Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 349

Thread: Moneybookers i još po neko pitanje

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Moneybookers i još po neko pitanje

    Da krenem polako..

    Konačno izvadih Visa electron karticu (NLB) koja mi je potrebna da podignem neke pare koje su na internetu. Dobio sam jedan od konkursa i sad pošto želim da te pare podignem jedino sam mogao preko Moneybookersa. Sad sam se registrovao, ali znači ništa osim ličnih podataka. Šta trebam dalje? Da li da nekako verifikujem karticu ili šta? Nikad nisam koristio MB.

    Da li moram išta da uplaćujem na Moneybookers, pošto ja samo želim da mi pare stignu na MB račun?

    I treće, da li i kako mogu putem interneta da provjeravam stanje na Visa electron kartici?

    Unaprijed zahvalan.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ovo trece jedino ako imash aktiviran e-banking a ova prva dva ne znam jer nijesam koristio Moneybookers.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nthack3 View Post
    Zdravo. Mozete li mi reci o kakvom se konkursu radi.
    na sajtu 99designs ali ne znam zašto je to bitno?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    mogu da ti prebace na moneybookers a moneybookers da ti prebaci na tvoj bankovni racun ovdje, na kraju krajeva jednostavnije je da ti oni direktno to prebace na tvoj racun..
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto je samo Moneybookers opcija koja meni odgovara (Nemamo PayPal i td) ja bih samo volio da neko ko je koristio Moneybookers što još treba da odradim da bi pare stigle na taj račun. Jer sa 99designs je vrlo jednostavno prebaciti, ali mislim da nisam u potpunosti podesio Moneybookers. Ili jesam pa će me kasnije pitati za Visa karticu kad budem htio da prebacim pare na mopj račun u banci?

    Dakle neko ko je koristio Moneybookers neka kaže što dalje. Evo slika account-a.


  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    hm koliko znam ne treba ti kartica da bi podigao pare, jer iste mogu da ti uplate direktno na racun, ako ne oni moze moneybookers
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Vec je bila slicna tema, tj. vec smo ovo pricali na drugoj temi.

    Anyway, odradi verifikaciju kartice i adrese. Sa kartice ce skinuti iznos izmedju 1 i 3 eur, koji mozes da vidis na izvodu banke (ili preko sms). Taj iznos upisi na site-u.

    Podji do banke i otvori devizni racun i trazi instrukcije za priliv iz inostranstva, posto moneybookers ne moze (nece) za nasu zemlju da ti uplati pare na karticu direktno, vec samo preko deviznog racuna - swift. Na instrukcijama koje dobijes u banci bice naveden IBAN - broj tvog racuna u formatu ME....... trebace ti i kod banke koji je za NLB MNBAMEPG

    Samo to upisi na moneybookers na strani "add bank account", bez bilo kakvih intermediate banaka i cuda...

    Toj ekipi koja treba da ti posalje pare, samo daj email adresu koju si registrovao na moneybookers. Kada ti oni posalju pareko preko moneybookers, mozes da ih trosis ili da ih "withdraw" na taj devizni racun. Provizija MB-a je 1.8 eur. Proviziju placas i nasoj banci...
    Last edited by Sale; 31-08-10 at 13:06.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Sale, to je odgovor koji se traži.

    Ja sam verifikovao karticu, ne znam moram li i adresu?

    Ovo da može samo preko deviznog računa nisam znao, mislio sam da će moći direktno na karticu. :/ Odoh sad do banke.

    Već sam poslao email adresu i trebalo bi za 5 do 10 dana da stignu pare.

    Još jednom tnx. Nadam se da će tema još nekom biti korisna.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    nema na cemu, samo da stignu pare

    Ne moras adresu, ali zasto da ne. Doci ce ti pismo za XYZ dana od njih. Samo taj kod upises kao kod verifikacije kartice.

    Na MB nalog pare stizu istog momenta kada oni sa njihovog naloga prebace. A sa MB na devizni racun to traje par dana i dok banka to proknjizi... gledaj veci iznos odjednom da prebacis, jer provizija ide na procente uz neki minimum od 5-10 eur.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja da ti kazem moje iskustvo sa MB,imam ga vec par godina,imam najveci limit koji moze imati neko fizicko lice (preko 21 000eura) ,oni su jako dobri,sve podatke moras dati tacne,pare meni kad ih povucem na racun banke najcesce stignu za 2 dana radna,desi se nekad 5 dana da se ceka ali to je problem do MB posto imaju puno posla pa ne stignu sve brzo da odrade (imaju preko 10 miliona klijenata)
    S vremena na vrijeme MB zna malo da za*ebava,da trazi neke verifikacije ,da im saljes dokaz da zivis na toj adresi.... pa evo zadnje sto su meni trazili je da im uplatim neke pare na racun da vide da ga ja i dalje koristim,i sto je najgore ja im uplatim malu svotu para,te pare nakon 15 dana jos nisu stigle i ja ih nazovem oni meni odblokiraju racun bez obzira sto nema para,a to su mi trazili jer bez para nemaju dokaz da ga ja i dalje koristim,imaju neke svoje ludosti,i sve im se moze pobiti kad im saljes email dugo cekas da rijesis problem,najbolje ih je nazvati i reci i odma se sve zavrsi.
    Ako te sta interesuje pitaj.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^
    Hvala čovjek. Ja ću sad ove pare što stignu da prebačim sa Moneybookersa na račun u banku, i ko zna kad ću opet korisiti njihove usluge. Veći dio novca ću da podignem ali najviše sam htio da se oprobam u online klađenju, a to može direkno preko Visa kartice. U svakom slučaju ako što treba pitaću, ali sad vidim da je dosta jednostavno. Jedino sad čekam ovo pismo za verifikaciju adrese i da mi stignu pare sa ovog drugog sajta.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam koliko druge banke uzimaju proviziju ali npr ja kad povucem 420e sa MB CKB mi uzme 3-4 eura provizije,ja mislim da to nije puno

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeRa View Post
    ^
    Hvala čovjek. Ja ću sad ove pare što stignu da prebačim sa Moneybookersa na račun u banku, i ko zna kad ću opet korisiti njihove usluge. Veći dio novca ću da podignem ali najviše sam htio da se oprobam u online klađenju, a to može direkno preko Visa kartice. U svakom slučaju ako što treba pitaću, ali sad vidim da je dosta jednostavno. Jedino sad čekam ovo pismo za verifikaciju adrese i da mi stignu pare sa ovog drugog sajta.
    Novac sa MB mozes da koristis na bwin.com

  14. #14
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pare sa MB mozes da koristis u 95% svih online kladionica,a ne u samo taj bwin

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Može li 'mondo' kartica atlas banke da se registruje na MB račun? ...pošto na kratici nema imena

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bookmakers View Post
    pare sa MB mozes da koristis u 95% svih online kladionica,a ne u samo taj bwin
    Moze u svakoj koja ce mu isplatit pare ako ih dobije.
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post

    Podji do banke i otvori devizni racun i trazi instrukcije za priliv iz inostranstva, posto moneybookers ne moze (nece) za nasu zemlju da ti uplati pare na karticu direktno, vec samo preko deviznog racuna - swift.
    Kako znas da ne uplacuju pare na karticu direktno ?
    Jer ja sam bas zbog toga izvadio visa elektron iz nlb, i rekli su mi da moze preko kartice, brze je, i ne placas nikakvu proviziju.
    A meni od money bookersa pare stizu za 2 dana preko wire trasnfera..

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    na strani Withdraw nema ta opcija, samo wire/switft.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    na strani Withdraw nema ta opcija, samo wire/switft.
    Mozda jer nisi dodao kreditnu karticu ?
    Mora da postoji .
    Nije sa mog accounta , ali
    http://forums.digitalpoint.com/attac...4&d=1177786464

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    mene interesuje posto bih integrisao neka placanja preko interneta sa MB (verifikovao karticu i adresu i racun u banci) da li je neko slicno radio nesto? da ne trazim sad po internetu (posle ocu svakako) nego me zanimaju provizije koje ce uzimati oni naravno

    i da li ce te pare koje mi se budu uplacivale ici na MB nalog ili direktno na racun?
    Last edited by dnikola; 29-10-10 at 16:03.
    the World's leading dance event
    Sensation


  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    kako to mislis integrisao?
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kako to mislis integrisao?
    quick chekout opcija i imas integraciju MB sa mnogim opensource paketima ...
    the World's leading dance event
    Sensation


  23. #23
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    mene interesuje posto bih integrisao neka placanja preko interneta sa MB (verifikovao karticu i adresu i racun u banci) da li je neko slicno radio nesto? da ne trazim sad po internetu (posle ocu svakako) nego me zanimaju provizije koje ce uzimati oni naravno

    i da li ce te pare koje mi se budu uplacivale ici na MB nalog ili direktno na racun?
    Provizija im i nije nesto, mislim da jednom na 200e su mi uzeli oko 4-5E. A za withdraw u banku oni uzimaju 1.80e ,i banka isto tako nesto, pare ce da idu na tvoj MB nalog, ne na racun, zavisi sto prodajes, ja sam mogao integrisati preko nekog obicnog html coda na neki sajt cisto da bi neko mogao da mi plati preko kreditne kartice.
    E i da, kontaktirao sam ih, i rekli su mi da ne mogu da rade withdraw u montenegro preko kartice - za sad.
    I da, mislim da ce ti traziti da im saljes vise dokumenta, jer ce ti smatrati account kao business account, barem jesu meni kao freelancer na internetu.
    Last edited by takemysoulaway; 05-11-10 at 15:08.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Jer ja sam bas zbog toga izvadio visa elektron iz nlb, i rekli su mi da moze preko kartice, brze je, i ne placas nikakvu proviziju.
    A meni od money bookersa pare stizu za 2 dana preko wire trasnfera..
    Ja imam račun kod Komercijalne banke AD Budva i upravo sam otvorio nalog kod MB radi uplata preko interneta (meni da uplaćuju),
    i smorio sam se kad sam vidio da se pare sa MB naloga ne mogu povući na račun u banku koja koristi posredničke banke za transfer novca iz inostranstva!
    A Komercijalna upravo koristi korespondenstsku banku u Njemačkoj!
    Kažu potrebna je banka koja je direktno vezana na SWIFT mrežu!

    Znači ti koristiš NLB banku, i preko nje može?



    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Provizija im i nije nesto, mislim da jednom na 200e su mi uzeli oko 4-5E. A za withdraw u banku oni uzimaju 1.80e ,i banka isto tako nesto
    Znači MB uzima 1.80e za skidanje para sa njihovog naloga, a banka? Prvo si napisao 4-5e, a onda da i banka uzima isto?!
    Meni je ovo bitno, pošto će tu biti dosta uplata (ako Bog da! )




    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    ja sam mogao integrisati preko nekog obicnog html coda na neki sajt cisto da bi neko mogao da mi plati preko kreditne kartice.
    Čekaj, ako sam te dobro razumio, napravio si da ti neko direktno sa kreditnom karticom uplaćuje novac na tvoj MB nalog?!
    Ili si mislio na nešto drugo?
    Mislio sam da na MB nalog neko drugo lice može da mi uplati novac samo putem istog tj. sličnog servisa (PayPal/Google Checkout)?





    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    E i da, kontaktirao sam ih, i rekli su mi da ne mogu da rade withdraw u montenegro preko kartice - za sad.
    I da, mislim da ce ti traziti da im saljes vise dokumenta, jer ce ti smatrati account kao business account, barem jesu meni kao freelancer na internetu.
    Ja sam povezao moj MB nalog sa VISA Classic karticom (kartica za net plaćanje), kao i sa deviznim računom. Znači za sad ne može
    da se povuče novac na karticu, već samo na devizni račun?
    Meni treba nalog za uplate avansa iz inostranstva za smještaj, i ja sam ih već kontaktirao i pitao da li sve ovo može. i naveo sam i zašto mi treba,
    vjerovatno će i meni tražiti još nešto...



    P.S.
    hvala na svim ovim odgovorima
    !

  25. #25
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I am now using Moneybookers to transfer the money into a bank account, and who knows when I will once again use their services. Most of the money, but I would pick, I just want to try online betting, which may be directly through the Visa card. In any case, I will ask you if you need to, but now I see it is very simple. Now only waiting for this letter to verify the address, and we came to the steam from the other sites.

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za svakog po neko pitanje...
    By N-I-K-O in forum Ljubav
    Replies: 7
    Last Post: 30-07-10, 15:19
  2. Moneybookers
    By liquid in forum Internet
    Replies: 18
    Last Post: 11-03-10, 09:29
  3. Moneybookers
    By liveyeseyes in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 14-02-10, 20:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •