Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: I:bmw 520d e39

  1. #26
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    2/3

    Motori

    Prvobitno je zamišljeno da E39 uopće ne dolazi sa 4-cilindričnim motorima, tako da start ponude čini model 520i sa rednim šestorcilindrašem (R6) te 150 KS i 190 Nm pri 4.200 o/min. Kako je osnovni model težak 1445 kg, ovaj motor nije baš najsretnije rješenje. Performanse su OK, te mu do 100 km/h treba 10.5 sec, a najveća brzina je 220 km/h. Inače, krajnju brzinu razvija vrlo brzo, što je zasluga izuzetno preciznog te sportski kratko proračunatog ručnog mjenjača. Međutim, elastičnost je upitna, jer motor tek prodiše od 4.500 o/min pa na dalje, a s obzirom na nevelik obrtni moment, pri preticanju stalno morate držati u tom režimu okretaja, što doslovce pije gorivo! Potrošnja u gradu je oko 12 litara, a vanjske vožnje oko 8. Međutim bilo kakvo divljanje potrošnju diže na 20 litara! Od 1998 ovaj motor je prerađen, te obrtni moment razvija na 3.500 obrtaja, dok je on ostao neizmjenjen. Ipak, ni to nije dovoljno da bi se nešto posebno elastičnost poboljšala! Kod motora koji ih posjeduju, pripazite na MAF (Mass Air Flow) i CPS (Camshaft Position Sensor) senzore, koji vole da štrajkuju. Model 523i je vjerovatno najmudriji izbor od benzinaca! Ustvari ovdje je rječ o 2.5 litrenom, a ne 2.3 litrenom motoru kako oznaka upućuje! Ima 170 KS i 245 Nm pri 3.950, a od 1998 godine pri 3.500 o/min. I ovaj motor kao i svi R6 BMW-ovi motori voli visoke obrtaje, ali ovdje je 90% obrtnog momenta na raspolaganju već od 2.000 o/min, tako da je uz kratko proračunat mjenjač vrlo elastičan. Krajnja brzina je 230 km/h, a ubrzanje do 100 km/h vrlo dobrih 8.5 sec. Potrošnja je otprilike 0.5 litara manja od modela 520i, ali ovdje se divlja vožnja ne kažnjava preskupo! Model 528i ima 193 KS i 280 Nm pri 3.950 a od 1998 godine pri 3.500 o/min. Vrlo je brz, a krajnja brzina je 240 km/h, dok ubrzava za izuzetno dobrih 7.5 sec do stotke. Potrošnja je na nivou modela 520i, što ga čini vrlo privlačnim. Model 520i sa 2.2 litrenim motorom i 170 KS pojavio se 2000 godine u redizajniranom modelu i imao je 210 Nm pri 3.500 o/min. Naravno, elastičniji je od starog modela 520i, a i potrošnja je u prosjeku oko 1 litar manja! Ubrzanje do 100 km/h je 9.1 sec, a najveća brzina je 226 km/h. Model 525i zamjenio je model 523i, te je imao 192 KS i 245 Nm pri 3.500 o/min. Potrošnja je spala oko 0.3 litre u odnosu na stari model, dok je ubrzanje do 100 km/h sada 8.0 sec, a najveća brzina 234 km/h. Model 530i je zamjenio 528i, te je razvijao 231 KS i 300 Nm pri 3.500 o/min. Ubrzanje do 100 km/h je fantastičnih 7 sekundi, dok je najveća brzina elektronski ograničena na 250 km/h. Inače, potrošnja je ostala ista kao i na 528i. Inače, nove motore krasi VANOS sistem upravljanja i podešavanja ventila! Svi R6 motori imaju izuzetno miran rad, te vrlo upečatljiv i resak zvuk. Za razliku od V6 motora (koje koriste sada svi svjetski proizvođači osim BMW-a, GM-a i Volva) razvijaju snagu u gornjem području okretaja, te za razliku od V6 nemaju toliko snage pri nižim režimima rada, ali zato na visokim obrtajima divljaju! Ovo je važno za potencijalne kupce, jer BMW sa ovim motorima traži veće učešće vozača. Međutim, taj posao olakšava izuzetno precizan i vrlo kratko proračunat ručni mjenjač, ali automatiku kod ovih motora treba izbjegavati. Vrlo je nervozna (naštimana je za rad u višim režimima) te kod kick-down-a zna oklijevati. Automatski mjenjač na modelima od 2000 je itekako poboljšan, te je vrlo miran ali zbog svih specifičnosti ovih motora treba je izbjegavati. V8 motori su vrhunac gornje srednje klase. Prvi u ponudi je bio 535i sa 3.5 litarskim V8 i 235 KS te 330 Nm pri 3.300 o/min. Ima vrlo upečatljiv zvuk, ali i potrošnju. Ubrzanje je 7.1 sec do 100 km/h a krajnja brzina je 247 km/h. Tu je problem. Jednostavno, ovdje ručni mjenjač pored svih svojih kvaliteta nije dovoljno jak da prenese svu snagu tog motora, te oduzima dosta vremena u startu. Pored toga, nedostatak 6 brzine se itekako osjeća, te ovaj model razvija 247 km/h već u crvenom području okretaja, a jurnjavu prekida limitator! Ovaj model kao i model od 2000 sa 245 KS te 345 Nm pri 3.800 o/min treba izbjegavati. Potrošnja u gradu? Rjetko ispod 18 litara, otvorena vožnja oko 12! Model 540i je vrlo upečatljiv model, te čak ni Audi S6 sa 340 ks nije mogao performansama parirati ovom modelu! Motor je 4.4 litre zapremine i do 1998 razvijao je 286 KS i 420 Nm pri 3.900 o/min, a od 1998 razvija 440 Nm pri 3.600 o/min. Ubrzanje do 100 km/h je 6.0 sekundi, a krajnja brzina je elektronski ograničena na 250 km/h. Potrošnja je oko 17 litara u gradu, a vani može čak i ispod 10 litara, što je prvenstveno zasluga 6-stepenog mjenjača, koji je sportski nastrojen, vrlo kratko proračunat, ali dodatna 6 brzina je spasonosna za potrošnju. Također, ona je omogućila da se ostali stupnjevi uže proračunaju, te ovaj model bukvalno puca od snage pri svim brzinama! Model M5 je posebna priča, te je striktno namjenjen ljudima kojima novac stvarno nije problem. Prva stvar je što je napravljen u samo 21000 primjeraka, a podvozje je drugačije nego u «običnog» modela. Ovaj model su stvarali inžinjeri koji su stvarali i BMW-ove motore za Formulu 1, te se limitator uključuje za V8 na visokih 7.800 obrtaja! Motor iz 5.0 litara zapremine isporučuje 408 KS pri 6.600 obrtaja, a obrtni moment je 500 Nm pri 3.600 o/min. Iako je karoserija dodatno obrađena, uvjek se osjeti brutalna snaga ovog motora pod haubom! Ubrzanje do 100 km/h je 5.2 sec, a krajnja brzina od 250 km/h je naravno elektronski ograničena, inače za 2.000 Eura Alpina (oficijelni BMW-ov tuner) skida blokadu, te je bez ikakvih dodatnih modifikacija na motoru, krajnja brzina tada 302 km/h! Kočnice se u poptupnosti drugačije nego na serijskom modelu, te su se posebno razvijale za ovaj model. Naprijed koče šesteroklipna klješta, a nazad četveroklipna. Put kočenja zavisi prvenstveno od Vašeg odabira guma, ali sa tvornički preporučenim gumama Michelin Pilot on se kreće oko 35,5 metara, međutim, ovdje je sve dovedeno do perfekcije, tako da sa daljnjim grijanjem guma i kočnica one poboljšavaju svoj odziv i učinak! Ali, brutalna snaga i odziv motora stvaraju ogromne probleme lameli mjenjača. Prema istraživanju BMW-a, prosječan vjek trajanja lamela na M5 modelu je oko 30.000 km, što je prvenstveno zasluga vlasnika, ali i nedovoljne snage lamele! Međutim, vlasnici koji kupuju M5 imaju mogućnost da kod renomiranih proizvođača lamela SACHS, LUK te prvenstveno AP RACING kupe ojačane lamele za ovaj model. Vjek trajanja se produžava do 100.000 km, ali kvačilo dobija dodatnu težinu. Cjena lamele je primjerena automobilu, te se kreće oko 1.500 Eura! Također, limarski radovi mogu biti izuzetno skupi jer se M5 razlikuje od običnog modela! Sve u svemu, iako je Audi izbacio jači RS6 sa 450 a kasnije i RS6 Plus sa 480 KS, M5 je vjerovatno najkapacitetnija limuzina na svijetu, ali njegova cijena, kao i cijena održavanja je užasno skupa! Kada se pojavio model E39 jedini diesel u ponudi bio je stari 2.5l Turbo Diesel iz 1991 godine u modelu 525tds. Razvijao je vrlo dobrih 143 KS te 260 Nm pri 2.200 o/min. Ono što je karateristično za ovaj motor je izuzetna snaga koja se ne može primjetiti na papiru, ali u praksi je jači i od 30 Nm snažnijeg Audijevog rednog petocilindraša sa 140 KS! Međutim, potrošnja je na razini početka 90-tih, te se prosječno kreće oko 8.5 litara! Ubrzanje do 100 km/h je bilo 10.5 sec, a krajnja brzina 212 km/h! Međutim, ovaj motor je izuzetno osjetljiv na hladan start, te treba biti vrlo pažljiv sa nogom na gasu dok ulje ne dostigne radnu temperaturu, u slučaju jačeg opterećenja hladnog motora vrlo lako može stradati glava motora! Taj motor je 1998 zamjenio 3.0 litreni R6 diesel sa 184 KS te 390 Nm pri 1.750 o/min. Ovaj motor oduševljava prvenstveno snagom i vrlo mirnim radom. Također, kada dostigne radnu temperaturu ima vrlo upečatljiv zvuk. Vrlo brzo on je pojačan ugradnjom turbine varijabilne geometrije statorskih lopatica, te je razvijao 193 KS i 410 Nm, pri 1.750 o/min. Krajnja brzina je 230 km/h, a ubrzanje vrlo dobrih 7.8 sec! Potrošnja je vrlo niska za snagu, te iznosi oko 8 litara! Međutim, ručni mjenjač ovdje realno ne odgovara. Prekratki prenosi jednostavno ne odgovaraju dieselu! Najbolji izbor je vrlo dobro usaglašena automatika, a performanse su neznatno slabije s njom! Model 525d je ustvari smanjena verzija 3 litrenog motora iz modela 530d. Zapremina je 2.5 litre a razvija 163 KS i 350 Nm pri 2.000 o/min. Ubrzanje do 100 km/h je 8.9 sec, a krajnja brzina 219 km/h. Model 520d sa 2.0 litrenim četverocilindrašem nikada nije trebao postojati, jer kada se E39 pojavio odlučeno je da se u njega ne ugrađuju 4-cilindraši. Međutim, kako se ovaj motor pokazao izuzetno pouzdanim, snažnim te štedljivim u modelu 320d, ubrzo je ugrađen i u 5-icu. On razvija 136 KS i 280 Nm pri 1.750 o/min. Može se dobiti samo sa 5 brzinskim ručnim mjenjačem. Ubrzanje do 100 km/h je 10.5 sec, a krajnja brzina 208 km/h. Vrlo je štedljiv, te se prosječna potrošnja kreće oko 6.5 litara! Dieselski modeli od 2000 godine imaju vrlo nezgodan problem po imidž i auta i vlasnika! A to je akumulator. Kada auto od 100.00 km nov neće da upali, to zna biti vrlo bolno! Inžinjeri BMW-a su redizajnirani model opteretili sa oko 20% više elektronike nego «stari», ali su ostavili akumulator iste snage. Međutim, on se vrlo brzo praznio, te prvi puta kada se isprazni nastaju pravi problemi jer se tada sve češće prazni, u prosjeku svaki 5 dan. BMW je pozvao sve vlasnike na zamjenu, međutim pri kupovini ovih modela (posebno šestocilindarskih diesela) obratite pažnju na snagu akumulatora! Neki su zbijali šale na račun elektronike u E39 modelu i rekli da je pouzdana kao Windows, tako ponekad da bi sve opet proradilo treba otkačiti pravi osigurač ili totalno isključiti akumulator na par sekundi. Često se zna inatiti i regulator podizača zadnjih stakala. Također, problem je i katalizator, koji u prosjeku traje oko 100 hiljada km kod svih modela.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    3/3

    Prenos snage

    Prenos snage je ono čega se naši vozači kod BMW-a najviše boje. Jedno je sigurno, po klizavom bilo koji motor u modelu E39 može biti «hirovit». Naravno, sa dobrim gumama to se ublažava. Međutim, iako je raspored težine između prednje i zadnje osovine kod benzinskih R6 i V8 motora savršenih 50:50 % i uz ugrađenu silnu elektroniku koja obuzdava snagu (TC, ASC+T) zbog specifičnog razvijanja snage, te prenosa obrtnog momenta (naglo razvijanje snage iznad 4.000 o/min) može vrlo lako dovesti do kontakta sa okolinom uz malo ne pažnje po snijegu i ledu! Model 520d nije toliko «hirovit» međutim, modeli 525d a posebno model 530d zbog iznimno snažnog obrtnog momenta na niskim obrtajima, te rasporeda težine od 53:47% u korist prednje osovine (diesel motori su teži) skloniji su proklizavanju. Model 530d može imati problema i po suhom uz loš odabir guma. Autor ovog teksta je imao prilike voziti 530d sa pređenih 5.000 km te uz tvorničke gume Dunlop SP Sport. Realno, ko kupi ovaj model sa ovim gumama neka ih odmah zamjeni sa dokazano boljim (Good Year Eagle F1 ili Prielli P7 itd...). Ovdje je bio problem krenuti iz mjesta bez proklizavanja sa malo jačim gasom i to dok je suho. Prva kiša ovim gumama je nepremostiv problem, te treba biti izuzetno oprezan!

    PREPORUČUJEMO: benzinci: 523i, 530i,540i i M5
    dieseli: 520d, 525d i 530d
    IZBJEGAVATI: benzinci: 520i, 535i
    dieseli: 525tds (ne znam zasto, ja bih ga preporucio svakom....)

  3. #28
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djuka kod koga servisiras bmw-a ?
    >400<eura bate !nov!
    Ko je lud nek stavi polovan..to zadovoljstvo je 250 e...>ako ga nadjes naravno<

  4. #29
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djuka nije da ti kudim kola...al` nije bmw nikad losiji motor napravio...totalni promasaj...Ti si jedan od rijetkih koji se fale ...

  5. #30
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne servisiram ga kod Grebovica a ni u MP
    znam da je oko 400e, sto i nije puno, meni je za pezo 307 kod ovlascenog bilo kvacilo 1000e, ablender 600e... e to je muka prijatelju
    moj bmw se primakao broju od 300 000 predjenih km, i do sad nikakvih problema, a ubija ga dosta jada vjeruj mi
    Drug mi ga ima, ista stvar, do sad po prici, a dosta se raspitujem o njima, jedino sam na forum (CDM) cuo da nista ne valjaju ti motori, dok na svim ostalim forumima pise da se moze desit da hladjenje zasteka posle nekih 250k, i da je jako osjetljiv na hladan motor...
    Od svih ostalih vozaca, samo sam cuo pohvale.
    e da, los je i zbog toga sto trosi dosta vise od 2.0D, a malo je jaci, a litar manje od 3.0D a dosta je slabiji od njega...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ljudi! Vidjeh BMW E34... 520i čini mi se... Prešao 700+ hiljada KM... U blokadu kapi dima ne izbaČa... Bukvalno kao nov radi...

    Doduše, čuvaju ga metabond aditivi.

  7. #32
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda kod asanovicja
    A iskreno da ti recem svi se zale na njih..tacnije dizu temperaturu kolko mu taknesx crvenu..bukvalno..Po meni slabi su motori,trose ulje,sad vazda mos nalecjet na dobar auto.. 525tds i 525d ..nerealna razlika...
    I ja sam vidio isto,ali million....jugo..znaci brate radi ka da je sa trake ;D

  8. #33
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Drug mi drzi servis, kod njega sam kupio auto, pa kad treba nesto zajedno radimo da je los nebih ga kupio, istina, ne saltam ga u crveno nikad, ali bas nikad... a 525d, koliko je noviji motor?

  9. #34
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    FAla Bogu sto nisi imao nikakav ozbiljniji kvar E to je vec druga stvar i svaka cast kad si uspio da se suzdrzish ulaska u `CRVENO` polje
    a oni se rade na `restajlinge` ...od `01 cini mi se...Mnogo je brzi..Manje trosi,a veca konjaza..Mirnije radi..nema onog brujanja u mjesto kao na 525tds...A masine su se pokazale FENOMENALNO...

  10. #35
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    2000–2003 je 25d, a tds ixaa... al tds se moze nac za 700-800e, ugradjivali ga jednom liku, odlican....
    Dok radi dobro je, kad pocne neko ce ga drugi popravljat, samo da izdrzi dok se ne skupi za E60 530d

  11. #36
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam 525i `02 ...mos ga vidjet u slike profila zbg. toga sam upoznat sa njima
    Aaaaaa..ne pominji mi e60 530d ...to je `******` od kola....Nije realno koliko se on kvari,i tek djelovi ..Posebno za tip-tronic..a vecina ih je sa tim mjenjacem...Ni jedan ti ga prijatelj nece preporucit...Takodje je u bmw-ovim ovlascenim servisima najvise njih ;D

  12. #37
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A cuo sam po nesto...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tonymontana View Post
    Pa jesu skupi ili nisu? Zna li ko ili samo nagadjate?
    Sve zavisi. Za one sto voze golfa dvojku djelovi su u krv skupi. Za one sto voze nesto novije djelovi i nisu skupi
    Last edited by OCTAVIAN; 17-08-10 at 00:49.

  14. #39
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Taman tako...

  15. #40
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili za one koji uzimaju pare na kamatu da bi izasli u 5ak vece u grad,djelovi su vise nego dzabe... Mozemo lezat na pare,al` budimo realni..auto nije jeftin za odrzavanje

  16. #41
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a ti ocekujes da bmw bude jeftin za odrzavanje, mozda u rangu neke astre ili fabie? Nije jeftin, ali nije ni skup. Ove cijene sto je Djuka postavio uopste nisu visoke, sasvim normalne.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ocekujem ja nista,nebih ga drzao da nmg da ga odrzavam Alo djuka sam mijenja djelove.sitnice..ulje,filtere,a neka mu se okine lanac pa ces vidsjet sto ce mu bit jeftin..nemojte te price momci

  18. #43
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    ne nego da crkne bosh pumpa, na moje auto je skupa a ne na bmw, da meni pukne kajs skupo bi me sve ispalo za popravku isto kao sto bi skupo i bmw-a ispalo, ne nego trebas rec "pa aj neka ga zaleti u zid neki da vidis kako je skup za odrzavanje"
    Njak Njak Njak

  19. #44
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo bate neka si mi zdravo Idi nedje popij jedno pivo da se razladis,Na moj racunNemoj da pricas gluposti,to je auto koji je star 7-8 godina..Stalno mu nesto fali,svaki mjesec ulaganje...

  20. #45
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    ima i starijih pa se ne kvare ni jednom u godinu
    Njak Njak Njak

  21. #46
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja opet kazem sve su to sitnice,koje smetaju `bolesnicima`za auta u pozitivnom smisli...Ako ces da ga drzisx `` Tip-Top `` moras ulagad prijatelju
    Druga stvar je ako auto upalis 3x nedeljno i spustis se do BD..NEma teorije da ces imat ulaganja...Da se razumijemo

  22. #47
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica,Zabjelo
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi ste se bas ispricali odje ...Vidim da se neki ljudi stvarno razumiju i da su i sami vlasnici BMW-a zato i cijenim njihovo misljenje..
    Meni se stvarno svidio E39 i sto se djelova tice bitno mi je da su kvalitetni i da traju e sad normalno ne mogu bit iste cijne djelova za BMW-a i za golfa 2..pod ovim ''jesu li skupi djelovi'' sam mislio u odnosu na njihov kvalitet..nije skup ako ga ja sad kupim pa mi on traje koliko je predvidjeno da traje a ne svake mjesec dana da ga mijenjam (mislim na ove vece djelove sto se ne mijenjaju svako malo)...Konkretno me zanima kvalitet auta i nakon ovih prica malo ste me doveli u dilemu koji motor da uzmem ali dizel ce bit 100% to znam...
    "u fuckk with me, u fuckk with the best!!"

  23. #48
    Join Date
    May 2010
    Location
    Bogota,Colombia
    Posts
    1,307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj komsija je imao bmw 530d 2002godiste reinstaling mada nema veze sto je 530 vecina djelova je isto kao 520 cijena nekih djelova rednje pakne su 70 evra,natezac i kais za klimu+ ruke su 140 hahah,deri narod blesavi,rame za bmw je 150....

  24. #49
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    `Tony Montana` BMW nije za divlji servis..`MP AUTO`GREBOVIC`ASANOVIC`
    I iskreno da ti kazem,djelovi su mnogo losi,a `slano` se placaju..
    Ma kakvi `whitewalker`,djelovi su dzabe

  25. #50
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica,Zabjelo
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by almin18 View Post
    ...Mnogo je brzi..Manje trosi,a veca konjaza..Mirnije radi..nema onog brujanja u mjesto kao na 525tds...A masine su se pokazale FENOMENALNO...
    E ovo nisam vidio...Reci mi jesi li ovo pricao za 525d?...Sumnjam da ce me ista odgovorit da ga kupim ovaj model jer mi se bas svidja...Samo me jos zanima koji biste mi dizel motor najprije preporucili,ja sam mislio 2.0D ali vise ni sam ne znam.......
    Last edited by tonymontana; 18-08-10 at 03:32.
    "u fuckk with me, u fuckk with the best!!"

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •