Page 663 of 666 FirstFirst ... 163563613653659660661662663664665666 LastLast
Results 16,551 to 16,575 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #16551
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    trotoari svuda sluze gradjanima-pjesacima.. ovo sto vidim u pg je luksuziranje gdje trotoari sluze za centriranje svetiljki.. brzina voznje je takodje problem, ali za to ima lijeka...ali koga to zanima dalje od ubiranja novca za kazne, zarada za lezece policajce posebnog tipa koji se postavljaju samo ispred vojnih baza a ne po ulicama grada ... no, kad vidjeh link oko psa ... sta uopste pokusavamo... strasno...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-07-14 at 12:27.

  2. #16552
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    .........................

    CKM: Đukanović da spriječi iznajmljivanje čartera o trošku građana


    Crnogorska kulturna mreža pozvala je premijera gospodina Mila Đukanovićada spriječi iznajmljivanje čarter leta za odlazak u Budimpeštu, na polufinalnu utakmicu evropskog prvenstva u vaterpolu za državne namještenike, a koji bi bio plaćen iz državnog budžeta novcem građana poreskih obveznika.

    Iz CKM –a su podsjetili da je do sada bilo slučajeva da su se iznajmljivali čarter letovi kojima su se na sportska nadmetanja vozili političari i njihovi bliski prijatelji.
    “Neprimjereno je da na Svjetsko prvenstvo u Barseloni, održanom prošle godine, predsjednik Skupštine Crne Gore, gospodin Ranko Krivokapić vodi članove svoje najuže porodice o trošku građana.Iako njemu, kao Predśedniku Skupštine, za svoja putovanja pripada to pravo, ono ni u kom slučaju ne važi za članove njegove porodice i partijske kolege koje su sa njim tada putovale”, naglašava se u CKM-u.
    Iz CKM-a naglašavaju da navijačke grupe na utakmice nacionalne reprezentacije putuju” desetinama sati trošeći svoj novac”.
    “Država, nažalost, nema razumijevanja za zahtjeve navijačkih grupa da im pruži podršku za odlazak na putovanja i ponaša se kao da ti momci i djevojke idu na put avanturistički, a ne iz razloga da bi pružili podršku našim sportistima da ostvare što bolje rezultate”, kazali sui z CKM-a.
    U CKM-u smatraju da Crna Gora treba da slijedi primjer Hrvatske kada je u pitanju tretman nacionalnih navijačkih grupa.
    “Naši susjedi Hrvati, na svim takmičenjima, obezbjeđuju besplatan prevoz i ostale troškove navijačkim grupama koje podržavaju njihovu reprezentaciju, dok kod nas ne postoji spremnost da se slična praksa primijeni”, naglašavaju iz CKM-a.

  3. #16553
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    vise vjekova? hahahahahaahaha ne mogu zaista replicirati... odoh do bazena ... strasno...
    Hvala Lepo
    Pa pretpostavljam da su ih spanci posadili dok su drzali to kao svoje vlasnistvo. Mislio sam da mi nije djelovalo kao autothono drvece u tom regionu, a da su amerikanci samo nastavili sa sadjenjem drveca koje su nasli. Da su spanci sadili hrastovo drvo pretpostavljam da bi amerikanci preuzeli tradiciju. To kao kod nas presjeci porusi pa ponovo sa nule, nije bas da svako radi. Taj stav napravicemo mi od pg primorski grad sa palmama i cudima se evo vidi po zakrzljalom drvecu koje jedva raste po gradu.

  4. #16554
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    upravo se ispricah sa strucnom osobom oko ove sprdacine za drzavnim novcem oko izrade trotoara... prvo se nasmijao od srca, zatim opisao sta se desavalo u cg sa njegovim privatnim "poklonom" jednom gradu sa najljepsim setalistem itd... kako je sve ubrzo nakon zavrsetka "ocerupano" , devastirano, pokradeno... i dodatak..."a zasto se strucnjaci i politicari nisu oglasili o tom ociglednom javasluku, amaterizmu itd"... E koliko ih je bilo briga o poklonjenom, toliko, i manje o drzavnom novcu... "nicije"..
    Hvala Lepo

  5. #16555
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar ne podje na bazen ova. Taman sam pomislio da cemo pocinut u ovo vrijeme odmora poslije rabote.

  6. #16556
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    There are currently 17 users browsing this thread. (2 members and 15 guests)
    bice ovo kompletna tj. ukupno clanstvo sdp ubrzo...
    Koliko znamo svi koji godinama pisemo ovdje...otkad mi se sdp-ovci nicim izazvani zamjerise....odose u khm... sto im je to trebalo, ne znam..
    p.s. sad mi rekose sto me histericni sdpovci napadaju sto pisem o ovome..pa to je u nadleznosti min. saobracaja, a to je njihov hijerarhijski partijskii boss...tststs a ja se cudim sta im je sto gundjaju.., zato niko ne reaguje sa kritikom, jer jos nije formirana vlast u pg, pa opozicija i nvo cute da vide gdje ce i za koliko sdpovci da se naklone...hahahaaa show nije politucki podobno pisati o tim stetnostima po drustvo i budzet...aooooo greota


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-07-14 at 18:04.

  7. #16557
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Najezda Amera u Bg.. inkorporirace se Srbi.. bice na dnevniku..
    Hvala Lepo

  8. #16558
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    - Iako volimo da kažemo da smo mi mentalno zdrava nacija, bojim se da je procenat nedijagnostikovanih duševnih poremećaja mnogo veći, te da se na odlazak kod psihijatra i dalje gleda s mnoštvom predrasuda, smatra Burdžović

    http://www.portalanalitika.me/drustv...pun-predrasuda
    Last edited by Jal Cargo; 23-07-14 at 08:03.

  9. #16559
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Umjesto tih prevazidjenih ex yu socijalistickih "akcija" da bi se ljudi okrenuli "lijecenju", potrebne su privatne ili drzavne ustanove, I na cjelodnevnom nivou, sa zdravstvenim pokricem, naknadama I subvencijama za odsustvo sa stresnog radnog mjesta, porodice, fakultetskih i skolskih problematicnih situacija, I otklon senzibilnih i ostecenih od mobbinga, bullynga itd.. Bez toga mogu pricati o "alarmu" koliko hoce..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-07-14 at 09:57.

  10. #16560
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    - Iako volimo da kažemo da smo mi mentalno zdrava nacija, bojim se da je procenat nedijagnostikovanih duševnih poremećaja mnogo veći, te da se na odlazak kod psihijatra i dalje gleda s mnoštvom predrasuda, smatra Burdžović

    http://www.portalanalitika.me/drustv...pun-predrasuda
    Znas li onu izreku da nema zdravih vec samo nedovoljno ispitanih

  11. #16561
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    kako su zgodni ovi usa generali i njihova svita u Bg.. eeee sad se ne cudim sto se bune CG muskarcine protiv NATO...
    Ljubomorni...
    Btw. Javise li vam da ce Srbija morati da uvede sankcije Rusiji? Vazda nesto kasne I sve fol nevoljno... Dobro da uvijek istresu na CG sto se izvinjavala Hrvatskoj, Bosni itd prije njih..pa I za sankcije Rusiji...A oni sve to posle ponove..
    Ameri su super..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-07-14 at 10:58.

  12. #16562
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ko ima kakve pare kod ''bizMismena Dula'' u Atlas banci,bolje bi bilo da ih podigne.Neće ovaj još dugo...
    http://www.cdm.me/ekonomija/dusko-kn...kapital-centra
    Shit has hit the fan !

  13. #16563
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa to je info u poslovnim krugovima ex YU od prije min. 7 dana...sav srecan coek..ratosiljao se duse... valjda..
    Cudni su mi cg novinari...jako cudni...
    Hvala Lepo

  14. #16564
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Gledam ovu nase mlade ljude po roditeljima porijeklom iz cg sto zive I rade u srbiji ..dusa da zaplace kad kazu "Vi ste moji iz CG.."..CG sumnjam da je vecina od njih ikad posjetila... ali znaju i cijene...
    Hvala Lepo

  15. #16565
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Na posao ćemo u 7:00 sati?

    http://www.bankar.me/2014/07/24/na-posao-cemo-u-700-h/

    Groblja novih automobila: Ovdje završe svi automobili koji se nikad ne prodaju!

    http://www.bankar.me/2014/07/23/grob...ad-ne-prodaju/
    Last edited by autodijagnostika; 24-07-14 at 23:55.

  16. #16566
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa kad su tako odlucili u BG, moraju po hitnom postupku odluciti isto i u CG...
    G. Vucic je pricao o tom radnom vremenu iha..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-07-14 at 00:04.

  17. #16567
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mene ne smeta, to radno vrijeme je taman za sve one koji oće da malo više provode više vremena sa porodicom.
    Takođe pročitao sam neku vijest da se u Švedskoj eksperimentiše sa 6-satnim radnim vremenom. Prilično radikalno za te radne skandinavske zemlje.

  18. #16568
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bolja fora je onaj predlog od samo 3 radna dana u nedelji

    Hvala Lepo

  19. #16569
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Mora da je Vučić naćerao 300 službenika na peticiju.
    Brate kako se sve gleda kroz politiku...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #16570
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Politicari donose odluke, mijenjaju zakone.. Noc je dan, dan je noc..i tako...

    Državni službenici će morati ranije na posao

    Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će vlada 1. maja, na Međunarodni praznik rada, promeniti početak radnog vremena državnih organa sa 8.30 na 8 ili 7.30 i doneti uredbu o korišćenju službenih vozila u administraciji i javnim preduzećima.
    Novi predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić preuzeo je danas dužnost od bivšeg premijera Ivice Dačića, koji je izabran za ministra spoljnih poslova.

    "Svi će morati da ustaju ranije od 1. maja. Očekujem veliku pobunu i biće zanimljivo", rekao je Vučić.

    Vučić je naveo da promena radnog vremena nije pitanje metabolizma nego potrebe i dodao da se u javnom sektoru radi dva do dva i po sata u proseku, a da se oko 13h ide na ručak posle kog se malo ko vraća na posao.

    "Ljudi u javnom sektoru moraće da rade više i da se osećaju odgovornije jer nas plaćaju građani", rekao je predsednik vlade.


    http://www.021.rs/Info/Srbija/Drzavn...-na-posao.html
    3 mjeseca i eto i u CG..."inovacije"
    Nista politicki, nego eto da bude zanimljivo.
    Hvala Lepo

  21. #16571
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default



    She is only here to annoy herself!

  22. #16572
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    You must spread some Reputation around before giving it to NSX again.


    prije po EU, a sad po Srpskom.. Kako god - super... zanimljivo.

    Hvala Lepo

  23. #16573
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Bolja fora je onaj predlog od samo 3 radna dana u nedelji

    Hvala Lepo
    A ono je predlozio neki milijarder iz Meksika.

  24. #16574
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina II

    Pa ljudi su u pravu za radno vrijeme. Uveli smo vrijeme koje se koristi u zapadnoj evropi, bez ikakvog ispitivanja kako to izgleda. Kod nas zimi je u 5 i30 mrak, kad vecina ajde da kazem dodje kuci. Zamislite da imate malo dijete koje treba da prosetate. Ako nemate da to neko radi za vas, to dijete sunca ne vidi 3 mjeseca, jer u jaslicama sumljam da ih toliko izvode. U zapadnim drzavama,posebno na sjeveru, noc pada daleko kasnije pa sebi mogu da priuste takvo radno vrijeme.
    Kad ti mrak zimi pada u 8 i 30 ili u 9, kao u sjevernim krajevima njemacke, lako je raditi do 5
    Last edited by Hell Raiser; 25-07-14 at 10:18.

  25. #16575
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa ljudi su u pravu za radno vrijeme. Uveli smo vrijeme koje se koristi u zapadnoj evropi, bez ikakvog ispitivanja kako to izgleda. Kod nas zimi je u 5 i30 mrak, kad vecina ajde da kazem dodje kuci. Zamislite da imate malo dijete koje treba da prosetate. Ako nemate da to neko radi za vas, to dijete sunca ne vidi 3 mjeseca, jer u jaslicama sumljam da ih toliko izvode. U zapadnim drzavama,posebno na sjeveru, noc pada daleko kasnije pa sebi mogu da priuste takvo radno vrijeme.
    Kad ti mrak zimi pada u 8 i 30 ili u 9, kao u sjevernim krajevima njemacke, lako je raditi do 5
    Da nisi nesto pobrka?

Page 663 of 666 FirstFirst ... 163563613653659660661662663664665666 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 11:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 10:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 13:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •