View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 158 of 199 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168 ... LastLast
Results 3,926 to 3,950 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #3926
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,406
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Zbilja, u prilog tome govori i sve manje povjerenje u opoziciju i sve veci broj apstinenata na izborima Misli o tome

    Veliki broj apstinenata karakterističan je za razvijene i dobro uređene države. Ako kod nas raste broj apstinenata, to jedino može da znači da raste povjerenje građana i u vlast i u opoziciju. Samim neizlaskom na izbore građani stavljaju do znanja da su uvjereni da će političari koji osvoje vlast, bez obzira na to kojoj partiji ili grupi nezavisnih poslanika pripadaju, odraditi odličan posao upravljajući državom.

    Da se ne lažemo, mala izlaznost ne laže. Oh, wait...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #3927
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Veliki broj apstinenata karakterističan je za razvijene i dobro uređene države. Ako kod nas raste broj apstinenata, to jedino može da znači da raste povjerenje građana i u vlast i u opoziciju. Samim neizlaskom na izbore građani stavljaju do znanja da su uvjereni da će političari koji osvoje vlast, bez obzira na to kojoj partiji ili grupi nezavisnih poslanika pripadaju, odraditi odličan posao upravljajući državom.

    Da se ne lažemo, mala izlaznost ne laže. Oh, wait...
    Ne mislim da su stvari ovako jednostavne kako si ih ti postavio. Uostalom, ovim si potvrdio moju tezu da gradjani sve vise gube povjerenje i u jedne i u druge, i pored toga sto se to ne odrazava toliko na broj apstinenata.

    Takodje, sve ovo sto si rekao se odnosi na koliko toliko uredjene zemlje u kojima se ne kupuju licne karte prije izbora i ne rade stvari koje se rade kod nas.
    Last edited by ekrem_drndar; 01-07-15 at 13:23.

  3. #3928
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,406
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #3929
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Zaista cijenim tvoju dnevno-političku upućenost i istrajnost u ovoj borbi za ulazak u NATO ali ti moraš malo manje čitati novine a više čitati knjige jer ti nekad postovi djeluju kao dječija bojanka.
    Crna Gora je toliko mizerna na mapi spoljne politike da nema čime da trguje i jedina država koja nema i nikad (u ovakvoj situaciji) neće imati keca u rukavu stoga je jedini način da prosperira nažalost vođenje ŠUPAČKE SPOLJNE POLITIKE (zaklon tražiti u velikim silama i blokovima sisajuci tudje penise) i to je jedini RAZLOG zbog kojeg sam i ja za NATO obzirom da je on sada realnija opcija, a ne bih se dvoumio minut da izađem iz istog kad bi se pojavile neke druge realnije opcije. (sisaO bih tuđe penise)
    NATO nije država ali ima interes jer blok ne bi postojao da države u tome nemaju interes. "Država to sam ja". Dakle, jeste NATO JE BIĆE i ima svoj interes. Usklađivanje interesa u tolikoj grupi država je jedva moguće. Kada je trebalo bombardovati Jugoslaviju, FRA je imala odlične odnose sa JUG i bilo joj je teško prihvatiti američko insistiranje isto važi i za susjedne zemlje. Da je FRA bila nezavisni čimbenik u tom savezu ne bi nikad na to pristala. Mnogo je drugih država bilo koje su bile protiv tog bombardovanja i svaki interes koji su imale u dobrim odnosima sa JUG je izgubljen (nemam kad ici u detalje). Dakle, interesi su često samo američki, britanski itd, francuski.

    Čomski je kroz većinu svojih knjiga prikazao šta je interes, sila, konsezus i ostale gluposti koje čujete - "Moć i teror" recimo pročitaj da upoznaš SAD i njihovo "ne nametanje i ne pritiskanja".
    Vjerujem i ja u ono što se odluči za stolom ali ne vjerujem u demokratski i moralni način na koji je došlo do odluke i tu dolazimo do sledećeg apsurda - izdejstvovati interes bez UCJENE, NAMETANJA I PRITISAKA je praktično nemoguće u savremenoj spoljnopolitičkoj areni. Ako imaš veći uticaj i mogućnost nešto da izdejstvuješ , znači imaš ČIME. Ako se ne poklope interesi kao što rekoh, snagom argumenata (čitaj: UCJENA) dobijemo MIŠLJENJE (čitaj:lažno).
    PA SAD su jedina država (lider i predvodnik borbe protiv terorizma) koja je osuđena od strane Međunarodnog suda pravde za terorizam. Sa takvom državom na čelu zaboravi konsenzus jer je on LAŽAN.
    A ti meni reci čime ćemo mi izgurati neki naš interes? Na lijepe oči i brda?
    Jedino što ćemo dobiti jeste taj vidi teritorijalne sigurnosti i ništa drugo (čitaj: NIŠTA) što je meni trenutno najbitnije jer bi se smirile nacionalističke strasti a partije bi morale da prilagođavaju politiku novonastaloj situaciji i to je jedini način da se iznutra popravljamo kao društvo.
    Црна Гора се обавезала да ће пратити спољну политику ЕУ.А спољна политика ЕУ је и спољна политика политичких тијела НАТО-а.
    То што неки називају ту политику шупачком политиком је послиједица тога што код највећег дијела становништва ЦГ политичко мишљење креирају медији из Србије, односно због тога што су медијске сцене обије државе потпуно увезане.Држава Србија води сличну политику као Црна Гора, само са закашњењем од неколико мјесеци до неколико година.Кад и Србија уради исто и слично, онда то се у ЦГ не сматра шупачком политиком.


    Једнини интерес који ми имамо су стабилност и безбједност нашег друштва.Других геополитичких интереса немамо.Тај наш интерес ћемо најбоље заштити ако сједимо за истим столом у најмоћнијем војном савезу.
    И нико не може донјети ни једну политичку или војну одлуку у НАТО која се тиче нас, да је ЦГ, односно наш Парламент не одобри.

    Нисам ја наивац и знам добро како ствари функционишу код великих сила, али оног тренутка кад се угрози витални интерес чак и најмање чланице, од стране неких других чланица, то је крај савеза.НАТО није изграђен на таквој политици, и није јединствено биће, иако има своја политичка и војна тијела.НАТО је скуп усклађених интереса земаља Европе и Сјеверне Америке и потпуно сам сигуран да ћемо тим интересима придружити и овај наш.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #3930
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Sam si dao kljucni razlog zbog kojeg u ovom momentu ne smijemo ni da razmisljamo o ulasku u NATO.
    Наши политичари, и у власти и у опозицији већ одавно тргују интересима ове земље.Улазак у НАТО неће много што промијенити, осим што ће жестоко смањити простор за одређена трковања када је у питању суверенитет, уставни поредак и територијални интегритет.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #3931
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Наши политичари, и у власти и у опозицији већ одавно тргују интересима ове земље.Улазак у НАТО неће много што промијенити, осим што ће жестоко смањити простор за одређена трковања када је у питању суверенитет, уставни поредак и територијални интегритет.
    Pazi, i sam si svjestan da ulaskom u NATO nasi politicari imaju sansu da trguju sa citavom teritorijom Crne Gore, a to upravo potpada u polje suvereniteta i teritorijalnog integriteta. Ja sam u potpunosti za otvoreno debatu o NATO-u ili bilo kom drugom pitanju, ali ne ovako. Ne sa njima.

  7. #3932
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #3933
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Pazi, i sam si svjestan da ulaskom u NATO nasi politicari imaju sansu da trguju sa citavom teritorijom Crne Gore, a to upravo potpada u polje suvereniteta i teritorijalnog integriteta. Ja sam u potpunosti za otvoreno debatu o NATO-u ili bilo kom drugom pitanju, ali ne ovako. Ne sa njima.
    У НАТО-у су границе и државни интегритет светиња, тамо нема таквих трговина.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #3934
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    У НАТО-у су границе и државни интегритет светиња, тамо нема таквих трговина.
    Ima ih unutar granice, na to mislim

  10. #3935
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Ima ih unutar granice, na to mislim
    Нешто не могу да се сјетим примјера, гдје је нека НАТО чланица морала да се одрекне било каквог суверенитета унутар земље.
    Иначе због заштите и од таквих тенденција и идемо у НАТО.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #3936
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije morala, tačno. Ali valja ponovit primjer od ranije još jednom, a to je poruka Wolfowitza Turskoj iz 2003.

  12. #3937
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Нешто не могу да се сјетим примјера, гдје је нека НАТО чланица морала да се одрекне било каквог суверенитета унутар земље.
    Иначе због заштите и од таквих тенденција и идемо у НАТО.
    Pa nije bas ni tako. Bugarska i rumunija su morale da se odreknu izvjesne izgradnje gasovoda za macku u dzaku koja se ne zna kad ce i oce li biti gotova.
    Sto na primjer njemci ili poljaci nisu morali da urade.
    Razlog bugarska je krs zemlja u kojoj rusi mogu da ostvare svoj uticaj, u ove dvije drzave ne.
    Realno stanje, poljska gubi beneficije naplate transporta kroz svoju teritoriju. I nizu cijenu.
    Teritorija ne znaci nista ako se slabo sta pitas na njoj.

  13. #3938
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nije bas ni tako. Bugarska i rumunija su morale da se odreknu izvjesne izgradnje gasovoda za macku u dzaku koja se ne zna kad ce i oce li biti gotova.
    Sto na primjer njemci ili poljaci nisu morali da urade.
    Razlog bugarska je krs zemlja u kojoj rusi mogu da ostvare svoj uticaj, u ove dvije drzave ne.
    Realno stanje, poljska gubi beneficije naplate transporta kroz svoju teritoriju. I nizu cijenu.
    Teritorija ne znaci nista ako se slabo sta pitas na njoj.
    Односи око гасовода су прије свега ствар ЕУ, а не НАТО-а.Наравно НАТО је неформална безбједносна компонента ЕУ, па је скоро немогуће посматрати те односе одвојено.
    Румунија и Бугарска јесу биле натјеране да одустану од таквог модела гасовода који би Русији омогућио утицај, али немојмо заборавити да су прије тога Румунија и Бугарска ушле у ЕУ без процеса преговарања.
    И ако погледамо што су те земље биле тада када су улазиле у ЕУ и НАТО и што су сада ту се примјећује велики напредак.Посебно у случају Румуније која сваким даном све више и више напредује користећи бенефите чланства у те двије организације.За Бугарску која је популационо тек нешто мало више 1/3 Румуније, нисам баш сигуран, али сам потпуно увјерен да ће се о Румунији ускоро причати као о примјеру на који треба да се угледају и Украјина и Бјелорусија.

    Црна Гора се за разлику од њих не налази између двије силе, већ је окружена једном силом и гомилом безбједносно проблематичних државица/парадржавица.
    Last edited by BAR; 01-07-15 at 20:41.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #3939
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A шта је шпијунирање Њемачке и Француске и то чак САД-е и не дематунтује? То је итекако повреда суверенитета и интергритета. Ако раде ово са најјачим ЕУ држава, можете мислити шта раде банана дражавама Балкана.

  15. #3940
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    A шта је шпијунирање Њемачке и Француске и то чак САД-е и не дематунтује? То је итекако повреда суверенитета и интергритета. Ако раде ово са најјачим ЕУ држава, можете мислити шта раде банана дражавама Балкана.
    Francuska i Njemačka zbog ne tako davne prošlosti vjerovatno imaju razloga da progutaju odredjene stvari jer su imale koristi od tog saveza ( iako sad pokušavaju da se otrgunu iz tog "zagrljaja" jer znaju da im to predstavlja samo problem u planetarnom biznisu ) ali koji su naši razlozi to nikome normalnom nije jasno !!!
    deuscroix

  16. #3941
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Druze, pravis gresku u koracima, ja govorim da prvo treba srusiti vlast
    Ne LAŽI da si pomenuo prvo skidanje vlasti
    Srećom tu su prošli postovi da se tvoji biseri mogu pročitati:
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Tek ciscenjem drzave od korupcije i organizovanog kriminala i njenom demokratizacijom, moze se razmisljati o ulasku u NATO. U takvim uslovima, KOJA GOD opcija da pobijedi, neka nam je svima sa srecom.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #3942
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Francuska i Njemačka zbog ne tako davne prošlosti vjerovatno imaju razloga da progutaju odredjene stvari jer su imale koristi od tog saveza ( iako sad pokušavaju da se otrgunu iz tog "zagrljaja"
    Po čemu ti tačno zaključi da Francuska i Njemačka žele da izađu iz NATO zagrljaja ? Izgatala ti neka ciganka ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #3943
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    A шта је шпијунирање Њемачке и Француске и то чак САД-е и не дематунтује? То је итекако повреда суверенитета и интергритета. Ако раде ово са најјачим ЕУ држава, можете мислити шта раде банана дражавама Балкана.
    I nas USA špijunira, a golo smo spolovilo. Wikileaks ima blizu 4000 E-mailova CIA agenata posvijećenih Crnoj Gori
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #3944
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Po čemu ti tačno zaključi da Francuska i Njemačka žele da izađu iz NATO zagrljaja ? Izgatala ti neka ciganka ?
    Koliko ja pratim politiku i Njemačka i Francuska trenutno ispaštaju zbog agresivne USA politike na globalnom nivou i ne treba biti previše pametan da se dodje do tog zaključka !!! Samo mentalno poramećen čovjek misli da su oni srećni zbog dopremanja ogromne količine USA vojske u EU i da gledaju na njih kao spasioce !!! Njemačka čija je privreda zasnovana na energentima iz Rusije odjednom zbog Ukrajine ( čija je situacija pred eskalaciju sukoba bila gora nego Grčka po pitanju dugova prema Rusiji ) treba da gasi odredjene pogone i počne snadbijevanje preko drugih nestabilnih izvora !!! Francuska je trenutno po pitanju biznisa označena kao nepouzdan partner zbog raskida ugovora o isporuci mistrala pa je snadbijevanje Indije avionima rafal pod velikim znakom pitanja iako su spuštili cijenu za 25% uz pristanak da ih održavaju ( ne znam tačno koliko dugo ) !!! Ako se tome doda trgovinska razmjena koja bilježi gubitak na nivou cijele EU vjerovatno nisu presrećni što im se to dogadja a cio problem je izazvala USA ohrabrivajući Ukrajinu da odbiju vraćanje dugova ( opet zbog svojih intresa ) !!! Meni se čini da bi najviše voljeli da toga nema ali ih članstvo u NATO obavezuje da rade na sopstvenu štetu zbog navodnih "viših ciljeva" ...
    deuscroix

  20. #3945
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko ja pratim politiku i Njemačka i Francuska trenutno ispaštaju zbog agresivne USA politike na globalnom nivou i ne treba biti previše pametan da se dodje do tog zaključka !!! Samo mentalno poramećen čovjek misli da su oni srećni zbog dopremanja ogromne količine USA vojske u EU i da gledaju na njih kao spasioce !!! Njemačka čija je privreda zasnovana na energentima iz Rusije odjednom zbog Ukrajine ( čija je situacija pred eskalaciju sukoba bila gora nego Grčka po pitanju dugova prema Rusiji ) treba da gasi odredjene pogone i počne snadbijevanje preko drugih nestabilnih izvora !!! Francuska je trenutno po pitanju biznisa označena kao nepouzdan partner zbog raskida ugovora o isporuci mistrala pa je snadbijevanje Indije avionima rafal pod velikim znakom pitanja iako su spuštili cijenu za 25% uz pristanak da ih održavaju ( ne znam tačno koliko dugo ) !!! Ako se tome doda trgovinska razmjena koja bilježi gubitak na nivou cijele EU vjerovatno nisu presrećni što im se to dogadja a cio problem je izazvala USA ohrabrivajući Ukrajinu da odbiju vraćanje dugova ( opet zbog svojih intresa ) !!! Meni se čini da bi najviše voljeli da toga nema ali ih članstvo u NATO obavezuje da rade na sopstvenu štetu zbog navodnih "viših ciljeva" ...
    U istom momentu kada prosude da im članstvo ne odgovara izaći će iz NATO alijanse kao što je Francuska izašla 1966 godine pa se vratila 2009 godine
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #3946
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko ja pratim politiku i Njemačka i Francuska trenutno ispaštaju zbog agresivne USA politike na globalnom nivou i ne treba biti previše pametan da se dodje do tog zaključka !!! Samo mentalno poramećen čovjek misli da su oni srećni zbog dopremanja ogromne količine USA vojske u EU i da gledaju na njih kao spasioce !!! Njemačka čija je privreda zasnovana na energentima iz Rusije odjednom zbog Ukrajine ( čija je situacija pred eskalaciju sukoba bila gora nego Grčka po pitanju dugova prema Rusiji ) treba da gasi odredjene pogone i počne snadbijevanje preko drugih nestabilnih izvora !!! Francuska je trenutno po pitanju biznisa označena kao nepouzdan partner zbog raskida ugovora o isporuci mistrala pa je snadbijevanje Indije avionima rafal pod velikim znakom pitanja iako su spuštili cijenu za 25% uz pristanak da ih održavaju ( ne znam tačno koliko dugo ) !!! Ako se tome doda trgovinska razmjena koja bilježi gubitak na nivou cijele EU vjerovatno nisu presrećni što im se to dogadja a cio problem je izazvala USA ohrabrivajući Ukrajinu da odbiju vraćanje dugova ( opet zbog svojih intresa ) !!! Meni se čini da bi najviše voljeli da toga nema ali ih članstvo u NATO obavezuje da rade na sopstvenu štetu zbog navodnih "viših ciljeva" ...
    Josh samo kad bi objasnio koja je to ogromna kolichina vojske USA koja se doprema u EU.
    Last edited by Separatista; 02-07-15 at 07:37.
    Ridin' on the black train

  22. #3947
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne LAŽI da si pomenuo prvo skidanje vlasti
    Srećom tu su prošli postovi da se tvoji biseri mogu pročitati:
    Nijesi dobro citao moje postove, ocigledno. I ne prozivaj me da lazem

  23. #3948
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,406
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Poslušnik sluša kad svi slušaju, buntovnik ne sluša kad svi slušaju, a šušački poslušnik on sluša kad ne mora i kad ne slušaju svi, pritom trudeći se da bude prvi i da se istakne u tome. Za vakvom politiko nema potrebe. A Srbija da ja znam nikad nije uradila nešto slično! Možda jeste bila poslušna ali šupački nasrojena NIJE. Što daje zaključak da ne vodimo sliču politiku, SRB je mnogo ispred nas u domenu diplomatije.
    Vulin and Stefanović like this.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #3949
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #3950
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Drugi glavni cilj strategije EU je : "Očuvanje međunarodnog sistema zasnovanog na saradnji EU sa SAD". - što u prevodu znači "KAKO KAŽE VAŠINGTON" što je i logično, pogotovo u sklopu NATO-a jer ne možeš ti Belgijanac ili Mađar jedan obični da određuješ SP a da ti je učešće u misijama ispod 5%. Učešće američkih vojnih aviona u napadu na SRJ bio je preko 60% a sve ostale članice skupile su zajedno tih 40%.
    Strategija i SP politika EU ako je detaljnije pročitaš potencira veću i bolju saradnju sa Rusijom nego li SAD. EU zaista ne želi novi hladni rat sa RF, međutim ne mogu se još uvijek oduprijeti pritiscima i ne mogu gledati na sopstveni interes (čitaj : Njemačka). Ako se mi držimo takve EU onda mi ne vodimo sp EU već SAD-a. I tu dolazi do konfuzije. Makedonci žele u NATO ali isto tako žele i ruski gas. Željeti ruski gas nije u konfrotaciji sa sp EU. ALI jeste sa SAD! A biti buntovnik i striktno se držati sopstvenih interesa to zaboravite. Koliko vidim sa premijerom Mađarske kojeg u šali (KAKO DA NE) nazivaju DIKTATOROM ne mogu izaći na kraj i to buntovništvo će ih koštati, isto kao i Češku i Tursku. Turska je lijep primjer "buntovništva". Oni nijesu u EU i u okviru NATO-a gledaju na svoje interese jer su postali jedna od najvećih vojnih sila najviše zahvaljujući SAD-u. Turska je pored Izraela i Egipta država koja je dobila najveću vojnu pomoć od SAD. Šta mislite čijim oružijem je ubijeno toliko Kurda i u Turskoj? Za sada se Erdogan drži i odbija sve napade iznutra, šta će se desiti u narednom viđećemo. Turska je vidjela svoju snagu i ona MOŽE da bude dio onoga što ti kažeš "И нико не може донјети ни једну политичку или војну одлуку у НАТО која се тиче нас, да је ЦГ, односно наш Парламент не одобри."
    Sve ostalo mimo velikih sila ti je farsa. Ako se ipak nešto iskomplikuje eto ti odmah na ulicama hiljade demonstranata plaćenika koji će da ruše vlast, i ako je vlast dovoljno okrutna PO***** ti se ja na tu bezbjednost koju cu da dobijem od NATO. Međutim, da ne pravim preveliku digresiju, ovo je onaj dio koji je najopasniji u svemu tome a tiče se CG o kojem će morati da se povede računa, i nadam se da ćemo ga bez problema prevazići (u prevodu: Da ćemo biti poslušni). Zvuči poltronski ali zaista, CG nema opciju da bude ništa drugo sem poslušnik NATO-a ili poslušnik Rusije, ili koga već. Ja to ne podržavam naravno ali to je realnost. Neutralnost i ostale gluposti kao npr. diplomatski manveri u sp su kratkog daha i nemaju dugoročno uporište (pokret nesvrstanosti jedna od boljih ideja je dozivjela krah, a slijediti primjer Svajcarske dobar je jedino ako uspijemo da dovedemo sve banke svijeta i od perpera napravimo svjetsku valutu). CG kao Poslušnik - sve dok ne ozdravi kao društvo, ekonomija, dok ne uloži u vojsku i ne počne nečim da trguje, recimo VODOM za nekoliko decenija kad bude pravo bogatstvo. I jedino kao nečiji poslušnik (poslušnik onog ko te može zaštititi) možemo sačuvati MIR u državi i uživati u tome što imamo (nemamo puno ali makar ne ležimo u rovove i ne umiremo od gladi kao kinezi između 1958-1960.)
    Не стижем ових дана од работе до форума...

    У великој мјери имаш реалне ставове само си их обавио у једно љевичарско огорчење.Ја нисам огорчен већ те односе прихватам као нешто нормално, јер је то начин функционисања међународних односа одувјек.
    Једнино што се не могу сложити је да питање руског гаса у јужним чланицама, није у супротности са интересима ЕУ.Апсолутно јесте, јер за разлику од оног гаса на сјеверу, овај носи велики политички утицај.
    Русија, сасвим разумљиво, покушава да се врати у неке земље бившег ВУ, али је и потпуно разумљиво што кључне чланице ЕУ, али и САД не желе тај утицај на том простору, послије свега што су урадили за те земље.Наравно не из љубави према тим земљама већ већ због међусобног интереса.
    Можда се на тактичком нивоу може сјеђет на двије столице, али на стратегисјком нивоу никако.

    Да се вратимо на нас.Једнини наш интерес је мир.Мир увјек доноси просперитет.Ствар је једноставна, ми тај интерес морамо да пратимо.

    А бићемо истински независна и несврстана земља кад избушимо ове наше планине у бункере и кад развијемо оружје за масовно уништење које за кратак временски период може досећи територије свјетсих сила, односно њих 5+1.
    Швајцарска неутралност је само козметика, поготово послије завршетка хладног рата.

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Mediji iz Srbije ne zaslužuju veliku pažnju ali moram reći da nijesu oni krivi što je CG potrčala da prizna Sirijsku opoziciju kao legitimnog predstavnika Sirije odbacujući Asada kao trenutnog predsjedina koji vodi bitku sa teroristima tj. "opozicijom" koju je priznala i EU i danas se zajedno sa SAD pokretačem te fenomenalne ideje bori protiv njih dajući im drugi naziv ISIS. zaista smiješno i dokaz koji pobija svaku priču o sp EU i CG kao nezavisnu.
    Dakle, mediji u SRB nijesu krivci što smo mi dio šupačke politike koja se razliku je od politike poslušnika. Poslušnik sluša kad svi slušaju, buntovnik ne sluša kad svi slušaju jer brani svoj interes (iako mozda na kraju popusti), a šušački poslušnik on sluša kad ne mora i kad ne slušaju svi, pritom trudeći se da bude prvi i da se istakne u tome. Za ovakvom politikom nema potrebe. A Srbija da ja znam nikad nije uradila nešto slično! Možda jeste bila poslušna ali šupački nasrojena NIJE. Što daje zaključak da ne vodimo sliču politiku, SRB je mnogo ispred nas u domenu diplomatije.
    Србија не само да води шупачку и послушничку политику (а држим да су то мање-више синоними), него још горе води је шизофрено, покушавајући да балансира и због тога плаћа велику цијену јер јој нико не вјерјује..Земља у којој се министри и јавни намјештеници постављају у кабинетима двије амбасаде.
    Да се разумијемо и ЦГ је била потпуно на том путу, али хоћу да вјерујем да су ови наши коначно преломили.

    Јавно мишљење креирају медији.Медији из СРБ односно ЦГ медији, јер ту битне разлике нема, то је исти медијски простор, су апсолутно криви што је наша политика шупачка а србијанска послушничка или мјера могућег.(Пинк-Информер (тамо и овамо), Вијести-Блиц, Дан-Новости).
    Ствар је у томе што ЦГ иде у сусрет догађајима и на вријеме а Србију догађају стижу и престижу.
    Како је Србија већа онда је и утицај медјија из Србије већи од утицаја наших медија.

    И да се разумијемо то што су наше медијске сцене повезане је најмање кривица Србије, и иза тога не стоји неки великодржавни пројекат.То је кривица наше политичке и медијске елите, Прве и Друге фамилије.

    Што се тиче Сирије, мислим да ниси у праву.Та Сириска опозиција, коју је наша влада признала усклаћујући се са политиком ЕУ, и која је истина прешла милион неких трансформација, и даље под истим постулатима води борбу на сјеверозападу Сирије, као и на југу, и није дио ИСИС-а.

    Није ово први рат на исту тему у Сирији.Прошли је у крви, а под покровитељством СССР (Русије) добио Асадов отац.
    Овај тренутни рат није изазван од стране САД већ се ради о proxy рату између Ирана и колиције сунитских арапсих земаља + Турска.
    И добро је што САД нису поклекле утицају ових других и умјешале се.
    Last edited by BAR; 03-07-15 at 22:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 158 of 199 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •