Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: put Risan - Žabljak

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default put Risan - Žabljak

    Saopštenje koje datira 30.03.2010. glasi: ,,Ministarstvo pomorstva saobraćaja i telekomunikacija planiralo je u prvoj polovini godine završetak puta Risan-Grahovo-Žabljak. Po dionicama: Grahovo-Osječnica i Osječnica-Vilusi do 1. jula, Šavnik- Grabovica-Tunel Ivica, do 15.jula kao i radova na tunelu Ivica i izgradnje dionice od tog tunela do Žabljaka. Predviđena je i rekonstrukcija diejla puta od Nikšića do Šavnika na potezu od Jasenova pola do Šavnika u dužini od 15 kilometara, saopšteno je "Pobjedi" iz Ministarstva saobraćaja.
    Za te namjene predviđeno je korištenje tri miliona eura iz namjenskog kredita Evropske investicione banke za sanaciju puteva i mostova''


    Put nije dovršen, ali radi se (bar sam prije tri dana vidio mehanizaciju u blizini Žabljaka (Pašina Voda)


    Put Risan - Žabljak nije u cjelosti nov put


    Lipci - Vilusi je nova dionica puta u dužini od 40-ak kilometara. Ja sam bio ubjeđen da će ova dionica biti u cjelosti gotova s' obzirom u kakvom je stanju bila zimus (poodmaklo u realizaciji)

    Vilusi - Nikšić je dionica puta ka Trebinju i izrađena je poodavno, od raskrsnice na Vilusima do Nikšića ostaje još 35 km

    Nikšić. Po projektu sa petlje bi trebalo lijevo ka žabljaku, a desno ka Podgorici međutim ta zaobilaznica oko Nikšića za sada nije planirana, te se produžava pravo do kružnog toka kod benzinske te se ide ka ,,partizanskom putu'' (ka Brezoviku). Uglavnom ima 12 km ovog lokalnog puta (do mjesta gdje bi se po projektu trebao put spojiti za obilaznicom.

    Nikšić - Jasenovo Polje je zapravo postejeća dionica puta Nikšić - Plužine. Od mjesta gdje treba da se spoji obilaznica do skretanja ka Šavniku na Jasenovom Polju ima nešto manje od 7 km.

    Jasenovo Polje - Šavnik put je u dužini od 14 km davno urađen i u odličnom stanju je. Potom slijedi oko 19 km krivudavog uskog puta do Šavnika. Po planu, koliko sma shvatio nije planirana nova dionica puta od tačke gdje prestaje ovaj solidan put do Šavnika, već će postojeći loš put biti popravljen i na pojedinim mjestima proširen (tako da će to po mom mišljenju biti buduće usko grlo ovog puta)

    Šavnik - tunel Ivica, to je nova dionica puta dužine oko 12 km. Nije mi poznato dokle se stiglo sa radovima na toj dionici,

    tunel Ivica sa dužinom od 2,2 km najduži je tunel na rečenoj dionici, probijen je prije par godine i mislim da je dosta toga urađeno

    tunel Ivica - Žabljak nova dionica na kojoj sam vidio prije par dana da se radi i put je probijen do nekih 2 km ispred Žabljaka, a pojedine dionice se i asvaltiraju. Dužina ovog puta je oko 15 km (ako bi došla do samog Žabljaka)


    Put je počeo da se radi 1994 godine da bi se napravio kako je planirano 15 jula 2010 treba izgraditi 70-ak km novog puta. (90 km ukupno ako bi se izgradila i zaobilaznica ko Nikšića i nova dionica do Šavnika, no to za sda nije u planu).

    Ima li ko svježe fotografije kako danas izgleda put, pogotovo fotografije sa dionice Lipci - Vilusi i Šavnik - tunel Ivica - Žabljak?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lipci Vilusi je dobro uradjeno i dobro je da su se śetili da naprave mjesto dje se moze zaustaviti i mirno slikavati. Do spomenika na Grahovcu ne mozes
    autom jer stari je prekinut, a sad grade plato i navodno će biti za par dana gotov, mada sumnjam. Naizmjenicno pustaju saobracaj i rade od jutra do kasno uvece, mada bi mogli polivati vodom jer prasine ima previse.
    Sad ne znam da li je neki dio turisticke atrakcije, ali saobracajni znak na silasku u Risan usmjerava turiste na stari put, a tamo neki djevojcurak na motoriću cuva koze pa dok ne zavrsi sms poruku nema prolaza
    Cini se da ne bas redovno cisti kamenje koje se odroni, ali je cisto i nema pored puta starih sporeta, olupina i smeća. Sudeći po znakovima neki turista koji nikad nije bio tesko bi se snasao na putu prema Zabljaku ali ima bar duhovitih reklama.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lipci Vilusi je dobro uradjeno i dobro je da su se śetili da naprave mjesto dje se moze zaustaviti i mirno slikavati. Do spomenika na Grahovcu ne mozes
    autom jer stari je prekinut, a sad grade plato i navodno će biti za par dana gotov, mada sumnjam. Naizmjenicno pustaju saobracaj i rade od jutra do kasno uvece, mada bi mogli polivati vodom jer prasine ima previse.
    Sad ne znam da li je neki dio turisticke atrakcije, ali saobracajni znak na silasku u Risan usmjerava turiste na stari put, a tamo neki djevojcurak na motoriću cuva koze pa dok ne zavrsi sms poruku nema prolaza
    Cini se da ne bas redovno cisti kamenje koje se odroni, ali je cisto i nema pored puta starih sporeta, olupina i smeća. Sudeći po znakovima neki turista koji nikad nije bio tesko bi se snasao na putu prema Zabljaku ali ima bar duhovitih reklama.
    Izvinjavam se na malo off topica, ali stvarno nema ljepse na svijet od ove Boke. Sto je ovo ljudi moji, nije sto je moja...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne samo ljepse nego jos ni jeftinije a ni vecih porcija

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lipci Vilusi je dobro uradjeno i dobro je da su se śetili da naprave mjesto dje se moze zaustaviti i mirno slikavati. Do spomenika na Grahovcu ne mozes
    autom jer stari je prekinut, a sad grade plato i navodno će biti za par dana gotov, mada sumnjam. Naizmjenicno pustaju saobracaj i rade od jutra do kasno uvece, mada bi mogli polivati vodom jer prasine ima previse.
    Sad ne znam da li je neki dio turisticke atrakcije, ali saobracajni znak na silasku u Risan usmjerava turiste na stari put, a tamo neki djevojcurak na motoriću cuva koze pa dok ne zavrsi sms poruku nema prolaza
    Cini se da ne bas redovno cisti kamenje koje se odroni, ali je cisto i nema pored puta starih sporeta, olupina i smeća. Sudeći po znakovima neki turista koji nikad nije bio tesko bi se snasao na putu prema Zabljaku ali ima bar duhovitih reklama.
    ovo "neka vam se digne" je bilbord iz nk, reklama za jedan lokal, ubacao sam citavu sliku u temu "smijesne slike"
    AJMO CRNA GORO !!!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Od kraja grahova put jos nije zavrsen rade ga, ne znam kojom duzinom al sam vozio 10 minuta po sljunku ne vise od 20-30 na sat.
    Onaj dio puta sto je uradjen je odlican. I nema policije. Ispod 80 rijetko dje treba da vozis.
    Htio sam kroz dragalj da oborim rekord svoj al rekoh ima kad.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    I ja prodjoh par puta (sve naobdan na kupanje) krajem jula ovom dionicom od Niksica do Risna. Koliko smo (bar mi iz NK) cekali ovaj put, treba vjerovatno da smo srecni kao kucici sto napokon izgleda da ce ovo biti zavrseno...

    Par naznaka za nekog ko mozda krene ovih dana: Ukljucivanje na put, iz pravca Niksica, kod Vilusa je potpuno neoznaceno - izletite iz jedne krivine i odjednom vidite sa lijeve strane novi put, i da treba da skrenete. Slicno, kad se od Vilusa priblizava Osjecenici, prelazak na makadam je neoznacen, tako da treba pripaziti kad se pojavi dosta prasine na kolovozu iz suprotnog pravca da se prikoci (prije jedno 10-tak dana je bio prilog na nekoj emisiji na TVCG, valjda neka emisija o autima o to, o ovim radovima, i bas su ljudi bili u kancelariji kod nekog mulca koji je valjda izvodjac radova, i skrenuli mu paznju upravo na ovu stvar, i ovaj kaze da ce se to momentalno srediti, i naravno nista). Jedan segment makadama, neposredno kod izlaza koji je napravljen na kratku dionicu kojom se ide starim putem do Grahova je ocajan. Na kraju, kako je gore pomenuto, jos uvijek stoji oznaka za skretanje na stari put za Risan, od vremena kada zadnja dionica do Lipaca nije bila zavrsena - prema tome, kada vidite oznaku za skretanje desno za Crkvice, a lijevo za Risan, samo se drzite novog puta i nastavite pravo.

    Ukupno gledano, rekao bih da je put solidno uradjen, samo sto se nisam mogao oteti utisku da je nekako uzak. Ogranicenja brzine odn. potezi za preticanje su na pojedinim dionicama naprosto smijesni - najjace mi je kad se silazi prema Lipcima, i onda odozdo ide pravina od vise od kilometar sa trecom trakom, ali odozgo nije dozvoljeno preticanje, i onda kad se dodje tamo gdje prestaje treca traka, na 100m ispred prvog tunela i u blagoj krivini - dozvoljeno je preticanje koje ide do samog ulaza u tunel... Ali dobro, navikavacemo se, a mozda se neke nelogicnosti vremenom i isprave.

    Ono sto bih ja vise zamjerio, sad kad se vidio koliko je ovaj posao trajao, jeste sama trasa puta. Ko baci pogled na kartu, bice mu odmah jasno: ide se 30km bezmalo potpuno na zapad od Niksica, onda se vraca na jugozapad; kraj oko Vilusa je prakticno mrtav, i ne znam kome znaci sto je ukljucenje ovdje... Ne poznajem bas dobro konfiguraciju terena po Cucama, ali mislim da bi mnogo bolje resenje bilo da je udaren put od Niksica u pravcu Cetinja, i da se onda u nekom trenutku na 10-15km ispred Cetinja razdvojio na dva kraka, gdje bi jedan isao na Cetinje, a drugi se spustao u zaledju Orahovca prema Perastu (taj spust bi bio gadan za napraviti, ali opet u pitanju je isti krs kao ovo iznad Risna, tako da definitivno mislim da bi bilo izvodljivo). Takva trasa bi bilo mnogo logicnija i obzirom na eventualni prelaz nove Jadranske magistrale preko Cuca, o cemu se pricalo, a njome su mozda cak Cetinjani mogli dobiti neku novu opciju za silazak prema Boki... Ali dobro - sta je tu je, opet kazem: koliko smo ga cekalil, dobro nam je i ovako.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Da li je gotov u cjelosti (mislim na dionicu Lipci-Vilusi i Šavnik-ulaz u Žabljak)?

    Može li se zimus ići tim putem?

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    PUTEVI

    Veselin Grbović: Put Risan-Žabljak biće pušten u saobraćaj do Nove godine

    PODGORICA - Put Risan-Žabljak, u dužini od oko 130 kilometara, biće pušten u saobraćaj uoči Nove godine. Urađena je potpuno nova dionica od Risna do Osječanice u dužini od 45 kilometara i biće puštena ovih dana u saobraćaj, saopštio je Portalu Analitika direktor Direkcije za saobraćaj Veselin Grbović.
    Prema njegovim riječima, priča da se put Risan-Žabljak gradi 15 godina- nije tačna.

    - Od kad je Direkcija za saobraćaj preuzela izgradnju puteva od 2006. godine, za to vrijeme smo izgradili 66 kilometara novog puta na dionici Risan-Žabljak. Izgradili smo obilaznicu oko Nikšića u sklopu ovog puta u dužini pet kilometara i rekonstruisali smo još 28 kilometara prema Šavniku. To znači, praktično, da smo izgradili 100 kilometara tog puta za šta je utrošeno 80 miliona eura, napomenuo je Grbović, napomenuvši da ne zna državu u okruženju koja je to uspjela u posledjnih pet godina.

    - Uprkos činjenici da je put bio veoma težak za izgradnju, moram kazati da je urađen izuzetno kvalitetno. Asfaltni kolovoz na ovom putu je sigurno najbolji u Crnoj Gori, što obezbjeđuje sigurnu vožnju, tvrdi Grbović.

    Prema mišljenju Grbovića stanje na putevima u Crnoj Gori nikad nije bilo bolje.

    - U špicu ljetne sezone intezitet saobraćaja se povećava do tri puta, što je jedan od glavni uzroka saobraćajnih nezgoda. To smo utvrdili preciznim mjerenjima. Na Bioču, naprimjer, u februaru imamo dnevni protok od 3.800 automobila, a u avgustu 11.000. Dalje, imamo dnevni protok zimi 6.020 na Cetinju, dok je avgustu taj broj 12.147 vozila. Na Sozini u februaru imamo oko 5 hiljada vozila, dok je avgustovski prosjek 15.000 auta, objasnio je Grbović.

    Tako je, kako tvrdi Grbović, u prvih pet mjeseci bilo 25 poginula u saobraćaju, a za dva ljetnja mjeseca čak 30.

    Datum vesti: 12.10.2010 | 12:59
    Autor/izvor: SEEbiz / Portal Analitika
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cgorac View Post
    ...
    Ono sto bih ja vise zamjerio, sad kad se vidio koliko je ovaj posao trajao, jeste sama trasa puta. Ko baci pogled na kartu, bice mu odmah jasno: ide se 30km bezmalo potpuno na zapad od Niksica, onda se vraca na jugozapad; kraj oko Vilusa je prakticno mrtav, i ne znam kome znaci sto je ukljucenje ovdje...
    Za neupućene, trasa puta zacrtana je u vrijeme velikoga srbovanja po Crnoj Gori i prava namjera bila je približavanje našega mora "braći" iz BiH (pravac Bileća), a i istijema sa śevera Srbije to je najbliži put do "srbske Boke". Poslije se niko nije dośetio to promijenit.
    Stari put je s Ośečenice (evo, najzad da napišem kako se ovi toponim odista zove) skreta desno prema Nikšiću, a nova trasa ide lijevo, ono ka na Viluse, a zapravo prema "bratskoj republici Srpskoj".
    Dugo ćemo mi plaćat naše zablude...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da da... svi putevi vode ka Trebinju ... biće taj put gotov do Nove godine 2099. taman pred velju proslavu vijeka.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    lipci-vilusi ostalo je jos 200m da se asfaltira...
    za drugi dio prema zabljaku nemam pojma
    - zasto se islo na viluse umjesto na podbozur (dje su cak ljudi davali svoju zemlju besplatno samo da put tuda prodje...) mislim da je odgovor vrlo jasan
    lobi iz vilusa je mnogo jak, a i pare su u pitanju
    Last edited by VooDooPrle; 15-10-10 at 15:19.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    - zasto se islo na viluse umjesto na podbozur (dje su cak ljudi davali svoju zemlju besplatno samo da put tuda prodje...) mislim da je odgovor vrlo jasan lobi iz vilusa je mnogo jak, a i pare su u pitanju
    Ja i dalje sumnjam na ercegovačko/srbski "lobi". Taj dio trase puta na direktnu je štetu Nikšića, te ne vjerujem e su Vilušani moćniji od (ostalijeh) Nikšićana, bilo u Nikšić, bilo u Podgoricu. Ali "braća" su onda bila moćnija.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Logicno je bilo da put ide kroz Grahovsko Polje, zbog olaksane izgradnje... a sa Grahova nije imao kud nego na Viluse

    Nova trasa Shavnik-Zabljak... Probao dio, savrsena. Ni izbliza atraktivan put kao Shavnik-Mljetichak-Bukovica, ali sa jako malo krivina, shirok, lagan... Do Zabljaka za 20-25min!
    Just to slip the skin...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Logicno je bilo da put ide kroz Grahovsko Polje, zbog olaksane izgradnje... a sa Grahova nije imao kud nego na Viluse
    Viđi ti Vilušanina! A, tolike godine iša je s Ośečenice pravo (ruski desno ) na Podbožur.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Sto cemo sad sto je sad ta trasa puta?
    Ocemo li ga zatrpavat pa pravit nesto sto ce da bude odaljeno granice i od vilusa?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja sam juce prosla tim putem, jos kako rece VooDoo 200 ili 300 metara i gotov je dio do Vilusa, za dalje ni ja ne znam.
    Mislim da ce na onu ravnicu u Dragalj morat ici neki lezeci jer ce se neko nagrditi. A prije lezecih nadam se da cu i ja bar jdena djir uvatiti da se oprobam

  18. #18
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Sto cemo sad sto je sad ta trasa puta?
    Ocemo li ga zatrpavat pa pravit nesto sto ce da bude odaljeno granice i od vilusa?
    Rodilo se valja ga šikat?
    Nijesmo divljaci da zatrpavamo ceste, ali valja podśetit na mutljavine oko trase. I ukazat da to nije konačno riješenje, da već sad valja razmišljat o trasiranju bitno kraće ceste, a u interesu i Nikšića i śevera države, a ne samo lokalaca Vilušana i kojekakve "braće".

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Bijah tim putem danas.

    Lipci - Dragalj je odličan put i činimi se širok kao i ostali magistralni put

    Dragalj - Grahovo - Vilusi, stekao sam utisak da je ovaj dio puta uži Možda nije, ali je takav utisak.

    Na dionici Lipci - Vilusi završeni su asvaltni radovi, takođe je završeno sa horizontalnom signalizacijom, danas su se stavljali tubići pored puta i nasipala se bankina na pojedinim mjestima. Za koji dan može i svečano otvaranje ove dionice :blah:

    Sada od Nikšića do ,,vode'' ima 65 km dobrog puta. (od toga 30 km starog puta Nikšić - Vilusi)


    Još nešto, prije neki dan na naslovnoj strani ,,Pobjede'' piše otvorena zaoobilaznica oko Nikšića. :o Rekoh, viđi, demantovaše ono iz mog prvog posta i skrenuh ja lijevo ,,zaobilaznicom'', kad po trasi zaobilaznice ide se nešto više od 200 mm, onda se skrene desno, pa opet desno i izlazi se na ,,partizanski put'' kod mosta gdje je jedna prodavnica. kako se uglavnom ide kroz naselje ne isplati se ići ,,zaobilaznicom'' već treba produžiti pravo do kružnog toka gdje je benzinska i onda lijevo na ,,partizanski put''.

    Zaobilaznica po projektu treba da ide kuda je krenula pa onda brdom da se izbjegnu naselja i iza Gornjeg Polja da se priključi na sadašnji put ka Plužinu.Ovako se ništa nije dobilo sem što oni koji dolaze iz Podgorice imaju jedno skretanje manje. Sama ta raskrsica u dva nivoa nije izvedena do kraja (i dalje moraš prelaziti na suprotnu traku kada skrećeš a time se gubi smisao denivelisanih raskrsnica)


    Elem,
    Budva - Risan - Grahovo - Vilusi - Nikšić = 115 km
    Budva - Cetinje - Podgorica - Nikšić = 105 km

    Em, što je bliže preko Podgorice, em je tempo saobraćaja brži (praktično nema naseljenih mjesta, dok preko Grahova na relaciji Kotor - Risan non stop se vozi kroz naseljeno i zna ponegdje da bude tempo ,,kreni-stani'''), no, ovaj put preko Grahova kao put je mnogo zanimljiviji i ima lijepih krivana. :twisted:


    Šta je urađeno sjevernije? Da li se već ide kroz tunel ,,Ivica''?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    lipci-vilusi ostalo je jos 200m da se asfaltira...
    za drugi dio prema zabljaku nemam pojma
    - zasto se islo na viluse umjesto na podbozur (dje su cak ljudi davali svoju zemlju besplatno samo da put tuda prodje...) mislim da je odgovor vrlo jasan
    lobi iz vilusa je mnogo jak, a i pare su u pitanju

    Da se išlo na tu (logičniju) varijantu moralo bi da se gradi nešto manje od 4 km novog puta više (4km x cjena po kilometru = toliko skuplja izgradnja)
    Šta bi se dobilo? Dobio bi se kraći put (oko 8 km) čime bi od Nikšića do ,,vode'' bilo manje od 60 km.

    Zapravo od BD do NK bi mi skoro isto bilo kojim god putem da pođem :mrgreen: samo što bi ovaj i dalje imao ljjepše krivine

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Wulfy, zasto racunas od Budve? Mislim da ovaj put nije pravljen sa namjerom da se ide njime iz Budve kad vec postoji put Budva-Cetinje-Podgorica-Niksic ili ja nesto nijesam shvatila?

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Wulfy, zasto racunas od Budve? Mislim da ovaj put nije pravljen sa namjerom da se ide njime iz Budve kad vec postoji put Budva-Cetinje-Podgorica-Niksic ili ja nesto nijesam shvatila?
    Tacno...meni je interesantno koliko ima od Niksica do Herceg Novog i koliko je olaksanje u poredjenu sa meni mrznim putem Budva -NH.
    Napominjem da nisam prosao novim putem i molim da mi objasnite gdje se skrece kad se ide od PG.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Wulfy, zasto racunas od Budve? Mislim da ovaj put nije pravljen sa namjerom da se ide njime iz Budve kad vec postoji put Budva-Cetinje-Podgorica-Niksic ili ja nesto nijesam shvatila?
    Naravno, kao i svako ljudsko biće ja gledam iz svog ugla :mrgreen:

    Put je prije svega projektovan da spojio predio Boko-Kotorskog zaliva sa Nikšićom, dok je daljni put orjentisan ka tome da središte zemlje poveže sa Žabljakom i Pljevljima čime se pruža alternativa putu kroz kanjon Morače.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Tacno...meni je interesantno koliko ima od Niksica do Herceg Novog i koliko je olaksanje u poredjenu sa meni mrznim putem Budva -NH.
    Napominjem da nisam prosao novim putem i molim da mi objasnite gdje se skrece kad se ide od PG.

    Pozdrav,
    Od Podgorice (Nikšička raskrsnica) do Kamenara (gdje se ponovo spajaju ova dva puta preko Nikšića i Grahova ima 130 km, a preko Cetinja i Budve 90 km + trajekt. Od Kamenara do Hreceg Novog nažalost istim putem koji ništa drugo do gradska ulica.

    Dakle, izbjegava se vožnja kroz Budvu, Tivat i trajekt, al' se vozi 40 km/h. U normalnim uslovima saobraćaja (i jednom i drugom dionicim uz poštovanje većine znakova za ograničenje) to je nekih 40 min. više vožnje, ali ako uzmemo letnju gužvu kroz Budvu, Tivat i trajekt hoće li se nadoknaditi tih 40 min.? Teško

    Nema spasa sve dok se ne napravi obilaznica koja će ići iznad Igala, Herceg Novog, Meljina, Zelenike, Kumbora, Đenovića, Baošića i Bijele, ovako se i dalje ide kroz ova mjesta.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eo danas u novine odronio i zatrpao tunelj nema prolaska, i bog zna kako ce zimus biti uzs
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jedan tunjel kroz Lovcen od Cetinja do Kotora i put od Cetinja do Nikshica, bi rasteretio putnu mrezu u CGi i pomogao PRIJESTONICU,
    da ne opusti od BIJELE KUGE.
    ali mi svaku dionicu gradimo ka`Skadar na Bojani.

    Ali 165 000 opshtinskih, drzavnih sluzbenika&radnika i peMzioneri,
    popapaju vishe od pola BUDZETA,
    i svake BOZIJE godine mELJeardu vishe potroshe od naslijedjenog porodichnog srebra, i ostavljaju sinovima i unucima PUSTOSH IZA SEBE,
    dhje DPSDPovska chizma ugazi, tamo trava vishe ne niche.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Iznajmljivanje kuće za praznike, Žabljak ili Kolašin
    By hacker_aca in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 15-10-14, 00:13
  2. Žabljak - Sigurno!
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 19-08-09, 19:22
  3. Podgorica - Trsa - Žabljak - Reportaža
    By Administrator in forum Motociklizam
    Replies: 2
    Last Post: 19-05-09, 14:48
  4. Risan-Grahovo
    By forumen in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 03-06-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •