View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 153 of 199 FirstFirst ... 53103143149150151152153154155156157163 ... LastLast
Results 3,801 to 3,825 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #3801
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Највећа заблуда да ће неко бити заштићен и живјети супер ако је под НАТО-м. Погледајте Грчку рапада се буквално а у НАТО су. Даље по градовима Европе људи полиција до зуба наоружана јер нонстоп напади. Албанци имају своје циљеве, које остварују уз помоћ Амера и НАТО-а, такође угрожавају и НАТО државу и државу која хита такође у НАТО.

  2. #3802
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Највећа заблуда да ће неко бити заштићен и живјети супер ако је под НАТО-м. Погледајте Грчку рапада се буквално а у НАТО су. Даље по градовима Европе људи полиција до зуба наоружана јер нонстоп напади. Албанци имају своје циљеве, које остварују уз помоћ Амера и НАТО-а, такође угрожавају и НАТО државу и државу која хита такође у НАТО.
    Синек Грчка је у ЕУ и НАТО изградила државу, путеве, жељезнице, болнице, аеродроме, универзитете, Грчка је направила уређену државу и у оквиру НАТО-а је створила респектабилни одбрамбени систем, а њене границе, чак и најудаљенија острва према Турској су заштићена.Да није у НАТО Грчка не би имала услова да брани та острва и давно би се налазила у Турској.

    Грчка има великих проблема, али Грчка се не распада, ово се код њих и прије дешавало, поставља се само питање желе ли сличан сценарио да доживе и њихови унуци.

    А што се тиче Албанских националних циљева, они су јасни: Велика Албанија.Добили су Косово и добили политичка права у Македонији.Али то је максимум, нема уједињења и албански националистички кругови су врло бијесни.Следеће што ће они добити је суд за злочине ОВК.

    Ми уласком у НАТО добијамо најбољи могући штит од лудачког окружења и разних етничких и религијских пројеката који се преламају преко овог простора.
    Е сад као што рекох, већина оних који грчевито опонирају чланству ЦГ у НАТО, управо баштине те идеологије и пројекте.Паметноме доста.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #3803
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ми уласком у НАТО добијамо најбољи могући штит од лудачког окружења и разних етничких и религијских пројеката који се преламају преко овог простора.
    Е сад као што рекох, већина оних који грчевито опонирају чланству ЦГ у НАТО, управо баштине те идеологије и пројекте.Паметноме доста.
    Ludačkog okruženja? Brzo si zaboravio da smo u stvari mi bili ti ludaci koji su napadali i rušili. Hrvatska, Bosna. Da smo mi ti koji smo ratovali. Možda drugi od nas treba da dignu štit?
    Ja sam bila protiv rata kada ste većina vas bacali cvijeće na tenkove, kada ste klicali hordama na Dubrovnik, pa sada ispade ako nijesi za NATO baštiniš te ideologije koje si naveo. Ili će biti suprotno?

  4. #3804
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    E bravo ti ga montenegrina.
    Ovi što sad hoće uvesti cg u nato i spasiti od ludačkog okruženja, planirali su onda piti kafu na stradunu. Kako su tamo htjeli doći, znamo svi.

    Sent from my p70

  5. #3805
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Možda drugi od nas treba da dignu štit?
    Pa i digli su ga. Ta ista Hrvatska na koju je veliki dio Crne Gore kidisao je članica velikim dijelom i zbog nas divljana
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #3806
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    E bravo ti ga montenegrina.
    Ovi što sad hoće uvesti cg u nato i spasiti od ludačkog okruženja, planirali su onda piti kafu na stradunu. Kako su tamo htjeli doći, znamo svi.

    Sent from my p70
    Nešto mi se čini da su ti što su htjeli pit kavu na Stradunu sad protiv NATO-a...
    Bolje imat no' nemat....

  7. #3807
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Slabo ti se čini, ili i ti misliš da DPS koji je većinski za ulazak u NATO nije bio na strani agresora nego da su pjevali na Ct "Sa Lovćena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče"?
    Znači, ulazak u NATO treba posmatrati argumentovano, a ne ako si protiv NATO, onda mrziš Crnu Goru, onda si za Rusiju i slične gluposti.
    Samo argumenti.

  8. #3808
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Poslednje dvije recenice su kljucne ali u te dvije recenice se krije vladanje i buduca vladavina crnom gorom.

  9. #3809
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ludačkog okruženja? Brzo si zaboravio da smo u stvari mi bili ti ludaci koji su napadali i rušili. Hrvatska, Bosna. Da smo mi ti koji smo ratovali. Možda drugi od nas treba da dignu štit?
    Ja sam bila protiv rata kada ste većina vas bacali cvijeće na tenkove, kada ste klicali hordama na Dubrovnik, pa sada ispade ako nijesi za NATO baštiniš te ideologije koje si naveo. Ili će biti suprotno?
    Ја сам први то потегао на овој теми, и чак навео конкретне примјере како смо ми били добри, кад су дошле "моралне громаде" порасле на дневницима Емила Лабудовића да просипају лажни морал на овој теми.

    Иначе какво је окружење Црне Горе то ти је ваљда јасно.Ја нисам од оних који вјерују у неке више завјере.Ја добро познајем своју земљу, свој народ, као и народе и земље у окружењу.И оно што видим је буре барута, и не само ван Црне Горе него и у самој Црној Гори.То буре барута је овдје стотинама година и ја не желим да оно поново експлодира.

    За то може постојати само једно паметно ријешење, а то је интеграција свих земаља на Балкану у НАТО.Повезивањем система одбране околних земаља, стварањем малих али опремљених и обучених снага за брзо дјеловање, увелико се отклања могућност репризе деведесетих.
    Црна Гора не може и не смије чекати да се и други опамете у региону већ треба чим јој се укаже прилика постати чланица.Црна Гора је већ створила мали систем одбране и изостанак би угрозио њену политику одбране, отворио могућност да сусједне земље или одређене интересне групе вођене разним националним или другим плановина на њеној територији воде разне врсте операција па и специјални рат.

    Или је по теби можда ријешење да набуџимо систем одбране са садашњих 40 милиона на 200 или 300 годишње, или можда да ми први и најмањи у региону укинемо систем одбране?

    Наравно поред система одбране ту је још снажан економски фактор.Ми морамо створити земљу у којој ће се радити и од рада живјети, по узору на земље ЕУ и НАТО.
    Да се разумијемо, тамо није савршенство, далеко од тога али је најбоље могуће.


    Јако је опасно ово питање посматрати кроз политиканске наочаре, и због тога што ће ово привремено донјети неки поен ДПС-у.Да има мудрости у овој опозицији питање чланства у НАТО би било потпуно ирелевантно за политичку сцену.Постојала би јасна подршка која не би зависила од тога ко је на власти, и многе ствари би ишле лакше.
    Last edited by BAR; 29-06-15 at 20:37.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #3810
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Сем Албанаца нико не заговара ширење територија на Балкану и то албански званичници. Не знам ко то други баштини? Сваки час А.В и М.Ђ заједно, министри из Србије долазе на конгрес владајуће странке, колико видим неке компаније одавде кренуле тамо да послују, бољи односи него кад смо били заједно. Ако су на Балкану лудаци онда су у НАТО милион пута већи.
    Зашто је НАТО напао Ирак,Афганистан,Сирију,Либију итд.? Сигурно су хтјели демократију и људска права? Балкан би био миран кад би нас Запад пустио да живимо као људи, а не да потпаљује ватру свако мало.

  11. #3811
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Slabo ti se čini, ili i ti misliš da DPS koji je većinski za ulazak u NATO nije bio na strani agresora nego da su pjevali na Ct "Sa Lovćena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče"?
    Znači, ulazak u NATO treba posmatrati argumentovano, a ne ako si protiv NATO, onda mrziš Crnu Goru, onda si za Rusiju i slične gluposti.
    Samo argumenti.
    Vidiš, taj isti Dubrovnik se osigurao ako velikom dijelu Crne Gore ponovo proradi žeđ za krvlju tako što je Hrvatska ušla u NATO
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #3812
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    stari dps(jedinstveni) u kojem su bili mnogi danasnji opozicionari je jurisao na dubrovnik i smatrao hrvate za neprijatelje,bas kao i danas,20 i kusur godina poslije toga.i ne samo hrvate...i oni se danas bore protiv ulaska crne gore u nato.

  13. #3813
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Балкан би био миран кад би нас Запад пустио да живимо као људи, а не да потпаљује ватру свако мало.
    da,taj zli zapad i najvece svjetsko zlo-amerika.za sve su oni krivi.za svu bolesnu mrznju koju osjecamo jedni prema drugima,za svo zlo koje smo nanijeli jedni drugima u zadnjih 100 godina...

  14. #3814
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ludačkog okruženja? Brzo si zaboravio da smo u stvari mi bili ti ludaci koji su napadali i rušili. Hrvatska, Bosna. Da smo mi ti koji smo ratovali. Možda drugi od nas treba da dignu štit?
    Ja sam bila protiv rata kada ste većina vas bacali cvijeće na tenkove, kada ste klicali hordama na Dubrovnik, pa sada ispade ako nijesi za NATO baštiniš te ideologije koje si naveo. Ili će biti suprotno?
    vidji ne znam koja si,ali SVAKA TI CAST!IMAS TI VISE ONOGA NO MNOGI NA OVOM FORUMU!

  15. #3815
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Сем Албанаца нико не заговара ширење територија на Балкану и то албански званичници. Не знам ко то други баштини?
    Traže li nam Bosanci dio primorja ? TRAŽE !!
    Traže li nam naši muslimani Sandžak ? TRAŽE !!
    Reče li Dačić da je strateški cilj Srbije izlaz na naše more ? REČE !!
    i najnovije
    Traže li nam Kosovari dio zemlje ? TRAŽE !!
    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Балкан би био миран кад би нас Запад пустио да живимо као људи, а не да потпаљује ватру свако мало.
    Jeste vječito ta priča da nas je Zapad sjebao. Još samo proglasi neke ljude CIA agentima pa nazad u devedesete
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #3816
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    mislis li zivota ti da albanci nece dobit sto traze,sandzaklije i ostali,ako udjemo u Nato?mislis da to ovisi o tome.......

  17. #3817
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ko sto se reche Vuk Draskovic, bolje da si za stolom nego na meniju.

    Oba stara SFRJ je bila okruzena , ako se sjecate podstapalice, BRIGAMA (BUG,RUM,ITA,GRC,ALB,MADJ,AUS).

    Sad su sve te susjedne zemlje SFRJ u Nato paktu, plus SLO i HR.

    Pa mi smo sa svih strana okruzeno Nato-om tako da prosto ne vidim logicniji izbor.

    Ili pak smatrate da treba da ostanemo u drustvu perspektivnih drzava kao sto su Srbija, BiH, Makedonija i Kosovo.

    Realno gledano znacajna vecina protivnika Nato pakta dozivljava seksualno uzbudjenje pri pominjanju Putina i Rusije, tako da prica o neutralnosti od tog dijela populacije jednostavno ne pije vodu, jer vecina njih bi voljeli da Rusi naprave vojnu pomorsku bazu u nasem dijelu Jadrana, a valjda znamo kakvu bi izolaciju od svijeta time dobili i da bi postalu samo jos jedna gubernija.

    NATO sa druge strane ne planira baze kod nas i gotovo.

    Dalje, ajde da ponovimo, ni na jednoj od teritorija clanica Nato pakta se nije vodio rat. Zar to nije dovoljno? Zar je lose da nasa djeca budu prva generacija Crnogoraca koja nece imati rat u svojoj zemlji za zivota.

    Sve ex komunisticke zemlje su prije ulaska u EU postale clanice NATOa. To nije slucajno. Mada ja i ne hajem za tu EU toliko koliko za NATO.

    Oko slanja vojnika. Drzava nije obavezna da ih salje. Mi ih i sada saljemo pa ne vidim sta ce se tu promijeniti ako udjemo u NATO.

    E da, nemojte o moralu molim vas. Makar nemojte o moralu vi koji Srebrenicu relativizujete i opravdavate sa drugim zlocinima i vi koji ste podrzali rehabilitaciju cetnickog pokreta. Ostali slobodno.

  18. #3818
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    mislis li zivota ti da albanci nece dobit sto traze,sandzaklije i ostali,ako udjemo u Nato?mislis da to ovisi o tome.......
    Ја не знам да су иједну чланицу НАТО-а черечили и прекрајали јој границе.
    Last edited by BAR; 29-06-15 at 20:52.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #3819
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    mislis li zivota ti da albanci nece dobit sto traze,sandzaklije i ostali,ako udjemo u Nato?mislis da to ovisi o tome.......
    Nema tu šta da se misli. NATO garantuje nepromjenjivost granica i nikada nije bilo takvih problema u zemljama članicama. Da je Srbija bila NATO članica UCK bi bila pospremljena rekordnom brzinom
    Last edited by Rakun; 29-06-15 at 20:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #3820
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Realno gledano znacajna vecina protivnika Nato pakta dozivljava seksualno uzbudjenje pri pominjanju Putina i Rusije, tako da prica o neutralnosti od tog dijela populacije jednostavno ne pije vodu, jer vecina njih bi voljeli da Rusi naprave vojnu pomorsku bazu u nasem dijelu Jadrana, a valjda znamo kakvu bi izolaciju od svijeta time dobili i da bi postalu samo jos jedna gubernija.
    da ne citiram cijeli post,ovaj dio je za @montengrinU.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Znači, ulazak u NATO treba posmatrati argumentovano, a ne ako si protiv NATO, onda mrziš Crnu Goru, onda si za Rusiju i slične gluposti.
    Samo argumenti.

  21. #3821
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    E ako citiramo montenegrinu, ispade da su ovi protiv nato-a samo zbog Srbije i Rusije. Jer još nisam vidio normalan argument.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #3822
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Против НАТО сам зато што сам прво човјек.Читава Европа је под окупацијом Америке . Па Америка прислушкује Њемачку и Француску а самим тим све у Европи а мислите да нама жели добро. А нико да одговори зашто је НАТО напао Ирак,Либију,Сирију,Афганистан итд.?
    Last edited by GrobarPodgorica; 29-06-15 at 21:48.

  23. #3823
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    napao ih je zbog resursa.nafta.i ko zna sto jos.iz persijskog zaliva idu brodovi ful puni,tankeri naravno.zadnju godinu sam bio svakih 20.dana u Iraku(um qasar),ljudi tamo je sve rastureno.......o tome sto narod kaze o vremenu prije i sad,sam vec nedje rekao da se ne ponavljam ko zla babetina....

  24. #3824
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    А нико да одговори зашто је НАТО напао Ирак,Либију,Сирију,Афганистан итд.?
    Živo mi se fućka za Irak, Libiju, Siriju i Afganistan. Meni je važna Crna Gora

    PS.
    Afganistan je napao prvi tj. njihova vlast

    Zašto kad si takav dušebrižnik i neko ko se brine za Iračane i Afganistance ne prijaviš da odeš i pomogneš im
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #3825
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Против НАТО сам зато што сам прво човјек.Читава Европа је под окупацијом Европе. Па Америка прислушкује Њемачку и Француску а самим тим све у Европи а мислите да нама жели добро. А нико да одговори зашто је НАТО напао Ирак,Либију,Сирију,Афганистан итд.?
    Evropa pod okupacijom Evrope. Zanimljivo.
    Amerika ima najjači obavještajni sistem, pored toga što je još uvijek sila no. 1 u svijetu, šta očekuješ od njih? Nažalost, imaš veoma krivu sliku o realnosti u ovom svijetu.

    Irak, Libija, Sirija, Avganistan? Irak zbog glupog Buša, Libiju i Siriju eto ,,spasi" Rusija. Avganistan zbog svojih sopstvenih nus produkata.
    I mislim da je ovo odgovoreno jedno 30x. Opet, ne mogu ovo da svarim kao kontra argument o ulasku u Nato.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 153 of 199 FirstFirst ... 53103143149150151152153154155156157163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •