Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Diploma srednje škole

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Diploma srednje škole

    Zanima me postoji li način da se (pričam o sadašnjem vremenu a ne što je moglo) završi bilo koja srednja škola u kraćem roku od 3-4 godine? Znači momak ima 33 godine, nema srednju školu a treba mu posa da drži porodicu. Nije fizički jak da može da kopa kanale a ne može da se zaposli ni kao taxista ni kao konobar ako nema srednju. Da li u CG postoji ikakav način da se to malo brže završi a da je sve legalno?
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze... legalno ali vanredno... da nebih sad prozivao shkole i ljude zaposlene u njima poslacu ti na pm pa ako koga zanima neka pita...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Koliko ja znam nema vise vanredno po skola no se u ispitni centar polaze
    rm -rf /

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije nekoliko godina je moglo, za sad nisam siguran.
    što fali prozivanju škola. ode fino u Berane, tamo najčešće idu, raspita se kome da se javi, sredstva obezbijedi, i to je to. 'plus' mu je ako poveze kolima direktora pijanog kući uveče, bez ako ovaj ne bude u stanju da ga se sjeti sjutra.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma to izgleda više ne pali. Po novom zakonu od prije 2 godine vanredno može da se polaže samo jedan razred za godinu dana. Treba sad sa 33 godine 3 godine da gubi da bi na kraju tražio posa taxiste ili konobara za 250-300€? Razumijem zakone ali sama pomisao na tu proceduru bi i mene u pojam ubila da ne bi ima volje o tome jadu da radim. Još ako imam porodicu...
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve se mozhe kad se mozhe :P

    Moglo je i proshle godine...ali je bila neka pricha o neki qrcima vecernjim skolama,polaganju u ispitni...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  7. #7
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto Bi Ti Prijatelju....Shto Svaki Normalni chojek chega 4 god,ti bi za 1god....E Ne Moze.....
    Treba je Ranije Mislit o tome,Malooo Je Zakasnio...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    vecernjim skolama
    you mean...

    Last edited by [kinetic]; 09-09-10 at 21:54.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ne treba da radi kad nema srednju skolu, nego pravo u kanal

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    you mean...

    ahhahahahha :dring:
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u Bijelo Polje teBra! DAj im pare SVE JE LEGALNO prolazis 100 % samo nauci koliko je 2+2

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markenzi PG View Post
    Shto Bi Ti Prijatelju....Shto Svaki Normalni chojek chega 4 god,ti bi za 1god....E Ne Moze.....
    Treba je Ranije Mislit o tome,Malooo Je Zakasnio...

    Quote Originally Posted by Nyphoman View Post
    i ne treba da radi kad nema srednju skolu, nego pravo u kanal
    Da nije zakasnio ne bi sad on na muku bio.A ja sam, eto voljan da mu pomognem jer se i on trudi. I samo da vas podsjetim - on je na muku a ne vi pa bi ve zamolio bez suvišnih komentara. Ako možete pomognite a ako ne možete nemojte me smarat starom komunističkom ideologijom

    Ostalima hvala na pomoći
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  13. #13
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Da nije zakasnio ne bi sad on na muku bio.A ja sam, eto voljan da mu pomognem jer se i on trudi.
    Kako se trudi, uči nešto?
    Pravo da ti kažem, nije mi milo što živim u zemlji đe neki zgubidan sa 33 godine završi za 20 minuta ono što sam ja gulio 4 godine kad sam imao 15. U srednju se ide sa 15 sa razlogom, da ostane vremena da uradiš nešto od sebe.
    Nevjerovatno.
    No dobro, ko zna o čemu se tu radi. Možda jes' u teškoj situaciji, ali sam je sebe tu doveo. Ili mu se jednostavno nije dalo. U svakom slučaju trebao bi da se potrudi malo više, poslova i rješenja uvijek ima. Ako si dovoljno uporan.
    P.S. Ovo nema veze sa komunističkom ideologijom, prika. Ovo je klasičan kapitalizam. Ukoliko nemaš što da ponudiš, niko neće da te plaća.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne. problem je komunistčki. Ima šta ponudi ali nemože da se zaposli. Zakonski, ako nema srednju školu ne može da se zaposli kao taxi vozač, konobar, prodavač, mehaničar... Ne može.
    A to što ste vi i ja završili školu kad je trebalo u najljepše godine to možda vi smatrate mukom ovoga svijeta. Ja sam srećan što sam je tada završio i super mi je bila i lako sam je završio. On, nije bitno iz kojeg razloga, nije imao tu privilegiju da je završi kad i sav normalan svijet.
    No neki od vas ne vide dalje od svoga nosa pa misle da nikome ne treba pomoć ili dat drugu šansu.
    Ne zamjerite ali nijesam tip da raspravljam ko je što moga ili treba da uradi. Postoji jedan problem i samo me zanima kako da ga riješim. Ne zamjerite, nije ništa lično. Ja bi i vama pomoga ako bih moga iako se ne znamo. Ne tražim uslugu no samo savjet. Momak nije nesoj i po duši je bolji od 99% ljudi koje ja znam i to mi je dovoljan razlog da ga zaposlim kod mene
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    kosmopolita
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kad je po dusi 99% evo ja cu mu dat moju diplomu pa neka radi.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    ima vele nedje u bg da se za 7-8k kupi fax pa mu se isplati dic kakav kredit sa grejs periodom.

    salu na stranu nisam upucen ali nisam siguran da ima vise radnickih smjerova. mozda je bolje da se prijavi nedje kao segrt kakvom elektricaru, mehanicaru ili parketaru i posle godinu moze dosta fino prolazit.

    edit: prosto mi je zao sto nisam kakav mehanicar nego zavrsih fax i ...............

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Pravo da ti kažem, nije mi milo što živim u zemlji đe neki zgubidan sa 33 godine završi za 20 minuta ono što sam ja gulio 4 godine kad sam imao 15.
    Ja sam je ovđe završio kao vrlo dobar đak. Stručna sprema. I otiša u sred jevrope u Njemačku đe mi nijesu priznali našu školu. Pa sam ja bio za njih zgubidan. Ali sam dobio posa prodavca kompjutera bez ikakvih veza ili polaganja nekakvih psiho testova i gluposti. Pa poslije 6 mjeseci unaprijeđen u šefa 5 radnika od kojih je svaki ponaosob završio školu za prodavca. I sve to ka zgubidan. A ovđe dobio diplomu turističkog tehničara a da do diplome nikad u turističku agenciju uša nijesam. Nemojte mi pričat o logici našeg školskog sistema jer je nema. Ovđe se konkretno radi o zaostalim komunističkim zakonima koji su tu samo da bi ti se život smučio. Po Njemačkom zakonu, ako 3 godine radiš posao mehaničara bez ikakvog obrazovanja, uzmeš potvrdu poslodavca o tome, ta potvrda ti je ekvivalentna diplomi srednje škole za mehaničara. Ovđe ako sa 13 godina ne razmišljaš kao da imaš 30 i uz to nemaš roditelje da o tome umjesto tebe razmišljaju, ostaje ti samo da se ubiješ
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LudnicaKovin View Post
    E kad je po dusi 99% evo ja cu mu dat moju diplomu pa neka radi.
    Kad pređeš neku granicu od 3-4 radnika vjeruj mi da je nemoguća misija naći još par njih kojima možeš povjerit posa i pazare. U CG je to nemoguće. A ja ne mislim na 12 radnika zapošljavat 4 šefa jer za to nemam para
    Ljudi, sviđelo se to vama ili ne, ja ću nesumnjivo nać način da ga zaposlim. Sve je moguće. Samo ve molim za malu pomoć ako može
    Last edited by BrunoX; 10-09-10 at 00:29.
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Deçiq
    Posts
    920
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruno nemoj se nervirat takvih slucaja ima kod nas koliko hoces. Ipak je ovo forum i to crnogorski tako da poneka foru tj salu valajlo bi pretrpit.

    Sto se pomoci tice prakticno je nemoguce to izvodit jer je ministarstvo prosvjete zabranilo cini mise prije 2 godine.

    Vidji raspitaj se u Beranama cini mi se da moze ili je barem moglo to ni ja nzm kako i po kojoj logici ali sam cuo neku pricu kao jednome (prijetio otkaz) zavrsili tamo za 1.500eura cini mi se 3 razreda za jednu godinu.
    4 za jednu nema sanse, za dvije neka pokusa ako ima jos fore...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    A ovđe dobio diplomu turističkog tehničara a da do diplome nikad u turističku agenciju uša nijesam.
    Ja imam istu diplomu, ni ja nisam morao da radim išta po tom pitanju, ali sam htio. U srednju sam radio za raspuste pomalo u agencije, poslije srednje kao vodič. To što ti nisi radio ni dana, nemoj me pogrešno shvatit' - tvoj je problem. Da te je interesovalo, radio bi. Ništa tu kriv sistem nije, tvoje je da na'vataš sve što mo'š u bilo kom sistemu.
    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Nemojte mi pričat o logici našeg školskog sistema jer je nema. Ovđe se konkretno radi o zaostalim komunističkim zakonima koji su tu samo da bi ti se život smučio. Po Njemačkom zakonu, ako 3 godine radiš posao mehaničara bez ikakvog obrazovanja, uzmeš potvrdu poslodavca o tome, ta potvrda ti je ekvivalentna diplomi srednje škole za mehaničara.
    Stari, sve je to lijepo, ali tvoj amigos ne živi u Njemačku, nego ođe.
    Ođe 80 - 90% ljudi koji rade neđe imaju srednju školu, baš zato što im treba da bi radili bilo đe.
    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ovđe ako sa 13 godina ne razmišljaš kao da imaš 30 i uz to nemaš roditelje da o tome umjesto tebe razmišljaju, ostaje ti samo da se ubiješ
    Ja ne znam kako ovo da ti objasnim drugačije, pa ću po kratkom postupku, da te ne zadržavam (a ni tebe ova priča ne zanima).
    Možeš ti da voliš nekoga takav kakav je, da ti je drag i sve to. Ali ako nije završio srednju do 33, šanse su mu male da bude uspješan na bilo kom polju, i ja i ti to znamo. Može da bude bistar koliko god 'oćeš.
    I neka sve to - nego nakon 33 godine života, on želi da završi srednju školu preko veze, na muljanje i plaćanje ljudi po ovoj ušljivoj državi?! Pa to je, isto kao i odluka da ne upisuje srednju, potpuno, ali potpuno van svake zdrave pameti.


    Da ne bude da sam neka sova ođe, ja i tebi i njemu želim svu sreću u tom pokušaju, ali za neke stvari treba gulit' na vrijeme.
    Da ne govorim o tome koliko je jadno krivit' sistem za lošu odluku pojedinca, a sistem ti omogućava da poništiš lošu odluku za jedno 4-5 'iljada eura i 15 dana. Ne znam što mi se više gadi, uz dužno poštovanje.


    Srećno tebi i njemu, pa neka bude ova moja priča glupa forumska prdnjavina (što i jeste).
    Neću pisat' na ovu temu više sem ako ne dobijem neku informaciju, praštaj na ovome do sad.

    Pozdrav.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čika Džo, znam te kao korektnog sagovarača sa ovih foruma i hvala ti na mišljenju. Nijesam ja ništa lično mislio nego možemo mi do sjutra da osuđujemo nekoga i nešto a da ne riješimo čojeku problem. Ja i ne mislim na njegovu karijeru no neka misli on. Meni on treba kao običan radnik od povjerenja a bilo kakav posa će mu valjda dat neku ideju za karijeru. No to je već njegov problem. Oću samo da mu omogućim da može porodicu izdržavat. Bolje to nego da počne da prosi ili da se drogira. Toliko me i zadužio
    Pozdrav i tebi i svako dobro
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svima na odgovorima, zanimala me legalna verzija koja je izgleda nemoguća. Ali samo izgleda tako. Uglavnom sam dobio par korisnih savjeta.
    Hvala još jednom
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Evo jos jedan: Ako je mogao toliko cekat,neka ceka jos 3-4 godine,dok zavrsi to vanredno. Brzo to prodje .
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili 3, 4 godine ili zanat nedje tj da radi kao segrt, ili ako ista zna da radi od zanata, neka pocne nesto sam pa po malo. Nego mi nije jasno sto je radio ove 33 godine? Kako je prezivljavao do sad?
    dva i dva su tri

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakva bahatost i neodgovornost zasnivati poorodicu a nemati osnovnih elementarnih uslova za njenu egzistenciju

    razumijem da nije mozda imao uslova zavrsiti srednju skolu.,bio nekim problemom sprijecen..ali da pocne zasnivati porodicu a prvo ne rijesiti osnovne probleme je za svaku osudu


    zelim mu svu srecu jer mu je zaista potrebna!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:hitno:diploma o znaju IE
    By UltrasTito in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-10, 15:54
  2. hitno:diploma o znaju IE
    By UltrasTito in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 19-07-10, 11:11
  3. Diploma???
    By Masinac081 in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 30-01-10, 10:50
  4. Priznanje diploma u inostranstvu
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-09, 04:31
  5. Treba mi pomoć oko izbora škole
    By kIkICa in forum Centralni
    Replies: 39
    Last Post: 16-06-07, 19:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •