View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 125 of 199 FirstFirst ... 2575115121122123124125126127128129135175 ... LastLast
Results 3,101 to 3,125 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #3101
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Nema potrebe da budemo Izrael, nemamo mi ugroze njihovog tipa, ali ta mala vojska koju planiramo izgraditi mora u potpunosti biti sposobna da izvrsi brze i efikasne udare, sto podrazumijeva da je sposobna i brzo da premijesta svoje snage (koliko god male bile).
    D30 je haubica koju bi trebali koristiti nasi instruktori za potrebe formiranja aktivne rezerve i njihove obuke, i tamo ih konzervirati i čuvati zlu ne trebalo u slučaju opšteg rata.
    Takodje i plamen s, mada ne znam koliko ih komada ima, ali sve je to tehnologija JNA dosta stara i nemodernizovana.... to sve treba u rezervu....

    Sad po meni prioritet mora biti nabavka oklopnih transportera, 2 srednja transportna hel, 2-4 ec135 ili slican za operacije sar i medevac, te obnova artiljerije i voznog parka tj. njegovo unificiranje. Sve bi to bilo izvodljivo ukoliko bi se izdvajanja popela na proklamovanih NATO 2%...

    Д30 је и дан данас јако добро оруђе, за наше услове оптималног домета.Дио је ремонтован, као и муниција.

    Уласком у НАТО нам се отвара приступ разним програмима за опремање.За мале паре се могу набавити опрема и средства, која су вишак или су замјиењена новијим а још увјек су јако добра.Већ су добијене значајне донације, као што је систем за надзор мора.
    Уз то за опремање наше Војске нису потребна претјерано велика средства и уз мања повећања буџета се то може остварити.

    Ако би одустали од чланства, онда је то већ потпуно друга, много скупа прича.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #3102
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Д30 је и дан данас јако добро оруђе, за наше услове оптималног домета.Дио је ремонтован, као и муниција.

    Уласком у НАТО нам се отвара приступ разним програмима за опремање.За мале паре се могу набавити опрема и средства, која су вишак или су замјиењена новијим а још увјек су јако добра.Већ су добијене значајне донације, као што је систем за надзор мора.
    Уз то за опремање наше Војске нису потребна претјерано велика средства и уз мања повећања буџета се то може остварити.

    Ако би одустали од чланства, онда је то већ потпуно друга, много скупа прича.
    Ovi programi za opremanje su najčešće ono imate popust na svaki 1000-ti od cijelih 0,01%.
    Mada kod nas eto nije lako ni kupiti, jer treba prvo da se dogovorimo šta kupujemo, a onda uvjek su se vece pare obrtale na sitnice, mislim djelovi, održavanje, remont itd. sve su to detalji koje treba uzet u obzir pa napravit računicu. Ja velim, ako se isplati daj da uđemo nije problem, no me strah za NATO da mu se sto ne desi negativno nasim ulaskom, mislim rejting, pa ono kao baksuz i tako to.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #3103
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spongebob View Post
    ovi programi za opremanje su najčešće ono imate popust na svaki 1000-ti od cijelih 0,01%.
    Mada kod nas eto nije lako ni kupiti, jer treba prvo da se dogovorimo šta kupujemo, a onda uvjek su se vece pare obrtale na sitnice, mislim djelovi, održavanje, remont itd. Sve su to detalji koje treba uzet u obzir pa napravit računicu. Ja velim, ako se isplati daj da uđemo nije problem, no me strah za nato da mu se sto ne desi negativno nasim ulaskom, mislim rejting, pa ono kao baksuz i tako to.
    Нигдје нема бесплатног ручка, што би рекао Ложански...хоћу рећи Лазански и наравно да се посједовањем одређеног система дугорочно везујеш за произвођача.
    Али у нашем случају ради се о неколико десетина возила, што оклопљених што не, два хеликоптера, два патролна брода, као и 10-15 артиљеријских цијеви.
    Нису у питању ни тенкови, ни разарачи, ни подморнице, ни авиони, ни далекометна артиљерија.

    НАТО има сјајне програме према којима богатије чланице препуштају технику и опрему сиромашнијим чланицама.Углавном се ради о техници која је повучена из употребе али је још увјек добра.Хрватска је недавно добила преко 200 половинх, али врло одличних, mrap транспортера.

    Војска ЦГ је пројектована да буде дио система НАТО-а, и може бити функционална само као дио тог система.Останак ван система је чини скоро потпуно неспособном да обавља своје примарне задатке.
    Стога би је као војску неутралне земље требало реорганизовати, повећати јој активно бројно стање барем три пута, што значи да би морали уводити обавезни војни рок, као и увођење велике резрве и наравно опремање и активе и резерве.Е то кошта бога оца, чак и сами покушај.

    Рачуница је ту једноставна.Боље садашњих 35 милиона еура (+ војне пензије) и 1950 војника у НАТО-у, него 350 (садашњих) милиона као неутрална земља (по кипарском моделу).

    Јасно је да је неутралност једноставно далеко скупља варијанта.
    Last edited by BAR; 01-05-15 at 19:46.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #3104
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,581
    Thanks Thanks Given 
    1,119
    Thanks Thanks Received 
    1,742
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    dobar http://www.cdm.me/politika/danilovic...aze-sa-sjevera

    dobar pokusaj manipulacije danilovica,ono ka' da nece.a druze,vi ne vadite nato iz usta evo dugo vremena,a sad ste se $etili da narod odlazi sa $evera,e pa...

  5. #3105
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,435
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Danilovic smlatina stara....

    Nasa opozicija ima najcudniji diskurs ikad.... puna su im usta anti-nato price sve rade samo da ne pristupimo natou, kampanje im se temelje na tome,
    ali kad se pomene da necemo uci u nato odma slijede izjave iz opozicije tipa
    ``vlast nije uvela drzavu u nato, iznevjerili ste vitalne cijeve drzave , dobro naroda je dovedeno u pitanje, sram vas bilo ne umijete da vodite drzavu pa nistu usli u nato, ocemo nove izbore jer ste nas zeznuli``
    i po njima je ono za sta se bore svo vrijeme (ne ulazak u nato) predstave kao razlog za propasti drzave i razlog za micanje vlasti
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #3106
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Danilovic smlatina stara....

    Nasa opozicija ima najcudniji diskurs ikad.... puna su im usta anti-nato price sve rade samo da ne pristupimo natou, kampanje im se temelje na tome,
    ali kad se pomene da necemo uci u nato odma slijede izjave iz opozicije tipa
    ``vlast nije uvela drzavu u nato, iznevjerili ste vitalne cijeve drzave , dobro naroda je dovedeno u pitanje, sram vas bilo ne umijete da vodite drzavu pa nistu usli u nato, ocemo nove izbore jer ste nas zeznuli``
    i po njima je ono za sta se bore svo vrijeme (ne ulazak u nato) predstave kao razlog za propasti drzave i razlog za micanje vlasti
    Него...јесте ли се договорили у партију 'оћемо ли коначно у тај НАТО?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #3107
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,435
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Него...јесте ли се договорили у партију 'оћемо ли коначно у тај НАТО?
    dogovoreno odavno, ceka se odluka druge strane koja je izvjesna
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  8. #3108
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    dogovoreno odavno, ceka se odluka druge strane koja je izvjesna
    спуштавах се ја на ваше уже....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #3109
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ništa od NATO-a ljudi, evo poll na forumu kaže da je njih 58% protiv toga.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  10. #3110
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,734
    Thanked in
    2,492 Posts

    Default

    Evo i CDM ga zvanicno podrzava.

    Reklame po portalu smao takve...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #3111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Reklama su onih koji plaćaju... Ne budimo naivni

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #3112
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,734
    Thanked in
    2,492 Posts

    Default

    Nije placanje jedini uslov za prihvatanje reklame... Ne budimo naivni.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #3113
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Zamisli odbijes reklamu za Nato Interesantno, u sred ove Milove zadnje izjave kako je narod dokon i sa margine zeljan nezasluzene paznje sljasti Nato baner...to im dodje ka negativna reklama ili...

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #3114
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ništa od NATO-a ljudi, evo poll na forumu kaže da je njih 58% protiv toga.
    Nadajmo se da će se i ovaj poll ispuniti kao sve ankete CdM foruma. Šta više, brinem se zbog ovako male razlike
    Last edited by Rakun; 08-05-15 at 22:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #3115
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    http://www.slobodnaevropa.org/conten.../27000300.html

    Posebno bih izdvojio:
    "šef njemačke diplomatije Frank Valter Štajnmajer je podržao put Crne Gore ka NATO savezu i istakao da će se lično založiti kako bi ministri vanjskih poslova NATO na kraju godine uputili Crnoj Gori poziv za članstvo. Da li se radi o dosad najeksplicitnijoj podršci Crnoj Gori jedne od najmoćnijih zemalja i da li će Njemačka moći da utiče na zemlje NATO koje su eventualno skeptične prema proširenju alijanse?"
    Last edited by kimmi; 07-05-15 at 18:24.

  16. #3116
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Vojnu neutralnost Crne Gore podržava 51 odsto crnogorskih građana, dok 32 odsto njih vjeruju da država treba da postane dio nekog vojnog bloka, pokazalo je istraživanje koje je za potrebe Vlade sprovela agencija IPSOS.

    Protiv NATO integracija na državnom nivou je 57 odsto građana, a tu integraciju podržava 35 odsto ispitanika.

    http://www.cdm.me/politika/neutralno...-odsto-gradana
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #3117
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Vojnu neutralnost Crne Gore podržava 51 odsto crnogorskih građana, dok 32 odsto njih vjeruju da država treba da postane dio nekog vojnog bloka, pokazalo je istraživanje koje je za potrebe Vlade sprovela agencija IPSOS.

    Protiv NATO integracija na državnom nivou je 57 odsto građana, a tu integraciju podržava 35 odsto ispitanika.

    http://www.cdm.me/politika/neutralno...-odsto-gradana
    Pogledaj ti poznavanje materije tih protivnika:
    U anketi IPSOS-a zanimljiv je i podatak da je snažan argumet za one koje se zalažu za to da Crne Gora ostane van okvira NATO-a to što je 79 odsto građana Crne Gore saglasno sa tvrdnjom da je ulazak u NATO u finansijskom smislu preveliki trošak za Crnu Goru.

    „Važna argumentacija protivnika pridruživanju Crne Gore NATO-u može biti i tvrdnja da će Crna Gora morati da učestvuje u ratovima koji nemaju veze sa njenim interesima, a sa tom tvrdnjom se slaže 77 odsto građana Crne Gore“, navodi se u istraživanju.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #3118
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,734
    Thanked in
    2,492 Posts

    Default

    A sto, necemo slat' nase mlade momke da biju bitke po pustinjama koje su ameri naceli bombama? U kojem je to interesu CG i gradjana uopste?

    Bas bi fino bilo da nam se luka Bar napuni vojnim brodovima i da nam vojnici setaju gradom... Ljepota bozja!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #3119
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,618
    Thanks Thanks Given 
    7,576
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Na misije se ide dobrovoljno...

    Nego me interesuje kako pojedini komentarishu ovo u Makedoniji, zar se nije Balkan smirio i ne prijeti nam nikakva opasnost...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  20. #3120
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A sto, necemo slat' nase mlade momke da biju bitke po pustinjama koje su ameri naceli bombama? U kojem je to interesu CG i gradjana uopste?

    Bas bi fino bilo da nam se luka Bar napuni vojnim brodovima i da nam vojnici setaju gradom... Ljepota bozja!
    Po ovom istraživanju se upravo takvi mozgovi pitaju o nečemu.

    Rambo je rekao jednu veliku istinu što se tiče bilo kakvih referenduma i izbora.Potencijalni glasač bi prvo trebalo da prođe neki jednostavniji ispit na kom bi se utvrdilo da li uopšte zna i čemu se radi prije nego što sputa svoju zemlju ili je uvali u neka *****.

    ISPIT
    1. Da li bi u slučaju ulaska u NATO pakt vojnici Crne Gore morali ići da ratuju
    a) DA
    b) NE

    2. Da li bi slučaju ulaska Crne Gore u NATO pakt na našoj teritoriji postojale NATO baze
    a) DA
    b) NE

    u slučaju da zaokruži DA na neko od gore navedenih pitanja zabraniti da ide na glasanje


    I umjesto da se prave bilboardi sa rudamentalnim informacijama neka budala postavlja slike srećne porodice
    Last edited by Rakun; 09-05-15 at 13:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #3121
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na misije se ide dobrovoljno...

    Nego me interesuje kako pojedini komentarishu ovo u Makedoniji, zar se nije Balkan smirio i ne prijeti nam nikakva opasnost...?

    Sent from Tapatalk
    A ono prijeti ,ali s obzirom da prijeti i da mi i MK tezimo ka asocijaciji posto im je stalo mogli bi malo ubrzat taj proces.Uostalom probleme trenutno prave ljudi koji uzivaju najveću podrsku zapadnih zemalja kad je region u pitanju.

  22. #3122
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,618
    Thanks Thanks Given 
    7,576
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A ono prijeti ,ali s obzirom da prijeti i da mi i MK tezimo ka asocijaciji posto im je stalo mogli bi malo ubrzat taj proces.Uostalom probleme trenutno prave ljudi koji uzivaju najveću podrsku zapadnih zemalja kad je region u pitanju.
    Prichao je El Re ranije zashto nijesmo josh primljeni i shta treba da se promijeni... Nije bitno ko izaziva nerede, chinjenica je da ih ima i da ce ih biti, poshto tu nishta ne mozhemo promijeniti daj da izaberemo najbezbolnije rjeshenje... Najlakshe je moralisati i zatvarati ochi pred problemom, a ti koji to rade bi prvi pobjegli da se jedan metak u cg opali, ili bi poshli u drugu krajnost i klali dojucherashnje komshije...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #3123
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na misije se ide dobrovoljno...

    Nego me interesuje kako pojedini komentarishu ovo u Makedoniji, zar se nije Balkan smirio i ne prijeti nam nikakva opasnost...?

    Sent from Tapatalk
    Imam utisak da je ovo bila americka diverzija. Makedonija je danas prisustvovala u vojnoj paradi Rusije i na neki nacin dala doznanja Putinu da moze racunati na njih.

    Nekome se izgleda taj gest nije svidio i zato smo danas gle slucajnosti dobili Kumanovski epilog.

    U prilog ovoj prici ide i info da tih 70 terrorista su usli iz druge drzave sto jasno pokazuje da tamosnji albanci nisu za ocjepljenje ali ih neka veca sila gura u vatru.

    Da sacekamo sta ce nam sjutra donjeti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #3124
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,734
    Thanked in
    2,492 Posts

    Default

    Jes, prvo dovedes narod do prosjackog stapa da nemaju vise leba da jedu a onda im nudis da 'dobrovoljno' idu i ratuju kako bi izvukli svoju zivotnu situaciju. Vrlo transparentno i ucinkovito.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #3125
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,618
    Thanks Thanks Given 
    7,576
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Oće li nam pomoći šta to moralisanje ako se desi scenario kao u Makedoniji ili neki još gori...?

    Svi bi iz CG da žive kao na Zapadu, da primaju plate kao na Zapadu, al kad treba da se prihvate i one lošije tekovine tog Zapada prave se ludi i moralni... Čak i da ne ide sve u paketu, mi svakako nijesmo u poziciji da biramo...
    #fakenews

Page 125 of 199 FirstFirst ... 2575115121122123124125126127128129135175 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •