Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 33 of 33

Thread: i drvene vikendice brvnare

  1. #26
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i mene interesuje jedna za Zabljak a druga naravno uradjena sa demit fasadom za Niksic,kao ove sa ovog sajta pri vrhu.Nemogu se dobiti na ove brojeve telefona.Ne znam dali su uopste na adresi koja je navedena kod njih.Ako neko zna da jesu na navedenoj adresi nije mi problem da odem direktno.Ja sam inace kontaktirao i Ivanjicu i ono sto oni nude od garancija je jednostavno sjajno.Takodje cu da kazem da mi ne pada napamet da radim kucu od blokova i tome slicno,jer sam dugo godina boravio i radio vani(Engleska,Njemacka i Austrija gdje se sve radi od ovih materijala kao sto su ove montazne kuce.Zivis par godina u jednom rasporedu prostorija,i kad ti dosadi jednostavno polupetas sve unutra pa onda napravis novi raspored prostorija kako ti odgovara.Ako moze neko da kaze dali se ova firma nalazi jos uvijek na adresi koja je postavljena na njihovom sajtu.Poz.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by looney View Post
    Evo i mene interesuje jedna za Zabljak a druga naravno uradjena sa demit fasadom za Niksic,kao ove sa ovog sajta pri vrhu.Nemogu se dobiti na ove brojeve telefona.Ne znam dali su uopste na adresi koja je navedena kod njih.Ako neko zna da jesu na navedenoj adresi nije mi problem da odem direktno.Ja sam inace kontaktirao i Ivanjicu i ono sto oni nude od garancija je jednostavno sjajno.Takodje cu da kazem da mi ne pada napamet da radim kucu od blokova i tome slicno,jer sam dugo godina boravio i radio vani(Engleska,Njemacka i Austrija gdje se sve radi od ovih materijala kao sto su ove montazne kuce.Zivis par godina u jednom rasporedu prostorija,i kad ti dosadi jednostavno polupetas sve unutra pa onda napravis novi raspored prostorija kako ti odgovara.Ako moze neko da kaze dali se ova firma nalazi jos uvijek na adresi koja je postavljena na njihovom sajtu.Poz.

    ajmo ima li ko kakvu informaciju???? :hardrock:

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stones kuce Jocic 067 606 303

  4. #29
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Snowman70 View Post
    Stones kuce Jocic 067 606 303

    hvala ti puno sjutra cu ih zvati

    pozdrav

  5. #30
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default sudija

    Quote Originally Posted by sudija View Post
    hvala ti puno sjutra cu ih zvati

    pozdrav
    Ovaj broj imam od prije dvije godine kada su u Kolasinu uradili na desetine montaznih kuca,ako napravis kontakt javi za uslove gradnje i cijenu,pozdrav.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    1,010
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ova firma stones ima identicne projekte kao sto ih je imala(ili ima) stara drzavna firma SPIK iz Ivanjice od kojih sam prije 6 godina kupio kucu model 77 i smontirao je na primorju.
    Izmedju desetine privatnih tada u Ivanjici, izabrao sam upravo ovu zbog kvaliteta materijala koji ugradjuju i kvaliteta montazera.
    Privatnici su tada stedili na materijalu i majstorima.Ne vjerujem da se sto promijenilo.
    I tada su sve firme imale iste projekte nasljedjene iz ove originalne drzavne firme.

    Dali su dvije godine garanciju na stolariju da se nece iskriviti i sl. sto se i nije desilo, a na kucu, u principu nema garancije, meni je dosta jedno 50 godina jos. Za ovih 6 god. ne vidim nista sto bi moglo da ugrozi zivot mene i moje porodice u ovom objektu. Nikakvih promjena nema.

    Koliko su ove kuce dobre moze da posvjedoci i to da moje komsije koje imaju zidane betonske kuce ovih dana loze vatru (iako nije hladno), da isuse vlagu od ove silne kise,dok kod mene nema takvih problema. Nije ih nikad ni bilo. Zime tople uz grijanje cijele kuce , ljeta hladna ako se pravilno upotrebljava.



    Preporuka za nick sudija:

    -Vrlo je bitno od kakvog je drveta stolarija i sami paneli, zato neces pogresiti ako biras kvalitetniju opciju,

    -vrlo je bitno ko su montazeri, dal su priuceni ili su vjesti, dal prave elemente kuce na licu mjesta ili ih dovoze gotove. (preporuka za gotove, jer govori o ozbiljnosti same firme)

    -takodje pogledati zavrsene objekte firme i porazgovarati sa vlasnicima

    -izolacija cjelokupne mrtve ploce kondorom ili sl.

    -provjeri kako je rjesena struja. Kuca koju sam kupio u drvenim panelima je imala postavljene buzire za struju, probusene rupe, tako da je struja bila sva vec isplanirana najoptimalnije i provlacenje i spajanje kablova u OG kutije u potkrovlju je samo fizicki posao koji zahtjeva kakvog prijatelja, poznanika elektricara da to poveze, spoji na sat i gotovo.

    -mozda je bolje ozidati kupatilo posebno zbog same instalacije, ali je opet problem spojiti to sa drvetom i izolirati kvalitetno. Kod mene je instalacija vode po zidu, da je majstor bio vjestiji ne bi se nista ni vidilo, ovako smo se navikli na cijevi a i djeca imaju za sto da se drze kad se kupaju Bojler od 80 lit je sasvim fino ucvrscen na drvenom zidu tiplama i sarafima. Naravno da je keramika postavljena u kupatilu.

    - Sto se tice montaznih gotovih kuca, dobro je znati da se mogu uraditi preinake u unutrasnjosti, npr. izbaciti neka vrata u hodniku, izbaciti visak balkonskih, produziti terasu i sl...


    A ako oces brvnaru, proslijedicu ti broj majstora za drvo, Svetozara sa Zabljaka koji ce ti napraviti sto oces i kako oces.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sudija View Post
    drustvo zainteresovan sam da na prolece radim malu vikendicu od drveta pa me interesuje da li neko od vas ima neku predstavu koliko se krecu da li idu po kvadratu ili kako vec
    svaka pomoc dobrodosla posto o ovome jedva znam ista do da se prave u Rozajama
    Ako se do proljeća ne predomisliš, javi se, možda bi mogli da se dogovorimo da ti ja uradim ponudu za izvodjenje, imam iskustvo sa proizvodnjom istih (brvnare) i sličnih (tzv. MDK-montažne drvene kuće u bondruk sistemu).

    Vezano za sve kataloške kuće. Takve kuće su isprojektovane kako bi zadovoljile odredjene opšte kriterijume, ali nikako se ne može reći da mogu u potpunosti da zadovolje induvidualne potrebe pojedinca ili neke porodice. Naravno da svako ima različite životne navike, pa samim tim i prostor u kući treba da bude uskladjen i prilagodjen njima.
    Savjet, angažujte arhitektu-profesionalca da vam odradi rešenje za kuću u skaldu sa vašim potrebama. To je malo ulaganje za cijeli zivot.
    Ozbiljna firma, je samo ona koja može da vam ponudi rešenje od ideje pa nadalje. Mislim da dovoljno o (ne)ozbiljnosti ovakvih firmi govori podatak da nisu bili u stanju da formiraju svoj katalog ili ponude usluge profesionalca gradjevinske struke(tehničara ili inžinjera, arhitekte), već koriste plagijate-projekte stare ne rijetko i po 50 godina.
    Taj podatak govori o tome ili da nemaju stručnih lica u firmi, ili ako ih imaju da su im ta lica jako nestručna.

  8. #33
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Snowman70 View Post
    Stones kuce Jocic 067 606 303

    hvala za broj to je to cuo sam se sa ljudima evo ako koga jos interesuje i njihov fiksni broj 020/658-402

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 21-05-13, 16:17
  2. K: 5.1 zvucnike (drvene kutije)
    By N-I-K-O in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-07-10, 22:08
  3. P: Drvene Podupirace
    By B0LE in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 13-11-09, 11:10
  4. Replies: 4
    Last Post: 16-01-09, 13:26
  5. Porez na vikendice (za strane drzavljane)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 05-04-06, 12:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •