Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Nostradamus

  1. #1
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nostradamus

    Koliko ste upoznati sa njegovim djelima, vjerujete li da u njima ima istine? Nakon uspjesnog predvidjanja Napoleona i Hitlera, smatrate li da je treci antihrist neizbjezna sudbina covjecanstva? Svjedoci smo zategnutih odnosa SAD-a, Irana i Sjeverne Koreje, dok mediji cijelog svijeta bruje o neizbjeznosti nuklearnog rata. Mislite li da "Mabus" moze da se poveze sa aktuelnim predsjednikom Amerike i da ukoliko 2012. ne dodje kraj, bude bar pocetak istog?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    bice 2012. a zatim jos dosta hiljada godina posle ce nas strefit kakva kometa i vidimo se.
    injenica je da ce bit jos dosta ratova i masu ce ljudi izginut nazalost mislim da smo i mi u nekom tom dijelu koji nece lijepo proc.....

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda je mislio na našeg Mabusa sa foruma, kad krene u pokolj homoseksualaca...

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blavor jedan klasicni.
    Lako je predvidjat u njegovom stilu. Pasce avion nedje.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za 11. septembar se ne slazem da je predvidio, ali aj...
    Sa druge strane, kod Napoleona i Hitlera je bio prilicno precizan. Potrefio je ne samo zemlje iz kojih dolaze, vec priblizno i njihova imena, s tim sto je prvom izmjesao redosled slova, a drugog je zvao Hister. Za Mabusa znamo da ce ga, za razliku od predhodne dvojice, navodno svi "voljeti".

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    To sto je on "predvidjao" su politica desavanja i ratovi kojih ima stalno i uvijek ce ih bit dok se jednom konacno ne istrijebimo. A da li ce doc neki osvajac kojeg cemo svi voljet to je u teoriji sasvim moguce i jednom se lako moze desit. Apstraktne neprecizne spise je lako povezat sa necim stvarnim, samo ti treba volja i puno autosugestije. A narod voli da vjeruje u ovakve stvari. Zato je Nostradamus toliko popularan. A bio je samo politicki analiticar koji je dobro poznavao ljudsku prirodu. Takvih kao on ima na stotine samo sto su zaposleni u organizacijama kao sto su CIA i NSA.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije on predvidjao ratove, vec tri antihrista. Prva dvojica po pribliznom imenu i zemlji porjekla odgovaraju Napoleonu i Hitleru koji jesu odgovorni za najveca dosadasnja stradanja covjecanstva.

    Za Mabusa se vjeruje da su OBAMA + BUS = OBAMABUS .

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nego...

    "Religija i filozofija" ?

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Za Mabusa se vjeruje da su OBAMA + BUS = OBAMABUS .
    Ovo je najveca glupost in all human history.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ovo je najveca glupost in all human history.
    Posle mirisljavog toalet papira
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #11
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto? Mene je banja. Zamirise WC od njega hahahaha
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Sto? Mene je banja. Zamirise WC od njega hahahaha
    Ma pusti, ja sam kupila WC papir sa mirisom vanile, pa mi je ceo WC mirisao na kolace... fuj!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O ovome je već bilo riječi na drugim temama, bar petnaestak puta.
    Nostradamusova proročanstva su redigovana bar šest - sedam puta da bi poslužila odgovarajućim ciljevima. Stihovi su dopisivani po potrebi.
    Redigovana su od strane izdavača da bi se prodavala bolje. U nedjelji nakon 9/11 i puštene buve da je napad predviđen s' njegove strane, prodaja knjige njegovih proročanstava u izdanju penguin books-a skočila je za 40%.
    Nijedan katren iz originalnih verzija se nije poklopio sa velikim događajima.
    Naročito haluciniranje o 3 antihrista od kojih je jedan Napoleon.
    EDIT: 'Mabus' će uništiti svijet. Ali ovaj forumski. Svojom kristalisanom glupošću. A što se tiče 2012. - e, nemam što da kažem.
    Žalost.
    Last edited by Čika Džo; 19-07-10 at 03:44.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    zanimljiv dokumentarac
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @[kinetic]: A dje je trebalo da otvoriom topik o antihristu nego na ovom podforumu?

    @topik: Opustite se malo, zasto sve shvatati bukvalno? Ateista sam po opredeljenju, stoga ne vjerujem ni u antihriste. Temu sam otvorila jer su mi neke stvari vezane za Nostradamusa interesantne. Ako ne djelite isto misljenje, nema potrebe za vrijedjanjem i automackim predrasudama.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Naročito haluciniranje o 3 antihrista od kojih je jedan Napoleon.
    Koliko god da je halucinirao, ubjedio je i samog Hitlera. Hitler je bio kolekcionar Nostradamusovih djela i zaista se poistovjecivao sa Nostradamusovim "Histerom". Inace, Napoleona je izuzetno cijenio i sebe smatrao njegovim naslednikom. Iako je Francuska u to doba bila na suprotnoj strani, cim je osvojio, licno je posjetio Napoleonov grob.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Davno sam nedje napisao da je kraj svijeta bio zakazivan za godinu 666, 1666, 1999, 2000, 2001, 2010, i evo sad 2012. Pošto je već izvjesno da ćemo i 2012 izvisit, mene jedino interesuje - kad je naredni datum za ovaj globalni spektakl?

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nostradamus nije rekao da je 2012. godine kraj, drugo je to sto su ga nasi tako protumacili prema nekom polozaju zviezda u odnosu na nekakve crteze za koje ne znaju ni da li imaju veze sa Nostradamusom. Covijek je bio pisac, ne slikar, nije ni umio da crta. Predpostavlja se da je slike nacrtao njegov sin prema ocevim spisima, ali za to nema nikakvih dokaza.

    Licno mislim da nagore sto moze 2012. da se dogodi, jeste neka politicka, ekonomska ili tehnoloska inovacija, koja bi dugorocno gledano naskodila covjecanstvu, a ne apokalipsa. Doduse, za apokalipsu ima uslova i danas, u slucaju da Amerika krene na Iran, 2012. necemo ni docekati.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    @[kinetic]: A dje je trebalo da otvoriom topik o antihristu nego na ovom podforumu?

    @topik: Opustite se malo, zasto sve shvatati bukvalno? Ateista sam po opredeljenju, stoga ne vjerujem ni u antihriste. Temu sam otvorila jer su mi neke stvari vezane za Nostradamusa interesantne. Ako ne djelite isto misljenje, nema potrebe za vrijedjanjem i automackim predrasudama.



    Koliko god da je halucinirao, ubjedio je i samog Hitlera. Hitler je bio kolekcionar Nostradamusovih djela i zaista se poistovjecivao sa Nostradamusovim "Histerom". Inace, Napoleona je izuzetno cijenio i sebe smatrao njegovim naslednikom. Iako je Francuska u to doba bila na suprotnoj strani, cim je osvojio, licno je posjetio Napoleonov grob.
    Hitler je bio lud. I to u pravom medicinskom znacenju rijeci - LUD.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #19
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Licno mislim da nagore sto moze 2012. da se dogodi, jeste neka politicka, ekonomska ili tehnoloska inovacija, koja bi dugorocno gledano naskodila covjecanstvu, a ne apokalipsa.
    Potpuni krah svjetske ekonomije, ukidanje gotovine i potpuni prelazak na elektronski novac. Za očekivati je i neki novi veliki rat iz kuhinje američke vlade.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    O ovome je već bilo riječi na drugim temama, bar 'Mabus' će uništiti svijet. Ali ovaj forumski. Svojom kristalisanom glupošću.
    Žalost.
    Oči moje lijepe znam da nije ti lako. Zeznuta stvar je kada čovjek u podsvijesti ima i mrvicu sumnje da će na onom svijetu biti reš pečen.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Oči moje lijepe znam da nije ti lako. Zeznuta stvar je kada čovjek u podsvijesti ima i mrvicu sumnje da će na onom svijetu biti reš pečen.
    ne citam mnogo ovaj dio foruma ali reci mi da li ti vjerujes u tu apokalipsu 2012.
    i ako vjerujes zbog cega vjerujes, je li zbog kalendara maja ili imas nesto sigurnije?

  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ne citam mnogo ovaj dio foruma ali reci mi da li ti vjerujes u tu apokalipsu 2012.
    i ako vjerujes zbog cega vjerujes, je li zbog kalendara maja ili imas nesto sigurnije?
    Njemu Allah sapuce ispod kreveta kad podje na spavanje.
    Ili on ili komsija miroslav.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Davno sam nedje napisao da je kraj svijeta bio zakazivan za godinu 666, 1666, 1999, 2000, 2001, 2010, i evo sad 2012. Pošto je već izvjesno da ćemo i 2012 izvisit, mene jedino interesuje - kad je naredni datum za ovaj globalni spektakl?
    http://www.abhota.info/end1.htm

    Evo 'kratak' spisak proročanstava. Daleko je to od broja 5-6.
    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Koliko god da je halucinirao, ubjedio je i samog Hitlera. Hitler je bio kolekcionar Nostradamusovih djela i zaista se poistovjecivao sa Nostradamusovim "Histerom". Inace, Napoleona je izuzetno cijenio i sebe smatrao njegovim naslednikom. Iako je Francuska u to doba bila na suprotnoj strani, cim je osvojio, licno je posjetio Napoleonov grob.
    Ne vidim kakve to veze ima sa tačnošću proročanstava. Hitlera je zanimao okultizam sa svih hemisfera, to opet ne znači da je svaka okultna priča istinita.
    To što se Hitler identifikovao sa antihristom je manje bitno. Hitlera su ljudi prepoznali kao antihrista, što je totalno druga stvar.
    Što se Napoleona tiče, ne postoji šansa da je on antihrist, ili da je bilo ko drugi antihrist. Evo i zašto. Prvo, Napoleon nije bio jedan od onih osvajača koji bi zatrli i zapalili sve pred i za sobom - čuvao je kulturno nasljeđe pokorenih država. Nije bilo genocida, i za njim je ostao mali milion uspjeha koji su pomogli razvoj civilizacije - kao recimo pronalazak kamena iz Rozete ili odlična vojna organizacija.
    Drugo, antihrist se, po biblijskom predanju (iz kojeg i potiče) javlja samo jednom, pred smak svijeta.
    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Oči moje lijepe znam da nije ti lako. Zeznuta stvar je kada čovjek u podsvijesti ima i mrvicu sumnje da će na onom svijetu biti reš pečen.
    Ni malo ne sumnjam u to da ću se peći ako taj zagrobni postoji. I u miru sam sa tim. Podsvjesno i metakognitivno.
    S' druge strane, nikad nisam bio i (nadam se) neću biti u miru sa frivolnim mentalnim konstrukcijama mladog čovjeka koji je toliko lišen ikakve visprenosti da postove u kojima želi da zvuči zanimljivo počinje televizijskom uzrečicom. Probaj da zamijeniš svoj strah od pečenja koji pokušavaš da projektuješ na drugog čitanjem nekih, recimo, stripova za klince, poput Mikijevog Zabavnika ili, najbolje bi bilo, Čiča Tomine Kolibe.

    Ova prepiska sa gospodinom rododendronom je offtopic koji se, što se mene tiče, završava ovdje i sad.
    Last edited by Čika Džo; 19-07-10 at 13:04.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ne citam mnogo ovaj dio foruma ali reci mi da li ti vjerujes u tu apokalipsu 2012.
    i ako vjerujes zbog cega vjerujes, je li zbog kalendara maja ili imas nesto sigurnije?
    Ne vjerujem, to je čista glupost. Mnogo toga treba da se desi, da bi se u budućnosti pojavila neka 2012.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni malo ne sumnjam u to da ću se peći ako taj zagrobni postoji. I u miru sam sa tim. Podsvjesno i metakognitivno.
    Samo hrabro i dostojanstveno.

    S' druge strane, nikad nisam bio i (nadam se) neću biti u miru sa frivolnim mentalnim konstrukcijama mladog čovjeka koji je toliko lišen ikakve visprenosti da postove u kojima želi da zvuči zanimljivo počinje televizijskom uzrečicom.
    Da, naravno. Sve je beskrajna patetika.

    Probaj da zamijeniš svoj strah od pečenja koji pokušavaš da projektuješ na drugog čitanjem nekih, recimo, stripova za klince, poput Mikijevog Zabavnika ili, najbolje bi bilo, Čiča Tomine Kolibe.
    Fuj, fuj, fuj! Crno i bijelo ne postoje.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostradamus...
    By Extazy. in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-04, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •