View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 175 of 199 FirstFirst ... 75125165171172173174175176177178179185 ... LastLast
Results 4,351 to 4,375 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #4351
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Države članice Varšavskog pakta i Sovjetskog Saveza su ulazile u NATO zbog straha da im se opet ne ugrozi nezavisnost,

    Slovenija je sprovela referendum, i nakon toga ušla u EU. U EU bi ušla i da je opcija protiv ulaska u NATO pobijedila.
    Kipar je npr. ušao te 2004. u EU iako mu Turska nikada neće dopustiti da uđe u NATO, a koliko su zagriženi za NATO svjedoči i to što se još premišljaju da li da uđu u partnerstvo za mir.

    Na drugu stranu imaš Albaniju koja je u NATO-u od 2009., a u EU neće prije 2029., taj ulazak ih pogurat neće ako sami sebe ne poguraju.

    I to je poenta, kada MI nešto uradimo, kada bude vidljivo da nam ide na bolje,

    kada se ne budu dešavale ove stvari:

    [Njemačka, mjesec Jun, podnešeni zahtjevi za azil]

    tada ćemo moći u uniju.



    To što ćemo mi ući u NATO, a kod nas će i dalje da bude raspad sistema, meni apsulutno ništa ne znači.

    Na kraju krajeva, nije poenta samo ući u EU, poenta je da prosječni građanin CG dostigne standard prosječnog građanina iz zapadne Evrope. Da je NATO pomogao Albancima da urede državu ne bi ih ovoliko jurišalo u Njemačku.
    Last edited by chucknorris; 30-07-15 at 01:51.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  2. #4352
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не практикујем да вријеђам своје саговорнике на овом форуму.Ако је теби ово неки вентил, компензација јер неђе друго не смијеш, нећу ти замјерит много.

    Па гдје су ти огромни рачуни за гориво које су они нама испоставили?Нема их.Само пропаганда без доказа.
    Какава је ту логика да нама испостављају рачуне за гориво а осим првог пуњења све су пунили на нашем аеродрому?

    Да би моралисали прво би морали да видимо шта са крвљу стотинама хиљада који су настрадали од политике наше земље, па да причамо о било чему другоме.Или смо сви били стари либерали.
    Наша замља је одговорна за неколико пута више жртава него што је страдало у сукобима и којима је учествовао НАТО.
    Конкретне бројке сам изнио раније на овом форуму.


    Mozemo reci da istina zna da zaboli ili da je neprijatna, ali nikako je ne mozemo nazvati uvredom. Znaci ja odje ne kompenzujem i ne vrijedjam.

    Znas da me zabolje dje su racuni, nije moje da ih cuvam, zao mi je samo ukoliko smo ih platili.

    Nijesam odje da bi moralisao, samo sam napisao na cemu pociva vasa kampanja. Ne smijemo bjezati od zlocina nase drzave, ali kakve to veze ima sa nato paktom, to mi treba da rascistimo sa komsijama kojima smo ucinili zlo i sami sa sobom, da nijesmo te zlocine radili danas nam nebi trebala zasita nato pakta. Nijesmo svi stari Liberali, ja recimo jesam i meni jeste zao zrtava za koje je odgovorna politika nase drzave, ali se ni najmanje ne osjecam kriv zbog njih. Dok recimo ti vidim pokusavas da zrtve pravdas drugim zrtvama, vjerovatno je cinjenje nase drzave povod za zlocinacko djelovanje nato pakta u Libiji ili Iraku.

    Nasa drzava da je odgovorna za priblizno zrtava za koliko je nato pakt bez mnogo polemike bih je smatrao genocidnom drzavom i na svaki nacin podrzao njeno ukidanje. Dakle opet lazes, ne znam sto si ranije pisao na ovom forumu, ali ta tvrdnja nije nista drugo do najgnusnija laz.

  3. #4353
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Navedite mi jednu, samo jednu, ex-komunisticku drzavu koja je usla u EU a da prije toga nije usla u NATO.

  4. #4354
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Mozemo reci da istina zna da zaboli ili da je neprijatna, ali nikako je ne mozemo nazvati uvredom. Znaci ja odje ne kompenzujem i ne vrijedjam.

    Znas da me zabolje dje su racuni, nije moje da ih cuvam, zao mi je samo ukoliko smo ih platili.
    Koji su to računi?

    Odakle ti čitava priča da je NATO naplatio pomoć helikopterima ili nam dostavio bilo kakve račune za to?

    Nijesam odje da bi moralisao, samo sam napisao na cemu pociva vasa kampanja. Ne smijemo bjezati od zlocina nase drzave, ali kakve to veze ima sa nato paktom, to mi treba da rascistimo sa komsijama kojima smo ucinili zlo i sami sa sobom, da nijesmo te zlocine radili danas nam nebi trebala zasita nato pakta. Nijesmo svi stari Liberali, ja recimo jesam i meni jeste zao zrtava za koje je odgovorna politika nase drzave, ali se ni najmanje ne osjecam kriv zbog njih. Dok recimo ti vidim pokusavas da zrtve pravdas drugim zrtvama, vjerovatno je cinjenje nase drzave povod za zlocinacko djelovanje nato pakta u Libiji ili Iraku.
    NATO kao organizacija nije djelovao u Iraku. Francuska, Njemačka, Austrija, Belgija i Grčka su blokirale namjeru SAD-a da se intervencija u Iraku sprovodi kroz organe NATO-a jer su bile protiv intervencije.
    Pored toga, Francuska je rekla da ako Amerikanci pokušaju da poguraju rezoluciju u UN savjetu bezbjednosti koja odobrava intervenciju da će uložit veto (Kina i Rusija su tada bile otvorene za mogućnost da je podrže).

    Ukratko, druga članica NATO-a je blokirala SAD da koristi NATO za invaziju kao i da dobije odobrenje za invaziju od Savjeta bezbjednosti UN-a.

    Invaziju na Irak je odradila takozvana "Koalicija voljnih" sastavljena od SAD, UK, Australije i Poljske.
    Last edited by ASC; 30-07-15 at 15:16.

  5. #4355
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Koji su to računi?

    Odakle ti čitava priča da je NATO naplatio pomoć helikopterima ili nam dostavio bilo kakve račune za to?



    NATO kao organizacija nije djelovao u Iraku. Francuska, Njemačka, Austrija i Belgija su blokirale namjeru SAD-a da se intervencija u Iraku sprovodi kroz organe NATO-a jer su bile protiv intervencije.

    Pored toga, Francuska je rekla da ako Amerikanci pokušaju da poguraju rezoluciju u UN savjetu bezbjednosti koja odobrava intervenciju da će uložit veto (Kina i Rusija su tada bile otvorene za mogućnost da je podrže).

    Invaziju na Irak je odradila takozvana "Koalicija voljnih" sastavljena od SAD, UK, Australije i Poljske.

    Nije nato naplatio pomoc, samo je ispostavio enormno visoke racune za gorivo. inace da su ispostavili racun za pomoc nebi se ni zvala pomoc.

    Dobro, eto nije kompletan nato djelovao u Iraku, djelovao je njegov veci dio, a u Libiji su bili kompletni.

  6. #4356
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije nato naplatio pomoc, samo je ispostavio enormno visoke racune za gorivo. inace da su ispostavili racun za pomoc nebi se ni zvala pomoc.
    Odakle ti ta informacija?
    I koliki su to enormno visoki računi za gorivo?

    Inače ti napisa ovo juče:
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Hrvati ocigledno nijesu trazili pomoc jer znaju koliko to kosta, ako ti nije poznato raspitaj se koliko su CG kostala nekoliko letova nato hilihoptera kad su nam pritekli u pomoc, faktura je jasno ukazivala da se radi o pljacki, a nikako o pomoci.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dobro, eto nije kompletan nato djelovao u Iraku, djelovao je njegov veci dio, a u Libiji su bili kompletni.
    To je 3 države od tadašnjih 19 koje su učestvovale u invaziji.
    Pored toga, kao što rekoh, same institucije i organi saveza nisu imali u tome udjela.
    Last edited by ASC; 30-07-15 at 14:23.

  7. #4357
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije nato naplatio pomoc, samo je ispostavio enormno visoke racune za gorivo. inace da su ispostavili racun za pomoc nebi se ni zvala pomoc.

    Dobro, eto nije kompletan nato djelovao u Iraku, djelovao je njegov veci dio, a u Libiji su bili kompletni.
    Kako si krenuo, na kraju će biti da nam je NATO platio da nam pomogne....
    Bolje imat no' nemat....

  8. #4358
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije nato naplatio pomoc, samo je ispostavio enormno visoke racune za gorivo. inace da su ispostavili racun za pomoc nebi se ni zvala pomoc.

    Dobro, eto nije kompletan nato djelovao u Iraku, djelovao je njegov veci dio, a u Libiji su bili kompletni.
    One Ring to Rule them all...

  9. #4359
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nato su djecine, nista ne znaju.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  10. #4360
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ispostavio je visoke racune za gorivo i o tome se pisalo, sad dje su i koliko tacno iznose ne mogu znati, uostalom toga se sigurno i vi sjecate pa se sad odje iscudjavate i pravite ludi, jer vam je u interesu.

    Kad su dosli u pomoc gorivo nijesu trebali naplacivati, jer kakva je to pomoc, ako im placamo.

    To su i Hrvati odlicno znali pa nijesu zvali.
    Last edited by opmne; 30-07-15 at 15:36.

  11. #4361
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Kako si krenuo, na kraju će biti da nam je NATO platio da nam pomogne....


    Uopste nece biti to, ne brini se.
    Last edited by opmne; 30-07-15 at 15:40.

  12. #4362
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Nikakve veze, ali ako se vec salis neka ti bude

  13. #4363
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Nato su djecine, nista ne znaju.
    Nijesu djecine i odlicno znaju sto rade, to cete nazalost shvatiti kad udjete.

  14. #4364
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ispostavio je visoke racune za gorivo i o tome se pisalo, sad dje su i koliko tacno iznose ne mogu znati, uostalom toga se sigurno i vi sjecate pa se sad odje iscudjavate i pravite ludi, jer vam je u interesu.

    Kad su dosli u pomoc gorivo nijesu trebali naplacivati, jer kakva je to pomoc, ako im placamo.

    To su i Hrvati odlicno znali pa nijesu zvali.
    Ja se ne sjećam i prvi put za ovo čujem od tebe. Moguće da mi je promaklo.
    Pokušao sam da tragam po google-u i ne nalazim ništa.

    Ko je od medija pisao i kad? I ko je izvor informacije tj. ko je medijima dao informaciju? Sjećaš li se naslova?

    Evo sam pokušavao "NATO, helikopteri, pomoć, gorivo, naplatili" u raznim kombinacijama. Ne izlazi mi ništa.
    Last edited by ASC; 30-07-15 at 15:54.

  15. #4365
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam za NATO, ali masa klipova na YT koja prikazuju stanje na ruskim ulicama i obračunima vozača, to OĐE jedino možeš doživjet od Jameričkih tablica. Iako ti imaš prednost - tip izlazi iz auta i okomljuje se mlatarajući i vičući životinjski nestvarno i holivudski komično... nasrće sa namjerom da tvoje prvenstvo prolaza pretvori u fizički obračun...

    Što ti preostaje no da se povučeš?! Svakako računaš da iza njega stoji nestvarno jaka ambasada...

    Đečina baš
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #4366
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,026
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Mozemo reci da istina zna da zaboli ili da je neprijatna, ali nikako je ne mozemo nazvati uvredom. Znaci ja odje ne kompenzujem i ne vrijedjam
    Ајде прочитај поново што си написао у претходном посту, а и овдје си закитио мало: "Dakle opet lazes"
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Znas da me zabolje dje su racuni, nije moje da ih cuvam, zao mi je samo ukoliko smo ih platili.
    Ако и Дако, добри неки људи...
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nijesam odje da bi moralisao, samo sam napisao na cemu pociva vasa kampanja. Ne smijemo bjezati od zlocina nase drzave, ali kakve to veze ima sa nato paktom, to mi treba da rascistimo sa komsijama kojima smo ucinili zlo i sami sa sobom, da nijesmo te zlocine radili danas nam nebi trebala zasita nato pakta. Nijesmo svi stari Liberali, ja recimo jesam i meni jeste zao zrtava za koje je odgovorna politika nase drzave, ali se ni najmanje ne osjecam kriv zbog njih. Dok recimo ti vidim pokusavas da zrtve pravdas drugim zrtvama, vjerovatno je cinjenje nase drzave povod za zlocinacko djelovanje nato pakta u Libiji ili Iraku.

    Nasa drzava da je odgovorna za priblizno zrtava za koliko je nato pakt bez mnogo polemike bih je smatrao genocidnom drzavom i na svaki nacin podrzao njeno ukidanje. Dakle opet lazes, ne znam sto si ranije pisao na ovom forumu, ali ta tvrdnja nije nista drugo do najgnusnija laz.
    У све четири НАТО борбене мисије: интервенција против ВРС, интервенција против СРЈ, Афганистан и Либија, је погинуло мање цивила него што их је погинуло од стране оних војски које смо ми финансирали, обучавали, опремали, попуњавали, у Хрватској, БиХ и дјелимично на Косову.
    Какав то ми имамо морални пиједастал да било кога прозивамо за било што.
    Стари либерали испод сваког камена, неко би рекао да је деведесетих ЛСЦГ имао барем 50% подршке, хау јес но.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #4367
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ja se ne sjećam i prvi put za ovo čujem od tebe. Moguće da mi je promaklo.
    Pokušao sam da tragam po google-u i ne nalazim ništa.

    Ko je od medija pisao i kad? I ko je izvor informacije tj. ko je medijima dao informaciju? Sjećaš li se naslova?

    Evo sam pokušavao "NATO, helikopteri, pomoć, gorivo, naplatili" u raznim kombinacijama. Ne izlazi mi ništa.
    Evo i ja guglah i nista, a znam da je bilo. Kad su bili oni ogromni snjegovi, onda je to bilo.

  18. #4368
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    To znam.

    Bila su dva američka helikoptera Black Hawk od 19.02.2012. do 01.03.2012.
    U istom periodu su bili još po jedan helikopter iz Hrvatske, Slovenije i Grčke.

    Za to mogu da nađem vijesti.

    Ne nalazim nikakve vijesti u kojima se pominju bilo kakve fakture, računi za gorivo ili nešto slično.

  19. #4369
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ајде прочитај поново што си написао у претходном посту, а и овдје си закитио мало: "Dakle opet lazes"


    Ако и Дако, добри неки људи...


    У све четири НАТО борбене мисије: интервенција против ВРС, интервенција против СРЈ, Афганистан и Либија, је погинуло мање цивила него што их је погинуло од стране оних војски које смо ми финансирали, обучавали, опремали, попуњавали, у Хрватској, БиХ и дјелимично на Косову.
    Какав то ми имамо морални пиједастал да било кога прозивамо за било што.
    Стари либерали испод сваког камена, неко би рекао да је деведесетих ЛСЦГ имао барем 50% подршке, хау јес но.

    Sve sto sam napisao stoji i stojim ja iza toga, nikakvo kicenje vec obicna konstatacija.

    Za aka i daka se obicno govori da su najgori, no evo se sve mijenja.

    To mora da ti je nato statistika, oni i nemaju civilne zrtve, vec iskljucivo kolateralnu stetu i ne ubijaju legalnu vojsku nego teroriste i okupatore i ne ubijaju legalno izabrane predsjednike nego diktatore . . .

    LSCG je imao obicno malo ispod 15 % glasaca, kasnije kad su pocele kradje programa i skretanje vladajuce partije prema projektu nezavisnosti taj procenat je pao ispod 7 % glasaca i nijesam bio ispod kamena bio sam u opstinskom odboru PG, za tebe ne sumnjam da si bio u dps-u.

  20. #4370
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

  21. #4371
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To znam.

    Bila su dva američka helikoptera Black Hawk od 19.02.2012. do 01.03.2012.
    U istom periodu su bili još po jedan helikopter iz Hrvatske, Slovenije i Grčke.

    Za to mogu da nađem vijesti.



    Ne nalazim nikakve vijesti u kojima se pominju bilo kakve fakture, računi za gorivo ili nešto slično.
    Jesu li ti hilihopteri polijetali sa nekog nosaca, to se pominjalo kao moguci razlog visine fakture ?

  22. #4372
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Jesu li ti hilihopteri polijetali sa nekog nosaca, to se pominjalo kao moguci razlog visine fakture ?
    Ne.
    Došli su iz Njemačke i između misija su koristili aerodrom u Golubovcima.

    http://www.vijesti.me/vijesti/sad-sa...rnu-goru-61272

    http://www.vijesti.me/vijesti/isprac...i-posada-62925
    Last edited by ASC; 30-07-15 at 18:53.

  23. #4373
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ma kakve fakture bolan... Neko nedje procitao nesto na neki cetnicki portal i sad haos... Nidje veze prica.


    Prvi put u zivotu da mi je milo sto je DPS na celu drzave i sto ce na silu da nas uvede u NATO, bez da se pitaju in4s i ostala bratija. A nista mi mrznije od DPS-a nema

    Ali nema veze kao sto su se preveli iz Srba u Crnogorce, i iz Crnogoraca u Srbe prije toga, bice poslije ulaska opet prica ja sam cijelo vrijeme bio za to To su ti mentaliteti.


    Kao ono cura kad gubi nevinost, pa trazi glupe razloge, pa je boli glava, pa noga, pa ne da joj tata, a kad joj prislaca onda ne pita nego guraj

    Nazdravlje nam ulazak u NATO
    Last edited by Gandalf_White; 30-07-15 at 18:55.
    One Ring to Rule them all...

  24. #4374
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Mislim da smo priču o tome kako moramo ući u NATO da bi kasnije ušli u EU odavno završili...

    Postoji li međunarodni dokument na kojem piše da moramo biti član NATO alijanse da bi ušli u EU?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #4375
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Dakle ovu pricu kako nas je Nato opljackao fakturama za gorivo je neko sanjao ili izmislio?

Page 175 of 199 FirstFirst ... 75125165171172173174175176177178179185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •