Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 62

Thread: Balša Brković: Paranoja u Podgorici

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne bih ja kritikovao Balsu, ali kad ga vidjeh u kontekstu sa Kinaskim... uhh.
    Bukovski nije banalan. On je nihilist i cinik. Njegova "banalnost" je oružje. Balšina banalnost je samo banalna.

    Poštujem ja svačiji ukus.

    Ja takođe smatram da su Bregović i Bora Čorba puno više naudili generacijama nego Ceca i Karleuša.
    Last edited by PatakDacha; 02-09-10 at 15:53.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    niksic
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Balšina banalnost je samo banalna.
    ne mislim da je njegova banalnost banalna, vec pretenciozna. meni je ta kombinacija jos neprivlacnija.

    nisam procitao roman, procitao sam 'privatnu galeriju' ali mi je utisak bio kao tvoj o ovoj novoj knjizi. a citat koji si naveo prije nekoliko postova odlicno ilustruje ovo na sta mislim(o).

  3. #28
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    možda Walrus nije mislio samo na razumjevanje djela , već i na njegovu realnu vrijednost sa aspekta misli, jer ipak velika je razlika između djela koje koristi Podgoricu i podgoričke priče za prenošenje neke univerzalne ideje, u odnosu na djelo koje koristi iste metode da bi zabavilo lokalne narodne mase lokalnim pričama po principu trača... )
    Quote Originally Posted by Bona Fide View Post
    ne mislim da je njegova banalnost banalna, vec pretenciozna. meni je ta kombinacija jos neprivlacnija.
    Čini mi se da su ove dvije opaske vrlo blizu istini. Trač i pretenciozna banalnost, koja se naknadno opravdava postmodernističkim frazama.

    Sama činjenica da je tiraž Balšinog romana planuo, ali ne u knjižarama, već na trafikama i u prodavnicama govori dosta o njegovoj čitalačkoj publici i vrijednosti samog djela. Mislim da "Hansenova djeca" nikada ne bi dočekala drugo izdanje kroz takvu vrstu distribucije, iako je Spahić nebrojeno puta talentovaniji pisac. Pretpostavljam da je opravdanje u "dovođenju knjige bliže čitaocu" i "demokratizaciji kulture", ali zašto onda podražavati i stil i sadržinu trash izdanja koja se obično nalaze na trafikama.


    A druga stvar mi se posebno gadi kod B.B. - način na koji je knjiga reklamirana u Vijestima, sa sve cijelim stranama i hvalospjevima. Ne znam za vas, ali mi se ne čini da je previše etički ispravno da u novini u kojoj uređuje dio o kulturi/umjetnosti, B.B. bude tako napadno i bombastično reklamiran. Razumijem da je to njihovo izdanje i da mogu raditi što hoće, ali ipak malo umjerenosti ne bi škodilo. U posljednjih mjesesc dana sigurno sam makar tri puta primijetio njegovu fotografiju u onim tužnim stranicama posvećenim kulturi (koje on uređuje!).
    Zamišljam pripremu materijala u kancelariji Vijesti:
    Novinar: Imamo pola strane prazno, a samo par sati do kraja roka, šta da radimo?
    B.B. Pa, možda jedan moj portret i par stihova?
    Novinar: ...a-ali imali smo to prošle nedjelje?
    B.B.: Uđi u folder 'Balša-anarhist fotke' i pronađi neku drugu onda

    Kao nešto što bi Ricky Gervais smislio u najvećoj zafrkanciji

  4. #29
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post

    Zamišljam pripremu materijala u kancelariji Vijesti:
    Novinar: Imamo pola strane prazno, a samo par sati do kraja roka, šta da radimo?
    B.B. Pa, možda jedan moj portret i par stihova?
    Novinar: ...a-ali imali smo to prošle nedjelje?
    B.B.: Uđi u folder 'Balša-anarhist fotke' i pronađi neku drugu onda

    Kao nešto što bi Ricky Gervais smislio u najvećoj zafrkanciji

    hahaah.. Ovo me od srca nasmijalo
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Čini mi se da su ove dvije opaske vrlo blizu istini. Trač i pretenciozna banalnost, koja se naknadno opravdava postmodernističkim frazama.

    Sama činjenica da je tiraž Balšinog romana planuo, ali ne u knjižarama, već na trafikama i u prodavnicama govori dosta o njegovoj čitalačkoj publici i vrijednosti samog djela. Mislim da "Hansenova djeca" nikada ne bi dočekala drugo izdanje kroz takvu vrstu distribucije, iako je Spahić nebrojeno puta talentovaniji pisac. Pretpostavljam da je opravdanje u "dovođenju knjige bliže čitaocu" i "demokratizaciji kulture", ali zašto onda podražavati i stil i sadržinu trash izdanja koja se obično nalaze na trafikama.


    A druga stvar mi se posebno gadi kod B.B. - način na koji je knjiga reklamirana u Vijestima, sa sve cijelim stranama i hvalospjevima. Ne znam za vas, ali mi se ne čini da je previše etički ispravno da u novini u kojoj uređuje dio o kulturi/umjetnosti, B.B. bude tako napadno i bombastično reklamiran. Razumijem da je to njihovo izdanje i da mogu raditi što hoće, ali ipak malo umjerenosti ne bi škodilo. U posljednjih mjesesc dana sigurno sam makar tri puta primijetio njegovu fotografiju u onim tužnim stranicama posvećenim kulturi (koje on uređuje!).
    Zamišljam pripremu materijala u kancelariji Vijesti:
    Novinar: Imamo pola strane prazno, a samo par sati do kraja roka, šta da radimo?
    B.B. Pa, možda jedan moj portret i par stihova?
    Novinar: ...a-ali imali smo to prošle nedjelje?
    B.B.: Uđi u folder 'Balša-anarhist fotke' i pronađi neku drugu onda

    Kao nešto što bi Ricky Gervais smislio u najvećoj zafrkanciji
    Bravo!

    I još jedno Bravo za Rikija, maga.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih da kažem par stvari, evo prošlo je nekoliko dana otkad sam pročitao ovo djelo, a i pratim topic već neko vrijeme.

    Prvo, ako je Henk Čarls Bukovski banalan, ja sam vjeverica. Napomena : Ja NISAM vjeverica. Imam čak i kompjuter.
    Evo i zašto. 'Prostakluk' Bukovskog je instrumentalan, uvijek ukazuje na nešto i vodi ka nečemu. Ili se bar ja tako osjećam kad mu čitam radove, naročito poeziju koja je u najmanju ruku bez premca u odnosu na mnogo 'poeta' (recimo, najvećeg crnogorskog pjesnika posljednjeg vijeka, Jevrema Brkovića, kako sam to saznao iz Vijesti prije par mjeseci kad je izlazila nekakva zbirka).

    Drugo, na ovu knjigu sam reagovao slično kao i na nebrojene knjige Marka Vidojkovića (dobro, ne baš nebrojene, 3 od 4 koje sam pročitao). U početku sam bio blago indiferentan, sasvim naklonjen našem drugaru, da bih nakon par dana bio sve ljući i ljući što sam pročitao još jedno bezvrijedno pisanije čovjeka koji nema nikakvu ideju što želi da kaže. A pride je i pretenciozan, bez dvojbe.
    Jer, iako je narativ solidan (neću da kažem dobar, jer on to nije), sve ostalo što knjiga ima da ponudi frivolno je i prazno.
    Nije čak ni dobar 'noar', a za to je valjda dotični i namijenio. Razloga je više nego dovoljno da ostanem da pišem do 4, ali ih neću sve popisivati, nije vrijedno toga. Par favorita :
    - Previše besmislenog deskriptivnog govorenja koje je sve sem romaneskno. Kitnjasto, ali ne ostavlja efekta srazmjerno sa kitnjastošću;
    - Likovi. Kreću se od slabog do odvratnog, najbolji su oni koje je jako malo opisivao (recimo, neki penal koga srijeće neđe u Budvi, iz DB-a). Valjda zato što je dosta ostavio mašti, a na takve nalijećemo svaki dan. Dok su, recimo, njegov druškan - sidekick i njegova draga nevjerovatno razočaravajući. Naročito draga. Jedan od najnezanimljivijih izmišljenih žena, ikad;
    - Stalno insistiranje na nekim tačkama : THC - u, ja-slušam-džez sindromu (da, zbilja, ubacio je čak i Birth of the Cool, dajte mu medalju. neku malu), riječi 'saspens', 'saspensno', kao i insistiranju na kuvanju njegove (njegovog lika, to jest') dosadne drage i nazivanju iste vješticom.
    Upravo ovakve stvari ukazuju na pretencioznost. Reklo bi se da se jednostavno uhvatio u koštac sa previše detalja, te da su mu trebali svojevrsni 'checkpointi' u vidu ovih stvari na kojima insistira, da bi mogao da se vrati onome što je na početku želio da kaže. A to je (valjda) neki njegov socijalni kriticizam (ili ono što on pod tim podrazumijeva). Što je inače i razlog što njegovu kolumnu više skoro i ne čitam.
    Pokušati ispričati tako banalnu priču na tako na silu nasumičan, kvazihaotičan način, upakovati je u šarenu foliju loše simbolike i nerealnih halucinacija od THC - a u najmanju ruku je pretenciozno. Za njega. Po meni.
    Odavno se nisam duboko sa nekom opservacijom na forumu složio kao sa ovom Bona_Fideovom.

    Treće, ali ne najmanje važno. U piljari sam kupio knjigu koju sam po državnoj i gradskim, te privatnim bibliotekama tražio mnogo, mnogo vremena. 'Mit o Sizifu'.
    Ne dirajte piljare i trafike.

    EDIT : Obratite pažnju na recenzije na poleđini knjige.
    Last edited by Čika Džo; 04-09-10 at 01:49.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  7. #32
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    niksic
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Obratite pažnju na recenzije na poleđini knjige.
    posto nemam knjigu, ako nekoga ne mrzi, neka citira par reprezentativnih recenica iz recenzija.

    suvisno je da pricam nesto o knjizi koju nisam procitao. to sto slutim kakva je moze biti stvar moje predrasude. medjutim, po rijecima ljudi cije misljenje cijenim, necu sebi priustiti luksuz da potrosim nekoliko sati svog dragocjenog zivota na knjigu koja, sve su prilike, nije nastala 'iznutra' nego 'spolja'. sapienti sat!

  8. #33
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Batalio sam poslije 50 strana... Imam osjecaj da je njemu vaznije da DB cita ovu knjigu nego ljudi koji citaju knjige. Valjda se zato i prodaje u piljarama. Da je i komshinica Veselina Veljovica kupi i njemu je preprica.
    Krenuo je stopama svoga oca - osveta dojucerasnjim drugarima. Pri tome obavezno naglasavanje kako je on iznad obichnih Crnogoraca. Druga je prica shto danas nije tesko bit iznad obichnog Crnogorca, poshto obichni/prosjechni Crnogorac ne umije da rukuje internetom.

    Problem Brkovica je to shto ne zivi u realnom svijetu i realnoj Crnoj Gori. Realnu Crnu Goru necete vidjeti u Daliju kako jede sufle, niti u Grandu kako pije viski, niti u Maestru kako jede salatu od piletine od 6 eura. Realna Crna Gora tih 6 eura trosi na vaucer koji rastegne mjesec dana ili na par kutija cigara. Realna Crna Gora su oni ljudi koje gledate po shalterima u Poshtu, MUP i Vodovod. Ljudi koji kukaju kako nemaju 100 eura da plate za struju. Oni ne znaju dje je Maestro, ni ko je Miles Davis.

    Shto ova knjiga znaci nekome iz Pljevalja? Herceg Novog? Nekome ko ne zna ko je biznismen iz Dondica?
    Ako vec oces da pises o realnim likovima onda ih realno i predstavi.
    Naravno, tesko je predstaviti dojucerasnje drugove, poznanike, DBovce i "kontroverzne biznismene". Sad kad vise nemate koristi jedni od drugih e sad cu da se igram anarhiste.


    Slusa se jazz, pushi se trava...i?
    Allright Dave?!

  9. #34
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pisao je i pise Balsa i o realnim likovima iz naroda...

    Prisjetih se scene iz "Privatne galerije" gdje je napravio arijevsku opservaciju na racun djevojaka/zena koje prodaju hamburgere. Ustvrdio je da njih poslije smjene cekaju njihovi vjerenici, jer one nemaju momke, samo vjerenike. Ovo bi ostalo samo degutantno da nije nakon par stranica provukao da se kod njegovih ruca zlatnim escajgom. Onda cijeli dojam sugerise da se radi o covjeku koji je netalentovan pisac, nabjedjivac, banalan, pretenciozan itd, itd... Ovakvih primjera u toj knjizi ima sijaset (brat genijalni falsifikator, sin u petoj godini debatuje u metafizickim kategorijama, on sam veliki j*bac i govornik koji u pet gvozdenih recenica zacutka krcatu kafanu u Zeti...)

    Da sve ne bi ostalo nedoreceno, "Paranoju" je otvorio scenom gdje prodavacica na moru ispsuje Rusa koji joj se nabacivao, nedugo poslije opservira da su primorci pokupovali stanove po Podgorici prodajuci imanja, a on sam uziva neobjasnjivu naklonost cura koje rade sa njim....

    Literarnim rjecnikom govoreci totalni galimatijas (emotivni, intelektualni i spisateljski), od slojevitosti likova ni traga, a zapleti se svode na nadu da ce neko ko cita knjigu biti odusevljen to ce prepoznati nekog iz grada...

    Sve je ovo mnogo blize Lopusini i onom liku sto je pisao Tajne srpskog Dzet-Seta nego Bukovskom....
    Last edited by PatakDacha; 04-09-10 at 14:30.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bona Fide View Post
    posto nemam knjigu, ako nekoga ne mrzi, neka citira par reprezentativnih recenica iz recenzija.
    Evo kompletnih recenzija.

    1. Balša Brković u Paranoji u Podgorici je zavodljiv u stilu, tečan u naraciji, duhovit u opservacijama, ironičan u analizi, uvijek na saspensnoj granici između realizma i fantazmagorije, fakcije i fikcije. Nakon Privatne galerije, Brković je napisao još jedan page turner!
    Aleksandar Bečanović (:lolblue
    2. Paranoja u Podgorici je roman koji će vas katapultirati u najcrnji realizam suvremenosti, koji se teško podnosi i uz pomoć svih eksapističkih tehnika, umočiti vas u egzistencijalnu baru, a onda, kao nekim čudom, kao razmicanjem Cr(ve)nog mora, pokazati mogući put, uz nužne ironijske i skeptičke putokaze, ali put prema sretnom starenju, u ovozemaljskom raju. Welcome!
    Kruno Lokotar
    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Sve je ovo mnogo blize Lopusini i onom liku sto je pisao Tajne srpskog Dzet-Seta nego Bukovskom....
    Upravo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  11. #36
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    2. Paranoja u Podgorici je roman koji će vas katapultirati u najcrnji realizam suvremenosti, koji se teško podnosi i uz pomoć svih eksapističkih tehnika, umočiti vas u egzistencijalnu baru, a onda, kao nekim čudom, kao razmicanjem Cr(ve)nog mora, pokazati mogući put, uz nužne ironijske i skeptičke putokaze, ali put prema sretnom starenju, u ovozemaljskom raju. Welcome!
    zasto kriticari koriste rijeci koje ljudi ne razumiju, o zasto? OMG

  12. #37
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    niksic
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    uvijek na saspensnoj granici između realizma i fantazmagorije, fakcije i fikcije
    ovo je nesto kao 'suspense'. omg.

    hvala na transkriptu, nadam se da je verbatim

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    zasto kriticari koriste rijeci koje ljudi ne razumiju, o zasto? OMG
    Jel se sjeca neko Becanovicevog teksta u Vijestima o filmu Spajdermen (prvi dio) pod naslovom: "Zanr na zgaristu praznih oznacitelja"?

  14. #39
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Ne bih ja kritikovao Balsu, ali kad ga vidjeh u kontekstu sa Kinaskim... uhh.
    Bukovski nije banalan. On je nihilist i cinik. Njegova "banalnost" je oružje. Balšina banalnost je samo banalna.

    Poštujem ja svačiji ukus.

    Ja takođe smatram da su Bregović i Bora Čorba puno više naudili generacijama nego Ceca i Karleuša.
    Kako može nihilist da ima oružje?

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Kako može nihilist da ima oružje?
    Nihilizam je vjerovatno najagresivniji mejnstrim filozofski pravac. Nadam se da si to znao ili...?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nihilism
    Last edited by PatakDacha; 04-09-10 at 23:19.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bona Fide View Post
    ovo je nesto kao 'suspense'. omg.

    hvala na transkriptu, nadam se da je verbatim
    O, ovaj transkript je verbatim. I sa njegove i sa moje strane.

    Od tačke do tačke. Impresivno, a?
    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Jel se sjeca neko Becanovicevog teksta u Vijestima o filmu Spajdermen (prvi dio) pod naslovom: "Zanr na zgaristu praznih oznacitelja"?
    U principu ne pamtim tekstove braće Bečanović. Jednom od njih nikad neću oprostit' tekst o Flojdima.
    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Nihilizam je vjerovatno najagresivniji mejnstrim filozofski pravac. Nadam se da si to znao ili...?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nihilism
    Ne brini, to je njegov manir govorenja. Ne koristi smajlije dovoljno, ali ima duha, iako to možda ne izgleda tako.
    Last edited by Čika Džo; 05-09-10 at 01:37.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  17. #42
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    niksic
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    O, ovaj transkript je verbatim. I sa njegove i sa moje strane.
    hehe

  18. #43
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Nihilizam je vjerovatno najagresivniji mejnstrim filozofski pravac. Nadam se da si to znao ili...?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nihilism
    Miješaš nihilizam sa tinejdžerskim buntovništvom. I o filosofiji učiš iz wikipedije...

  19. #44
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Mijea nihilizam sa tinejderskim buntovnitvom. I o filosofiji ui iz wikipedije...
    Ne ucim ja nego ucim tebe. Ako ti smatras da Bukovski nije nihilist vec samo tinejdzerski buntovnik onda pretpostavljam da si procitao samo 'Bludni sin'.
    A jos nisam siguran da ti ne mijesas nihilizam i pacifizam.

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    Zamišljam pripremu materijala u kancelariji Vijesti:
    Novinar: Imamo pola strane prazno, a samo par sati do kraja roka, šta da radimo?
    B.B. Pa, možda jedan moj portret i par stihova?
    Novinar: ...a-ali imali smo to prošle nedjelje?
    B.B.: Uđi u folder 'Balša-anarhist fotke' i pronađi neku drugu onda

    Kao nešto što bi Ricky Gervais smislio u najvećoj zafrkanciji

    ahahahahahhaha

    kako volim strucnjake. obozavam strucnjake.

    a sto mislis kako se recimo Art sprema?

    baci jedan kroki dijalog
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  21. #46
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mogu li ja, mogu li ja! :mrgreen:

    Baki: "Becha, eno ti program u rachunaru, neka ti nasumice izbaci 2000 rijeci iz Vujaklije sa nekim movie-tagom, ti ih samo poredjaj nekako..."

    Becha: "Moze, moze... Igramo se, igramo, jeee... "


    Shablon-predlog za Bakijevu kolumnu:

    Prvi pasus: shaljivi osvrt na dnevnopoliticko desavanje, sportsko-kulturnu manifestaciju, eventualno neko premlacivanje, sto se uklapa u koncept sportsko-kulturnih manifestacija;
    Drugi pasus: paralela toga sa necim iz svjetske svakodnevnice ili necim istorijskim;
    Treci pasus: "Pjesnik/filozof/anarhista/kool lik je rekao da..." i onda opet duhovita paralelica...
    Cetvrti pasus: "Ali sve to nije smijesno no tuzno, tuzan smo mi narod sto sve to trpimo..." blablabla Milo tucmuc bla. Kraj.
    Just to slip the skin...

  22. #47
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mogu li ja, mogu li ja! :mrgreen:

    Baki: "Becha, eno ti program u rachunaru, neka ti nasumice izbaci 2000 rijeci iz Vujaklije sa nekim movie-tagom, ti ih samo poredjaj nekako..."

    Becha: "Moze, moze... Igramo se, igramo, jeee... "


    Shablon-predlog za Bakijevu kolumnu:

    Prvi pasus: shaljivi osvrt na dnevnopoliticko desavanje, sportsko-kulturnu manifestaciju, eventualno neko premlacivanje, sto se uklapa u koncept sportsko-kulturnih manifestacija;
    Drugi pasus: paralela toga sa necim iz svjetske svakodnevnice ili necim istorijskim;
    Treci pasus: "Pjesnik/filozof/anarhista/kool lik je rekao da..." i onda opet duhovita paralelica...
    Cetvrti pasus: "Ali sve to nije smijesno no tuzno, tuzan smo mi narod sto sve to trpimo..." blablabla Milo tucmuc bla. Kraj.

    haahhaha.. Ne znam sad za moralne nazore , ali vjestina je tu. Dakle ako si spreman da progutas ponesto , lagano mozes proci kod Bakija da radis kolumnu..
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  23. #48
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mogu li ja, mogu li ja! :mrgreen:

    Baki: "Becha, eno ti program u rachunaru, neka ti nasumice izbaci 2000 rijeci iz Vujaklije sa nekim movie-tagom, ti ih samo poredjaj nekako..."

    Becha: "Moze, moze... Igramo se, igramo, jeee... "


    Shablon-predlog za Bakijevu kolumnu:

    Prvi pasus: shaljivi osvrt na dnevnopoliticko desavanje, sportsko-kulturnu manifestaciju, eventualno neko premlacivanje, sto se uklapa u koncept sportsko-kulturnih manifestacija;
    Drugi pasus: paralela toga sa necim iz svjetske svakodnevnice ili necim istorijskim;
    Treci pasus: "Pjesnik/filozof/anarhista/kool lik je rekao da..." i onda opet duhovita paralelica...
    Cetvrti pasus: "Ali sve to nije smijesno no tuzno, tuzan smo mi narod sto sve to trpimo..." blablabla Milo tucmuc bla. Kraj.
    prejako.....

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i onda su otišli da zapale džoint

  25. #50
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    niksic
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    "Becha, eno ti program u rachunaru, neka ti nasumice izbaci 2000 rijeci iz Vujaklije sa nekim movie-tagom, ti ih samo poredjaj nekako..."
    to je jedan od dadaistickih principa, a dadaizam i dalje figurira u istorijama umjetnosti. ovdje je umjetnicki koncept koji stoji iza djela ipak mozda malo manje radikalan

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Balša Brković: BLAŽENA OZANA
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 21-12-10, 01:26
  2. Paranoja
    By odli in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 26-03-08, 22:10
  3. Antisrpska paranoja
    By SpuD in forum Politika generalno
    Replies: 52
    Last Post: 11-09-06, 16:14
  4. Paranoja u Las Vegasu
    By XeLFeR in forum Film
    Replies: 22
    Last Post: 28-06-05, 16:51
  5. Hronicna paranoja
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-05, 03:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •