Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 187

Thread: Windows Phone 7

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default Windows Phone 7

    Dosta smo toga čuli i videli kada su u pitanju telefoni koji rade na novom Windowsu Phone 7, ali šta je sa samim softverom? Prvi utisci su raznovrsni, mahom pozitivni, mada platformi definitivno nedostaju neke funkcije zbog kojih je Microsoft zaslužio određen broj kritika, barem od strane samih korisnika. Ono što stručnjaci odmah ističu u prvi plan je činjenica da je suštinski, po svim osnovnim parametrima kvaliteta jednog modernog operativnog sistema, Microsoft napravio dobar posao. Windows Phone 7 deluje "ispeglano", jednostavan je, radi brzo i izgleda fantastično - neuporedivo je bolji od svega što je Microsoft do sada pokušao na mobilnim telefonima.

    Velika, zaista velika pažnja posvećena je jednostavnom upravljanu
    prstima, a na zavidnom nivou je i integracija interfejsa sa socijalnim mrežama, tj. "prirodnost" sa kojom je taj posao obavljen. Naravno, Microsof je vrlo vešto integrisao i pristup svojim cloud servisima (Windows Live, Xbox Live i dr), ali to baš i neće biti veliki plus kod korisnika koji nisu navikli na njih. Ono što će mnogi srdačno pozdraviti je i odlična integracija mobilne verzije Office paketa i pratećih servisa - ovako prirodan i moćan mobilni Office (niti njegove alternative) do sada nismo videli. Sigurni smo da će time Microsoft privući veliki broj korporativnih korisnika.

    Jedna od glavnih zamerki svakako je izostanak
    multitaskinga. Microsoft, na neki način, to opravdava konceptom po kojem multitasking zapravo i nije potreban, jer je čitav operativni sistem dizajniran kao jedna velika aplikacija, u koju se druge integrišu i nakon instalacije proširuju određene funkcije. Upravo zbog takve arhitekture, nametnuta su stroga ograničenja u pogledu modifikacija interfejsa kakve, primera radi, viđamo kod Androida. Na HTC WP7 telefonima tako nema poznatog Sense interfejsa. Ipak, konačan sud o ovoj temi možemo da donesemo tek kada nam kroz ruke prođu novi telefoni i, što je još važnije, veći broj Windows Phone 7 aplikacija.

    Protivnici Microsofta brzo su digli glas i protiv brojnih drugih "izostanaka". Na primer, nema funkcije
    video poziva, USB mass storage moda, niti transfera fajlova preko Bluetooth veze. Slične kritike je doživeo i Apple kod iPhonea, ali je i ta (prilično "tvrda") kompanija u međuvremenu počela da popušta korisnicima. Opet slično Appleu (i iTunesu), može se zameriti i činjenici da, kada na red dođe sinhronizacija fajlova sa računarom, korisnik previše zavisi od Zune softvera. Takođe, mnogima je nerazumljiv izostanak podrške za memorijske kartice - svi WP7 telefoni oslanjaju se samo na ugrađenu memoriju. Upravo zato, Microsoft je proizvođačima telefona "propisao" minimalni kapacitet memorije od 8 GB.

    Windows Phone 7 je možda i najslabiji na polju multimedije. Osim nedostatka podrške za Adobe
    Flash, pa čak i Microsoftov Silverlight, najveći problem je nemogućnost reprodukcije DivX i Xvid videa. Takođe, nema ni ekvilajzera za muzički plejer. Ipak, ove nedostatke je, lakše nego neke od pomenutih, moguće otkloniti putem nadogradnje softvera. Sigurni smo da će tako i biti, te da će WP7 vremenom dobijati sve više mogućnosti, naročito pošto znamo da su minimalni hardverski zahtevi propisani za telefone, zapravo poprilično visoki. Prva funkcija za koju je Microsoft potvrdio da će biti dodata nadogradnjom jeste copy/paste.

    Bez sumnje,
    Windows Phone 7 je operativni sistem sa velikim potencijalom. Izgleda odlično, brz je i jednostavan, a iako je potpuno nov i drugačijeg koncepta, analitičari tvrde da je interfejs neverovatno prirodan i da će korisnici u najvećem broju situacija odmah znati šta treba da rade. Čini nam se, ipak, da će Microsoft morati da pokaže više fleksibilnosti, te vremenom, jednu po jednu, dodaje funkcije koje nedostaju, a kojima raspolažu moćni konkurenti (pre svega Android i iOS).
    Last edited by Bugi; 17-10-10 at 14:10.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Talas Windows Phone 7 telefona zapljusnuće tržište u narednom periodu, a jedna od najaktivnijih kompanija u tom smislu biće HTC. Od pet predstavljenih WP7 modela aovog proizvođača, tri će već od kraja mjeseca biti dostupna u Evropi: HTC 7 Mozart, HTC 7 Trophy i, naravno, HTC HD7. Ovaj poslednji je direktni naslednik modela HD2, biće globalno dostupan i o njemu već znamo dosta toga.

    Kao i modeli
    Legend i Desire HD, HTC 7 Mozart dolazi u kućištu izlivenom od jednog komada aluminijuma. Novinari koji su imali prilike da telefon drže u ruci izveštavaju da je utisak o kvalitetu izrade izuzetno snažan. Uređaj deli neke elemente dizajna sa modelom Desire (Google Nexus One), što se ogleda u dobroj ergonomiji. Opšti prvi utisci o telefonu su vrlo pozitivni, što se umnogome oslanja na činjenicu da sam Windows Phone 7 radi izuzetno brzo i deluje "isplegano". Sa rezolucijom od 8 Mpix i ksenonskim blicem, ovo je u pogledu kamere najinteresantniji od pet WP7 modela kompanije HTC.

    HTC 7 Trophy
    na prvi pogled je identičan sa modelom Mozart, ali postoje razlike koje mogu biti odlučujuće pri konačnom izboru. Za početak, telefon dolazi u kućištu izrađenom od plastike, a prisutna je i slabija kamera (5 Mpix) sa LED blicem umesto ksenonskog. Za ovaj telefon se može reći da još više podseća na čuveni Desire. Engadget izveštava da operativni sistem radi veoma brzo, ali da manjih problema imaju browser i HTC Hub
    aplikacije, što će verovatno biti ispravljeno do početka prodaje.

    Na prvi pogled, sličnosti između modela HTC HD7 i starijeg HD2, veće su nego razlike. Oba su zasnovana mobilnim Windowsima (mada različitih generacija), oba imaju Snapdragon procesor od 1 GHz, oba imaju ekran od 4,3 inča i kameru od 5 Mpix. Kako tvrdi Engadget, HD7 radi izuzetno brzo, a ekran je impresivan, mada bi se mali prigovor mogao uputiti na račun uglova vidljivosti. Uz to, "osetljivost" ekrana je na fantastičnom nivou. Kvalitet izrade kućišta, pak, nije toliko visok kao što deluje na prvi pogled, a to se pre svega odnosi na plastični poklopac baterije.

    Interesantno je da već postoje informacije da hakerski timovi uspešno privode kraju posao hakovanja modela
    HD2 za WP7. Iako ne ispunjava sve uslove koje je "propisao" Microsoft (tri hardverska tastera, 8 GB ugrađene memorije), HD2 po svoj prilici može da radi na Windowsu Phone 7. Naravno, kada i se ako se pojavi, taj firmware će biti i ostati nezvaničan.

    Svi uređaji rade na Qualcomm MSM8250 čipsetu radnog takta od 1 GHz, imaju 576 MB RAM-a i sve standardne funkcije (Bluetooth 2.1, Wi-Fi b/g/n, akecelerometar, 3,5 mm audio konektor itd). Svi podržavaju i audio tehnologije Dolby Mobile i SRS WOW HD.

    HTC 7 Mozart stiže u kompaktnom kućištu izrađenom od jednog komada brušenog aluminijuma. Poseduje 3,7-inčni WVGA ekran (480 x 800 pix), a ima kameru od 8 Mpix sa autofokusom i ksenonskim blicem, koja je sposobna da hvata i HD video. Tu je i 8 GB ugrađene memorije. Biće dostupan u Evropi i Azijsko-pacifičkom regionu.

    Kao što mu samo ime kaže, HTC 7 Surround je telefon potpuno okrenut multimediji. Najjači adut ovog uređaja jeste zvučnik koji se "izvlači" (klizni mehanizam), sa kojim se savršeno uklapaju pomenute Dolby Mobile i SRS WOW HD audio tehnologije. Tu je i integrisano postolje, pomoću kojeg telefon jednostavno možete postaviti na sto radi gledanja nekog filma ili sl. Poseduje ekran od 3,8 inča WVGA rezolucije, kameru od 5 Mpix sa autofokusom, snimanjem HD videa i LED blicem, kao i 8 GB ugrađene memorije. Nažalost, telefon će u prvo vreme biti dostupan samo na severnoameričkom kontinentu (AT&T u SAD i Telus u Kanadi), a još uvek ne znamo da li je i za koje vreme planirana evropska verzija.

    HTC 7 Trophy u prvi plan ističe standardnu integraciju Windowsa Phone 7 sa gejmerskim servisom Xbox LIVE. Dolazi sa 3,8-inčnim ekranom WVGA rezolucije, 8 GB ugrađene memorije, kao i kamerom od 5 Mpix sa autofokusom, blicem i mogućnošću snimanja HD videa. Biće dostupan u Evropi i Azijsko-pacifičkom regionu.

    HTC HD7 je model o kojem smo već dosta toga saznali prethodnih nedelja, a od starta će biti globalno dostupan. Ima WVGA ekran od 4,3 inča, kameru od 5 Mpix (autofokus, LED blic, HD video), a može doći sa 8 ili 16 GB ugrađene memorije. I ovaj model ima integrisano postolje sa kojim se lako postavlja na sto, što je i logično s obzirom da na ovako veliki displej.

    HTC 7 Pro je, kao što mu i ime kaže, namenjen primarno poslovnim korisnicima i ima kliznu QWERTY tastaturu. Poseduje 3,6-inčni WVGA ekran, kameru od 5 Mpix sa svim standardnim dodacima, a dolazi sa 16 GB ugrađene memorije. Ovaj model podržava RTT/EVD0 mreže, što implicira da će biti dostupan samo na tržištu SAD, i to tek početkom sledeće godine.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je bruka! Jedva cekam da dodju kod nas ovaj HD7 i Desire HD!!! Mada bice to tesko odluciti se izmedju WM7 ili Androida!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desire HD je na foru kao onaj Evo 4g Sprint samo sto onaj ne moze na nasu mrezu da radi, pa da se napravi onakav model i za nase trziste.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veliki sam fan iphonea - mada me je ovaj hd7 odusevio i rado bih malo da odmorim od ios-a i probam wp7...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje..imam iphone i ne mijenjam ga uopste,jednom iphone vazda iphone...
    Ali vec stekam pare u kasicu za ove masine koje su zvek...odlucicu kada dodji ili HD7 ili Desire HD...mada android je TOP uredjaj nema sto jos sada na 4.3'' perverzija nemam sto reci.Sto sport 89 kaze valja se malo odmoriti od iOS i preci na WM7 jer su dosta slicni ako pogledamo po funkciji i jednostavnoscu,za razliku od Androida.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja bas kao i ti stekam pa kad izadje odlucice se, mada ne moze se covjek zajebat - ukoliko mu se ne dopadne uvjek ga moze prodat i vratit sve pare i uzet ovo drugo... cuo sam da bi pocetkom novembra trebao hd7 da pocne sa prodajom u usa (sto je svakako mnogo jeftinija solucija) nego kupovina ovdje...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je to je samo pametna investicija ako ti se ne svidi HD7 uzmes ovaj 2 i mirna backa.
    A to u USA je dobra stvar imam par prijatelja tamo, tako da cu informisan biti oko toga kada izadje u prodaji.Uzmes fino SIMFREE i lagano.
    A kod nas oce li dolazit ovi uredjaji do kraja ove god?

  9. #9
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da oce 99%... nisu oni toliko trazeni kao iphone pa da se ceka po po godine.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste jeste...mada velika zvijer nam dolazi,samo da je ne ureknemo.
    I fino te pare stekaj, nemo ka ja-e uzecu pa cu vratit e treba mi za ovo, vraticu,a ta kasica ne gleda te pare vise... no cu ovaj put pametnije.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Reakwon View Post
    jeste jeste...mada velika zvijer nam dolazi,samo da je ne ureknemo.
    I fino te pare stekaj, nemo ka ja-e uzecu pa cu vratit e treba mi za ovo, vraticu,a ta kasica ne gleda te pare vise... no cu ovaj put pametnije.
    haha poznata mi je ta prica...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default Samsung i LG

    Sa SlashGear -a, evo i dva konkurenta. Sada su svi tu.

    Kao i slučaju Windows Phone 7 modela iz HTC-a, kompanija Samsung i LG, ovaj put zahvaljujući portalu SlashGear. Samsung Omnia 7 je jedini do sada predstavljeni WP7 telefon koji poseduje Super AMOLED ekran, što je malo iznenađenje - nije tajna, naime, da Samsung jednostavno ne može da proizvede dovoljno ovakvih displeja da zadovolji potrebe tržišta (čak ni svoje potrebe). Uređaj će na evropskom tržištu debitovati 21. oktobra, a cena još uvek nije poznata.
    Poput prevremene premijere telefona LG Optimus 7, o kojem su se pojavile informacije na zvaničnom blogu britanskog odseka kompanije LG (samo da bi post ubrzo bio obrisan), ranu premijeru je doživeo i Samsung Omnia 7AMOLED
    Srce sistema u hardverskom smislu predstavlja procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 na 1 GHz. Uređaj poseduje 8 GB interne memorije, kameru od 5 Mpix sa autofokusom i zapisom HD videa, zatim Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 2.1, A-GPS prijemnik, USB 2.0 interfejs, FM radio, te podršku za UMTS/HSPA mreže. Kao i slučaju WP7 pulena iz kompanije LG, baterija je kapaciteta od 1.500 mAh.



    S druge strane, novinari koji su imali prilike da u ruci drže LG Optimus 7, prenose utsak da on možda ne izgleda toliko glamurozno kao neki drugi WP7 modeli, ali da sasvim udobno leži u ruci. Uređaj poseduje 3,8-inčni WVGA ekran i dolazi u kućištu od nešto mekše plastike. Malo iznenađenje je da ovaj model ima 16 GB ugrađene memorije (većina do sada predstavljenih modela ima 8 GB, što je propisani minimum), a uz to, LG je jedina kompanija koja je ponudila aplikaciju Play-To, sa kojom se video može streamovati na DLNA kompatibilne televizore. Takođe, LG je obezbedio i aplikaciju za prevođenje glasa u tekst.
    Namereno ili greškom, nije toliko ni bitno, ali LG Optimus 7 je na blogu britanskog odseka kompanije predstavljen nekoliko sati pre zvanične premijere platforme Windows Phone 7 (post je u međuvremenu obrisan). Telefon o kojem smo već imali prilke da saznamo dosta toga, poseduje ekran od 3,8 inča, WVGA rezolucije, kao i kameru od 5 Mpix sa LED blicem i mogućnošću zapisa HD videa. Kamera ima i funkciju panoramskog snimanja u 360 stepeni. Optimus 7 poseduje 16 GB interne memorije, akcelerometar, Bluetooth 2.1 adapter, senzor za blizinu, GPS prijemnik, digitalni kompas i senzor za osvetljenje. Saznajemo i da tačne dimenzije uređaja iznose 125 x 59,8 x 11,5 mm, odnosno da se baterija odlikuje kapacitetom od 1.500 mAh.
    LG je obezbedio i razne aplikacije, kako bi se ovaj WP7 smartfon razlikovao od drugih koji će raditi na istoj platformi. Među njima su Scansearch, asistent pri kupovini, zatim funkcija za streaming sadržaja preko DLNA
    (GT-I8700). Ni u ovom slučaju ne možemo da budemo sigurni zašto su informacije na sajtu ruskog odseka kompanije objavljene pre lansiranja samog Windowsa Phone 7 (danas popodne), te da li je to slučajno ili namerno, ili se možda samo radi o reakciji na "zadirkivanje" LG-ja. Kako bilo, pored zvaničnih fotografija, koje možete videti u galeriji, saznali smo i kompletne specifikacije ovog telefona. Omnia 7 ima WVGA Super ekran od 4 inča. Dimenzije telefona iznose 122,4 x 64,2 x 10,99 mm, a težina 138 grama. tehnologije, kao i aplikacija za prevođenje glasa u tekst. Više informacija, uključujući datum početka isporuke i cene, verovatno ćemo saznati predveče, s obzirom da Microsoftova manifestacija na kojoj će Windows Phone 7 biti zvanično lansiran počinje u 15 časova i 30 minuta po našem vremenu.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da im oca hebem.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    imao sam tu cast da ga cackam par minuta , ali nesto mi je djelovao smotano . Mada sto znam nije los , ali opet i dalje je to WM ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Tako su i pričali za Windows 7 (veliki) a sada se svi kunu u njega... Neki novi vjetrovi duvaju u MS. Više nemaju onako idiotske reklame, već piče po drugima...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    WM7 ce kao i do sadasnje edicije WM mozda nuditi najvise za poslovnog korisnika,ali isto tako zaglaviti zakociti vise od bilo koje druge platforme.Android po meni najvise obecava....

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ma meni mora da je ostao taj osjecaj ili utisak josh od 5-6wm-a pa mi i dalje nisu zanimljivi i nesto ih ne preferiram ... nekako su mi bash zaostali u odnosu na android i ios . taman su mi tu nedje kao i symbian , u pocetku su bili boom a polako ih je vrijeme pregazilo ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjecemo mene je ovaj Desire HD odusevio ali to je vec android i nije tema za ovdje...cekamo sada sirokogrudno nove htc modele.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ja sam se npr. razocarao u HTC Leo kad sam vidjeo na njega WM . Telefon je ubica , konfiguracija mu je bruka dobra ali WM previshe ograncen ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ali svaki windows do sedmice je bio pisan po prrehodnom, nadograđivan i budžen...

    A ovaj je pisan ispočetka (kao što su pisani ispočetka i IOS i Android), tako da ga ne treba otpisivcati olako...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Bugi u pravu...

  23. #23
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da je stivi pogrijesio - napisao je WM - a ovo je WP...
    tesko da je ko imao priliku da ga proba van amerike...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    onda je moja greska ja sam mislio da se i dalje zove WM , ali probao sam ovo bash sa klipova tako da je to to ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zadnji info koji mi je jutros došao na mail
    http://www.personalmag.rs/mobile/sam...nal+magazin%29
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 46
    Last Post: 17-02-11, 17:24
  2. k: i phone 3gs
    By mc_esseny in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-10, 18:35
  3. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 10:44
  4. k. i-phone 2 ili 3g
    By kocka_je_bacena in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-09, 16:35
  5. I phone i lap top
    By Boro in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-08, 17:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •