View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 136 of 199 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146186 ... LastLast
Results 3,376 to 3,400 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #3376
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Na referendumu su Crnogorci bili uglavnom na jednoj strani, sada imaš situaciju đe je većina Crnogoraca protiv ulaska u NATO. Režimu sigurno i jeste cilj da ovo pitanje svede na nacionalo dijeljenje: Crnogorci za, Srbi protiv. Nadam se da većina naroda nisu ovce i da im to neće proći.
    Кампања се још увјек није развила, јер као што видиш сви се баве партијским стварима и никоме није претјерано стало до НАТО кампање.

    Изузетак су партије које важе за просрпске прије свега ДФ и Демос,које воде једну, сваким даном све мање прикривену кампању против чланства у НАТО, и то су себи поставили као један од главних циљева у наредном периоду.

    Са друге стране имамо сувернистички блок, који је иако значајно нарастао од времена референдума, врло разједињен борбом између Прве и Друге фамилије.
    Кажеш Црногорци су против? Ја не знам ни једну релевантну црногорску, или суверенистичку партију или организацију да је против.Нису Црногорци, боље рећи суверенисти против, највише их је за, али их има доста који још увјек збуњени, растрзани између партијских борби и једноставно немају велико интересовање за НАТО.
    Са друге стране Срби су оштро против.

    Ипак могли би рећи да су Црногорци снажније против ако претпоставиомо да се добар дио Срба индетитетски вратио у окриље ЦГ нације доласком Лекића, који се формално изјашњава као Црногорац, или као послиједица одређених промјена у политици СНП-а и Демократа.

    Но чињеница је да је већина суверениста за, већина униониста против и да су од ових неодлучних такође има највише суверениста.

    Задње релевантно истражвање је показало угрубо 37% за, 37% против, 26% неодлучних.
    Last edited by BAR; 28-05-15 at 01:48.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #3377
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Moja greška, 39% Crnogoraca je za a 37% protiv po istraživanju CEDEM-a, mislio sam da je obrnuto. Ali to je poenta, ne postoji jednoumlje i ko god pokuša da stvara podjele na nacionalnom nivou, Crnogorci za, Srbi protiv, taj sigorno ne misli dobro ovoj državi. Još bi nam ta podjela falila.



    takođe, najveća podrška je kod najneobrazovanijih, a najmanja kod najobrazovanijih građana



    I najmanja podrška kod mlađih ljudi
    Last edited by chucknorris; 28-05-15 at 01:47.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #3378
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    То истраживање је из септембра мјесеца 2014, и то пошто је одлука о позиву пролонгирана.
    Послиједње релевантно истраживање радио је Дамар прије више од два мјесеца:

    Učlanjenje Crne Gore u NATO podržava 37,8 odsto građana, dok je 38 procenata protiv članstva, pokazalo je istraživanje javnog mnjenja agencije “Damar”.
    Istraživanje, koje je podgorička agencija radila za potrebe Pozitivne Crne Gore, pokazalo je da 24,2 posto ispitanika nema stav o članstvu Crne Gore u alijansi.
    Иако немам податке мислим да је највећи прелаз остварен код Црногораца.Исто тако не вјерујем да се код Срба било што много промијенило.
    Last edited by BAR; 28-05-15 at 02:32.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #3379
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od ovog pitanja stvara se nova ideologija, mit, rađaju se nove ,,svete indijske krave" i ,,istine" koje se ne smiju dovoditi u pitanje. Ova aksiomatika, koja insistira na staro-novom mitu o ,,unutrašnjem" neprijatelju, plašeći ljude od nekog apstraktnog neprijatelja, upravo za cilj ima da se uguši zdravorazumska debata i uradi nešto od čega je evidentno da ćemo imati štete, a koristi - upitno je...

  5. #3380
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Kud svi Turci tu i mali Mujo,moto je koga se treba držati.Ako su sve druge evropske države u Nato savezu,ne bi trebalo da bude dileme o članstvu onih koje se još nisu pridružile.Danas sutra i Srbija će nema sumnje u Nato a to je već nešto što crnogorsko članstvo u tom savezu čini na određeni način deplasiranim jer taj savez garantuje odbranu svake zemlje članice od napada nečlanice ali propisi saveza ne kažu ništa o međusobnim sukobima tj,neprijateljstvima članica.

  6. #3381
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nema dileme da je u interesu Crne Gore da postane članica NATO-a. No, onaj ko misli da je time u potpunosti obezbijeđena sigurnost, nepovredivost granica... nije u pravu.
    Time bi bili samo stvoreni neki preduslovi za jačanje vojske, kako u smislu opremanja, tako i u smislu obuke profesionalnog kadra. Ipak, siguran sam da treba poraditi i na brojnosti vojske, specijalnih jedinica, ali i obuci tzv. rezervnog sastava.

  7. #3382
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    čekaj, ako kod nas nema služenja roka, ima li ovog rezervnog sastava, jel to isto?
    mada, mislio sam da pitam, ako se uđe u taj nato oće li se tu šta mijenjat
    ja ako već nisam ne bih da idem posle u vojsku na vrat na nos

    zato, ne u nato
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #3383
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    čekaj, ako kod nas nema služenja roka, ima li ovog rezervnog sastava, jel to isto?
    Војска има свој активни и резервни састав.

    Активни састав може бити организован на два начина:

    Један је регрутни, гдје војнике и дио подофицирског кадра Оружаних снага чине грађани на одслужењу војног рока.
    Нису прије људи служили војску више од годину (у морнарици чак и више) због тога што толико траје основна обука.То се завршава за 45 дана.Послије полагања заклетве, регрути су наредну годину третирани као активни састав редовних јединица.
    Након одслужења своје дужности у војсци, они су бивали упућивани у резервне јединице ЈНА, ТО, Милиције.

    Постоји и други концепт гдје је цјелокупни активни састав професионални.Оно што се раније попуњавало регрутима из грађанства, попуњава се професионалним војницима који раде за плату, с тим да професионалном војнику али наравно не и подофицирима и официрима, служба траје траје до 35 године.

    Е сад и таква војска зависно од својих потреба може имати резервни састав, који се углавном попуњава из грађанства.По стратегијским плановима Војска ЦГ би требало да има 1950 лица у активној војсци и 400 људи у резерви, који пролазе основну обуку и одржавају редовне годишње вјежбе и обуке.
    До сад није било новца да се та резерва формира, и по плану би требало да буде формирана 2017.
    Last edited by BAR; 05-06-15 at 22:39.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #3384
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fala Bar,

    nego kakvi su standardi nato-a po pitanju ovog, broj godina u službi, odnos oficira, podoficira, vojnika, broj lica u rezervi, mislim ne skontah te ako uđemo tamo, oće li se to što trebat mijenjat kod nas
    ili je briga nato za to sve tj. svaka članica svoju politiku?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #3385
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    fala Bar,

    nego kakvi su standardi nato-a po pitanju ovog, broj godina u službi, odnos oficira, podoficira, vojnika, broj lica u rezervi, mislim ne skontah te ako uđemo tamo, oće li se to što trebat mijenjat kod nas
    ili je briga nato za to sve tj. svaka članica svoju politiku?
    Још увјек не постоје званичне процјене колику би Војску ЦГ требало да уколико не би ушла у НАТО.

    Процјена је да би активна војска требала да буде величине између 5 и 8 хиљада војника, док би резерва требала да броји до неколико десетина хиљада.
    Ово је неки мој закључак на основу онога што су били параметри одбране ЈНА и ВЈ у Црној Гори, али можда је то и више.
    У тој варијанти би се јединице морале попуњавати из грађанства кроз служење војног рока.А опремање, обука, и одржавање толике војске је за нас јако скупо.И то је само за активну војску.Опремање резерве је тек финансијска ноћна мора.

    Тренутни систем одбране је изграђен по препорукама НАТО-а, односно бројке су изведене на основу искуства НАТО земаља, и ОС ЦГ су пројектоване да бране земљу само у оквиру колективног система безбједности.
    Чак је и тај систем за нас још увјек скуп, јер још увјек нема новца да се изврши 100% попуна формацијских мјеста и нема новца за активну резерву.
    Али то није велики и недостижни новац.
    Last edited by BAR; 05-06-15 at 22:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #3386
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pročitah prije neki dan još jedan u nizu propagandnih tesktova za ulazak u NATO ali iz ekonomske perspektive. Tamo se kaže da će nam sve procvjetat kad uđemo u NATO.
    Evo recimo koliko su procvjetale Češka i Slovačka, makar što se tiče prosječne plate u zadnjih 10 godina. U EU i NATO su obije.
    http://www.bankar.me/2015/06/05/koli...decenije-u-eu/

    Što mislite da ćemo mi nešto dalje od toga dogurat?
    Last edited by autodijagnostika; 05-06-15 at 22:45.

  12. #3387
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pročitah prije neki dan još jedan u nizu propagandnih tesktova za ulazak u NATO ali iz ekonomske perspektive. Tamo se kaže da će nam sve procvjetat kad uđemo u NATO.
    Evo recimo koliko su procvjetale Češka i Slovačka, makar što se tiče prosječne plate u zadnjih 10 godina. U EU i NATO su obije.
    http://www.bankar.me/2015/06/05/koli...decenije-u-eu/

    Što mislite da ćemo mi nešto dalje od toga dogurat?

    То није послиједица ЕУ интеграција већ свјетске кризе.Чешка и Словачка су значајно напредовале од ЕУ интеграција и ако погледамо оно што су те земље биле, а посебно Чешка на почетку деведесетих, и на почетку ЕУ интеграција, и што су оне данас, то су два свијета различита.

    Неће Црном Гором уласком у НАТО и ЕУ потећи мед и млијеко.Далеко од тога.Те интеграције нам само могу помоћи да обезбиједимо далеко већу сигурност у оваквом окружењу, и да направимо адекватан законски оквир за једно уређено друштво.
    Све оно за што би нам требале деценије или чак и више, да самостално изградимо.

    А од нашег рада ће директно зависити како ћемо живјети.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #3388
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa znam, ali taj tekst koji ću pokušati da pronađem i postavim obećava med i mlijeko.

  14. #3389
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    koga briga za tekstove,evo ti je @bar napisao da ni EU to ne moze garantovati a ne nato.

    ali da mozemo
    profitirati ulaskom u nato,mozemo sigurno,a Bar ti je napisao i kako.dakle,nema tu nikakve propagande.

  15. #3390
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Neću sad da pokrećem diskusiju što mi dobijamo sa ulaskom u NATO, priznajem da bi smo dobili nešto ali što se tiče ekonomije teško da ćemo dobit ovo što u ovom tekstu obećavaju

    evo ga nađoh
    http://www.cdm.me/ekonomija/povoljno...-kamatne-stope

  16. #3391
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako u tom tekstu pise da Češkoj nijesu procvjetale ruze, onda neko pise gluposti. Mozes odje provjeriti kolika je njihova srednja plata u odnosu na na srednju EU, koliko bilo prije ulaska u EU... pa sam poredi. Neka mi doguramo dokle Češka pa za dalje će biti lakse.

  17. #3392
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Neću sad da pokrećem diskusiju što mi dobijamo sa ulaskom u NATO, priznajem da bi smo dobili nešto ali što se tiče ekonomije teško da ćemo dobit ovo što u ovom tekstu obećavaju

    evo ga nađoh
    http://www.cdm.me/ekonomija/povoljno...-kamatne-stope

    Све је то што причају могуће, али сад колико је вјероватно можемо да нагађамо.Ја нисам од оних који вјерују у јефтину пропаганду, већ се бавим реалним стварима.

    Ипак потпуно је логично очекивати неке ствари, као послиједица НАТО и ЕУ интеграција, односно као послиједица оних промјена које се од нас захтијевају на путу тих интеграција.

    Лошије нам сигурно не може бити.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #3393
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Berane
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kod nas je to vec tradicionalno misljenje da imamo kao neku bracu koja ce da nas brane od svih nevolja i da je nase samo da budemo kao neutralni i da navijamo,medjutim stvarnost je drugacija, po prvi put u svojoj istoriji CG se zaista trudi i na dobrom je putu da se i na taj nacin prikljuci civilizovanom drustvu...Nas buducnost u NATO ili ne nema neku alternativu...moje je misljenje da je to jedini put u neku izvjesnu i mirnu buducnost, caki oni koji se ne slazu sa tim znaju da je to tako.. i da to nema veze sa slovenstvom, i sa bilo cime...

  19. #3394
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  20. #3395
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne mogu garantovat med i mlijeko, ali mogu garantovat ovaj dio "najveće plate u finansijskom sektoru", što je nešto najbolje za jedno društvo - tako kažu eksperti iz finansijskog sektora.

  21. #3396
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Још увјек не постоје званичне процјене колику би Војску ЦГ требало да уколико не би ушла у НАТО.

    Процјена је да би активна војска требала да буде величине између 5 и 8 хиљада војника, док би резерва требала да броји до неколико десетина хиљада.
    Ово је неки мој закључак на основу онога што су били параметри одбране ЈНА и ВЈ у Црној Гори, али можда је то и више.
    У тој варијанти би се јединице морале попуњавати из грађанства кроз служење војног рока.А опремање, обука, и одржавање толике војске је за нас јако скупо.И то је само за активну војску.Опремање резерве је тек финансијска ноћна мора.

    Тренутни систем одбране је изграђен по препорукама НАТО-а, односно бројке су изведене на основу искуства НАТО земаља, и ОС ЦГ су пројектоване да бране земљу само у оквиру колективног система безбједности.
    Чак је и тај систем за нас још увјек скуп, јер још увјек нема новца да се изврши 100% попуна формацијских мјеста и нема новца за активну резерву.
    Али то није велики и недостижни новац.
    Pišem napamet, ali mislim da mi je u sjećanju ostalo da koliko ima aktivne toliko treba i rezervne vojske i da je neka minimalna brojka po 8.000. To bi bila neka brojka u slučaju neulaska u vojne saveze. Zaista se sada ne mogu sjetiti gdje i kada sam ovo pročitao, ali mi stoji u podsvjesti tako da svakako treba uzeti sa debelom rezervom.

  22. #3397
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Имам осјећај да се ови из ДПС-а спрдају са НАТО кампањом.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Pišem napamet, ali mislim da mi je u sjećanju ostalo da koliko ima aktivne toliko treba i rezervne vojske i da je neka minimalna brojka po 8.000. To bi bila neka brojka u slučaju neulaska u vojne saveze. Zaista se sada ne mogu sjetiti gdje i kada sam ovo pročitao, ali mi stoji u podsvjesti tako da svakako treba uzeti sa debelom rezervom.
    Тако нешто.Требало би реактивирати некадашњи 2. корпус ЈНА, односно подчогрички/титоградски корпус, од 3 моторизоване бригаде, 1 брдске бригаде, артиљериског пука, батаљона везе, батаљона војне полиције, инжењерског пука.Наравно не би било потребе да се те формације 100% попуњавају, већ би имале своју активну резерву.

    Морали би формирати и неку врсту ТО или Националне гарде, који би укључивао гро резервиста (то би била углавном гомила лако наоружаних пјешадијских чета) као и адекватни систем логистике.
    Ово је само за КоВ.Морнарица и РВиПВО, би се већ битно разликовали у односу на стање из ЈНА и онога што је било на папиру у ВЈ и ВСЦГ.



    То је скупа играчка.А Црној Гори уколико би остала изван НАТО-а јако потребна.
    Last edited by BAR; 11-06-15 at 13:14.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #3398
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default


    Ko ugasi svijetlo ...
    deuscroix

  24. #3399
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #3400
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Столтенберг у Подгорици: Бомбардовањем смо штитили цивиле
    thanks bro, very fuckin' useful
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Page 136 of 199 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146186 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •