View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 176 of 199 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186 ... LastLast
Results 4,376 to 4,400 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #4376
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Mislim da smo priču o tome kako moramo ući u NATO da bi kasnije ušli u EU odavno završili...

    Postoji li međunarodni dokument na kojem piše da moramo biti član NATO alijanse da bi ušli u EU?
    Kakav crni medjunarodni dokument.
    Pa vodece clanice EU i clanice koje imaju najveci uticaj u EU su u Natou.

    Postoje neka nepisana pravila medjunarodne politike.

    Mislis da je slucajno sto su sve ex komunisticke zemlje prvo morale da udju u Nato prije ulaska u EU?

    Logicno zakljucivanje je dovoljno. Ajde navedi izuzetak od pravila ako postoji.

  2. #4377
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kakav crni medjunarodni dokument.
    Pa vodece clanice EU i clanice koje imaju najveci uticaj u EU su u Natou.

    Postoje neka nepisana pravila medjunarodne politike.

    Mislis da je slucajno sto su sve ex komunisticke zemlje prvo morale da udju u Nato prije ulaska u EU?

    Logicno zakljucivanje je dovoljno. Ajde navedi izuzetak od pravila ako postoji.
    Ja bih neko pisano pravilo pravilo đe piše da moramo da uđemo u NATO prije nego li u EU. Zabolje me za ostale.
    Kada bi se bavili logičnim zaklučivanjem, mi sada ne bi ispunjavali kriterijume za UN.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #4378
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne postoji pisano pravilo, ali nestabilne zemlje kao sto smo mi, Albanija, BiH, Hrvatska, Srbija - MORAJU uci u NATO...

    Mada ne znam zbog cega uopste pisemo ista na ovu temu, kad nam je ulazak u decembru neminovan.
    Bas me zanima kako ce da se nosi sa tim prosrpska populacija. Znam da vam nije bilo svejedno ni 2006
    One Ring to Rule them all...

  4. #4379
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Postoji li međunarodni dokument na kojem piše da moramo biti član NATO alijanse da bi ušli u EU?
    Ne ! Mada postoji jedan dokument u kome se Crnoj Gori garantuje da će biti jedina zemlja u jugoistočnoj Evropi koja će ući u EU bez NATO članstva
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #4380
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Navedite mi jednu, samo jednu, ex-komunisticku drzavu koja je usla u EU a da prije toga nije usla u NATO.
    Zašto bi se ograničavao na EX YU ?
    Navedi jednu zemlju čitave jugoistočne Evrope koja je ušla u EU, a da prije toga nije ušla u NATO
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #4381
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ma kakve fakture bolan... Neko nedje procitao nesto na neki cetnicki portal i sad haos... Nidje veze prica.
    I četnički portali se pojavljuju na Google search. To je bila kafana "Portal" u Andrijevici
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #4382
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zašto bi se ograničavao na EX YU ?
    Navedi jednu zemlju čitave jugoistočne Evrope koja je ušla u EU, a da prije toga nije ušla u NATO
    Nisam napisao Ex Yu vec ex komunisticke

  8. #4383
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nisam napisao Ex Yu vec ex komunisticke
    Pardon
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #4384
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ja bih neko pisano pravilo pravilo đe piše da moramo da uđemo u NATO prije nego li u EU. Zabolje me za ostale.
    Kada bi se bavili logičnim zaklučivanjem, mi sada ne bi ispunjavali kriterijume za UN.
    Ti bi pisano pravilo....

    Ja sam fino objasnio. Ko imalo razmisli shvatice da je to tako. Ex komunisticke zemlje moraju u Nato da bi usle u EU. Kaze se izuzeci potvrdjuju pravilo. Kod ovog nepisanog pravila ne postoje cak ni izuzeci.


    Ajmo sad tvojom logikom.

    Ko ce da nam da papir da ce da nas brani, odnosno ko ce da garantuje bezbjednost drzavi Crnoj Gori ako ne udjemo u NATO????

    Ako udjemo u Nato, imamo napismeno garantovanu bezbjednost.

    Pametnome dosta

  10. #4385
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Znaci, Nato ce zazmurit na jedno oko i primit u sebe jednu zlocinacku drzavu. E blagos. Meni jes donekle milo sto cemo im uc, i EU i Nato nece dugo izdrzat s ovakvom clanicom.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #4386
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ti bi pisano pravilo....

    Ja sam fino objasnio. Ko imalo razmisli shvatice da je to tako. Ex komunisticke zemlje moraju u Nato da bi usle u EU. Kaze se izuzeci potvrdjuju pravilo. Kod ovog nepisanog pravila ne postoje cak ni izuzeci.


    Ajmo sad tvojom logikom.

    Ko ce da nam da papir da ce da nas brani, odnosno ko ce da garantuje bezbjednost drzavi Crnoj Gori ako ne udjemo u NATO????

    Ako udjemo u Nato, imamo napismeno garantovanu bezbjednost.

    Pametnome dosta
    Da, zamisli, ja bi pisano pravilo, nismo na tuškoj pjaci, NATO je u pitanju...

    EU ima nešto što se zove vojska evropske unije, mornarica evropske unije i vazdušne snage. Štitio bi nas kodeks CSDP (Common security and defense policy), s tim što nismo oslobođeni obaveza da sebi napravimo odbranu. Razlog zašto o ovome niko ne priča i što niko iz vlade ne spominje je to što kod nas u goste nije dolazio niko iz EU non-NATO zone (Švedska, Austrija) a pritom da je spominjao sistem odbrane.
    Primjer
    https://euobserver.com/defence/119894

    Nije pametnome dosta nego neinformisanom čudno...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  12. #4387
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja u klin ti u plocu.

    Vodece EU clanice su u Natou. Samo 4 zemlje EU su van Natoa. Od toga jednoj ne dozvoljava Turska da udje u NATO.

    Ja evo treci put pisem. SVE EX KOMUNISTICKE zemlje su MORALE uci u Nato prije nego u EU.

    Izuzetak ne postoji.

    Pa ne mislis valjda da ce GER FRA GB itd da dozvole da drzava u kojoj je komunizam vladao do prije 25 godina da udje u drustvo razvijenih naroda bez dokaza da dijele iste vrijednosti.

    E pa te vrijednosti su olicene u NATO savezu i ulazak u taj savez je dokaz da smo spremni kao drustva za EU.

    Ako ne udjemo u NATO sve ce da ide nevjerovatno sporije i vjerovatno bi se cekalo nekoliko decenija, a vjerovatno se me bi ni docekalo. Do tada okaci macku o rep taj EU sistem bezbjednosti.

    A za to vrijeme ce da nas brani ko? Ti, Milacic i Rusi???

    Neka hvala.

    Meni je svakako Nato mnogo bitniji od EU, ali eto nadjoh za shodno da pojasnim par stvari.
    Last edited by kimmi; 30-07-15 at 21:58.

  13. #4388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo kimmi kao sto ti nalazis za shodno da pojasnis par stvari ja cu samo jednu u jednoj recenici, dako skontaju sta ljudi.



    NECEMO UCI U EU BAR JOS 20 GODINA ! ! !


    sta cemo do tada ?
    One Ring to Rule them all...

  14. #4389
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja u klin ti u plocu.

    Vodece EU clanice su u Natou. Samo 4 zemlje EU su van Natoa. Od toga jednoj ne dozvoljava Turska da udje u NATO.

    Ja evo treci put pisem. SVE EX KOMUNISTICKE zemlje su MORALE uci u Nato prije nego u EU.

    Izuzetak ne postoji.

    Pa ne mislis valjda da ce GER FRA GB itd da dozvole da drzava u kojoj je komunizam vladao do prije 25 godina da udje u drustvo razvijenih naroda bez dokaza da dijele iste vrijednosti.

    E pa te vrijednosti su olicene u NATO savezu i ulazak u taj savez je dokaz da smo spremni kao drustva za EU.

    Ako ne udjemo u NATO sve ce da ide nevjerovatno sporije i vjerovatno bi se cekalo nekoliko decenija, a vjerovatno se me bi ni docekalo. Do tada okaci macku o rep taj EU sistem bezbjednosti.

    A za to vrijeme ce da nas brani ko? Ti, Milacic i Rusi???

    Neka hvala.

    Meni je svakako Nato mnogo bitniji od EU, ali eto nadjoh za shodno da pojasnim par stvari.
    Treći put mi pišeš gluposti umjesto da mi daš pisano pravilo đe piše da su (potpuno nebitno kojem sistemu pripadale te zemlje nekada) MORALE da uđu u NATO.
    NATO savez je prije svega vojni savez, i kako je moguće da se 'određene vrijednosti' dokazuju preko njega da bi ušao u elitu poput EU? Da taj NATO ima neke visoke vrijednosti, uvijek - u svakom mogućem slučaju bi imao podršku svih zemalja unutar saveza šta god oni radili, a šta nam je bliska prošlost pokazala?

    Druga je priča što država ništa nije uradila povodom pristupa EU, nikakve zadate EU reforme nisu sprovedene, standard je nikakav, vlada nam je bukvalno mafijaška, dok se ovamo uvlače u šup@k NATO alijansi. Da su rokovi poštovani i da se nešto konkretno radilo mogli smo 2012-2013 ući u EU, jer smo poslije referenduma imali mnogo veće ambicije za to, a priču kako bi lakše ušli u EU preko NATOa ostavi za maloumne.

    Ponavljam po ko zna koji put, lako je sada bit pristalica NATOa kad centa nismo uložili u vojsku i ništa od države nismo uradili. Kad je jedna terorističko-mafijaška zemlja poput Albanije ušla, mi ćemo još lakše...
    I da, smatram da bi nas VB, Njemačka, Francuska i Italija pustili da uđemo u EU kad bi ispunili sve uslove za ulazak u EU (a pazi čudo, svako ko je ispunio uslove ušao je, zamisli, koma).

    Kad ćeš mi dostavit dokaz da moramo ući u NATO da bi ušli u EU? Prvo mi to daj pa onda ostalo, do tad ništa...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  15. #4390
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Najbolji ti je dokaz da ulaskom u NATO spona sa rusijom popusta...
    One Ring to Rule them all...

  16. #4391
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Treći put mi pišeš gluposti umjesto da mi daš pisano pravilo đe piše da su (potpuno nebitno kojem sistemu pripadale te zemlje nekada) MORALE da uđu u NATO.
    A ti deseti put pišeš gluposti da bi EU samo za Crnu Goru napravila izuzetak. Napredna i demokratska Crna Gora neće morati kao jedna prsla Češka, Mađarska, Slovačka, Bugarska... da uđe u NATO prije nego u EU
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #4392
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Da su rokovi poštovani i da se nešto konkretno radilo mogli smo 2012-2013 ući u EU, jer smo poslije referenduma imali mnogo veće ambicije za to,
    Jeste, ušli bi u EU prije nego Hrvatska

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    jer smo poslije referenduma imali mnogo veće ambicije za to, a priču kako bi lakše ušli u EU preko NATOa ostavi za maloumne.
    Malouman može da bude samo onaj ko zna da su sve zemlje jugoistočne Evrope morale prvo ući u NATO da bi ušle u EU i insistira na tome da je Crna Gora toliko iznad svih da joj se neće postavljati uslov
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #4393
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jeste, ušli bi u EU prije nego Hrvatska


    Malouman može da bude samo onaj ko zna da su sve zemlje jugoistočne Evrope morale prvo ući u NATO da bi ušle u EU i insistira na tome da je Crna Gora toliko iznad svih da joj se neće postavljati uslov
    Hoćeš pomoć kimmiju da vidimo taj dokument đe piše da je Crna Gora obavezna da uđe u NATO prije u EU?
    Ovako nisi od koristi, mada kad bolje razmislim inače nisi...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  19. #4394
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko ce da nam da papir
    Papir svašta trpi, eo viđ:
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #4395
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Znači, kimmi, treba da uđemo u vojni savez da bismo pokazali da nijesmo komunisti? Nije dovoljno što smo sve uništili i rasprodali. Kako jedno iz drugoga slijedi, nije mi najjasnije. Valjda ako uđemo u NATO, pa CG npr. nacionalizuje Telekom, nas će NATO bombardovat? Ili bi nam to oprostili ako im pomognemo da bombarduju nekog većeg komunistu tj. teroristu? Koje su to "vrijednosti " u NATO-u? Ove Erdoganove?

    Mora se u NATO jer samo tako se može u EU? Može bit. A zašto se mora u EU? Jer će med i mlijeko poteći Crnom Gorom, naravno. Njemačke plate prvi dan. Ili nije zato, nego zato što ne umijemo sami sobom upravljat, nego mora drugi za nas? Mi smo bravi, jelde. A kada kažete 'mi', naravno da nijeste sebe uračunali, vi ste ovi pametni koji treba da odlučuju za sve nas.

    Vi navijajte da sve ide protiv volje naroda i sa što manje demokratije, pa kukajte poslije kad se bude srušila podijeljena kuća, kako neko jednom predviđe.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    U preambuli Ustava Crne Gore piše:
    "Polazeći od .........................................
    privrženosti ravnopravnoj saradnji sa drugim narodima i državama i evropskim i evro-atlanskim integracijama
    Piše i da smo slobodni i ravnopravni građani koji su privrženi demokratskoj i građanskoj Crnoj Gori. Riječ "integracija" može značiti dosta toga.
    Last edited by RoNN|3; 31-07-15 at 21:06.

  21. #4396
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prica o neutralnosti je toliko smijesna da u sustini i ne treba komentarisati, ali nacionalni koordinator za NATO Vesko Garčević je objasnio da bi Crnu Goru, uzimajući u obzir veličinu države i broj stanovnika, članstvo u NATO koštalo manje nego Island, jer je ta zemlja ekonomski jača od naše, pri tom ta nema svoju vojsku iako je članica Alijanse. On je istakao da bi Crna Gora morala da izdvaja znatno više novca godišnje u slučaju da se opredijeli za neutralnost.
    Ne znam zasto ne kazu da bi obezbijedili takvu odbranu nase teritorije kakvu nam garantuje pakt nasoj drzavi ne bi bilo dovoljno ni tri kompletna budzeta

  22. #4397
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Da, zamisli, ja bi pisano pravilo, nismo na tuškoj pjaci, NATO je u pitanju...

    EU ima nešto što se zove vojska evropske unije, mornarica evropske unije i vazdušne snage. Štitio bi nas kodeks CSDP (Common security and defense policy), s tim što nismo oslobođeni obaveza da sebi napravimo odbranu. Razlog zašto o ovome niko ne priča i što niko iz vlade ne spominje je to što kod nas u goste nije dolazio niko iz EU non-NATO zone (Švedska, Austrija) a pritom da je spominjao sistem odbrane.
    Primjer
    https://euobserver.com/defence/119894

    Nije pametnome dosta nego neinformisanom čudno...
    Истина је да је постојао покушај да се формирају европске одбрамбене снаге, чак су формиране и неке заједничке јединице, али се онда видјело да је то само дуплирање онога што већ постоји у НАТО-у па се није ишло у развој овог система.
    Тежиште одбране Европе иде преко НАТО пакта, и тиме се руководе и остале чланице ЕУ које нису у савезу.Све војне вјежбе које су за циљ имале демонстрацију силе и страње одређеног ефекта одвраћања откад је почела ова украјинска криза су ишле преко НАТО-а уз учешће и осталих чланица ЕУ, а посебно Шведске.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #4398
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Treći put mi pišeš gluposti umjesto da mi daš pisano pravilo đe piše da su (potpuno nebitno kojem sistemu pripadale te zemlje nekada) MORALE da uđu u NATO.
    NATO savez je prije svega vojni savez, i kako je moguće da se 'određene vrijednosti' dokazuju preko njega da bi ušao u elitu poput EU? Da taj NATO ima neke visoke vrijednosti, uvijek - u svakom mogućem slučaju bi imao podršku svih zemalja unutar saveza šta god oni radili, a šta nam je bliska prošlost pokazala?

    Druga je priča što država ništa nije uradila povodom pristupa EU, nikakve zadate EU reforme nisu sprovedene, standard je nikakav, vlada nam je bukvalno mafijaška, dok se ovamo uvlače u šup@k NATO alijansi. Da su rokovi poštovani i da se nešto konkretno radilo mogli smo 2012-2013 ući u EU, jer smo poslije referenduma imali mnogo veće ambicije za to, a priču kako bi lakše ušli u EU preko NATOa ostavi za maloumne.

    Ponavljam po ko zna koji put, lako je sada bit pristalica NATOa kad centa nismo uložili u vojsku i ništa od države nismo uradili. Kad je jedna terorističko-mafijaška zemlja poput Albanije ušla, mi ćemo još lakše...
    I da, smatram da bi nas VB, Njemačka, Francuska i Italija pustili da uđemo u EU kad bi ispunili sve uslove za ulazak u EU (a pazi čudo, svako ko je ispunio uslove ušao je, zamisli, koma).

    Kad ćeš mi dostavit dokaz da moramo ući u NATO da bi ušli u EU? Prvo mi to daj pa onda ostalo, do tad ništa...
    Cemu nervoza? Vidim da ne trazis dokaze za ovu pricu koju plasirate da nas je Nato opljackao fakturama za gorivo. A price o tome na netu nema ni u "Trece oko".

    Po tebi je medjunarodna politika skup pisanih pravila koja su objavljena na nekoj oglasnoj tabli ili nekom zborniku pravila medjunarodne politike???

    Za razliku od ove vase price o nato fakturama koju odje prosipate, o ovome sto ja pricam ima dosta na netu.

    Evo npr. izjave predstavika EP za Srbiju jos davne 2007 godine

    http://www.danas.rs/danasrs/politika...news_id=121358

    Ili mislis da izjava evropskog zvanicnika, u kojoj eksplicitno kaze da je ulazak u NATO uslov zemljama zapadnog Balkana za ulazak u EU, nije dovoljna i sad ces da me pitas: a gde je pecat???
    Last edited by kimmi; 31-07-15 at 09:53.

  24. #4399
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Hoćeš pomoć kimmiju da vidimo taj dokument đe piše da je Crna Gora obavezna da uđe u NATO prije u EU?
    Ovako nisi od koristi, mada kad bolje razmislim inače nisi...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #4400
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ispostavio je visoke racune za gorivo i o tome se pisalo, sad dje su i koliko tacno iznose ne mogu znati, uostalom toga se sigurno i vi sjecate pa se sad odje iscudjavate i pravite ludi, jer vam je u interesu.

    Kad su dosli u pomoc gorivo nijesu trebali naplacivati, jer kakva je to pomoc, ako im placamo.

    To su i Hrvati odlicno znali pa nijesu zvali.
    Vidim da se ovo nije previše komentarisalo. Ovaj i prethodni postovi o tome kako su nam prenaplatili nešto.

    Prvo, ni ja se ne sjećam priče o nekakvim prenapuvanim računima, ako se već traže dokazi za svaku izrečenu pozitivnu tvrdnju o nato-u, onda bi valjalo dokazat i ovakve tvrdnje. Ali, ovo nije toliko bitno za konkretan slučaj.

    Recimo da nemaš kola, a oćeš da privedeš neku žensku i tražiš od druga da ti pozajmi kola. Tvrdiš li da drug mora da rezervoar napuni do vrha i da plati sve ostale troškove koje ti napraviš da bi smatrao da ti je pomogao? Još konkretnije, ako uz sve to ne znaš da voziš pa drug mora da ti izigrava i vozača, a uz to ima neku limuzinčinu od kola, da li tvrdiš da ti nije pomogao ako te nije vozao okolo i ako nije platio sve troškove koje su kola napravila?

    Iako se tvoja tvrdnja o prenaplaćivanju odnosila na (koliko sam shvatio) upotrebu helikoptera za izvlačenje ljudi iz snijega, samo da prokomentarišem eventualno korišćenje kanadera za gašenje požara. Ako je tačno ono što sam ja čitao, kanader košta oko 26 miliona eura, s tim što treba platiti i oko 5 miliona dodatne opreme da bi mogao da obavlja svoju funkciju. To znači da kanader sa potrebnom opremom košta oko 31 milion eura. Treba napomenuti i da je obuka pilota za kanadere ektremno skupa, dok se sat upotrebe kanadera procjenjuje na 28 000 dolara! I to kad ga imaš u svom vlasništvu. Kažem, nisam uspio da potvrdim ove iznose, moguće je da su prenapuvani da bi se bolje naplaćivalo kad se naplaćuje, a potcijenjeni troškovi se predstavljaju javnosti država koje pružaju pomoć, čisto da bi se lakše opravdali svojim poreskim obveznicima.

    U našem konkretnom slučaju, pomoć bi se sastojala u tome što bismo mogli da koristimo avione (koje nemamo) vrijedne po 31 milion svaki, koje će voziti piloti (koje nemamo) čija je obuka koštala na desetine (ili na stotine) hiljada eura, i u tome što bismo koristili njihove usluge u trenucima kad su nam najpotrebniji (u slučaju požara koje ne možemo da ukrotimo). Elementarno bi bilo korektno da mi budemo ti koji će da plate gorivo i dnevnice pilota. To bi bilo džabaluka, ali tvrdim da ni izrečena cijena od 28 000 dolara po satu nije šklepanje po našem džepu, nego je jednostavno tolika (ako je tačno da je tolika, nemam nikakvih zvaničnih podataka). Treba izračunati kolika materijalna šteta može da se pretrpi ako pustimo da divljaju požari koje ne možemo sami da ukrotimo pa bi se moglo zaključiti da li nam je isplativo da koristimo tako (papreno) plaćenu pomoć. O cijeni jednog ljudskog života (valjda) ne treba da diskutujemo.

    I braća Srbi imaju potpisan ugovor sa braćom Rusima o ovakvoj pomoći. S tim što Srbi koriste neku aviončinu mnogo većeg kapaciteta od kanadera, a plaćaju žestoke pare.

    Čuš pomoć nije pomoć ako nije potpuno besplatna... Čisto da ne pričamo napamet.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 176 of 199 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •