Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 125

Thread: Klinicko bolnicki centar Crne Gore

  1. #51
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Samo ću reći:
    The doctor is BUSY; Please die later.
    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ja sam jednom povela strinu u tkz hitnu(zena dozivjela sok zamalo pala u nesvijest) i trazim ja pomoc kad ona na salter joj trazi knjizicu papire neke.ja : moze li to sacekati,vidite li u kakvom je stanju? ona(mrznim povisenim glasom): pa svi su zauzeti morate cekati red! nikoga nije bilo ali provirim kroz poluotvorena vrata i tamo se svi skupili i pljuckaju kafu.e kad sam popizdelaaa,reko' jeli ovo hitna ili kafana neka???pa je primise i dalje mrzovoljno.e jbg ,ja sam mislila da je kao u CH,kad dovedes nekoga u hitnu svi trce,lome se oko bolesnika ili povrijedjenog.zalosno stvarno,kad pomislim koliko bi zivota spasili da su brze reagovali.
    Pročitaj moj POST gore... Tako ti je kod nas...

    @On topic: Kućno liječenje FTW, od kako sam počeo da vozim dvotočkaše imam policu s: alkoholom, hidrogenom, jodom, gazom/zavojima i svim potrebnim sredstvima... Mini hitna u kućnom izdanju... Čak mi ne moram ni kafu kuvat

  2. #52
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Znam specijaliste koji rade u KBC a nikakve veze nisu imali niti im je iko od oceva, djedova imao ikakve veza sa medicnom ili politikom. Dovoljno? Znam ljude koji svoj posao nose kuci, preskacu mnoge porodicne stvari zbog posla (citaj drugih ljudi, koji su kao vi)... pa me zato vredja sto imate samo lose kritike na te ljude koji uce u svojim 50tim godinama ... licna korist nema veze sa novcem kao sto sma navela jer svi znamo kakve su plate ljudima u zdravstvu... Pored svih dobrih stvari koje ti ljudi rade vi se zakacite za jednu kod jednoga i onda generalizujete ..ok. Ucite onda da menjate sistem... srecno.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    E onda sam morao da hvatam vezu, jedini put tokom liječenja.
    Tako znači mito korupcija kriza institucija..
    She is only here to annoy herself!

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edo View Post
    e ovako po mom misljenju nije logicno cekati nijedan specijalisticki pregled, ili proceduru(ne neke komplikovane) preko nedelju dana ukoliko su opravdane, medjutim kao sto sam rekao moraju poceti raditi izabrani ljekari kako treba...5 mjeseci mr i 3 mjeseca fizikalnu nije logicno cekati ali ja sam se cudio na tvoj prvi post, u drugi si pojasnio sto je bilo, i iskreno moje (manje vise laicko misljenje) je da nije to bila samo pareza facijalisa jer najniza grana sto n facijalis ima je ramus coli koji inervise misice vrata(platismu), ako je obuhvatila grudni kos i dio ruke mozda je doktorka pomislila da se siri neki proces i da nije prosta pareza facijalisa i zato ti dala uput na MR ... MR je veoma skupa tehnika i treba je raditi ukoliko druge tehnike nijesu pomogle, e sad ne znam sto je pokazala magnetna ali ako je samo potvrdila sto je mislila doktorka i nastavila sa istom terapijom onda je to bilo uzaludno trosenje para...
    Hvala na odgovoru. Magnetna rezonanca je pokazala da nema nishta u glavu, i da je pareza dohvatila mnogo vishe od lica. A to je vishe bilo da skine sebi sa dushe propust shto me prvi dan nije potpuno pregledala no na brzinu u urgentni.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Tako znači mito korupcija kriza institucija..
    Nijesam pojedincima nudio pare, nego KBC-u kao instituciji. Podjesh i trazhish da platish pregled i to ne moze? Zasto?
    Jer nema cjenovnika.
    Tako da mito nijesam nudio nikome, htio sam da platim pregled shto mi je normalno da s emoze uradit.

    Zamisli podjem u Spaniju, lose mi je i podjem u bolnicu. Mislis da ce me dzabe pregledat? Kako da ne. Platio bih svaki pregled ukoliko nemam putnicko osiguranje i slichne cake.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Magnetna rezonanca je pokazala da nema nishta u glavu, .
    Jesi li ih tuzio za takvu formulaciju

  6. #56
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Gallifrey
    Posts
    1,461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lazu te sigurno, mora da imas nesto u glavu nijesi ih platio dovoljno mozda
    Gorostas nedostatak proslog sistema je bio sto je svaki doktor trosio para od zdrastvenog fonda koliko je htio, i sto niko nije imao svoga doktora no su ga razni pregledali tako da niko nije imao pravi uvid u zivotnu anamenzu pacijenta, zato je sad uvedeno jedana osoba jedan doktor...a ovo sa zakazivanjem u principu nije lose kad bi se bolje pridzavali, zakazes, dodjes u to vrijeme odmah udjes...zakon

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jesi li ih tuzio za takvu formulaciju
    uze mi quote iz tastature
    She is only here to annoy herself!

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edo View Post
    lazu te sigurno, mora da imas nesto u glavu nijesi ih platio dovoljno mozda
    Gorostas nedostatak proslog sistema je bio sto je svaki doktor trosio para od zdrastvenog fonda koliko je htio, i sto niko nije imao svoga doktora no su ga razni pregledali tako da niko nije imao pravi uvid u zivotnu anamenzu pacijenta, zato je sad uvedeno jedana osoba jedan doktor...a ovo sa zakazivanjem u principu nije lose kad bi se bolje pridzavali, zakazes, dodjes u to vrijeme odmah udjes...zakon
    pa tu je i problem, što primjenjuju nekakve modele, koji su btw vrlo uspješni negdje u inostranstvu gdje je sve drugačije, ovdje kod nas, gdje je bruka i sramota strikovome kumu ne učinjet i zakazat mu magnetnu kad se čovjeku prohtjelo da malo snimi glavu magnetnom!
    Ne možeš zakazat i doći na vrijeme, ući i gotovo, kad je i ljekar živ stvor pa ima strika i kuma, pa je i med. sestra živ stvor pa ima rodbine i prijatelja...
    Neću dalje ići, samo reći da je sramota i bruka da dodje pacijent sa postoperativnim komplikacijama (u pitanju je operacija na otvorenom srcu, u KBC), kardiolog na redovnoj kontroli mjesec nakon operacije ustanovi probleme, zatraži hitno nošenje holtera, sestra ladno zakazuje holter za 6 mjeseci, jer nema termina prije?! I to još provuče kroz uši da je "učinjela" i preko reda ubacila, inače bi tek za 7, 8 mjeseci došla na red?!
    OK, žena ode kod privatnika (nije joj dobro, guši je, ne može da diše) tamo stavi holter, nosi ga i plati 70 eura, i holter pokaže užasna odstupanja, koja traže hitnu promjenu postojeće, i uključivanje nove terapije, žena ode kod svog kardiologa, sestra veli nema šanse da može uć, gužva je, nego tek kad je zakazana, a zakazana je posle onoga "državnoga holtera", znači za 7 mjeseci!!!
    Ona pravo kod privatnika dje doktorka radi, ova joj vidi nalaz, promijeni terapiju, šokirana usput nalazom, i kaže joj da MORA svaki mjesec dolazit na kontrolu!!!
    Na pitanje KAKO, jer da plaća NEMA, a sestra ne da, bez preko nje mrtve, ova je samo slegnula ramenima...žena je operisana prije tačno godinu dana i bila je na tačno jednoj kontroli...sad joj je u novembru nova
    Nije to u redu, pa neka su im male plate...nema opravdanja za neljubaznost, bahatost i greške koje su sve češće u poslednje vrijeme.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #59
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edo View Post
    lazu te sigurno, mora da imas nesto u glavu nijesi ih platio dovoljno mozda
    Gorostas nedostatak proslog sistema je bio sto je svaki doktor trosio para od zdrastvenog fonda koliko je htio, i sto niko nije imao svoga doktora no su ga razni pregledali tako da niko nije imao pravi uvid u zivotnu anamenzu pacijenta, zato je sad uvedeno jedana osoba jedan doktor...a ovo sa zakazivanjem u principu nije lose kad bi se bolje pridzavali, zakazes, dodjes u to vrijeme odmah udjes...zakon
    znaci ja se razbolim, i kaze mi dodji za 3-4 dana kao sto je i Kliker17 navela, druze ja ocu kad shvatim da sam bolestan, da ne ostavljam bolest da se razvija nego da se odmah lijecim dok jos imam snage, ta 3-4 dana mogu i te kako da uticu na tok bolesti. Ovaj sistem je cista propast po nas, uzas zivi, pi !
    Njak Njak Njak

  10. #60
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u inostranstvu desava se da nekome pozli(u avionu,na ulici,itd)nadje se neki doktor sto nije placen za to ali covek pomaze e to je prava stvar.a ovde moras da hvatas veze ,da se deres,preklinjas,da placas i molis da ti neko pomaze.E JBM TI OVAKVU DRZAVU!!!Moj otac je posao u ministarstvo zdravlja da trazi da mu omoguce iz CH transportovanje tecnosti za peritonalnu dijalizu,iako covek ima sve papire reguralne iz Svajcarske,rekli su nemoze,i odjebali ga kao da je neka dzukela.sve im jbm!!!!!!!!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #61
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i jos nesto.jednom sam bila ovde kod zubara i nikad vise.(mozda kod privatnika ok)oni zubi mudrosti(neznam jeli se bas tako kaze ,znam na francuski)covek me pregleda i kaze uz smijeh sa asistentkinjom : sve je ok mora da te boli glava od neceg drugog i vozdra.posla sam u svajcarsku kod mog zubara i rekao mi da ako nisu na istom nivou mora da se vade.i kaze mi (to sto sam vec i znala) da mora da me glava strasno boljela zbog toga (sto i jeste)covek mi sredi to i prestase bolovi.a Crna Gora (sto je crnije nema)misli da ce u evropsku uniju......pfff malo sjutra!nego je dzaba prica kad vlada kriminal.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    da ne mislis na umnjak? zanji zub, osmica.......
    Njak Njak Njak

  13. #63
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da "umnjaci",thanks.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    pa meni nisu u ravni (tacnije vise su izrasli nego ovi do njih, ali se ne udaraju sa bracom sa druge vilice), i ne boli me glava, ali mnogi imaju probleme sa njima...
    Njak Njak Njak

  15. #65
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa obicno boli glava kad nisu porasli na istom nivou.tako je bar kod mene bilo.nisam od bolova mogla spavati tri mjeseca.a ovi hajvani odavde pojma nisu imali.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #66
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    nego kad smo kod zuba, odoh ja da perem ove moje i da lijegam, laku noc
    Njak Njak Njak

  17. #67
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Gallifrey
    Posts
    1,461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa tu je i problem, što primjenjuju nekakve modele, koji su btw vrlo uspješni negdje u inostranstvu gdje je sve drugačije, ovdje kod nas, gdje je bruka i sramota strikovome kumu ne učinjet i zakazat mu magnetnu kad se čovjeku prohtjelo da malo snimi glavu magnetnom!
    Ne možeš zakazat i doći na vrijeme, ući i gotovo, kad je i ljekar živ stvor pa ima strika i kuma, pa je i med. sestra živ stvor pa ima rodbine i prijatelja...
    u potpunosti se slazem sa tobom...ali mora se nekako poceti...kad bude svaki doktor imao svoj budzet i svaki uput bude placao, zapitace se malo oce li pisati svakome uput jer u skolpu toga buzdeta je i njegova plata pa nece tek tako trositi
    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    znaci ja se razbolim, i kaze mi dodji za 3-4 dana kao sto je i Kliker17 navela, druze ja ocu kad shvatim da sam bolestan, da ne ostavljam bolest da se razvija nego da se odmah lijecim dok jos imam snage, ta 3-4 dana mogu i te kako da uticu na tok bolesti. Ovaj sistem je cista propast po nas, uzas zivi, pi !
    neces cekati uvijek 3,4 dana...a ako je hitan slucaj postoji hitna pomoc...u svakom slucaju ako je dobra organizacija u ambulatni(medicinske sestre i doktora) veoma se malo ceka...moje licno iskustvo, mada znam da slabo ko ima takva iskustva je da zakazujem skoro uvijek za sjutradan pregled kod moga ljekara, ponekad se desi za 2 dana...a ako sam nesto bolestan dodjem taj isti dan i primi me doktorka..a nije da ima malo pacijenata nego je i ona skoro ispunila kvotu od 2000 medjutim ona je mlada, dobro se snalazi sa kompjuterima pa joj ne treba po 2 sata da iskuca uput ili tako nesto...

    istina je da ima ovaj novi model dosta mana ali ja vjerujem da ce se to vremenom poboljsati

  18. #68
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edo View Post
    u potpunosti se slazem sa tobom...ali mora se nekako poceti...kad bude svaki doktor imao svoj budzet i svaki uput bude placao, zapitace se malo oce li pisati svakome uput jer u skolpu toga buzdeta je i njegova plata pa nece tek tako trositi

    neces cekati uvijek 3,4 dana...a ako je hitan slucaj postoji hitna pomoc...u svakom slucaju ako je dobra organizacija u ambulatni(medicinske sestre i doktora) veoma se malo ceka...moje licno iskustvo, mada znam da slabo ko ima takva iskustva je da zakazujem skoro uvijek za sjutradan pregled kod moga ljekara, ponekad se desi za 2 dana...a ako sam nesto bolestan dodjem taj isti dan i primi me doktorka..a nije da ima malo pacijenata nego je i ona skoro ispunila kvotu od 2000 medjutim ona je mlada, dobro se snalazi sa kompjuterima pa joj ne treba po 2 sata da iskuca uput ili tako nesto...

    istina je da ima ovaj novi model dosta mana ali ja vjerujem da ce se to vremenom poboljsati
    hitna pomoc a?a jes' im VRH "organizacija" ali samo ako je dobra organizacija,aj racunaj na to kad ti je kriticno
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ja bio prije nekolko u hitnu s drugom..
    govori "doktorica" vozacu aj dizi se imamo slucaj u ..neka ulica br neki...
    POLEAAKO JADNA...i obrce se za djevojkom...ispratio joj je dupe dok nije stala..
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  20. #70
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sve da umirem ne bih otisao u hitnu/bolnicu, ***** tamo rade kakvih nidje nema.
    rm -rf /

  21. #71
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    u inostranstvu desava se da nekome pozli(u avionu,na ulici,itd)nadje se neki doktor sto nije placen za to ali covek pomaze e to je prava stvar.a ovde moras da hvatas veze ,da se deres,preklinjas,da placas i molis da ti neko pomaze.E JBM TI OVAKVU DRZAVU!!!Moj otac je posao u ministarstvo zdravlja da trazi da mu omoguce iz CH transportovanje tecnosti za peritonalnu dijalizu,iako covek ima sve papire reguralne iz Svajcarske,rekli su nemoze,i odjebali ga kao da je neka dzukela.sve im jbm!!!!!!!!!!!
    Aooo, jeste jeste.. jesi kad gledala emisiju o zdravstvu u Sad-u? Ljudi umiru jer nece da ih prime jer nisu osigurani kod odredjenih sta znam... pogledaj koji dokumentarac o tome .. Ljudi koji idu iz neke zemlje se osiguravaju pre puta da ih lecenje preloma noge ne bi kostalo kao zivotna ustedjevina. Dobice lecenje neki ali pogodi po koju cenu? I zubi ako nisu u istoj ravni kako ti kazes nije razlog za glavobolju. Ne kazem da te nije bolela glava zbog boli ili infekcije zuba ali pokazujes neznanje a psujes po ljudima koji znaju ipak malo vise od tebe. Pogledaj i dokumentarni o osiguranjima u zdravstvu gde bukvalno covek koji je radio na tome kaze da je njegov cilj bio da nadje samo jednu nejasnu stvar da nekome sa tumorom odbije lecenje. Vrati s emalo u realnost.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogresan sam zvoj post quotovala.. tako ne zameri

  23. #73
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Aooo, jeste jeste.. jesi kad gledala emisiju o zdravstvu u Sad-u? Ljudi umiru jer nece da ih prime jer nisu osigurani kod odredjenih sta znam... pogledaj koji dokumentarac o tome .. Ljudi koji idu iz neke zemlje se osiguravaju pre puta da ih lecenje preloma noge ne bi kostalo kao zivotna ustedjevina. Dobice lecenje neki ali pogodi po koju cenu? I zubi ako nisu u istoj ravni kako ti kazes nije razlog za glavobolju. Ne kazem da te nije bolela glava zbog boli ili infekcije zuba ali pokazujes neznanje a psujes po ljudima koji znaju ipak malo vise od tebe. Pogledaj i dokumentarni o osiguranjima u zdravstvu gde bukvalno covek koji je radio na tome kaze da je njegov cilj bio da nadje samo jednu nejasnu stvar da nekome sa tumorom odbije lecenje. Vrati s emalo u realnost.
    nisam ni spominjala SAD nego Svajcarsku tako da ta emisija me ne zanima.i naravno da glava boli zbog neravnih umnjaka.najcesce glavobolje su od zuba,ada googlaj malo.a mislim da bi trebala TI da se vratis u realnost.ali kao sto si rekla,znas dosta tih vrhunskih i ljubaznih doktora pa daj nam neka imena,da kad budemo(ne daj Boze) u vnago,da znamo kome da se obratimo.

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Pogresan sam zvoj post quotovala.. tako ne zameri
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Najveći problem zašto se dugo čeka su zdravi ljudi najčešće penzioneri kojima nije nikakva trka i koji mogu da čekaju nekoliko mjeseci da bi iskontrolisali svoje zdravlje. Ista stvar je apsolutno legitimna i pametno je iskoristiti zdrastveno osiguranje radi prevencije. Ali zbog nedovoljnih kapaciteta trpe ljudi kojima je medicinska njega najneophodnija jer bolestan čovjek nikako ne može da čeka nekoliko mjeseci da bi mu se napravila dijagnoza, to čekanje bi u nekim slučajevima moglo da ima fatalne posledice.
    Kada mi je majka imala napad žuči, doktori su je poslali kući. Isti dan smo uhvatili vezu i kada je doktor vidio snimke istog trena su je poslali na operaciju jer je bilo pitanje trenutka kada će žuč pući. Drugi slučaj, kada smo istovarali neki namještaj sestru je udarila TA peć koja ima barem 500 kg u glavu i odgurnula je. Dođemo u urgentni i čekamo sat vremena jer je doktor otišao na ručak. Da ne pričam koliko je samo ljudi u tom KBCu umrlo zbog nemara i nepravovremene ljekarske intervencije.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  25. #75
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Najveći problem zašto se dugo čeka su zdravi ljudi najčešće penzioneri kojima nije nikakva trka i koji mogu da čekaju nekoliko mjeseci da bi iskontrolisali svoje zdravlje. Ista stvar je apsolutno legitimna i pametno je iskoristiti zdrastveno osiguranje radi prevencije. Ali zbog nedovoljnih kapaciteta trpe ljudi kojima je medicinska njega najneophodnija jer bolestan čovjek nikako ne može da čeka nekoliko mjeseci da bi mu se napravila dijagnoza, to čekanje bi u nekim slučajevima moglo da ima fatalne posledice.
    Kada mi je majka imala napad žuči, doktori su je poslali kući. Isti dan smo uhvatili vezu i kada je doktor vidio snimke istog trena su je poslali na operaciju jer je bilo pitanje trenutka kada će žuč pući. Drugi slučaj, kada smo istovarali neki namještaj sestru je udarila TA peć koja ima barem 500 kg u glavu i odgurnula je. Dođemo u urgentni i čekamo sat vremena jer je doktor otišao na ručak. Da ne pričam koliko je samo ljudi u tom KBCu umrlo zbog nemara i nepravovremene ljekarske intervencije.
    zar nije sramota da se dodje do ovog "boldovanog"?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Skupshtina Crne Gore
    By Nikollaki in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 17-11-06, 01:09
  3. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37
  4. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-70, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •