View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 162 of 199 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172 ... LastLast
Results 4,026 to 4,050 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #4026
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ekrem, znaš kako, politika MMF-a od 90-ih: dobiješ kredit, pa ti dozvole kredit da vratiš ovaj kredit i tako u nedogled. Kome se ne sviđa, ne mora se ni zaduživati.
    A isto mi je glupo kriviti Evropu, jer jednostavno, Eu nije sistem za bejbisitovanje svojih država, naravno oko nekih pitanja ključnu vlast ima Eu ali ona neće da kontroliše koga neki narod izabere kao legitimnu vlast.
    Ukratko, Grci su birali vlast koja ih je do guše udavila, prosto jednostavno.
    Mi se ne možemo porediti sa Grčkom iz više faktora, ali bojim se, da smo i mi na tom putu. Nego, nepopravljivi sam optimista i nadam se da ćemo se u dogledno vrijeme dozvati pameti.
    Lično, da ponovim, prije bih nas u Nato vidio nego u Eu. Za ovo drugo makar ne još.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #4027
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slozices se da nekad i sam moras da se zaduzis, podignes neki kredit, da bi investirao ili vratio neke prethdone dugove koji su stigli na naplatu. A sad zamisli kako je sa drzavom cije vlasti toliko vremena nisu bile odgovorne prema svojim resursima. Stalnim dodatnim zaduzivanjem dugo vremena su odrzavale citav sistem likvidnim i osiguravale kakvu takvu stabilnost drzavnih finansija, u stvari kupovale vrijeme. To je svakako odgovoralo njihovim kreditorima, koji su dodatnim paketima "pomoci", odnosno novim zaduzivanjem grckog naroda, ocekivali kamatu (sto je normalno za banke).

    E sad, citav taj banksterski sistem je bio toliko velikodusan u svojoj "pomoci" prema "Grckoj" (koju Grci nisu gledali), da je Grcka padala u sve tezu finansijsku situaciju, a dugovi na kraju 2014. dostigli 317 milijardi eura. Kako to vratiti? Nemas odakle, sav novac od kredita je iskoriscen da bi vratio prethodne kredite koji takodje nisu posluzili za investicije vec bogacenje nekih politickih elita. Bezizlazna situacija. Zapad je sve to znao, i odobravao nove kredite. Da ne mislis sad da sam slijepo i iskljucivo protiv Zapada, odgovornost je i na kreditoru i na duzniku. Kreditor nije bio odgovoran, a duznik je bio korumpiran. Grcki narod jeste kriv sto je to dozvolio i sto se na vrijeme nije prizvao pameti, ali dok mi o ovome pricamo i okrivljujemo Grke za nezainteresovanost i ignorisanje problema, nama se u ovom momentu desava ista stvar. I najvjerovatnije nas ceka slican scenario (sto se duga tice). Pogledaj koliko smo se zaduzili od 2006. do danasnjeg dana, uz sav onaj investicioni bum i priliv stranog kapitala, koji zna se dje je zavrsio. Jesmo li mi krivi za to? Slozices se da jesmo, jer ne radimo nista povodom toga. Ali to ne znaci da sjutra kad narod konacno shvati da ne moze da dise i pobuni se protiv duznickog ropstva, ja moci da budem protiv toga. Narod jeste kriv za pasivnost, ali su ovi na vlasti, a bogomi i kreditori krivi za mnogo vise od toga.

    Ja bih volio da budem optimista po pitanju Crne Gore, ali znajuci podanicki mentalitet ovoga naroda i karakter ove vlasti, bojim se da nam nema izlaza.

  3. #4028
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја тврдим да НАТО, САД и ЕУ не желе да поробе ЦГ, већ желе да она постане развијено и самоодрживо друштво.
    Tako što ćemo sve odluke prepuštit njima? Ko je naivan?


    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    A kreditori su bili naivni i nenamjerno ih uvlacili u sve vece dugove?
    I to na lijepe oči, a ne za kamatu.
    Last edited by RoNN|3; 06-07-15 at 23:46.

  4. #4029
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Америку брига за Европу а камоли за Црну Гору, добри су сви док јој служе. ЕУ ради апслутно све шта јој Америка каже.

  5. #4030
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Po tvome su multi-kulturalne isprazne sredine Francuska, Italija, Austrija, Spanija..... a kulturne i ispravne su one dje se gusla o Radovanu Karadzicu i Ratku Mladicu, dje je bogoslovija glavni i obavezni predmet, dje se uci o ratnom heroju Pavlu Djurisicu, jedna nacionalna drzava sa ogranicenim pristupom informacijama jer zaboga treba ograniciti propagandu mrskog zapada i jer treba kako ono Daca rece uciti svoju istoriju.
    Управо је у овоме проблем, што се крајње грубим и арбитрарним тумачењима историје, модерна све позитивне тековине напрасно приписује себи а негативне својим идеолошким противнцима, при том потпуно лишавајући слушаоца историјског контекста. Па тако данас тековине СССР-а напрасно постају тековине модерног запада, либерални капитализам напрасно постаје социјална држава а поборници исте инсистирају да су они увијек били на "правој страни историје" ?!

    Постоје свега двије ствари у којима модерна заиста постиже завидне резултате: 1. згртање богатства 2. производња напредних машина

    Све остало је постојало прије него што је ико и помислио да ће наступити модерна: демократија, аутократија, религија, атеизам, напредна архитектура, филозофија, математика, слободе, војни савези, геополитика итд.

    Прича коју модернисти фурају а то је да прије њих историја и дешавања уопште нису ни постојала је једна сама по себи тоталистичка болесна идеологија која ће као и све болесне идеологије брзо на сметлиште историје због своје биолошке неодрживости. Што Лењин рече "Историја тек почиње са комунизмом" е па то данас мисле либерали.

    Ако ти желиш да кажеш да данас проблеми не постоје, и да у проблематичној збиљи живи тек мањина човјечанства "заглављена у 15. вијеку" онда ћу се само грохотом насмијати. Никада није било више невоља и више неизвјесности.

    Treba ico i u neki vojni i svaki drugi savez sa Rusijom, jer njihov sistem vrijednosti i kultura su pojam kosmicke istine, i distancirati se i odreci se puta ka EU i NATO jer tamo nas djavo ceka?
    Русија није алфа и омега цијеле приче. Ни приступање НАТО савезу. Ја сам заправо све више поборник теорије акцелерације. Можда је и боље да се сви потези што се тиче приближавања либералном универзуму десе што прије и што напрасније. Што више дилдоа по улицама и содомиста, НАТО, банкарска диктатура, милитантни атеизам, абортуси, ма све. Само рокај. Можда се тиме и што прије распадне цио систем и почне се испочетка. Но ту се повлаче два питања: 1. Да ли ћу ја доживјети за живота та смисленија времена; 2. Да ли ће Црна Гора преживјети ту транзицију ? Није као да ће 150.000 демографски преживјелих Црногораца да зауставе историјске горостасе.

  6. #4031
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    I to na lijepe oči, a ne za kamatu.
    Pričati da je bilo koja banka lopovska (sem "banaka" tipa Jezda i Dafina) je nevjerovatna glupost. Kada uzimaš kredit ti vrlo dobro znaš pod kojim ga uslovom uzimaš
    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    ЕУ ради апслутно све шта јој Америка каже.
    Da je baš tako za početak ne bi GMO bio banovan u pola ako ne i više zemalja EU. USA gubi stotine miliona dolara zbog toga.
    Last edited by Rakun; 07-07-15 at 02:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #4032
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Sigurnije nam je da budemo vojno neutralni, nego da se svrstavamo na stranu Zapada i pravimo sebi neprijatelje na Istoku. Sigurnije nam je da budemo vojno neutralni, nego da se svrstavamo na stranu Istoka i sebi pravimo neprijatelje na Zapadu. Koliko sam uspio da ispratim, i pored ranijeg uvjeravanja da NATO nece praviti baze u Rumuniji i Bugarskoj, to ce se izgleda desiti. Doduse, u Rumuniji ce iskoristiti postojecu bazu za postavljanje elemenata antiraketnog stita do kraja 2015, prema najavama.
    Zaboravljaš da su Rumuni i Bugari tražile stalnu NATO bazu na svojim teritorijama.
    Crna Gora je nepogodna za NATO bazu jer ni mi nemamo poligon za artiljeriju zbog terena, takođe je budalaština misliti da će NATO praviti pomorsku bazu jer već ima na Siciliji čime pokriva i taj kraj Mediterana, a ako im je stalo da imaju bazu u Jadranu (što je nemoguće) imaju daleko bolje uslove u Hrvatskoj nego u Crnoj Gori. Jedino što bi kao i do sada po nekad svratio po neki brod
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #4033
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zaboravljaš da su Rumuni i Bugari tražile stalnu NATO bazu na svojim teritorijama.
    Crna Gora je nepogodna za NATO bazu jer ni mi nemamo poligon za artiljeriju zbog terena, takođe je budalaština misliti da će NATO praviti pomorsku bazu jer već ima na Siciliji čime pokriva i taj kraj Mediterana, a ako im je stalo da imaju bazu u Jadranu (što je nemoguće) imaju daleko bolje uslove u Hrvatskoj nego u Crnoj Gori. Jedino što bi kao i do sada po nekad svratio po neki brod
    Trazili su gradjani? Ili njihove korumpirane vlasti?
    To je kao da sad Crna Gora trazi da nam NATO izgradi vojnu bazu. Istrazi malo raspolozenje u narodu povodom ovih najava.

    Tanki su ti ovi argumenti da nece izgraditi bazu u CG. Ne kazem ni ja da sigurno hoce, ali se mi necemo pitati, kako god da odluce.

  9. #4034
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ekreme tvoja istrazivanja su zbilja relevantna i prava steta sto to nedje ne objavis da udje u literaturu pa makar i u neku humoristicnu

  10. #4035
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Makar su zasnovana na zdravom razumu i objektivnosti, a ne partijskoj ostrascenosti, kao kod nekih. A najvise volim kad me takvi strucnjaci kao ti komentarisu

    OT: http://www.cdm.me/politika/vojtech-f...og-vojnih-baza

    Interesantno je opet se osvrnuti na slucajeve Rumunije i Bugarske, jer su celnici NATO-a, slicko kao i sada sa CG, tvrdili da nece graditi baze na njihovoj teritoriji.

  11. #4036
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li ti to tvrdis da ti je prica zasnovana na zdravom razumu ???

  12. #4037
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ban spamera

  13. #4038
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,659
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Odlican tekst o stanju u grckoj i "budjenju" naroda.
    EVO KAKO JE PROPALA GRČKA Lažni invalidi, siromašni bogataši, ostrvo slepih... http://blic.rs/i/573307
    Always,forever and beyond ...

  14. #4039
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pričati da je bilo koja banka lopovska (sem "banaka" tipa Jezda i Dafina) je nevjerovatna glupost. Kada uzimaš kredit ti vrlo dobro znaš pod kojim ga uslovom uzimaš.
    Isto kao što bankar zna kome daje i za što i na osnovu svojih uvjerenja o mogućnosti vraćanja dužnika, određuje kamatu kojom se naplati (iako jedan dio dužnika to neće vratit). Tako banke posluju, a mafija i zelenaši kao što je IMF lome noge.

  15. #4040
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  16. #4041
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Takve budalastine kakve tovrrljaju ovi za neutralnost mogu biti efekat suncanice ili je to mozda od rodjenje
    Jovović je upoznao ambasadora Pošu sa modelom vojne neutralnosti koji bi bio za Crnu Goru najpogodniji.
    Naglasio je da su za neutralnost potrebne izvjesne garancije velikih sila ili garancije međunarodnih organizacija.
    Osvrćući se na integracije Crne Gore u EU, Jovović je akcenat stavio na isrski model neutralnosti, kojem teži Pokret za neutralnost.
    Garancija velikih sila je Ukrajini zestoko pomogla i ko zna sta bi s njima bilo bez te garancije O Irskom modelu izgleda takodje dobro znaju mada po njima mozda je i VB neutralna.

  17. #4042
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Pa su ambasadoru članice NATO-a našli da pričaju o neutralnosti? Ambasadoru kojeg je postavila korumpirana mađarska vlada čije je članove narod izglasao? Čuo sam da su tražili i prijem kod Mila da pričaju o modelima sprečavanja dps-a da ponovo dobije na izborima.

    Biće da rade na procenat pa je bitna količina.
    Last edited by NHM; 07-07-15 at 14:22.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #4043
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A taman, nidje veze. Mozda su ocekivali da ce ovaj da shvati koliko su u pravu, i momentalno rezervise carter za Budimpestu da Orbanu objasni zasto im je bolje da budu neutralni

  19. #4044
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Tanki su ti ovi argumenti da nece izgraditi bazu u CG.
    Da hoćeš da zidaš kuću i da ti se besplatno daje da je gradiš u kanjonu Cijevne ili u Zagorič šta bi ti izabrao ?
    Da li u Hrvatskoj postoji NATO baza, a neuporedivo je pogodnija od Crne Gore ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #4045
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nece je nikad bit vise ali za bazu je idealna Boka,nisu Austrougari ludi bili.....

  21. #4046
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ausrougari nisu imali razarače i nosače aviona.

    Dubina na ulazu u Bokokotorski zaliv je 28m što je dovoljno za svaki brod ali dubine u samim lukama se kreću oko 10m, Barska luka ima gaz od 11 m. Primjera radi Riječka luka ima gaz od 18m i tamo i najveći razarač može da se ukotvi u luku što je predpostavljam korisno.

    Da ne pominjem razliku u naprednosti infrastrukture
    Last edited by Rakun; 07-07-15 at 20:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #4047
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Austrougari su imali bazu ispred tivta.velicine tadasnjih brodova nisu bile znacajno vece ni manje nego sada.nosaci aviona isto nemaju gaz prevelik.mada ne vidim da bi imali problem sa ulaskom recimo kod tivta.sa duzinom od 300m,u kotor recimo ulaze putnicki brodovi.(moze se ukotviti ispred luke,ne u luci,u luci se veze):joyous:

  23. #4048
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Austrougari su imali bazu ispred tivta.velicine tadasnjih brodova nisu bile znacajno vece ni manje nego sada.nosaci aviona isto nemaju gaz prevelik.mada ne vidim da bi imali problem sa ulaskom recimo kod tivta.sa duzinom od 300m,u kotor recimo ulaze putnicki brodovi.(moze se ukotviti ispred luke,ne u luci,u luci se veze):joyous:
    Nosač aviona klase Nimitz ima gaz od 12m što znači da u CG ne može da pristane dok u Hrvatskoj može glatko.

    Naravno, daleko se više koristi sistem vezivanja dalje od luke ali pn nekoj logici duboka luka je velika prednost. Sem toga iz Rijeke možeš puškom da gađeš NATO bazu u Sloveniji tako da bi im Bokokotorski zaliv koliko god on bio pogodan za luku bio zadnja rupa na svirali
    Last edited by Rakun; 07-07-15 at 21:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #4049
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Austrougari su imali bazu ispred tivta.velicine tadasnjih brodova nisu bile znacajno vece ni manje nego sada.nosaci aviona isto nemaju gaz prevelik.mada ne vidim da bi imali problem sa ulaskom recimo kod tivta.sa duzinom od 300m,u kotor recimo ulaze putnicki brodovi.(moze se ukotviti ispred luke,ne u luci,u luci se veze):joyous:
    У Боки више не постоје услови за трајни смјештај флоте, или за било какву морнаричку базу.Све битне локације које би се за то могле искористити су или пренамјењене, или насељене.
    НАТО је одавно помјерио линију одбране ка истоку и потреба за неком базом у Боки, или било гдје на Јадрану, апсолутно не постоји.

    Оно што би било добро за ЦГ је да се на војном аеродрому Голубовци формира регионални школски центар за обуку пилота хеликоптера.Али, да се разумијемо, то није отврање некакве америчке базе или било чије друго.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #4050
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pa ja i napisah da je nikad vise nece bit.........baze.

Page 162 of 199 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 17:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 18:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 19:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 15:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •