gdje svi imaju prava.
    Čak i da se desi najlošiji scenario za nas, onda bi se umiješao i NATO da nas "spasi" a jadni mi ako nas ikad oni budu spašavali.

    Stabilnost zemlji će dati ulazak u EU, ne treba nam NATO.

    Koliko se presmijah ovo je haos
    One Ring to Rule them all...

  20. #4670
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako se ide u ti NATO, je li zbocom ili kako?
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  21. #4671
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Jeste, ali isključivo domaće loze. Ko nema, ne može da ide.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  22. #4672
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eh steta. Ne pijem radzu, zar za mene NATO-a nema?
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  23. #4673
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Izvini Boginja kolateralni je efekat u pitanju.

    Posta sam veoma intrigantan odje nekima, pa ako se neko slozi samnom pa makar ocigledna i ne personalna stvar bila kao sto je citanje recenice na engleskom, njega napadaju.

    Masu je njih nekulturno (ali su nekako pismeni cudo jedno) pa neumiju ni da razgovaraju kako dolikuje nekom obrazovanom dzentlimenu.

    Ovo je neki svijet cuda! Pun tvrdnji bez ikakva truda.
    Ti da prostish ne mozhesh biti intrigantan nikom nego samo smijeshan nego bolje utvrdi fino shto znachi extending invitation konsultuj te udzbenike engleskog pa se onda vrati. A vidim ni da ti taj gentleman ne ide chim si ga prekrstio u dzentlImena. Jes da si citirao Bibliju i knjigu Enohovu ali meni ipak ovo vishe lichi na Gorski Vijenac i Popa Mica.

    Nego da se vratimo na temu pogledajte shto rade ovi veselnici i shto su argumenti pobornika neutralnosti CG http://www.vijesti.me/vijesti/prijet...-u-nato-851374
    Last edited by Separatista; 15-09-15 at 10:36.
    Ridin' on the black train

  24. #4674
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Eh steta. Ne pijem radzu, zar za mene NATO-a nema?
    Teško, možda preko veze da probamo nešto.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #4675
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Low-key View Post
    O tome se i radi. Ljudi strašno malo nauče iz tuđih grešaka. Da se u Crnoj Gori ratovalo, ne vjerujem da bi danas bilo ovoliko maloumnika što pjene i škrguću zubima (bar oni koji ih imaju) kako je ovo što se trenutno dešava poziv na građanski rat.
    Ne znam na sta aludiras,sigurno na desavanja oko crkve.Vidi ovako,Crnogorci nisu imali koncetracione logore za Srbe,nisu ih masovno ubijali po logorima,jamama i slicno.Zbog toga Srbi nemaju motiv kidisati vojno na Crnu Goru,bez obzira sta kaze crnogorski rezim i narod.Nije vazno sta se kaze,vazno je sta radis.

    Kakve jos veze ima ulazak u NATO sa neprestanom potrebom pro-crnogorskog gradjanstva da se ulizuje Bosnjacima,Hrvatima i Albancima? Evo na primjer,bez ikakve potrebe MeDo JE optuzuje Milosevica da je krivac za rat.Taj izjava direktno unosi nestabilnost u crnogorsko drustvo.Uvijek pro-crnogorska opcija zapocne svadju i provocira,a onda kazete da drugi skrgucu zubima?Trideset godinama slusamo provokacije crnogorskih nacionalista.Valjda su ubjedljiva manjina,pa imaju zbog toga kompleks i zato imaju potrebu provocirati.
    Last edited by prijatelj.cg; 15-09-15 at 10:50.

Page 187 of 199 FirstFirst ... 87137177183184185186187188189190191197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •