Results 1 to 22 of 22

Thread: garancija na proizvode ....

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default garancija na proizvode ....

    koliko ste zadovoljni sa garancijama koju dobijete na odredjeni prozvod ?
    od hrane do kola

    moje misljenje da generalno sa garancijom mozemo da obrisemo .... ako je stampana na mekanom papiru .
    uvjek je neko pravdanje , ili nema djelova , ili majstora ili ili ili


    cast izuzecima naravno .

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    kad kupujem nesto trazim garanciju, jer u slucaju da je to nesto u kvaru sigurno bi mi zamjenili jer bi im glavu otvorio...ali eto do sada da kucnem nisam imao problema i nisam imao potrebe da iskoristim garanciju...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupih toster Vivax neki ultra moderni i radio je tacno 4 dana. Sreca te imam tu garanciju..

    Nista ne treba uzimat bez garancije, ali je treba dobro procitati prije kupovine.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    fino je to , uzmete garanciju , prodje recimo pola godine , mozda se radnja zatvorila , mozda vise nemaju ugovor sa serviserima . milion mozda ,
    da ne pricam da na mnogo proizvoda skracuju garanti rok , a o garanciji za koja robu kupljenu vani i ima bilo gdje garanciju da ne pricam

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    pogledajte samo djelove za komp.na većini stoji da je grantni period od 2-5 godina a kod nas godinu ako dobiješ da pjevaš.

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Kupih toster Vivax neki ultra moderni i radio je tacno 4 dana. Sreca te imam tu garanciju..

    Nista ne treba uzimat bez garancije, ali je treba dobro procitati prije kupovine.
    Nista ne treba uzimat što je Vivax. Tu ni garancija ne pomaže.
    Sretno s tosterom.
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Gledam sam one Bira tv aparate.E to je tek jad.Ni jedan ne može preko 2 mjeseca no crkava.Poneseš na servis pa to traje po po godine

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Where you live
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve zavisi dje kupujete to...sve su danas skoro preprodavci.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Evo da iskoristim ovu temu da napišem da je bruka što je za skoro sve tehničke uređaje za kuću Đečević ovlašteni serviser. Imam iskustva sa nekoliko uređaja, nažalost. Nije mi jasno kako su dobili licencu i kako je zadržavaju svo vrijeme, kad tek ponešto malo umiju da urade. Uglavnom prikrpljavaju na način kako umije i moja baba.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Where you live
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Evo da iskoristim ovu temu da napišem da je bruka što je za skoro sve tehničke uređaje za kuću Đečević ovlašteni serviser. Imam iskustva sa nekoliko uređaja, nažalost. Nije mi jasno kako su dobili licencu i kako je zadržavaju svo vrijeme, kad tek ponešto malo umiju da urade. Uglavnom prikrpljavaju na način kako umije i moja baba.
    Mislim da je to nesto sto se mozda desi jednom u sto godina ssto se tice njih...mislim da je to tvoje misljenje...ali sa njima imam neku saradnju tako da su uvijek mene i moje musterije ispostovali maksimalno i bilo je kako je receno.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fijama View Post
    Mislim da je to nesto sto se mozda desi jednom u sto godina ssto se tice njih...mislim da je to tvoje misljenje...
    Mišljenje je jedno, iskustvo je drugo.
    A moje iskustvo s njima je negativno, kao i mnogih koje poznajem.

    Čini mi se da mi je prethodni post bio jasan. Ali evo da dodam: DVD uređaj (Samsung), usisivač (Gorenje) i mikrotalasna (Gorenje) u roku od oko 2 godine smo im to troje nosili da poprave. Svo troje su držali po 2-3 mjeseca, priča može-ne može-čekaju dio.... Na kraju su samo usisivač "popravili" jer je bio mehanički kvar (pukao je jedan plastični dio od crijeva), s tim da je to tako traljavo napravljeno, da smo tako mogli i sami za 5 minuta, a potrajalo je u komadu jedno 2-3 upotrebe.

  12. #12
    Join Date
    May 2010
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene jedino nervira sto ti je kod nas garancija na tehniku tipa, popravke...u srecnim zemljama zna se sta je garancija...ako nesto ne radi, vracaju ti se pare ili dobijas novi proizvod.
    ja sam ja ti si ti

  13. #13
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CG je, kao i uopšte ove balkanske zemlje, na začelju i kad je u pitanju garancija na proizvodima. Tretiraju nas stranci kao stoku, tako isto i naši prodavači. Svaka čast izuzecima koji izađu u susret potrošaču. Inače, čitava je knjiga napisana o ovoj problematici sa pravnoga stanovišta.
    C R N A G O R A

  14. #14
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Po zakonu garancija na većinu proizvoda je 6 (šest) mjeseci i kada prodavac ne da garaniciju, ali morate imati sačuvani račun. Bez sačuvanog računa ne možete ništa.

    Po zakonu garancija na vozila je 2 (dvije) godine i kada prodavac ne da garanciju (odnosi se na nova vozila).

    U slučaju da se u roku od 45 (četrdesetipet) dana ne opravi tražena stvar prodavac je dužan da da isti NOVI proizvod, a u slućaju da nije u mogućnosti da da novi proizvod onda vraća cjelokupni iznos.

    I da, ova stvar funkcioniše kod nas, doduše uz poneko natezanje, ali funkcioniše.

    Samo ima jedna caka, ukoliko imate fizičko oštećenje proizvoda. Ne podležu sva oštećenja pod garanciju, tu ni zakon ne pomaže.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ja mislim da je Mujo Đečević genijalac koji ti uređaj popravi na taj način da se on obavezno pokvari poslije nekoliko dana korišćenja i naravno pošto se čovjek vrati da reklamira stvar on mu kaže da je sad nešto drugo odriješilo i vuče te za nos tako neko vrijeme (zavisno kolika je ko ovca) dok ne ukapiraš o čemu se zapravo radi i onda mu ili ostaviš taj uređaj ili ga lično razbiješ i baciš.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo imam problema sa nekim fukarama, pa me zanima kojoj inspekciji mogu da se obratim u vezi ne prihvatanja reklamacije..
    prije no sto umrem ja želja mi je ta, sahranite me u dres Čelika...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kingston View Post
    upravo imam problema sa nekim fukarama, pa me zanima kojoj inspekciji mogu da se obratim u vezi ne prihvatanja reklamacije..
    trzishnoj inspekciji.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Po zakonu garancija na većinu proizvoda je 6 (šest) mjeseci i kada prodavac ne da garaniciju, ali morate imati sačuvani račun. Bez sačuvanog računa ne možete ništa.

    Po zakonu garancija na vozila je 2 (dvije) godine i kada prodavac ne da garanciju (odnosi se na nova vozila).

    U slučaju da se u roku od 45 (četrdesetipet) dana ne opravi tražena stvar prodavac je dužan da da isti NOVI proizvod, a u slućaju da nije u mogućnosti da da novi proizvod onda vraća cjelokupni iznos.

    I da, ova stvar funkcioniše kod nas, doduše uz poneko natezanje, ali funkcioniše.

    Samo ima jedna caka, ukoliko imate fizičko oštećenje proizvoda. Ne podležu sva oštećenja pod garanciju, tu ni zakon ne pomaže.
    To funkcionise kod nas???Jes kako ne, pokvari ti se tv, poneses, poprave kao, pa se opet pokvari, pa poprave kao...i u mdjuvremenu istekne garancija....i sta???tebi tv ne radi....jer je pokvaren...ostajes bez tv , bez novog, i bez para!
    a sto imamo strucnjake za popravku tehnike, imamo, mozda samo za kompjutere, tv, kamere, fotoaparate, plazme, lcd...ne da nemamo...no ja i ti bi popravljali bolje!!
    :)

  19. #19
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U apoteci vraćaju i aparat za mjerenje pritiska, ako je neispravan
    C R N A G O R A

  20. #20
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cudno mi je to kako suvgdje u svijetu npr. neki proizvod ima garanciju na tri godine, a domaci strucnjaci nam daju pola godine? Ko su oni da ponistavaju originalnu garanciju i stavljaju rok po svojoj volji?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ja kupih laptop HP u USA i samo je imao 1 godinu garancije, a moglo je da se doplati ako oces garanciju na 2 ili 3 godine...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Where you live
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ja kupih laptop HP u USA i samo je imao 1 godinu garancije, a moglo je da se doplati ako oces garanciju na 2 ili 3 godine...
    Mislim da je to osiguranje sto se zove kod nas ujedno i globalno garancija a nema pola od toga sto oni nude

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Gamer PC -novo, 2 godine garancija
    By Sparco_CG in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 18-10-10, 08:28
  2. P: Nokia E71 nova neraspakovana garancija
    By Sale in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-09, 08:13
  3. P ili M : 6600 S Nova Crna, Garancija
    By dnikola in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-09, 12:59
  4. P: HTC Touch PRO neraspakovan, garancija
    By pletikosa in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-12-08, 08:53
  5. Globalna garancija u CG?
    By rzeljko in forum Hardware
    Replies: 7
    Last Post: 05-12-08, 11:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •