Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 349

Thread: Moneybookers i još po neko pitanje

  1. #76
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Onda su se izgubile nedje u sistem i vratit ce ti ih, a nijesu mogle nestat
    bojim se da ih necu gledat, jer je pitanje oce li oni priznat da su se one nedje izgubile u sistem. Ocekivao sam bar da ce mi to u mailu odgovorit, ali sad cekam sta je sledece...

  2. #77
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne mogu ih sakrit, ako oce onda su te pokrali i treba ih tuzit
    rm -rf /

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Lagano, vratice ti to ako ovaj ne odgovori. Jer ako je on imao nalog za tu email adresau na koju si poslao pare, bez obzira da li je dobio mail, novac je na racunu. Sada samo treba da potvrde da 'nisu' dobili novac i ovi ce ti ih vratiti na nalog.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    mozes pise ti tamo sve, naravno da treba verifikacija skinu ti sa racuna od 1-3 eura ti vidis u banku koliko je skinuto i ukucas tamo
    She is only here to annoy herself!

  5. #80
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam nikad prebacivao sa vise (kartice) ali sam cuo da oni odrade neku verifikaciju kad je registrujes na sajt i pokusas da prebacis pare,oni navodno skinu neku manju cifru sa racuna i ti treba da ukucas koliko su ti skinuli.sa tim verifikujes mb racun

  6. #81
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    PG
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako je to funkcionisalo prije par godina:
    1) dodjes na moneybookers i registrujes se
    2) ostavis podatke o kartici i oni ti kazu da ce skinuti neki manji nasumicni iznos sa tvoje kartice kako bi bili sigurni da si vlasnik kartice
    3) bude ti skinut manji iznos i moneybookers na sajtu te pita koliko su ti skinuli. Onda (ako imas SMS servis kod svoje banke) stigne ti (odma') SMS poruka da ti je skinut npr. 1.23Eur
    4) jos uvijek si na sajtu i ukucas na odgovarajuce mjesto 1.23Eur i racun kod njih ti postaje aktivan
    5) posle toga mozes da sa "te kartice koju si registrovao" da placas u par koraka ... tj. da prenosis sredstva na moneybookers.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    To je i poenta da se ne zna koji je iznos dok ti ne skinu. Podji na site i registruj se. Ostavi sve tacne podatke.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pirueta View Post
    probacu a koliko mogu najmanje prebaciti?? jer na racun MN moram imati 2 eura da bi napravio nesto , koliko da prebacim sa visa ako uzimaju oni od 1 do 3, da bi mi ostala cista 2 eura na racunu MN ???
    1,9% ili 1,3%

    kada skidaš sa vise na MB, on ti automatski obračunava proviziju.

    Pored gore opisane verifikacije kartice, potrebno ti je još da verifikuješ i kućnu adresu.
    Uneseš podatke (tačne) za par dana iz Hrvatske ti dolazi pismo sa verifikacionim kodom.

  9. #84
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam MB preko godinu ali ga nisam koristio za povlačenje novca.

    Recite mi je li verifikacija adrese neophodna ako već verifikujem račun (devizni)?
    I ako jeste, je li moguće dobit drugo pismo za potvrdu adrese jer mi prvo prije godinu poslato još nije stizalo.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ne moras da verifikujes devizni racun, samo upisi IBAN tvog racuna i swift racun banke. Probaj da iniciras povlacenje.

    Adresu mozes da verifikujes tako sto izvrsis promjenu, pa ponovo zatrazis verifikaciju ili kontaktiraj support ako je adresa bila tacna.

  11. #86
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne može, moram da verifikujem ili karticu ili račun. Brže je s karticom pa ću to viđet.
    Strah me jedino (kod povlačenja) što je CKB u pitanju a znam da oni idu preko neke Njemačke banke, međutim sa ostalih sajtova mi funkcioniše sve normalno preko SWIFT-a.

    Mora li se verifikovat adresa? Ništa editovaću je i zdravo.
    Last edited by Mad_dog_KO; 12-04-12 at 11:39.

  12. #87
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oni traze te verifikacije,ako ides preko banke ja sam slao preko ckb najmanji iznos mislim 10e ackb mi uzeo za transakciju jos 20eur (lopovi neviđeni). a za kucnu adresu i to ce ti traziti,nije dovoljno samo jednom,meni su nakon par godina trazili da im verifikujem to ponovo.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  13. #88
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    kako da verifikujem devizni račun? moram li da napravim uplatu na moneybookers pomoću bank transfera? ako uplatim preko visa kartice i zatražim isplatu hoće li moneybookers poslati kod transfera za verifikaciju? ako uplatim preko bank transfera hoće li odmah poslati novac i kod ili moram da zatražim isplatu i kod? kako da vratim kod transfera moneybookersu? treba li da ukucam kod na sajtu ili da pošaljem kod preko maila? na koji mail da šaljem kod moneybookersu?

  14. #89
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Koliko pitanja u jednom postu, polako čovječe, diši...

    Koliko se sjećam (verifikovao sam nalog davno), moraš prvo da upload-uješ nešto para na svoj MB nalog, a to se radi tako što ti MB uzme od 0.5€ do 2€ sa računa,
    a ti ćeš vidjeti koliko ti je MB uzeo, i ukucaćeš taj iznos na sajtu (imaš Verify opciju) i tako ćeš potvrditi da si ti vlasnik računa.

    Jer ćeš samo ti, kao vlasnik računa koji si prijavio, znati koliko ti je novca MB uzeo jel tako.
    MB ti naravno ništa nije uzeo, te pare će ti biti na računu i raspolagaćeš sa njima.

  15. #90
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MB je najbolji za nas, paypal nece ko zna kad nas staviti na spisak.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  16. #91
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Moze li preko Money Bookers-a da se obavlja kupovina na Ebay-u? Ja sam gledao neke proizvode koji me interesuju, medjutim pod opcijama placanja naveden je samo Pay Pal. Da li to zavisi od prodavca i kako da znam gdje je moguce kupovati preko Money Bookers-a.

  17. #92
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam to,neko ko ima iskustva sa ebayom odgovorice ti. ja samo znam da na sajtu od MB stoji informacija da se moze kupovati na ebay,sve zavisi od prodavca
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  18. #93
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomagajte, vec skoro godinu dana ne mogu da podignem pare sa Moneybookers-a.
    Tri godine je sve radilo bez problema a onda su mi rekli da ne smije da postoji "korespodentna" banka izmedju neke nase i njih (a izgleda da u cg takva ne postoji).
    Za kreditnu su rekli da ne prihvataju kartice iz nase zemlje. Na zadnijih tri cetri mail-a mi ni ne odgovaraju..

    Da skratim.. Je li iko od vas uspio da podigne pare preko Moneybookers-a u zadnjih pola godine i kako?

  19. #94
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    373
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    NLB ima direktan ugovor sa Comertzbankom sa kojom Moneybookers radi. Nikad nijesam imao probelema pri podizanju novca sa MB.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru! probacu preko njih..

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    gluposti, stizu pare i na Podgoricku i na NLB..
    She is only here to annoy herself!

  22. #97
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    verifikovao sam karticu i adresu, prije 5 dana poslao sam prvi put 5e preko banke, danas je moneybookers primio 5e i prebacili na moj nalog, povecali su limit na 9500e, juce je limit bio 7000e.

    jesam li verifikovao devizni racun? mogu li da povlacim pare na devizni racun? hoce li da salju kod za verifikaciju deviznog racuna kad zatrazim prvu isplatu?

    danas sam dobio mejl
    you have successfully loaded your skrill account
    Greetings from Skrill (Moneybookers)! We would like to inform you that you have successfully deposited EUR 5 to your Skrill (Moneybookers) account. You can check the newly created transaction in My Account/History section after you log in your Skrill (Moneybookers) account.

  23. #98
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Što da izaberem od ove tri opcije..Baš me pogubiše a prvi put prebačam sa moneybookers-a na devizni račun...

    Unfortunately we were unable to verify the data in your profile with an independent information source. Under UK anti-money laundering regulations we are therefore required to obtain an additional proof of identity before we can process your first redemption request.
    We offer you the following fast and easy options:
    Option 1: Charge the redemption fee to your credit/debit card (instant)
    We will charge the redemption fee to your card.
    Option 2: Verify your bank account (within 3 banking days)
    We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site.
    Option 3: Verify your address (within 2-5 banking days)
    Upon request we will send a letter to the address registered on your account. This letter will contain a verification code which you will have to enter back at our site. If you choose this option you will be forwarded to our address verification section.
    Please excuse any inconvenience caused. We hope for your understanding that such measures are imperative in order to comply with anti-money laundering legislation and prevent misuse of the Skrill

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nema potrebe korespodentske banke da koristite, samo upisite IBAN (ME*...) i SWIFT kod vase banke.

    @PL
    Koristi option 1. Skinuce ti random iznos izmedju 1-3 eur, kada dobijes SMS iz banke taj iznos upisi na sajtu.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod koje banke je najlakse uplatiti moneybookersu pare gdje je moj referentni kod , da mi odblokiraju transakcije to traze,da uplatim iz banke...
    ---Chelsea Fc---

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za svakog po neko pitanje...
    By N-I-K-O in forum Ljubav
    Replies: 7
    Last Post: 30-07-10, 14:19
  2. Moneybookers
    By liquid in forum Internet
    Replies: 18
    Last Post: 11-03-10, 08:29
  3. Moneybookers
    By liveyeseyes in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 14-02-10, 19:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •