View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 138 of 199 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148188 ... LastLast
Results 3,426 to 3,450 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #3426
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    kakvih 70 miliona?
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  2. #3427
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Da smo ove godine članica nato platili bi članstvo 70 000 000 eura. Rekoše na tv, mada tamo svašta kažu, tako da nisam siguran.

    Koliko bi to bilo naredne i one posle itd.?
    Чух ја то синоћ на ТВ Вијести, глупост и груба манипулација са циљем да се оштети НАТО кампања.Још кажу "НАТО би нас коштао"...какви магарци.

    Они су то израчунали под претпоставком да ће БДП Црне Горе ове године бити 3,5 милијарди еура, и да ЦГ опредијијели 2% БДП за одбрану.Наравно да то нема везе са мозгом зато што то није обавеза већ препорука и тога се не придржава само неколико чланица НАТО-а.

    А већ сам рекао прије како ЦГ може ако треба доћи до тих 2%.Урачунају се војне пензије и пребаци се дио надлежности из МУП-а у МО (авиохеликоптерска јединица, Сектор за ванредне ситуације, итд..)
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #3428
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka vijest vezano za NATO u zadnje vrijeme se prenosi na samit u Varšavi 2016, više se decembar slabo i spominje? Čini mi se da nas pripremaju za informaciju da će to biti tek sledeće godine, pa verifikacija od članica NATOa koji traje godinu do dvije, znači punopravna članica tek 2018.

    http://www.vijesti.me/vijesti/bridla...-odluka-838734

    http://www.vijesti.me/vijesti/stajna...-godine-838665
    Last edited by BonBon; 18-06-15 at 10:42.

  4. #3429
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    kakvih 70 miliona?
    Najvjero vatnije ovih eura, a dobar dio te cifre, vjerovatno, iz mog i tvog džepa. Ipak to je informacija sa TV Vijesti, oću reć televizije uopšte, tako da ajd ga znaj, strah me je u startu da to ne bude mnogo veća cifra.

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Чух ја то синоћ на ТВ Вијести, глупост и груба манипулација са циљем да се оштети НАТО кампања.Још кажу "НАТО би нас коштао"...какви магарци.

    Они су то израчунали под претпоставком да ће БДП Црне Горе ове године бити 3,5 милијарди еура, и да ЦГ опредијијели 2% БДП за одбрану.Наравно да то нема везе са мозгом зато што то није обавеза већ препорука и тога се не придржава само неколико чланица НАТО-а.

    А већ сам рекао прије како ЦГ може ако треба доћи до тих 2%.Урачунају се војне пензије и пребаци се дио надлежности из МУП-а у МО (авиохеликоптерска јединица, Сектор за ванредне ситуације, итд..)
    Nisam se, rekoh, previše pouzdao u istinitost te cifre, nego, poučeni dosadašnjim iskustvom, što god planiramo nekako ga isplaniramo dobro, ali relaizujemo nikako, makar po široke narodne mase, pa mi se ta ideja nešto ne čini prihvatljiva. No, niko sebi i bližnjima ne bi trebao da želi nešto loše i naopako, tačno. Vrijeme će sigurno tačno pokazat.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #3430
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Svaka vijest vezano za NATO u zadnje vrijeme se prenosi na samit u Varšavi 2016, više se decembar slabo i spominje? Čini mi se da nas pripremaju za informaciju da će to biti tek sledeće godine, pa verifikacija od članica NATOa koji traje godinu do dvije, znači punopravna članica tek 2018.

    http://www.vijesti.me/vijesti/bridla...-odluka-838734

    http://www.vijesti.me/vijesti/stajna...-godine-838665
    У децембру ћемо добити дефинитиван одговор позивају ли нас или не.Позив наравно може бити додатно "условљен реформама" до самита у јулу у Варшави, али у децембру ћемо знати на чему смо.

    Ако пак та порука не буде била јасна и ако нас и даље буду вртјели, онда Црна Гора већ у 2016. треба да крене са преконфигурацијом система одбране.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #3431
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    Samo informativni videJo, bez ikakvih nebuloza sa bilo koje strane...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #3432
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ne vrte oni nas moj dobri Bar no mi vrtimo sami sebe i mi treba prvo da izvrsimo unutrasnje prekonfiguracije i presabiranja pa onda cemo graditi sistem odbrane i to veoma lako sa sirokom lepezom izbora. Samo da se mi presaberemo i konsolidujemo u drustvu i u vugla prvo
    Нисам склон да вјерујем у то да ће се нешто епохално десити са смјеном власти, да ће се одједном, као магичним штапићем урађено десити промјене набоље на свим нивоима.Иако је, да се разумијемо, смјена власти са мање штетном алтернативом, предуслов за даљи друштвени развој.
    За такве промјене је потребно као што ти кажеш да мијењамо себе као друштво.А за то су потребне и деценије.

    Систем одбране није нешто што се може градити послије, већ се то мора радити одмах и сад.И за то постоје само двије реалне варијанте:
    Варијанта а:Чласнтво у НАТО и мали и јефтин систем одбране.
    Варијанта б:Неутрални и скупи систем одбране.

    Позив у НАТО је сада доведен на ниво политичког питања.Ако НАТО нас позове до краја ове године ЦГ, у што сам увјерен да ће се десити, онда нема никаквих проблема по наш систем одбране.

    Ако се то не деси онда треба прећи на варијанту Б.У том случају мени могу одмах да пошаљу позив за служење, али бих волио и овој господи из "неутралних" покрета такође пошаљу позив, нема везе што су пробили старосну границу.
    Last edited by BAR; 18-06-15 at 12:30.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #3433
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    За такве промјене је потребно као што ти кажеш да мијењамо себе као друштво.А за то су потребне и деценије.
    A ova vlast koja je tu gdje jeste vec decenijama se dobro potrudila da promjeni drustvo ali u totalno pogresnom smjeru. Da nas unazadi i da nam, kako vrijeme ide, treba sve vise godina/decenija da se oporavimo.

    Po svemu sudeci, izgleda da se 'opozicija' (pitanje je da li je realno i ima) zalaze za isto to.

    Jedno masovno zaglupljivanje naroda praznim pricama (kao sto su i tvoje) i totalno pogorsanje uslova za zivot uopste, iz dana u dan.

    'Efekat kuvane zabe' u pravom smislu i to tako dobro smisljen i tako dobro sproveden da sve ide glatko ma kol'ko gore bilo iz dana u dan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #3434
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ova vlast koja je tu gdje jeste vec decenijama se dobro potrudila da promjeni drustvo ali u totalno pogresnom smjeru. Da nas unazadi i da nam, kako vrijeme ide, treba sve vise godina/decenija da se oporavimo.

    Po svemu sudeci, izgleda da se 'opozicija' (pitanje je da li je realno i ima) zalaze za isto to.

    Jedno masovno zaglupljivanje naroda praznim pricama (kao sto su i tvoje) i totalno pogorsanje uslova za zivot uopste, iz dana u dan.

    'Efekat kuvane zabe' u pravom smislu i to tako dobro smisljen i tako dobro sproveden da sve ide glatko ma kol'ko gore bilo iz dana u dan.
    И што онда...да "патриотске" снаге изведу револуцију, скину систем са полуга власти, поставе у крви нови систем у којем би мјесто ефекта куване жабе имали ефекат јагњета на ражњу?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #3435
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    Ja nisam ponudio nikakvo rjesenje, ovo si ti sam izveo. A drago mi je da si se slozio, nisam to ocekivao...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #3436
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja nisam ponudio nikakvo rjesenje, ovo si ti sam izveo. A drago mi je da si se slozio, nisam to ocekivao...
    Слажем се да је политичка сцена заробљена и да то чини да је наше цјелокупно друштво заробљено.Али се не слажем да ствари не иду набоље.Имамо тектонске промјене у опозцији и власти али и у друштву и то умногоме под покровитељством Запада и као послиједица интеграција.
    Наравно да као послиједица тога испливава друштвени талог, али коначно можемо да га сагледамо.Уклањање тог талога ће бити дуготрајан и болан процес, и ништа се неће десити преко ноћи.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #3437
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    U kojem smislu idu na bolje? Cisto me zanima tvoja pespektiva jer po meni nista ne ide na bolje...

    Najosnovniji primjer zivota uopste svakako ne ide na bolje... Cijene SVEGA (cak da i ne pominjem 'luksuzno gorivo' vec najnosnovnije namjernice) samo skacu a plate ostaju iste ili se u odredjenim 'sektorima' cak smanjuju... 'Prosjecna plata' po novinama je klasicna farsa u koju, nadam se, malo ko vjeruje. Kriminal i korupcija svaki dan sve dublje zalaze u svaku mogucu sferu drustva. Zakon na papiru sve striktniji iako se sve selektivnije primjenjuje, iz dana u dan.

    I odje i ne ulazim u statistike nezaposljenosti, rekordnih samoubistava i ostalih zala koje su nas zadesile u zadnje vrijeme...

    Ajde reci mi ti sto ide na bolje? Samo mi nemoj NATO i EU pominjat', tih prica ima dovoljno. Ima li sta konkretno da mozes rec', cisto da se i ja osjecam bolje sto zivim ovdje?
    Last edited by Fidel Castro; 18-06-15 at 14:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #3438
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Прије свега ствари иду на боље на политичкој сцени.Долази до стварања потпуно нове политичке климе у којој ће главна, и једина питања бити питања владавине права и економије.Референдумски шанчеви се полако напуштају.Наравно да то иде споро али се креће ка бољем.

    Што се корупције и криминала они не залазе све дубље и дубље.Они су одавно зашли дубоко да дубље заћи не могу.Ми данас по први пут имамо огољавање тог система криминала и корупције.Нема више табу тема, и доста тога се открива јавности.Богами понеки и заврше иза решетака, ни изблиза довољно али талог коначно испливава.

    Што се тиче финансија, ту је перспеткива различита.Оно што ја могу да примијетим, барем у посљедње вријеме је повећање обима пословања и повећање ликвидности.Људи брже исплаћују обавезе него прије пар година.


    Да ли је ово добро.Није, а зашто није? Зато што овим темпом значајно квалитетнији живот ће имати тек наша дјеца кад буду формирала своје породице.Али нажалост други пут не постоји.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #3439
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прије свега ствари иду на боље на политичкој сцени.Долази до стварања потпуно нове политичке климе у којој ће главна, и једина питања бити питања владавине права и економије.Референдумски шанчеви се полако напуштају.Наравно да то иде споро али се креће ка бољем.

    Што се корупције и криминала они не залазе све дубље и дубље.Они су одавно зашли дубоко да дубље заћи не могу.Ми данас по први пут имамо огољавање тог система криминала и корупције.Нема више табу тема, и доста тога се открива јавности.Богами понеки и заврше иза решетака, ни изблиза довољно али талог коначно испливава.

    Што се тиче финансија, ту је перспеткива различита.Оно што ја могу да примијетим, барем у посљедње вријеме је повећање обима пословања и повећање ликвидности.Људи брже исплаћују обавезе него прије пар година.


    Да ли је ово добро.Није, а зашто није? Зато што овим темпом значајно квалитетнији живот ће имати тек наша дјеца кад буду формирала своје породице.Али нажалост други пут не постоји.
    Da li ti zaista vjerujes u ovo sto pises? Ja ne vjerujem. Da ti vjerujes.

  15. #3440
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    А у што вјерујеш онда?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #3441
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    A kako ne moze brate bare?

    Evo da zanemarim sve ove multi-milionerske projekte po nasim obalama od kojih gradjani nemaju nikakve koristi nego da se fokusiram samo na jedan jedini primjer - autoput.

    Kome je on potreban? Koliko ce nam on poboljsat' zivote?

    Na koliko se samo nacina moglo ulozit' pametnije u zdravstvo, skolovanje, parkove za djecu ili bilo sto drugo?

    Mene bilo q oce li glavni drzave bit' Milo, Momir, Pedja ili ko god... ali ocigledno da ovaj prvi ne zna ili jos vjerovatnije - NE ZELI da ista mijenja na bolje nego kao da za inat radi protiv svojih ljudi i protiv interesa gradjana.

    Meni se cini da ljudi kao ja jos bolje sagledavaju stvari 'sa strane' jer nisam cesto u CG pa kad god dodjem poslije recimo po' godine ocekujem da vidim nesto bolje a vjeruj mi da ja svaki put kad dodjem vidim samo gore stanje.

    Ja bi volio da si u pravu sa tvojim optimizmom ali se bojim da nije tako. Kao da smo davno zaglavili i slabo mrdamo. A moze se rec' da je to spori proces u kojem ce tek nasa djeca uzivat' ali je stvar u tome da ne mora tako da bude. Mogu svi problemi mnogo brze i efikasnije da se rjesavaju u interesu gradjana a ne male elite na vrhu piramide. Moze se kad bi se htjelo ali ocigledno ti koji mogu da pobljsaju stanje, to ne cine.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #3442
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da neko sa dovoljno godina moze ovako naivno da razmislja (bez uvrede). S druge strane, crnogorska stvarnost me svakim danom iznova iznenadjuje. I dobro je dok iznenadjuje, da je drugacije, ne bi valjalo.

  18. #3443
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A kako ne moze brate bare?

    Evo da zanemarim sve ove multi-milionerske projekte po nasim obalama od kojih gradjani nemaju nikakve koristi nego da se fokusiram samo na jedan jedini primjer - autoput.

    Kome je on potreban? Koliko ce nam on poboljsat' zivote?

    Na koliko se samo nacina moglo ulozit' pametnije u zdravstvo, skolovanje, parkove za djecu ili bilo sto drugo?

    Mene bilo q oce li glavni drzave bit' Milo, Momir, Pedja ili ko god... ali ocigledno da ovaj prvi ne zna ili jos vjerovatnije - NE ZELI da ista mijenja na bolje nego kao da za inat radi protiv svojih ljudi i protiv interesa gradjana.

    Meni se cini da ljudi kao ja jos bolje sagledavaju stvari 'sa strane' jer nisam cesto u CG pa kad god dodjem poslije recimo po' godine ocekujem da vidim nesto bolje a vjeruj mi da ja svaki put kad dodjem vidim samo gore stanje.

    Ja bi volio da si u pravu sa tvojim optimizmom ali se bojim da nije tako. Kao da smo davno zaglavili i slabo mrdamo. A moze se rec' da je to spori proces u kojem ce tek nasa djeca uzivat' ali je stvar u tome da ne mora tako da bude. Mogu svi problemi mnogo brze i efikasnije da se rjesavaju u interesu gradjana a ne male elite na vrhu piramide. Moze se kad bi se htjelo ali ocigledno ti koji mogu da pobljsaju stanje, to ne cine.
    Ne radi se odje ni o Milovom neznanju ni inatu, nego samo o interesu. Milo je odlican i izuzetno sposoban u tome sto radi.

    Nasa djeca ce da uzivaju u vracanju dugova?

  19. #3444
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    ali kako ne razumijes, to je proooces, to mora da traje, nista ne moze preko noci, samo lagano, stignucemo.. polaakoo...


  20. #3445
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A kako ne moze brate bare?

    Evo da zanemarim sve ove multi-milionerske projekte po nasim obalama od kojih gradjani nemaju nikakve koristi nego da se fokusiram samo na jedan jedini primjer - autoput.

    Kome je on potreban? Koliko ce nam on poboljsat' zivote?

    Na koliko se samo nacina moglo ulozit' pametnije u zdravstvo, skolovanje, parkove za djecu ili bilo sto drugo?

    Mene bilo q oce li glavni drzave bit' Milo, Momir, Pedja ili ko god... ali ocigledno da ovaj prvi ne zna ili jos vjerovatnije - NE ZELI da ista mijenja na bolje nego kao da za inat radi protiv svojih ljudi i protiv interesa gradjana.

    Meni se cini da ljudi kao ja jos bolje sagledavaju stvari 'sa strane' jer nisam cesto u CG pa kad god dodjem poslije recimo po' godine ocekujem da vidim nesto bolje a vjeruj mi da ja svaki put kad dodjem vidim samo gore stanje.

    Ja bi volio da si u pravu sa tvojim optimizmom ali se bojim da nije tako. Kao da smo davno zaglavili i slabo mrdamo. A moze se rec' da je to spori proces u kojem ce tek nasa djeca uzivat' ali je stvar u tome da ne mora tako da bude. Mogu svi problemi mnogo brze i efikasnije da se rjesavaju u interesu gradjana a ne male elite na vrhu piramide. Moze se kad bi se htjelo ali ocigledno ti koji mogu da pobljsaju stanje, to ne cine.

    То задуживање за аутопут, тј. прије свега за тунел од сјевера ка југу није опасно, јер је у питању развојни пројекат који има своју економску оправданост.

    Опасно је то што се сваге године не наплати пар стотина милиона еура пореза и доприноса и што се мјесто тога влада задужи да би исплатила пензије, здравство и остало.
    То задуживање не доноси никакву нову вриједност и још је опасније јер тај новац који се да на пензије у доброј мјери изађе из земље јер скоро све увозимо.
    Овим задужењем за аутопут Влада је дошла у ситуацију да свако даље задужење за пензије неће бити могуће, ако мислимо да и даље користимо благодети еура.

    До данас порески дуг према држави износи, ако не гријешим око 600 милиона еура, од чега је највећи дио наплатив, и држава ће коначно морати да крене у наплату тих дугова.Само то није једноставан посао јер се прије тога морају створити услови да се тај дуг наплати а да се не уништи привреда.Коначно ће морати да се ради, а не да се живи на кредит.
    Last edited by BAR; 18-06-15 at 15:32.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #3446
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Да се вратимо на тему.Буквић страјкс аген:


    "HUMANA, ALI NEOSTVARIVA"
    18.6.2015 16:31
    http://www.vijesti.me/vijesti/bukvic...-misija-838811

    Bio u Pokretu za neutralnost, sad tvrdi da je to nemoguća misija

    "Ideja o neutralnosti, je možda humana, ali u današnje vrijeme koje je isprepleteno globalnim interesima velikih sila, ona je nemoguća misija, a neutralne države nijesu izuzete od odgovornosti za međunarodnu bezbednost i one sarađuju sa vojnim savezima", poručio je Bukvić




    Ideja o neutralnosti, je možda humana, ali u današnje vrijeme koje je isprepleteno globalnim interesima velikih sila, ona je nemoguća misija, ocijenio je vojni analitičar Zoran Bukvić.
    Bukvić je donedavno bio u Upravnom odboru Pokreta za neutralnost.
    On je, u blogu na sajtu natomontenegro, naveo da neutralne države redefinišu pozicije u skladu sa globalnim trendovima i svojim potrebama, ostajući, kako je rekao, privržene deklarisanoj neutralnosti uglavnom zbog svoje tradicije.
    "Ideja o neutralnosti, je možda humana, ali u današnje vrijeme koje je isprepleteno globalnim interesima velikih sila, ona je nemoguća misija, a neutralne države nijesu izuzete od odgovornosti za međunarodnu bezbednost i one sarađuju sa vojnim savezima", poručio je Bukvić.
    Prema njegovim riječima, u ISAF misiji u Avganistanu, učestvovali su vojnici Švedske, Austrije, Finske i Irske, koju je, kako je pojasnio Bukvić, vodio NATO, a za koju je saglasnost dao Savjet bezbjednosti Ujedinjeni nacija.
    "Švajcarska učestvuje u mirovnim misijama UN. Neutralne države učestvuju u NATO programu Partnerstvo za mir", rekao je Bukvić.
    Prema njegovim riječima, za neutralnost je neophodno da postoji ugovor sa drugim državama koje potvrđuju vašu samoproklamovanu neutralnost.
    On je podsjetio da je, SFRJ 1956. godine priznala neutralnost Austrije, izjavljujući da, kako je naveo, priznaje status neutralnosti Austrije i da će taj status poštovati u svim njegovim međunarodnim vidovima.
    "Ovakvu deklaraciju ni jedna država nije usvojila u vezi neutralnošću Srbije. U decembru 2007.godine Narodna skupština Srbije donijela je odluku o proglašavanju vojne neutralnosti Republike Srbije", dodao je Bukvić.
    U stavu tri Lisabonskog ugovora navodi se, kako je pojasnio, da će članice EU staviti Uniji na raspolaganje civilne i vojne resurse zarad implementacije zajedničke politike.
    "Kao članica EU, države moraju da sarađuju sa NATO savezom“, ocijenio je Bukvić, navodeći da na to ukazuje i komentar njemačkih poslanika poslije posjete Beogradu, u junu 2011.godine.
    Oni su, prema njegovim riječima, izjavili da postoji mogućnost da Srbija ne bude članica NATO, ali da je, kako je naveo, saradnja sa Alijansom ključna kada jednog dana postanete članica EU.
    "Crna Gora, danas, ne može postati funkcionalno vojno-neutralna država iz više razloga.Ne postoji pravna osnova za neutralnost. Ni ustav, a ni jedan zakon to ne propisuju", poručio je Bukvić.
    Strategija nacionalne bezbjednosti (2008.) i Strategija odbrane Crne Gore (2008.), koje je u skladu sa odredbama Ustava Crne Gore donijela Skupština, su, kako smatra Bukvić, veoma jasne.
    Prema njegovim riječima, u Strategiji nacionalne bezbjednosti zapisano je da je strateški cilj Crne Gore da u najkraćem mogućem roku, postane punopravni član NATO i EU.
    "Strategija odbrane Crne Gore definisala je realizaciju odbrambenih ciljeva, među kojima je i razvijanje sposobnosti za ulazak u NATO i EU, a zbog globalnih interesa velikih sila, verovatno ni jedna država ne bi priznala neutralnost Crne Gore", kazao je Bukvić.
    On je dodao da Crna Gora učestvuje u mirovnim misijama UN, EU i NATO, u program Partnerstvo za mir i ima ugovore sa NATO državama, što, kako je rekao, isključuje vojnu neutralnost.
    "Iako se odbrambene snage definišu prema bezbjednosnim izazovima, rizicima i prijetnjama, koji su to i za koje se vrijeme oni mogu eliminisati, a da snage budu ekonomski održive, neutralne države ipak moraju imati brojnije odbrambene snage", ocijenio je Bukvić.
    U Crnoj Gori, kako je pojasnio Bukvić, nije rađena ozbiljna studija o ekonomskim efektima neutralnosti i članstva u NATO.
    "Prema istraživanju koje je radila Hrvatska prije nego što je odlučila da pristupi NATO savezu, došlo se do zaključka da na desetogodišnjem nivou Hrvatska štedi oko tri milijarde dolara ukoliko je članica NATO, umjesto da sama održava sopstveni sistem bezbjednosti", naveo je on.
    Crna Gora, prema riječima Bukvića, želi da postane članica EU, učestvovanjem u zajedničkim bezbednosnim i odbrambenim politikama, navodeći da je to sprečava da bude neutralna.
    "Terorizam je transnacionalna pojava, pa se postavlja pitanje kako Crna Gora može da reaguje na terorističke akte, sama kao neutralna država“, upitao je Bukvić.


    U strateškim dokumentima UN, EU i NATO i drugih organizacija, prijetnja terorizmom se, kako je kazao Bukvić, smatra jednom od najvećih prijetnji po međunarodnu bezbjednost i, kako je zaključio, radi se na tome da se udruže snage protiv tog zla.
    Last edited by BAR; 18-06-15 at 15:51.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #3447
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Слажем се да је политичка сцена заробљена и да то чини да је наше цјелокупно друштво заробљено.Али се не слажем да ствари не иду набоље.Имамо тектонске промјене у опозцији и власти али и у друштву и то умногоме под покровитељством Запада и као послиједица интеграција.
    Наравно да као послиједица тога испливава друштвени талог, али коначно можемо да га сагледамо.Уклањање тог талога ће бити дуготрајан и болан процес, и ништа се неће десити преко ноћи.
    О каквом ми талогу и промјенама причамо ? Промјене које се перспективно могу десити је смјена политичких елита и евентуално реформе система ПИО и здравства, и то је то од нашег прогреса. Главну премису изгледа сви забораве, намјерно ће прије бити, јер не воле са њом да заспу увече. Главна премиса је да преко територије Црне Горе прелази рута за шверц наркотика која је тешка више него све државе региона заједно кад се саставе. Са том тежином, она омеђава максимум нашег цивилизацијског ширења. Ко не вјерује нека посјети југ Италије.

  23. #3448
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo da zanemarim sve ove multi-milionerske projekte po nasim obalama od kojih gradjani nemaju nikakve koristi nego da se fokusiram samo na jedan jedini primjer - autoput.

    Kome je on potreban? Koliko ce nam on poboljsat' zivote?
    Pa što ste onda do juče svi u kompletu pljuvali Crnu Goru zato što nema autoput ? Sad pljujete zato što se krenulo sa izgradnjom jednog

    Da se razumijemo, i ja mislim da je autoput strahovito loš potez, i to ne samo sa finansijske strane
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #3449
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    679
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Значи војвода је за руске интеграције:

    http://www.vijesti.me/vijesti/mandic-nato-duguje-krv-crnoj-gori-838859



    Mandić je ponovio da bi u Crnoj Gori trebalo vratiti služenje vojnog roka i kritikovao Vladu zbog unuštavanja vojnog naoružanja.
    On je takav postupak nazvao veleizdajom, navodeći da bi dobro naoružano lovačko društvo iz Zapadne Evrope moglo lako da okupira Crn Goru. Mandić je rekao i da protsti opozicije neće biti protiv NATO, već će zahtjevati slobodne izbore.
    Какав пенал...не но је требало пустит да нам сва она артиљериска муниција истеклог ресурса што је довлачена у ЦГ понесе Брезовик или пола Даниловграда.
    Или да трошимо милионе еура на одржавање музејских експоната типа тенка т55 којега буши сваки ручни ракетни бацач.
    Last edited by BAR; 18-06-15 at 18:49.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #3450
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,400
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pa što ste onda do juče svi u kompletu pljuvali Crnu Goru zato što nema autoput ? Sad pljujete zato što se krenulo sa izgradnjom jednog

    Da se razumijemo, i ja mislim da je autoput strahovito loš potez, i to ne samo sa finansijske strane
    O moj rakune, ne koristis valjda i ti mnozinu... koji to mi.. koji to vi?

    Ako imas sta da kazes obrati mi se sa TI i reci sto sam ja rekao a nemoj mi te tvoje prdnjave sa mnozinama jer mi se tesko sere od istih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 138 of 199 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148188 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •