Saopštenje koje datira 30.03.2010. glasi: ,,Ministarstvo pomorstva saobraćaja i telekomunikacija planiralo je u prvoj polovini godine završetak puta Risan-Grahovo-Žabljak. Po dionicama: Grahovo-Osječnica i Osječnica-Vilusi do 1. jula, Šavnik- Grabovica-Tunel Ivica, do 15.jula kao i radova na tunelu Ivica i izgradnje dionice od tog tunela do Žabljaka. Predviđena je i rekonstrukcija diejla puta od Nikšića do Šavnika na potezu od Jasenova pola do Šavnika u dužini od 15 kilometara, saopšteno je "Pobjedi" iz Ministarstva saobraćaja.
Za te namjene predviđeno je korištenje tri miliona eura iz namjenskog kredita Evropske investicione banke za sanaciju puteva i mostova''


Put nije dovršen, ali radi se (bar sam prije tri dana vidio mehanizaciju u blizini Žabljaka (Pašina Voda)


Put Risan - Žabljak nije u cjelosti nov put


Lipci - Vilusi je nova dionica puta u dužini od 40-ak kilometara. Ja sam bio ubjeđen da će ova dionica biti u cjelosti gotova s' obzirom u kakvom je stanju bila zimus (poodmaklo u realizaciji)

Vilusi - Nikšić je dionica puta ka Trebinju i izrađena je poodavno, od raskrsnice na Vilusima do Nikšića ostaje još 35 km

Nikšić. Po projektu sa petlje bi trebalo lijevo ka žabljaku, a desno ka Podgorici međutim ta zaobilaznica oko Nikšića za sada nije planirana, te se produžava pravo do kružnog toka kod benzinske te se ide ka ,,partizanskom putu'' (ka Brezoviku). Uglavnom ima 12 km ovog lokalnog puta (do mjesta gdje bi se po projektu trebao put spojiti za obilaznicom.

Nikšić - Jasenovo Polje je zapravo postejeća dionica puta Nikšić - Plužine. Od mjesta gdje treba da se spoji obilaznica do skretanja ka Šavniku na Jasenovom Polju ima nešto manje od 7 km.

Jasenovo Polje - Šavnik put je u dužini od 14 km davno urađen i u odličnom stanju je. Potom slijedi oko 19 km krivudavog uskog puta do Šavnika. Po planu, koliko sma shvatio nije planirana nova dionica puta od tačke gdje prestaje ovaj solidan put do Šavnika, već će postojeći loš put biti popravljen i na pojedinim mjestima proširen (tako da će to po mom mišljenju biti buduće usko grlo ovog puta)

Šavnik - tunel Ivica, to je nova dionica puta dužine oko 12 km. Nije mi poznato dokle se stiglo sa radovima na toj dionici,

tunel Ivica sa dužinom od 2,2 km najduži je tunel na rečenoj dionici, probijen je prije par godine i mislim da je dosta toga urađeno

tunel Ivica - Žabljak nova dionica na kojoj sam vidio prije par dana da se radi i put je probijen do nekih 2 km ispred Žabljaka, a pojedine dionice se i asvaltiraju. Dužina ovog puta je oko 15 km (ako bi došla do samog Žabljaka)


Put je počeo da se radi 1994 godine da bi se napravio kako je planirano 15 jula 2010 treba izgraditi 70-ak km novog puta. (90 km ukupno ako bi se izgradila i zaobilaznica ko Nikšića i nova dionica do Šavnika, no to za sda nije u planu).

Ima li ko svježe fotografije kako danas izgleda put, pogotovo fotografije sa dionice Lipci - Vilusi i Šavnik - tunel Ivica - Žabljak?